gehoordgezien .Van Elvis-imitator tot entertainer ÏADIO/TELEVISIE CeidócSouta/nt VRIJDAG 4 FEBRUARI 1983 PAGINA 15 f'rans programma gauw op de kabel I' (Van onze parlementaire redactie) )EN HAAG De Nederlandse kabelnetten lullen binnen enkele weken de mogelijkheid jrijgen het speciaal samengestelde Franse tele visieprogramma, dat via de satelliet OTS-2 kan borden opgevangen, via de kabel over te bren- ■ren. Tijdens een mondeling overleg met de ("weede Kamer heeft minister Brinkman van Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur laten we en, dat hij binnenkort een gewijzigde beschik king zal uitvaardigen, die de belemmeringen roor ontvangst en overbrenging van dergelijke yatellietprogramma's zal wegnemen. TVD en PvdA vonden dat die toestemming er, 1 lang had kunnen zijn. „Zo'n wijziging is een luitje van een cent'meende PvdA-woord- oerder Kosto. Brinkman wees er echter op, ggglggj at met dit Franse programma mogelijk de echten van de bisocopen en de filmers worden eschonden. Grafische industrie tegen reclame regionale omroep DEN HAAG Werkgevers en werknemers in de grafische industrie vinden de financiering van regionale radio of televisie uit reclamegel den ongewenst. Zij vrezen dat reclamegelden die worden besteed aan deze media zullen wor den onttrokken aan plaatselijke en regionale kranten en aan andere gedrukte reclame. Dat kan leiden tot een verdere daling van de werk-' gelegenheid in de grafische industrie. Dit staat in een nota van het Centraal Bureau voor Grafische Bedrijven in Nederland, welke nota is overhandigd aan minister Brinkman van WVC. Of men nu boeken, tijdschriften, agenda's of kalenders produceert, de hele grafi sche industrie ondervindt de terugslag van da lende reclamebestedingen, aldus de nota. In de grafische industrie werken ongeveer 60.000 mensen. De omzet bedraagt zes miljard gulden. Hoorspelserie over Kafka HILVERSUM KRO-radio begint op vrijdag 18 februari met de uitzending van de 4-delige hoorspelserie „Kafka's tekenin gen". De serie is in opdracht van de KRO geschreven door de Nederlander Jean-Pierre Plooij en de in Tsjechoslowakije gebo ren Jan Stavinoha. Twee delen spelen zich af in Praag en twee in Amsterdam, de uitzending geschiedt op vier achtereenvolgen de vrijdagmiddagen. (15.30 16.00 uur, Hilv. 1). „Kafka's tekeningen" handelt over deze verschillen en overeen komsten in het dagelijks leven. Leidraad daarbij is de zoektocht van een Nederlandse kunsthistorica naar tekeningen die de joodse schrijver Franz Kafka gemaakt blijkt te hebben, Kafka die honderd jaar geleden in Praag werd geboren (18831924). In het hoorspel zijn de stemmen te horen van: Sacha Bulthuis, Hans Veerman, Wim Kouwenhoven, Emmy Lopez Dias, Huib Broos, Maria Lindes, Hans Karsenbarg en Rob Fruithof. regie: Jean-Pierre Plooij. Een maand toekomst op VPRO-radio HILVERSUM Gedurende de maand februari richten VPRO-radiomedewerkers de microfoons meer dan twintig uur op 'de toekomst' als vast onderwerp. Het geloof van de jaren vijftig in een technolo gisch paradijs, in automatise ring en het overbodig maken van menselijke arbeidskracht, heeft in de afgelopen tien jaar abrupt plaatsgemaakt voor de angst in een technologische ca tastrofe. In februari onder zoekt de VPRO-radio in hoe verre 'de toekomst' maakbaar is, en zo ja door wie? ZLIFFRICHARD ren maakten zo'n lawaai, dat ze Cliff Richard niet konden horen zingen en daar waren ze toch voor gekomen" en „het optreden moest voortijdig wor den afgebroken en dat was de jongeren hun eigen schuld". Constant Meijers: „Uit dat commentaar kun je opmaken dat de ouderen weinig op had den met de popcultuur". De serie, waarmee Veronica voorlopig nog twee seizoenen wil doorgaan, wordt gemid deld door tussen de drie en vier miljoen mensen bekeken met een waarderingscijfer van rond de 7,4. De artiesten die aan de beurt komen (The Bee Gees en Stevie Wonder volgen op Cliff Richard) moeten een bijdrage (op wat voor manier li tILVERSUM „Mijn jeugd W er-leeft met deze serie", zegt lonstant Meijers, oud-hoofdre- acteur van muziekkrant Oor n een van de samenstellers an de Veronica-serie „The t 1:10 :ory of...". „De bedoeling van mak- e reeks is om de geschiedenis an de rock roll te vertel- >n. Daarbij wil ik de muziek i de tijd plaatsen waarin die ne ctueel was zodat de sfeer reer herleeft", tonen n „The story of Cliff Ri- jr diehard", zondag op Ned. II om teerd,9.30 uur, gebeurt dat bijvoor- hoe- eeld door middel van het Po- h op-fgoon/Profilti-journaal uit detail 962, waarin Wim Bloemen- motor aal als commentaar bij een j wat lederlands optreden van Cliff ïpdia- .ichard laat weten: „De jonge- n we ispui gheid n aan Bosch halve ie re- flens) he re- iij af- nzine- i een kan lische ;ngin- nderel [epastj d niet] lever- iabeietank B. Marvin van The Shadows speelde als gitarist je. Bijien heel belangrijke rol in de ontwikkeling van de pop- ij du»,U2jek. Hij inspireerde mensen als Eric Clapton om gi- iar d' aar te gaan spelen. ook) hebben geleverd aan de rock roll. Een ander criteri um is dat er genoeg materiaal van de ster(ren) voorhanden moet zijn. „Bij The Cats kon den we maar net de veertig minuten vullen, bij The Beat les hadden we veel te veel ma teriaal. Het was ook biina on doenlijk om het Beatles-ver haal in veertig minuten te la ten zien. Als ik het over mocht doen, zou ik er meer afleve ringen van maken". Sleutelen Aan elk programma wordt on geveer een maand gesleuteld, waarbij als laatste het com mentaar van Lex Harding wordt ingesproken. „Waar het in het begin vooral mis mee ging was het commentaar. Het was te lang en er zat té veel informatie in. Bovendien moest de kijker ook nog eens het beeld en de ondertitels volgen. We doen het nu wat rustiger". De voorbereidingstijd van het programma hebben de samen stellers hard nodig. „Als de ar tiest nog leeft, doen we het liefst een interview met hem of haar. Dan kunnen ze zelf vertellen wat ze hebben be leefd. Die opnamen dienen veelal als brug tussen de ver schillende gefilmde opnamen. Omdat we zoeken naar au thentiek materiaal moet er in archieven worden gespit. Zwe den heeft een heel interessant beeldarchief. We krijgen ook hulp van de platenmaatschap pijen en dan zijn er natuurlijk de fanclubs, die als een soort schaduwparlement werken. Ze geven je tips en helpen je zoe ken. Voor het verhaal van Cliff Richard deed aan twee Eurovisie Songfestivals mee om weer platen te kunnen verkopen. t zienM Cliff Richard hebben we bo vendien veel restauratiewerk moeten verrichten. De opna me van „Living Doll" bijvoor beeld kregen we van een fan, die het op een oud Betamax- videobandje had staan. Het heeft technisch nogal wat pro blemen gegeven om er stukjes uit te kunnen gebruiken. Het waren echter de enige nog be staande opnamen van het nummer. Bij naspeuringen in Engeland vonden we de jive- uitvoering ervan en dat is ook uniek materiaal. „Apache" werd van een andere fan overgenomen. Dat nummer was in 1962 ooit door de BRT opgenomen en uitgezonden, maar bij navraag daar bleken ze de band gewist te hebben", aldus Constant Meijers. De samenstellers zoeken voor de serie vooral naar beelden, die de mensen nog niet eerder zagen. „Wat dat betreft zaten we bij de eerste vijftien minu ten bij Abba goed. Het leuke van dat oude materiaal vind ik, dat er meer geestkracht vanuit gaat". Hits Om de kijkdichtheid te bevor deren zijn het vooral de hits van de groep of artiest die in het programma moeten zitten. „Dat was voor mij wel even wennen, want bij het muziek blad was je veel meer elpee- gericht bezig. Televisie-pu bliek is echter gevarieerder. Zij kennen vooral de hits". Die hits zijn er bij Cliff ook weer bij. De zanger, die 25 jaar geleden begon als imitator van Elvis Presley (net als Shakin' Steven bijvoorbeeld) praat in „The story of..." met veel pas sie over zijn grote idool. Hij zegt: „Zonder Elvis was er ook geen Cliff Richard geweest". De zanger vertelt o.m. hoe hij met platen van Elvis meezong en Elvis' danspasje probeerde te imiteren. In de filmbeelden wordt visueel nog eens duide lijk hoe zeer dat het geval was. Dat Cliff Richard een com- merciëel baasje was en is, blijkt wanneer hij vertelt waarom hij (in navolging van Elvis) films ging maken: „Het was een goede manier om bij een groter publiek bekend te worden". Later zal hij niet schuwen om twee keer met het Eurovisie Songfestival mee te doen (in 1968 en 1973), met als enige re den om platen te verkopen. Bovendien paste hij zich door de jaren heen aan de muziek- trends die gaande waren. Zo kon de zanger met de fluwelen stem en het jonge uiterlijk het zoveel jaren en zoveel hits (in 25 jaar waren het er 56) in de muziek-industrie uithouden. Na een glansrijke start waren het The Beatles, die Cliff Ri chard in de eerste helft van de jaren zestig van de voorpagi na's verdrongen. Deze haalde hij weer even toen hij in 1966 katholiek werd. Cliff nog al tijd vrijgezel, timmert de laat ste jaren weer stevig aan de weg. Niet zo zeer meer als baanbreker (zoals in de begin jaren zestig) maar meer als ie mand die zo goed mogelijk zijn nummers zingt. HANS PIËT HANS NCRV's Hans Sleeuwen- hoek boekte onverwachts grote bijval met het onder werp alternatieve genees wijzen in zijn laatste uitzen ding „Rondom tien". Hon derdduizend mensen rea geerden, vroegen om raad en om teksten. Dit onder werp spreekt veel mensen blijkbaar zeer aan, allemaal mensen die op de een of an dere manier hun vertrou wen in de officiële medi sche wetenschap hebben verloren. Al die mensen krijgen antwoord van Hans, want hij gaat over dit on derwerp geen vervolguit- zending maken. Zij zullen wel even op antwoord moe ten wachten, want 100.000 retourbrieven is niet niks. Hij is intussen al aan zijn volgende onderwerp bezig, twee nog wel. Het ene gaat over mensen, emigranten, die om welke reden dan ook naar hun vaderland te rugkeerden. Het andere over wonderkinderen. Daar zullen er in ons land geen 100.000 van rondlopen, maar wie zich als zodanig beschouwt of ouders die menen er thuis over te be schikken kunnen zich mel den bij Hans. Postbus 121, 1200 JE, Hilversum. FLAPPIE De clown Flappie, een ver momming van Ab v.d. Lin den. reist al jaren door het land, de kinderen achterna die maar niet genoeg kun nen krijgen van Flappie. Er zijn nu ook boeken over hem verschenen, geschre ven door Boud van Doom, die van alle avonturen nauwkeurig boek hield. Die avonturen heeft TROS-tv weer gebruikt om er mini- dramaatjes van in elkaar te zetten en die op het scherm te vertonen. Komende dins dag aan het begin van de avond begint deze omroep ermee, speciaal voor kinde ren tussen 4 en 6 jaar. Astrid Koster, de vaste as sistente van Flappie. is steeds behulpzaam bij de hand en bekende Efteling- figuren spelen ook een rol in de verhaaltjes. De bedoe ling is er een tv-prenten- boek van te maken, waarin we bladeren voor het slapen gaan.. WILLY Volgende week donderdag komt Willy Walden (77) in NCRV's „Globaal" op Hil versum 1 om 13.20 uur over zijn leven vertellen. Zijn halve leven lang figureerde hij als jufrouw Snip tegen over wijlen Piet Muyselaar als Snap, een komisch duo, dat het op de planken in de revue van Sleeswijk veertig jaar volhield. Heel het volk droeg die twee op handen.' Ook al haalde Sleeswijk de mooiste revue-ideeën uit Parijs, het publiek bleef speciaal voor Snip en Snap komen. Als zodanig ver schenen zij ook in „De Bon te Dinsdagavond Trein", ja renlang een geheid AVRO- radioprogramma. Willy kan daar uren over vertellen. j'jhSrelevisie vandaag je Nederland 1 kunt), -rijder leteen nische echter end te dus al vereld it het lbouw ICRV 6.00 Speel'8 met licht klas siek. Muzikale kwis van trou- Regine Clauwaert en g n,ej Jan van der Waard, rsstoel 7 00-17.15 Duivenplein. En- u*3/1" gelse tekenfilmserie. k- 8-25 Open school-TELEAC. in bij- Follow me. Eindtoets. empe-'ARA ver"8.55 Nils Holgersson. Serie lts\ In tekenfilms naar het be- eneu- kende boek van Selma he va- Lagerlof. Vijfde afl.: )-mte- Kasteel Vittskolve. Zitele-g 20 Vijf tegen vijf. Spelpro- model gramma met Willem gepro- Ruis schik-g 48 Consumententips. enminjos et een0 00 jOUrnaal. rische'ARA echter0.28 Achter het nieuws. Ac- >Fk tualiteitenrubriek. ;ehan-i io Fame. Serie over de erstel- leerlingen van de New iurder York City Theater school. Met: Debbie Al len, Lee Currerie, Erica Gimpel, Albert Hague e.a. Korte inhoud: Een lerarenstaking dreigt een ramp te worden voor de eigentijdse voorstelling die de leer lingen van Shakespea- res Othello willen geven. 1.58 Pisa. Satire van Henk Spaan en Harry Ver- meegen. 2.13 Sonja op vrijdag. Sonja Barend praat met het wereldberoemde foto model Apellonia van Ra- venstein, met Max van j der Stoel, die Nederland permanent gaat verte- i genwoordigen in de j| Verenigde Naties en met mensen van het ICODO die geweigerd hebben om naar aanlei ding van de NOS-docu- mentaire „De geschie denis van de SS" men sen met een oorlogs syndroom op te vangen. Andere onderwerpen zijn het symposium:: Vrouw in Beeld en (on-i der voorbehoud) eeni optreden van Tom Waits. 1.18 Journaal. VRA i.23-00.50 Pickpocket. Fran se psychologische mis daadfilm van Robert Bresson (1959). Met: Pierre Etaix en een groep amateurs. Bres son schildert het portret van een jongeman, die zich door zijn instincten laat leiden en zo onge wild zakkenroller wordt. Kees Brusse, op de foto als captain Van Hal, Edward Fox i in de eerste aflevering van een nieuwe reeks 20.20 uur. „Mensen zoals jij en ik" op Ned. II om 21.00 uur. I in „Navarone kracht tien" de rol van Miller op België 1 om „No way to treat a lady" Amerikaanse speelfilm uit Rod Steiger als de flamboyante vrouwenmoordenaar C her Gill op Duitsland 2 om 23.05 uur. nederland 2 NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.20 Paspoort. Informatie voor de Spaanse gast arbeiders. 18.30 Sesamstraat. 18.45-18.51 Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. AVRO 19.12 Een heer in de kracht van zijn leven: Marien Toonder. In de serie 'Ontmoetingen' schetst Jacqueline Crevoisier een portret van schrij ver-tekenaar Marien Toonder, de vader van Ollie B. Bommel en Tom Poes. 19.50 AVRO's wie-kent-kwis. Bruidsparen spelen on der leiding van Fred Os- ter. 21.00 Mensen zoals jij en ik. Vijfdelige serie korte verhalen van de Duitsei auteur Herbert Reinec- ker. Vanavond de eerste drie verhalen, waarin ie dere keer de hoofdrol wordt gespeeld door Kees Brusse: 'Cham pagne en kaviaar', 'De bekering' en 'De laatste tram'. 22.10 Gesprek met de minis ter-president. 22.30 Journaal. HUM.VERBOND 22.45 De kostwinner wint7 Discussieprogramma over het kostwinner sprincipe, gepresen teerd door Wouter van Dieren. Steeds meer mensen kiezen ervoor binnen een relatie eco nomisch onafhankelijk te zijn. De overheid denkt er echter anders over. NOS 23.25-00.15 Studio sport ex tra - kunstrijden. Re portage van de Europe se kampioenschappen Kunstrijden in Dort mund. Vanavond: de vrije kür voor dames. Commentaar: Joan Haanappel. duitsland 1 16.15 Journaal. 16.20 Velen rijden de dood in. Reporlage van Paul Ka- ralus over steeds meer jonge motor rijders tussen de 15 en 25 jaar. die zich doodrijden. 17.05 Teletechni- cum. Nieuws over wetenschap, tech niek en milieubescherming. 17.50 Journaal. 18.00 Actualiteiten. 18.25 Oude liefde kost niets. Huwelijksdag. 19.00 WWF-club. Show en informa tie. 20.00 Journaal. 20.15 Wild coun try. Amerikaanse western van Robert Totten (1970). M$t: Steve Forrest. Vera Miles, Ronny Howard en Clint Howard. Korte inhoud: Jim Tanner tracht in Wyoming als farmer een nieuw bestaan op te bouwen. Hij on dervindt de grootst mogelijke tegen werking van zijn machtige buurman Ab Cross. 21.45 Actualiteiten. 22.15 EK Kunstschaatsen. 23.20 Sonder- dezemat K1. Duitse politieserie. Re der Kahlenberg geeft een party in zijn buitenhuis. Zijn vrouw Hella is het daar niet mee eens en gaat weg. De volgende dag brandt de bungalow uit en wordt het ontzielde lichaam van Hella gevonden. 00.45 Journaal. duitsland 2 16.00 Journaal. 16.04 Prikbord. gazine met tips en informatie, sport en ontspanning. 18.00 Meeetersce- nee met Stan en Ollie. Lachen met Stan Laurel en Olivier Hardy. 18.20 Westerns van gisteren. Een cowboy in Afrika. 18.57 Overzicht program ma's. 19.00 Journaal. 19.30 Buiten lands journaal. Berichten van buiten landse correspondenten. 20.15 Der rick. Duitse politieserie van Herbert Reinecker. Met: Horst Tappert, Fritz Wepper e.a. Korte inhoud: In een ho telkamer Is een moord gepleegd. De dader heeft het lijk verborgen tussen de vuile was en het laten verdwijnen met de wasserij wagen. 21.15 Ik ben Maigret nietl Bekentenissen van de auteur Georges Simenon. 22.00 Ac tualiteiten. 22.20 Aspecten. Cultureel magazine. 23.05 No way to treat a lady. Amerikaanse thriller van Jack Smight (1967). Met: Rod Steiger, Lee Remick, George Segal en Eileen Hec- kart. Korte inhoud: New York wordt onveilig gemaakt door een moorde naar. die zich aan vrouwen vergrijpt en zijn moorden met een lippenstift signeert. 00.50 Journaal. duitsland 3 WDR 17.00-17.30 Schooltelevisie. 18.00 Telecollege I. Geschiedenis (12). 18.30 Hallo Spencer. Jeugdse rie. 19.10 Het actuele uurtje. Met: Gezichtsveld Düsseldorf. 20.00 Jour naal. 20.15 Vrijdagsforum: school- -tijd. 21.45 Spiegel van het land. Portret van Ingrid Friebe, burgemees ter van Monheim. 22.15 Poldark (5). Engelse tv-film met Robin Ellis, Ang- harad Rees, Eileen Way e.a. Ross is erin geslaagd Dwight Enys te bevrij den. 23.05 Rockpaleis. Rockpro- gramma met Alan Vega. 00.05 Jour- belgie brt 1 18.00 Tik tak. Peuterserie. 18.05 Klein, klein kleutertje. Voor de aller kleinsten. 18.20 Er was eens— de rij ke weduwnaar. Een verhaal van Gul- do Staes. 18.30 Laven met suiker ziekte (Open school). Tweede afl.: Voeding. 19.00 Vrije tijd vrijdag. Der de afl.: Barbados. 19.40 Morgen. Overzicht programma's en medede lingen. 19.45 Journaal en sportbe richten. 20.10 De weerman. 20.15 Mini mikro makro. Spelprogramma met Armand Pien. 20.20 Force Ten from Navarone. Amerikaanse oor logsfilm van Guy Hamilton (1978), ge baseerd op de roman van Alistair Ma- clean. Met: Robert Shaw, Harrison Ford. Franco Nero, Edward Fox, Bar bara Bach e.a. Korte inhoud: De Amerikaanse gevechtsgroep Force 10 heeft als opdracht ergens In Joego slavië een stratetische brug op te bla zen. Maar eerst moet een verrader, Nicolai Lescovar, de man die de mis sie Navarone bijna deed mislukken, geliquideerd worden. 22.25 Premiere. Nieuws over films door Jo Ropcke. 23.15 Journaal. Aansluitend: Coda (poëzie). belgie brt 2 19.00 Elektron. Jeugdprogramma met pop en wetenschap. 19.40 Mor gen. 19.45 Journaal en sportberich ten. 20.10 De weerman. 20.15 De Forsyte Saga. Herhaling van de En gelse serie naar het werk van John Galsworthy. Tweeëntwintigste afleve ring: Het proces. 21.05 Allemaal beestjes: erfelijk natuurschoon. Her haling van een dierenprogramma, ge presenteerd door Roland Demarcke. Studiogast: Marbel Verbruggen. 21.20 Voor het nieuws. Programma van de SO. 22.00-22.50 Tussen he mel en afgrond. Derde afl.: De liefde. Een behandeling van dit romantisch levensaspect aan de hand van tek sten en liederen uit de romantiek. belgie frans 1 16.45 ONEM. Informatie voor werk zoekenden. 17.00 Schooltelevisie. 17.25 Plein jeu. Gevarieerd jeugdpro gramma. 19.08 Ce soir. Actualiteiten, editie Luik. 19.25 Flash minute papil- Ion. Consumententips. 19.30 Jour naal. 19.55 A suivre... Actualiteiten. 21.00 Allonsanfans. Italiaans lyrisch drama van Paolo en Vittorio Tavtanl (1974). Met: Marcello Mastrolanni, Mimsy Farmer, Lea Massarl e.a. Kor te inhoud: 1816. Fulvio Imbriani. ex-officier onder Napoleon en ex-lld van een verzetsgroep wil met geldelij ke steun een revolutie uitlokken, maar hij pleegt verraad omdat het bourgeoisleven hem geweldig aan trekt. Hij wordt tenslotte als meeloper neergeschoten, na voor de tweede keer de samenzweerders verraden te hebben. Alleen Allonsanfah, een jon ge idealist blijft over. 22.50 Journaal. belgie frans 2 18.00 Romance. Engelse serie met zes verhalen naar damesromans. Vijf de deel: Een mannenhuis (naar 'Hou se of men' van Catherine Marchant). Met: Mary Larkin, James Laurenson, Michael Kitchen, Joe Cladwin e.a. 18-55 Contacts. Herhaling verkeers- tips. 19.00 Vendredi-sporta. 19.30 Nieuws voor doven en slechthoren den. 19.55 Autosport. Boubfes de Spa. 21.00-23.15 EK Kunstrijden op de schaats. Rechtstreekse beelden uit Dortmund met de vrije kur voor engeland bbc 1 16.15 Craft of the weaver. 16.40 Everyday yoga. 16.55 Play school. 17.20 Tekenfilmpje. 17.30 Jackano- ry. 17.45 Think again. 18.10 Grange Hill. Jeugdserie. 18.40 Journaal. 19.00 Nationwide. 19.45 Sportswide. 20.00 Past masters superstars. 21.00 The fourth arm. Serie. 21.50 Points of view. Opinies en denkbeel den. 22.00 Journaal. 22.25 Shannon. Serie. 23.15 Turns. 23.46 Journaal. 23.50-01.30 Ring of passion. Tv-fllm van Robert Michael Lewis. Met: Ber- nle Casey, Britt Ekland e.a. engeland bbc 2 17.20 The four seasons. 17.50 Lake Windermere. 18.40 Charlie Chan at Monte Carlo. Amerikaanse detective- film van Eugene Forde (1937). Met: Warner Oland, Keye Luke e.a. 19.50 Journaal. 19.55 The Oxford Road show. 20.30 Master photographers. 21.05 Did you see-.? Hoogtepunten uit de tv-week. 21.50 Cameo. Over de Britse natuur. 22.00 Reportage. 22.40 Landscape. 23.25 Newsnight. 00.20-02.05 Crime international. Se rie buitenlandse misdaadfilms: The conformist. engeland itv 17.00 Rainbow. 17.20 Moomina. 17.25 Animal express. 17.45 Freeti- me. 18.15 The Gaffer. Serie: take your partner. 18.45 Nieuws. 19.00 About Anglia. 20.00 Family fortunes, quiz. 20.30 The fall guy. 21.30 That's my boy. 22.00 The worst of it'll be alright. 23.00 News at ten. 23.30 Nine to five. 00.00 Members only. 00.30 The day of the triffids. Engelse science-fictionfilm. 02.15 Footprints. Televisie morgen nederland 1 NOS 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 10.00 TELEAC Cur sus Ergonomie (2). 10.30-11.00 Cur sus Kantoorinnovatie (15). Herha- duitsland 1 10.00 Journaal. 10.03 EK Kunst schaatsen. 11.20 Het toneel der we reldliteratuur. duitsland 2 10.00 Overzicht programma's. 10.25 Buren in Europa. Informatie voor de gastarbeiders. 11.50 WK Skiën. Af daling voor heren en dames te St. belgie brt 2 Hm Mg» BRT 2. belgie frans 1 10.35 Interwallonië. Eilikoum. 11.05 Yoga (18). 11.30 La pensee et les hommes. Welke geschiedenis van België? 12.00-12.30 Interwallonie. Ciao amici. belgie frans 2 Zie België Frans 1. engeland bbc 1 09.55 Open university. 10.15 HoM down a chord. 10.30 Saturday su- engeland bbc 2 engeland itv 10.35 Welcome back Kotter. 11.05 Star fleet. 11.30 The Saturday ahow. 13 .15 World of aport. Radio vandaag HILVERSUM 1 - 16.02 (KRO) Op de valreep - 18.06 Actualiteiten 18.15 Kerkelijke actua liteit - 18.20 Punt uit - 19.30 Schaak programma - 20.03 Country time - 21.02 Nine o'clock jazz - 22.02 Sport programma - 23.02 (NOS) Met het oog op morgen. HILVERSUM 2 - 16.32 De stem van het volk - 17.00 Confrontatie - 18.10 Reactie-telefoon - 18.20 Politieke partijen - 18.30 Overheidsvoorlichting - 18.40 Lucht ruim - 19.00 Hoorspel: De laarzen van de president, door Wim Povel - 19.30 Grammofoonmuziek - 20.03 Provinci ale zaken: Voorburg - 21.00 Vrije tijd, blije tijd - 21.40 (NOS) Oost-west - 23.00 Het zout In de pap. HILVERSUM 3 - 18.03 (NOS) De avondspits - 19.03 (VOO) Leo van der Goot - 21.02 Mono - 22.03 Countdown café. HILVERSUM 4 - 16.00 (VPRO) De tweede beweging met een aantal werken, die werden uitgevoerd tijdens het festival New Music America '82 in Chicago - 17.00 Overname Hilversum 2 - 20.00 (NOS) Europees concertpodium: de vijfde PromeNOS manifestatie. Radio morgen HILVERSUM 1 - 0.02 (VPRO) Rust zacht met Joop van Tijn - 2.02 Muziek terwijl u slaapt - 6.02 De VPRO top 15 - 7.02 (VARA) Hallo hier Hilversum - 10.30 'Wie In 't Nederlands wil zingen' (1) - 11.03 Z.I. HILVERSUM 2 - 7.10 (TROS) Rollebolleradk) - 7.35 Aktua - 8.11 Sport na sport - 8.33 Over recreatie en toerisme - 9.15 (NOS) Voor blinden en slechtzienden - 9.33 (TROS) Bekooy en Bosboom - 11.33 Documentaire - 11.56 Educatie ve serie. HILVERSUM 3 - 7.02 (NCRV) Pop non stop - 7.30 Rabarbara - 8.03 Popfrisser - 9.03 Gospel-rock - 10.03 Popstation - 11.03 Popsjop. HILVERSUM 4 - 7.20 (AVRO) Septiem - 8.05 Voor kinderen - 9.00 In de kaart gespeeld - 10.30 Concerto Mattlnale - 12.00 Lunchconcert vanuit de Kurzaal In Scheveningen. NIEUWSBERICHTEN Nieuwsuitzendingen zijn op Hilversum 1 eik heel uur, 24 uur per dag. Op Hil versum 2 op elk half uur van 7.30 uur tot 17.30 uur. voorts om 7.00, 8.00. 13.00, 18.00. 20.00. 22,30 en 23.55 uur. Op Hilversum 3 op eik heel uur van 7.00 tot 24.00 uur en Hilversum 4 om 7.00, 8.00 en 13.00 uur.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 15