hc Commodores: Is er nog leven \a Lionel Richie fceidóaOowamt Oord van ontmoeting in de woestijn van Nevada ,4DIO/TELEVÏS!Ë WOENSDAG 9 FEBRUARI 1983 PAGINA 15 •t! Niehe presenteert t Songfestival >a[ TERSUM Ivo Niehe presenteert op ,*pdag 23 februari de nationale finale van in^urovisie Songfestival in het Nederlands et^Vesgebouw in Den Haag. eeri dit muzikale evenement doet de NOS SP^treeks verslag via Ned. II van tien over hitot vijf voor half tien. Deelnemers zijn de ldaWes Bernadette en de groepen Mystique, ^tno, Music Hall en Deuce. Elk van de deel- *Pajrê zal een lied te gehore brengen dat is ge- nc* Ven door de eigen producer en één van de ledjes die de Werkgroep Amusement ge- esWerd heeft uit de open competitie. Een lan- ^|e jury bestaande uit tien personen per 1 e'jncie bepaalt wie Nederland op 23 april derBenwoordigt op het Eurovisie Songfestival !n Hinchen. LEONTIEN CEULEMANS HELPT MENSEN MET LEERMOEILIJKHEDEN HILVERSUM Tienduizenden volwassenen beginnen elk jaar op nieuw aan een cursus of een oplei ding. Velen daarvan hebben een geringe vooropleiding. Soms niet meer dan lagere school en even tueel enkele jaren voortgezet on derwijs. Het zijn juist deze volwas senen met geringe leerervaring die in de loop van enige tijd ook weer afhaken. Een uitvalpercentage van gemiddeld 30 tot 40 is in de opleidingen in deze sector dan ook heel gewoon. Soms zelfs hoger. Voor al deze volwassenen die weer gaan leren via Open School, bij spijkercursussen, dagmavo's, be roepsgerichte cursussen, onderwijs in vreemde talen, middenstands opleidingen, horecacursussen etc. heeft Open Schooltijd de cursus „Leren met minder moeite" sa mengesteld, waarmee zaterdag op de tv. wordt begonnen. In de presentatie van Leontien Ceulemans komen wekelijks te be ginnen zaterdag 12 februari, Ned. I 18-25-1840 uur, de volgende onder werpen aan de orde: De moeite van het leren en nadien de les ac tief volgen, luisteren zonder aflei ding, aantekeningen maken, orga niseren van het leren, huiswerk is thuiswerk, lezen en begrijpen, le ren onthouden, herhalen een goe de gewoonte, onder woorden bren gen, proefwerk, tentamen, examen en kijk op eigen leren. De radio uitzendingen zijn op zondagavond van 21.40-22.10 uur op Hilversum 2, met een herhaling op donder dagmorgen van 9.33-10.03 ook op Hilversum 2. 338(TERDAM Lionel 1.221e, de laatste jaren het ïïb'ht en een van de be- o' t. rijkste figuren binnen ■inca Commodores, maakt m.langer deel uit van 2. v Amerikaanse groep. 't04 4 werd vorige week lóelijk tijdens de serie eroojrlandse concerten. 23,9; vertrek kwam vrij otbr 'eling, want een paar kalden geleden nog liet inzórpl via de telefoon aan m. 1 krant weten dat hij, >eis)hks het succes van Toesgerste solo-elpee, The tricpiodores nooit zou i (2 tten. „We zijn vijftien ïart)1^ elkaar. Als er pro- tussen zijn, stap ik eerder lollan h£n toe Jan naar Yf. eigen familie. Het 1 f- 1lnijn „broers". 2jel er in het begin van Totesprek met gitarist Tho- f. 3ilcClary, trompettist Wil- 21King en toetsenman Mi- 000 Williams aan de voora- man) van hun Nederlandse anja ee nog wordt gesproken plaat een vriendelijke schei- 10 meldt William King wat en nop een grimmige manier: m; iie wilde niet meewerken Üdihet tijdschema dat de - 3.8I had opgesteld voor de 3pel hen van zijn eerste solo- m. 1 en The Commodores 3,6; est Hits-langspeler. Hij oto: een tijd meer voor ons en f. 2,« was constant met zijn eigen plaat bezig. Op die manier kun je niet samenwerken en was het beter om ieder onze eigen weg te gaan. We zullen hem missen, maar het zal geen in vloed hebben op onze carrière of op onze creativiteit". Als we de drie leden van The Commodores mogen geloven, kwam het scheiden der wegen precies op het juiste moment. Milan Williams: „Richie is dé ballad-componist van het afge lopen decennium, daar hoeft niemand aan te twijfelen, maar als je acht of negen bal lads achter elkaar brengt, valt iedereen in slaap en dat is ook niet de bedoeling. We voelden dus aankomen dat er iets moest veranderen. Richies solo-carrière kwam op het juiste moment, omdat wij nu ook een nieuwe richting kun nen kiezen. Wij willen in de toekomst weer wat meer ritme in de composities stoppen". Ballads William King: „De reden waarom wij de laatste jaren meer ballads brachten, was niet omdat Lionel van die prachtige sentimentele liefdes liedjes schreef, maar omdat wij op een bepaalde markt gokten en daar ook bewust voor heb ben gekozen". Thomas McClary: „We hobbel den met Richie mee omdat het vanuit een commercieel stand punt aantrekkelijk was. We dachten er is een blanke groep The Rolling Stones met een Mick Jagger, waarom zou er nvet zo'n gekleurde band kun nen zijn. Muziek moet je niet alleen artistiek bekijken, maar ook commerciëel. Als ik zou moeten kiezen tussen het schrijven van een nummer dat slechts een paar maanden meegaat en een compositie, die door de jaren heen regelmatig op de radio te horen zal zijn, dan kies ik voor het laatste. The Commodores is namelijk meer dan een muziekgroep. Het is een bedrijf waar de kin deren van onze kinderen nog hun brood mee moeten kun nen verdienen. Als een van onze kinderen directeur wil worden van bijvoorbeeld de muziek-uitgeverij en hij heeft de capaciteiten dan kan dat. Het moet groter worden dan welke oliemaatschappij ook. We hebben momenteel onder meer radio- en televisiesta tions, olie-tankers en een uit geversmaatschappij onder onze hoede. Mensen hebben het idee dat we tournees houden en platen maken om het ver diende geld vervolgens snel uit te geven en dan zonder één cent te sterven, maar dat is niet zo. The Commodores is een zakelijk instituut". Met het vertrek van Lionel Richie willen The Commodo res proberen andere markten te bereiken. Thomas McClary: „De up-tempo-muziek zal het publiek dat ons alleen kent van de ballads ook aanspre ken. We verlaten niet direct dat type muziek, maar zoeken een andere vorm om het in te gieten. Milan Williams: „Wij denken aan ritmische muziek, omdat deze de mensen in deze econo misch slechte tijden weer blij maakt. Als ze bijvoorbeeld naar onze muziek luisteren in de auto op weg naar het werk moeten ze een prettig gevoel van binnen krijgen". Geen vervanging The Commodores, die momen teel met „Painted Picture" een gooi doen naar een plaatsje in de hitlijst en binnenkort in „Toppop" optreden, Ad Visser is er al druk mee in de weer, zoeken geen vervanging voor Lionel Richie. Thomas McCla ry: „We hebben genoeg talent in de groep. Door het succes dat Lionel ook buiten de band had, denken veel mensen dat hij ook de zanger van The Commodores was, maar dat is niet zo. In het begin van The Commodores-carrière nam drummer Walter Orange de vocalen voor zijn rekening, Lionel speelde saxofoon. Later werd Richie net als andere Commodores wat meer in de schijnwerpers gezet, maar ook in die tijd kwam het meeste zangwerk nog voor rekening van Walter. Doordat Lionel niet aan een drumstel was ge bonden, was het visueel echter aantrekkelijker om hem wat meer te laten zihgen. In de toekomst zal een deel worden overgenomen door bassist Ro nald Le Pread. Op de nieuwe elpee, die we in maart opne men, wordt behalve door Wal ter en Ronald ook een deel ge zongen door William King. Het wordt tijd dat de indivi duele talenten wat meer naar buiten worden gebracht". Dat gebeurt niet alleen met een Commodores-elpee, maar ook met een aantal solo-platen, die de groepsleden de komen de maanden op de markt wil len brengen. Op die langspe- lers werken in tegenstelling tot de solo-elpee van Lionel wel leden van The Commodo res mee. Ze worden ook zó in het tijdschema gepast dat bij voorbeeld de elpee van drum mer Walter Orange gemaakt kan worden tussen de opna men van The Commodores-el pee door. William King: „De mogelijkheid bestaat dat Wal ter een Commodores-nummer aan het inzingen is, terwijl wij in een andere studio de basis- muziek vastleggen voor een van de nummers van Walters solo-elpee". HANS PIËT HILVERSUM Amerika: het land waar alles kan. In dit land van de onbegrensde mogelijkheden bestaat al sinds honderd jaar een legaal bordeel, dat ongeveer 100 km van Las Vegas in de barre Nevada-woestijn ligt en het beste is te bereiken per vlieg tuigje. Vanavond laat de VPRO om kwart over 9 via Ned. I de Engelse film „Chicken Ranch" zien, die verhaalt over de dage lijkse gang van zaken in dit uit protserige en kitscherig inge richte luxueuze caravans bestaande oord van ontmoeting. De dagelijkse gang van zaken is voor de bewoonsters van deze Chicken Ranch (kippenboerderij) weinig opwindend. De meisjes houden zich vornamelijk bezig met televisie kijken, dansen, met elkaar praten over de man en met de bezoekers onderhandelen over de prijs en het uit te voeren programma. Tot groteske da den en beneden de grens balancerende toestanden komt het niet. Eigenaar Walter zorgt er voor, dat de boel zakelijk blijft draaien en de regels van het huis worden nageleefd. Daarnaast waakt Madame Fran Kotecki als een soort kloek over haar kui kens. Uit de onderlinge gesprekken van de dames tussen 18 en 26 jaar blijkt, dat ze hun vak serieus wensen te benaderen en van de geachte clièntele eenzelfde serieuze houding verlangen. Wie dat niet kan of wil komt in de Chicken Ranch van een koude ker mis thuis en wordt resoluut in de woestijn gezet. Delicaat De meisjes mogen onder geen voorwaarde alcohol nuttigen, drugs gebruiken of roken. Volgens eigenaar Walter halen dat soort zaken het delicate uit het vak. Deze vriendelijk uitziende, maar in wezen strenge man helpt wel bij het uitzoeken van kle ren. Een andere regel van het huis is elke dag in de rij staan voor de door Madame Fran uit te delen anti-conceptiepillen en vitamine-tabletten. Kinderen worden daar niet gewenst en nog minder verwoestende hoestjes. Dat benadeelt de omzet. De regels van het huis zijn niet voor iedereen te aanvaarden. Het meisje JJ besluit op een gegeven moment de ranch te verla ten. „Ik ben hier vier maanden geweest en zal het allemaal best missen. Maar ik heb gevoelens en emoties en die wil ik graag houden. Het leven hier ruïneert me emotioneel", verklaart ze bij haar ^ftocht tegenover een van de andere meisjes. Een wordt er weggestuurd, omdat zij ,te weinig in het gareel loopt. Er zijn ook scènes van een „vergadering' van Madame Fran en de meisjes. Mevroüw Kotecki laat in niet mis te verstane be woordingen weten, dat de een de ander niet mag storen bij het werk. Radio's spelen te hard, zo ook de tv en er wordt te luid gegiecheld in belendende caravans. De meeste meisjes blijven drie weken in de Chicken Ranch. Zij maken 4.000 dollar per week. De helft daarvan moet worden af gedragen aan de eigenaar en van de andere helft moeten kost en inwoning worden betaald. Nadien blijft er 5.000 dollar schoon en wat schaamte over. GUILLAUME SPIERING Madame Fran Kotecki met haar beschermelinge Linda. ,dps!rrv's'e vandaag L*°g NEDERLAND 1 -17.30 Kun je nog zin- #kmi gen* zing dan meeI 2wi)Oude Nederlandse lied- ;apui! jes gepresenteerd en 32; 6 gezongen door Wieteke 7- van Dort. Gast: Edwin Jezelf*** De belastingcursus. ii ovi Eerste aflevering. )eg D M4°9, Pubertijd. Tweede afle- ioeg vering van een serie gen, praatprogramma's, waarin Ivo de Wijs met jongeren discussiert over „scheiden". Muzi- kale gasten: de groep Capsones. Zie voor ver- haal de krant van giste- 1 1 ren. Kenmerk. Actualiteiten. Een interview met Sam e Pomes, een van de zes Molukkers die tot drie jaar gevangenisstraf is ™J veroordeeld wegens het beschieten van een poli eeer tie"aut0- De zes Moluk- rdko ^ers z''n s'nds 1 februari rjo in hongerstaking. Voorts t een reportage over Bre- b „dase jongeren, die een fj fabriekspand hebben "3 gekraakt. Socutera. De gezond heidszorg in Peru. rlijkj Van Kooten en De Bie. """Jl Ontspanningsprogram- •t m ma van Van Kooten en e kvDe Bie' 9ePresenteerd k zij j 70-70 vanuit de St. Jodocus- kerk in Juinen. Chicken Ranch. Film weri van de Br'* Broomfield over het merkwaard ig- J ste bordeel van de we reld: de Chicken Ranch, 1 waarop de speelfilm „Little whorehouse in Texas" werd. geïnspi reerd. Het ligt midden in I de Nevadawoestijn en kan alleen per vliegtuig je bereikt worden. Zie ook elders op deze pa gina. Hotel Suburbia. Mu ziekprogramma. Portret van de Amsterdamse groep Mecano. )verAC van i Ergonomie. Tweede af- clul levering, te sl and Journaal. eclai Nieuws voor doven en concl slechthorenden. kunL 8 NEDERLAND 2 ijke 'de a Nieuws voor doven en het slechthorenden. Blers Sesamstraat. ;eho<r18.51 Jeugdjournaal. Hoofdrolspeler Hilmer Thate speelt Norbert Fehrke in de aangrijpende film „Angst voor het leven" op Duitsland 1 om 20.15 uur. 19.00 Journaal. 19.12 Politieke partijen. Zendtijd voor de EVP. 19.22 Van gewest tot gewest. Met de onderwerpen: het Heerlense gilde van „De blauwe schuit", die elk jaar een week voor carnaval uitvaren met hun narrenschip. Ze gaan de grens over, openen in Aken traditio neel „de vastenavond", maken nog even een vrolijke zwiep door Bel gisch Limburg en be zoeken dan een aantal adressen in Zuid-Lim burg. Andere onderwer pen zijn: van Indische Instelling tot Volkenkun dig Museum Nusantara te Delft en de Friese schoolradio al tien jaar unieke. 20.10 Het korte spel. „De ont popping", een speelfilm, geschreven door Guus Kuijer, over het poppen spel als volwassen thea tervorm. Met: Bregt Meyer, Hans Veerman, Nelly Frijda, Liesbeth Struppert, Niek Pancras e.a. De film werd eerder uitgezonden op 5 de cember 1982. 20.40 Laat ze maar praten. In de vierde aflevering van deze serie, waarin Koos Postema opmerkelijke mensen voorstelt, is de hoofdpersoon, de 78-ja- rige tuinarchitecte Mien Ruys, die nog dagelijks tuinen van particulieren en overheidsinstellingen ontwerpt. 22.00 Studio sport. Verslag van de op 31 januari ge speelde wedstrijd tus sen de Miami Dolphins en de Washington Redskins om de offi cieuze wereldtitel Ame rican Football in Pasa dena. 22.30 Journaal. 22.45 Den Haag vandaag. 23.00 Nieuws vor doven en slechthorenden. DUITSLAND 1 16.10 Journaal. 16.15 Wonderland *83. Reportage over de 34e speel goedbeurs in NUrnberg. 17.00 Wij kinderen. Reportage over de muziek school van Bocholt. 17.50 Journaal. 18.00 Actualiteiten. Regionaal nieuws. 18.25 De Flintstones. Ameri kaanse tekenfilmserie. 19.00 Toneel van wereldnaam. Serie over theater en toneel. 20.00 Journaal. 20.15 Angst voor het leven. Tv-film van Hagen Mueller-Stahl en Peter Schei bier. Met: Hilmar Thate, Hannelore Hoger, Christiane Lemm, HeinzHonig e.a. Korte inhoud: Na jaren van hard werken heeft ingenieur Norbert Fehr ke al zijn beroepsambities verwezen lijkt. Tijdens een vakantie wordt hij plotseling onwel. In het ziekenhuis verneemt hij, dat hij kanker heeft, maar hij weigert zich bij de feiten neer te leggen. De realiteit geeft hem echter ongelijk. 22.00 Titels, thesen, temperamenten. Culturele rubriek. 22.30 Achtergrondinformatie. DUITSLAND 2 16.00 Journaal. 16.04 Leeuwetand. Kinderprogramma. Aansluitend: Jour naal. 16.35 De verloren eilanden. Avonturenserie voor de jeugd. Afl.: De wraak van de eerste minister. 17.00 Journaal. 17.08 Tele-illustra- tie. Aansluitend: Journaal. 18.00 Ro kende colts (Gunsmoke). Ameri kaanse westernserie. 18.57 ZDF-Uw programma. 19.00 Journaal. 19.30 De sport-spiegel. De voorbereidin gen van de Duitse Ijshockeyploeg voor de WK. .20.15 ZDF magazine. Informatie en opinies rond een actu eel thema. 21.00 Achtergrondinfor matie. 21.20 Woensdaglotto. 21.25 De straten van San Francisco. Ame rikaanse politieserie met Karl Malden. Korte inhoud: Een jonge vrouw wordt In haar woning aangerand en ver moord. Haar vriendin vertelt, dat ze kort voor haar dood geplaagd werd door obscene telefoontjes. 22.10 En jullie hebben mij bezocht. Zielzorg in de gevangenis van Lurlgancho in Lima. 22.40 Apropos film. Nieuws uit de filmwereld. 23.25 Journaal. DUITSLAND 3 WDR 17.00 Schooltelevisie. 18.00 Telecollege I. Engels. 18.30 Sesam straat. 19.00 Het actuele uurtje. 20.00 Journaal. 20.15 Op woensdag in... Informatie en ontspanning. 21.45 Verslaggever buitenland. Nieuw in Tokio. 22.15 Nieuw land (New coun try). Amerikaanse muziekfilm van Ja mes Szalapski (1977). Met: Guy Clark, David Allen Coe, Charlie Daniels Band e.a. Korte inhoud: Een docu mentaire over de Amerikaanse coun try- en westernmuziek uit de jaren ze ventig. 23.40 Journaal. BELGIE BRT 1 16.30-17.00 Open school. 18.00 Tik tak. Peuterserie. 18.05 Kameleon. Jeugdprogramma. 18.30 Waard om te weten. De komende tv-program- ma's voor kinderen, theatervoorstel lingen. nieuwe boeken en platen. 18.40 De Smurfen. Tekenfilmserie. 19.05 Aubrey's boot. Tekenfilm. 19.10 Kerkwerf. Programma van de KTRO. 19.40 Morgen. Overzicht pro gramma's, mededelingen en Tierce. 19.45 Journaal en sportberichten. 20.10 De weerman. 20.15 Mini mikro makro. Spelprogrammaatje van Ar- mand Plen. 20.20 Home sweet home. Laatste aflevering van de Australi sche serie over de belevenissen van de familie Pacelli. Korte inhoud: Pas toor voelt het zwaard van Damocles boven zijn hoofd hangen. Hij vreest, dat hij van de ene dag op de andere naar een andere parochie overge plaatst zal worden. 20.45 Hoger la ger. Spelprogramma gepresenteerd door Walter Caplau. 21.20 Wie schrijft die blijft. Boekenmagazlne, waarin interviews met Harry Mulisch over zijn roman „De aanslag". Eddy C. Bertln en Luc Schepens. 22.10 Journaal. Aansluitend: Coda (ge dicht). De Amerikaanse zangeres Charlene zingt „I've never been to me" in „Juke Box" op België 2 om 19.00 uur. BELGIE BRT 2 19.00 Jukebox. Met: Depeche Mode, Charlene en Syreeta. 19.15 De avon turen van Niko. Jeugdserie van Jona than Rumbold over de avonturen van een Griekse Jongen, 50 jaar geleden. Zesde en laatste afl.: Nlko en Kateri- na. 19.40 Morgen. Overzicht pro gramma's en mededelingen. 19.45 Journaal en sportberichten. 20.10 De weerman. 20.15-22.45 Siegfried. Derde luik van de opera-tetralogie Der Ring des Nibelungen van Richard Wagner. Het koor en orkest van de Bayreuther Festsplele staan onder lei ding van Pierre Boulez. Met: Manfred Jung, Heinz Zednlk, Donald Mclntyre, Hermann Becht e.a. Eerste en tweede bedrijf. BELGIE FRANS 1 16.00 Cine, Bede et Cie. Jeugdpro gramma. 17.25 Plein jeu. Gevarieerd jeugdprogramma. 19.08 Ce soir. Ac tualiteiten, editie Brussel. 19.26 Flash minute papillon. Consumententips. 20.05 Risquons-tout. Historisch spel programma van Christian Druitte. 21.05 Videogram. Varlètè-program- ma. 22.00 Planets des hommes. Se rie etnografische films. Vandaag: de- Trobland-eilanden. 22.55 Journaal. BELGIE FRANS 2 18.05 Anna Karenine. Engelse serie naar de roman van Tolstoi. Met: Nico la Pagett, Stuart Wilson, Eric Porter e.a. Derde afl.: Levlne keert ontmoe digd uit Moskou terug. 19.00 lln au tre regard. De ziel van de Muzelman- se godsdienst. 19.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 19.55-22.00 Sports 2. Sportprogram ma met o.a. alpinisme, basketbal en EK kunstrijden op de schaats. ENGELAND BBC 1 16.00 Paardenraces. Vanuit Ascot. 16.55 Play school. 17.20 Tekenfilmp je. 17.25 Jackanory. 17.40 Take hart *83. 18.05 John Craven's newsround. 18.10 Captain Zeb space detective. Avonturenserie. 18.40 Journaal. 19.00 Nationwide. 19.45 Dr. Who. SF-serie. 20.10 A question of sports. Sportkwis. 20.40 Open all hours. Se rie. 21.10 Dallas. Serie. 22.00 Jour naal. 22.25 Skorpion. Politieserie. 22.55 Sportsnight. 00.15 Now get out of that. Spelprogramma. 00.45 Journaal. ENGELAND BBC 2 16.45 Bowling. 18.40 Robinson Cru soe of Clipper Island. Avonturense rie. 19.00 Tekenfilmpje. 19.15 Open door. 19.45 Collecting now. Over verzamelaars en verzamelingen. 20.15 Journaal. 20.20 Cricket. 21.05 Geoffrey Smith's world of flowers. 21.30 Only time would tell. 22.00 One man and his dog. Hondenwed strijden. 22.40 MASH. Serie. 23.05 The Cleopatras. Serie. 23.55 News- night. 00:45-01.15 Bowling. ENGELAND ITV 17.00 Pullover. 17.15 Moomins. 17.20 The Sooty Show. 17.30 Five magic minutes. 17.40 The book to wer. 18.15 Mr. Mrs. quiz. 18.45 Nieuws. 19.00 About Anglia. 19.35 Crossroads. 20.00 This is your life. 20.30 Coronation Street. 21.00 Lon don Night Out 22.00 The home front 23.00 News at ten. 23.30 Burnt offe rings. Amerikaanse speelfilm uit 1976 met Oliver Reed en Bette Davis. 01.35 Epiloog. Televisie morgen NEDERLAND 1 NOS 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 10.00 Schooltelevi sie. 10.30 Open school-ROF. Fries programma. 11.00-12.00 Schooltele visie. 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. TROS 16.00 TROS Aktua matinee. Actualiteiten. 16.15 Skiën leer je zo. Met o.a. de oefenin gen 11 en 12. 16.40 Sons and daughters. Australische serie over de tweeling John en Angela. Korte in houd: Het botert niet tussen Angela en Susan, die nu tot hetzelfde gezin behoren. Wayne probeert ondertus sen Fiona er van te overtuigen dat ze haar land moet verkopen. 17.05-17.10 Weekend weersver wachting. Door Jan Pelleboer. NEDERLAND 2 DUITSLAND 1 08.10 Schooltelevisie. 09.25 Het pro gramma met de muis. 10.00 Jour naal en achtergrondinformatie. 10.23 Angst voor het leven. Herha ling. 12.10 ZDF-magazine. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Journaal. 13.15-13.30 Videotext voor Iedereen. 15.40 Videotext voor iedereen. 16.10 Journaal. 16.15 Zij-hij-het. Vrouwen magazine, ook voor mannen. 17.00 Tom Sawyer en Huck Finn. Jeugdse rie naar Mark Twain. Afl.: Onder een valse naam. 17.25 De vakantie van meneer Rossi. Italiaanse tekenfilmse rie. Afl.: Vlssersgeluk aan zee. 17.50 Journaal. 18.00 Actualiteiten. Streeknieuws. DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1. 15.57 ZDF-Uw programma. 16.00 Journaal. 16.04 Het fascinerende heelal. Zevendelige serie over de moderne astronomie en het onderzoek van het heelal. Afl.: Astronomen en teleskopen. 16.35 De Mumins. Tekenfilmserie naar het boek van Tove Jansson. Afl.: De burcht. 17.00 Journaal. 17.08 Tele-il- lustratie. 17.50 en op de tuba blaast Huber. Muzikale serie. Met: Max Griesser, Willy Harlander e.a. Afl.: Het bekroonde dorp. Aanslui tend: Journaal. DUITSLAND 3 WDR 08.00 Gymnastiek. 08.10 Schooltelevisie. 09.25 Het program ma met de muis. 10.05-12.45 Schooltelevisie. 17.00 Schooltelevi sie. 18.00 Telecollege I. Fysica. BELGIE BRT 1 BELGIE FRANS 1 12.00 Teletekst. 14.00-15.30 School televisie. 16.45 ONEM. Informatie voor werkzoekenden. 17.00 School televisie. 17.25 Plein jeu. Gevarieerd jeugdprogramma. ENGELAND BBC 1 07.30 Breakfast time. 10.10-12.55 Schooltelevisie en cursussen. 13.30 Journaal. 14.00 Pebble Mill at one. 14.45 See saw. Kindérprogramma. 15.00 You and me. 15.15 Music time. 15.40-16.00 Walrus. 16.55 Play school. 17.20 Tekenfilmpje. 17.25 Jackanory. 17.40 Tekenfilm. ENGELAND BBC 2 ling. ENGELAND ITV 07.00 Daybreak. 08.00 Good mor ning Britain. 10.30 Schooltelevisie. 13.00 Teetime and Claudia. 13.10 Get up and go. 13.30 The Sulivans. 14.00 News at One. 14.20 Anglia nieuws. 14.30 Crown court. 15.00 A plus. 15.30 Cribb. 16.30 Keep it in the family 17.00 Teetime and Clau dia. Radio vandaag HILVERSUM 1 - 16.30 (VOO) „Apekool" - 17.02 (EO) Onderweg - 18.06 Actualiteiten - 18.30 Berichtgeving over het zen dingswerk - 18.40 Houwen jongens! een verhaal van K.Norel - 18.50 Kleu terprogramma - 19.02 Van U wil ik zingen - 19.25 De bijbel open - 20.02 (NOS) Langs de lijn - 23.02 Met het oog op morgen. HILVERSUM 2 - 16.00 (NOS) Wat een taal - 16.30 (NCRV) Studio 55 - 17.36 Actualitei ten - 18.20 Politieke partijen - 18.30 Humanistisch Verbond - 19.00 Lee soefeningen In de Bijbel - 19.15 Lie deren bij Deuteronomlum - 19.30 Theologische etherleergang - 20.00 Leger des Heilskwartier - 20.18 De wereld zingt Gods lof - 21.00 Mens en 45 - 21.30 Even het hoofd bij het nieuws - 21.40 Open school - 22.10 Radiovolksuniversiteit - 22.40 Oorza ken en gevolgen van politieke en eco nomische verwikkelingen - 23.00 Lite- rama- woensdag. HILVERSUM 3 - 16.34 (KRO) Nleuws-box - 18.03 (NOS) De avondspits - 19.02 (KRO) Krachtvoer - 21.02 Demo - 22.02 Rocktempel. HILVERSUM 4 - 17.00 Overname Hilversum 2 - 20.00 (AVRO) Elly Ameling. sopraan, zingt liederen van Schumann en Ri chard Strauss. Aan de piano: Rudolf Jansen - 21.45 Symfonische werken van Leo Weiner. Radio morgen HILVERSUM 1 - 0.02 (NCRV) Volgspot - 1.02 Metro polls - 2.02 Nachtexpress - 6.09 Van daag donderdag - 8.06 Actualiteiten - 9.03 Wie .weet waar Willem Wever woont? - 10.03 Muziekjes bij de koffie - 11.30 Twaalf-uurtje - 11.50 Culinaire tips - 12.40 Middagpauzedienst - 13.06 Actualiteiten - 13.20 NCRV-glo- baal - 16.02 Goudenregen Ensemble - 16.30 Voor de kleuters - 16.40 Van stad en land - 17.02 Rozegeur en prikkeldraad. HILVERSUM 2 - 7.20 (AVRO) Actueel en informatief - 9.05 Gymnastiek voor de vrouw - 9.15 De werkbank - 9.33 Open school - 10.03 Buiten - 11.03 Duimeland - 11.10 Schoolradio - 11.33 Kijk op kunst - 12.00 Radiojournaal - 12.40 Reglo-naal - 13.10 Lunchgesprekken met en over leden van kabinet en parlement - 13.57 Financieel nieuws - 14.00 (NOS) Oorlogsvoorbereiding en vredesverwachting - 14.33 Radiovolk suniversiteit - 15.03 (KRO) Over pro feten van vroeger en nu - 15.20 Ma gazine over kerk en samenleving - 15.32 De wereld op donderdag. HILVERSUM 3 - 7.02 (TROS) De havermoutshow - 9.02 Hugo van Gelderen - 11.03 Adje Roland met de Polderpopparade - 13.03 50 pop of een envelop - 15.03 Tros top 50. HILVERSUM 4 - 7.02 (VARA) Morgenrood - 9.00 Ge varieerd morgenconcert - 12.25 Ope rette - 13.05 Gevarieerd concertpro gramma - 14.30 (EO) Orgelbespeling - 15.00 Open huls - 16.00 Woord en lied - 16.40 Theologische verkennin gen - 17.00 Overname Hilversum 2. NIEUWSBERICHTEN Nieuwsuitzendingen zijn op Hilversum 1 elk heel uur, 24 uur per dag. Op Hil versum 2 op elk half uur van 7.30 uur tot 17.30 uur, voorts om 7.00. 8.00, 13.00, 18.00, 20.00, 22,30 en 23.55 uur. Op Hilversum 3 op elk heel uur van 7.00 tot 24.00 uur en Hilversum 4 om 7.00, 8.00 en 13.00 uur

Leidse Courant | 1983 | | pagina 15