mededelingen gemeentebestuur 1 t leiden 7 tm 11 febr.'83 leiden M LEIDSE COURANT VRIJDAG 4 FEBRUARI 198: Gemeenteraad Maandag 7 februari a.s. om 19.30 uur Agenda: Benoeming lid Raad van Bestuur van de Stichting tot exploitatie van bejaardencentra. Gronduitgifte parkeergarage Sanders. Ontheffing Algemene Subsidieverordening. Grondregeling sportaccommodatie Leidse Rugby club "D.I.O.K." en opslagruimte bestratingsma teriaal in het Morskwartier. Inbreng gemeentelijke bezittingen Wederopbouw - plan Stationsplein e.o. in het Grondbedrijf. Aankoop percelen Baatstraat 5 t/m 9. Beschikbaarstelling aanloopkrediet voor ontwerp- scholencomplex, in de Stevenshof. Krediet aanpassing Stadsbouwhuis. Krediet aanschaf computer voor ponskaarten Re kencentrum Leiden. Wijziging garantievoorwaarde geldlening Voetbal vereniging "Leiden". Wijziging garantievoorwaarde geldlening Tennis vereniging Unicum. Verlenging huurovereenkomst met de P.T.T. voor een terrein tussen 4e Binnenvestgracht en 1e Gor testraat. Krediet inrichting derde lokaal Vrije Kleuter school Leiden Noord (Pasteurstraat 2). Krediet vervanging bedrijfsauto van de Dienst Be heer Schoolgebouwen. Wijziging gemeentebegroting en begroting van het Saneringsbedrijf voor het dienstjaar 1981. Aanvullende subsidiëring Stichting Opbouw On derdak. Vaststeiling bedragen per leerling voor openbare scholen voor g.l.o. en b.u.o. en de bedragen van de vergoeding per leerling voor administratiekosten aan de besturen van bijzondere scholen voor g.l.o en b.u.o. voor 1983. Slotwijziging gemeentebegroting en begrotingen aantal takken van dienst voor het dienstjaar 1980. Slotwijziging begroting 1980 van de Centrale An tenne Inrichting c.a. Wijziging gemeentebegroting en begroting Ge meentelijk Rekencentrum Leiden voor het dienst jaar 1982. Uitgifte grond in erfpacht in de Stevenshof ten behoeve van premiehuurwoningen. Wijziging gemeentebegroting 1982. Wijziging begroting 1982' van het Psychiatrisch Ziekenhuis "Endegeest" c.a. Garantie geldlening woningbouwvereniging "Eens gezindheid". Krediet voor de aankoop van brandweervoertui gen. Vaststelling bedragen per leerling als bedoeld in het besluit buitengewoon onderwijs 1967 over 1983. Wijziging begroting 1981 en 1982 en de begro tingen aantal takken van dienst 1982. Brandpreventieverordening. Uitgifte in erfpacht ondergrondse toiletinrich ting Vismarkt. Overzicht tijdschema ruimtelijke ordeningsplannen per 1 januari 1983. Bijstorting op deelneming aandelen kapitaal van de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten in ver band met wijziging statuten. Rehabilitatie diverse panden 3e Groenesteeg, Uiterstegracht, Middelstegracht en Nieuwe Rijn. Commissie vergaderingen Commissie Maatschappelijke Aangelegen heden, Volksgezondheid, Cultuur en Sport Donderdag 10 februari a.s. om 20.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Benoeming leden commissie Endegeest. Informatieve bespreking inzake de jeugdbescher- Informatieve bespreking van de bijstandsproblema- tiek. Commissie percentageregeling kunst opdrachten Vrijdag 11 februari a.s. om 10.00 uur in kamer 112 van het Stadsbouwhuis. Agenda: Kunstopdracht Stadsbouwhuis en oriëntatie ter plaatse. Kunstopdracht Rekencentrum (bezoek aan Reken centrum). Opdrachtformulering herindeling Schildersplaats. Besteding percentagegeld door aankoop kunst werken t.b.v. diverse scholen. Stand van zaken lopende projekten. Inventarisatie beeldende kunst. Verslag over plaatsingsmogelijkheden B.K.R.- objecten. Dopheide 14, plaatsen dakvenster in achtergevel- dakvlak. Papiermolen, plaatsen toegangsdeur naar fietsen berging in voorgevel woongebouw. Vuurbloem 5, uitbreiden woning door verschuiven onderpui achtergevel. Heivlinder 2, plaatsen uitgangspui, plaatsen dak venster in voorgeveldakvlak en bouwen schoor steen Korvetwal 13, bouw luifel boven voordeur. Evertsenstraat 56, plaatsen dakkapel in achterge- veldakvlak. Rooseveltstraat 44, 52 en 54, wijzigen indeling be drijfsgebouwen. Brahmslaan hoek Strausspad, bouw kinderdagver blijf. Sportterrein aan de Boshuizerkade, bouw kleedge bouwencomplex ten behoeve van drie voetbalver enigingen. Indien u door het verlenen van een bouwvergunning rechtstreeks in uw belang bent getroffen, kunt u bin nen 30 dagen na dagtekening van de bouwvergun ning op grond van de wet AROB een gemotiveerd be zwaarschrift indienen bij burgemeester en wethou ders. Tevens kunt u, indien de onmiddellijke uitvoering van het besluit onevenredig nadeel voor u meebrengt, op grond van de Wet op de Raad van State schorsing van de bouwvergunning aanvragen bij de Voorzitter van de afdeling Rechtspraak van de Raad van State, Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. Informatie is te verkrijgen iedere werkdag tussen 11.00 uur en 12.00 uur bij de directie bouw- en wo ningtoezicht, Stadsbouwhuis, Langegracht 72, Post bus 148, 2300 AC Leiden (telefonisch bereikbaar 071- 254411). Overige vergaderingen Commissie voor het psychiatrisch ziekenhuis Endegeest c.a. Woensdag 9 februari a.s. om 17.30 uur in het re creatiegebouw op het terrein Endegeest. Agenda: Jaarrekeningen. Begroting 1983 Struktuurplan Endegeest - Jelgersmakliniek. Automatisering Direktie-struktuur Advies t.a.v. benoeming leden bestuurscommis- Commissie voor Ruimtelijke Ordening, Openbare Werken en Verkeer Woensdag 9 februari a.s. om 20.00 uur in de raadzaal van het stadhuis Agenda: Presentatie tekening reconstructie Lammenschans- rotónde. Behandeling bezwaarschriften tegen bouwplan Carneoolstraat 2a. Voorstel nemen voorbereidingsbesluit Cor. Schuytlaan/A. Noorderwierlaan. Voorstel inzake verdaging beslissing omtrent vaststelling bestemmingsplan Diamantplein e.o. B en W-besluit inzake aanbrengen lift en ventila tiekanaal in Gulden Vlies. Voorstel verlenen aanvullend subsidie restauratie Zijlpoort. Notitie inzake verlenen vrijstelling Boommarkt 11 Uitwerkingsplan Sjardin. B en W-besluit regeling maximum aantal onthef fingen sluitingsuur per wijk. Voortzetting behandeling discussienota woonerf of klassieke woonstraat. Stand van zaken tarievennota openbaar vervoer. Stand van zaken I.S.R. Moties begroting B en W-besluit inzake sloop panden rond Zee vaartschool. Voortzetting behandeling verkeerscirculatieplan. Belangstellenden, die naar aanleiding van één van de bovengenoemde agendapunten het woord willen voeren, wordt aangeraden dit uiterlijk één dag voor de vergadering aan de secretaris van de commissie voor ruimtelijke ordening, openbare werken en ver keer, mw. E. Visser-v.d. Vlist, telefoon 254236 ken baar te maken. Werkgroep Herengracht/Zijlsingel Woensdag 9 februari a.s. om 14.00 uur in de Pan- crat op het Ir. Driessenplein. Agenda: Stand van zaken met betrekking tot a. werkzaamheden aan de Kerkpleinbrug, herin richting van de Oosterkerkstraat. b. de werkzaamheden aan de walmuren, bruggen en rioleringen in het gebied tussen de Haven en de Zuidsingel. c. het nieuwbouwplan voor het terrein Kempe- neers en de restauratie van de panden Oranje gracht 12 en 14. Aanleg van een parkeerterreintje ten westen van de Meelfabriek. Het plaatsen van palen in het gebied ten noorden van dev Oosterkerkstraat. Het al dan niet aanbrengen van een helling voor invalidenwagens bij de 5e Waardbrug. Werkgroep Pancras Oost Donderdag 10 februari a.s. om 15.30 uur in de Pancrat op het Ir. Driessenplein. Agenda: Stand van zaken met betrekking tot a. de voortgang van de nieuwbouw op het van Wijk/Zaalbergterrein b. de restauratie van de negen panden Uiterste gracht/Se Groenesteeg. c. de kopbebouwing van de ir. Driessenstraat. d. de nieuwbouw- en restauratieplannen voor het Sjardinterrein. e. uitvoering van de werkzaamheden aan de He rengracht en Kerkpleinbrug. Herbestrating van de Uiterste Gracht. Aanleg van riolering en herbestrating van de Groenesteeg (gedeeltelijk). Stedebouwkundige schetsen voor nieuwbouw op het terrein van van der Berg (naast het Mosterd- komplex) en op het terrein van dé PTT. Bouwplannen. Bovenstaande vergaderingen zijn open baar. Wie meer wil weten over de te behan delen agendapunten, kan daarover in formatie vragen in het informatie-cen trum van het Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.00 uur. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN Diversen Ontwerp-bestemmingsplan Garenmarkt Met ingang van 7 februari a.s. ligt gedurende één maand in het Stadsbouwhuis, kamer 241, voor een ieder ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan Ga renmarkt. Het ontwerp heeft betrekking op het gebied dat wordt begrensd door de Korevaarstraat, de Raamsteeg, de Garenmarkt en het Levendaal. Dit ontwerp strekt mede tot bescherming van het be schermd stadsgezicht in de zin van de Monumenten wet, als bedoeld in artikel 37,- lid 5 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Gedurende de termijn van de terinzagelegging kan een ieder schriftelijk bij de Gemeenteraad (Postbus 9100, 2300 PC Leiden) bezwaren tegen het ontwerp indienen Ontwerp-bestemmingsplan parkeergarage Sanders 1983 Met ingang van 7 februari ligt voor een ieder geduren de één maand ter inzage het ontwerp-bestemmings plan parkeergarage Sanders 1983 in kamer 243 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72 te Leiden. Het gebied, waarop het ontwerp-bestemmingsplan betrekking heeft wordt begrensd door de Kore vaarstraat, het Levendaal, de Sint Jorissteeg en de 7 ./fa Verleende bouwvergunningen Burgemeester en Wethouders hebben op 1 februari 1983 de volgende bouwvergunningen verleend: Volkstuinencomplex Cronestein aan de Vrouwen- weg, bouwen van een tuinhuisje en een broeikasje op tuin A1een tuinhuisje op de tuinen A5, A7, B3, B6, B9, B10, B19, C5, C8, C9, C13, C15, C18, D10, D12, D15, D16, D24, D26, D27, D33, D37, E1, E8. E12, F3, F21, G8, G10, H2, H4 en H12. Maresingel 48a, plaatsen dakkapel in rechterzijdak- vlak. Sophiastraat 74, plaatsen dakkapel in rechterzij- dakvlak. Goudsbloem 12, plaatsen dakkapel op voorgevel dakvlak. Kromstevenwerf 10, plaatsen dakkapel op achter- geveldakvlak. Het nieuwe ontwerp-bestemmingsplan voor de par keergarage Sanders strekt mede tot bescherming van het beschermd Stadsgezicht in de zin van de Monu mentenwet en als bedoeld in artikel 37, lid 5 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, waartoe de Leidse binnenstad op 1 februari 1982 werd ingeschreven. Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder schriftelijk bij Gemeenteraad (Postbus 9100, 2300 PC Leiden) bezaren tegen het ontwerp indienen. Wet geluidhinder - procedure voor het ontwerp-bestem mingsplan Garenmarkt Met ingang van 7 februari 1983 ligt gedurende één maand voor een ieder ter inzage in kamer 241 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72 te Leiden het ver zoek, *dat Burgemeester en Wethouders voornemens zijn in te dienen bij Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland voor dë maximaal met ontheffing toegestane waarden, als bedoeld in artikel 82, lid 1 van de Wet Geluidhinder ten behoeve van het ontwerp-bestem mingsplan Garenmarkt; overeenkomstig het bepaal de in artikel 13 van het "Besluit Grenswaarden binnen zónes langs wegen", ingevolge de uitvoering van de artikelen 82-86 van de Wet Geluidhinder. Bij het verzoek liggen tevens de bijbehorende stukken ter inzage. Een ieder die opmerkingen heeft ten aanzien van bo vengenoemd verzoek kan dit schriftelijk tot 7 maart 1983 kenbaar maken aan het College van Burge meester en Wethouders, Postbus 9100, 2300 PC Lei den. Eveneens kunnen mondelinge opmerkingen worden gemaakt tijdens een openbare hoorzitting op 9 fe bruari a.s. vanaf 15.30 uur tot 16.00 uur in kamer 109 van het Stadsbouwhuis. Voor nadere inlichtingen kunt u zich wenden tot de direktie Milieu, tel. 254355, Stadsbouwhuis, Lange gracht 72. Wet geluidhinder procedure voor het ontwerp-bestem mingsplan parkeergarage Sanders 1983 Met ingang van 7 februari 1983 ligt gedurende een maand voor een ieder ter inzage op kamer 243 yan het Stadsbouwhuis, Langegracht 72 te Leiden het ver zoek, dat Burgemeester en Wethouders voornemens zijn in te dienen bij Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland voor de maximaal met ontheffing toegestane waarden, als bedoeld in artikel 82, lid 1 van de Wet Geluidhinder ten behoeve van het ontwerp-bestem mingsplan PARKEERGARAGE SANDERS 1983: overeenkomstig het bepaalde in artikel 13 van het "Besluit Grenswaarden binnen zónes langs wegen", ingevolge de uitvoering van de artikelen 82-86 van de Wet Geluidhinder. Bij het verzoek liggen tevens de bijbehorende stukken ter inzage. Een ieder, die opmerkingen heeft ten aanzien van bo vengenoemd verzoek kan dit schriftelijk tot 7 maart 1983 kenbaar maken aan het college van Burge meester en Wethouders, Postbus 9100, 2300 PC Lei- Eveneens kunnen mondelinge opmerkingen worden gemaakt tijdens een openbare hoorzitting op 9 fe bruari a.s. vanaf 16.00 uur tot 16.30 uur in kamer 109 van het Stadsbouwhuis. Voor nadere inlichtingen kunt u zich wenden tot de direktie Milieu, tel. 254.355, Stadsbouwhuis, Lange gracht 72. Ontwerp-uitwerkingsplan Doelenterrein en bouwplan voor 58 woningen ter plaatse van het Doelenterrein in de Academiewijk Met ingang van 9 februari 1983 ligt gedurende één maand voor een ieder ter inzage in kamer 241 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, alsmede bij de heer R.J. van Cruijsen, Rapenburg 20, alhier: a. het ontwerp-uitwerkingsplan Doelenterrein voor gronden in de Academiewijk gelegen tussen (glo baal) de bestaande bebouwing op het Doelen terrein en de Doelengracht, d.w.z. de gronden met de globale bestemming woongebied (Wo III) volgens het bestemmingsplan Academiewijk; b. een bouwplan t.b.v. de realisatie van 58 wo ningen ter plaatse van het Doelenterrein. Het ontwerp-uitwerkingsplan (ad. a.) voorziet in de realisering van 58 nieuwe woningen in het woonge bied Wo III. Het bouwplan (ad. b.) omvat de realisering van 58 woningen volgens het onder punt a genoemde uit werkingsplan. Het bouwplan bestaat uit 22 vierka- merwoningen, 23 driekamerwoningen en 13 tweeka merwoningen. Burgemeester en Wethouders zijn voornemens met toepassing van artikel 50, lid 8 van de Woningwet een bouwvergunning te verlenen voor het onder b. ver melde bouwplan. De hier vermelde plannen zijn gebaseerd op het op 14 december 1981 vastgestelde bestemmingsplan Aca demiewijk. Belanghebbenden kunnen gedurende de bovenver melde termijn schriftelijk bezwaren indienen bij Bur gemeester en Wethouders tegen het onder a. vermel de ontwerp-uitwerkingsplan en onder b. vermelde bouwplan (Postbus 9100, 2300 PC Leiden). Open middag kinderboerderij Tentoonstelling kunst in huis In de Waag (Aalmarkt) organiseert het museum tot 16 februari a.s. de tentoonstelling: KUNST IN HUIS III, nieuwe aanwinsten van de Kunstuitleen Leiden INSPRAAK-AVOND VOOR-ONTWERP- BESTEMMINGSPLAN Inspraakavond voor-ontwerp- bestemmingsplan Tuinstadwijk/Staalwijk Op dinsdag 8 februari 1983 om 20.00 uur wordt in het wijk- en dienstencentrum De Linde, Herenstraat 64 te Leiden, een inspraak en informatieavond gehouden over het voor-ontwerp-bestemmingsplan Tuinstad wijk/Staalwijk. Het voor-ontwerp-bestemmingsplan is verkrijgbaar aan de balies van het stadhuis en het Stadsbouwhuis, tegen betaling van f 5,00. Zondag 6 februari van 12 tot 4 uur is er weer een "Open middag" op de kinderboerderij in de Meren- wijk. Thema deze keer is Bollen en Knollen. Er is een kleine tentoonstelling met wetenswaardigheden over bloembollen en u kunt er zien wat er allemaal aan teken-, knip-, en plakwerk mogelijk is rondom dit onderwerp. En u kunt er zelf ook aan het knutselen gaan. Het is wat vroeg in het jaar voor bloembollen, maar het is dan ook bedoeld als een voorproefje, en tegelijk als een voorbereiding voor de leerkrachten die met hun klas hebben ingeschreven op het lespakket "bollen en knollen" van de afd. natuur Er milieu edu- katie. MUSEUM "DE LAKENHAL" Onderhoud oprit bruggen in Merenwijk Maandag 7 februari en dinsdag 8 februari a.s. wordt een aantal bruggen in de horsten (Uilenhorst-Sper werhorst-Arendshorst) voor onderhoud aan de oprit ten onderhanden genomen. Er zijn bulten en kuilen die nodig weggewerkt moeten worden. Om de dag wordt aan weerszijden van de bruggen gewerkt. De brug ter hoogte van Uilenhorst zal geheel worden afgesloten voor doorgaand rijverkeer. Bij gunstig werkweer is woensdag alles weer als van ouds Brahmslaan 3 weken afgesloten In een later stadium, in vervolg op dit werk, zal op 14 februari a.s. voor de duur van 3 weken de Brahms laan worden afgesloten voor alle verkeer. De leiding moet dan de "oversteek" maken van de Brahmslaan. In die periode zal een aparte voorziening worden ge maakt voor voetgangers die langs de Brahmslaan naar de bushalte aan de Voorschoterweg moeten. Werk in uitvoering Zuid-West In de week van 7 tot en met 14 februari a.-s. wordt het fietspad langs het Korte Vlietkanaal, tussen de For- tuinsloot en het park Hooghkamer afgesloten voor fietsers. Deze maatregel houdt verband met de aanleg van het eerste deel van een nieuwe rioolwaterleiding naar de Stevenshof jespolder Deze leiding komt namelijk vlak naast eerder ge noemd fietspad te liggen. Fietsers worden omgeleid via de Schubertlaan. Werkzaamheden wegdek hoek Langegracht- Klokpoort Dezer dagen begint de aanleg van trottoirs en fietspa den rond de nieuwbouw op de hoek Langegracht- Klokpoort. Begonnen wordt aan de kant van de Lan gegracht. Hoewel tijdens het gehele werk doorgaand verkeer mogelijk blijft, kan soms wel enige vertraging optreden. Grofvuilop- haaldienst Stedelijk Museum "de Lakenhal": Op zondag 6 februari a.s. om 15 uur wordt er een gra tis rondleiding gegeven langs de eigen verzameling van het museum. Tevens is tot 13 maart nog de tentoonstelling: Win ter in Holland te bezichtigen. Volgende week zijn aan de beurt: Wijk 9 en 11 maandag 7 februari Wijk 10 en 12 woensdag 9 februari Wijk 13 en 15 donderdag 10 februari Wijk 14 en 16 vrijdag 11 februari

Leidse Courant | 1983 | | pagina 16