'Weerstand tegen glijbaan in Het Waterbos Ja Jn Tweede Kamer niet denken dat alleen Wassenaar belangrijk is „Het windsurfen legt een grote druk op de natuur*" £eidóe Souwwit INAÊEIDEN CeidaeGomcwi DONDERDAG 17 FEBRUARI 1983 PAGINA 5 SSE De agenda van de VVV-Lisse bevat al weer tal van enementen, die onlangs op de jaarvergadering zijn bekend ge gakt. De nadruk zal volgens de VVV komen te liggen op acti- n Yfeiten voor de plaatselijke en streekbevolking. programma gaat op zondag 27 februari van start met de Ibekende Winterwandeltocht, een fraaie tocht door het Keu- nhofbos. Daarna volgt op zaterdag 23 april het Bloemencorso n de Bollenstreek, dat onder het motto „Bollen bloeien het |e jaar" voor de 36e keer door de streek zal rijden. De VVV is plan in het dorp dan tal van activiteiten te organiseren, zo alle corsobezoekers nog even in Lisse blijven. s vierdag 30 april wordt weer Koninginnedag gevierd en dat ge- irt traditioneel met een filmmiddag in De Voorhof. Diezelfde - v/orden ook in Lisse de mozaiekwedstrijden gehouden. Het Ie vf rstvölgende evenement is de Landelijke Fietsdag op 7 mei en ^eha dere activiteiten zijn de autopuzzelrit op 27 mei en de tiende 25.0 lembollenmarkt op 15 oktober. "do :t Rij ,1) ecle olop evenementen bij VVV-Lisse Zonnebloemtocht VOORHOUT De Voorhout- se afdeling van de Zonne bloem gaat zaterdag 16 april weer haar jaarlijkse boottocht maken. Ieder jaar genieten vele mensen van de heerlijke dag op het water waarbij hulp vaardige handen voor hun welzijn zorgen. Ook dit keer weer kunnen zie ken, alleenstaanden en bejaar den en gehandicapten zich op geven voor deze tocht. Dat kan bij de volgende adressen: Mevr. J. Knop, Nachtegalen- laan 18 tel. 10216 Br. G. Olys- lagers Rijnsburgerweg 4 tel. 16419 en bij de heer L. Nijssen Prinsen weg 11 tel. 11258. VVV-Katwijk moet commerciëler worden KATWIJK De plaatselijke VVV moet haar activiteiten zoveel mogelijk commercialiseren vindt het gemeentebestuur. Dat betekent dat de instanties die voordeel hebben van de public- relations die de VVV voor de badplaats ver richt met geld over de brug zullen moeten ko men. Gedacht wordt hierbij met name aan de ondernemers die profiteren van de toeristen- stroom. De gemeente geeft hierbij zelf het goe de voorbeeld. Als eigenaar van de camping „De Noorduinen" betaalt zij de VVV vijf gulden per beschikbare slaapplaats per jaar. Dit levert het bedrag op van 11.000 gulden. De gemeente stelt in een brief aan het VVV- bestuur dat er bij de nieuwe subsidie-toeken ning vanuit wordt gegaan dat de helft van het VVV-werk ideëel en de andere helft commer cieel van aard is. Op grond van deze vorm wordt in 1983 een deel van de salariskosten van de direkteur, 25 procent, gesubsidieerd evenals de helft van het salaris van een vaste admini stratieve kracht die de direkteur bij afwezig heid moet vervangen. Van de drie part-time in- formatrices die volgens de gemeente in het sei zoen kunnen worden aangesteld, wordt ook de helft van het salaris vergoed. De gemeente sub sidieert daarnaast de helft van de huisvestings- en organisatiekosten terwijl een kwart van de georganiseerde activiteiten wordt vergoed. Het totaal aan gemeentelijke subsidie voor het VVV-werk komt hiermee op 160.000 gulden. Het staat echter nog niet vast dat dit bedrag in derdaad het maximum zal zijn wat aan de VVV wordt uitgekeerd. Deze week nog vindt een ge sprek plaats met een delegatie van het VVV- bestuur om te vernemen hoe zij over de voorge stelde verdeling denkt. JNSBURG Het alge een bestuur van het Wa- rbos wil een 45 meter nge waterglijbaan in het ndw rembad aanbrengen, so, in verzoek om hiervoor d beschikbaar te stel- is gericht aan de ge- ^"jjeenteraden van Valken- «neei 'r& en Rijnsburg, die ar draagkracht bijdra gen in de kosten. Met name in Rijnsburg heerst er nogal wat weer stand tegen de plannen van het algemeen zwembadbe- stuur. In diverse raadscom missies is er al uitvoerig over gediscussieerd. Verscheidene raadsleden en leden van het algemeen bestuur van het zwembad vrezen dat door het beschikbaar stellen van het krediet (f 85.000) er eer der twee vakleerkrachten moeten worden ontslagen. De voorzitter van het zwem- badbestuur, mevrouw De Haas vertelde gisteravond tijdens een vergadering van het algemeen zwembadbe- stuur, dat de ontslagen er ge heel buiten staan. Zij betoog de dat het bezoekerstal aan zienlijk zal toenemen, wan neer de glijbaan er komt. Wethouder J.C.J. van der Meij was het daar mee eens. Praktisch alle leden, behou dens het raadslid J.P. Tensen gingen ermee akkoord dat het glijbaanvoorstel naar de gemeenteraden werd ge stuurd. Tensen wilde zich al vorens met een definitief ja of nee in de raad te komen - nog eens bezinnen. De heer G. Visser, chef van de gemeentelijke afdeling fi nanciën onderschreef ook het feit, dat het op handen zijnde ontslag van twee vak leerkrachten niets met deze zaak uit te staan had en ook hij was ervan overtuigd, dat wanneer de glijbaan er niet kwam het bezoek minder zou worden. Eerder op de avond werd er gediscussieerd over een ener giebesparend rapport opge steld door een ingenieursbu reau in samenwerking met de dienst gemeentewerken. De besparingen berekend in een bepaald rapport waren van zo'n doorslaggevende aard, dat ook hiervoor een krediet aan de raad zal wor den gevraagd. STAATSSECRETARIS VAN DER REIJDEN BIJ OPENING WINDSURF '83 r het startsein te geven voor een surfwedstrijd op het droge, opende staatssecretaris Van r .Reijden de beurs Windsurf '83. LEIDEN Terwijl de laatste hand werd gelegd aan het opbouwen van de stands, opende staatssecre taris J.P. van der Reijden van sport en recreatie gis termiddag de beurs Wind surf '83 in de Groenoord- hallen. Van der Reijden deed dat door het startsein te geven voor een windsurfwedstrijd, die op het parkeerterrein van de G roe- noordhallen werd gehouden. „Het windsurfen legt een grote druk op de natuur", merkte de staatssecretaris in een speech op. „Het is een sport die een spectaculaire groei doormaakt, maar dat grote aantal surfers is niet altijd even goed op de hoogte van de reglementen, die op het water gelden. Een goede reglementering is nodig om de surfsport verder te kun nen ontwikkelen. Het zou een goede zaak zijn. wanneer de windsurfers zelf die nieuwe regels ontwikkelen. Dat is ge zonder dan dat de overheid die regels oplegt". Volgens de staatssecretaris is windsurfen „een sport die binnen ieders bereik ligt". II daare, nzi i M e#v; h«iv gr< ili efom efpu 11 >t kt |e ETHOUDER DIJKSTAL LEGT WETHOUDERSCHAP NEER WASSENAAR „Het is allemaal een beetje onge lukkig verlopen. Ik had nooit verwacht in de Tweede Kamer te ko men. Als ik dat van tevo- en had geweten was ik looit aan een volgende ifiode als wethouder igonnen. Die twee functies zijn namelijk 'olgens mij zowel princi- >ieei als praktisch niet te :ombineren". Het nieuw- akken VVD-Tweede- famerlid H.F. Dijkstal, ie op 21 februari zijn 'ethouderschap van 1 assenaar neerlegt maakt een verontschul- t digend gebaar. Vanaf het moment dat hij op 11 no vember hoorde dat hij ich kamerlid mocht loemen stelde hij de be- lissing over het neerleg- jenvan zijn wethouder- ip steeds uit, zo leek Die indruk klopt liet. stelt hij. vond dat ik niet zomaar het een op het andere •ment kon opstappen. We h|aten midden in de begro- ng, hebben momenteel nog maken met het structuur- in Noord-Oost. waar ik ook ferantwoordelijk voor ben, i dan kan je niet zomaar 'ggen: ik ga. Ook de VVD- "ractie moest daar klaar voor "Jijn. Je moet je werk netjes Namaken. Op 21 februari is Rijn werk hier gereed en kan de raad mij ontslag als wethouder verlenen". Dijkstal was ruim acht jaar aadslid in Wassenaar, waar- 'an vier en een half jaar als vethouder. Meest vers in het Leheugen liggende voorval len gëdurende die jaren: de tollegë-onderhandelingen na verkiezingen vorig jaar en problemen rond het be- nmingsplan Hoge Klei. In |t eerste geval besloot de samen met PvdA en een college te vormen, !t uitsluiting van het CDA. hetgeval van de Hoge lei werd tegen Dijkstal en jn collega Barning een mo le van afkeuring ingediend, Ijndat ze op het laatste mo ment tegen het bestem mings- b !an iv 0orr 'k°" VD 1 >'66 ïkorr I "I plan Hoge Klei stemden, ter wijl ze dat plan eerst hadden ondersteund. De motie werd later op verzoek van de VVD ingetrokken. Personen Het feit dat het CDA nu bui ten het college is gehouden heeft volgens de heer Dijk stal geen politieke achter grond. maar is een gevolg van de slechte persoonlijke verstandhouding in raad en college. De heer Dijkstal: „Het heeft te maken met per sonen en frustraties tijdens de vorige raadsperiode. Die werd gekenmerkt door te veel conflicten, wat de ver standhouding niet bepaald bevordert. Dat begon in het begin van de vorige raadspe riode al met de kwestie rond het nieuwe raadhuis en ein digde met de Hoge Klei. Wat er allemaal uit die conficten groeide was niet zo mooi. Het is kennelijk het onvermogen van raad en college om de zaak op verstandige wijze op te lossen". Hij erkent dat op het mo ment dat de kabinetsformatie een feit was binnen de VVD wel gesproken is over een mogelijke hernieuwde sa menwerking met het CDA in het college. „Dat is wel over wogen. maar van de hand ge wezen, omdat inmiddels wa terdichte afspraken zijn ge maakt met PvdA en D'66. Je maakt je wel erg ongeloof waardig als je die afspraken ploseling terzijde schuift. Over vier jaar ligt de zaak echter weer helemaal open. We gaan dan gewoon weer opnieuw beginnen", aldus de Wassenaarse wethouder, die zegt het ondanks alles jam mer te vinden dat een partij met zes leden in een gemeen teraad van 21 mensen niet in het college zit. Bezuinigen Inmiddels is Wassenaar ge confronteerd met het rege ringsvoornemen de buurge meente Den Haag voor in to taal zo'n 20 procent te laten bezuinigen. Naast de heer Dijkstal wonen nog eens drie VVD-kamerleden tussen het Wassenaarse lover. Zijn zij nog van plan hun invloed in H.F. Dijkstal: „Als ik van tevoren had geweten dat ik kamerlid zou worden, had ik het wethouderschap niet meer op mij genomen". Den Haag aan te wenden ten behoeve van de financiële positie van Wassenaar? Dijk stal: „Die geluiden zijn er wel eens geweest. Feit is natuur lijk wel dat als gevolg van de nieuwe Financiële Verhou- dingenwet een aantal ge meenten onevenredig zwaar wordt belast. Dat wil ik in de Kamer wel aan de orde stel len. Maar je moet natuurlijk als kamerlid wel je grenzen kennen en niet denken dat Wassenaar het enige belang rijke is. We hebben als Was senaarse kamerleden ook niet nog eens apart contact met elkaar. Van een Wasse naarse lobby is geen sprake". De wethouder staat, zo zegt hij, te kijken van het directe contact tussen kamerleden en „de burgers in het land". „Je krijgt als kamerlid enorm veel brieven van mensen die aandacht willen voor een be paalde zaak. Zelfs zoveel dat je nauwelijks tijd hebt om er dieper op in te gaan. Ik schrijf nu briefjes dat ik met belangstelling van hun brief heb kennis genomen en hem mee zal nemen in mijn over wegingen. De tijd ontbreekt namelijk om ze allemaal te rug te schrijven. Men weet ons over het algemeen goed te vinden. Dat komt vooral door de televisie. Mensen zien groepen op het Binnen hof en denken: „dat kan ik ook". Dus staan ze er enige tijd later ook". Ambitie Tot hoever gaat zijn politieke ambitie? „Ik ben nog niet zo lang kamerlid dat ik daar al iets over kan zeggen. Tot nu toe is het allemaal vanzelf gegaan. Ik stond hier als vierde op de lijst. Normaal had dat geen kamerzetel op geleverd. door de kabinets formatie in november ge beurde dat wel. Nu ik er een maal inzit denk ik toch: Wat mooi dat ik dat mag meema ken. De Tweede Kamer is toch het belangrijkste li chaam van het land". De heer Dijkstal blijft on danks zijn kamerlidmaat schap wel raadslid van Was senaar. In de raad zal hij ge confronteerd blijven worden met de ernstige financiële problemen van die gemeente. Wellicht aanleiding om de onroerend goed-belasting van deze rijk met kapitale villa's en bungalows bezaaide ge meente te verhogen. Dijkstal: „We zijn zo terughoudend met de verhoging van de OGB omdat we vinden dat de burgers al genoeg belast zijn. We leggen ons voorlopig niet neer bij de bezuinigin gen, daar gaan we als ge meente tegen vechten. Lukt dat niet, dan sluit ik niet uit dat we toch de onroerend goed-belasting verhogen". KOOS VAN WEES heeft. Vijftig handelaren in surfartikelen prijzen hun waar aan en kondigen daarmee het nieuwe surfseizoen aan. Step- han van der Berg, de Neder landse kampioen, zou demon straties verzorgen, maar op het laatste moment is hij naar Sin gapore gereisd om aan een wedstrijd deel te nemen. De toegang tot de beurs kost vijf gulden. Kinderen tot 12 jaar betalen twee gulden vijf tig en de allerkleinsten mogen gratis naar binnen. Het surf- festijn duurt, tot en met zon dagmiddag. De beurs is van daag, vrijdag en zaterdag van tien tot tien uur geopend en zondag van tien tot vijf uur. Schietende Leidenaren aangehouden LEIDEN De Leidse politie heeft gistermiddag in een wo ning aan het Duinhof twee Leidenaren aangehouden van 34 en 24 jaar oud. De twee he ren hadden eerder die dag op het Wassenaarse strand met een vuurwapen op lege flessen geschoten. Dit tijdverdrijf was echter niet zonder gevaar, want aan het strand waren ook zeevissers aan het werk. De vuurwapens zijn door de Leidse politie in beslag geno- Skikleding gestolen op SurT83 LEIDEN Van de beurs Surf '83, die momenteel in de Leid se Groenoordhallen wordt ge houden, is een flinke hoeveel heid skikleding gestolen ter waarde van minstens 2000 gul den. Tevens werden bij een andere stand verschillende horloges ontvreemd ter waar de van 500 gulden. De diefstal len moeten afgelopen dinsdag, toen de beurs nog niet voor publiek geopend was. gestolen zijn. COBRA In het Ambachts- en Baljuwhuis aan de Voorstraat 12 in Voorschoten wordt tot en met 13 maart een exposi tie gehouden van grafisch werk van Alechinsky, Ap pel. Constant. Corneille en Lucebert. De werken van deze COBRA-kunstenaars zijn in bruikleen afgestaan door de Grafiekcollectie Woudenstein van de Erasmus Universiteit Rotterdam. De tentoonstelling omvat 64 prenten. Entree en eenvoudige catalogus zijn gratis. De expositie is geopend op vrijdagen van 14 tot 17 uur en van 19 tot 21 uur. op zaterdag en zondag van 14 tot 17 uur. SPIN De Stichting Pop In Noordwijk (SPIN) heeft voor zaterdag de netf-wavegroepen To-Lips en The Dutch uitgenodigd in De Kuip. De zaal gaat open om half negen en kaarten kos ten aan de zaal zes gulden. To-Lips komt uit de omgeving van Noordwijk en bestaat in de huidige bezetting een jaar. De groep bestaat uit de zangeressen Patty Trossel. en Ellen Martens, die ook de strings en casio bedienen en Wim van den Haak (drums). Onno Lakeman (gitaar) en Hans de Wit (bas). Binnenkort verschijnt bij CBS een single van deze groep. The Dutch is een Amsterdamse formatie, die zelf tekst en muziek schrijft. To-Lips. Hillegom Kreatief Morgen, zaterdag en zondag wordt in de Hillegomse Mossen estschooi een expositie verzorgd door Hille gomse inzenders, onder het motto ..Hillegom Krea tief'. De expositie is morgen open van acht tot tien uur, zaterdag van tien tot vijf uur en zondag van twaalf tot vier uur. Deelnemers zijn Jacob Beumer met pentekeningen en houtsnijwerk; Else Delsen met kreaties in brooddeeg, Anemien Licher met aquarel len; Jan v.d. Linden met olieverfschilderijen, Veroniva Meiland met beschilderde stenen, Jan Nicolaas Plomp met vakwerk in houtfineer, Nick Schuitemaker met bronzen beeldjes en Tineke van Trigt met creaties in brooddeeg. Geiuidsinstalla tie Twintigduizend gulden kost een nieuwe geluidsinstallatie die gebruikt zal worden in de raadszaal van het gemeente huis te Hazerswoude. De thans in gebruik zijnde appara tuur, die sedert 1969 in gebruik is, verkeert in een slechte toestand. Gevolg hiervan is dat de verstaanbaarheid voor het publiek en de bandopnamen ten behoeve van de notu lering van de gemeenteraadsvergaderingen van slechte kwaliteit zijn. De test met de thans aan te schaffen installa tie is naar ieders tevredenheid verlopen. Algemene vergadering De leden van het Zoeterwoudse buurthuis „De IVei- poort" worden morgenavond om acht uur in het club gebouw verwacht voor de algemene vergadering. Be langrijkste punt van de agenda is de bestuursverkie zing. Zowel Hans van der Ham als penningmeester Anny Berk leggen hun functie neer. Kandidaten voor een functie binnen het bestuur van het buurthuis „De Weipoort" kunnen zich tot vlak voor de vergadering melden bij voorzitter Sjaak van der Salm, Noord Aa 1, telefoon 1312. De kleine moeite van het aanbrengen van een nieuwe abonnee voor deze krant wordt nu graag beloond met een replica van het vertederende schepseltje ET, uit de gelijknamige film. van de Leidse Courant Adres. Postcode/Plaat&_ als nieuwe abonnee Betaald wordt per maand (met automatische afschrijving) per kwartaal I Stuur een ET naar: I Naam Adres Postcode/Plaats_ Telefoon Stuur deze bon in open envelop geen postzegel plakken - I naar: Leidse Courant, antwoordnummer 232, 2500 VG Den Haag RTV groeit LISSE De Ren- en Tour- vereniging De Bollenstreek groeit. Hel ledental van de vereniging bedroeg op 1 janua ri van dit jaar maar liefst 660 en wellicht zullen dat er nog heel wat meer kunnen gaa^i worden als het wielercircuit in Lisse eenmaal een feit is ge worden. Thans omvat het totale leden bestand van de vereniging 140 crossertjes (jongens en meis jes), waaronder ook seniorcros sers, terwijl de jongste nog vijf jaar moet worden. De toeraf- deling telt ongeveer 380 leden en in deze grote groep bevindt zich onder andere een duo dat de zeventig jaren al is gepas seerd, doch nog regelmatig op de toerfiets stapt. Verder telt de vereniging ook nog een honderdtal renners en is er natuurlijk ook nog die grote groep vrijwilligers die achter de schermen op alle mogelijke wijze meewerkt. De meeste le den komen uit Lisse, namelijk 190. Vanuit Hillegom heeft de vereniging 170 leden in de boeken en Sassenheim en Voorhout leveren 75 leden, evenals Noordwijk en Noord- wijkerhout en vanuit overige woonplaatsen in de streek ko men nog eens 110 leden. Het aantal seniorleden bedraagt 350 (waaronder 35 dames) en het aantal juniorleden (tot en met 18 jaar) is 270, waarvan 40 meiêjes.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 5