I Kees Verkerk lonkt naar functie van bondstrainer HYS eervol ten onder sportuitslagen SS&ef uoetballerlei afSIJTHOFF PERS SteidóQ (Sowiant ZATERDAG 12 FEBRUARI 1983 PAGINA 11- Reker nieuwe ifdtrainer PSV 10VEN De 34-jarige Jan Reker de vertrekkende Thijs Libregts d voetbalseizoen bij PSV op als •ainer. Reker, die assistent-trainer de Eindhovende eredivisieclub, _n contract voor een jaar gete- an Reker werkt al elf jaar bij de venaren als hulp- en jeugdtrai- die periode heeft hij een seizoen itent-trainer gewerkt bij FC VVV ob Baan. Driejaar geleden leidde le hoofdmacht van PSV al een r, toen Rijvers voortijdig werd ;en. Reker voelde er toen nog oor definitief als hoofdtrainer aan te gaan, omdat hij zich nog niet genoeg achtte. Strenge straffen Barcelona ZURICH De tuchtcommissie van de Europese Voetbal Unie (Uefa) heeft FC Bareelona strenge straffen opgelegd naar aanleiding van het ge beurde in de tweede wedstrijd tussen Aston Villa en de Spaanse club om de Supercup op 26 januari in Birmingham. In dit duel, dat Aston Villa in de verlenging besliste en met 3-0 won, werden drie spelers (twee van FC Bareelona en een van As ton Villa) uit het veld gestuurd en kregen zeven spelers een gele kaart. De tuchtcommissie besloot Bareelona een boete op te leggen van 60.000 Zwitserse francs (ongeveer 80.000 gulden) en sloot vier Spanjaarden voor een tot vijf wedstrij den in Europa-Cupverband uit. Marcos Alonso moet vijf duels aan de kant blijven, Francisco Gonzalez werd voor vier wedstrijden geschorst, Julio Moreno voor twee en José Manuel Marti nez voor een wedstrijd. Van Aston Villa kreeg Allan Evans, die uit het veld werd gezonden, een wedstrijd schorsing opgelegd. Weer winst voor ploeg Post ROURET De wielerploeg van Pe ter Post blijft in Frankrijk de ene na de andere overwinning binnenhalen. Gisteren was het de beurt van de Belg Ludo Peeters, die de tweede etappe van de Ster van Bessèges op zijn naam schreef. Hij had een voorsprong van 1 minuut en 31 seconden op Leo van Vliet. De Zwitser Gilbert Glaus be hield de leiding in het algemeep klas sement. Noel de Jonckheere heeft de derde etappe van de Ruta del Sol gewonnen. De Belg legde de 143 kilometer van Montilla naar Malaga af in 4 uur, 1 minuut en 1 seconde. De Spanjaard Eduardo Chozas behield de leiding in het algemeen klassement. Van der Swaluw onttroond UTTENDORF Ronald Mo- lema en Katusha Esser hebben in Uttendorf in het Salzbur- gerland de Nederlandse skiti- tels reuzeslalom veroverd. Mo- lema zorgde voor de verras sing door de veelvoudige kam pioen en nu als tweede eindi gende Peter van der Swaluw te onttronen. Ook Ronald Hoe- venaars, die derde werd, be hoort tot de jongere ski-gene ratie. Bij de dames bleef alles bij het oude. Katusha Esser prolongeerde evenals op de af daling haar kampioenschap en Carolien Drommel werd net als vorig jaar tweede. Geen Russische erkenning voor titel Van der Wal ROTTERDAM De Dambond van de Sovjet-Unie erkent Jannes van der Wal niet als wereldkampioen dammen. De Russen zijn van mening, dat het congres van de werelddamfederatie (FMJD) op 4 december in Sao Paulo een onjuist besluit genomen heeft door het daar zojuist be ëindigde toernooi om de wereldtitel zijn officiële status te laten behouden. Dat heeft de Russische bond via zijn voorzit ter, dr. Vadin Bairamov, aan het bestuur van de Federation Mondiale de Jeu de Dames, schriftelijk laten weten. Jannes van der Wal veroverde in decem ber 1982 in Sao Paulo de wereldtitel. De Russen waren toen, naar zij zeiden ten ge volge van visum-problemen, niet in Brazi lië vertegenwoordigd. Misverstand in Spaanse kranten MADRID De afwezigheid van René van der Gijp en Ronald Spelbos op het KNVB-centrum in Zeist in de eerste voorbe reiding op de kwalificatiewedstrijd voor de Europese titelstrijd in Sevilla. heeft in een aantal dagbladen in Spanje geleid tot de ver onderstelling, dat het in België spelende tweetal woensdag niet in actie zal komen. Van der Gijp en Spelbos moeten in het weekeinde eerst nog wedstrijden met hun clubs (Lokeren en Brugge) afwerken, alvo rens ze maandag met de selectie naar Sevilla.' afreizen. Momenteel is het in Spanje, zelfs in Sevilla, slecht en koud weer. Het vriest 's nachts, ook ter hoogte van de 37e breedtegraad waarop- Sevilla ongeveer ligt, een graad of vier. bach leidt ïlectieduel L Na de eerste dag selectiewedstrijd om lats in de Nederlandse oor het toernooi om het kampioenschap sehaat- >r dames in Karl Marx- leeft Thea Limbach een voorsprong genomen op Kooiman. Beide rijd- erbeterden op twee af- i hun persoonlijke re- boor de 500 meter af te ;in 42,6 seconden sloeg •h een gat van bijna unten met haar tegen- er, die 44,4 seconden le. Kooiman kon dat op de 3000 meter maar in dele goed maken: egen 4.39,5. Uppers per is verder 1BI Michiel Schapers 'een fout van de organi- »n ronde verder geko rt" w het internationale ten- fn i'ijiooi in Nairobi. In de ronde had hij moeten e noen tegen de Noor Mer- opfossineberg. De Noor kreeg loe z»elijk te horen, dat hij in cavond tegen Schapers enoe^antreden. janf/Qdstrijd was echter 's ersfejs geprogrammeerd, voofj-s was op tijd, Ronne- ïankd/am pas na enkele uren de cp. Daardoor kreeg de 7de ronder een reglementai- compwinning toegewezen. ïkeliji tink kansloos ID Hans Vultink n kansen op een Euro- ?h ni^ei bandstoten wel ver- sR)e biljarten uit de Ach- oererverloor gisteren in ivent tWee partijen. Tegen enkinsman Vierat verloor va"jt 200-183 en de Belg y koploper in groep A, JofdPhem met 200-193. de /eyee Nederlanders in oen B wonnen hun partijen ^teren. Van der Smissen sfuaiten enkele moeite met Dtn Thoegersen, die in /eae/jjrten met 200-60 aan de ier: ter(j gezet. Arnouts had Ik qjejijjker tegen de Lu- rger Grethen, die pas uit beurten boog met 200- v,nouts leidt in groep B. rzijn\ Van: eel li ill Ti,T1S ELKE WOENSDAG DE f ee/iAGEBII UW KRANT MFT or /ojWATIEOVERFILMS,MUZIEK beh]&* OSLO De acht poten tiële kandidaten voor de wereldtitel schaatsen zijn gisteren tot zeven geredu ceerd. De Rus Dimitri Botsjkarev, die bij het EK in Den Haag op de 500 meter ten val kwam en bij het WK in Oslo revanche wilde nemen, is door griep geveld. Trainer Boris Barisjev hoopt dat Dimitri Botsjkarev van daag voldoende zal zijn her steld om toch aan de start te verschijnen. Niet alleen bij de acht favorieten is een afvaller, maar ook bij de rest het deel nemersveld. De Pool Krysiak, die door de Nederlanders Kees Verkerk en Jan de Leeuw zou worden gecoacht, kreeg van de Poolse regering geen uit reisvisum voor Oslo. Verkerk: „De Poolse schaats bond heeft een Nederlandse sponsor en ik zou dit jaar als trainingscoördinator fungeren, maar als de Poolse regering zo werkt dan heeft mijn functie ook geen enkele zin. Teleurstelling De teleurstelling van Kees Verkerk was begrijpelijk want nu moet hij vanaf de tribune toekijken, hoewel hij graag nog eens in de ijspiste van Bis- lett had willen optreden. Kees Verkerk loert voorts op een trainersfunctie bij de KNSB. Hij wil graag coach worden van de dameskernploeg, die onder leiding van Henk Louwmans bij het EK in Hee renveen faalde. Na het EK-he- ren in Den Haag hebben Yep Kramer en Hilbert van der Kees Verkerk hier nog als coach van de Zweden. Een functie, die hij nu ambieert bij de Nederlandse dames. Duim de oud-wereldkampioen gepolst voor de allround-ploeg. De all-rounders lieten vlak voor het EK al doorscheme ren, dat de relatie met trainer Henk Boer niet optimaal is. Aan de vooravond van de we reldkampioenschappen in Oslo liet Frits Schalij ook al mer ken, dat hij het niet eens was met de groepsindeling. Schalij protesteerde, maar heeft zich later in een gesprek met de hele ploeg neergelegd bij de beslissing van trainer Henk Boer. Kees Verkerk: „Het is toch vreemd, dat jongens als Kra mer en Van der Duim mij ko men vragen voor het trainer- schap. Ik wil wel in dienst van de KNSB treden, maar dan ligt mijn interesse meer bij de damesploeg". Wereldbeker De president van de ISU (In- bespreekt dit weekeinde met de ISU-gedelegeerden Petter- son (Zweden) Van Laer (Ne derland) en Heckley (Frank rijk) de mogelijkheid om te Dit schaatstoernooi zou na de Olympische Winterspelen in Serajewo het Europees schaatskampioenschap moeten vervangen. De voorzitter van de technische commissie van de ISU, Arne Kvaalen heeft in principe zijn jawoord gegeven en een positief advies uitge bracht. De vier ISU-gedele geerden zullen in Oslo bespre kingen voeren met de bond- sofficials van de deelnemende landen. Sportwereld RICHMOND De Ameri kaan John McEnroe is in de tweede ronde van het WCT-tennistoernooi in het Amerikaanse Richmond uitge schakeld door zijn landgenoot Roscoe Tanner: 3-6, 7-5,2-6. McEnroe verklaarde weer last te hebben van een pijnlijke schouder. AMERSFOORT Bert Nij- dam, spits van SC Amersfoort, mag officieel voor Vitesse gaan spelen. Aanvaller Theo Wolfsen gaat naar Go Ahead Eagles. LONDEN Het Nederlandse zaalhockeyteam is het kwalifi catietoernooi voor het Euro pees kampioenschap vrijdag in het sportcentrum van Crystal Palace begonnen met een overwinning op België. De uit slag was 10-7. CANNES John Stavenuiter heeft de vierde regatta van een internationale zeilweek bij Cannes gewonnenn. Ook in het algemeen klassement heeft de Nederlandse 470-zeiler nu de leiding. MARKSTEIN De Zweedse skiër Ingemar Stenmark heeft in Markstein (Fra) een slalom voor de wereldbeker gewon nen. Het was de zeventigste zege van Stenmark in de we reldbekertoernooien. ANTWERPEN René Pijnen heeft met de Belg Stan Tourne de Zesdaagse van Antwerpen gewonnen. De winnende com binatie had naast het hoogste puntentotaal (842) een ronde voorsprong op de Belgen Pa trick Sercu en Etienne de Wil de (663). pagit reS^e/se stadions ortwiekt ns de stormen van de >en tijd hebben nog al fogelse stadions schade >en. Zo moest tijdens lay voor de Engelse be- Leeds United en een complete staan - be worden gesloten, om- stukken van het dak fj de harde wind waren kt. Dat scheelde Leeds plaatsen. Tijdens de kwam ook nog een deel f tribunedak met don- 1 geraas naar beneden. 1ntry had iets dergelijks I eerder meegemaakt. \ford zag onlangs zijn ribune in vlammen op- J De brand werd overi- iontdekt door de weder- van oud-international venfant terrible" Stan ''-boxes bijna verkocht irlecht heeft Zaterdag te- War egem voorlopig zijn te thuiswedstrijd in het ld park gespeeld en huist vorlopig in het Heizelsta- De thuishaven van de selse club ondergaat een ou wing, althans er ver- in het Emile Versésta- een nieuwe hoofdtribu ne t 24 luxe VIP-boxes. "van zijn er al 22 voor het nieuwe verhuurd. Dit heeft Anderlecht al 22 mil joen franken opgeleverd. Balten met reclame Er worden steeds originelere manieren gevonden om re clame te maken. Die „eer" kwam onlangs de supporters van Antwerp FC toe. Tijdens Cercle Brugge-Antwerp FC gooiden zij ballen op het veld. Op die ballen stond re clame. De scheidsrechter on derbrak het treffen even om de obstakels met illegale re clame van het veld te verwij deren. De politie verwijderde de illegale „ingooiers" langs de kant. België wijkt voor IJsland IJsland, een ministaatje op voetbalgebied toch, heeft het voor elkaar gekregen, dat Belgische voetbalbond over weegt de competitiewedstrij den voor 29 mei te verschui ven. Die dag speelt IJsland in de voorronde van het EK 1984 tegen Spanje. In dit ge val moeten de voor Belgische topclubs uitkomende IJslan- ders voor hun nationale ploeg in actie komen. Daar in België de competitie in die tijd in een beslissend stadium verkeren, vreest men daar Cesar Menotti: geen Ri ver Plate. een vervalsing van de com petitie. Daarom overweegt de Belgische voetbalbond de be treffende wedstrijden twee dagen eerder te spelen. Om streeks die kan hetzelfde probleem gaan spelen voor in België uitkomende Deense internationals, die ook voor hun nationale team worden opgeroepen. Menotti slaat aanbod al De oud-bondscoach van Ar gentinië, Cesar Menotti, heeft onlangs een miljoenenaanbod afgeslagen. Ei ver Plate wilde de met Barcelona al een ak koord gesloten hebbende coach hebben en bood hem een jaarcontract van 100.000 Helmut Senekowitsch: fors salaris. dollar. Menotti slag het met een stalen gezicht af. Masny naar Oostenrijk ny (hij maakte deel uit van de ploeg, die in 1976 in Bel grado Europees kampioen werd) gaat trachten wat cen ten te verdienen buiten zijn geboorteland. De 32-jarige, van Slovan Bratislava af komstige technicus gaat spe len voor de bescheiden Oos tenrijkse eredivisionist Neu- siedl. Deze club is aardig op weg een vreemdelingenlegi oen te worden, want het con tracteerde ook een Griek (Kostas Makris) en een Joe goslaaf (Zoran Lukic). Senekowitsch opvolger Cajkovski Helmut Senekowitsch, dit seizoen al na enkele weken ontslagen als trainer/coach van Ein tracht Frankfurt, heeft weer werk gevonden. Hij volgt de onlangs bij A EK Athene ontslagen (voor de zesde keer in zijn loopbaan als trainer) Tschjik Cajkovski op. De voormalige Oosten rijkse bondscoach heeft een contract getekend voor de rest van het seizoen. Voor dit tijdelijke baantje strijkt hij een salaris op van meer dan f 40.000. B W Essen terug naar semi- prolessionalisme Rot Weiss Essen, jaren een club met een geweldige repu tatie in het Westduitse voet bal en zeker niet onbekend in het internationale voetbal, gaat het niet goed. De club speelt een zeer bescheiden rol in de Tweede Bundesliga en trekt nauwelijks toeschou wers meer. Dit seizoen wordt het begrote toeschouwersge middelde van 7500 bij lange na niet gehaald. Dit is mo menteel 3500, hetgeen mede de oorzaak is, dat Rot Weiss Essen een schuld heeft van meer dan een half miljoen mark. Het bestuur heeft be sloten vanaf het komende seizoen terug te gaan naar het semiprofessionalisme. Het aantal contractspelers wordt van 18 teruggebracht tot 15, voor wie sponsors worden gezocht. Loting OSLO In de zesde rit van de 500 meter krijgt Hilbert van der Duim vandaag de wereldtitel strijd schaatsen voor allrounders te maken met medefavoriet Thomas Gustafson (Zwe). Loting 500 meter: le rit: Gae- tan Boucher (Can)-Bjom Nyland (Noo); 2e rit: Jan Junell (Zwe- )-Rolf Falk-Larssen (Noo); 3e rit: Dimitri Botsjkarev (So- v)-Yep Kramer (Ned); 4e rit: Sergej Berezin (Sov)-Werner Ja ger (Oos); 5e rit: Konstantin Ko- rotkov (Sov)-Andreas Dietel (Odl); 6e rit: Hilbert van der Duim (Ned) - Thomas Gus tafson (Zwe); 7e rit: Geir Karl stad (Noo)-Hans van Helden (Fra); 8e rit: Ulf Ekstrand (Zwe- )-Pertti Niitylae (Fin); 9e rit: André Hoffmann (Odl)-Hans Magnusson (Zwe); 10e rit: Frank Nauschu:tz (Odl)-Masanori Ta- keshila (Jap); 11e rit: Aleksan- der Baranov (Sov)- Mark Mit chell (Vst); 12e rit: Jean Pichette (Can)-Masato Shinohara (Jap), 13e rit: Mike Plant (Vst)-Tibor Kopacz (Roe); 14e rit: Jacques Thibault (Can)-Marc Vernier (Fra); 15e rit: Colin Coates (Au- s)-Yoen-Soen Ra (Zd-Kor); 16e rit: Wolfgang Scharf (Wdl) -Mi chael Hadchieff (Oos). 17e rit: Frits Schalij (Ned)-Mauricio Marchetto (Ita); 18e rit: Derek Webber (Gbr). Loting 5 km: le rit: Jager-Pi- chette; 2e rit: Nyland-Dietel; 3e rit: Berezin-Kramer; 4e rit- Gustafson-van der Duim; 5e rit: Falk-Larssen - Botsjkarev; 6e rit Junell-Korotkov; 7e rit: Shmohara-Baranov; 8e rit: Karl- stad-Van Helden; 9e rit: Hoff- mann-Magnusson: 10e rit: Bou- cher-Takeshita; 11e rit: Nau- schu tz-Mitchell; 12e rit: Niity- lae-Ekstrand; 13e rit: Plant- -Schalij; 14e rit Thibault-Had- chieff; 15e rit: Kopacz-Ra; 16e rif Webber-Coates. 17e rit: Vcr- nier-Marchetto: 18e rit. Scharf Schaatskalender AMERSFOORT De schaats- agenda op natuurijs voor maandag 14 februari ziet er als volgt uit: Kortebaanwedstrijd Pols broek, 19.30 uur: aanmelden bij ijsbaan, 19.00 uur. Telefoon: 01822-301/383 Marathon honderd ronden Polsbroek, 15.00 uur: aanmel den bij ijsbaan 14.30 uur. Tele foon: 01822-301/383. Klaassen en Van Loo leiden ongeslagen DEN HAAG In de strijd om het Haags büjartkampioen- schap derde klasse driebanden klein zijn Klaassen en Van Loo nog ongeslagen. Klaassen heeft acht matchpunten, even als Van Loo. Het moyenne van de eerste is beter (0.606) tegen Van Loo (0.567). De enige, die het duo nog kan bedreigen is Piet Mirck, die vier matc hpunten heeft. Klaassen won gisteravond met 20-8 in 25 beurten van Don ders en met 20-16 in 37 beur ten van Pauwels. Van Loo ze gevierde met 20-8 over Storm in 33 beurten en met 20-16 over Sprenkels in 32 beurten. DEN HAAG Nikon Stars/HYS' bewindvoerder Trij- zelaar mocht gisteravond niet ontevreden zijn over de opkomst van het publiek. Er waren zo'n kleine 1500 toeschouwers bij de voorlaatste, met 7-2 van Feenstra Flyers verloren, thuiswedstrijd van HYS van dit ijshoc- keyseizoen. De ontmoeting van gisteren maakte ook duidelijk dat de vrijdagavond nog altijd de uitgesproken ijshockeya- vond is in Den Haag. Het spelen op andere avonden en andere tijdstippen heeft de Haagse IJshockeystichting die nu in grote financiële moeilijkheden verkeert, veel geld gekost. Voor de Haagse ijshockeyliefhebbers die gisteren de wedstrijd HYS-Heerenveen bijwoonden, is te hopen dat Den Haag voor„ topijshockey behouden blijft. Voorzitter Leen van der Oever: - „We hopen te mogen doorgaan. Al is deze ploeg als de publieke belangstelling bij overige wedstrijden gering is, veel te duur". Bureemeester Met burgemeester Frans Schols en sportwethouder Piet Vink op de tribune ging Nikon Stars/HYS goed van start, maar verloor tenslotte met 7-2 via de tussenstanden 1-2, 1-0, 0-5. HYS, dat te-' gen Heerenveen op De Uithof meestal goed voor de dag komt, begon heel sterk. Zonder de zieke coach Peternousek achter de spelersbank bracht Brian Sproxton na ruim 4 minuten spelen de Hagenaars op 1-0. Bijna dertien minuten kon de Canadese doel- man Storimans het Haagse doel schoon houden. Toen maakte Larry van Wieren gelijk en even later bracht Tonny Collard de kampioensploeg op een 2-0 voorsprong. In de tweede periode begon HYS met veel animo Jim van der 1 Lee nam in de 4de minuut de verdiende gelijkmaker voor zijn 'i rekening. De Hagenaars, zonder de geblesseerde René Laarman, waren in deze fase sterker, maar doelpunten bleven uit. Halverwege de derde periode kon Heerenveen de leiding ne men. Met Ron Witvoet van HYS in de strafbank bracht Jan Janssen uit een combinatie met Jack de Heer de stand op 3-2. - Zes minuten voor het einde maakte Leo Koopmans voor Hee renveen aan alle onzekerheid een eind en bracht Heerenveen met een vierde treffer dicht in de buurt van een nieuw kampi oenschap. Jack de Heer zorgde in de slotfase zelfs nog voor 5-2 en 6-2 en Brian de Bruyn bepaalde eindstand op 7-2. ARTHUR VAN RIJSWIJK BADMINTON Open NK in Nieuwegein Achtste finales gemend dubbel spel: Dew/Gilks (Eng)-Antonsso- n/Andersson (Zwe) 15-3, 15-5; Helle- die/Kjaer (Denj-Robson/Wittaker (Nwz) 15-7. 15-8; Fladberg/Nielsen (Den)-Taylor/Clark (Eng) 15-4, 8-15, 15-8; Tredgett/Chapman (Eng)-C- hnstiansen/Pedersen (Den) 9-15, 15-2, 15-6; Bridge/Podger (Eng- )-Thomsen/Pilgaard (Den) 15-10, 15-8; Gilliland/Heatly (Sch)-Larsen- /Paulsen (Den) 14-17. 15-11. 15-13; Ridder/Ridder (Ned (-Elliott/Elliott (Eng) 15-3,15-1; Skovgaard/Skov- faard (Den)-Taylor/Underwood (Ier) 5-5, 15-5. BASKETBAL Eerste divisie A (heren): L. Lion- s-ASVU 61-63; B: Rowic-BOB 68-85. Eerste divisie B (dames): Dragon s-A rnh. Eagles 62-52 BILJARTEN EK-bandstoten in Madrid Groep A: Dielis (Bel)-Scherz (Oos) ADVERTENTIE Met uw krant naar de zon: 11 of 15 DAGEN NAAR MALLORCA De zon schijnt nu al volop in het beschutte en traai gele gen Santa Ponsa. In maart loopt er de middagtempera- tuur op tot over de twintig graden. Wi| kozen voor u een gezellig hotelkomplek£ in deze subtropische badplaats met veel terrasjes en winkeltjes langs de mooie baal en het zandstrand met pl|nbomen. Het heuvelachtige terrein rondom de baal biedt prachtige vergezichten en is geschikt voor heerlijke natuurwandelingen. De hoofdstad Palma (350.000 inwoners) ligt op ca. 25 km afstand en Is dagelijks meerdere malen per openbaar vervoer bereikbaar. De bushalte Is vlak bij het hotel. Gelogeerd wordt In de gezellige familiehotels Ofella of Isabella dichtbij boulevard en strand en beschikkend over twee liften, eigen zwembad met zonneterras en kamers voorzien van volledige badkamer en balkon. In samenwerking met Teletours hebben wij voor u georganiseerd: een 11-daagae vliegreis van 20 maart t/m 30 maart a.a. en een 15-daagae vliegreis van 13 t/m 27 maart a.s. De prijs van de 11-daagse vliegreis bedraagt649.- per persoon op basis van volpenslon en een tweepersoonskamer. Toeslag èénpersoonskamor 50.-. Annuleringsverzekering 28,70 per persoon, gecombineerde reisverzekering 26,- per persoon pension en een tweepersoonskamer. Toeslag Aénpersoonskamer 75,-. Annuleringsverzekering 30.50 per persoon, gecombineerde reisverzeke ring 34,- per persoon. Inbegrepen: vliegreis Amsterdam-Palma v.v maaltijden aan boord van het vliegtuig e luchthavenbelasting transfer vliegveld-hotel v.v. volpenslon met keuzemaaltijden verwelkomstparty met uitgebreide Informatie Nederlandse relslelding voor advies. hulp en interessant ekskursle-aanbod. Inlichtingen en boekingen telefonisch (van maandag t/m vrijdag tussen 9 en 5 uur) onder no. 070-190696 en 190698 of persoonlijk bij onze stads- vestiglng In Den Haag. Spuistraat 71 (op de hoek van het Spui). Pcstbus 16050 2500 AA s Gravenhege Tel. 070 190696 190698 (maandag t/m vnidaq lussen 9 en 5 uur) J 200-98 (10); Vierat (Fra)-Vultink (Ned) 200-183 (36); Oddo (Spa)-Albert (Fra) 164-200 (27); Dielis-Vultink 200- 193 (22); Vierat-Oddo 171-200 (34). Stand: 1 Dielis 4-8; 2. Vierat 4-6. 3 Albert 3-2 (6.70); Scherz 3-2 (6.28); 5. Vultink 4-2 (6 87); 6 Oddo 4-2 (5 96) Groep B: Thoegersen (Den)-Van der Smissen (Ned) 60-200 (13); Esteve - Zenkner 165-200 (31); Arnouts (Ned)- Grethen (Lux) 200-192 (30). Stand: 1 Arnouts 3-6 (7.89); 2. Zenkner 3-6 (6.66); 3. Van der Smissen 3-4; 4. Es teve 3-2; 5. Grethen 3-0 (6.40); 6. Thoegersen 3-0 (4 45). SKIËN Slalom Markstein meetellend voor strijd om Wereldbeker (heren: I Ingemar Stenmark (Zwe) 1 44 54 (52.92 en 51.62); 2. Paolo de Chiesa (Ita) 1 4504 (53 21 en 5183): 3 Phil Mahre (Vst) 1 45 23 (53 64 en 51.59). 1 Andreas Wenzel (Lie) 1 45.38 (53 38 en 52.00); 5 Mare Girardelli (Ita) 1 45.52 (53 01 en 52.51). Stand klassement wereldbeker (al gemeen): 1 Phil Mahre (Vst) 186 punten; 2. Peter Lu:scher (Zwi) 160; 3. Pirmin Zurbriggen (Zwi) 150 We reldbeker slalom: 1. Ingemar Sten mark (Zwe) 95 punten; 2. Steve Mah re (Vst) 80; 3. Slig Strand (Zwe) 77 Wereldbeker (combinatie), eind stand: 1 Phil Mahre 75 punten. 2 Mare Girardelli (Lux) en Pirmin Zurbriggen 47 NK reuzeslalom in Uttendorf (da mes): 1 Katusha Esser 131.87 - (45,51-46,36); 2. Carolien Drommel 1.32.90 (46,25-46,65); 3 Christina Vos- veld 1.40.70 (49.91-50.79) Heren: 1. Ronald Molema 1.27,87 (43,68-44.19); 2 Peter van der Swa luw 1.28,04 (43,73-44,31); 3 Ronald Hoevenaars 1.30.49 (44 65-45,84). WIELRENNEN Tweede etappe Ster van Bessèges (135 km): 1. Ludo Peeters (Bel) 135 km in 3.51,10; 2. Leo van Vliet (Ned) op 1,31; 3. Kim Andersen (Den); 4 Jean-Francois Rodriguez (Fra) z t5. Steven Rook6 (Ned) op 1,39; 6 Gerrie Knetemann (Ned) op 1,43, 7. Patrick Stephan (Fra); 8, Jacques Hanegraaf (Ned) 9. Gilbert Glaus (Zwi); 10. John Herety (Eng) z.t. Algemeen klassement: 1. Gilbert Glaus (Zwi) 7 16.27; 2 Jan Raas (Ned) op 2 sec.; 3. Jacques Hanegraaf (Ned) op 3 sec 4. Bert Oosterbosch (Ned) op 5 sec 5 Gerrie Knetemann (Ned) op 9 sec 6. Hubert Seiz (Zwi) op 12 sec.; 7. Patrick Stephan (Fra) op 17 sec.; 8. Dominique Garde (Fra) op 19 sec.; 9. Ludo Peeters (Bel) op 7,20; 10 Leo van vliet (Ned) op 8.50, 14 Ste ven Rooks (Ned) op 9.00. IJSHOCKEY Play-offs NK: Nijmegen-Tilburg - Trappers 11-3 (2-2, 5-0, 4-1); Nikon Stars/HYS-Feenstra Flyers 2-7 (1-2, 1-0, 0-5) Promotie/degradatlecompetltie: Amsterdam-Utrecht 10-2 (5-1, 3-0, 2-1). ZAALHOCKEY EK in Londen: Belgiè-Engeland 4-10; Denemarken-Ierland 1-4; Enge- land-Italie 6-3; Belgie-Nederland 7-10; Ierland-Spanje 4-3, Spanjc-Italie 470-klasse. vierde race: 1 Stavenui ter (Ned); 2. Brenae (Fra); 3. Monte- fusco (Ita), 21. Du lz (Ned); 51. Van Gent (Ned). Algemeen klassement: 1 Stavenuiter; 2. Monet (Fra), 3. Bre- Finjollen. vierde race: 1 Schmidt (Wdl); 2. Hanbrouck (bel); 3. Blanco (Spa); 9 Haakman (Ned), 12. Neele- man (Ned), 13. Van Leeuwen (Ned); 18 Hofland (Ned); 33. Van Manen (Ned). Algemeen klassement: 1 Hofland; 2. Glaske (Pol); 3. Patronki (Wdl)

Leidse Courant | 1983 | | pagina 11