Voorzitter kanobond stapt op t Moeders schaatsen het best Slechte organisatie beïnvloedde monsterrace Verrassende overwinning De Tegelhandel .onder de. SPORT Qeid&iQowuvnt DINSDAG 22 FEBRUARI 1983 PAGItf Laporte behoudt wereldtitel SAN JUAN De Amerikaanse bokser Juan Laporte heeft zijn wereldtitel in het vedergewicht volgens de WBC-ver- sie in San Juan op Porto Rico met suc ces verdedigd. Hij versloeg zijn landge noot Ruben Castillo in een gevecht over twaalf ronden op punten. De be slissing van de juryleden was unaniem. Bij de laatste gongslag sloeg Laporte in op een tegenstander, die niet meer in staat was zich te verdedigen. Het was de 23e overwinning van de kampioen tegen drie nederlagen. Voor Castillo betekende dit de derde nederlaag in een partij om de wereldtitel. Eerder verloor hij van Alexis Arguello en Sal vador Sanchez. Lieuwe de Boer kampioen korte baan HEERENVEEN Lieuwe de Boer uit Ureterp is giste ren op de kunstijsbaan te Heerenveen met veel ver toon van macht Nederlands kampioen korte baan gewor den. De sprinter bleef onge slagen in de finale-poule met vier, bij wie ook Hilbert Van der Duim. De succesvolle ti telverdediger was ook de eni ge die over de 160 meter on der de veertien seconden (13.99) bleef. In het veld van 26 schaatsenrijders waren de Friezen oppermachtig. STEVEN ROOKS BEHOUDT LEIDERSTRUI MARSEILLE Steven Rooks heeft gisteren de lei derstrui in de wielerronde van de Middellandse Zee behouden. De Noordhollander, die in Franse dienst rijdt, eindigde in de derde etappe van Hyeres naar Marseille als tiende in dezelfde tijd als winnaar Jean- -Luc van den Broucke. Het Belgische gemeenteraads lid van Moeskroen legde de 160 kilometer af in 4 uur 6 minuten en 29 seconden. In de eindsprint versloeg hij zijn landgenoot Etienne de Wilde en Adri van Houwelingen, die respectievelijk als tweede en derde eindigden. In het algemeen klassement neemt Joop Zoetemelk de tweede plaats in met 8 seconden achterstand op Rooks. Gerrie Knetemann staat vierde en Henk Lubberding bezet de elfde plaats. Zij bevonden zich gisteren in een groep van 21 coureurs, die met een voorsprong van bijna dertien minuten op het peloton finishten. Ber nard Hinault was één van de renners, die grote ach terstand opliep. EUROPESE SOCIALISTEN: AZ '67 niet naar Guatemala BRUSSEL De socialistische fractie van het Europees Parlement heeft een klemmend beroep gedaan op eredivi sieclub AZ '67 om geen vriendschappelijke wedstrijden in Guatemala te spelen. De Alkmaarse vereniging is van plan komende zomer vier oefenduels in het Zuidamerikaanse land af te werken. „In Guatemala is, onder leiding van dic tator Rios Montt, momenteel een volkrenmoord gaande die zo beestachtig en wreed is, dat we ons niet kunnen voor stellen dat een Nederlandse club daar vriendschappelijke wedstrijden wil spelen", stellen de Europese socialisten in een brief aan het bestuur. Commentaar van voorzitter Arie Ligthart van AZ '67: „Toen wij de aanbieding kregen, heb ben wij gezegd daar in principe welwillend tegenover te staan. Vervolgens hebben wij gegevens gevraagd om data, de condities en een eventuele bankgarantie. Een antwoord daarop hebben wij nog niet gekregen. Pas als dat binnen is. zullen wij ons beraden". Goelko schaakt weer MOSKOU De schaakgroot meester Boris Goelko heeft de competitie hervat. Goelko, die in het nieuws kwam toen hij in de herfst van 1982 veertig dagen in hongerstaking ging om op die wijze een uitreisvi sum voor Israël te krijgen, en zijn vrouw Anna Aksjamoero- va hebben deelgenomen aan de 46e kampioenschappen van de stad Moskou, die zondag werden beëindigd. Goelko be zette in het eindklassement de derde plaats op anderhalve punten van de winnaar, Jev- geni Svetsjnikov. Anna Aksja- moerova won het toernooi bij de dames. Linder niet naar Feyenoord Ia *i ROTTERDAM Kurt Li heeft het aanbod van Feyenooï geslagen om volgend seizoen Kraay als trainer op te volgen' Zwitser heeft een paar dagen dacht over de aanbieding, maai*1 eindelijk voor de eer bedankt oi hij niet opnieuw langdurig ges den wil leven van zijn gezi Zwitserland. Dat was ook de n waarom hij vorig jaar na een e rig contract bij Ajax vertrok, heeft bovendien in Zwitserland praktijk fysiotherapie. Nu Li' als kandidaat is afgevallen, Thijs Libregts de eerste gegacn om de nieuwe oefenmeester Feyenoord te worden. ;risT „ift id^s i Wereld- en Europees kampioene Andrea Schone is één van de vele moeders die het tot topprestaties op de schaats heeft gebracht. KARL-MARX-STADT Wat in andere takken van sport een uitzondering vormt, is bij het damesschaatsen regel: driekwart van de werkelijke toprijdsters is getrouwd en heeft kinderen. De psychologen en gedragswetenschap pers, die te hulp zijn geroepen om het fenomeen te verkla ren, zijn tot dusverre niet veel verder gekomen dan het debiteren van vaagheden, terwijl de feiten er zo duidelijk liggen. Het valt zelfs moeilijk goede schaatsen rijdsters te vinden, die niet getrouwd zijn of een duurzame relatie h'ebbén opgebouwd. In feite is er slechts één uitzondering: ex-weréldkampioene en zilveren-medaillewinnares in Karl-Marx-Stadt, Karin Enke. Maar ook zij bevestigt de regel: de even populaire als attractieve 21-jarige schaatsenrijdster uit Dresden was al een jaar getrouwd, eer Karin Busch zich weer Karin Enke noemde. Eens beheersten de dertigers Atje Keulen-Deelstra en Stien Kaiser het wereldje. De succesvolle Nederlandse rijd sters hebben klaarblijkelijk de weg gewezen. De beroemd ste rijdster van de eind zeventiger jaren; de 27-jarige Natal- ja Petroeseva heeft een zoontje van zes jaar. Monika Hol- zner-Pflug, 28 jaar inmiddels, heeft zelfs twee kinderen. De Oostduitse wereldkampioene Andrea Schone, 22, is moeder van een jochie van twee. Zelfs de charmante, pas 19 jaar oude sprintster van wereldklasse Natalja Glebova, uit het Siberische Kemerowo, is getrouwd, evenals haar team-genoten Valentina Lalenkova en Svetlana Katsjoek. Ook de beroemdste Amerikaanse schaatsenrijdster van de laatste jaren Sheila Young verloor na haar trouwen en de geboorte van een dochtertje haar grote klasse niet. Waar atletiek- en zwemtrainers zich nog altijd in hoge mate over verbazen, is bij het schaatsen een gewone zaak. Ook al tast de wetenschap nog altijd in het duister. Dat laatste is waarschijnlijk een troost voor die schaatstrainers, die allang intuïtief hebben begrepen waar het om gaat: wie bij het schaatsenrijden de top wil bereiken, moet in het rei ne zijn met de wereld om zich heen. DEN HAAG Evert Lebbink, de voorzitter van de Nederlandse Ka nobond (NKB), zal op de jaarvergadering van zater dag 12 maart aftreden. Lebbink heeft een brief doen uitgaan naar de le den van het bondsbestuur en de clubs, waarin hij zijn aftreden aankondigt. Lebbink is vier jaar voor zitter van de NKB ge weest. In 1979 volgde hij Jos Verwilligen op. Drie weken geleden stemde Lebbink tijdens de buitenge wone ledenvergadering in Utrecht tegen het beleid van zijn eigen bondsbestuur. Het ging om de „kwestie Karei Muys". De trainer genoot niet het vertrouwen van een aantal topkanovaarders, on der wie Gert-Jan Lebbink, de zoon van de voorzitter. De vergadering schaarde zich met grote meerderheid ach ter het beleid van het bonds bestuur, dat Muys als trainer wilde behouden. Volgens Lebbink is de gang van zaken tijdens de buiten gewone ledenvergadering van 22 janauri niet direct de aanleiding geweest voor zijn vertrek. Lebbink schrijft daarover in zijn brief: „Tij dens de vergadering van 22 januari meende een bondsbe- stuurslid de stelling te moe ten poneren, dat de voorzit ter altijd de meerderheid van het bestuur dient te volgen. Ik verschil hierover funda menteel van mening". Lebbink verklaarde, dat al in een eerder stadium „stem- ming tegen hem was ge kweekt". Hij kon zich niet verenigen met de wijze waarop binnen de bond met mensen werd omgegaan. Daarom nam hij bij de affai re Muys, en daarbij het ver trek van ploegleider Ed Stor- mink, een minderheidsstand punt in. Inmiddels hebben zeven ka novaarders van de „groep van tien" na een bemidde lingspoging van Arend Bloem aangekondigd weer onder Muys te gaan trainen. Gertjan Lebbink, Ron Ste vens (die de zilveren K2 vormden tijdens de wereld kampioenschappen in Bel grado) en Kl-vaarder Jan Baaijens bereiden zich op ei gen manier voor. In maart viert de kanobond zijn vijf tigjarig bestaan. Evert Lebbink, de voorzitter van de kanobond, die meent is gekweekt. dat er stemming tegen STREEKGENOTEN OVER ALTERNATIEVE ELFSTEDENTOCHT: TER AAR/ZOETERWOUDE- /WARMOND Lenie van der Hoorn had alle reden om. blij terug te keren uit de Vere nigde Staten. De Ter Aarse schaatster finishte, op iets meer dan een uur van win naar Kruithof, als eerste vrouw in de Alternatieve Elfs tedentocht op het Memphre- magogmeer. Minder tevreden heid bij de vier Zoeterwoudse deelnemers. Jan Matze en de gebroeders Chris en Aad Overdevest verlieten de toer tocht voortijdig en wedstrij drijder Wim Olsthoorn zag zijn hoop op een plaats bij de eerste vijftig door materiaalpech doorkruist. Van de tien leden van de Trainingsgroep War- mondse IJsclub kwamen er acht over de finish. Cees Borst deed dat als 22e. Ondanks de uiteenlopende prestaties wa ren alle streekschaatsers het over één ding eens: de slechte organisatie was van grote in vloed op het alternatieve elfs- tedengebeuren. Olsthoorn bijvoorbeeld kwam in de tweede ronde ten val en liep daarbij, behalve wat blau we plekken, een kromme schaats op. Het gevolg daarvan was dat hij ergens tussen de 150e en 175e plaats belandde en dat was niet bepaald waar op hij had gehoopt. Ontevre denheid derhalve. Maar niet alleen daarover. „De organisa tie van deze Alternatieve Elfs tedentocht was echt heel be roerd", zo zei hij kort na te rugkeer in Nederland. „Ik heb tijdens de ruim negen uur, die ik onderweg was nauwelijks iets gegeten, omdat de beloof de verzorgingsposten er niet stonden en de door mijzelf meegenomen consumptiemid delen tijdens een val sneuvel den. Achteraf heb ik begrepen dat er wel degelijk posten wa ren, alleen stonden die langs de oorspronkelijke route, waarvan moest worden afge weken omdat de baan door on bekenden (plaatselijke jonge ren volgens George Versluys van de Warmondse IJsclub) in de nacht van vrijdag op zater dag werd vernield. Nou. is het natuurlijk niet zo erg om het parcours te verleggen, maar het zou natuurlijk wel aardig geweest zijn, om de mensen die de verzorgingsposten zou den bemannen daarover in te lichten". Omdat Olsthoorn zo lang zonder ook maar iets te eten of te drinken rond moest rijden, was de kans op een goede notering al spoedig ver keken. Duizeligheid, een slap gevoel in de benen en een kromme schaats deden hem tenslotte ver in de achterhoede belanden. Hóe moeilijk het op laatst ging blijkt uit de koele cijfers die Olsthoorn verstrekt: „De eerste ronde legde ik in drie uur en zo'n twintig minu ten af, terwijl ik voor de twee de ronde zo'n slordige zes uur nodig had". Warmonder Geor ge Versluys begon niet eens aan die tweede ronde. Ook hij had problemen met de slechte verzorging. Met name de dorst deed hem besluiten af te ha ken. Eerder al moest zijn ploeggenoot Cees Vink opge ven. Vink was te hard van start was gegaan, wilde met de „groten" mee en moest zijn on bezonnenheid na 70 kilometer bekopen. De overige Warmon- ders (Fer, Corry en Carla Ver geer, Laura, Siem en Cees Borst, Cees Warmerdam en Wim Kaptein) zetten wel door. De beste prestaties kwamen op naam van Hoogmadenaar Cees Borst (22e) en Laura Borst (tweede dame achter Lenie van der Hoorn). Corry Ver geer kwam als derde rijdster over de meet. Ondanks alle ondervonden moeilijkheden en het geklaag daarover, roepen vrijwel alle rijders: „Dit was beslist niet de laatste Alternatieve Elfsteden tocht". George Versluys: „Nee, natuurlijk niet. Ik heb deze tocht niet uitgereden, dus dat vraagt om wraak. Wanneer weet ik niet. Volgend jaar? Over twee jaar? Ik weet het werkelijk nog niet, maar rij den zal ik nog een keer". Ook Wim Olsthoorn sluit her nieuwde deelname niet uit. In tegendeel zelfs. Mocht de tocht wat minder ver van huis en beter van opzet zijn, dan rijdt hij volgend jaar weer mee. En ook voor Lenie van der Hoorn was dit niet de laatste Alterna tieve Elfstedentocht. Waar schijnlijk is zij in 1984 weer ac tief. Maar net als Olsthoorn heeft ook zij haar voorwaar den. Eén daarvan is op alle rij ders van toepassing. Eén re den, één voor allen duidelijke aanleiding om het alternatieve gebeuren te laten voor wat het is; De enige echte Elfsteden tocht... MAARTEN NOOTER LEIDEN De Tegelhandel boekte in de interregionale zaalvoetbalcompetitie twee be langrijke winstpunten, door De Rozet in Rozenburg met 5- 6 te verrassen. Glasbergen leek in eigen huis eveneens voor een surprise te gaan zor gen. De Rijnsburgers stonden halverwege de partij tegen het hooggeklasseerde FC Torna met 3-1 voor, maar verloren uiteindelijk met 4-7. De Engel boekte een regelmatige 2-4 overwinning bij Neptunus. Voorts klopte lijstaanvoerder Ceverbo FC Grovo (4-1) en won Silva Boys bij Rotterdam se Studenten (5-8). In de Leid- se hoofdklasse pakte Interju in de slotfase van het duel tegen THB Boys twee punten (2-3) De Tegelhandel kon in de partij tegen De Rozet op een comfortabele 1-3 voorsprong gaan rusten, door doelpunten van Leo Wetselaar en Gijs Collé (2). Voor de thuisploeg schoot Leen van Es raak. Di rect na de hervatting liep de „Nu de krokusvakantie op haar einde loopt en zeer veel (hockey-)gezinnen uit verre wintersportoorden op het honk terugkomen ofwel uit de roes van carnaval zijn ont waakt kan de schijnwerper van de hockeybelangstelling rechtstreeks worden gericht op de officiële afsluiting van het zaalhockeyseizoen met de nationale titelgevechten in Amsterdam". (Ad Interim in voorwoord in bondsblad hockeybond) „Voor de tweede keer in mijn 20-jarig bestaan als gol fer ben jk tijdelijk met golf gestopt. Een aaneengescha kelde reeks van golf-a'ctivi- teiten over een groot aantal jaren (werk en hobby, ergo een soort tropenjaren) deden mij in oktober het punt van algehele verzadiging berei ken. Met geen stok was ik meer naar de baan te krijgen. Om de ontwenning tegen te gaan zocht ik naar alternatie ven en vond ze. Ik gaf mij over aan tafeltennis, dage lijks en soms urenlang. Een geweldig tijdverdrijf met één groot voordeel op golf: er is geen tijd om teleurgesteld te zijn over een eenvoudige misslag, want de volgende bal komt er al weer aan. Ac tie, reactie, transpiratie en een bevredigend gevoel na afloop zijn andere aspecten waar golf niet tegen op kan". (Redacteur Jan Ebbinge van bondsblad van de golf- federatie) „Pro sport is nu inderdaad het vierde bureau waarmee de KNVB in korte tijd in zee gaat. Ik zit te kort in het be stuur betaald voetbal om al les van de voorgeschiedenis af te weten hoe al deze bu reaus de relatie met de KNVB hebben aangeknoopt. Maar het is nu eenmaal een feit dat in de reclamewereld snel van account wordt ver anderd. In dit geval was het dacht ik algemeen bekend dat de KNVB vrij was en ac tiviteiten op commercieel ge bied wilde ondernemen. Ie dereen die wilde kon naar het account solliciteren. Het ene bureau reageert dan wat alerter dan het ander". (Karei Jansen in Voetbal en Management van de FBO) „Het middenveld ga ik niet meer op. Verkiest Rijvers Ronald Spelbos als voorstop per boven mij dan heb ik daar geen enkel bezwaar te gen. Tegen Spanje was ik eerst een soort vrije verdedi ger op het centrale deel van het middenveld. Later kwam ik op links op de plaats van Hugo Hovenkamp te staan en weer verder in de wedstrijd werd ik ook nog rechter mid denvelder". (Michel van de Korput in de Telegraaf) „John komt morgen thuis van een uitwedstrijd van Real Madrid. Mijn schoonou ders, die morgen komen lo geren. nemen waarschijnlijk een videoband waar het pro gramma op staat. Ik garan deer dat als dit inderdaad is gesuggereerd. Johnny het persiflage over echtgenoot John van Voetbal '80 in de Telegraaf) „Ik heb geen idee hoeveel mensen waarde hechten aan mijn mening. Ik ben ook niet in die informatie geïnteres seerd. Dat is allemaal zo be trekkelijk. Ik ben niet zo ij- del te willen weten wat men sen van me vinden. Er zijn maar een paar mensen waar- Jannes van der Wal ....te onbenullig.... van ik het belangrijk vind wat zij van mijn stukjes vin den. Ik doe m'n best. Ik maak een naar mijn idee zo goe$l mogelijk stukje. Dan leest men het. Men waar deert het of men waardeert het niet. Als je een voetbal- freak bent, een fan van voet bal en je ziet alleen maar die bal, je bent erg positief inge steld, dan zul je mijn stukjes niet graag lezen. Als je echter verder kijkt dan je neus lang is zul je de Telegraaf niet le zen". (Chef-sport Ben de Graaf van de Volkskrant in Sport Magazine) „Topsport vind ik fascine rend. De prestaties die daarin worden geleverd zijn verge lijkbaar met prestaties in het bedrijfsleven. Topsport be drijf je niet zo maar. Daar moet je ontzettend veel voor doen. Als je tegen deadline zit kun je wel eens een citaat zelf bedenken. Als Gerard Nijboer een gouden meaille wint is hij daar uiteraard dol gelukkig mee. Dan kun je best schrijven: „Gerard Nij boer: „Ik ben dolgelukkig". (Chef-sport Charles Taylor van de Telegraaf in Sport Magazine) In de kranten heeft ge staan dat ik klachten zou hebben van depressieve aard. Nu, dat is onjuist. Tja, ik mag hier niet weg, want ik zit hier met een I.B.S., een in bewaring stelling. Daar had ik nog nooit van gehoord. Maar nu heb ik er een. Wat er precies is gebeurd om er een te krijgen is eigenlijk te onbenullig om over te praten. Dat doe ik dus ook niet. Wel is mij gebleken dat men met een beetje kwade wil iedere rechtschapen Nederlandse staatsburger zo'n ding aan de broek kan smeren". (Wereldkampioen dammen Jannes van der Wal in de Telegraaf) „Voetbal is Ger Blok. Tot mijn twintigste heb ik dag en nacht op straat gevoetbald. In 1953 ben ik nog ballenjongen in het Olympisch stadion ge weest tijdens Barcelona tegen de Rest van Europa. Toen vond ik het prachtig om een plas te doen in de kleedka mer bij de vedetten als Wil kes, Kubala, Nordahl en Bo- niperti". (Bondscoach Ger Blok in Nieuws van de Dag) Leidse ploeg door naar 1-4. Wim Oppelaar verzilverde een strafschop en liet na een te- gengoal van Martin Klomp vervolgens 2-5 aantekenen, hetgeen voor de Rozenburgers het sein was om alles-of-niets te gaan spelen. De doelman werd ingewisseld voor een veldspeler en die omzetting had resultaat. Met nog vijf mi nuten te gaan was De Rozet teruggekomen tot 5-5 (treffers van Charles Timmermans (2) en Klomp). Gijs Collé zorgde er in de slotfase de voor dat de punten mee naar Leiden gin gen. Glasbergen speelde een gran dioze eerste helft tegen FC Torna. De Moordrechtse tech nici kwamen weliswaar op 0-1 voor, maar door treffers van Henny Heemskerk, Marcel van der Blom en Anne Ou- wersloot konden de Rijnsbur gers met een verdiende voor sprong de kleedkamers opzoe ken. Na rust kreeg de Rijns- burgse formatie al spoedig twee treffers te verwerken, waardoor de stand weer gelijk was. Maar Torna drukte door. Dat kon ook omdat doelman Cees de Best geblesseerd (knie) naar de kant moest en veld speler Nico Zwaan zijn plaats tussen de palen moest overne men. Dat dat een verzwakking was, bleek al snel; Torna liep uit naar 3-6. Marcel van der Blom zorgde nog voor 4-6, maar het mocht niet meer ba ten. Toma scoorde nogmaals en kon zo een geflatteerde 4-7 overwinning mee naar Moor drecht nemen. De Engel had weinig proble men in de uitwedstrijd tegen Neptunus. Na een 1-1 rust stand finishte de formatie op 2-4. Voor de Lissese ploeg scoorden Peter Schalk (1-1) voor rust en Jos Faas (2-3) en Rene Griffioen (1-2 en 2-4) erna. Voor de Rotterdamse ploeg schoten Lugdunum-trai- ner Wim Eilander en Nico Veerdonk raak. Van Duuren en Landwer werkten in de Vijf Meihal èen spannende wedstrijd af. Bij rust (3-3) was nog van alles mogelijk, maar in de tweede helft maakte Van Duuren kor te metten (6-3). In de slotfase kwam Landwer nog knap te rug, maar kwam net iets te kort om puntenwinst te boe ken: 6-5. Doelpuntenmakers voor Van Duuren waren Jan van Duijn (2), Ted van Berkel, Fred van Haarlem, Leen Struik en Theo van Seggelen. Voor Landwer scoorden Fred Arroyo (2), Jos Witteman (2) en Peter van der Vlugt. Spannend was het ook bij THB Boys tegen Interju. Na een 1-0 ruststand in het voor deel van THB Boys (doelpunt Wassenaar), kwam de thuis ploeg op 2-0 (Griffioen), maar toen begon Peter Gijsman warm te draaien. Via twee doelpunten schoot hij zijn ploeg langszij, om vervolgens in de slotseconden van de wedstrijd ook nog eens de winnende treffer voor zijn re kening te nemen: 2-3. Sportwereld LONDEN Loting voor de kwartfinales van de Engelse FA-beker van zaterdag 12 maart: Crystal Palace of Burn ley - Sheffield Wednesday, Middlesbrough of Arsenal - Aston Villa, Manchester Uni ted - Ever ton, Brighton - Nor wich. MOSKOU Vladimir Sjeme- tov heeft gisteren tijdens de winterkampioenschappen zwemmen van de Sovjet-Unie zijn tweede gouden medaille behaald. Sjemetov zegevierde op de 100 meter rugslag in een nieuw Russisch record van 56,35 seconden. Viktória Klots- jko won deze afstand bij de da mes in 1 minuut en 3,02 secon den. Comité teger Winterspeler BerchtesgadCj ind MUNCHEN Actiegro en politici uit Berchtesg en Garmisch-Partenkiri'o Rebben een comité opger dat als doel nastreeft te hinderen dat de Wintersn 1 van 1992 in deze winters] I plaatsen worden gehot J Klaus Gerosa, voorzitter de vereniging ter bescheri) van de bergen (6000 ledenv" SPD-lid Peter Kurz ma#' bekend dat bij een enquet der 4000 bewoners in de B£n se streek 85 procent zich t het huisvesten van de Wii10"* spelen uitsprak. „We zijrin ecologische en economi,er' gronden tegen de Winteren- len. Dit evenement brar grote schade toe aan de b< king, zijn cultuur en de c ving". In het comité zijn regionale actiegroepen en enkele plaatselijke polit groeperingen, waaronder SPD en de 'Groenen', gen woordigd. Supporters bedreigen voorzitter NAIROBI De voor; van de Keniaanse voetba Gor Mahia, Zack Mbori, n gisteren met politie-es J van het veld naar huis wo begeleid, na afloop var wedstrijd die zijn club me had verloren van Vital uil rundi. Na de ontmoeting ringden Gor-fans de auto Mbori, die het stadion vluchtte en later in een tiebusje naar huis werd bracht. In Milaan werd ex-Stuttl speler Hansi Muller zoi aangevallen door boze van zijn club Inter na het luisterende verlies tegen Torino (3-1). De politie on te de Westduitser, die o\ gens niet eens had gespi;; De bus van de spelers van ter verliet onder zware po -bewaking het stadion. Timman rukt LINARESJan Tirr heeft de opgaande lijn in prestaties in het toernooi t< "r? nares voortgezet. Hij won teren in de achtste ronde - de Hongaar Sax, in een beide zijden scherp gespe partij. Timman gebruikte t Engelse opening, een type dat hij niet al te vaak sp ft Sax ging er goed op in e r- ontstond een levendig gevtx-* waarin rond de dertigste énige complicaties ontston Sax verkeek zich daq waarna Timman op de 34< won. Timman bezet daar4_ de met wereldkampioen i toli Karpov gedeelde d. plaats. Karpov kwam. zwart spelend, tegen Hort fypti verder dan een kleurloze mise. Daar tegenover een interessante partij Spasski en Seirawan, die I den in tijdnood rare spronl maakten. Daardoor stond el Spasski, later echter weeri rawan in een betere positie Vt steeds sterker.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 12