Langs Omwegen |De Ijsbaan Leiden moet Wijven,ook voor de regio fris Troost bouwde duur Imperium dat huid en schoonheid Jn het programma heeft Clint Eastwood ontvoert Russische Mig 31 DISTRICTS V OORZITTER KNSB- SASSENHEIM: VRIJDAG 11 FEBRUARI 1983 PAGINA 5 Op mijn omwegen door stad en land kom ik graag mensen tegen. U kunt mij telefonisch of schriftelijk vertellen wie u graag in deze rubriek zou willen tegenkomen. Ik ben bereikbaar via 071 - 12 22 44 op toestel 10. door Ton Pieters E OUDE RUNDUKSE BOERDERIJ RIJNHOVEN HEEFT GESPECIALISEERDE VROUWE GEKREGEN d; id ij *f I iai w huid vraagt aandacht!" uitroep! Een onverwach- klap om m'n oren. Een reeuw die een missie aan- ïdigt, een kruistocht tegen iichtbare puistjes, een ge uleerde manoeuvre op de igrafische kaart (waarop huideuvels in kleur wor- I aangeduid) van het ge- tsvlak. De meeëters zijn irgoed ten dode opge- iven. „Woodlight", staat het vaandel, en als je je ,ir achter schaart, kan het ducerende haarzakje in rustfase worden gedwon- I. Zegt Iris. Harsbehande- kinesie-massage, waar ferden en artsen achter men staan. Modellage, e"\ de hand van een prepa- c"t dat achter de snuivende, ïendverstoven naam La Prai- ma schuilgaat. De bron der m|wige jeugd is ontdekt; na tiemische onderzoekings- ot hten door het oerwoud der grijzing. En de pioniers, klaarlichtedag-zendelin- g'r^, bedienen zich nu, bij tr^ verweer tegen spontane jeJpelingen, van onmisbare gj jaratieve ondersteuning. yetfe entourage kenschetst lse i adequate gelaatsbehande- eju. Daar heb ik werkelijk in van staan te kijken, be- isd en geïmponeerd. Want en ook mijn huid kan gered worden. I goede week, en dan kan zover zijn aan de Hazers- udse Rijndijk 107, waar tientallen koeien loeien, deind april. Daarna is het iele boerderijcomplex khoven van de familie De lg (Johan is aan het „af- twen") overgeleverd aan frêle maar doortastende vind van Iris Troost. Zij ooft een nieuw „pinkster- nder" op Rijnhoven, maar „in cosmeticis". Ik ben teren even bij haar wezen een. De thee serveerde ze, iform de afslankende op- met een schijf citroen. L Jaatselixer i jonge vrouw het noe- n van haar leeftijd kon ze evQ over haar lippen krijgen agaat op een oude boerderij di oudste delen moeten van erfi begin der 18e eeuw stam- lkh men) starten met het toedie nen van haar gelaatselixer. Iris Troost uit Alphen, sinds vier jaar getrouwd met Wil lem Pieter de Bruijn, die an nex furore wil gaan maken met micro-computers, gaat onder eigen naam haar huid en schoonheidsinstituut Rijn hoven bestieren. Op wat gor dijnen na is ze klaar om vele cliënten danig op de huid te zitten. Zeker vijf jaar heeft Iris naar dit moment uitgeke ken en zich erop voorbereid. Zelf ziet ze eruit alsof ze geen behandeling van node heeft: haar huid is puntgaaf en straalt een belofte uit. Dit wonderschone beeld wordt nog geaccentueerd door een blauwgrijs gebreid (of ge haakt) „complet" met witte zijden blouse. Als ze „gaat" is haar gang bijbehorend ele gant En ze zet mooie, glan zende ogen op. Sinds een maand zit het echt paar dat „groter" wilde wonen nu op Rijnhoven. Iris Troost: „We hebben het hier prima, zouden niet an ders meer willen. Over een maand of wat verhuizen we van het woonhuis naar de stal. Alles gaat geleidelijk aan. We kunnen hier uitbrei den, zowel met het instituut als met de computers van m'n man. Het ligt hier ook centraal in het gebied tussen Zoetermeer, Alphen en Lei den, dat ik met mijn alleen- vertegenwoordiging van twee cosmeticamerken als mijn werkterrein beschouw. Ruime parkeermogelijkheid, de bushalte voor de deur". „Mijn liefjes, wat wil je nog meer!", zou ze haar potentiële cliënten willen toeroepen. Modderbaden Vijf jaar kostte het haar „om apparatuur en merken bij el kaar te krijgen". Iris Troost heeft in die tijd niet stilgeze ten. Ze bekwaamde en oriën teerde zich in Parijs bij een grote importeur van cosmeti ca, „en ik heb mogen kijken en werken in een Parijs in stituut met 60 zeer moderne kabines". In Baden-Baden kuuroord bij uitnemendheid was ze stageaire op een „beauty farm". Ze kwam nog andere baden tegen. Dat was in Hongarije. Daar was men doende met modderbaden en met zout uit de Dode Zee; modderbaden met een gene zende werking dan. Er komt een dag, dat ook Rijnhoven z'n modderbaden zal hebben. „Dat wordt dan, volgens mij, uniek voor Nederland", ver wacht Iris, die verder schoonheidsspecialiste A en B is en werkt aan haar C, met doceerbevoegdheid. Prestaties, die haar op de huid geschreven zijn. Ze deed nog veel meer: volg de applicatiecursussen, aziati- sche „peeling" (wat op schil len neerkomt). Dat gaat met kruiden. Ze bekwaamde zich in electrische ontharing vol gens een blend-methode (een mengsel, neem ik aan). Ze leerde voor manicure en fysi- siste: je moet bezig blijven in dit beroep". Nu al zijn er ge vorderde plannen met Rijn hoven als schoonheidsinsi- tuut. Als eenmaal de „tas" een grote bedrijfsschuur ontruimd is, gaat het hele in stituut daar naar toe; met alle apparatuur, een sauna, mod der- en andere baden. En als alles loopt zoals het zou moe ten lopen, gaat Iris ook „beauty daysorganiseren. Dan ben je als vrouw (en man) een hele dag bij haar onder de analytische en ge specialiseerde pannen^ waar na je herboren weer naar huis kunt gaan. Opkai mer Ze is nu al trots, Iris, die me gisteren, met een geaccentu eerde regelmaat, voorging naar haar eerste behande lingskamer, waar vroeger de boerinne op de Rijndijk uit zag en volgens de klok de koffie opschonk voor de klei- vette mannen van het land. Maar vandaag: blauwe vloer bedekking; zachte muziek uit boxen als arbeidsvitaminen music while you work. Een kamer van hoop en glo rie, ingericht als een cleane maar vriendelijke kliniek. Drie rustbed-achtige behan- delingsstoelen, en daarbij ap paraten die op mij de indruk maakten van versterkers, tu ners, radiowekkers en mini computers. Hier moet het gaan gebeuren, in deze geavanceerde ruimte met toestellen waarbij de huid weer helemaal aan z'n ver waarloosde trekken komt. Iris Troost weet hoe men straks alles zal ondergaan: „Zie iemand vóór en na de behandeling. Dat is werkelij ke grandioos, het verschil!" Vlakbij is een opkamer. Trapje op en je komt in een vertrek met weer kostbare apparatuur. Hier is de zonne bank volkomen achterhaald. Dit is het wit-blauwe „brui- ningscentrum". Driemaal een half uur kun je er beschoten worden door een bruinings- kanon. Daarna ben je snel bruin geworden. Iris Troost (haar naam spreekt zonnige boekdelen) vertelde me, nooit meer een zonnebank te zullen gebruiken, omdat door gebruik daarvan je huid naar de knoppen kan worden ge holpen als je er een onoor deelkundig gebruik van maakti Hier staat een kanon, dat heilzaam werkt, zonder de huid geweld aan te doen; „met goed gefiltreerde stra len, en het is niet benauwd". Huid Ik kon me voorstellen, dat de schoonheidsspecialiste van Rijnhoven 't liefst had, dat ik haar gehele programma voor u op een rijtje zou zetten. Iris denkt ook erg commercieel. Zeker gezien al haar investe ringen. Ik moet me echter op het ideële vlak zien te hou den. En daarom moet ik vol staan met u mede te delen, dat Iris' apparatuur „geheel betrouwbaar in werking is, en het resultaat totaal on schadelijk voor de gezond heid". Over enige tijd kunt u er dus ook baden en baden. Maar hoe apart is Iris nou, met haar lieftallige maar drastische aanpak van de huid? „Sommige mensen denken, dat een schoonheidsspecialis te heel wat anders is. Alleen maar make-up, verven, enzo voorts. Maar vroeger moest je dacht men al „mooi" zijn, anders zou een behande ling weinig zin hebben. Maar dat is natuurlijk helemaal niet waar. Integendeel. Het gaat er slechts om, de huid in een goede conditie te krijgen en te houden". Dat zou, on der andere, kunnen zijn: weg met de vetopeenhopingen en de talgen. Dus niet meer lou ter gezichtsmaskers aanbren gen op een zolderkamertje, met de klant in een stoel die 's zomers weer gebruikt wordt om buiten te gaan zit ten zonnen. Primitief, soms nog. Nee, dat is niet de ma nier van Iris. Troost u. Bij haar wordt via een huiddiag nose met een „woodlamp" (als dat geen boslamp is, mag ik hangen) ieders huidtype bepaald, en het vochtgehalte. Daar is verder nog, behalve modellage en de blend-me- thode, de harsbehandeling: gelaat, benen, oksel, bikini, eventueel met defepil-ampul- len, zijnde een haargroeirem- mer. Daar zijn ook nog ver schillende plaatselijke af slankmethodes, behandeling voor het bestrijden van litte kens, rimpels, atriae, acne, en voor busteversteviging. Kuurbehandelingen in over leg; epileren, wimpers en wenkbrauwen verven ook. Mannen Ik zou zo denken: Troost, Iris, staat voor niets. Op de achtergrond is er zelfs de Zuidafrikaanse harttrans plantatie-chirurg, de wat rus teloos geworden wonderman prof. Christian Barnard, die zich op een goeie dag in de huiden heeft begeven en nu, naar men zegt, behulpzaam is bij de research en ontwikke ling van huid-verzorgings preparaten; als ie niet toeval lig wat anders om handen heeft Ik zou al gelukkig zijn, als ik iets zou kunnen laten doen aan mijn atriae, by Jove, en bij Iris; die buiten dien zich, tegen redelijke contanten, zal willen inspan nen om mijn haargroei op te doen houden. Duizenden stervelingen zijn voor onze huid in de weer. Een wereld omvattende zekerheid. Verzorgd eruit zien. Daar is het Iris Troost met haar cliëntele om begonnen. „Ook de mannen. Zeker ook de mannen. Daar heb ik speciaal donkerblauwe dekens en badhandoeken voor gekocht Mannen hebben gevoelige huiden, net zogoed als vrou wen. Weg met die zinloze drempel. Een man is niet minder mannelijk als hij z'n uiterlijk kan ophalen! Man nen te over met huidproble men, en met behoefte aan plaatselijk afslanken of ver steviging van bepaalde ge deeltes. Ach, ze komen ook wel: 15 pet. van mijn vaste klanten zijn mannen. Maar het moet 50 procent worden!" Gunstig effect En haar onzichtbare compu terman Willem Pieter stemt daar vast volledig mee in. Iris Troost staat na haar wat gespannen theoretische uiteenzetting, die ze zich ei gen heeft gemaakt klaar om ons allemaal te ontvan gen met behandeling, prepa raten en „hun mooie decora tieve kosmetika", en de zoe mende, exclusieve appara tuur. Ze belooft geen wonde ren, maar wel een opvallend gunstig effect. Je hoeft haar niet eens het voordeel van de twijfel te gunnen, want het vrouwtje Troost is zelfverze kerd genoeg. Ze weet wat ze wil en wat ze doet, en aan de uitkomst hoeft men niet te twijfelen. Wie meer wil we ten van Iris' beautiful show case op Rijnhoven kan er volgende week terecht, op vrijdag 18 februari. Van 10 uur 's morgens tot 10 uur 's avonds. Dan houdt ze een „open huis", volgens de mo derne regelen des gebruiks. Die dag vertoont ze ook, als een pionierende up to date Karl May, de voortbrengse len van preparatieve compo nisten die een Prairie en de huid-ige nagedachtenis van de dichter Stendahl kosme- tisch eren, en de uitkomst er van in goud trachten om te zetten. Maar ze zal, ondanks een mogelijk lichte aandrang, niet een schot lossen met haar bruiningskanon. Daar is het allemaal te duur voor. 'slib* „Firefox" (12) met Clint pood, David Huffman en Fred- raafonee. Regie: Clint Eastwood. ■g- lij I s tit Eastwood is te vergelij- e met Jean-Paul Belmondo. •ki jeen carrière te hebben op- .puwd via de western-tele- Werie Rawhide, werd hij 2t julair als cowboy in diverse 1 Iiaanse westerns en keerde Ojma weer terug naar Hol- »jyood waar hij de favoriete Jur werd van regisseur t Vr - GRATIS ELKE WOENSDAG DE Don Siegel in diverse keihar de thrillers. Siegel zei over Eastwood „Het was een rustige, volgza me jongen met een enorme persoonlijkheid. Het zou me niets verwonderen als hij nog eens zelf zou gaan regisseren, want met hem heb ik altijd het gevoel dat hij toch op mijn vingers kijkt, om te zien hoe je een bepaalde scène op bouwt." Siegel kreeg gelijk. Clint Eastwood heeft nu niet alleen zo'n zeven films zelf geregisseerd, voor „Firefox" nam hij ook nog eens de rol van producent op zich en je kan dus rustig stellen dat het helemaal Eastwood's film ge worden is. Helaas niet zijn beste en daar is het nogal ge compliceerde verhaal mede schuld aan. Eastwood speelt de Ameri kaanse majoor Gant, die na zijn ervaringen in Vietnam met de nodige trauma's te kampen heeft, maar als piloot en door het feit dat hij Rus sisch spreekt en met Russi sche vliegtuigen kan omgaan, wordt uitverkoren voor een vrijwel onmogelijke missie de nieuwe Mig 31, die door radar niet op te sporen is, uit Rusland te ontvoeren. Dat brengt Gant alias East wood via de nodige vermom mingen in Moskou, opgejaagd door de KGB die zeker niet ten onrechte lont ruikt Erg overtuigend is het niet en het spectaculaire slot is door aller lei technische foefjes ook niet zo begrijpelijk, maar East wood weet het door zijn per soonlijke uitstraling in deze typische mannenfilm vrou wen spelen geen rol van bete kenis in deze geschiedenis er toch nog redelijk van af te brengen. Net als Belmondo drukt hij als vijftiger toch zijn stempel op de film. Al zijn z'n stunts minder spectaculair dan die van Jean-Paul. MILO BIJLAGE BIJ UW KRANT MET INFORMATIE OVER FILMS,MUZIEK THEATER, RECREATIE,EXPOSITIES EN EEN COMPLETE AGENDA i e< P et I scl/ SC ule uit )EN/SASSENHEIM nen' iet Ijsbaan Leiden it li blijven". Dat stelt de rleftitter van de KNSB in e,j iistrict Sassenheim en /an de Gewestelijke opI) van Zuid-Holland, re d- Vergeer, in zijn op- s h aan iedereen, die. deb-verantwoordelijk is* jl" het eventueel sluiten gr<jde ijsbaan om die tot aar|hal te laten ombou- :id Volgens de heer mefeer zou het een ramp 5 OS?nen voor ',c*e -stel mensen per jaar, lerii^f geliefde schaats- i in deze hal beoefe- „Of het nu lange baanrijders, short-trackers, ijshockeyers, kunstrijders, schoon rijders, curlingers, of recreatieschaat sers betreft. De ijsbaan is voor al deze winter van onschatba re waarde gebleken, ook 's za terdagsavonds waar het disco- schaatsen voor de Leidse jeugd een geweldige en gezonde ont spanning biedt aan zo'n 800 jongeren", stelt de heer Ver geer. Hij heeft enige tijd gele den een gesprek gehad met wethouder D. Tesselaar van Leiden, die daarin stelde dat er in Leiden een enorme be hoefte is aan nog een sporthal. „Nu vraag ik mij af wat deze wethouder dan onder sport verstaat. Is het schaatsen dan £een sport? Ik denk dat het eén van de oudste sporten in Nederland is, die de afgelopen jaren hier in Leiden en omge ving juist een enorme opleving te zien heeft gegeven doordat de Ijsbaan Leiden is geko men' aldus Vergeer. De districtsvoorzitter stelt dat in KNSB-verband een onvoor stelbare groei van het aantal schaatsers in de regio is te zien. Per week krijgen zo'n 2.000 mensen, kinderen en ou deren, les, begeleid door zo'n honderd begeleiders en trai ners. „Van die 100 hebben er 18 een jaar lang een cursus ge volgd op de zaterdagen in Amersfoort om trainer van de jeugd te kunnen worden. Dat dit zijn vruchten afwerpt, is gebleken de afgelopen weken. Jolanda Grimbergen is bij voorbeeld kampioen van Ne derland geworden bij de junio ren C en haar broer Aad werd tweede bij de junioren D. Bij het marathonschaatsen be hoort de Leidenaar Alex Jan sen tot de beste tien van Ne derland en een kanshebber voor de overwinning van de elfstedentocht dit jaar in Ame rika is Cees Borst. Deze toprij- ders zijn ontstaan doordat de Ijsbaan Leiden hen de moge lijkheid biedt in de buurt te trainen. De Ijsbaan Leiden is ook internationaal bekend doordat er de competitie short track wordt gehouden met België en Engeland. Boven dien werden er vorig jaar de revanchewedstrijden voor de Open Nederlandse Kampioen schappen gehouden met deel nemers uit Australië, Enge land, Italië en Japan. De Leid se shortrackers strijden mee om de wereldtitel en ook de ijshockeyers spelen er interna tionale wedstrijden", luidt de roep om bijval van de dis trictsvoorzitter. Kaartenhuis Volgens de heer Vergeer zal al het schaatsgebeuren dat de af gelopen zeven jaar door vele mensen is opgebouwd, als een Vooral deze winter wordt de ijsbaan veel gebruikt. kaartenhuis in^en storten als de ijsbaan wordt gesloten. Vooral de jeugd wordt daar van de dupe en de heer Ver geer stelt dat de ijsbaan ook nog een sociale functie heeft voor de vele werklozen. Bo vendien betekent het sluiting volgens de districtsvoorzitter een enorme jaarlijks terugke rende financiële last voor de gemeente Leiden, omdat de gerr»-»ente nu per jaar aan erf pacht 80.000 gulden ontvangt. Als de ijsbaan wordt omge bouwd tot sporthal wordt die jaarlijkse last volgens hem zo'n 600.000 gulden. „En dat terwijl uit de cijfers van de EMY, die momenteel de baan beheert, gebleken is dat een sluitende exploitatie mogelijk is, vooral als de gemeente een wat soe peler houding aanneemt ten aanzien van het gebruik in de zomer. Bovendien is er vol gens de cijfers van de Groe- noordhallen op dit moment niet zo'n behoefte aan een sporthal omdat daar nog uren over zijn". De heer Vergeer vraagt zich daarom af waar men mee bezig is en doet een beroep op het gezonde ver stand van iedereen, die be trokken is bij de beslissing over de ijsbaan, om de baan te behouden voor Leiden en re gio.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 5