Inergie in overvloed' bij Koos Postema \diq/televisie Dire Straits kiest voor rock roll CeidoeOotmant WOENSDAG 26 JANUARI1983 PAGINA 15 D ontstemd: Minister weigert itis Frans tv-programma HAAG De VVD-fractie in de Tweede Kamer is van iel, dat minister Brinkman buiten zijn boekje in dit ge- et Regeerakkoord gaat met zijn weigering toestemming Irlenen voor de overname van een door Frankrijk aangebo- televisieprogramma, dat Nederlandse kabelmaatschappijen 5 zouden mogen doorgeven. 'ranse ambassadeur in Nederland bood enkele kabelmaat- ipijen en de minister van WVC de mogelijkheid het nieuwe stalige programma, dat dagelijks van 20.00 tot 23.00 uur j( t uitgestraald naar de Franse strijdkrachten in de Bondsre ek en West-Berlijn, gratis en vrij van rechten over te ne- De technische voorzieningen en de benodigde decodeers- zouden voor Franse rekening komen, iter Brinkman liet de Franse ambassadeur op 5 januari van ar. schriftelijk weten voorlopig niet bereid te zijn op het >d in te gaan. Hij voerde voor zijn weigering juridische Jen aan. Noord-Zuid trofeeën voor NOS, BRT en KRO AMSTERDAM De tv-documentaire „Spitsbergen 79 graden NB" van BRT en NOS is bekroond met de Noord- -Zuidtrofee, de tweejaarlijkse onder scheiding voor co-produkties van Belgi sche en Nederlandse zendgemachtig den. De vierdelige serie, die de geschie denis van de Nederlands-Vlaamse wal visvaart beschrijft, is volgens de jury (vier Vlaamse en vier Nederlandse ra dio- en tv-critici) een degelijk werk stuk, mooi en trefzeker gefilmd, met oog voor sociaal-historische aspecten. In de sector radio ging de onderschei ding naar de BRT-KRO produktie „De Verzoeking", een radiofonisch drama naar een novelle van Hugo Claus. De trofeeën worden eind mei in Antwer pen uitgereikt. Kenmerk filmde Turks proces HILVERSUM - Een filmploeg van de IKON-rubriek Kenmerk is er in geslaagd te filmen bij twee van de vele politieke proces sen die momenteel in Turkije gevoerd worden. Het betreft het proces tegen enkele honderden bewoners van de stad Fatsa, die volgens de officiële aanklacht de huidige structuren verstoren mèt communistische activiteiten en het proces tegen een grote groep mijnwerkers en vakbondsmensen. Tegen een groot aantal van de beklaagden wordt de doodstraf geëist. De processen zijn gefilmd in een zeer zwaar bewaakt le gerkamp in de stad Amasya. Verder heeft de ploeg gefilmd in de stad Fatsa zelf, dat tot verboden terrein werd verklaard en heeft zij de Nederlandse advocaat Frits Koers gevolgd die door Turkse en Nederlandse mensenrechten-organisaties gevraagd werd de Turkse processen bij te wonen. Hoewel de filmploeg van Kenmerk enkele malen is vastgehou den, heeft zij toch kans gezien het materiaal het land uit te krij gen. Het zal uitgezonden worden vanavond op Ned. I om 19.21 VPRO-tv laat alledaags leven in Florida zien HILVERSUM Wat weten wereldburgers eigenlijk van elkaar? Wat houdt de gemid delde Amerikaanse dorpeling bezig, waaro ver maakt hij zich druk? In de VPRO-uit- zending met de titel „Vernon Florida" van avond om 22.10 uur op Ned. I wordt een tipje van de sluier op het Amerikaanse dorpsleven opgelicht. Achtereenvolgens zien we enkele 65-plussers, een jager op kalkoen en een agent van de verkeerspoli tie de revu passeren. De uitspraken die ze doen zijn op zich hele maal niet bijzonder. Toch weet regisseur Errol Morris de film zo te monteren, dat een plezierig stuk informatie overblijft. Trouwens de jager in de film geeft heel wat tips weg en wordt evenals zijn dorpelingen niet geremd door enige cameravrees. „Toen ik floot stak de kalkoen zijn kop op en bam, hij was er geweest", zegt de jager ergens in de film. Je kunt je natuurlijk af vragen of alles wat er in Vernon in Florida omgaat, typische Amerikaans is. Natuurlijk, de oudere heren in de VPRO-film geven op geen enkele wijze blijk van ooit buiten de VS te zijn geweest. Waarom zouden ze ook. Ze lijken echt tevreden met hun dagelijks bestaan. Een soortgelijk filmpje zou je ook in Beieren kunnen opnemen, waar ons ooit een boswachter vertelde, hoe hij kalkoenen ving. Duitse en Amerikaanse jagers ver schillen niet zo gek veel van elkaar. Zelfs hun hoedjes hebben dezelfde kleur. Een documentaire film is Vernon beslist niet. Eerder een momentopname die het le ven van alledag in een willekeurig plaatsje in het zuiden van de Verenigde Staten laat zien. WERSUM Sinds de z ir 1973/'74, het seizoen n„de energiekrisis", is er li week voorbijgegaan of h jnergievraagstuk was in 11 ieuws. Het betrof meestal ijlere berichten: olie en gas rjen in snel tempo duurder, (;nergie leek gevaarlijker men eerst dacht, en er zelfs weer gesproken het op grote schaal op- i invoeren van de „vie- steenkool. In de jaren er onder deskundi- lit binnen- en buitenland ïeftige diskussie ontstaan een aantal aspekten van fnergievoqrziening: hier- handelt vanavond het typrogramma „Energie in Wloed", een stuk brede ^Schappelijke diskussie k Koos Postema op Ned. II igO.10 uur. ickijds meent men, dat itpnergie zoveel gevaren vfpt, dat men er helemaal r$>et blijven. Aan de andere n;de geleerden die zeggen njcernenergie nu eenmaal is, en dat de risiko's niet jtjr zijn dan bij het gebruik ^bijvoorbeeld steenkool, iidien: de risiko's zijn met hoderne technologie bin- 1'de perken te houden. \igen zeggen dat instand- jing van ons milieu vóór 'rnomt, ook voor de ekono- he groei. Anderen menen alleen door een zekere Jjl in onze ekonomie er vol- Jpe geld beschikbaar komt Sets aan milieubehoud te Een blijvende ekonomi- groei betekent: een voort elde stijging in het ener- Irbruik. Daarom moet nu i worden begonnen met ouw van grote elektrici entrales op kolen en inergie, om aan de grote V:M in de toekomst te kun- jvoldoen. Daartegenover wordt gesteld dat het met die groei wel meevalt, dat er geen enkele reden is om rïu al grote centrales bij te bouwen. En bovendien, door het uitvin den van slimme, weinig ener gie gebruikende apparatuur kan de ekonomie groeien zon der dat het energieverbruik stijgt. Groei Met die ekonomische groei is het inderdaad nogal meegeval len. Dit diskussiepunt kan voorlopig de koelkast in. Maar voor de meeste andere aspek ten van de energiediskussie geldt dat de deskundigen het niet eens zijn geworden. Ster ker nog: ze hebben zich zeer vast in stellingen ingegraven, en bestoken elkaar met techni sche argumenten, over de hoofden van de rest der bur gers heen. Eén van de belang rijkste doelstellingen van de brede maatschappelijke dis kussie is dat deze pat-stelling wordt doorbroken, dat de dis kussie weer open, en zonder vooroordelen gevoerd gaat worden. Dit als het kan zo ge- struktureerd mogelijk. Daarbij staat voorop dat deze nieuwe diskussie geen deskun digen-debat mag worden. Er zijn miljoenen Nederlanders, wie het energievraagstuk ui teraard direkt aangaat, maar die zich te weinig geïnfor meerd, te weinig deskundig voelen om over de toekomst van de energievoorziening mee te praten. Juist op deze groep is de diskussie afge stemd. De Stuurgroep heeft medio januari 1983 haar zoge naamde informatiefase afge sloten. In die fase kan ieder een in het land, deskundig of niet, z'n opvattingen, bevin dingen of onderzoeksresulta ten over energie -mededelen. Koos Postema leidt de diskussie over energie. Uit de zo verkregen voorraad als basis dient voor de feitelij- materiaal stelt de Stuurgroep ke diskussiefase. Deze fase een tussenrapport samen, dat start vanavond met de NOS- Overvloed De makers van deze grote tv- uitzending hebben zich ver diept in bovengenoemde, en andere aspekten van de ener- gieproblematiek. Ze hopen met het programma een aantal doelen te bereiken. Aan brede lagen van de bevolking die zich nog nooit in de thematiek hebben verdiept duidelijk tt maken dat de energievoorzie ning iets is waar we allen voortdurend mee te maken hebben. In de studiodiskussie laten zien dat deskundigen duidelijk van mening verschil len over waar we met onze energievoorziening naar toe moeten. Dit terwijl deze spe cialisten toch bereid zijn open en eerlijk met elkaar in debat te gaan. Aan de kijkers duide lijk maken dat het niet alleen zinvol is dat men meedoet aan de diskussiefase, maar dat zo iets ook en vooral mogelijk is als men niet persé echt des kundig is. Uitgangspunt van het programma is dat de toon zetting niet pessimistisch mag zijn. Er is in principe energie genoeg voor eeuwen. De vraag is alleen: welke bronnen kies je, en hoe gebruik je ze, zou men kunnen stellen. Het pro gramma sluit aan bij het leven van alledag, en de rol die energie daar in speelt. Drie hoofdthema's worden behan deld: wonen, reizen, werken. In het eerste deel wordt ver teld wat er in huis aan ener giebesparing mogelijk is: ener gie-arme huizen die bijna geen verwarming nodig hebben, vindingen die besparing op het elektriciteitsgebruik mogelijk maken. Woon-werkverkeer, rail- en wegvervoer. Is het vanwege de energieschaarste, die vol gens sommigen dreigt, of van wege de steeds hogere prijs van energie nodig het auto park in te krimpen, de vlieg vakanties af te schaffen, wo nen en werken weer dichter bij elkaar te brengen? Boven dien wordt bij dit onderdeel ingegaan op het afhankelijk- heids-aspekt van de energie voorziening. Olie maakt af hankelijk van de Opec, de olieproducerende landen. Wil len we die afhankelijkheid? En wat moet er gebeuren om hem te verminderen? Tevens komt hier de diskussie over de vraag of er in de nabije toe komst echt een schaarste aan vloeibare brandstoffen, als benzine, te verwachten is. Industrie dienstensektor vormen de grootste energieslo kop: ongeveer tweederde van het totale Nederlandse ge bruik. Waar komt die brand stof momenteel vandaan, waar moeten we die energie in de toekomst vandaan halen? Bij dit onderdeel vindt de diskus sie over de voors en tegens van kernenergie plaats, en over de vraag welke bijdrage zonne- en windenergie kan le veren. Ook wordt uiteraard ingegaan op de relatie tussen energiegebruik en werkgele genheid. Na een inleidende film van 10 minuten per the ma wordt er gediskussiëerd. Naast enkele specialisten wordt een zestigtal geïnteres seerde, maar niet persé des kundige burgers uitgenodigd. Deze mensen zijn op één of andere manier bij de thema's betrokken. Vooral hun bijdra ge aan de uitzending is van groot belang. Uit het nivo van hun diskussie, uit hun interes se en betrokkenheid moet blij ken dat de energiediskussie nog steeds waard is om ge voerd te worden. LONDEN De Britse groep Dire Straits gaat met een nieuwe plaat (een Extended Play: single met drie num mers) muzikaal terug naar de rock roll, zoals deze aan het eind van de jaren vijftig werd gespeeld. Volgens Mark Knopfler, de zanger/tekstschrijver/gitarist van de groep was dat ook de bedoeling. Hij zegt: „De nummers „Twisting By The Pool", „Two Young Lovers" en „If I Had You" zijn wat inhoud betreft geïnspireerd door Sam Cooke. Ik hou namelijk van composities waar een bepaalde warmte van uit gaat en die een gelukkig einde hebben. Wat de muziek be treft heb ik mij laten beïnvloeden door het Chuck Berry-num- mer „You Never Can Tell". De rock roll op deze E.P. staat lijnrecht tegenover de stilisti sche composities van de laatste Dire Straits-elpee „Love Over Gold". „Ik wilde mij even losmaken uit de intensiteit waarmee de laatste elpee werd gemaakt. Veel mensen omschreven de nummers van die langspeler als meesterwerken en daar kreeg ik een raar gevoel van in mijn maag. Daarbij komt dat ik gek ben op die oude E.P's. We hebben daarom begin oktober vorig jaar in Noord-Londen een studio gehuurd en de drie composities opgenomen. Dat gebeuren deed mij denken aan de dagen dat ik op de kleine podia van gelegenheden als de Hope Anchor en The Rock Garden in Londen stond en als toegift een nummer als „Nadine" van Chuck Berry speelde". „We hebben niet geprobeerd om perfecte composities af te leve ren. Dire Straits (met voor het eerst nieuwe drummer Terry Williams) is de studio ingegaan en heeft de nummers (in drie dagen inclusief het mixen en produceren) op de band vastge legd, inclusief alle fouten. Slechts hier en daar is er een extra solo toegevoegd. Het ging dit keer om de sfeer, niet om de per fectie. Dat is een heel andere werkwijze, dan ik gewend ben. Aan „Love Over Gold" bijvoorbeeld is maanden gesleuteld tot elke noot verantwoord was opgenomen". „Twisting By The Pool" is een oud nummer. Het werd ooit ge bruikt als toegift, maar kwam nooit op een elpee terecht. Er zijn echter wel illegaal geperste singles van verkrijgbaar, dus werd het hoog tijd dat er legaal ook iets mee gebeurde". Mark Knopfler, die het grootste deel van het jaar in New York doorbrengt, wil in de lente trouwen met zijn Amerikaanse vriendin Lou Salamone. Even daarvoor is Dire Straits in Europa voor een uitgebreide tournee. Op 5 mei speelt de groep in de Jaap Edenhal in Amsterdam, gevolgd door concerten in De Maaspoort in Den Bosch (7 mei), Ahoy' in Rotterdam (8 mei) en de IJsselhal in Zwolle (10 mei). HANS PIËT «visie vandaag -17.24 De film van Ome Willem. Vandaag: Toon maakt een vliegtuig. IC Introductieprogramma Belastingcursus. Mr. Gimme. Amerikaan se jeugdflm van Carolyn King. Tony heeft zijn zinnen gezet op een prachtig drumstel. Hoe komt hij zo snel moge lijk aan veel geld? Kenmerk. Actualiteiten met een film, die door ll een ploeg van deze om roep is gemaakt bij twee van de vele politie-i e3 ke processen in Turkije. Zie elders op deze pagi- ,nf na. as i Socutera. Filmpje over de leprabestrijding. 1 i Journaal. ij BGTV. Actualiteitenru- briek. v Sfeervol bulshitten met Kamagurka. Plezante 1 waanzin met de Belgi- ;n, sche cartoonist Kama gurka, Herr Seele en ej Jean Mongare. Zie de krant van gisteren. ,e Puur natuur. Milieu- vriendelijk magazine, ie gepresenteerd door el Adeline van Lier. Ze n' gaat in Amerika op zoek eri naar holwoningen. el Vernon, Florida. Poëti sche film over de inwo- J ners van het stadje Ver non in Florida. Cursus Communicatie (12). Journaal. Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 or Nieuws voor doven en ct slechthorenden. >kj Sesamstraat. ni-18.51 Jeugdjournaal, wj Journaal. Politieke partijen. Zendtijd voor het CDA. r Van gewest tot gewest. J Met de ondérwerpen: elj een dorp te koop aan I de Veluwezoom; een te- u) kenaar van 92 leert leef- tijdgenoten in de verzor- )ti gingsflat Tuindorp-oosti J in Utrecht schilderen en ïri tekenen; het grondwa- ,r terpeil in Limburg daalit door de bruinkoolwin- ning in Duitsland. Energie in overvloed. Documentair discussie programma over de energieproblematiek onder eindredactie van Simon Jelsma. Presen tatie: Koos Postema. Als basis voor dit pro gramma dient het tus senrapport van de Stuurgroep Brede Maat schappelijke Discussie.' Zie elders op deze pagi na. 22.00 Studio sport. Een re portage van de Europa cup basketbalontmoe ting Pesaro - Den Bosch. Verder voorbe schouwingen van het in Den Haag te houden Europees schaatskam pioenschap voor heren. 22.30 Journaal. 22.45 Den Haag vandaag. 23.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. DUITSLAND 1 16.10 Journaal. 16.15 De Mireille Mathieu show. Met: Gene Kelly, Charles Aznavour, Ruggiero Raimon- di en Chantal Goya. 17.00 Scherlock Schmidt 6 Co. Detective-serie voor de jeugd. 17.30 De oude doos. Lach- filmpje. 17.50 Journaal. 18.00 Actua liteiten. Streeknleuws. 16.25 De Flintstonee. Tekenfilmserie. 19.00 Toneel van wereldnaam. Duitse se rie. 20.00 Journaal. 20.15 Rumplhan- ni. Tweede deel van een Duitse tv-film door Rainer Wolffhardt. Met: Monika Baumgartner, Werner Rom, Walter Fitz en Marianne Lindner. Kor te inhoud: Als Rumplhanni in Mün- chen aankomt, belandt ze bij vergis sing enkele dagen In de gevangenis. Als ze weer vrij is, leeft ze van wat ze als werkvrouw verdient. Ze vindt ten slotte vast werk in een herberg, waar ze haar oog laat vallen op de zoon van de eigenaar, die echter geen be langstelling voor haar heeft. 22.00 Le ven met vreemde organen. Docu mentaire van Gustav K. Kemperdick. Ethische en juridische beperkingen belemmeren een doorbraak op grote schaal van orgaantransplantatie. 22.30 Achtergrondinformatie. DUITSLAND 2 16.00 Journaal. 16.04 Leeuwetand. Voor kinderen van 4 tot 8 jaar. Aan sluitend: Journaal. 16.35 Da vartoran eilanden. Avonturenserie voor de jeugd. 17.00 Journaal. 17.08 Tela-il- lustratie. 18.00 De Werner Fend-eto- ry. Indische avonturen van een die renfilmer. Vierde deel. 18.57 ZDF-Uw programma. 19.00 Journaal. 19.30 Da sport-spiegel. Sport voor senio ren. 20.15 ZDF-magazIne. Informatie en opinies rond een actueel thema. 21.00 Achtergrondinformatie. 21.20 Woensdaglotto. 21.25 Da straten van San Francisco. Amerikaanse po litieserie. Johnny Waco, een beroeps- killer schiet in opdracht een bookma ker neer. Deze bookmaker blijkt een vroegere vriend van Stone te zijn. 22.10 net is me nooit gelukt mazelt serieus te nomen. Peter von Zahn wordt 70 jaar. 23.00 Betreft: Televi sie. Discussie over rechtstreekse tele visie. Live-uitzendingen brengen vaak risico's mee. want er kunnen onver wachte dingen gebeuren. 23.45 Jour naal. Kim Carnes, die momenteel met de ballad „Breaking away from sanity" een hit probeert te scoren, zingt in „Juke Bóx" op België 2 om 19.05 uur de al wat oudere compositie „More lo- DUITSLAND 3 WDR 17.00 Schooltelevisie. 18.00 Telecollege I. Cursus Engels. 18.30 8eeametrsat. 19.00 Het actuele uur tje. 20.00 Journaal. 20.15 Op woens dag in... Informatie en ontspanning. 21.45 Verslaggever buitenland. Re portage over het verborgen geweld, dat de stad Liverpool teistert. 22.15 Th# last of ths Blus Devils. Ameri kaanse muziekfilm van Bruce Rlcker (1979). Met: Joe Turner. Jay McShann, Jesse Price, Count Basie, The Oklahoma City Blue Devils e.a. In de jaren tinwtig en dertig was Kansas City een centrum van intensief nacht leven. 23.40 Journaal. BELGIE BRT 1 16.20 Open school. Cursussen: Peu ters en kleuters (3) en Leven met sui kerziekte (1). 18.00 Tik tak. Peuterse rie. 18.05 Kameleon. Jeugdprogram ma. 18.30 Waard om ta weten. Nieuws over komende tv-program- ma's voor kinderen, theatervoorstel lingen, nieuwe boeken en grammo foonplaten. 18.40 De Smurfen. Te kenfilmserie. 19.05 Funnies. Moeder natuur. 19.10 Uitzending door der den. Israëlitisch- godsdienstige uit zending. 19.40 Morgen. Overzicht programma's, mededelingen en Tier ce. 19.45 Journaal an sportberich ten. 20.10 Da weerman. 20.15 Mini mlkro makro. Een spelletje met Ar- mand Pien. 20.20 Home sweat home. Australische komische serie rond de familie Pacelli. Korte inhoud: De moeder van Enzo stelt vast dat haar verblijfsvergunning verlopen is. Ook Enzo wordt zenuwachtig. 20.45 Hoger i- lager. Spelprogramma met kaarten, gepresenteerd door Walter Capiau. 21.30 Première-magazine. Nieuws uit de filmwereld: een Interview met Joan Collins en portretten van de regis seurs Jean-Jacques Annaud en Pl- cha. 22.20 Journaal. Aansluitend: Coda (poëzie). BELGIE BRT 2 19.00 Aubrey. Aubrey en het circus. 19.05 Jukebox. Met Gilbert Becaud en Kim Carnes. 19.15 Da avonturen van Niko. Jeugdserie van Jonathan Rumbold. Vierde aft.: Niko wordt lid van een rondreizend theatergezel schap. 19.40 Morgen. Ovezicht pro gramma's. mededelingen en Tierce. 19.45 Journaal an sportberichten. 20.10 De weerman. 20.15 Voetbal wedstrijd Aston Villa - Barcelona. 22.00 Journaal. BELGIE FRANS 1 16.00 Cine, Bede et Cla. Jeugdpro gramma. 17.25 Plein jeu. Gevarieerd jeugdprogramma. 19.08 Ce solr. Ac tualiteiten, editie Brussel. 19.26 Flash minute papillon. Consumententips. 19.30 Journaal. 20.00 Riequons-tout. Historisch spelprogramma. Thema: Tweede Wereldoorlog. 20.55 Video- gram. Variété en spel gepresenteerd door Philippe Luthers. 21.45 Planete des hommes. Serie etnografische films. Vandaag: Carnaval In Vilingen (Duits'and). 22.45 Journaal. BELGIE FRANS 2 18.00 La Saint. Engelse actieserie met Roger Moore in de hoofdrol. Drieëntwintigste afl.: Nooit maakt men zo'n vreemde begrafenis mee als die van Ed Brown. De man is levend verbrand In zijn auto en zijn testa ment zorgt voor opschudding. 18.50 L'agent sans secret. Tekenfilmserie. 19.00 Un autre regard. Uitzending van de Belgische katholieke radio en televisie. 19.30 Nieuws voor doven sn slechthorenden. 19.55-22.00 Sports 2. Met o.m. de rally Parijs-Da kar en WK Skiën. ENGELAND BBC 1 16.15 Embroidery. Over borduren. 16.40 Lyn Marshall's everyday yoga. 16.55 Play school. 17.20 Tekenfilmp je. 17.25 Jackanory. 17.40 Take hart '83. 18.05 John Craven's newsround. 18.10 Captain Zeb space detective. Avonturenserie. 18.40 Journaal. 19.00 Nationwide. 19.45 Dr. Who. Serie. 20.10 A question of sport. 20.40 Open all hours. Serie. 21.10 Dallas. Serie. 22.00 Journaal. 22.25 Skorpion. Politieserie. 22.55 Sport- anight. 00.23 Journaal. 00.25 Now get out of that. Spelprogramma. 00.55 WaarbarichL ENGELAND BBC 2 16.30 Benson A Hedges biljart. 18.40 Robinson Crueoo of Clipper Island. Avonturenserie. 19.00 Tekenfilmpje. 19.05 Scene. The kids are ok. 19.35 Collecting now. 20.05 Journaal. 20.10 Timewatch. 21.05 Geoffrey Smith's world of flowers. Over plan- tesoorten. 21.30 Time will tall. Maga zine. 22.00 MASH. Serie. 22.25 One man and his dog. Hondenwedstrij den. 23.05 The Cleopatras. 23.55 Newsnight. 00.43-01.20 Biljart. ENGELAND ITV 17.00 Pullover. 17.15 Moomlna. 17.20 The Sooty Show. 17.30 Five magic minutes. 17.40 The book to- war. 18.15 Mr. A Mrs. quiz. 18.45 Niauws. 19.00 About Anglia. 19.35 Crossroads. 20.00 This Is your life. 20.30 Coronation Street. 21.00 Lon don night out. 22.00 Labour party 22.05 Troublemakers: Belinda 23.05 News at ten. 23.35 Troublemakers, vervolg. 00.35 Paris by night 01.00 Epiloog. Televisie morgen NEDERLAND 1 NOS 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 10.00 Schooltelevi sie. 10.30 Open school-ROF. Fries programma. 11.00-12.00 Schooltele visie. 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. TROS 16.00 TROS Aktua matinee. Actualiteitenrubriek. 16.15 Skiën leer je zo. Instructieve programmaserie over het alpineskiën (4). 16.33 Sons and daughters. Au stralische familieserie over de twee ling Angela en John. Korts inhoud: Angela's reactie op wat er met Jill en Wayne aan de hand Is. Is verrassend. John vindt eindelijk een baantje. 17.15 Weekend weersverwachting. Door in Pelleboer. NEDERLAND 2 DUITSLAND 1 08.10 Schooltetoviata. 09.25 Hat pro- gramma mat da muis. 10.00 Jour naal en achtergrondinformatie. 10.23 Rumplhanni (2). Herhaling. 12.10 ZDF-magazine. 12.55 Pers overzicht 13.00 Journaal. 13.15-13.30 Vidaotext voor iedereen. 15.40 Journaal. 15.45 De discussie. 16.30 Tom Sawyer an Huck Finn. Jeugdserie naar Mark Twain. Afl.: Shakespeare in de Far West. 16.55 De vakantie van meneer Rossi. Ita liaanse tekenfilmserie. Afl.: Kamperen aan zee. 17.20 WK Skiën. Afdaling voor heren. 17.50 Journaal. 18.00 Actualiteiten. Streeknleuws. DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1. 15.57 ZDF-Uw programma. 16.00 Journaal. 16.04 Hat faacinarenda hoeiaI. Serie over resultaten bereikt In de moderne astronomie en het onderzoek van het heelal. Tweede deel: Het zonnesys- teem. 16.35 Altijd ergernis met pop. Kinderprogramma. 17.00 Journaal. 17.08 Tele-illustratle. 17.50 en op da tuba blaast Huber. Komische mu zikale serie. Afl.: Het verjaardagsge- DUITSLAND 3 WDR 08.00 Gymnastiek. 08.10-12.15 Schooltelevisie. Om 09.25 Het pro gramma met de muis. 17.00-17.45 Schooltelevisie. 18.00 Telecollege L Natuurkunde (4). BELGIE BRT 1 BELGIE FRANS 1 12.00 Tatetakst 14.00-15.30 School- televisie. 17.10 ONEM. Informatie voor werkzoekenden. 17.25 Plein |eu. Gevarieerd jeugdprogramma. BELGIE FRANS 2 12.00 Zie België Frans 1. 18.00 La Saint. Engelse actieserie met Roger Moore in de hoofdrol. Vierentwintig ste afl.: De schat van de piraat. ENGELAND BBC 1 10.10-12.55 Schooltelevisie. 13.30 Journaal. 14.00 Pebble Mill at one. 14.45 Sea saw. Kinderprogramma. 15.00 You and ma. 15.15 Music tims. 15.40-16.00 Walrus. 16.15 Embroide ry. Over bqrduren. 16.40 Lyn Mars hall's everyday yoga. 16.55 Play school. 17.20 Teksnfilmpjs. 17.25 Jackanory. 17.40 Tekenfilm. ENGELAND BBC 2 11.30 Service information. 12.00-12.25 Play school. 13.00-13.25 Technology. 16.30 Biljart. ENGELAND ITV 10.30 Schooi televisie. 13.00 Taatima and Claudia. 13.10 Get up and go. 13.30 The Sulivans. 14.00 Haws at One. 14.20 Anglia nieuws. 14.30 Crown court. 15.00 A plus. 15.30 Cribb. 16.30 Ksep it in tho family 17.00 Taetime and Claudia. Radio vandaag HILVERSUM 1 - 16.30 (VOO) Apekool - 17.02 (EO) Onderweg - 18.06 Actualiteiten - 18.30 Berichtgeving over zendings werk - 18.40 Houwen jongensl (ver haal van K. Norel) - 18.50 Kleuterpro gramma - 19.02 Van U wil Ik zingen - 19.25 De bijbel open - 20.02 (NOS) Langs de lijn - 23.02 Met het oog op morgen. HILVERSUM 2 - 16.00 (VARA) Wat een taal - 16.30 (NCRV) Studio 55 - 17.36 Actualitei ten - 18.20 Politieke partijen - 18.30 Humanistisch Verbond - 19.00 Lee soefeningen fn de bijbel - 19.15 Lie deren bij Deuteronomium - 19.30 Theologische etherleergang - 20.03 Leger des Heilskwartier - 20.18 De wereld zingt Gods lof - 21.00 Over het functioneren van de medezeggen schapsraad in het onderwijs - 21.30 Even het hoofd bij het nieuws - 21.40 Open school - 22.10 Radiovolksuni versiteit - 22.40 Oorzaken en gevol gen van politieke en economische verwikkelingen - 23.00 Llterama- -woensdag. HILVERSUM 3 - 16.34 (KRO) Nieuws-box - 18.03 (NOS) De avondspits - 19.02 (KRO) Krachtvoer - 21.02 Demo - 22.02 Rocktempel. HILVERSUM 4 - 17.00 Overname Hilversum 2 - 20.00 (AVRO) Bouw-mee-concert Re sidentie Orkest o.l.v. Alain Lombard - 21.45 Eigentijdse muziek. Radio morgen HILVERSUM 1 w - 0.02 (NCRV) Volgspot - 2.02 Nach texpress - 6.09 Vandaag donderdag - 8.06 Actualiteiten - 9.03 Wie weet waar Willem Wever woont? - 10.03 Pretentieloze muziekjes bij de koffie - 11.03 Het Hollands kwartiertje - 11.30 Twaalf-uurtje - 11.50 Culinaire tips - 12.40 Middagpauzedienst - 13.06 Ac tualiteiten - 13.20 NCRV-Globaal - 16.02 Goudenregen Ensemble - 16.30 Voor de kleuters - 16.40 Van stad en land: Utrecht - 17.02 Rozegeur en prikkeldraad HILVERSUM 2 - 7.20 (AVRO) Actueel en Informatief - 9.05 Gymnastiek voor de vrouw - 9.15 De werkbank - 9.33 Open school 10.03 Buiten - 11.03 Duimeland - 11.10 Schoolradio - 11.33 Kijk op kunst - 12.00 Radiojournaal - 12.03 Zakelijke bespiegelingen - 12.36 Ra diojournaal - 12.50 Reglo-naal - 13.10 Lunchgesprekken met en over leden van kabinet en parlement - 13.57 Fi nancieel nieuws - 14.00 (NOS) Oor logsvoorbereiding en vredesverw ach ting - 14.33 Radlovolksunlversiteit - 15.03 (KRO) Over profeten van vroe ger en nu - 15.20 Magazine over kerk en samenleving - 15.32 De wereld op donderdag HILVERSUM 3 - 7.02 (TROS) De havermoutshow - 9.02 Hugo van Gelderen - 11.03 Ad je Roland - 13.03 50 pop of een envelop - 15.03 Tros top 50 HILVERSUM 4 - 7.02 (VARA) Morgenrood - 9.00 Ge varieerd morgenconcert - 12.25 Ope rette - 13.05 Gevarieerd concertpro gramma - 14.30 (EO) Orgelbespeling - 15.00 Open huis - 16.00 Woord en lied - 16.40 Theologische verkennin gen - 17.00 Overname Hilversum 2 NIEUWSBERICHTEN Nieuwsuitzendingen zijn op Hilversum 1 elk heel uur, 24 uur per dag Op Hil versum 2 op elk halt uur van 7.30 uur tot 17.30 uur. voorts om 7.00, 8.00, 13.00, 18.00, 20.00, 22,30 en 23.55 uur. Op Hilversum 3 op elk heel uur van 7.00 tot 24.00 uur en Hilversum 4 om 7.00. 8.00 en 13.00 uur.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 15