De eerste getekende tragedie". Handel in tomaten staat weer in de startblokken NOG IETS LEUKS OP TV? KIJK IN D KRANT. binnen de perked tl 4t Verenigingen kraK accommodatienotj LAND EN TUINBQUW/FlW EeicLcSou/uwit VRIJDAG 11 FEBRUARI 1983 PAÓ Iets hogere omzet wijst op gunstiger prijsbeeld Ondanks een in het algemeen rustige aanvoer aan de bloe menveilingen, ligt het omzetbedrag toch iets hoger dan vorig jaar, hetgeen dus wijst op een gunstiger prijsbeeld. Niet over dadig, maar wel bevredigend. Toch is het merkwaardig dat de handel niet zo optimistisch gestemd is over de gang van zaken, eerder het tegenovergestelde, vooral wat de export be treft. Men verwonderde zich dan ook soms dat de prijzen zich wis ten te handhaven, hetgeen waarschijnlijk vooral ook aan de binnenlandse handel is te danken, die aardig zaken doet. Met de bolbloemen viel de gang van zaken nog wel mee, mede gezien de royale aanvoer. Vooral voor de betere kwaliteit werden behoorlijke prijzen betaald. Troschrysanten, irissen en de kleine rozen gaven een wat gunstiger prijs dan vorig jaar. De CCWS had afgelopen week een aanvoer van 28.411.889 bos of stuks en een omzetbedrag van 17.339.209,19 tegen vo rig jaar zelfde week aanvoer 29.729.325 bos of stuks en een omzet van 16.837.268,68. De potplanten waren ruimer aan de markt en voerden het totale omzetbedrag wat op. De aanvoer bedroeg 1.200.815 stuks met een opbrengst van ƒ2.905.389,13 tegen vorig jaar in dezelfde week 1.096.280 stuks en een op brengst van ƒ2.580.397,87. De snijbloemenimport was afgelopen week op vrijwel gelijk niveau van vorig jaar met 2,5 miljoen bos of stuks. De totale aanvoer sinds 1 januari van dit jaar bedraagt 139.487.157 bos of stuks en een omzet van 84.232.649,33 tegen vorig jaar een aanvoer van 142.726.031 bos of stuks en een omzet van f 74.776.080,23. Toppers waren weer de freesia met ruim 6 miljoen, vrijwel gelijk aan vorig jaar en dezelfde gemiddelde prijs van 36, en de troschrysanten bijna 4 miljoen met een gemiddelde prijs van 84 cent en vrijwel gelijke aanvoer vorig jaar met gemid deld 81 cent Van de gemiddelde prijzen met tussenhaakjes die van vorig jaar vermelden we: alstroemeria 95 (83), amarillys 38 (33), Am. anjers 48 (43), tros 36 (32), anthurium 1.84 (1.38), asp. plu- moses 19 (20), bouvardia 34 (49), troschrysanten jc. 84 (81), idem geplozen jc. 96 (90), idem nc. 3.07 (2.24), euphorbia 98 (99), freesia 36 (36), gerbera 95 (85), irissen 28 (30), leliekelken 1.84 (1.48), idem takken 1.12 (1.14), nerine 1.56 (1.29), cymbidi- um groot 62 (57), idem klein tak 3.14 (3.36). Steeds duidelijker beginnen de bolbloemen de lente in de bloemenveilingen in te luiden. Voorop de tulp, gevolgd door narcis en hyacint, plus de diverse kleinere gewassen. Zij ne men een steeds grotere plaats in bij de handel en er ontstaat wat gedrang tussen de snijbloemen. Ook het publiek houdt van een verandering in de aankopen. Zo wordt op de markt de noodzakelijke afwisseling gebracht en dat brengt ook wis seling in de prijzen. Uiteraard zijn het vooral de veilingen in de bollenstreek die de beelden beheersen al ondervindt ook het Westland er de gevolgen van. Veiling Berkel en Rodenrijs heeft gedurende de maand janu ari een groei van ruim 21% meegemaakt zo signaleerde voor zitter Valk in de jongste ledenvergadering en hij zag dan ook hoopvolle perspectieven voor de vereniging om uit de moei lijkheden te komen. Hij deelde mee dat binnenkort de plantenkas van cash- en carrybedrijven gereed zal zijn en voor de komende vooijaars- drukte in bedrijf, hetgeen ook de veiling ten goede zal ko men. De eerste maandomzet bedroeg ruim 11 miljoen gulden tegen 9 miljoen in januari vorig jaar. De gezamenlijke studieclubs Westland-Kring organiseren op dinsdag 15 februari een excursie over rozen, vertrek des mor gens van veiling Berkel en des avonds een voorlichting over de gypsophila. Op 16 februari des middags een excursie over de roos, vertrek vanaf de CCWS en des morgens van de V.B.A. excursie over de anjer. Woensdagavond 17 februari voorlichtingsavond over de roos in Berkel. Als er gekeken wordt naar de situatie op de West-Duitse markt, nog altijd de belang rijkste afnemer van het Hol landse produkt, dan vallen er een aantal zaken te signale ren. Op de eerste plaats wor den er veel minder komkom mers uit Griekenland geïm porteerd. In de afgelopen maand januari ging het om een hoeveelheid van 5850 ton. In vergelijking met vorig jaar is er sprake van een onge kend groot verschil, want toen werd er in dezelfde maand een hoeveelheid van maar liefst 12.750 ton inge voerd (in 1981 was dit 9.270 ton). Hieruit blijkt duidelijk dat de Griekse export sterk is teruggevallen. Daardoor neemt de concurrentie voor het Hollandse produkt ook sterk af. Dit vergroot, althans zeker voor de vroege teelten, de kans op een vlotte afzet te gen goede prijzen. De ge schetste situatie komt niet zo maar uit de lucht vallen. Het vorig seizoen was de kom kommerteelt voor de Griekse telers niet of nauwelijks ren dabel. Hierdoor is de belang stelling voor deze teelt sterk afgenomen. Er heeft een ge deeltelijke omschakeling naar de tomatenteelt plaatsgevon den. Wat de gevolgen, in het licht van de concurrentie, hiervan zullen zijn valt op het ogenblik nog moeilijk te over zien. In de eerste week van februari lag de prijs voor de Griekse komkommers op de groothandelsmarkten in West-Duitsland op ongeveer 1.60 D.M. per stuk. Het aan bod van Hollandse komkom mers neemt nii weer weke lijks toe. De prijzen liggen, op een gunstig niveau, zo va rieerde de prijs in de afgelo pen week van 1,07 tot 1,86 per stuk voor de sorteringen van 260 tot 410 gram. Door een groter wordend aanbod zal de prijs iets kunnen dalen, maar veel zal dit waarschijn lijk niet zijn. De handel in to maten staat ook weer in de startblokken, er zijn alweer tuinders die de eerste rijpe vruchten van hun gewas ge oogst hebben. Het zal daarom niet lang meer duren voordat de eerste partijtjes weer op de veiling zullen verschijnen. De tomatenconcurrent, bij uit stek, op de West-Duitse markt is Marokko. In dit land heb ben de tomatengewassen sterk geleden door vorstscha- de. Dit valt ook af te leiden uit de importgegevens van Het dieptepunt in de aanvoer van andijvie lijkt gepas- West-Duitsland over de maand januari. Er werd in de maand januari 1012 ton uit Marokko geïmporteerd, tegen 3954 ton in 1982. In 1981 was dit een hoeveelheid van 3744 ton. Ook deze cijfers spreken een duidelijke taal. Verder wordt er ook nog vernomen dat de glasteelten er in de Oost-Europese landen ook niet bepaald geweldig op staan. Al met al zijn dit gege vens waaruit, men met gema tigd optimisme mag afleiden dat de vooruitzichten voor de genoemde teelten er zeker niet somber hoeven uit te zien. Het heeft er dan ook alle schijn van dat de telers, die trouw zijn gebleven aan hun vroege plantdatums, dit be loond zullen zien worden. Een andere nieuwkomer aan de veiling in de afgelopen week was de aubergine. De eerste partijtjes werden op Veiling Westland Noord geveild voor een gemiddelde prijs van f 7,50 per kilo. Sla Op de sla-markt tekende zich in de afgelopen week een lichte verandering af. De lich te sorteringen daalden duide lijk in prijs. De zware sorte ringen wisten zich daarente gen goed in prijs te handha ven. Zo varieerde de prijs op donderdag 10 februari van 23 tot 73 cent per krop. De con currentie van Franse sla op de Westduitse markt nam toe. De Franse concurrentie-wals lijkt nu langzaam in beweging te komen. Zo werden er in Roussillon in de laatste week van januari 1,2 miljoen stuks van de volle grond geoogst (vorig jaar 0,5 miljoen stuks) en 6,2 miljoen stuks van on der de beschermde teelt (vo rig jaar 4,5 miljoen stuks). Het ziet er naar uit dat de prijs- druk, vooral bij de lichtere sorteringen, zal toenemen. Lagere prijzen liggen daarom in de lijn der verwachtingen voor de komende week. Overige gewassen In de loop van de week daal de de prijs voor andijvie licht. Afgelopen donderdag werd er 2,50 per kilo betaald. Het dieptepunt in de aanvoer lijkt gepasseerd. Veel zogenaamde heteluchtbedrijven en licht verwarmde bedrijven zullen in de komende week gaan oogsten. Dit vooral ook om weer op tijd (eind februari-be- gin maart) weer tomaten te kunnen poten. Het invallen van de vorst zal hier waar schijnlijk extra toe bijdragen, omdat men zal moeten stoken om de gewassen vorstvrij te houden. Er zal daarom in de komende week met dalende prijzen rekening gehouden moeten worden. Het aanbod van radijs neemt ook weer toe, de gemiddelde prijs lag tegen het eind van de week op 82 cent per bos. Door de la gere temperaturen zal het oogsttempo weer wat afge remd worden. Er wordt daar om op gelijke of hogere prij zen gerekend. Spinazie daalde naar 2,32 per kilo. Er za ',e komende weken waarsch n- lijk meer spinazie aangevoerd worden dan vorig seizoen. De prijsdruk neemt daarom ver der toe. Met een gewas als sel derij is het tot nu toe in de af gelopen winterperiode niet zo best gelopen. Ook in de afge lopen week waren de prijzen slecht, namelijk 14 cent per bosje. Er bestaat ook duidelijk de indruk dat de markt voor dit kleine gewas wat over voerd wordt. Met peterselie is het duidelijk een aanmerke lijk stuk beter gesteld. Voor dit gewas werd er 79 cent per bosje betaald. De vraag naar raapstelen liet te wensen over, de prijs per bosje kwam niet verder dan 20 cent. Prei daalde naar 93 cent per kilo. Door het vriezende weer en het daarmee samenhangende kleiner wordende aanbod wordt er voor de komende week op hogere prijzen gere kend. Het heeft voor de sprui- tenteelt wel erg lang geduurd voor het begon te vriezen. In de afgelopen week werd er voor de A-sortering 60 cent per kilo betaald. De B-sorte ring trok verder in prijs aan naar 90 cent per kilo. Er wor den voor de komende week hogere prijzen verwacht voor de meeste spruitentelers komt dit echter als mosterd na de maaltijd. De aanvoer van wit lof begint wat kleiner te wor den. Voor de sortering I trok de prijs aan naar 2,05 per kilo, de sortering II noteerde een prijs van 1,30. Er wordt voor de komende week op ge lijke prijzen gerekend. Lék Kruiden: smaakmakers i Cr rdri riso echt Ze zijn weer terug, in massa's, de „smaakmakers" bij uitnf" J heid, of wel: de tuinkruiden. Geen supermarkt, of wej jj, wel ergens een stelling met tientallen potjes of zakjes thijm, peterselie, en noem-maar-op. In andere winkelsfj^ we „kruidenrekjes" om aan de wand te hangen in de L e Maar waar we het deze keer even over wilden hebben:? kruiden kunnen we gemakkelijk zelf kweken; ze nemen' maar heel weinig plaats in en zelfs zij, die alleen maar 1) Cn ken over een balkontuintje, kunnen gemakkelijk wat wt kweken en daarvan regelmatig oogsten. »id. In de voorzomer kunnen we regelmatig in de winkels jiebi bieslook kopen, met wortel en al. Die kunnen we in een.wit pot planten met wat goede bladaarde - de „potgrond" ui; kende zakken is goed - oppassen voor uitdrogen en onT"" look groeit wel verder. De smaak van de groene sprietje een beetje aan uien of sjalotten denken, maar is niet zo We kunnen het stukgesneden bijvoorbeeld door de sla n Wie ze op een rijtje in de tuin zet kan zien, dat ze eikaars komen en zelfs op dit ogenblik al weer uitlopen. De Cl W kenden het drieduizend jaar voor Christus al... Als hr bloeien, moeten we de bloempjes eigenlijk wegknippen. Een bekende gast is ook de peterselie. Flatbewoners I weer een zakje zaad kopen en dat zaaien in een paar blo ten, die we in het keukenvenster kunnen zetten. Ze kui regelmatig van oogsten; het groeit steeds vanzelf weer j| kunnen we op een balcon zelfs een kleine verzameling! gen, die dan een heel kruidentuintje vormt!Wie ink kweekt, bedenke dat bloempotten gauw uitdrogen! Mensen met een tuin hebben het makkelijker; die kuni gens een hoekje reserveren voor een kruidentuintje. Een|onz de plant in menig boerentuintje is ook de zogenaamde! plant of Lavas. Die wordt nogal fors, soms een kleine tv Hi ter hoog en de smaak doet wat aan selderij denken, i}js smaakt veel sterker. Velen vinden: té sterk. Twee blaaiLyg voldoende om mee te koken in groentesoep. De selderij noemden we al. Evenals de Lavas wordt ze om in een bloempot te kweken. Maar er is niets tegenevo plaats van een bloempot een wat grotere kist of kuip te 'an Nog een heel oud tuinkruid, dat we maar weinig meer ten 2 men: de salie! Eigenlijk min of meer een heestertje, waai k« viltachtige, grijze blaadjes meegekookt werden in de kreeg dan saliemelk en dat was uitstekend voor slijm in <j en voor keelpijn. De blaadjes werden ook wel gebruikt in bij vlees en bij vis. Er is zaad van de koop bij de zaadhano in Salie is winterhard en komt dus vanzelf elk jaar terug, nee Ook dille kunnen we na begin april uitzaaien. Niet vert Als het te dicht staat alleen uitdunnen dus. De jonge L worden fijngehakt gebruikt in sauzen, bij sperciebonen en kool; zelfs in rijst- en macaronischotels. We kunnen i f] drogen voor de wintertijd; dan verliest het geur en sma) ért Zaad kunnen we meestal wel kopen van: anijs, basilici nekruid, dille, kervel, peterselie, selderij, tijm - om er e< te noemen. Bieslook kopen we als polletje. Westlandse LTB en het geloof in gezin „Gelooft u nog in het gezin, als hoeksteen van de samenle^ Deze vraag staat centraal op de gezinscontactavond, Kring Westland van de LTB oraniseert voor alle leden o derdag 17 februari om kwart voor acht in gebouw De 1 laar, Dijkweg 19, in Naaldwijk. Voor deze gelegenheid vrouw L. Stael-Merkx uitgenodigd hierover een inleitHA houden, waarna men met elkaar hierover van gedachtd h< wisselen onder leiding van mevrouw A. van Heijningen-vpak berg. Mevrouw Stael, die in andere kringen van de LTcj j eerder veel succes oogstte met haar uiteenzetting hierf verbonden aan het Katholiek Bureau voor Voorlichting!'11" geleiding bij Sexualiteit en Relatievorming. De huidige ffCT. kelingen in kerk en maatchappij roepen veel vragen op aanzien van het gezin. Voor velen, zowel jongeren als ons d is dit een unieke gelegenheid om hierover met een desltèn van gedachten te wisselen. in h< Regisseur Martin Rosen over Plague Dogs": AMSTERDAM/DEN HAAG „Tekenfilms zijn om te lachen. Dat denkt het overgrote deel van het bioscooppubliek. Want dat is opgegroeid met Disney, met cartoons. Daar ligt voor ons de grootste moeilijkheid. Want „Plague dogs" ('n Hondeleven voor twee) is absoluut niet om te la chen. Het is een regel rechte tragedie. Misschien wel de allereerste gete kende filmtragedie die er is. En dat maakt het pu bliek onzeker". Aan het woord is Martin Ro sen, producer en regisseur van de getekende hoofdfilm naar het boek van Richard Adams. Zelf heeft hij nog nooit een re delijk gelijkend poppetje op papier gezet, maar niettemin had hij al een tekenfilm achter de rug, „Watership down". Eveneens naar een bestseller van Adams, al waren daar ko nijnen de hoofrolspelers ter wijl dat in „Plague dogs" (let terlijk „Pesthonden") en fox- terriër en een Labrador zijn. „Watership down" was enkele jaren geleden een succes, de ti telsong .van Art Garfunkel dat ook. In Nederland nota bene gerekend per hoofd van de bevolking de meeste bezoekers ter wereld. De Haagse distributeur Concorde- film kocht beide films. Van daar dat Martin Rosen voor de promotie van zijn tweede film - in tegenstelling tot de meeste filmmensen die in Amsterdam blijven plakken - met gretig heid intrek heeft genomen in Hotel des Indes in Den Haag („Een van de fijnste steden die ik ken. Het heeft klasse, het is mooi en je wordt niet gek van de toeristen"). Adams boek (hier vertaald als „Twee hon den", Spectrum-uitgave) doet het relaas van twee viervoe ters die ontsnappen uit een ri- goreus opererend onderzoek centrum waar vivi-sectie beoe fend wordt in het Engelse Me- rendistrict. Hun vlucht met steeds meer mensen achter zich aan, eindigt tragisch in zee. Inderdaad niets om te la chen. Vier jaar Martin Rosen, klein, bebrild en levendig pratend: „Plague Dogs was een erg gecompli ceerde film om te maken. We hebben er in het totaal vier jaar aan gewerkt. En ik geloof niet dat ik nóg een tekenfilm maak. Het is kostbaar, je hebt er dezelfde spanningen bij als bij een speelfilm, alleen die spanning duurt veel langer. Bovendien heb ik niet de artis tieke bevrediging van het te kenen zelf. Ik krijg geen hond op papier. Ik heb alleen het vervelende werk gedaan". Dat werk bestaat wat hem betreft uit het leiden van de hele pro ductie, het uitdunnen van het verhaal tot een bruikbaar sce nario, het regisseren van de film, het produceren van de sound-track (inmiddels ook verkrijgbaar in Nederland; ti telsong van Alan Price) en het verkopen van de film. „Wa tership Down" maakte hij zo in Engeland. Voor „Plague Dogs" nam hij alle tekenaars met hun gezinnen mee naar San Francisco, waar hij huizen voor ze zocht en ze liet wer ken. Rosen: „Twee redenen: Ik had inmiddels twaalf jaar in Engeland geleefd en ik kreeg het gevoel dat ik een beetje de aansluiting met de Ameri kaanse markt en mentaliteit ging verliezen. Mijn beide kin deren (9 en 12) zijn in Enge land geboren en bovendien, toen we naar Engeland gin gen, heb ik tegen m'n vrouw gezegd: Dit is voor één jaar. Twaalf jaar later zei zij: Dat ene jaar is nu geloof ik wel voorbij." Rechts: De konij nen uit Rosens „Watership down". Betrokkenheid Het Nederlandse keuringsad vies voor „Plague Dogs" luidt: toegang twaalf jaar. Rosen heeft daar geen enkele moeite mee: „Ik geloof zelfs dat dat precies de leeftijd is waarop kinderen de film kunnen waarderen. Niet dat er zoveel geweld in zou zitten, maar kinderen moeten een bepaald emotioneel begrip hebben. Ze moeten kunnen navoelen waar het om gaat. Verant woordelijkheid bijvoorbeeld, zorgen voor elkaar. De film vraagt een betrokkenheid van het publiek. Voor sommige mensen is dat moeilijk. Die willen dat niet. Ook goed na tuurlijk, maar ik ben voor hen niet aan het verhaal gaan sleu telen. We hebben er geen en kele grap in verwerkt. Dit verhaal kan alleen maar als tekenfilm slagen, als je het in teger verfilmt. We hebben wel voor wat visuele verlichting gezorgd, in de scène waarin de honden tussen de eenden te rechtkomen en waarin ze kik kers gaan vangen. Maar dat is alles. „Plague Dogs is een veel bete re en doordachte film dan „Watership down". De dieren zijn ook anders geanimeerd. Mensen hebben we zo goed als weggelaten uit het verhaal. Ik geloof niet in menselijke figu ren in een tekenfilm. Boven dien moet het publiek in de echtheid van die honden gaan geloven. Omdat te bereiken la ten we ze niet praten als Dis- ney-dieren, met bewegende lippen. Eerfst wel trouwens, maar daar zijn we van terug gekomen, die scènes heb ik la ten over maken. Nu bewegen hun bekken lichtjes, een sug gestie van praten, maar het ef fect zit meer in het bewegen van hun hele lijf. Zoals ik nu zit te praten, met m'n handen, met m'n schouders. Dat is een verfijnd soort animatie en dat kost ontzettend veel tekenin gen. Het is mooi getekend, die dieren bewegen erg natuurlijk, maar ik vind dat geen compi- ment. Je zegt toch ook niet bij een speelfilm: Wat beweegt die acteur goed. Nee, die be- wéégt gewoon. Dat vanzelf sprekende moet je in een te kenfilm ook hebben." Vivi-sectie „Ik heb deze film ondanks m'n aarzeling gemaakt omdat ik het zo'n geweldig verhaal vond. Je maakt als regisseur toch de films die je zelf graag ziet. En ik ontdek graag iets in een film. „Plague dogs" heeft dat ook. Het publiek raakt ge roerd, sommige mensen wor den zelfs boos. Anti-vivisectio- nisten vinden dat ik geen dui delijk standpunt heb ingeno men. Maar dat wil ik helemaal niet. Ik wil dat het publiek iets heeft om zelf over te denken. Het enige dat ik vind is, dat er veel te zorgeloos mee wordt omgesprongen. Ik weet dat door vivisectie op den duur mensenlevens gered kunnen worden. Maar ik weet ook dat sommige experimenten zinloos zijn. Ik vind dat sommige on derzoekers zichzelf ontmense lijken door hun nonchalante houding ten opzichte van het dier. Ik hoop eigenlijk dat het publiek eenzelfde soort erva ring heeft als mijn zoontje had, toen ik meenam naar die Au stralische film „Galipoli". Die begint opgewekt, jonge solda ten die vol goede moed voor hun land gaan vechten, maar het eindigt in een bloedbad. „Verschrikkelijk" zei mijn zoontje, „en ik dacht eerst nog wel dat het leuk zou worden". Ja, heb ik gezegd, er zijn veel dingen waarvan men zegt dat ze geweldig en nuttig zijn, maar wacht maar tot je ze zelf moet meemaken". BERT JANSMA Links: Regisseur Martin Rosen op het Lange Voor hout: „Mijn eer ste tekenfilm „Watership Down" heeft het in Nederland be ter gedaan dan in welk land ook". FOTO: MILAN KONVALINKA ALKEMADE De vere nigingen in Alkemade hebben erg veel kritiek op de onlangs gepubli ceerde „Discussienota Ac commodaties". Dat bleek gisteravond op een door de Stichting Jouw Alke made (S.J.A.) belegde ver gadering voor vereni gingsbesturen om tot een gemeenschappelijke standpuntsbepaling te ko men. Dit standpunt zou dan door de S.J.A. naar het Alkemadese College van Burgemeester en Wethouders uitgedragen kunnen worden. De mees te verenigingsbesturen vonden de informatie in de zogenaamde „Accom- modatienota" karig („in wezen zijn we geen cent wijzer geworden"), onvol ledig, hier en daar zelfs onjuist en „bol van onze kerheden". Bovendien er gerde men zich alom aan het ontbreken van enig inzicht in de huurprijzen van de voor het vereni gingsleven vrijkomende schoollokalen. De S.J.A.-voorzitter noemde een bedrag van naar (grove) schatting 2.000,- a 3.000,- op jaarbasis als mogelijke huur prijs van een schoollokaal. Hij baseerde zich hierbij op de ex ploitatierekeningen Van de scholen. Het standpunt van het gemeentebestuur is echter nog niet bekend. De voorzitter bracht in herinnering dat eni ge leegstaande lokalen in de Oude Weteringse Gerardus- school in het verleden ver huurd zijn aan een commer cieel bedrijf. De huurop- l-be' nie winc brengst daarvan is ui uit aanmerkelijk hoger daeeft huur aan verenigingen,roep De verenigingen toondir te gisteravond alom beri zelfwerkzaamheid, maal dan wel exact weten»"! men aan toe is. Vooral de besturen vaij duidenvereniging „Delfl kop" en Vogelverenigii Diamantvink" vondel frustrerend dat zij na; jaar onderhandelen m HA gemeentebestuur nog gez< geen eigen accommodat zje] ben. Het bestuur van vereniging „Ranonkel"' te duidelijk dat de bouv' ge toestand van hun)vin< honk alarmerend is. n®er soej Onderzoek kopiëren p 'Bommel'- t»mer ZWOLLE De Zwol:Jde onderzoekt met Buma/?d8e' of in de Zwolse bioscAtinl Kroon de Ollie B. ffet i film „Als je begrijpt waPder doel" is gekopieerd. Zo inv®' er illegale videobanden1 SCV' loop zijn gebracht. Pr</er"( Rob Houwer van de fifTan dat de code van de filcj,att< die in de Zwolse 1 wordt gedraaid is terug! den op de illegale c^r Het onderzoek in dezl/i wordt volgens de poli moeilijkt doordat Houw medewerkers van de bËNIÏ» en andere betrokkeneissche en daar publiciteit aaitnde< Het personeel van de b' zou ontkent overigens betjgetri te zijn geweest bij het.ze o ren. De Amsterdamse ftvan heeft maandag in eening. theek in de hoofdstad fan c gale banden in beslageed* men. t ond EM

Leidse Courant | 1983 | | pagina 8