iForse celstraffen geëist tegen Leidse drugshandelaars I, Schrappen schoolzwemmen is nauwelijks een besparing" Mooi meegeno la REGIOUOURINAAL *V CcicLc Soiwont D'66-Noordwijk wil meer tijd voor voorbereiding raadswerk EIDEN/REGIO £ci<Le<2ouaa/nt vrijdag 4 februari 1983 pagina 7 w Brief voor kabelabonnees .njin Wassenaar ASSENAAR De Wassenaarse ka- ukfcelabonnees van de Casema krijgen ^-jbinnenkort een brief van de kabelex ploitant over de soms slechte ontvangst van buitenlandse televisiezenders. Dit op aandringen van het gemeentebe- struur, dat hierover onlangs een ge- atSlpprek voerde met Casema. Met name L de Engelse zenders en Duitsland 3 zijn slecht te ontvangen. In het gesprek n (pracht de Casema naar voren dat het altijd klimatologische omnstandigheden ^%jn die de ontvangst storen. Mogelijk- ■- heden om daar iets aan te doen zijn er niet. Zo zorgden klimatologische om- ^"^fctandigheden er onlangs voor dat Ne- Alcoholcontrole in bollenstreek BOLLENSTREEK In de gemeenten Hil- legom, Rijnsburg Oegstgeest en War mond heeft de politie afgelopen nacht een rijdende alcoholcon trole uitgevoerd. Tus sen half twaalf en drie uur vanmorgen zijn 215 automobilisten aangehouden. In totaal moesten er 32 blazen. Zes mensen hadden een glaasje te veel op en kregen een proces verbaal. Vrouw gewond bij aanrijding Ter Aar TER AAR Een 46-jarige vrouw uit Nieuwkoop is gis termiddag in Ter Aar gewond geraakt toen zij met haar auto werd aangereden door een man uit Alphen aan den Rijn die haar geen voorrang ver leende. Omstreeks half vier stak de 56-jarige bestuurder zonder goed te kijken de Ker- kweg in Ter Aar over. De vrouw die van de Oostkanaal- weg kwam. reed daarbij tegen zijn wagen op. Beide auto's zijn totaal vernield. De vrouw moest naar het St. Elisabeth- ziekenhuis in Leiderdorp wor den vervoerd. Geluidsschermen Leiderdorp kwestie van een paar maanden LEIDERDORP De geluidsschermen langs rijksweg A4 in Leiderdorp wor den binnen een paar maanden ge plaatst. Dat verwacht wethouder J. Be- zemer. De schermen komen langs de snelweg vanaf de Hoge Rijndijk tot zwembad De Does. Met name bewoners van de B.G. Cortslaan is de herrie van het voortrazende verkeer een doorn in het oog. Door bewoners is uitgebreid actie gevoerd tegen de geluidsoverlast. Volgens wethouder Bezemer zijn de plannen in een vergevorderd stadium. Er dient alleen nog een aannemer ge vonden te worden. Alkemadese gewond bij frontale botsing ZOETERWOUDE Op de burgemeester Detmersweg in Zoeterwoude zijn vanmorgen om kwart over zeven twee automobilisten gewond geraakt omdat een van bei den slipte en tegen de ander aanreed. Een 21-jarige man uit Zoetermeer die op de weg reed, zag opeens en voorligger remmen en ging toen zelf hard remmen. Door de gladheid raakte de auto in een slip en de man kwam op de andere weghelft terecht. Een 24- jarige vrouw uit Allkemade die hem tegemoet kwam, kon de Zoetermeerder niet meer ontwijken. De vrouw liep bij de botsing en gebroken borstbeen en een shock op en de man een aantal gekneusde ribben en een ge broken rechter been. Beiden zijn naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden vervoerd. Leiden/den haag [De Leidse politie kent de ^drugswereld in deze stad Blloor en door. Als het de yyjpuigaten dreigt uit te lo- ^f>en, dan wordt ingegre- ben." Dit zei de officier van justitie, mr. Holthuis, eisteren in de rechtszaak tegen twee Leidse he roïne- en cocaïnedealers (een man en een vrouw) èn een Rotterdammer die Één van deze twee hande laars van cocaïne voorzag. Tegen de 34-jarige Rotter- lammer werd een gevan- ;enisstraf van twee jaar •ist. Voor de 27-jarige idse vrouw vroeg de of- icier een straf van acht- jen maanden en voor de kufe-jarige Leidenaar een en gtraf van vijftien maan den. Het drietal werd op 3 novem ber 1982 opgepakt. De vrouw reed op die dag in het gezel schap van een bekende Haagse drugsdealer (die inmiddels is opgepakt) naar Den Haag. Zij ging naar de woning van de Rotterdammer en haalde daar 30 gram cocaïne op. Toen zij weer in haar auto wilde stap pen, werd zij aangehouden. De Rotterdammer werd enkele dagen later in Amsterdam ge arresteerd. De 28-jarige Leide naar werd later op die dag in Leiden door de politie opge pakt. Hij ging naar de woning van de Leidse vrouw (aan het Pioenhof) om daar verdoven de middelen op te halen. Toen hij aanbelde, werd de deur door een agent open gedaan. De 28-jarige man bekende, dat hij in heroïne en cocaïne han delde. Hij voorzag ongeveer 20 mensen in Leiden van deze verdovende middelen. Mr. Holthuis noemde hem een „plaatselijk dealer van enig ni veau." De Leidenaar zei giste ren, dat hij in 1982 ongeveer 75 gram verhandelde. Hij kocht de cocaïne en heroïne van de Leidse vrouw. De Lei denaar is zelf verslaafd aan heroïne, hij vertelde dat hij momenteel methadon gebruikt p)IRECTEUR BOLLENBAD: en van plan is een therapie te gaan volgen om van de drugs af te komen. De verdediger van de 28-jarige man zette vraagtekens bij de manier, waarop de man door de politie is aangehouden. Vol gens de advocaat kwam zijn cliënt op 3 november naar het Pioenhof om een schuld te vereffenen: „De politie had geen concrete bewijzen tegen mijn cliënt. Er waren geen re denen aanwezig om hem in te rekenen." Een hoofdagent van de Leidse politie vertelde, dat de handelaar bij de politie be kend was en dat men redenen had om aan te nemen dat de man drugs kwam halen. „Mijn cliënt heeft zes weken in voor arrest gezeten, waarvan vier in een politiecel," aldus de ad vocaat, die de president, mr. Kootte, vroeg daar rekening mee te houden. De Rotterdammer, een werk loze musicus, bleek al vaker in aanraking met justitie te zijn geweest. Hij zat in Duitsland drie jaar in de gevangenis we gens handel in verdovende middelen. In Nederland zat hij een gevangenisstraf van één jaar uit. De man was op 28 au gustus 1982 op vrije voeten ge steld en was direct weer be gonnen met de handel in co caïne. De Rotterdammer ver klaarde, dat hij optrad als tus senpersoon tussen een hande laar en de Leidse vrouw. In totaal zou de man de Leidse vrouw van 54 gram cocaïne te hebben voorzien. De man zei, dat het leveren van de cocaïne als een vriendendienst moet worden gezien. Ook de advo caat van de Rotterdammer was van mening, dat de politie niet juist had gehandeld bij het aanhouden van de man. Het verzoek om de man direct in vrijheid te stellen, werd door de rechtbank niet gehono- De Leidse vrouw gaf toe, dat zij heroïne en cocaïne verhan delde. Zij zei, dat zij in totaal 60 gram cocaïne van de Rot terdammer «had gekregen en dat zij de 28-jarige Leidenaar van verdovende middelen voorzag. De vrouw zei niet meer verslaafd te zijn. Sinds haar verblijf in de gevangenis, de vrouw zit in voorlopige hechtenis, is zij „clean". De of ficier van justitie typeerde haar als een plaatselijke, ver slaafde dealer, die heel belang rijk is in de Leidse drugswe reld. De vrouw is diverse ma len veroordeeld, maar heeft tot nu toe alleen voorwaarde lijke straffen gekregen. Ook de verdediger van de Leidse protesteerde tegen de wijze waarop de vrouw door de politie was aangehouden. Deze advocaat vroeg zich af. hoe de politie wist, dat de vrouw op 3 november naar de Haagse woning van de Rotter dammer zou gaan. „De af spraak was op 3 november om 10 uur 's ochtends gemaakt. De politie is haar niet gevolgd naar de woning, maar wist ze ker, dat zij daarheen zou gaan," aldus de advocaat die de Leidse politie beschuldigde van het op illegale wijze aan gegevens komen. De verdedi ger sloot niet uit, dat de politie de telefoon van de vrouw af luisterde. Een hoofdagent van de Leidse politie zei, dat het puur toeval was, dat de vrouw in Den Haag werd aangehouden. „Wij wisten, dat zij regelmatig con tact had met deze Rotterdam mer. Toen zij richting Den Haag reed, namen wij aan dat ze naar hem zou toegaan. Toe vallig hebben we goed ge gokt," aldus de politie-beamb- te. Hij gaf toe, dat de „hele zaak aan het rollen was ge gaan" na een anoniem tele foontje. De naam van degene die de aandacht van de politie op het dealerscentrum aan het Pioenhof heeft gevestigd, werd niet bekend gemaakt. De advocaat schetste de ellen dige periode, die de vrouw heeft doorgemaakt. Haar baby stierf drie weken na de ge boorte en in juli 1982 kreeg zij een miskraam. Tevens overle den haar zus en haar vader. „In die periode is mijn cliënt weer verdovende middelen gaan gebruiken. Zij staat in de Leidse drugswereld niet be kend als handelaar maar als gebruiker," aldus de raads man. De rechtbank doet op 17 fe bruari uitspraak. fOORDWIJK De Voorgestelde afschaffing van het schoolzwemmen jijkt een niet te versma llen bezuiniging op de uit gaven van de gemeente Noordwijk. In breder ver band gezien zal het echter ^Jiauwelijks tot een wezen lijke besparing leiden. Dit p fchrijft directeur Timmer- «lans van het Bollenbad In een brief aan de ge- K meenteraad. Hij geeft daarin commentaar op de van :t college, met name wat iet schoolzwemmen be treft. Door het afschaffen van het zwemonderwijs voor de klassen vijf en zes, en een bespreking van het schoolzwemmen voor de overige klassen van de la gere scholen, denkt de ge meente 130.000 gulden in de zak te houden. Timmermans rekent de vroe de vaderen voor dat de af schaffing van het schoolzwem men de gemeente slechts een besparing zal opleveren van hooguit 27.261 gulden. Deze bezuinigingspost zou in hoofd zaak worden verkregen op de salariskosten oftewel door ont slag. De directeur van het Bol lenbad ziet het als een incon sequent beleid dat de gemeen- Het Bollenbad, waar al veel bezuinigd is op energiekosten, onder meer door het aan brengen van zonnencollectoren. De kleine moeite van het opgeven van een nieuwe abonnee wordt [graag beloond met deze 24 i pcaraats vergulde miniatuur j balpen, die gehangen is aan een sierlijk kettinkje «f van de Leidse Courant _als nieuwe abonnee Adres_ Postcode/Plaats Betaald wordt per maand (met automatische afschrijving) per kwartaal Stuur een miniatuur balpen naar: Naam Adres Plaats/Postcode. Telefoon Stuur deze bon in open envelop -geen postzegel plakken-naar: Leidse Courant, Antwoordnummer 232,1 2500 VG Den Haag I te enerzijds tracht de werkge legenheid te stimuleren en an derzijds besluiten neemt die tot ontslag van mensen leiden. Een en ander wil in het geheel niet zeggen, dat het Bollenbad geen begrip zou hebben voor onvermijdelijke bezuinigingso peraties van de gemeente. Aangetoond kan echter wor den, dat in het Bollenbad al doelbewust werd bezuinigd in een tijd, dat men bij de over heid en in vele sectoren van het bedrijfsleven omtrent be zuinigen alleen nog maar be kend was hoe het woord moest worden geschreven. Sinds de opening van het sportfondsen- bad in 1975 is een zo zuinig mogelijk beleid gevoerd. Di recteur Timmermans toont het met voorbeelden aan. Steeds is gestreefd naar een verminde ring van de personeelskosten. Deze liggen tonnen lager dan in vergelijkbare accommoda ties in andere gemeenten. De energiekosten zijn in zes jaar tijd tot een ongekend laag ni veau teruggebracht echter met behoud van de service aan het publiek. Timmermans ver strekt omtrent een en ander interessante cijfers. In 1976 be droeg de gemiddelde perso neelsbezetting 6,6, in 1982 was dat 5.4; in 1976 bedroeg het gasverbruik 573.450 kubieke meter, in 1982 was dit ver bruik teruggebracht tot 281.569 kubieke meter; in 1976 was het electriciteitsverbruik 526.225 Kwh, in 1982 was dit verbruik 215.060 kWh. Bestuur, directie en medewerkers van het Bol lenbad zijn van mening, dat zij in de afgelopen jaren op eigen initiatief „al enige kruiwa gens" met steentjes hebben bij gedragen. Aan het eind van z'n brief gaat de directeur van het Bol lenbad in op de vraag of het eigenlijk wel verstandig is om op het schoolzwemmen te be knibbelen. Het zwemonderwijs is er niet uitsluitend op gericht om kinderen tot in de perfec tie zwemmen te leren, maar vooral om hen plezier in het zwemmen bij te brengen. Het zwembad zal het van deze re creatieve en presentatieve zwemmers moeten hebben en tegen deze achtergrond is het schoolzwemmen ook zakelijk gezien van belang. Sinds de opening van het Bollenbad is deze filosofie gevolgd met als resultaat, dat het Noordwijkse sportfondsenbad een zeer hoog bezoekcijfer haalt. Het bestuur van het Bollenbad doet in de brief de suggestie om het schoolzwemmen met vier we ken te beperken, maar dan voor alle klassen. Op die ma nier komt men tot een bespa ring van 26.643 gulden. Ten slotte wordt nog gewezen op de onrust, die de bezuinigings plannen onder het personeel hebben veroorzaakt. Pluim voor „De Does" LEIDERDORP De raads commissie financiën en econo mische zaken heeft gister avond positief gereageerd op de door het bestuur van het zwembad „De Does" gepresen teerde begroting 1983. Gecon stateerd werd dat de te ver wachten uitkomsten, een te kort van 350.000.-, gunstig af stak bij het tekort dat over 1982 werd verwacht. De politieke wil om het zwem bad in stand te houden bleek uit de mededeling van wet houder J. Bezemer (PvdA), dat de gemeente er niet aan denkt het zwembad te sluiten. Hij stelde dat landelijk gezien het zwembad „De Does" verreweg het geringste exploitatietekort had, waarvoor hij het zwem- badbestuur een pluim gaf. De toekomst voor het zwem bad zag hij zonnig in. Zijn in schatting was dat door de eco nomische recessie het zwem men als relatief goedkope acti viteit aan populariteit zou win nen. „In de tijd van hoogcon junctuur is het zwembadbe- zoek teruggelopen. Een omke ring van het proces is op han den, hoewel we niet de illusie mogen hebben, dat het tekort ooit tot nul kan worden terug gebracht", aldus een profeti sche wethouder Bezemer. Uit de begroting 1983 blijkt dat de gunstiger resultaten die worden verwacht een gevolg zijn van het afschaffen van het schoolzwemmen. Bezui nigd kan worden op de perso neelskosten en het energiever- Vrouw breekt heup ALPHEN AAN DEN RIJN Een 76-jarige vrouw uit Al phen aan den Rijn brak gister middag om twee uur haar heup toen zij in de Frans Hals straat door onbekende oorzaak viel. Zij moest naar het Rij noord ziekenhuis worden ver voerd. NOORDWIJK Het D'66-raadslid Van Rijn berk heeft B en W ge vraagd om wat verande ringen aan te brengen in de procedures voor raads- en commissievergaderin gen. De fracties, die geen vertegenwoordiging in het college hebben, worden namelijk pas met bepaalde problemen geconfron teerd als zij de stukken voor de commissieverga deringen ontvangen. Ge woonlijk is dat een paar dagen, voordat de verga dering wordt gehouden. Er rest over het algemeen dus een korte tijd van voorbereiding. Daar komt nog bij, dat in één week meestal een reeks com missievergaderingen wor den gehouden. Volgens Van Rijnberk is het voor een éénmansfractie bijna onmogelijk om dit bij te benen. In zijn uitleg geeft hij een voorbeeld van zo'n werkweek: maandag commissie ruimtelij ke ordening en commissie ver keer, dinsdag commissie soci aal-cultureel plan, woensdag commissie welzijnszaken en donderdag commissie algeme ne bestuurszaken. Voor een raadslid met overdag een vol ledige baan betekent een der gelijke opeenstapeling van vergaderingen, dat geen tijd overblijft voor privé-afspra- ken. Verder zit het Van Rijnberk dwars, dat hij met de steun- fractie van D'66 geen gelegen heid heeft gekregen om op maandagavond in het raadhuis te vergaderen. Het motief voor de weigering was gebrek aan ruimte. Noodgedwongen moet de fractie van D'66 nu buiten het raadhuis vergaderen. Vol gens Van Rijnberk kan het best anders. In de commissie vergaderingen worden volgens hem tal van zaken aan de orde gesteld, die uitstel kunnen ve len. Door een betere spreiding van de zaken wordt ook de voorbereidingstijd ruimer. De Ton van Rijnberk: „..on mogelijk bij te benen...". D'66-er zei er vanuit te gaan, dat de huidige procedure door de grote partijen niet zou wor den gebruikt om de handicaps voor kleine partijen zo hoog mogelijk te houden Rode Kruis Deze week ontvangen de leden van het Rode Kruis, on derafdeling Zoeterwoude, weer hun oproep tot overma king van de jaarlijkse bijdrage. De hoogte van de bij drage kan door de leden zelf worden bepaald, mini maal vijf gulden. Vijftig procent van de bijdrage gaat naar het Internationale Rode Kruis terwijl de andere vijftig procent is bestemd voor de plaatselijke afde ling. Voor Zoeterwoude moet dan vooral worden ge dacht aan het welfare-werk en het Jeugd-Rode Kruis. Degenen die lid willen worden, kunnen dat doen door een bedrag te storten op de Rabobank Zoeterwoude, re keningnummer 375307958 onder vermelding lidmaat schap Rode Kruis. Voor nadere informatie kan men zich wenden tot mevrouw Kaarls, telefoon 01715-2231. Bejaardencarna val Bejaarde Hazerswoudenaren kunnen morgenmiddag vanaf twee uur carnaval vieren in Het Anker. Met prins Theo- door en prinses Joke van de Blauwkousen kunnen de se nioren feest vieren. Ook de hofkapel De Leutneuzen, de dansmariekes en de „Eigen inbreng" zijn van de partij op dit festijn, waar ook een spelletje bingo wordt gespeeld. De Blauwkousen hopen maandag 7 februari 's avonds om acht uur het bejaardencentrum Driehof te bezoeken, om er met de bewoners feest te vieren. Wandelen Het Instituut voor Natuurbeschermingseducatie orga niseert zondagmiddag een wandeling door de Horsten. De wandeling begint bij het toegangshek van de Hor sten aan de Horstlaan. Dat kan worden bereikt via Voorschoten, Veurseweg, Horstlaan tot voorbij de on derdoorgang van de spoorwegtunnel (met openbaar vervoer NZH-lijn 45,46 of 48, halte De Knip). Bij de in gang dient men een kaartje te kopen. De wandeling staat onder leiding van natuurgidsen van het IVN en begint om twee uur. Coming home Het Filmhuis van de Stichting Kulturele Activiteiten Noordwijk (SKAN) draait zondagavond de film Coming Home in vormingscentrum De Vonk aan het Westeinde 94. Het gaat in de film om een gedesillusioneerde soldaat die zwaar gehandicapt terugkomt uit de oorlog in Vietnam. Op alle mogelijke manieren protesteert hij tegen de oorlog. De vrouw van een marine-officier bouwt met hem een nieuw leven op. In de hoofdrollen Jane Fonda, John Voight en Bruce Dern. Aanvang kwart over acht, kaartjes zijn ver krijgbaar bij De Vonk. Us De Schaatstrainingsgroep Sassenheim houdt op de zon dagen 6 en 20 februari open huis in de Ton Menken IJshal aan de Vondellaan in Leiden. Doel van deze avonden is de activiteiten van de STS, met name het jeugdschaatsen meer bekendheid te geven. Van half acht tot negen uur kan iedere belangstellende daar gratis terecht. De STS kan bogen op aardige resulta ten. Onlangs werd het 11-jarige jeugdlid Marcel Bliek tweede bij de Zuid-Hollands Kampioenschap voor pu pillen. Strandloop De Leidse atletiekvereniging Holland organiseert zondag een strandloop aan de Wassenaarse Slag. Er kan twee, vier, acht of twaalf kilometer worden gelopen. Inschrijven van af 10.00 uur, de start vindt plaats om 11.00 uur. Het in schrijfgeld bedraagt 3,50de jeugd tot 16 jaar betaalt 2,50 Staatssecretaris De heer P. van Zeil, staatssecretaris voor het midden- en kleinbedrijf, komt maandagavond op uitnodiging van het CDA naar Nieuw Vennep. Hij komt spreken in het Ontmoetingscentrum en de bijeenkomst begint om acht uur. De heer Van Zeil zal ingaan op de rol en de betekenis van het midden- en kleinbedrijf in de be strijding van de werkloosheid. Met name aan jeugdige werklozen zal aandacht worden besteed. Verder zal hij spreken over de bijzondere problemen waarmee deze bedrijfstak te kampen heeft: forse (elf procent) inko mensdaling, versoepeling van het vestigingsbeleid en de op de tocht staande ondersteuningsregelingen. Schaatsen Tijdens de morgen te houden Nederlandse kampioenschap pen schaatsen voor junioren D, doet ook één lid van ..Trai ningsgroep Alkemade" mee. Het is de dertienjarige Moni que Velzenboer uit Oud Ade. Er doen in totaal dertig meis jes mee aan deze kampioenschappen op ..De Uithof" in Den Haag. Monique Velzenboer heeft plaatscijfer 19 gekre gen. Er worden slechts twee afstanden verreden, namelijk 500 en 1000 meter. De wedstrijden beginnen om half tien 's morgens. Discussie De KPJ-Zoeterwoude houdt vanavond in het clubge bouw „De Westender" een discussie-bijeenkomst. De bijeenkomst begint om half negen en het is de bedoe ling dat de aanwezige leden van de jongerenvereniging zelf de onderwerpen bepalen waarvan er dan enkele nader zullen worden uitgediept. Zondagmiddag tussen twee en vijf uur wordt in „De Westender" weer een jeugdinstuif gehouden voor jongens en meisjes in de leeftijd tot 16 jaar. Die instuif zal in het vervolg iedere zondagmiddag worden gehouden. Er is dan volop gele genheid tot het spelen van allerlei gezelschapsspelen, bet maken van een babbeltje enz. RAAD VAN STATE: „Subsidie aan „Mallegat' terecht ingehouden" KATWIJK Het Mallegat is tevergeefs in beroep gegaan tegen de beslissing van de ge meente om de subsidie per 1 november 1982 stop te zetten. De Raad van State heeft giste ren het verzoek om een voor lopige voorziening, waarbij het jongerencentrum de laatste maanden van het vorig jaar toch uitbetaald kon krijgen, afgewezen. Het Mallegat ziet met deze uit spraak de financiële proble men nog verder toenemen. Nadat in de loop van 1982 een enorme schuldenlast werd op gebouwd en de activiteiten vrijwel waren stopgezet be sloot de gemeente geen subsi die meer aan 't Gat te verle nen. De stichting open jonge renwerk Katwijk, de beheer der van het centrum, is inmid dels geliquideerd en bewind voerder Peter den Haring heeft tot taak de lopende za ken zo goed mogelijk af te wikkelen. Tot die lopende za ken behoren ondermeer ge sprekken met de schuldeisers van het jongerencentrum dat voor enkele tienduizenden guldens in het krijt staat. Vol gens een woordvoerder van de gemeente heeft de belasting dienst het jongerencentrum daarbovenop nog eens een vordering op het Mallegat van rond de 80.000 gulden.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 7