mm X Top-Twaalf laatste kans voor Jill Hammersley 3 Bobby Charlton denkt nog elke dag aan de ramp van Okker sluit tennis bond in de armen Feyenoord en Kraay gaan uit elkaar Bil ^PORT ÊeidóeScHvuwtt VRIJDAG 4 FEBRUARI 1983 PAGINA 13 NVB WIL MACHT BI BEPERKEN KEIST Het sectiebestuur betaald voetbal —Jfindt dat de macht van het Budget Bewakings instituut in het gezondmakingsproces van het Jïa >etaalde voetbal in de tweede periode van ner jaar moet worden beperkt. Deze conclusie 't2o itaat in de nota, die de clubs - en ook de ande- ■oo re belanghebbenden - hebben ontvangen. De federatie van Betaald Voetbal Organisaties ■«O Vergadert volgende week dinsdag en op die so bijeenkomst zal de nota van het sectiebestuur •90 (onder twijfel ter sprake komen. Staatssecre- ,oö aris Joop van der Reijden, die de sport in zijn - portefeuille heeft, staat op het standpunt dat je inbreng van het BBI beperkt kan worden, ■8o jadat het betaalde voetbal heeft aangetoond feo (elf zijn financiële huishouding te kunnen re- 50" reien. Michel Valke twee duels aan de kant ZEIST Feyenoord moet zijn middenvelder Michel Valke twee wedstrijden missen. Valke kreeg naar aanleiding van zijn derde gele kaart in het duel met PSV van de tuchtcommissie van de KNVB een schorsing opgelegd van twee wed strijden onvoorwaardelijk, één wedstrijd voorwaardelijk en een boete van 400 gulden. Ook Hen- driksen (PEC Zwolle) en Anne Mulder (FC Groningen) moeten de eerstkomende twee wedstrijden missen. NEC moet het vier wed strijden stellen zonder Piet Wijn berg, die tevens een boete kreeg van 200 gulden. Eric Vilé komt niet terug op FC Utrecht UTRECHT Eric Vilé, vice-voorzitter van de KNVB en eerste man van de sectie betaald voetbal, wil niet terugkomen op de manipulaties, die zijn ge pleegd bij FC Utrecht in de tijd dat hij daar bestuurs lid was. In het weekblad Vrij Nederland van deze week heeft de ontslagen manager Cor Hesselberth onder meer gezegd dat de huidige voorzitter van het betaalde voetbal op de hoogte is geweest van alle handelingen die door het bestuur zijn gepleegd. Eric Vilé stelde, via de voorlichter van het betaalde voet bal, dat hij niets heeft toe te voegen aar wat hij heeft gezegd in de periode onmiddellijk nadat de fraudu leuze handelingen bij FC Utrecht aan het licht kwa men. In die tijd heeft de jurist iedere betrokkenheid ontkend. Bondsvoorzitter Jo van Marle maakte gis teravond bekend dat hij de zaak-FC Utrecht als af gedaan beschouwd en dat er van de kant van de KNVB geen actie te verwachten is. Eindronde EK begint later PARIJS De Europese Voetbal Unie heeft be paald, dat de eindronde van het toernooi om het Europese kampioenschap 1984 in Frankrijk drie dagen later dan oorspreonkelijk was vastgesteld zal beginnen. De eerste wedstrijd wordt op 12 juni 1984 in Parijs gespeeld. Die verschuiving is doorge voerd om de concurrentie met andere sportevene menten, onder meer het tennistoernooi om de open Franse kampioenschappen op Roland Garros, te beperken. De acht deelnemende landen zullen in twee groepen worden ondergebracht, de num mers één en twee uit de groepen spelen kruiselings de halve finales. Van 12 tot 20 juni zullen de groepswedstrijden plaats vinden in Parijs, Lens, Saint-Etienne, Straatsburg en Nantes (twee wed strijden per stad), Lyon en Marseille (één wed strijd). De halve finales volgen op 23 juni (Lyon) en 24 juni (Marseille). De eindstrijd is op woensdag 27 juni in Parijs. HORNABY De storm, ie deze week woedde jssen Nederland en En- eland, is net op tijd gaan ggen om vanavond de tart van het Top-Twaalf ifeltennistoemooi niet in e weg te waaien. portief gezien moet in Thor- aby de bui tussen de aan 'eerskanten van de Noordzee elegen landen nog losbarsten, ènminste, in de personen van ill Hammersley en Bettine riesekoop. Het verhaal van riesekoop is bekend. De 21- irige Hazerswoudse doorbrak orig jaar eindelijk de verde lging van Hammersley, het- een ogenblikkelijk goed leek voor een top-12-titel en en Europees kampioenschap, loor onlangs de met Chinezen oorspekte open titelstrijd van 'rankrijk te winnen, toonde rriesekoop aan dat zij ook onder de geschorste Gerard akker en met de nieuwe da- lescoach Nora Bakker nog ierker kan worden. In april jacht het WK in Tokio en aarvoor wacht in Noord-En- eland de mentale aanloop in e vorm van een tweede titel i deze Europese twaalfkamp. lis het aan Jill Hammersley igt, wordt voor die plannen en stokje gestoken, en wel om Irie redenen. Voor het eerst inds de WK van 1977 heeft de üngelse de kans voor eigen >ubliek in een groot toernooi lit te komen. Bovendien wil ij wraak nemen op Vriese koop, die haar in Nantes vorig iar vergat de hand te schud-1 en. Ten derde is 1983 voor lammersley het afscheid van Ie internationale competitie. Ik stop nu echt", vertelt ze in let Thornaby Pavilion, dat be- lalve een tafeltennisaccommo- atie voor 1000 mensen ook >en bibliotheek en een indoor- wwling-green in huis heeft, n al die drukte valt Jill Ham- nersley niet eens op, wanneer Jill Hammersley: „Ik probeer altijd te winnen, maar niet zon der ook plezier te maken". probeer altijd te winnen, maar niet zonder ook plezier te ma ken", lijkt voor dit weekeinde duidelijk het accent op winnen te hebben. Jill, geboren als Jill Shirley, getrouwd en weer ge scheiden van ene Hammers ley, en nu getrouwd met jeugdcoach Parker, wil haar loopbaan, die drie Top-Twaalf titels en een Europees kampi oenschap (1976) vermeldt, met een klapper bëeindigen. „Ik heb sociaal gezien veel uit het leven gehaald. Hierna wil ik rust. Ik verlang naar een ge zinsleven", aldus de 31-jarige Hammersley, bij wie de stalen wedstrijdzenuwen vorig jaar voor het eerst roestplekken begonnen te vertonen. Sociaal gedrag Met die aktie is gelijk het ver schil in sociaal gedrag aange geven tussen haar en Bettine Vriesekoop. Vriesekoop leeft iets fanatieker voor tafelten nis, en wat zij daarnaast aan gezellig leven leidt, houdt zij buiten het gezichtsveld van anderen. Hammersley is min der ingetogen en is na elk toernooi een graag geziene gast bij de slotborrel. Zij helpt in Thornaby mee met versie ren, maar toch straalt haar ge zicht iets grimmigs en fels uit, dat niet onder doet voor de bleke, supergeconcentreerde gelaatsuitdrukking waarmee Vriesekoop in Thornaby rond loopt. Hammersley's opmerking: „Ik Mentaal Zij stopte al eerder, maar kwam terug. Ook nu zijn de Engelsen er nog niet van over tuigd, dat zij definitief op houdt. Mogelijk ook omdat men zo aan Jill Hammersley gewend is, als aan elke Britse traditie. Daar kan zelfs een ne derlaag niets aan af doen. En met zo'n trieste situatie moet wel rekening worden gehou den. Jill Hammersley kan mentaal nog maar vier tot vijf uur per dag training opbren gen en ontbrak dit seizoen bij alle grote toernooien. Tijdens het kampioenschap van Cleve land, de streek waar Thornaby ligt, verloor de verdedigster zelfs van een landgenote. Hammersley zegt echter naar de Top-Twaalf te hebben toe gewerkt en nu staat ze dan te genover een licht grieperige, maar in vorm zijnde Vriese koop, en tegenover negen an dere Europese sterren, die steeds meer gaan flonkeren. Van die sterren zijn voor Vrie sekoop vooral de Russinnen Bulatova en Kovalenko ge vaarlijk, omdat zij heel sterk verdedigen, en ook de Hon gaarse Olah is een bedreiging, daar zij onlangs door het win nen van de open titel van Wa les de aandacht op zich vestig de. Roemenië schuift met de 14-jarige Olga Nemes de jong ste deelneemster, die ooit aan de Top-Twaalf heeft meege daan, naar voren. Bij de heren verdedigt de Zweed Michael Appelgren, die onlangs in de finale van de open titelstrijd van Wales ver loor van de Franse veteraan Jacques Secretin, zijn twaalf- kamptitel. De meeste concur rentie voor Appelgren komt waarschijnlijk van zijn landge noot Waldner. Als derde is de Joegoslaaf Kalinic geplaatst, die met zijn rond de twee me ter lengte en zijn typische pen- houdersgreep een snelle op mars maakt in het Europese veld. Gastland Engeland hoopt op zijn Jamaicaanse onderdaan Desmond Douglas. HERMAN JANSEN NIEUWEGEIN Op de dag dat het Nederlandse (heren)team zich verze kerde van promotie naar de hoogste afdeling in het Europse binnentoernooi om de Kings Cup hebben de tennisbond en Tom Okker elkaar in de armen gesloten. Voor een „bedrag waarvan een burgerman een jaar plezie rig zou kunnen leven" (woor den van een bondsofficial) is de voormalige vedette voor vier weken gecontracteerd als begeleider. Zonder Okker, wel gisteravond op de tribune aanwezig in Nieuwegein, werd gisteravond al vast een voor schotje genomen op diens suc ces. Nederland versloeg Hon garije dank zij winst in de twee enkelspelen van Huub van Boeckel en Michiel Scha pers. Van welke zeges vooral de triomf van Schapers van zeer goed gehalte was. Maar terug naar Okker. De in middels bijna 38-jarige ex-ve dette kon gisteravond bij de op nogal triomfantelijke toon be kendgemaakt verbintenis he laas geen toelichting geven op zijn aanstelling. Hij moest van ochtend vroeg afreizen naar de Verenigde Staten en wilde vroeg naar bed. Over Okkers plannen tastten de heren van de bond in het duister. „Het is de bedoeling dat hij een groep van totaal acht spelers in die vier weken de fijne kneepjes van de wedstrijdvoorbereiding gaat bijbrengen. Wij willen onze spelers laten profiteren van zijn ervaring en kennis. Hij is in die vier weken alleen verantwoordelijk. Onze bonds coach, Fred Hemmes, heeft zich volkomen akkoord ver klaard met deze constructie. Hemmes zal wel als aanvoer der blijven fungeren bij de wedstrijden", aldus de official. Tom Okker, die zich de laatste weken opvallend genoeg re gelmatig liet zien bij de optre dens van de Nederlandse ploeg waar hij in voorgaande jaren altijd schitterde door afwezig heid, gaat de Nederlandse ploeg voorbereiden op drie evenementen: de eerste ronde van het Davis Cuptoernooi te gen Portugal, de tweede ronde tegen Egypte en de halve fina le. De vierde week waarin hij zich in dienst stelt van de Huub van Boeckel won in Nieuwegein met 6-3, 6-4 van de Hongaar Vilmos Lazar. bond is de kwalifikatieweek van het toernooi van Roland Garros in Parijs. Opvallend in de toenadering tussen de bond, aan wie Okker zich nimmer iets heeft laten liggen, en de voormalige topspeler, is dat het initiatief aan de kant van Okker heeft gelegen. „Maar we zijn er daarom niet minder blij mee", aldus de eerder op gevoerde official. „Of we na dit experiment met Okker doorgaan hangt vooral van de financiële mogelijkheden af die we dan hebben". Op de helling Zoals gezegd geheel zonder Okker plaatste Nederland zich gisteravond voor een paar honderd toeschouwers voor de eerste divisie van het Kings Cuptoernooi. Een evenement dat overigens op de helling staat met zijn huidige formule, waarin gespreid over enige weken wordt gespeeld. Ge dacht wordt aan een in één week af te werken landen competitie op één plaats in drie klassen elk bestaande uit zes landen. Nederland is door zijn promotie naar de huidige eerste divisie het achtste land. „We hopen dat er als de nieuwe opzet, die aantrekkelij ker is voor een sponsor, voor televisie en wellicht voor de nu doorgaans afwezige topspe- Iers, wel doorgaat naar onze prestaties wordt gekeken. En dat we dan bij die sterkste zes landen worden ingedeeld", al dus voorzitter Hehenkamp. Michiel Schapers zou daarbij een belangrijke rol kunnen spelen. De 23-jarige Schapers heeft zich in een jaar zeer ver dienstelijk ontwikkeld. Inmid dels acht hij zijn slagenreper- toir van voldoende gehalte om in de wedstrijden aan het ex perimenteren te slaan. Dat pakte gisteren tegen de twee jaar oudere Ferenc Csepai bij na verkeerd uit. Schapers won de eerste set gemakkelijk, maar verspeelde de tweede doordat hij niet voldoende kil- lersinstinct tentoonspreidde. In de derde reeks kwam de onverstoorbare Csepai met 2-0 voor, maar Schapers - die niet altijd even gelukkig was met scheidsrechterlijke beslissin gen - toonde over een inmid dels sterk moreel te beschik ken door de partij en daarmee de uiteindelijke zege zeker te stellen: 6-2, 5-7, 6-2. Huub van Boeckel had eerder in een vooral van Hongaarse zijde te leurstellende partij met 6-3. 6- 4 gewonnen van de 26-jarige Vilmos Lazar. Het dubbelspel was daarna niet belangrijk meer. Van Boeckel won met Marc Albert met 6-2, 6-2 van Scepai en Lazar. FRANK WERKMAN ROTTERDAM Het Stichtingsbestuur van Feyenoord heeft beslo ten de overeenkomst' met trainer Hans Kraay niet te verlen gen. De Rotterdamse oetbalclub wil een trainer /coach hebben, die naast de trainersar- beid ook in de dug-out bij de wedstrijden zit Kraay zal het huidige voetbalseizoen uitdie nen op de manier zoals hij vrijwel het gehele seizoen heeft gewerkt. De groep geldschieters, voornamelijk door toedoen van Kraay bij Feyenoord binnengekomen, oefende deze week druk uit op Feyenoord's leiders om de trainer, in welke functie dan ook, bij de club te handhaven. Gisteravond maakte Gerard Kerkum, de kersverse voorzitter van Feyenoord's stich tingsbestuur. bekend dat club en trainer aan het eind van het seizoen uit el kaar gaan. Kraay heeft de beslissing over zijn voort bestaan in de Kuip zelf af gedwongen. „Ik wilde we ten waar ik aan toe was", vertelde Kraay, „voor ik met spelers, binnen en buiten de club, over hun contracten ging praten. Ik wilde de huidige situatie continueren met nog ie mand anders er bij. Het ging toch goed? Wie mijn plaats volgend seizoen ook inneemt, zal na 20 wed strijden geen 32 punten hebben. Daar ben ik van overtuigd. Al heb je Mi- chels of Happel op de bank zitten". Gerard Kerkum verklaar de Kraay dat het stich tingsbestuur Kraay niet als manager wilde aanstel len. „Voorlopig denken we niet aan een manager. In de eerste plaats willen we een goed functionerende trainer/ coach". Het wordt dus een andere club voor Kraay. Niet als manager, maar als trainer. ,3ij die club zal ik veld werk verrichten met de spelers. Ik zal echter niet van maandag tot zaterdag op het oefenveld staan. Daar zal ook iemand voor moeten zijn. Ik ga er ook van uit dat ik regelmatig bij de wedstrijden aanwe zig zal zijn. Niet op de bank, maar op de tribune en op de momenten, die ik zelf bepaal". LONDEN- Elke dag nog zijn er momenten, dat Bobby Charlton terugdenkt aan die zesde februari 1958, toen het vliegtuig, waarmee Manchester United uit Belgrado op weg was naar En geland, verongelukte op de luchthaven Riem bij München. Drie en twintig inzit tenden kwamen om. Manchester United, dat toen één van de meest belovende voetbalploegen aller tijden be zat, verloor op slag acht spe lers (aanvoerder Roger Byrne, Geoff Bent, Eddie Colman, Mark Jones, Duncan Ed wards, David Pegg, Tommy Taylor en Liam Whelan). Drie officials (secretaris Wal ter Crickmer, trainer Tom Curry en coach Bert Whalley) vonden de dood en met hen nog acht journalisten, twee bemanningsleden, een Joego slavische reisagent en een supporter. Matt Busby, de manager, ne gen spelers en nog zeven per sonen overleefden de ramp. Bobby Charlton was een van hen. Hij liep wat schrammen op en een shock, maar kon na twee weken het ziekenhuis verlaten. Nooit is Engeland is de zwartste dag in zijn sport geschiedenis vergeten. Dat zal zeker zondag, wanneer het 25 jaar geleden is, dat de zo veel belovende ploeg verongeluk te, niet het geval zijn. De hui dige formatie van Manchester United zal zaterdag tegen Ips wich Town met rouwbanden om spelen. Ipswich was ook de laatste Engelse tegenstan der, waartegen het veronge- 111111 De Elisabethan 609 is op de boerderij van de familie Winkler gestort. Hierbij verloren 23 mensen het leven, onder wie acht spelers van Manchester United lukte elftal speelde. De Joego slavische krant „Vercernje Nosvosti" organiseert een wedstrijd tussen United en Rode Ster Belgrado, de tegen stander waartegen de toenma lige Engelse kampioen het al lerlaatste voetbalde. Een plaatselijke krant in Manches ter brengt een speciale herin neringseditie uit, er worden kerkdiensten gehouden. Het boek „The Day A Team Died" (De dag, waarop een team stierf) van Frank Taylor, de enige journalist die de ramp overleefde, wordt opnieuw uitgegeven. Charlton, sportief en maat schappelijk is het hem goed vergaan. Hij werd een we reldster, door miljoenen in de gehele wereld bewonderd om zijn technische spel en inzicht en gerespecteerd om zijn im mer correct gedrag en zijn clubtrouw. Als speler diende hij immers alleen Manchester United en verscheen 106 keer in het Engelse elftal. Inmid dels heeft hij zijn actieve voetballoopbaan al enige jaren geleden afgesloten. Was korte tijd manager van Preston North End, zonder al te veel succes. Nu is hij reisagent, verkoopt uitgerekend vlieg reizen. „Ik weet, dat vliegen de fiinste, de snelste en de ge makkelijkste manier van rei zen is, maar toch houd ik er niet van", zegt hij immer. „Geloof me, elke dag pink ik nog een traan weg, als ik denk aan die afschuwelijke ramp. Je zou, als je mijn car rière nagaat, het niet kunnen geloven, maar toch ben ik in dat vliegtuig een deel van mijn leven verloren. Vandaar, dat ik werkelijk elke dag nog denk aan de jongens, mijn vrienden, die toen het leven moesten laten. Echt, het zou werkelijk de fraaist voetbal lende ploeg ter wereld gewor den zijn. Duncan Edwards, twintig was hij pas. werkelijk de allerbeste. Beter dan Alfre do Di Stefano was en Pelé zou worden". Busby Babes De ploeg stond bekend als de Busby Babes. Matt Busby, de manager, maanden lang in de zuurstoftent van de intensive care-afdeling van het zieken huis „Rechts der Isar", wor stelend tegen de dood, had ja ren aan het team gewerkt. Hij had een briljante kijk op mo gelijkheden van jonge spelers, die hij uit de buurt van Man chester haalde. Hij bouwde een heerlijke clubgeest op door zijn vaderlijke, al naar gelang de noodzakelijkheid bikkelharde of begripsvolle benadering. Dankzij twee landstitels was Manchester United al tweemaal deelne mer aan de strijd om de Euro pa Cup, een toen nog tamelijk kersverse vinding van de Franse journalist Gabriel Ha- not. In de eerste editie strand de Manchester United in de halve finale op latere winnaar Real Madrid. In 1957-1958 had het Shamrock Rovers, Dukla Praag en Rode Ster Belgrado geëlimineerd. Vanwege het laatste was de stemming aan boord van de Elisabeth 609 van de BOAC uitermate goed, toen het uit de Joegoslavische hoofdstad was vertrokken. Niemand maakte zich bezorgd om de motorstoring na de tussenlan ding in München. Tweemaal taxiede piloot Thain de kist terug naar het aankomstplat form. Bij de derde maal hield hij langer vol, maar kreeg het toestel nauwelijks van de grond. In vliegende vaart boorde de kist zich in de boer derij van de familie Winkler met de catastrofale gevolgen van dien. De piloot en twee spelers kwamen ongedeerd uit de wrakstukken. Thain redde veel levens door koel bloedig optreden. De onge deerd gebleven doelman Har ry Gregg en verdediger Billy Foulkes vluchtten weg uit angst voor explosies. Met ge vaar voor eigen leven redde Gregg toch een Joegoslavi sche vrouw en haar tweejari ge dochter, met wie onlangs door een Engelse krant een ontmoeting was gearrangeerd. Baan nodig Gregg kan evenals Charlton terugzien op een geslaagde D© ploeg, die de voetbalwereld door de vliegramp bruusk werd ontrukt. Tommy Taylor. Liam Whelan, Davld Pegg (v.l.n.r. eerste rij, laatste drie), Eddie Colman (links staand), Ro ger Byrne (vierde van links staand) en Mark Jones (naast Byrne) overleefden de ramp niet. voetballoopbaan en is nu as sistent-coach bij Swansea Town. Bill Foulkes was na zijn voetballoopbaan coach in de Verenigde Staten en is dat nu bij het Noorse Lillestrem. Dennis Viollet is nog coach in de Nieuwe Wereld. Albert Scanion heeft na het ongeluk nauwelijks levensgeluk ge kend. „Mijn loopbaan eindig de in dat vliegtuig, ook al speelde ik nadien nog ander half jaar bij United en vervol gens bij Newcastle, Lincoln en Mansfield", zei de nu 48-jarige Scanion dinsdag tijdens het „Memory Dinner", waaraan bijna alle overlevenden aan zaten. „Medeleven heb ik niet nodig, wel een baan", klonk het triest. Zijn huwelijk was na de ramp stuk gelopen. Al- bert Scanion, ooit een gevier de held op Old Trafford, de thuishaven van Manchester United, waar boven de hoof- ingang een gedenkplaat hangt ter nagedachtenis aan de bij de vliegramp omgekomen personen, was na zijn voetbal loopbaan gaan werken in een bakkerij en later in de haven. Jackie Blanchflower, broer van Dannie, die in de begin zestiger jaren furore maakte bij Tottenham Hotspur, speel de nooit meer, hield zich met geld uit diverse baantjes in le ven. Nu is hij zonder werk, studeert om zijn mogelijkhe den daarop te vergroten en is bezig aan een boek over de ramp. Medeleven Het medeleven in de gehele wereld was groot. De bewon dering voor de veerkracht zo snel op niveau aan het ver dergaande voetballeven deel te nemen moet misschien wel de oorzaak zijn van de faam, die Manchester United daarna in de gehele wereld heeft be zeten en nog bezit Op 19 fe bruari 1958, nog geen veertien dagen na de ramp, stonden Harry Gregg en Bill Foulkes met krachten uit het reserve- en jeugdelftal en een paar aangekochte spelers in het veld voor de bekerwedstrijd tegen Sheffield Wednesday. United bereikte zelfs de finale van de FA Cup op Wembley, waar het eervol met 2-0 ver loor van Bolton Wanderers. Dat de zo zwaar getroffen club in staat was op een der gelijke wijze te presteren was niet in de laatste plaats het werk van Matt Busby, die met ook de nieuwe ploeg naar een opzienbarende reeks succes sen toewerkte. Het hoogte punt kwam in 1968, toen de Europa Cup voor landskampi oenen werd veroverd ten kos te van Benfica. In 1974 degra deerden de Mancunians naar de tweede divisie, maar de immense aanhang liet de ploeg niet vallen. Door te blij ven komen, het toeschou wersgemiddelde van Old Trafford rond de 50.000 te houden, kwam het voortbe staan niet in gevaar en kon in alle rust aan een snelle terug keer naar de top worden ge werkt, waarin het nu al weer jaren verkeert. Busby, na he winnen van de Europa Cup door Koningin Elisabeth tot ridder geslagen en inmiddels erevoorzitter, herinnert zich nog, dat hij liever een paar dagen later dan de zesde fe bruari had willen vertrekken uit Belgrado. „Dat kon niet had voorzitter Harold Hard- man mij gezegd. Dan moest hij uitstel vragen voor een competitiewedstrijd. Dat vond hij zo wat het ergste wat men in Engeland kon overkomen. Uitstel van een competitie duel voor een Europa-Cup- wedstrijdje. Daarom gingen wij de zesde februari op weg naar huis. Toen gebeurde er iets, dat veel erger, het aller ergste was". FRANS LEERMAKERS

Leidse Courant | 1983 | | pagina 13