^Terugkeer van het Grand iPrixtoernooi naar Noordwijk I REGIOMOURINAAL Voor Pietje Precies, la QtidteQowuwt ^DA Wassenaar boos over opvolging van wethouder Katwijk maakt ernst met bouw in Rijnsoever Bollenstreek krijgt weer ANWB-route pDEN CcidócSouïOfit DINSDAG 22 FEBRUARI 1983 PAGINA 7 [foordierse kinderen aar Leiderdorp IIDERDORP Het is zeker dat 22 dierse kinderen deze zomer voor tn drieweekse vakantie naar Leider- irp komen. Dat bleek op de gister- I/ond gehouden informatiebijeenkomst i de r.k.-school „De Schakel". Op 5 li worden de kinderen verwacht. oor het onderbrengen van de kinde- HQ r» in 11 gastgezinnen bestaat voldoen- BVï belangstelling. Ruim 20 „ouders" Croonden de bijeenkomst bij. Om de be- jdigde 18.000,- bijeen te brengen ordt in de week van 4 april een huis- frjf -in-huis-collecte in Leiderdorp gehou- i ;n. Beijer maakte bekend dat het Ne- 3ll6$rlands Comité Kinderpostzegels een jdrage van ƒ3000,- heeft toegezegd. iapi" Rent iper Ook sociaal rechercheur in Wassenaar WASSENAAR -r— De gemeente Wassenaar zal in navolging van een aantal Haagse randge meenten met ingang van 1 maart tot 1 januari 1984 een zogenaamde sociaal rechercheur aan stellen. Deze moet gedurende vijftien uur per week controleren of door bepaalde mensen misbruik van sociale voorzieningen wordt ge maakt. Wethouder C.P.M. Barning deelde dit gisteren mee tijdens de raadsvergadering. De CDA'er J. Speelman bleek enigszins veront rust over de functie van sociaal rechercheur. „Er wordt toch hopelijk geen heksenjacht geo pend op de werkelozen in Wassenaar? Men gaat toch geen mensen schaduwen?", zo vroeg hij aan wethouder Barning. De heer Barning: „Er moet wel degelijk gecontroleerd worden. De re chercheur krijgt een opsporingsbevoegdheid. Verdere informatie zal in een besloten vergade ring worden gegeven". Jongetje aangereden VOORSCHOTEN Een 9-ja- rig jongetje uit Voorschoten is gisteren aangereden op de oversteekplaats bij de ver- keerslichten op de kruising Elstlaan/Prins Bernhardlaan. Wonderbaarlijk genoeg liep hij daarbij alleen schaafwonden op. De jongen werd terwijl hij op de oversteekplaats fietste aangereden door een 53-jarige automobilist uit Voorschoten, die door het rode licht reed. Brokx tikt Sassenheim op de vingers SASSENHEIM/DEN HAAG De ge- meente Sassenheim handelt onjuist wanneer zij een leeftijdsgrens van 23 jaar hanteert bij het inschrijven van woningzoekenden. Staatssecretaris Brokx (Volkshuisvesting) heeft dit ge antwoord op vragen van het PPR-ka- merlid Lankhorst. De handelwijze van Sassenheim, aldus de toelichting van de staatssecretaris, verdraagt zich niet met het regeringsstandpunt, waarbij het recht op zelfstandige woonruimte van alle ingezetenen van 18 jaar erkend wordt. Brokx heeft de kamer laten we ten, dat hij het gemeentebestuur van zijp zienswijze op de hoogte zal bren gen. Brand in zomerhuisje KATWIJK Voor zeker 7.500 gulden schade is gister middag om een uur aangericht door een brand in een zomer huisje aan de Katwijkse Var- kevisserstraat. Het zomerhuisje stond in een tuin achter een woonhuis. De bewoonster wilde op het gas- comfort in het huisje iets bak ken. Door onachtzaamheid raakte het vet oververhit. Dankzij hulp van omwonen den bleef de brand beperkt. IET VEENTJER OVER CASINOPLAN: [OORDWIJK De te- igkeer van een Grand tennistoernooi ■■Joordwijk en bijvoor- ■■leid een soort vijf ra- ■^Ket-toernooi (tennis, luash, badminton, tafel- tnnis en racket-ball) bekende sporters, it zijn enkele ideeën die heer Piet Veentjer voor •eft met het straks ver- moderne sport- p recreatiecomplex op de ^Jaats waar nu de bar- ^jincing Casino staat. De innisbanen buiten blij- der^n gehandhaafd en zul- in zo snel mogelijk wor- en verbeterd. Onlangs 'laakte de heer Veentjes, roothandelaar in sportar- -kelen, de plannen be- 'end die hij heeft met de kr-dancing en tennisba an in de driehoek tussen e Oude Zeeweg, de Ru- olf Tappenbeckweg en p Erasmus\yeg. Met de pop en nieuwbouw is wij- pn bedrag van ongeveer tie miljoen gulden ge boeid. Mocht het bouw- Jan niet door kunnen Iete^an, is hij van plan het ude gebouw op te knap- )eteepn en bruikbaar te ma- pn voor sporters, jn planner» met het complex ee^taan aj en,ge jaren, eigen- k sinds hij in 1978 voor de iet eefordwijkse Sport Vereniging .S.V.) pachter werd van de hnisbanen bij het Casino, en mooi complex, maar het is natuurlijk nooit de bedoe- lipg geweest dat er elk week end 1.000 tot 1.500 mensen, be zoekers van de bar-dancing, daar hun auto's parkeren. Dat geeft veel te veel overlast voor de wijk", zegt Veentjer. Zijn plannen met het Casino ko men ook voort uit zijn werk als importeur van sportartike len. Die handel is nu in een bollenschuur gevestigd, die te krap is. De groothandel wordt volgens de plannen ook in het sport- en recreatiecomplex on dergebracht. Voor de exploita tie van de sport- en recreatie- complex is dat volgens Veent jer aantrekkelijk, omdat de groothandel geld in de nieuw bouw kan steken. In november van het afgelo pen jaar bereikte hij uiteinde lijk overeenstemming met de grootste aandeelhouder in het Casinocomplex, de familie Punt. Daardoor kreeg hij het meerderheidspakket in han den en tijdens een aandeelhou dersvergadering van de NSV werd hij met algemene in stemming tot directeur geko zen. De heer Veentjes nam daarmee het bewind over en ging praten met de pachter van de bar-dancing, Van Hese b.v. Diens contract liep na tien jaar op 1 mei 1983 af. Dat con tract is in verband met de zo- merexploitatie verlengd tot 1 november mét de opmerking dat het, daarna niet verlengd zou worden. „Na die tien jaar staat er nu niet iets waar je trots op kunt zijn. Het is aan zienlijk verwaarloosd", aldus Veentjer. In april 1982 nam de heer Veentjer het architectenbu reau Hans van Egmond BNA is de arm om zijn plannen uit te werken en het Casino-com- De maquette laat zien hoe het sport- en recreatiecomplex op het Casino-terrein eruit komt te zien. tenbanen, van de nu aanwezi ge negen banen zal er één door de nieuwbouw verdwij nen, zullen dan ook kunnen worden gebruikt. De vier bin- nen-banen zullen tijdens het zomerseizoen als buitenbanen worden ingezet om de bouw activiteiten zo min mogelijk ten last van de tennisspelers te laten komen. De heer Veentjer hoopt dat de nieuwbouw in oktober 1984 helemaal klaar kan zijn. Het complex wordt groter dan het huidige Casino, maar zal lager zijn, aan de kant van de Erasmusweg net zo hoog als het duin. Enig rekenwerk is daar aan te pas gekomen, om dat het huidige gebouw op een enorme zandterp staat, op het 6.200 vierkante meter grote complex komt de groothandel met 1.200 vierkante meter, plex nieuw leven in te blazen. Er werd stilletjes getekend, overlegd en gerekend in af wachting van van de transac tie met de familie Punt en de toestemming van de gemeente om de bestemming horeca van een deel van het terrein te veranderen in sport-groothan- del. Die wijziging werd 14 juni bekrachtigd en twee weken gaf de commissie ruimtelijke ordening van de gemeente het groene licht voor het bouw plan. Aan het eind van de zomer hoopt de heer Veentjer dat de procedure wordt afgerond en dat op 2 november kan wor den begonnen met de bouw. Op 1 april 1984 moet dan on geveer de helft van het com plex klaar zijn. Daarin komen een buffetgedeelte en vier in- door-tennisbanen. Acht bui- Iets heel anders is dat de hal ook voor andere evenementen gebruikt kan worden zoals bij voorbeeld pop-optredens of autoshows. „Dat is ook aan trekkelijk voor de gemeente", meldt Veentjer. „Er is behoef te aan een multi-functionele hal in Noordwijk en dit kost de gemeente geen geld. B en W staan dan ook vollledig ach ter deze plannen. Temeer daar het betekent dat aan de vijftig weekeinden overlast door bar- bezoekers per jaar voor de om wonenden een eind komt. Nu zal er af en toe een groot eve nement zijn". Hij denkt zelf daarbij ook aan bijvoorbeeld een zaalvoetbaltoernooi. Wat betreft de buitenbanen. Die hebben bij de heer Veent jer de hoogste prioriteit wat betreft vernieuwing. Zodra daarvoor geld beschikbaar vier komt, zullen de banen worden opgeknapt. Daarop zal het ge- ballbanen (een uit Amerika bruikelijke badgastentoernooi overgewaaide recket-sport) en worden gespeeld. Veentjer een multi-functionele hal. De denkt daarbij aan het laten vervallen van het A-toernooi, omdat dat veel geld kost en de korfbal of laatste jaren bijvoorbeeld de B- finales veel meer sfeer had den. Daarnaast wil hij het zaalhandbal, basketbal, zeven badminton- velden of drie volleybalvel- den. Bovendien kan hierop ook één tennisbaan worden uitgezet voor grotere evene menten, waarbij zo'n 2.000 be zoekers aanwezig kunnen zijn. Voor een dergelijk evenement is het parkeerterrein voor honderd auto's, dat wordt aan gelegd, natuurlijk te klein, maar daa moeten oplossingen voor kunnen worden gevon den. Bij een normale bezetting van alle banen kunnen zo'n 86 mensen bezig zijn en daarvoor „Noordwijk was vroeger wat de Scheveningse Metzbanen en het Hilversums Melkhuisje nu zijn. Dat is verlopen". Om daar iets aan te doen wil hij om te beginnen na het Badgas tentoernooi een ronde van het Sateliettoernooi aantrekken en op den duur zelfs misschien exhibitiepartijen door de we reld-top en een Grand Prix- toernooi. ASTRID SCHOORDIJK fVTWIJK Het grootste jel van het Woningcontingent Katwijk voor 1983 toege en heeft gekregen gaat x de wijk Rijnsoever. In 5C zal na de bouwvakva- itie begonnen worden met realisering van 74 premie-A ïpwoningen en 48 huurwo- tgen voor 1- en 2 persoons- ishoudens. Van de 37 pre- s-B koopwoningen die in 63 mogen worden gebouwd eelan er 22 naar Schutterswei, naar het centrumplan (fae I) en 2 naar de Rijnstraat, de premie-huur sektor wor- verder vijf woningen aan Westpad gebouwd. 'ojgei i ma chtei tai twijk heeft voor 1983 165 subsidieerde woningen toe- lecntvezen gekregen en dat is ibrac ïmerkelijk minder dan de I waarop in het woning- ïwprogramma '83-'84 is ge- cend. Het gemeentebestuur eft daarom prioriteiten moe stellen binnen de bestaan- bouwplannen en bovenge- emde projecten zijn hier uit- idelijk uit naar voren geko- in. Een gecombineerde ver- lering van de commissie Woningbouw, Economi- Zaken en Ontmoeting en commissie voor Ruimtelijke dening, Grondbedrijf en enbare Werken ging gister- 1met de door B en W De wijk Rijnsoever. voorgestelde verdeling ak koord. Met de toewijzing van de 74 premie-A en de 48 kleine huurwoningen aan de wijk Rijnsoever heeft het college gekozen voor een snel vervolg op de fasen 5A en B. De wo ningen zullen hier evenals in het reeds gerealiseerde Orion en het in aanbouw zijnde Re- gulus rondom een binnenplein worden opgetrokken. Dit plein zal echter, met de overgang van B- naar de goedkopere A- woningen, wel wat kleiner worden dan in de twee voor gaande fasen het geval is. De 1- en 2-persoonshuishoudens in fase 5C zullen in gestapelde bouw tussen de premie-koop woningen verrijzen. Deze klei ne huurwoningen zullen wor den geëxploiteerd door de wo ningbouwvereniging Britten burg. In de wijk Schutterswei ston den aanvankelijk nog 35 pre mie-B koopwoningen gepland maar met het zeer mager aan tal B-woningen dat door het rijk is toegewezen bleek dit niet meer haalbaar. Van het totaal van de 37 B-woningen dat dit jaar mag worden gerea liseerd gaan er immers al 15 naar het, centrumplan en een projectje in de Rijnstraat. Het plan in Schutterswei zal daar om worden gerealiseerd met de 22 overblijvende premie-B woningen en 15 premie-loze woningen die merendeels wor den gesitueerd langs het water van 't Mallegat. Gehoopt wordt dat deze huizen door hun gunstige ligging snel ver kocht zullen worden. Het fe nomeen van de premie-loze woning vindt steeds meer op gang nu het rijk de toewijzing van gesubsidieerde woningen steeds meer aan banden legt. Wethouder J. Bergman zei gis termiddag dat het gemeente bestuur contacten heeft met aannemers die in staat zijn te gen een behoorlijk scherpe prijs een woning te bouwen zonder subsidie. Volgens Bergman ligt er bij de bouw van deze premie-loze woningen ook en taak voor de bouwverenigingen „Wanneer zij een deel van hun omvang rijke reserves in dergelijke woningbouwprojecten zouden stoppen onstaat er een situatie waarvan vooral de minder draagkrachtigen kunnen pro fiteren. Bergman zei hierbij met name te denken aan de Katwijkse Bouwvereniging die over omvangrijke reserves be schikt. De heer Bergman: „We willen de KBV bij het uitwer ken van dergelijke bouwplan nen ook nog wel wat ambtelij ke ondersteuning verlenen". Integratie In de Zoeterwoudse lagere school Sjaloom wordt van avond een ouderavond gehouden die in het teken zal staan van de integratie van de scholen met Swetterha- ge. Aanvang 20.00 uur. Er zal een film worden gedraaid over geestelijk gehandicapten en daarna zullen diverse aspecten van de omgamg met geestelijk minder vali den aan bod komen. Deze film zal woensdagochtend worden vertoond aan de leerlingen van de 4e, 5e en 6e klas. In de kleuterklassen en de klassen 1 t/m 3 zal via gesprekken aandacht worden besteed aan dit onder werp. Na afloop van de film kan nog wat worden na gepraat met een medewerker van Swetterhage. Alleen In de Sjelter aan de Heemraadlaan 67 in Leiderdorp wordt morgenavond een bijeenkomst voor vrouwen gehouden óver het thema alleen staan. Het gaat om zowel om alleen staanden die daarvoor hebben gekozen als om mensen die alleen zijn komen te staan. Zowel de juridische als de emo tionele aspecten van het alleen staan zullen aan bod ko men. Aanvang half negen. „Vrouw en Recht" De Vrouwenraad Noordwijk houdt op morgen in 't Trefpunt aan de Schoolstraat een thema-avond over „Vrouw en Recht". Mevrouw Schlingemann-Vermeu- len, rechter in de Arrondissementsrechtbank te 's-Gra- venhage, zal dit onderwerp inleiden, waarna er gele genheid bestaat tot discussie. Iedereen is welkom. De bijeenkomst begint om acht uur. Info-avond In de Zoeterwoudse openbare lagere Corbuloschool wordt morgenavond van acht uur tot circa tien uur een informa tie- en kennismakingsavond gehouden. De bijeenkomst is bedoeld voor ouders of verzorgers van kinderen die het komende schooljaar overstappen van de kleuter- naar de lagere school. Overigens zijn ook andere belangstellenden van harte welkom. Er zal een uiteenzetting worden gege ven over de werkwijze van de school en in het bijzonder over de werkwijze en de leerstof in de eerste klas. Uiter aard krijgen de aanwezigen volop gelegenheid vragen te stellen. Tevens staat er een bezichtiging van de school op het programma. Glasschade Voor ongeveer twaalfduizend gulden dak- en glasscha de is in 1981 aangebracht aan de protestants-christelij ke lagere school „De Rhynenburch" aan de Josep Haydnlaan te Hazerswoude. Er zijn geen redenen om aan te nemen dat het in 1982 minder zou zijn geweest. Dit heeft bestuurslid Stemmer van de Vereniging voor Christelijk Onderwijs voor Koudekerk aan den Rjn en Hazerswoude-Rijndijk medegedeeld op een bijeen komst van de commissie voor welzijnszaken. Volgens Stemmer komt er veel vandalisme voor. Er is sprake van veel glasschade, omdat er vaak op het schoolplein wordt gevoetbald. Dit is veel aantrekkelijker dan op veldje naast de school, dat erg ongelijk is. BOLLENSTREEK De ANWB-Bollenroute wordt dit jaar weer in ere her steld. Voordat eind maart de Keukenhof, en dus het bollenseizoen, wordt geo- Dit setje mini schroevedraaiers, variërend in maat van 0,8 tot 3,8 mm, krijgt u toegestuurd als dank voor de moeite van het aanbrengen van een nieuwe abonnee. van de Leidse Courant Adres_ - Postcode/Plaats I Betaald wordt per maand (met automatische afschrijving) per kwartaal Stuur een schroevedraaierset naar: Naam Adres Plaats/Postcode I TelefoonI Stuur deze bon in open envelop -geen postzegel plakken- naar: Leidse Courant, Antwoordnummer 232, 2500 VG Den Haag TWIJFELS OVER VVD-KANDIDAAT COCHERET" ASSENAAR „De 'A-fractie heeft de >otste twijfels of de tididaat van de VVD de e man op de juiste ■ts is', aldus de Wasse- rse CDA-fractievoor- ■r V.J.W. Wensveen teravond bij de verkie- *1g van de VVD'er A.F- >cheret de la Morinière opvolger van de schei dende wethouder H.F. Dijkstal. Samer» met Partij Wassenaar stemde het CDA blanco, zodat er 11 raadsleden voor de heer Cocheret stemden en 8 raads leden blanco. Al enkele maanden geleden gaf de wethouder van Ruimte lijke Ordening en Openbare; Werken H.F. Dijkstal te ken nen dat hij zijn wethouder- spost zou neerleggen in ver band met zijn Tweede Kamer lidmaatschap. Daarbij werd binnen VVD-kringen overwo gen of binnen het college niet alsnog een plaatsje zou kunnen worden ingeruimd voor een CDA-wethouder, een suggestie die overigens al weer vrij snel van de hand werd gewezen. Overweging daarbij was dat eenmaal gemaakte afspraken met de andere collegepartners (PvdA en D'66) niet konden worden doorbroken. De VVD droeg daarop de heer Cocheret voor als opvolger. CDA-fractieleider Wensveen betreurde het dat er over het bovenstaande geen besprekin gen met het CDA waren ge voerd. „Het moest gebeuren zoals de VVD het had be paald". aldus Wensveen. „Daarbij gold het recht van de sterkste, de arrogantie van de macht, de D van de VVD on waardig". Hij uitte verder zijn twijfels over de kandidaat Cocheret. Wensveen herinner de eraan dat deze tijdens een raadsvergadering in 1981 er voor pleitte „dat 'n oplossing van de woningnood voor Was senaar in regionaal verband moet worden nagestreefd, en dat veel woningzoekenden el ders ondergebracht moeten worden, bijvoorbeeld in Zoe- termeer en LeiNo". Wensveen sprak daarom zijn bezorgdheid uit over de inzet van de heer Cocheret ten aanzien van de sociale woningbouw in Wasse naar. Partij Wassenaar pleitte bij monde van de heer A. Lodder voor een teruggang naar drie wethouders, waardoor een be sparing van 250.000 gulden kan worden bereikt. H. Gou- looze, PvdA, vond daarente gen dat niet bezuinigd moet worden op bestilurskracht, hiermee het voorstel van Par tij Wassenaar afwijzend. Drs. R. Nieuwenhoven (D'66) verweet het CDA geen stap pen te hebben ondernomen voor een CDA-wethouder. „Herkenbare acties zijn er niet geweest", aldus Nieuwenho ven. Met een stemmenverhou ding van 11 voor en 8 blanco werd Cocheret uiteindelijk ge kozen tot de nieuwe wethou der ;n dit college. pend zal de ANWB ervoor zorgen dat de route voor toeristen wordt aangege ven. Dit gebeurt op initia tief van het Samenwer kingsorgaan Bollenstreek (SOB) en op voorspraak van directeur Rovers van de VVV-Noordwijk. Vorig jaar was er namelijk geen Bollenroute met borden aangegeven omdat het mi nisterie van CRM de sub sidie hiervoor stop zette. De gemeenteraad van Noordwijk krijgt van avond het voorstel hier voor 1.368 gulden be schikbaar te stellen en het SOB beslist woensdag avond over het totaal be nodigde bedrag van 4.680 gulden. De route, aangegeven met de bekende zeshoekige bordjes met en bollenvignet, is een belangrijke wegwijzer voor mensen van buiten de streek die naar de bolbloemen op zoek zijn. De ANWB heeft nu aangeboden de bewegwij zering van de Bollenroute weer te verzorgen als de ge meenten in de regio daar voor het benodigde geld op tafel leggen. Voor 14 februari moest er al een reactie zijn omdat de borden enige lever tijd vergen. Daarom is het bestuur van het SOB een snelle actie gestart om mede werking van de betrokken gemeenten te krijgen. Die actie is succesvol geweest, wat garandeert dat de Bol lenroute voor tenminste zes jaar zal worden aangegeven. De route krijgt een perma nent karakter en geldt dus niet meer alleen voor de bol- lentijd. In overleg met de ANWB en VVV-directeur Rovers is daarom besloten de naam van de route te veran deren in „Bollenstreekrou te". Bovendien start op korte termijn een overleg met de ANWB over een wijziging van de route die in 1984 al zou kunnen ingaan, daarbij wordt gedacht aan het opne men van Katwijk en even tueel Warmond in de route en het wijzigen van de route zodat die ook langs andere bezienswaardigheden (dan bollen) in de duin- en bollen streek voert. Ook over de be kostiging van die uitgebrei dere route moet dan worden overlegd met de deelnemen de gemeenten.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 7