m Na stilstand weer vooruitgang gÉPH Bonden willen alle RSV-bedrijven overeind houden RSV-TOP ZOU ALTERNATIEVE RSV WILLEN OPZETTEN Gasprijs tuinbouw voorlopig niet omlaag Beurs van Amsterda r ECONOMIE QeidócQowuvnt VRIJDAG 11 FEBRUARI 1983 PAGN HANDELSOVERLEG JAPAN-EG VERDAAGD TOKIO De delegaties van Japan en de Europese Gemeenschap zijn er gisteren in Tokio niet in ge slaagd hun onderlinge handelsproblemen op te los sen en hebben besloten morgen opnieuw bijeen te komen. Het belangrijkste twistpunt is nog steeds de Japanse uitvoer van videorecorders, één van de tien produkten waarvoor de EG een exportbeper king wil. Het Japanse persbureau Jiji had gemeld dat daarover overeenstemming was bereikt, maar dat is volgens een ambtenaar van het Japanse mi nisterie voor buitenlandse handel en industrie nog niet het geval. De EG-delegatie, die onder leiding staat van de vice-voorzitters van de Europese Com missie Wilhelm Haferkamp en Etienne Davignon, eist dat er voor de export van Japanse videorecor ders een exportmaximum komt voor drie jaar. Ook voor televisietoestellen en kleurenbeeldbuizen zou er zo'n regeling moeten komen. Bundesbank optimistisch FRANKFORT Nu er wat meer wordt geïnvesteerd, de vraag van de consument wat groter wordt en de ren tetarieven zakken, klaart het wat op aan de conjuncturele hemel van West- -Duitsland, zo schrijft de Bundesbank in een analyse van de economische si tuatie rond de jaarwisseling 1982/83. De bank acht het gunstig dat de prijsstij gingen de laatste tijd op bijna elk ge bied kleiner zijn geworden. De daling van de olieprijzen op de vrije markt be tekent voor de Bondsrepubliek een verlichting van de olie-importrekening. Hierdoor worden niet alleen de kosten van de bedrijven lager, maar wordt ook de reële koopkracht van de consument gunstig beïnvloed, aldus de bank. Reddingsplan Gouda Kaarsen GOUDA Drie werknemers van de NV Koninklijke Stearinefabrie- ken Gouda Apollo, onderdeel van Unilever-dochter Unichema, zijn met een plan gekomen waarbij het zelfstandig voortbestaan van de pro- duktie van Gouda Kaarsen in Gouda gewaarborgd zou zijn. Ook blijven bij uitvoering van dit voorstel onge veer 30 van de 45 arbeidsplaatsen gehandhaafd. Het plan is een alternatief voor de vergevorderde plannen van Uniche ma om haar kaarsenmerk Gouda en de daarbij behorende goodwill te verkopen aan Bolsius Kaarsenfa briek in Schijndel. Hierbij zouden alle 45 arbeidsplaatsen in Gouda ver loren gaan. Jamani: Verlaging OPEC- olieprijs onvermijdelijk DJEDDAH Een verlaging van de prijs van olie uit de landen van de OPEC (Organisatie van Olie Exporterende Landen) is onvermijdelijk. Om een prijzenslag te voorko men moeten de OPEC-landen gezamenlijk beslissen over een verlaging. Dit heeft de minister van olie van Saoedi-A- rabië, Achmed Zaki Jamani, gezegd in een vraaggesprek met het Saoedische blad „Iqra". Enkele olielanden zullen schade ondervinden van een prijsverlaging, die door Jama ni „een bittere pil" werd genoemd. De Saoedische be windsman liet verder weten dat zijn land niet langer het ontstaan van olie-overschotten probeert tegen te houden als andere olielanden zoveel blijven produceren als zij kun nen. Jamani verwacht dat een prijsverlaging de vraag naar OPEC-olie zal doen toenemen. Hij wilde niet zeggen hoe groot de verlaging is die hij verwacht. Op het ogenblik be draagt de basisprijs van olie uit de landen van de OPEC 34 dollar. Op de vrije markt wordt de olie aangeboden voor 28 29 dollar per vat (van 159 liter). Honderden mensen kregen ten onrechte uitkering „echte minima" niet (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Honderden Nederlanders hebben eind vo rig jaar ten onrechte niet de eenmalige uitkering ontvan gen, die gold voor de „echte minima". Het betreft in deze gevallen mensen die naast hun mini mum-uitkering nog enige ne veninkomsten genieten in de vorm van geld uit onderver huur of kostgeld van inwonen de kinderen. Dergelijke neve ninkomsten mochten niet meetellen bij de vraag of ie mand voor een eenmalige uit kering in aanmerking kwam. Sommige gemeentelijke sociale diensten hebben echter deze neveninkomsten wél meege teld en op grond daarvan ge weigerd eenmalige uitkerin- g;n te geven. it blijkt uit het antwoord dat staatssecretaris De Graaf (So ciale Zaken) heeft gegeven op vragen van het PSP-Tweede Kamerlid Willems. De staats secretaris heeft zich bereid verklaard, alsnog een eenmali ge uitkering te geven aan mensen met een minimum-in komen, die bij de sociale dien sten beroep aantekenen tegen het feit dat ze (op grond van die neveninkomsten) niets hebben ontvangen. MARKTEN s-GRAVENZANDE Westland-Zuid, 01748-3961, 10 febr. 1983. Andijvie 195-300. Boerenkool 26-56. Raapstelen 17-19. Radijs 68-96. Sel derij 7-10. Sla 23-73. De Lier - Delft-Westerlee, 01745- 4045. datum: 10/2 andijvie 265-295. boerenkool 13846, komkommers 107-1818, pepers groen 930-950, peterselie 46-98, raapstelen 30. radijs 88-100, selderij 7-29, sla 24-74, spinazie 235-305, spruiten 52-122. uiten snijlol 68, wit lof 100-250. Poeldijk. Westland-Noord, 01749- 45959, 10-2-1983 alicanten 1030-1080; andijvie 200- 265; aubergines 175 730; 100 770; bloemkool 8 175-325; 10 260; boe renkool 38-50; komkommers 41 186; 36 172; 31 138-158; 26 107-110; krul- peterselle 87-112; prei 121-122; raap stelen 15-24; radijs 1/2 middeel 84- 94; radijs 1 fijn 34; selderij 7-21; sla 19-65; spinazie 160-275; stoofsla 60- 72; uien 10-22. VEEMARKT UTRECHT UTRECHT 10/02 - Aanvoer, totaal 4288; week aanvoer 4580; runderen 1074; graskal veren 53; nuchtere kalveren 936: schapen 1466; varkens boven 100 kg 547; biggen 203; slachtrunderen ca. 900. Prijzen: slacht koeten (resp. extra. 1e. 2e en 3e kw.) 7.85-8,95 6,85-7,75 6,00-6,85 5,50-6,00; 2,90-2.95 2,85-2,90 2,80-2,85 2.75-2.80; melk- en kalfkoeien 2100-2850; kalfvaarzen 2025-2500; vare koeien 1400-1900: pinken 875-1400; graskalveren 600-950: nuchtere kalveren tok- mesterlj zwartbont 170-355, roodbont 330-575: amerikanen 125-225; oude slachtschapen 6,25-7.25; lammeren 9,00-10,50: schrammen 125-145; biggen 120-125: geiten 15-110. Overzicht (resp. handel en prijzen): slachtrunderen rustig-on- veranderd. melk- en kaltkoeien kalm-vast; jongvee matig-prljshoudend; nuchtere kal veren en schapen willig-hoger. (Van onze parlementaire re dactie) DEN HAAG De vak bonden hebben aanwij zingen dat de Raad van Bestuur van het in sursé ance van betaling verke rende RSV-concern pro beert met enkele direc teuren van groepen RSV-bedrijven een nieu we opzet van RSV te ma ken. Men zou die nieuwe RSV snel ook finan cieel willen opzetten zodat de aangestelde be windvoerders in feite voor voldongen feiten worden gesteld. Via de financiële opzet zou het weer ongedaan maken van de „nieuwe" RSV grote sommen geld gaan kosten, zodat ook om die reden de bewindvoer ders voor voldongen fei ten worden gezet. „Wij hebben die sterke aanwijzingen", aldus FN V-bestuurder Wil Waumans tijdens de hoorzitting die de Ka mercommissie voor Eco nomische Zaken gisteren weer hield over RSV. Waumans wees er daar bij op dat de Raad van Bestuur binnen RSV nog altijd erg machtig is en van die positie ten op zichte van groepsdirec- teuren misbruik maakt. „De hoge heren willen ook weer een stoel", al dus Waumans. mm B3K ïfiSÊi' I "H, DEN HAAG De over heid moet daar waar an deren, zoals de banken, het niet of onvoldoende doen, RSV-bedrijven fi nancieel helpen om te blijven bestaan. Dit moet de overheid doen voor alle RSV-bedrijven. Al leen op die manier wor den de ondernemingen in staat gesteld uit de surse ance van betaling te her rijzen. Deze opzet kost de overheid wel veel geld, maar de plannen die zij nu voor RSV heeft kun nen uiteindelijk veel duurder uitvallen. Het wegvallen van machines, kennis en arbeidsplaatsen kost immers ook geld. Dit heeft FNV-voorman Aalko Van der Veen ook namens CNV. NCHP en BLHP als eis van de gezamenlijke vakbon den naar voren gebracht op een hoorzitting die de Kamer commissie voor Economische Zaken gisteren hield over RSV. „Er moet een financieel vangnet komen voor alle on dernemingen", aldus Van der Veen. „De overheid is finan cieel verantwoordelijk geweest van de wieg tot het graf. Nu moet dat ook bij de uitvaart. Daar moet men niet alleen de muziek verzorgen". Overigens sloot Van der Veen herstructureringen en afslan kingen bij RS V-onderdelen niet uit. „Niet elke arbeids plaats valt te behouden maar er moeten zo weinig mogelijk klappen vallen", aldus de vak bondsman. Bewindvoerders Intussen hebben de bij het RSV-concern benoemde be windvoerders mr. Van Wes- sem en mr. Meeter laten we ten dat ze met voorrang aan dacht zullen besteden aan de door het kabinet afgeschreven ondernemingen, te weten Ma chinefabriek Breda, Thomas sen Amsterdam, Ijzergieterij Middelburg en Verolme Elek tra. De overheid wil deze be drijven geen kredieten meer geven. Woensdagavond sprak de Tweede kamer uit dat dit geld er toch dient te komen in geval derden eveneens bereid zijn tot investeringen. De be windvoerders hebben gisteren gezegd dat zij nog een derde collega wensen die thuis is op het terrein van de industrie. Marine-bedrijven Gisteravond heeft de Tweede Kamer een motie van de PvdA aangenomen waarin wordt uitgesproken dat de Ko ninklijke maatschappij De Terwijl de Tweede Kamer-commissies van sociale zaken en economische za ken zich bezighiel den met de proble men bij RSV, werd door werknemers van Verolme op het Binnenhof gede monstreerd. Schelde (KMS), RDM en Wil ton Fijenoord vooralsnog door de overheid in stand moeten worden gehouden zodat werk nemers en directies kunnen overleggen over de toekomst van de drie bedrijven. De overheid moet voor dat over leg „de financiële ruimte scheppen", aldus de motie die de steun kreeg van het CDA. De VVD stemde tegen. De mo tie was woensdag door minis ter Van Aardenne „met klem" ontraden. Hij zei toen geen kredieten meer aan de drie be drijven te willen geven en be titelde ze als „bodemloze put ten". De door hem beoogde af slanking voorziet in afvloeiing van 3500 van de in totaal 9400 werknemers. Overigens gaf CDA-woord- voerder Van Iersel te kennen dat de door het CDA gesteun de PvdA-motie naar zijn oor deel maar weinig voorstelt en alleen om een goed overleg vraagt „Het gaat alleen om om die onderdelen van KMS, RDM en WF welke niet bij de marinebedrijven van de drie zijn betrokken", aldus Van Iersel, die met deze opvatting afwijkt van de tekst van de motie. Bekend is dat er om de drie marinebedrijven voorlopig in stand te houden 150 miljoen gulden nodig is. Van Aarden ne verklaarde al eerder dat geld niet te hebben. Dit geld zou van Defensie moeten ko men. Staatssecretaris Van Houwelingen heeft echter eveneens laten weten niet te kunnen bijspringen. De Kamer verwierp de PvdA- motie waarin kredieten voor de vier door de overheid afge schreven RSV-bedrijven wer den gevraagd. Banenverlies scheepsbouw EG STRAATSBURG Het Europees parlement heeft giste ren in een resolutie de Europese Commissie, het dagelijks bestuur van de EG, en de Europese Raad, de ministers van de tien lidstaten, gevraagd een eind te maken aan de her structurering van de Europese scheepsbouw. Reden voor dit beroep zijn de desastreuze sociale gevolgen van de her structurering, vooral in Nederland en het Verenigd Ko ninkrijk. Het Nederlands christen-democratisch lid van het Europees parlement Hanja Maij-Weggen rekende voor, dat sinds 1975 in de EG 90.000 arbeidsplaatsen verloren zijn ge gaan in de scheepsbouw. In Groot-Brittannië zakte het aantal arbeidsplaatsen van 54.000 naar 25.000 en in Neder land van 22.000 naar 13.000. UTRECHT De Nederlandse tuinbouw moet geen verlaging van de aardgasprijs verwach ten. Het ligt niet in de bedoe ling van het kabinet de prijs te wijzigen. De prijs kan alleen omlaag als de regering haar gasprijsbeleid in zijn totaliteit verandert. Gelet op de inkom sten die ons land uit het gas krijgt en de koppeling van de exportprijs aan de binnenland se prijs ligt een dergelijke wij ziging niet voor de hand. Dit heeft Ir A. de Zeeuw, di recteur-generaal voor land bouw en voedselvoorziening van het ministerie van Land bouw en Visserij gisteren laten weten tijdens de jaarlijkse tuinbouwconferentie van de Nederlandse Christelijke Boe ren- en Tuindersbond in Utrecht. Ook voorzitter J. van der Veen van het Landbouwschap eh de CBTB zei tijdens de zelf de bijeenkomst dat er op korte termijn geen wijziging kan plaatsvinden. Hij wees op ge maakte afspraken, die dat niet toelaten. De eis uit de tuin- bouwwereld om de geplande verhoging per 1 april van ruim drie cent per kubieke meter opnieuw te bezien, om dat de olieprijs (waaraan de gasprijs is gekoppeld) de laat ste tijd sterk is gedaald, wees Van der Veen af. In het verle den is gekozen voor een ver traagd aanpassen van de prijs. Dat heeft vaak in het voordeel van de tuinbouw gewerkt. De tuinbouw moet nu aanvaarden dat het de komende zomer misschien in het nadeel is, al dus Van der Veen. BARNEVELD 10/02 - Coop. Veluwse Eier- velllng: Aanvoer 5.119.380 stuks, stemming kalm. Prijzen In gulden per 100 stuks: eieren van 50-51 gram 9.70-9.80. 55-56 gram 11.15. 60-61 gram 11.40 en 65-66 gram 11.00-11.10. Elerveillng - Aanvoer 2.002.500 stuks, stem ming kalm. Prijzen In gulden per 100 stuks: eieren van 51-52 gram 10.2S-10.30. 56-57 gram 11.00-10.95. 61-62 gram 11.05-11.15 en 66-67 gram 11.10-11.15. Eiermarkt - Aanvoer ca. 900.000 stuks, stemming kalm. Prijzen in gulden: eieren van 48-54 gram 10.00-11.60 per 100 stuks 01 2.08-2.15 per kg. 57-61 gram 12.00 per 100 stuks of 2.11-1.97 per kg en 64-67 gram 12.00-12,20 per 100 stuks of 1,88-1,82 per kg. Na een lichte aarzeling in de vroege ochtenduren heeft het Damrak gisteren de stijgende lijn van de voorgaande middag weer opgepakt. De Amsterdam se beurs volgde deze week Wallstreet. Onze beursme- dewerker Kelholt geeft hieronder een overzicht wat er deze week zoal om ging op de beurs. AMSTERDAM Wallstreet drukte de afgelopen week dui delijk haar stempel op de Am sterdamse beurs. De ups en downs op de New Yorkse beurs konden we een dag later op het Damrak terug vinden. Maandag en dinsdag was het aantal koersstijgingen hoger dan het aantal koersdalingen. Woensdag hielden koerswin sten en verliezen elkaar in evenwicht, maar gisteren trok- Amsterdam zich niets van het daags tevoren gedaalde New York aan, de koerswinsten overheersten. De resultante van deze krachten was dat het algemene ANP-indexcijfer, de maatstaf voor het algemene koersniveau, donderdag op 107,9 belandde, goed twee punten hoger dan de vrijdag ervoor. Het werd zelfs het hoogste punt van dit jaar. Dit vonden we bij alle rubrieken terug, behalve bij de rubriek scheep- en luchtvaart waar het indexcijfer juist twee punten daalde. Wallstreet steeg vrijdag 4 fe bruari omdat vooraanstaande Amerikaanse economen in 1983-1984 een groei van vijf procent inplaats van drie pro cent verwachten en bovendien de werkloosheid in januari in Amerika scherp was gedaald, voor het eerst in achttien maanden. Maar de dinsdag daarop dook het koerspeil weer naar beneden, toen de president van het Centrale Bankstelsel mededeelde, dat hij binnenkort geen daling van de rente op lange termijn ver wacht. Nog altijd leeft de Amerikaanse beurs in hoop en vreze over het dalen en stijgen van de rente en dat vindt zijn weerslag in het koerspeil van de aandelen maar ook van de obligaties. De Amsterdamse obligatie- markt kon zich daar veelal niet aan onttrekken. We zien dan ook, dat het gemiddelde rendement op staatsobligaties nu al een paar weken niet meer zakt. Dankzij een ople ving afgelopen donderdag lag het rendement die dag in de buurt van de 7,6 procent. Een teken aan de wand zijn enkele opvallende uitspraken van de president van onze Ne derlandse Bank tijdens een in leiding in Londen. Hij ver wacht geen snel herstel van de wereldeconomie, een eventue le stijging van de winsten zul len de ondernemingen aller eerst gebruiken om haar zwakke financiële positie te verbeteren. En tot slot; De overheidstekorten zijn in ver houding tot het bruto nationa le produkt al zo groot, dat een extra verhoging van het tekort van de overheid de rente weer zal kunnen opvoeren. In dit verband is het triest dat vol gens de laatste verwachtingen het tekort dat in 1982 eniger mate was teruggedrongen, dit jaar fiks zal stijgen .tot 13 pro cent van het nationale inko men. Prijsstjging Het is te hopen dat er wat stoom van de ketel wordt af gehaald, door de zeer lage prijsstijging. Het Centraal Planbureau heeft zijn progno se bijgesteld. In september verwachtte het Planbureau nog een prijsstijging dit jaar van 4,5 procent, thans mikt het bureau op 3 procent. Als dit inderdaad gerealiseerd kan worden (van 15 december tot 15 januari was er al geen prijs stijging) dan zal hiervan een gunstige invloed op de obliga tierente uitgaan. Naarmate de inflatie oploopt, zullen in schrijvers op obligaties name lijk alleen met een hogere ren te genoegen nemen omdat zij ook reëel (na aftrek van het inflatiepercentage) nog een be hoorlijke rentevergoeding voor het uitgeleende geld krij gen. Dat de markt zich snel aanpast blijkt onder meer uit het feit, dat de lening van 7,75 procent van de Nederlandse Inves- tingsbank voor ontwikkelings landen tegen 99 werd uitgege ven, wat een rendement van 7,9 procent oploopt. Ook de af- gifte-prijzen van spaar- en bankbrieven werden wat ver laagd, waardoor de rendemen ten iets konden aantrekken. Op die geldmarkt waar geld voor maximaal een jaar staat uitgeleend, is weinig of niets veranderd. Er kan alleen 5 procent rente gemaakt worden voor bedragen van 100.000,- of meer die 12 maanden wor den uitgeleend. Iets beneden de 4 procent zitten we bij 25.000,-, voor een maand uit gezet. Van de internationale fondsen ligt Philips nog steeds goed in de markt met soms zeer grote omzetten. Ook het buitenland behoorde tot de kopers. De koers zat donderdag ƒ0,90 ho ger op ƒ33,80. Ook Koninklij ke Olie deed het beter (plus ƒ3,50). Akzo kwam weer bo ven de 40,- terwijl Unilever en Hoogovens niet verander den. Bekend werd nog dat Hoogovens door de sterk in zakkende staalmarkt in het vierde kwartaal slechtere re sultaten heeft bereikt. Bij de rubriek scheep- en luchtvaart was de daling van het indexcijfer te wijten aan een koersdaling van KLM. De beide scheepvaartfondsen ver anderden per saldo niet in koers. Smit International deed het goed. De winst zal in het boekjaar 1982-1983 wel lager worden, dan in het jaar daar voor, maar de beurs was zeer te spreken over die enorme vloot vernieuwing die het be stuur wil doorvoeren. De koers ging in vier dagen bijna ƒ6,- omhoog naar ƒ54,-. De banken hebben het beter gedaan, vooral donderdag zat de vaart erin. Al met al steeg Algemene Bank Nederland in vier dagen 13,50, AMRO Bank ƒ3,10 en Nederlandse Middenstandsbank 6,-. Deze stijging moeten we natuurlijk wel zien in het licht van de nominale waarden van de aandelen. Binnenkort wordt de sluier opgelicht over de gang van zaken bij de banken. AMRO-Bank maakt de be langrijkste cijfers op 25 febru ari bekend, Nederlandse Mid denstands Bank op 28 februari en Algemene Bank Nederland op 4 maart. De verzekeringsfondsen kon den licht aantrekken waarbij Nationale Nederlanden de koploper was. De Hypotheek banken kwamen verschillend uit de hoek. Friesch Groningse Hypotheekbank was wat vriendelijker, maar Westland Utrecht Hypotheekbank moest enig terrein prijsgeven. ƒ3 voor RSV In de kapitaalgoederen indus trie was het een en al ellende bij Rijn Schelde Verolme, waar de kranten bijna dage lijks vol over staan. Eindelijk mocht er donderdag weer een notering gemaakt worden. Het werd 3,- voor een aandeel van 100,-. Naast de werkne mers leggen dus ook de aan deelhouders het loodje. Vere nigde Machinefabrieken moest een paar gulden terug en Ho- lec ging ruwweg ƒ1,- naar be neden. Bij de aannemingssmaatschap- pijen waren er kleine verlie zen en winsten. In de textiel- hoek kwam Nij verdal Ten Cate met de mededeling dat het exploitatieresultaat over 1982 lager was dan over 1981, maar door een eenmalige bij zondere bate, (een onroerend goed kon tegen een hogere prijs verkocht worden dan het te boek stond) wordt de winst hoger dan de 5,3 miljoen gul den van 1981. De koers liep 4,- op. De internationale han delmaatschappijen lieten een tegengestelde ontwikkeling zien, maar het bleef binnen de perken. Veel werd op de beurs gespro ken over de aandelen-emissie van Ahold. Op 25 februari kan voor ƒ110,- per aandeel op nieuwe aandelen van 20,- worden ingeschreven, maar voor elk nieuw aandeel moet men wel de claims van vier oude aandelen inleveren; voor zover men die claims niet heeft, moeten ze op de markt gekocht worden. De beurs vindt de emissie nogal zwaar en het feit dat de nagenoeg lege agio-reserve niet gespekt wordt, viel ook tegen. De koers zakte 3,50. Een geheel ander beeld kregen we van de farmaceutische industrie Gist Brocades die op biochemisch terrein veel bereikt en daar door internationaal veel aan dacht krijgt. De koers steeg 6,50 tot 138,- hoofdfondsen beurs 10-2 beu 1 129.00 42.00 305.00 106.20 101.00 44.50 36,00 91.00 90.80 196.00 127.50 40.50 138.00 109,20 98,60 95,00 154.50 154.50 105,60 101.00 45.00 36.30 93.30 92.50 Kon. Olie Nat. Ned. NedRoyd Gr Pakhoed Holding 40.80 Rodamco 110,00 Rorento 99,00 Unilever Ver.Bez.VNU Volker Stevin 118.00 185.00 18.80 43.80 41.40 33.90 32.90 256.00 125.90 241,00 181.00 197,80 68.50 28.80 85,00 overige aandelen Ass St. R'dam Aul. Ind. Rt Caland Hold Calvé O eert ld 6 pet eert CSM CSM ert Ceteco EMBA Eriks Fokkor Gel. Delft c Gerofabr 190.00 191.00 190.00b 190.00b 220.00b 87.00 66.80 91.90 92.50 860,00 870,00 86,50 86,00 35.00b 36,10 406,00 403,00 85,00 82,50 118.00 118,00 53.50 54.00 392.00 393.00 19.50 19.20 892.00 892.00 73.80 73.80 79.80 80.70 131,00 132.00 83,00 82,00 191.00 192.00 189.50 189.80 180.50 178,00 180,00 177,00 35,50 35.80 27.10 27.30 267.00 267.00 1665,00 1650.00 106.50 106.50 105.50 105.10 171,00 172,00 171,00 172.00 12,30 12,20 12,20 393.00 393.00 Mulder Mijnb. W Ned. Credlet Ned. Scheep Ned. Springs!. Palembang Pont Hout Por cel. Fles Rademakers W eert Rohte Jtek 405.00 41J 5350.00 5260 1100,00 1100 405.00 426,, 260.00 26tfiJ 28.10 2%, 152.00 15^lg 25.70 2Jfc 224.00e 22? 4250,00 425Chst 615.00 625 T- 75.50 76 68.80 67T)p 67.00 6re 166.00 16qe 140.00e 64.00 88.00 19.00 60.20 59.00 80.00 68.50 50.70 61.50 58.70 80.70 HALL Trust. Holl. Kloos Holl. Sea Search Hunter D. HVA-Myen cert IBB Kondor* Internatte M Kempen Beg ld 6 cum Kon. Ned. Pap 67.50 68.50 80,00 81.50 50.00 48,00 75,00e 76.00b 28.60 28,60 59,50 59.50 139.00 138,00 43.20 43,20 270.00 280,00 109.00 Rijn-Schelde Sanders Sarakreek Schlumberger Twynstra en G. Vmf-Stork VRG Gem. Bei. Wegener c certo eaun 4i! 511,00 513 in 505.00 507de 80.50 82 382,00 395>or< 3n S 99.0° 102_tie 80.50 80^ 598.00 5750nt! 71.00 3.10 13,30 81.50 73.00 84.20 152.50 3,05e 13.10 80.00 73.80 85.001 152.80 20.80 60.00 275.00 69.90 16.50 13.00e 14.00 4.20 America Fnd Blnn. Bell. VG ''I er 32id-l 99rho< >8 180.00 issgen 25.80 26oen 85.00 87* 219.00 21l'rer 6i.5o 6ieirc >e] 24.00 24'ht 102.50 105njp 190,00 189, 74- 1 aoeve jstei 169.50 169luic 122,00 122; T-. 123.60 123; i3o.oo 130'trel 151.50 34.50 68.00 51.00e 95.00 73.50 29.80 62.00 202.0" 4.0C 34.50 TokyoPH(S) Maxwell Pelr. 136.00 137.50 115.00 117,00 122.50 123,50 232,50 236,00 65.20 66,50 Chemical F Col.Growth Japan Fund Technology F Vance. Sand. 144.00e 163.00 1425.00f 1415 Ar; 379jxi 37QU l 163.00 I61?ddl 228.00 227jtiei 109^00 110&le 113.00 1131 h 336^00 344^S- 27.10 26 23,20 238 28.00 281 obligaties 12.75 Ned. 81-91 12.50 ld 81-91 12.25 ld 81-88 12.00 ld 81-91 12.00 ld 81-88 11.75 ld 81-91 11.50 ld 80 11.50 ld 81-91 11.50 kJ 81-92 11.50 ld 82-92 11.25 ld 82-92 11.25 id 81-96 11.00 ld 61-88 11.00 ld 82 10.75 ld 80 10.75 id 81 10.50 ld 74 10.50 ld 80 10.50 ld 82-89 10.50 ld 82-92 10.25 ld 80-90 10.25 ld 80-87 10.25 id 82-92 10.00 ld 80 10.00 ld 82 10.00 ld 82 10.00 ld 82-92 9.75 ld 74 9.50 id 76-1 9.50 id 76-2 9.50 id 80-95 9.25 Id 79-89 9.00 Id 75 9.00 Id 79-94 8.75 Id 75 8.75 Id 75-2 8.75 Id 76-96 8.75 Id 79-94 8.75 Id 79-89 8.50 Id 75 8.50 Id 75-2 8.50 Id 78-93 8.50 Id 78-89 8.50 Id 79-89 8.25 Id 76-96 8.25 id 77-92 8.25 id 77-93 8.25 Id 79-89 8.00 Id 69 8.00 Id 70I 8.00 Id 70II 8.00 Id 70III 8.00 Id 76-91 8.00 Id 77-97 8.00 Id 77-87 8.00 Id 78-88 7.75 Id 71-96 7.75 Id 73-98 7.75 Id 77-97 7.75 Id 77-92 7.75 Id 82-93 7.50 Id 69-94 7.50 Id 71-96 7.50 Id 72-97 7.50 Id 78-93 116.50 117.00 115.50 116.10 103,30 104.00 )1.80 101.80 >9.80 100.00 >9.50 99,90 98.80 98.10 99.00 7.50 Id 78-88-1 7.50 Id 78-88-2 7.50 Id 83-87 7.20 id 72-97 740 id 6611 7.00 Id 69-94 6.75 Id 76-98 6.50 Id 661-93 6.50 id 6811 6.50 Id 661V 6.25 Id 66-91 6.25 Id 67-92 6.00 Id 67-92 5.75 id 651-90 5.75 id 6511 5.25 Id 641-89 5.25 Id 6411 5.00 id 64-94 4.50 Id 58-63 4.50 Id 59-89 4.50 Id 601-85 4.50 id 6011 4.50 id 63-93 4.25 Id 59-84 445 Id 60-90 4.25 Id 61-91 4.25 id 631 4.25 Id 6311 4.00 Id 61-86 4.00 Id 62-92 3.75 Id 53-93 3.50 Id St.47 3.50 Id 53-83 3.50 Id 56-86 3.25 Id 46-98 3.25 Id 50-90 3.25 Id 54-94 3.25 Id 55-95 3.25 Id 55-85 12.00 BNG 81-06 11.00 Id 74-84 11.00 id 81-06 9.50 Id 74-99 9.50 id 75-65 9.50 Id 76-01 9.00 Id 75-00 8.75 id 70-90 8.75 Id 70-95 8.75 Id 75-00 8.75 id 77-02 8.50 id 70-85 8.50 Id 70-95 8.50 id 73-98 8.25 Id 70-85 8.25 id 70-96 8.25 Id 76-01 8.00 Id 69-94 8.00 Id 71-96 8.00 id 72-97 8.00 Id 73-79 8.00 id 75-00 7.60 Id 73-98 7.50 Id 72-97 7.25 Id 73-98 7.00 id 661-91 7.00 id 66-II 103.50 104 102.50 103" 102.10 i02eme beurs van New York Citicorp Cons. Edison General Electric Gen. Motors 69 1/8 69 1/8 35 5/8 36 3/8 20 1/8 20 3/4 36 5/8 36 7/8 34 34 3/8 16 1/2 16 3/8 34 7/8 35 3/8 19 19 1/8 40 5/8 41 7/8 83 1/2 83 1/2 29 3/8 30 1/4 39 40 102 1/4 103 3/4 62 3/8 63 3/8 29 1/8 29 1/4 37 3/4 38 3/4 So6 Pacific St Oil Ohio Un. Brands US Steel United Technolog buitenlands geld Amerikaanse dollar 2.61 Engelse pond 3,97 Belgische fr. (100) 5,25 Duitse mark (100) 108.75 Canadese dollar Franse frank (100) 37.50 40.50 Zwits. frank (100) 131.00 134,00 Noo^kroon" Deense kroon (100) 34 (100) 36 (100) 29 (100) 15 (100) 1 (100) (100) 48 (100) 80 60 51

Leidse Courant | 1983 | | pagina 12