7Sr Mini-elpee moet platenkoper opnieuw winkel binnenlokken n&ais tóch voordeliger! Ragtime-pianist Eubi BlakelOO jaar opslagruimte Ambtenaren 02263-3644 Ponypark Slagharen, 3 dagen onbeperkt gebruik maken van alle attrakties, circusvoorstel ling, gezellige familie-avonden en 2 overnachtingen In een leuk zomerhuisje op 5 km afstand van het Ponypark. All-in prijs 198.- per gezin met max. 6 pers. Inlichtingen en folder. Tel. 05231-1596 of 1317. T.h. motorkruisers 9 tot 11 meter. Gebr. v.d. Laan, Vrouwgeestweg 71, Woubrug- ge. Telf. 01729-8113/8177. AANHANGWAGENS/ BOOTTRAILERS ZWARTJES B.V. Aanhangwa gens, trekhaken, bagagewa gens. Caravanservice aan alle merken. Tel. 01751-19213 na 18.00 uur 17323. Geopend 08.30-21.00 uur. Zaterdags 09.00-16.00 uur. Zondags, telefonisch, tot 16.00 Nationale Kredietbemiddeling voor Ambtenaren, Klaproos 2, 1716 VS Opmeer. PIANO'S. Geen droomverhalen, maar wij leveren u een goede piano Voor 1.000.- met lande lijke garantie. Wij adviseren u eerst bij onze collega's te gaan kijken, dan pas kunt u vergelij ken. Wij hopen u zo goed voor gelicht te hebben. Teken ik met J. Poppeliers, Bergweg 266, Rotterdam, tel. 010-673010. Geopend ma. t/m zat. van 10-17 uur. Vrijdag koopavond. KLEDING EN KAPSEL Inbreng en verkoop van net niet nieuwe damesmode KANT. MACH./ INVENTARISSEN ONDERHOUD EN REPARATIE zigzagnaaimachines 125.-, 145.-, 165.-. Losse motoren 35.-. houten voetstukken 25.-. Reparatie aan alle mer ken. Donderdag tot 9 uur, He renstraat 23, Leiden. Tel. 071- gesprekspartner. gezelschap, besch. milieu, middelb. oplei ding, bereisd, geen salaris. Single: 2 nummers. (7 inch). E.P.: 3 tot 4 nummers. (7 inch). Mini-elpee: 6 nummers. (10 inch). I „KLEINTJES" 3 071-122244 Mini-elpee: 6 nummers. (12 inch). Disco-single of 12 inch single: 2 num- Elpee: 7 tot 20 nummers (12 inch), mers (12 inch). HILVERSUM De mini-el- pee (op het normale elpee-for maat maar met slechts zes composities) is het laatst be dachte middel dat de verschil lende platenmaatschappijen in binnen- en buitenland in de strijd hebben gegooid om de platenkoper opnieuw de win kel in te lokken. De dalende verkoop van (de laatste jaren flink duurder geworden) el pees en het niet overweldi gend succes van de 12-inch single (een 45-toeren plaat op elpee-formaat) in deze econo mische slechte tijden stonden aan de basis ervan. Waar de platenmaatschappijen vooral mee worstelen is: hoe verkoop ik die langspeler aan het publiek. Hij is goedkoper dan een elpee want hij kost tussen de tien en vijftien gul den, maar is moeilijk te onder scheiden van de normale plaat, omdat het formaat het zelfde is (12 inch of 30 centi meter doorsnede). Een voor deel boven de 12-inch singles is, dat er meer nummers op staan (vijf tot zes) en dat hij een binnenhoes heeft. Boven dien is de mini-elpee goedko per. Een 12-inch of disco-sing le kost namelijk rond de der tien a veertien gulden. Het publiek bekijkt het pro- dukt, zo is gebleken, echter met enige argwaan. Volgens Frans van Rijswijk van E.M.I. komt dat voornamelijk omdat hij niet echt te onderscheiden is van de normale elpee. Daar bij komt dat hij in de platen winkel vaak tussen de norma le langspelers staat. Capitol ZE- MI, die als één van de eerste ongeveer driekwart jaar gele den met de' produktie op grote schaal van de mini-elpee be gon nadat in de jaren er voor incidenteel al van die langspelers waren verschenen stoeit momenteel binnens kamers met het vinden van een goedverkoopbare naam en de presentatie daarvan. Frans van Rijswijk: „De plaat moet net zo ingeburgerd raken als bijvoorbeeld de E.P (een single met drie tot vier nummers). Er is niemand die daar nog raar van opkijkt". Herkenbaar E.M.I. heeft inmiddels rond de tien mini-elpees uitgebracht van groepen als Our Daugh ters Wedding, Allez Allez (bei de zijn inmiddels niet meer bij de maatschappij onder con tract) en de Belgische humo rist Kamagurka. Michael Peterson van Polydor zegt dat de problemen met de herkenbaarheid van de mini- elpee niet de eerste zorg van deze maatschappij is. „We drukken een speciaal logo op de hoes af, waardoor de mini- elpee te onderscheiden valt van de normale langspeler". De Nederlandse tak van de maatschappij heeft meer moei te met het overtuigen van de moedermaatschappij en de ar tiesten van het nut ervan. „Ze geven niet zomaar toestem ming". Polydor brengt net als E.M.I. mini-elpees uit om nieuwe groepen op „een leuke ma nier" aan het publiek te pre senteren. De maatschappij, die de afgelopen weken werk uit bracht van de Engelse zanger Peter Godwin, de Belgische Lavvi Ebbel en de Engelse groep Killing Joke (de laatste op tien inch) gebruikt de plaat echter ook om composities uit te brengen die niet op single of elpee passen. Michael Peter son: „Op de mini-elpee van Peter Godwin staan versies van songs, zoals hij ze in de studio opnam, dus niet de ge knipte versies zoals ze op sing les (overigens niet in Neder land) verschenen. Op die ma nier krijgt de koper (hopelijk) een betere indruk van de ar tiest". Door deze werkwijze is het verschil in speelduur tussen de normale en mini-elpee ook heel klein, want op een mini- elpee met vijf of zes nummers staat dan al gauw zo'n dertig minuten muziek. Mini-formaat Dat de mini-elpee op mini-for maat (10 inch doorsnede) aan slaat bewijst het zeer kleine onafhankelijke label Idiot Re cords. De Amsterdamse pla tenmaatschappij, die wordt ge distribueerd door WEA boekte heel goede resultaten met Ma- thilde Santing. Ook Phono gram heeft inmiddels met het kleine formaat (10 inch) rede lijke successen geboekt met de Nederlandstalige plaat van ex- Braak-zangeres Cherry, maar heeft momenteel geen plannen om de mini-elpee door te zet ten. HANS PIET NEW YORK Te mid den van vrienden, fans en aanhangers heeft de zwar te jazzmusicus Eubi Blake I gisteren in New York zijn honderdste veijaardag ge vierd. In een theater op Broadway kwamen 1.500 musici en fans uit Noord- -Amerika en Europa voor een feest van 24 uur bij een om hem met toespra ken en muziek te eren. Maar het middelpunt van het feest bleef thuis in zijn woning in Brooklyn waar hij van longontsteking ge neest. Eubi Blake maakte een deel van het feest mee via de telefoon. De op 7 januari 1883 als zoon van een slaaf geboren Blake begon zijn carrière als pianist in een bordeel in Baltimore. In 1899 schreef hij zijn eerste hit „Charlston Rag". Blake componeerde meer dan duizend liedjes, die de gouver neur van de staat New York, Mario Como, in een gelukste legram een „nationale liede renschat" noemde. Vanaf 1915 werkte Eubi Blake samen met de zwarte tekst schrijver Noble Sissle. In 1921 doorbraken beide de rassen- barriere op Broadway met de eerste zwarte musical, „Shuff le along". Blake herinnerde er eens aan dat hij en andere zwarte musi ci het gehele stuk zonder blad muziek speelden omdat „de mensen niet geloofden dat zwarte mensen muziek kon den lezen. Ze wilden denken dat ons kunnen gewoon na tuurtalent was".Spoedig schre ven Blake en Sissle liedjes voor mensen als Noel Coward, Gertrude Lawrence, Sophie Tucker en vele anderen. Blake werd een van de stichters van Ascap, de Amerikaanse belan genvereniging van componis ten en theaterartiesten. Spielberg's troetelkind E.T. vliegt per fiets over toonbank DEN HAAG Met het verschijnen van de film E.T. van Steven Spielberg brak in de Verenigde Sta ten de hel los. Spielbergs buitenaards wezentje stal alle harten en was al snel terug te vinden in spellen, stickers, buttons en t- shirts. Er kwamen E.T.- poppen en ook de cross- fietsen uit de film vlogen over de toonbank. Nu de film al een tijdje in ons land draait, lijken ook de Ne derlanders enthousiast te wor den. Volgens distributiemaat schappij Tuschinsky heeft E.T. in ons land al zo'n half miljoen bezoekers getrokken. Op het ogenblik zijn twintig verschillende soorten buttons met afbeeldingen uit de film in Nederland te koop. Bij mis ter Badge, het bedrijf dat de li centierechten heeft, schat men dat in geheel Europoa zo'n vier miljoen buttons zullen worden gekocht. Een dikke anderhalf miljoen blikken speldjes hebben inmiddels hun weg naar E.T.-fans gevonden. Als regisseur Steven Spielberg het ontwerp goedkeurt, wil mr. Badge ook zogeheten „caps" op de markt gaan bren gen. Dat zijn Amerikaanse ba- seball-petjes, eveneens met af beeldingen uit de film. Aange zien het de eerste keer is, dat Voor mevrouw Astrid Kamar in Californië bleek de ver koop van E.T.'s van stof een goudmijntje. deze caps zó op de Europese markt komen, durft mr. Badge geen voorspellingen over de verkoop daarvan te doen. Naast de button brengt Clipper een E.T.-spel op de markt. De eerste aanmaak van tiendui zend stuks is inmiddels in de winkels terecht gekomen. ;Merchandising-manager Tet- tenro van Clipper meent dat het spel „alles in zich heeft om een groot succes te worden". „De verkoop komt denk ik nu pas goed op gang". Uitgeverij Luitingh in Utrecht is uitgever van de Nederlandse versie van het boek E.T. „Of het doorzet weet ik niet, maar. op het ogenblik verkopen we duizend exemplaren per week", aldus een woordvoer der. Het is de bedoeling dat in maart de eerste E.T.-fietsen in Nederland verschijnen. Deze Kuwahra-fietsen, die ook in de film voorkomen, worden geïmporteerd door De Heus in Rijswijk. Daarnaast zijn ook verschil lende E.T.-poppetjes te krijgen. De herkomst daarvan is echter niet geheel duidelijk. M David Bowie naar Nederland §H HILVERSUM De Engelse superster David Bo- wie komt, als onderdeel van een Europese tour- EE} nee, in juni voor een concert naar Nederland. In welke zaal het optreden gegeven zal worden, is nog niet bekend. De zanger/acteur/tekstschrij- ver/componist heeft na veertien jaar trouwe E= dienst platenmaatschappij RCA verlaten. Hij heeft een contract voor de hele wereld getekend bij EMI. De eerste single op het nieuwe label ver schijnt in maart, terwijl de nieuwe langspeler, die geproduceerd werd door Nile Rodgers van de Amerikaanse groep Chic, in april wordt uitge bracht. Bowie zal ook op het filmfestival in Can nes aanwezig zijn. Daar gaan namelijk de films „The Hunger" en „Merry Christmas Mr. Lawren ce" in première. In beide speelt hij een belangrij ke rol. „The Hunger" is een griezelfilm waarin hij naast Catherine Deneuve de rol speelt van John Blaylock, een 300 jaar oude aristocraat. leuk huisje nabijheid Singel, woonkamer, 3 slp.kmrs., keuken, plaatsje, direct te aanvaarden. Prijs 62.000.- k.k. Int. tel. na 19.00 071-214635. Leidsevaart w.s. 34 Noordwijkerhout. Uniek gele gen goed onderh. woonark met dubb. houten opbouw, achter plecht, betonnen casco, voor tuin en schuur. Meetbrief aan wezig. Ind.: entree, royale woonkmr., keuken, met veel bergruimte, 2 slaapkmrs., badkmr. met douche en toilet. Bijz. c.v.-olie, kelder onder boot. Vraagprijs 52.000 k.k. Inl. Mak. Zaalberg en Ruygrok ".V., tel. 071-212141. Rijnsaterwoude plm. 20 min. van A'dam en Den Haag. Watersportdorp aan Bra- middenwoning met zeer luxe open keuken, c.v.-gas, dubb. beglazing en parket, 3 slpkmrs., badk. en grote zol- derkm. Vraagprijs 149.000.-. All-ln Makelaardij 020-171853, na kantoortijd 02907-2840. BEDRIJFSOBJEKTEN Te huur per 1 april Verstopt riool? Bel Webaco 132481 voor het ontstoppen en vernieuwen van riool. s KUNST EN ANTIEK H.J. Visser vraagt te koop oud goud tegen hoogste dagkoers. Tevens ook muntverzamelingen. Te bevr.: H. J. Visser, Haaghuishof 19, Leiderdorp. 071- 891271/412025. TANDENGOUD. WÏj given 22.50, contant per gram voor tanden en kiezengoud. Van Rui ten, antiquair. Kort Rapenburg 12, Leiden. (Geopend van wo. Wed. 60+, b.z.a.i Glansjersey japon met sjaal kraag. 44-52 2-Delig crepe pakje. Gevoerde rok. 44-52 Prijsbewijs Streepjesblouse. Polyester/ katoen. 86-122 Geruite overhemd. Polyester/ katoen. 158-176 Katoenen ruitjes blouse. 128-152 Met lurex. Salopette van streep denim. Katoen. 86-122 Sportieve broek. Stevig katoen. 158-176 Katoenen shirt met opstaand boordje. Katoenen shirt in blue-jeansstijl. Ook korte mouw. Overhemd in ruitjesdessin. Polyester/ katoen. Effen overhemd met korte mouw. Polyester/ katoen. rnisaewtjs:, Opruiming grenen meubels Naaimachines: opgelet! Nieuwe elektr schrijfmachines v.a. 429.-, 1 jr. gar. Inruil mo gelijk, ook voord, copieermach. en telmach. Pr. ex. btw. Indus trieweg 13, Voorschoten, tel. ief i Oude en antieke grenen bels met de hoogste korting, ook grenen eet- en salontafels, op maat gemaakt. De goed- koopsti van Leiden en omstre ken. Deja Vu, Lange Mare 37, Leiden. Openingstijden van Radio of tv DEFEKT, bel ic 8523, b.g.g. 9251, wij kort-, rekt, ook voor wasautcT" en geisers, ook 's avond:1.c UW KLEINTJE WORDT GELEZE KUNST SeidóeCotuont DINSDAG 8 FEBRUARI 1983 PAGfr

Leidse Courant | 1983 | | pagina 6