gehoordgezien Zakkenroller krijgt meelij met mensen ^RADIO/TELEVISIE WOENSDAG 2 FEBRUARI 1933 PAGINA 17 ■AVRO: „Kijker opnieuw 1 positief over ontbijtshow' HILVERSUM Het Nederlandse publiek lust wel een tv-ontbijtshow op de vroege ochtend. Dat is de indruk van de AVRO die 17 januari een ontbijtshow van de BBC overnam en gister morgen, ter vergelijking, de soortgelijke och tendshow van ITV. Van de opbellers, en dat waren er veel, aldus de AVRO, heeft 90 pro cent positief gereageerd. Je mensen die gisterochtend naar de Engelse jrogramma's keken, kregen evenals op 17 janu- iri commentaren en vertalingen van Cees van Jrongelen aangereikt, enerzijds zo rustig moge- ijk, anderzijds voldoende om mensen die het Engels onvoldoende of niet machtig zijn, toch ;oed op de hoogte te houden. De AVRO wil nu >en discussie op gang brengen over Nederland- ;e ochtend-tv. Discjockey uitgehinnikt HILVERSUM Wat je als discjockey op Hil versum 3 al niet over je af kunt roepen met een onschuldige" opmerking tussendoor. Dat on dervond dezer dagen Peter van Dam, van het KRO-radioprogramma „Manneke Pop". Na het geluid van een hinnikend paard te hebben la ten horen, liet hij zich ontvallen: „Iedere luiste raar die me een wortel stuurt voor het paard krijgt een gratis elpee toegestuurd". Hij heeft het geweten. Zo'n 600 luisteraars bedolven hem per post onder wortels en winterpeen, genoeg om een groentewinkeltje mee te beginnen. Pe ter zat er mee, want wat je belooft, moet je doen. Hij ging aan het werk om 600 elpees bij elkaar te harken. Het paard zal af en toe nog wel eens hinniken, bij de KRO op 3. Maar de eerstkomende maanden zal het beest niet van honger omkomen. En Peter van Dam past voortaan beter op zijn woorden, d.w.z. op zijn gehinnik. Halve week schaatsen op tv HILVERSUM In extra uitzendingen van Studio Sport zal NOS-tv van woensdag 2 tot en met zaterdag 5 februari uitgebreid verslag doen van het Europees Kampioenschap kunstrijden dat in Dortmund plaatsvindt. De eerste uitzending is vanavond van 23.00 tot 23.35 uur met beelden van de vrije kür voor pa ren. Een beeldverslag van de vrije kür voor he ren is donderdag te zien tussen 23.00 en 23.45 uur. Vrijdag volgt een reportage van de vrije kür voor dames tussen 23.25 en 00.10 uur. Beelden van het ijsdansen worden zaterdag uitgezonden van 16.35 tot 18.15 uur. Eveneens in deze uitzending doen Mart Smeets en Leen Pfrommer verslag van het Nederlands kampioenschap sprint dat in Utrecht plaats vindt. Een tweede verslag van de resultaten bij het sprintkampioenschap wordt zondag tussen 17.20 en 18.00 uur uitgezonden, maar dan via Ned. I. Voorstel om omroep bestel op te blazen HILVERSUM - De zendgemachtigden zullen hun bevoegdheden uit handen moeten geven aan zelfstandige zenderredacties. Dit stelt Cees Cabout voor, hoofd van de radioprogramma- dienst van de NOS. Hij ziet dit als de enige mo gelijkheid om de radio na de mislukte zender kleuring uit het slop te halen. Hij wijst er op. dat hiermee het huidige omroepbestel definitief zal worden opgeblazen, maar dat we moeten kiezen voor zelfstandige zenders, zodat de luis teraar weer weet wat deze verwachten kan. Volgens hem is het mogelijk die zelfstandige zenderredacties, dus voor elke Hilversumse znder één, een eigen gezicht te geven, zodat de aanmaak van eenheidsworst wordt voorkomen. Hij wijst op het gevaar van de versnippering nu. „Er wordt goede radio gemaakt, maar wij laten niets na om dit produkt zo slecht mogelijk aan de man te brengen". Niet dat de Fransman Robert Bresson voor een mooi-filmer doorgaat, hield veel van zijn werk uit de bioscoop. Dit heeft (neer te maken met de diepte die hij in in zijn werk legde. Zo ook weer in „Pickpocket", die handelt over een zakken roller en vrijdagavond te zien is op VARA-tv op Ned. I om 23.23 uur, een film voor de nacht. Deze film dateert uit 1959 en (onderwerp en thema er in lo pen nogal uiteen. Een jonge intellectueel (Pierre Etaix) be kwaamt zich in het zakkenrol len, teneinde daarin een be staan te kunnen opbouwen. Pu voelt zich verstandelijk (verheven boven het gewone (slag zakkenrollers. Er bestaat (volgens hem een bedreven heid in dit vak. een door in licht aangescherpte werkwij ze, die door de gemiddelde portemonnaie-pikker nooit be- •eikt zal kunnen worden. Iresson brengt nauwgezet in eld hoe zijn hoofdfiguur een itudie maakt van dit werk, o.a. door zijn slachtoffers te scha duwen, hun zwakke punten bloot te leggen en vervolgens toe te slaan. Daar gaat dit verhaal over en ide camera registreert uitvoerig |elke beweging, zowel van de rover als op wie hij het ge munt heeft. Dit maakt deze film de moeite van het zien waard, maar het is Bresson wezenlijk om iets anders be- igonnen. Zijn thema onttrok hij jaan de Russische schrijver jDostojewski, met name aan idiens roman „Schuld en boe te". In zijn activiteiten krijgt de zakkenroller te maken met een jonge vrouw. Terwijl hij het oog gericht houdt op haar beurs, roept het heimelijk vol gen van haar ongewild ook zijn sympathie voor haar op. l'Televisie vandaag Die gevoelens wordt hij later des te indringender gewaar, als hij naar het buitenland moet vluchten, omdat de poli tie hem intussen op de hielen zit. Bij zijn terugkeer bespeurt hij een trek naar die vrouw toe. Zij is dan echter al voor zien. Zij blijft echter menselij ke gevoelens in hem oproepen. Dit stelt hem niet langer in staat zijn kille roverswerk te doen. Hij krijgt meelij met mensen en daar was het Bres son om te doen. Slechts één rol kenroller. Daar nam Bresson een bekend acteur voor. De rest van de rollen vulde hij in met amateurs. Bresson zet in meer van zijn films geen men sen in beweging, maar richt het oog op één mens om in diens handelingen en overwe gingen het menselijke naar bo ven te halen. Hierdoor werd hij als moeilijk ervaren door bioscoopbezoekers. Verschil lende van zijn films haalden het witte doek dan ook niet. In „Pickpocket" laat hij de in keer van een crimineel zien zonder dat er een boetepreker of straf aan te pas komen. Wie kwaad wil wordt door zijn me demens gecorrigeerd, zelfs zonder dat die daar op uit is. NEDERLAND 1 IKON 18.55 Pubertijd. Programma van Ivo de Wijs, waarin jongeren over een actu eel onderwerp praten. Vanavond: Buitenlandse kinderen. Gast: de Ne derlandse popgroep Polle Eduard Band. 19.21 Kenmerk. Actualiteiten rubriek. NOS 19.46 Socutera. Informatieve film over de leprabe strijding. 20.00 Journaal. VPRO 20.28 BGTV. Actualiteiten. |21.00 Sfeervol bullahitten met Kamagurka. Derde en voorlopig laatste af levering van de non- sens-show met Kama gurka, Herr Seele en Jean Mongare. 21.30 Tijdsverschijnselen. Programma-serie over gebeurtenissen uit 'he den en verleden, die ge zien kunnen worden als een teken des tijds. Vanavond: Vrouwen en carrière. 22.30 Schillen. Film van het Poppentheater- Kollektief in samenwer king met het Neder lands Theater Instituut. In 'Schillen' spelen pop pen, d.w.z. met een rub berhuid beklede ac teurs, levensvragen uit omtrent ontstaan en sterven. De vrouw als moeder wordt letterlijk ontleed, terwijl de pop pen zelf ook uit hun huid kruipen. Ook komt levensangst in het spel aan bod. Hierop keken vooral psychiaters hun i ogen uit. TELEAC 23.00 Cursus Ergonomie (1). Herhaling. NOS 23.35 Journaal. 23.40 Nieuws voor doven en slechthorenden. Znsjjj NEDERLAND 2 NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.30 Sesamstraat. 18.45-18.51 Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. 19.12 Politieke partijen. Zendtijd voor de Cen trumpartij. 19.22 Van gewest tot gewest.' Met de onderwerpen: de 35-jarige Ad de Laat, een Brabants liedjes zanger uit Den Dungen; de psalm- en hazeu- -zangers uit Zwolle en Pierre Etaix, de hoogbegaafde zakkenroller. omstr-eken en de Win- schoter Journaal-film groep, die al 17 jaar ac tief is. 20.10 De geschiedenis van de SS. Engelse docu mentaire van de Engel se historicus Andrew Mollo over de geschie denis van de SS (Schutz Staffel), bestaande uit gesprekken met ex- -SS'ers, advocaten, ge schiedkundigen, slacht offers en stukken ar chieffilm uit geheel Eu ropa. De NOS wijst er op dat de beelden in deze documentaire vooral bij kijkers die deze donkere tijden be wust hebben meege maakt sterke emoties kunnen losmaken. 21.30 Cinevisie. Filmrubriek waarin presentator Cees van Ede filmmaker Rob Houwer ontvangt om over de tekenfilm „Als je begrijpt wat ik be doel" te praten. Verder aandacht voor de films: „Pixote" van regisseur Hector Babenco, „The plague dogs" van regis seur Martin Rosen en „Cutters way" van re gisseur Ivan Passer. 22.00 Studio sport. IJshoc key: reportage van de ontmoeting Heerenveen - Den Haag. 22.30 Journaal. 22.45 Den Haag vandaag. 23.00 Studio sport extra - kunstrijden. De EK Kampioenschappen in Dortmund. Commen taar: Joan Haanappel. 23.35 Nieuws voor doven en slechthorenden. Die zelfcorrectie zit inge bouwd in de wijze waarop de mensen met elkaar samen le ven, op elkaar zijn aangewe zen. Zo'n jaar of twintig geleden trokken de films van Bresson veel bekijks. Vooral bij film clubs en vormingsinstituten, bijvoorbeeld zijn films „Een ter dood veroordeelde ont snapt" en „Dagboek van een dorpspastoor", stuk voor stuk studies in menselijkheid. Op een gegeven ogenblik raakte de trek er echter uit. Zijn „Proces Jeanne d'Arc" en zijn „Vier nachten van een droom ster" werden nooit in het openbaar vertoond. Naar ver luidde had dit destijds, twintig jaar geleden, te maken met de opkomende tv, die direct op de kijker gerichte films vertoon de. Daardoor zou de lust zijn gaan ontbreken om met de maker van een film mee te denken. En dit is het juist wat een filmer als Bresson nodig heeft. Filosoof Bresson wordt beschouwd als een filosofische filmer, voort durend bezig gehouden door de vraag waarom de mensen doen wat ze doen. Op een ge geven ogenblik zag men in hem meer een kunstschilder, een portrettist, dan een filmer. Zijn aandacht gold eerst en vooral de mens en minder diens zichtbare trekken, tenzij het ging om een verklaring van diens handelingen. Dit laatste leidde er weer toen dat hij gemakkelijk theoretiseerde. Zijn films krijgen daardoor iets wijdlopigs. En dat bleek in mindere mate een trekpleister voor zijn films. Robert Bresson, een diepgravende filmer. Hij is eigenlijk in al zijn films met de begrippen goed en kwaad in de weer, met zonde en genade, religieuze proble matiek dus. Kon hij zich nu maar beperken tot zwartwit, tot scherpe opstellingen tegen over wat hij als goed of kwaad ervaart, wellicht dat hij dan toch nog een groot publiek zou kunnen bereiken. Maar hij tast liever dergelijke zaken heel diep af, gedraagt zich als een ontraadselaar en gaat daarmee verder dan velen hem willen volgen. In „Pickpocket" valt dit alle maal nog wel mee. Maar hij laat op zeker moment wel zwaar de nadruk vallen op de ontmoeting tussen de ogen van de zakkenroller en de vrouw op wier tasje hij het gemunt heeft. Dat werkt als een soort breekpunt, niet alleen in de film, maar ook in het gemoed van de zakkenroller. TON OLIEMULLER ADELE Bij de VARA is interne dis cussie ontstaan over Adèle Bloemendaal. Zij trad op in een VAR A-programma op tv, terwijl van haar bekend is, dat zij vast meewerkt aan een roddelblad. Dit is vol gens VARA-doelstellingen niet verenigbaar en dus had Adèle uit dat VARA-pro- gramma geweerd moeten worden. Die opmerking kwam bij het bestuur te recht. Het ging daar graag serieus op in, want het had zelf ook een beetje moeite met Adèle in de kunstru briek „De verbeelding" van Jan-Paul Bresser. Het be stuur laat evenwel weten, dat het niet om Adèle heen kon. Haar medewerking was gevraagd voor een Brecht-programma, die ide alistische Duitse kunste naar, die zoveel sociaal ge voel in zijn optredens deed. Daaruit liet Adèle teksten zien en horen, die een bij drage hebben geleverd tot de linkse beweging. Daar kon het VARA-bestuur dus niet om heen, net zo min als om Adèle. KEES 1 Studio Sportchef Kees Boerhout is boos op de TROS, die bezig is de markt te verpesten. De problemen rezen rond de tv-uitzendin- gen van het EK hockey voor heren landenploegen, dat in augustus in Amstel veen zal worden gehouden. Zowel de NOS als de TROS hebben de hockeybond aan biedingen gedaan, waarbij volgens Kees de TROS bij na het dubbele zou hebben geboden van het bedrag dat de NOS voor dit evenement heeft uitgetrokken. Boer hout heeft binnen de om roep al in de Werkgroep Sport tegen de gang van za ken geprotesteerd. Op de manier van de TROS begint de kijker steeds meer te be talen voor een beetje sport op de buis. KEES 2 Brusse heeft voor „Mensen zoals jij en ik" op stapel. Die verhalen zijn van de Duitse tv overgeno men en daarop zijn ze dan ook met enige regelmaat te zien. Toch willen de AVRO en Kees niet afzien van deze produkties, maar ze vertaald en opnieuw ge speeld op de Nederlandse buis brengen, omdat de kij ker het liefst toch in zijn ei gen taal wordt aangespro ken, nog liever dan via on dertitels zulk een verhaal te volgen. Kees speelt de rol len daarin niet alleen, hij legt er door zijn manier van zeggen ook een heel apart soort zeggingskracht in. DUITSLAND 1 16.10 Journaal. 16.15 Expedities in het dierenrijk. Dieren in de stad. 17.00 De oude doos. Lachfilmpjes. 17.15 He, let opl Voor leer- en weet gierige kinderen. Over o.a. lawines, iglo's en animatiefilms. 17.45 Koning Rollo. Tekenfilmserie. 17.50 Journaal. 18.00 Actualiteiten. Streeknieuws. 18.25 De Flintstones. Tekenfilmserie. 19.00 Toneel van wereldnaam. Serie. 20.00 Journaal. 20.15 De kikker en de eendagsvlieg. Komedie naar Jack Russel. Met: Heinz Baumann, Ute Christensen, Eva Maria Meineke en Erik Schumann. Korte inhoud: Een sjieke Rolls Royce komt in aanrijding met een motor en rijdt door. De mo tor, bestuurd door een mooi meisje zet de achtervolging in. 21.45 Sta lingrad - kroniek van een tragedie. Vandaag is het veertig jaar geleden, dat generaal Paulus in Stalingrad ka- pltuleerde voor de Russen. Van de 300.000 Duitsers keerden er amper 6.000 terug. 22.30 Achtergrondinfor matie. DUITSLAND 2 16.00 Journaal. 16.04 Leeuwetand. Herhaling 'Peter en de boterberg'. Aansluitend: Journaal 16.35 De ver loren eilanden. Avonturenserie voor de jeugd. 17.00 Journaal. 17.08 Te- De Amerikaanse Deborah Harry zingt met Blondie een van de grootste hits van de groep in „Jukebox" op België 2 om 19.00 uur. le-illustratle. Aansluitend: Journaal. 18.00 De Werner Fend-story. Indi sche avonturen. 18.57 Overzicht pro gramma's. 19.00 Journaal. 19.30 Spelregels. 'Jeugd tegen justitie'. Nieuwe serie, waarin een conflictsitu atie eerst gespeeld wordt en waarna een lekenrechtbank bestaande uit jongeren een oordeel velt. Daarna hoort men een tweede 'echt' oordeel. 20.15 Balans. Economische rubriek. 21.00 Actualiteiten. 21.20 Woensda glotto. 21.25 De straten van San Francisco. Amerikaanse politieserie met Karl Malden in de hoofdrol. De bokser Tony heeft zich uitgeleverd aan een misdaadsyndicaat, dat van te voren beslist welke wedstrijden hij moet winnen of verliezen. 22.10 Sport actueel. EK Kunstrijden op de schaats te Dortmund. 22.55 De macht van de draak. Film van Chris- ta von Braun over de veranderingen van een symbool. 23.40 Journaal. De Nederlandstalige popgroep Polle Eduard Band is te gast in de eerste van een nieuwe serie „Pubertijd"-programma'8 op Ned. I om 18.55 uur. DUITSLAND 3 WDR 17.00-17.45 Schooltelevisie. 18.00 Telecollege I. Engels. 18.30 Sesamstraat. 19.00 Het actuele uur tje. 20.00 Journaal. 20.15 Op woens dag in... Informatie en ontspanning. 21.45 Verslaggever buitenland. Vrouwen in de Sovjet-Unie. 22.15 Rockers. Amerikaanse reggaefilm van Theodoros Bafaloukos (1978). Met: Leroy Wallace, Richard Hall, Mo nica Craig e.a. 23.50 Journaal. BELGIE BRT 1 16.30-17.00 Peuters en kleuters (Open school). Herhaling vierde afle vering. 18.00 Tik tak. Peuterserie. 18.05 Denken en doen. Spel- en sportprogramma voor jongeren. 18.30 Waard om te weten. De ko mende tv-programma's voor kinde ren. theatervoorstellingen, nieuwe boeken en platen. 18.40 De Smurfen. Tekenfilmserie. 19.10 Vrouw en ge zin. Programma van de KTRO. 19.40 Morgen. Overzicht programma's, me dedelingen en tierce. 19.45 Journaal en sportberichten. 20.10 De weer man. 20.15 Mini mikro makro. Spel- programma van Armand Pien. 20.20 Home sweet home. Australische ko mische serie over de belevenissen van de familie Pacelli. Afl.: Enzo heeft het in zijn hoofd gehaald een piano te kopen. 20.45 Kurt en Co. Talkshow van Kurt van Eeghem. Gasten: Jef Geeraerts. Eva Maria, Mare Sleen, In- grid Bergmans en Johan Verminnen. 21.40 Het gerucht. Kunstrubriek, waarin o.a. een interview met Carel Willink en een reportage over de to neelgroep 'Baal'. 22.25 Journaal. Aansluitend: Coda (poezie). BELGIE BRT 2 19.00 Jukebox. Met: Eddie Grant, Hall en Oates, Blondie en Vangelis. 19.15 De avonturen van Niko. Zesde lige jeugdserie van Jonathan Rum- bold over de avonturen van een Griekse jongen. 50 jaar geleden. Vijf de afl.: Oorlog tussen de dorpen. 19.40 Morgen. Overzicht program ma's, mededelingen en tierce. 19.45 Journaal en sportberichten. 20.10 De weerman. 20.15-22.30 EK Kunst rijden op de schaats. Rechtstreekse reportage uit Dortmund van de vrije figuren voor paren. Commentaar: Alain Conlnx. BELGIE FRANS 1 16.00 Cine, Bede en Cie. Jongeren programma. 17.25 Plein jeu. Geva rieerd jeugdprogramma. 19.08 Ce soir. Actualiteiten, editie Brussel. 19.25 Flash minute papillon. Consu- mententips. 19.30 Journaal. 19.55 Risquons-tout. Historisch spelpro- gramma van Christian Druitte. 20.35 Chansons a la carte. Met o.a.: Guys 'n Dolls, Richard Clayderman, Dave. 21.35 Nationale loterij. 21.40 Ecritu- res. Literair programma. Thema: De zee. 22.30 Journaal. BELGIE FRANS 2 18.00 Romance. Engelse serie met zes romantische verhalen naar be kende damesromans. Derde afl.: De zwarte ridder (naar 'The Blabk Knlght' van Ethel M. Dell). Met: Sin- dad Cusack, Ann Bell e.a. 19.00 La pensee et les hommes. Quelle histoi- re de Belgique? 19.30" Nieuws voor doven en slechthorenden. 19.55-23.00 Sports 2. Met o.a.: EK Kampioenschappen kunstrijden op de schaats en squash. ENGELAND BBC 1 16.15 Embroidery. Over borduren. 16.40 Everyday yoga. 16.55 Play school. 17.20 Tekenfilmpje. 17.25 Jackanory. 17.40 Take hart '83. 18.05 John Craven's newsround. 18.10 Captain Zeb space detective. 18.40 Journaal. 19.00 Nationwide. 19.45 Dr. Who. 20.10 A question of sports. Kwisprogramma. 20.40 Open all hours. Serie. 21.10 Dallas. 22.00 Journaal. 22.25 Skorpion. Politiese rie. 22.55 Sportsnight. 00.15 Now get out of that. 00.45 Journaal. 00.47 Weerbericht. ENGELAND BBC 2 17.20 Men of ideas. 18.10 Living on the land. 18.40 Robinson Crusoe of Clipper Island. Jeugdserie. 18.55 Te kenfilmpje. 19.10 Open door. 19.40 Collecting now. Over verzamelaars en verzamelingen. 20.10 Journaal. 20.15 Chronicle over Egypt. 21.05 Geoffrey Smith's world of flowers. 21.30 Only time would tell. 22.00 MASH. Serle. 22.25 One man and his dog. Hondenwedstrijden. 23.05 The Cleopatras. Historische serie. 23.55-00.50 Newsnight. ENGELAND ITV 17.00 Pullover. 17.15 Moomins. 17.20 The Sooty Show. 17.30 Five magic minutes. 17.40 The book to wer. 18.15 Mr. Mrs. quiz. 18.45 Nieuws. 19.00 About Anglia. 19.35 Crossroads. 20.00 This is your life. 20.30 Coronation Street. 21.00 Poli tieke uitzending. 21.05 London Night Out 22.05 The home front 23.05 News at ten. 23.35 Midweek sports special. 01.05 Paris by night. 01.35 Epiloog. Televisie morgen NEDERLAND 1 NOS 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 10.00 Schooltelevi sie. 10.30-10.50 Open school-ROF. Fries programma. 11.00-12.00 Schooltelevisie. 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. TROS 16.00 TROS Aktua matinee. Actuali teitenrubriek. 16.15 Skiën leer je zo. Herhaling vijfde aflevering. 16.33 Sons and daughters. Australische serie over de tweelfcig John qn Ange la. Met: Kim Lewis en Peter Phelps. Korte inhoud: Angela hoort de waar heid over haar vader. De houding van Gordon ten opzichte van Patricia ver andert. Angela keert met John terug naar Melbourne en zoekt daar een baan. 17.15-17.20 Weekend weers verwachting. Door Jan Pelleboer. NEDERLAND 2 DUITSLAND 1 08.10 Schooltelevisie. 09.25 Het pro gramma met de muis. 10.00 Jour naal. 10.03 EK Kunstschaatsen. 10.45 De kikker en de eendagsvlieg. Herhaling. 12.10 Balans. 12.55 Pers overzicht. 13.00 Journaal. 13.15-13.30 Videotex! voor iedereen. 15.40 Videotext voor iedereen. 15.25 Journaal. 15.30 Verloren wensen. Documentaire over Turkse gastarbei dersvrouwen in Duitsland. 16.15 Tom Sawyer en Huck Finn. Jeugdserie naar Mark Twain. 16.40 De vakantie van meneer Rossi. Italiaanse teken filmserie. 17.05 EK Kunstschaatsen. Dansen (rock 'n' roll). .18.00 Actuali teiten. Streeknieuws. DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1. 15.57 Over zicht programma's. 16.00 Journaal. 16.04 Het fascinerende heelal. Serie over moderne astronomie. Derde deel: Zonnen en sterren. Aansluitend Journaal. 16.35 Altijd ergernis met pop. Kinderprogramma. 17.00 Jour naal. 17.08 Tele-illustratie. 17.50 en op de tuba blaast Huber. Komi sche muzikale serie. Aansluitend: Journaal. DUITSLAND 3 WDR 08.00 Gymnastiek. 08.10-12.15 Schooltelevisie. Om 09.25 Het pro gramma met de muis. 17.00 School televisie. 18.00 Telecollege I. BELGIE BRT 1 BELGIE FRANS 1 12.00 Tal.lak,! 14 00-15.30 School- televisie. 16.45 ONEM. Informatie voor werkzoekenden. 17.00 School televisie. 17.25 Plein jeu. Gevarieerd jeugdprogramma. BELGIE FRANS 2 12.00 Zie België Frans 1. ENGELAND BBC 1 07.30 Breakfast time. 10.10-12.55 Schooltelevisie en cursussen. 13.30 Journaal. 14.00 Pebble Mill at one. 14.45 See saw. 15.00 You and me. 15.15 Music time. 15.40-16 00 Bri tish social history. 16.15 Craft of the weaver. 16.40 Everyday yoga. 16.55 Play school. 17.20 Tekenfilmpje. ENGELAND BBC 2 11.30 Service Information. 12.00-12.25 Play school. 13.25-14.15 Education. 17.30 The four ENGELAND ITV 10.30 Schooltelevisie. 13.00 Teetime and Claudia. 13.10 Get up and go. 13.30 The Sulivans. 14 00 News et One. 14.20 Anglia nieuws. 14.30 Crown court. 15.00 A plus. 15.30 Cribb. 16.30 Keep it in the family 17.00 Teetime and Claudia. 17.15 Moomins Radio vandaag HILVERSUM 1 - 0.02 (NCRV) Volgspot - 1.02 Metro polis - 2.02 Nachtexpress - 6.09 Van daag donderdag - 8.06 Actualiteiten - 9.03 Wie weet waar Willem Wever woont? - 10.03 Muziekjes bij de koffie - 11.03 Het Hollands kwartiertje - 11.30 Twaalf-uurtje - 11.50 Culinaire tips - 12.40 Middagpauzedienst - 13.06 Actualiteiten - 13.20 NCRV-Globaal - 16.02 Goudenregen Ensemble - 16.30 Voor de kleuters - 16,40 Van stad en land: Drente - 17.02 Rozegeur en prikkeldraad HILVERSUM 2 - 7.20 (AVRO) Actueel en informatief - 9.05 Gymnastiek voor de vrouw - 9.15 De werkbank - 9.33 Open school - 10.03 Buiten - 11.03 Dulmeland - 11.10 Schoolradio - 11.03 Kijk op kunst - 12.00 Radiojournaal - 12.03 Zakelijke bespiegelingen - 12.36 Ra diojournaal - 12.50 Regionaal - 13,10 Lunchgesprekken met en over leden van kabinet en parlement - 13.57 Fi nancieel nieuws - 14.00 (NOS) Oor logsvoorbereiding en vredesverwach- ting - 14.33 Radiovolksuniversiteit - 15.03 (KRO) Over profeten van vroe ger en nu - 15.20 Magazine over kerk en samenleving - 15.32 De wereld op donderdag HILVERSUM 3 - 7.02 (TROS) De havermoutshow - 9.02 Hugo van Gelderen - 11.03 De polderpopparade - 13.03 50 pop of een envelop - 15.03 Tros top 50 HILVERSUM 4 - 7.02 (VARA) Morgenrood - 9.00 Ge varieerd morgenconcert - 12.25 Ope rette - 13.05 Gevarieerd concert - 13.30 Jazzprogramma - 14.30 (EO) Orgelbespeling - 15.00 Open huis - 16.00 Woord en lied - 16.40 Theologi sche verkenningen - 17.00 Overname Hilversum 2 Radio morgen HILVERSUM 1 - 16.30 'Apekool' - 17.02 (EO) Onder weg - 18.06 Actualiteiten - 18.30 Be richtgeving over het zendingswerk - 18.40 Houwen jongensl, een verhaal van K. Norel - 18.50 Kleuterprogram ma - 19.02 Van u wil ik zingen - 19.25 De bijbel open - 20.02 (NOS) Langs de lijn - 23.02 Met het oog op mor gen. HILVERSUM 2 - 16.00 Wat een taal - 16.30 (NCRV) Studio 55 - 17.36 Actualiteiten - 18.20 Politieke partijen - 18.30 Huma nistisch Verbond - 19.00 Leesoefenin gen in de bijbel - 19 15 Liederen bij Deuteronomium - 19.30 Theologische etherleergang - 20.03 Leger des Heilskwartier - 20.18 De wereld zingt Gods lof - 21.00 Mens en 45 - 21.30 Even het hoofd bij het nieuws - 21.40 Open school - 22.10 Radiovolksuni versiteit - 22.40 Oorzaken en gevol gen van politieke en economische verwikkelingen - 23.00 Literama- woensdag. HILVERSUM 3 - 16.34 Nieuws-box - 18 03 (NOS) De avondspits - 19 02 (KRO) Krachtvoer - 21.02 Demo - 22.02 Rock tempel HILVERSUM 4 - 16.00 Historische opnamen van Mengelberg en Stokowskl - 17.00 Overname Hilversum 2 - 20.00 (AVRO) Sonate in d gr. t KV 381 (Mozarl) - 20.15 Het Orlando Kwartet speelt Haydn, Schubert en Janabek - 22.15 Werken van Benjamin Britten. NIEUWSBERICHTEN Nieuwsuitzendingen zijn op Hilversum 1 elk heel uur, 24 uur per dag. Op Hil versum 2 op elk half uur van 7.30 uur tot 17.30 uur. voorts om 7.00, 8.00, 13.00, 18.00. 20 00, 22,30 en 23.55 uur. Op Hilversum 3 op elk heel uur van 7.00 tot 24 00 uur en Hilversum 4 om 7.00, 8.00 en 13.00 uur

Leidse Courant | 1983 | | pagina 17