gehoordgezien i Met de Hilversumse vrouwen zit het nog lang niet best De hobby van Fred Emmer 1DIO/TELEVISIE jjeidócOowumt MAANDAG 24 JANUARI 1983 PAGINA 9 r" Dj "peze week wordt in Hil- -yersum door de Dienst -ppleidingen NOS een sa menspraak gehouden ~Wer de positie van de -/rouw in de tv-program- -ma's. Mia Ceelen en Jlendrina Praamsma {chreven daar onlangs "ien scriptie over onder -Se titel „Vrouw in beeld", die veel stof deed "bpwaaien. En die stof toet worden afgenomen, 'inden de Hilversumse Touwen en ook die aarbuiten. j\an mannen en vrouwen op ~de buis worden eenzijdige en Stereotype rollen opgelegd. Nog steeds gaat men daar uit SJ(ran twee soorten mensen, wjerwijl de menselijke soort duidelijk als eenheid is be doeld. ^Ofschoon het stof afnemen )ok door mannen kan wor- jen gedaan, komen de Hil- lllrersumse vrouwen daar don derdag speciaal voor bijeen Hn een NOS-etablissement, al- lus lezen we in het omroe- fiersblad „Spreekbuis". Ge- fioemde Mia en Hendrina toetsten de actualiteitenru brieken van zes omroepen op beelden van zogenaamd ty pisch vrouwelijk en manne lijk gedrag. Zij werden er piet vrolijker van. Telkens Stuitten zij op rolpatronen, terwijl in het maatschappe lijk verkeer de vrouw toch juist bezig is haar onderdani ge status van weleer meer en meer af te leggen. In Hilver sum schijnt men daarvan echter nog weinig weet te hebben. Of men handelt daar te zeer uit een oude gewoonte uit de tijden waarin vrouw en fornuis een natuurlijke twee-eenheid leken te vor men. NIET MALS Tot welke conclusies leidde dat onderzoek van de vrouw op de buis die twee weten schappelijke scriptie-schrijf sters? Tot lang niet malse be vindingen. Van gelijke be handeling van mannen en vrouwen is nog nauwelijke sprake. Niet alleen op het punt van de inbreng van vrouwelijhke redactieleden in de teams van de actualitei tenrubrieken, maar ook in de benadering van de vrouw bij het uitdiepen van de diverse onderwerpen. Bij genoemde tv-rubrieken werkt op elke vijf man slechts één vrouw. Die hebben dus de hoogste inbreng als het gaat om de onderwerp-keus. En boven dien bij het bepalen hoe een gekozen onderwerp dient te worden aangepakt. Dit bete kent veelal ook weer, dat voor interviews e.d. er naar mannen als zegslieden zal worden gezocht. Dat kan heel eenzijdig uitpakken. Een vrouw als Catherina Keyl van „Hier en nu" van de NCRV weet dat en ging bij haar Maffia-reportage in de afgelopen week op Sicilië niet alleen te rade bij bijvoor beeld de plaatselijke pastoor, maar liet ook vrouwen aan het woord, niet zo gek als men weet, dat de vrouwen- Fred Emmer: „Bij de 300e giraf een feestje". NOS-nieuwslezer Fred Emmer houdt er een bijzondere hobby op na. Momenteel strekt hij veertien dagen de rug op vakan tie in Las Palmas, maar te zijnen huize spaart hij giraffen, die hij vooral om hun lange nekken bijzondere dieren vindt. Het omroepersblad „Speekbuis" gaat diep op deze hobby van Fred in. Hij doet het nu al vijftien jaar en heeft van allerhand ma kelij al zo'n 289 van die dieren en bij de 300e geeft hij een feestje. Allemaal nagebootste miniatuurgiraffen, want voor echte is zijn huis te klein. Als hij weer eens een melding krijgt over een bijzonder exemplaar, reist hij stad en land af om te zien of hij zulk een exemplaar nog niet in zijn verzame ling heeft. Voor een aanvulling op zijn collectie biedt hij niet meer dan 25 gulden. Het moet een liefhebberij blijven. Maar soms loop je tegen een gelukje op. Zo ontwaarde hij in een restaurant eens een vrij grote giraf. Een knaap van een sier- beest. Hij had die eerder in de Bijenkorf gezien en bedenke lijk gekeken na een blik op het prijskaartje: 900 gulden. Dat was hem te prijzig. Hij in overleg met de chef van die zaak en die bleek een beetje met dat beest omhoog te zitten. Fred bood 100 gulden en toog opnieuw met een nieuwe aanwinst op huis aan. Hij vindt het zelf eigenlijk gedrochten van bees ten, maar blijft er gebiologeerd naar kijken. Hij heeft zijn ver zameling ook al eens ergens geëxposeerd. Schrok toen van het domino-effect. Als er één omvalt, trekken ze elkaar om ver en gaat de hele verzameling tegen de vlakte. Diepgaand gevraagd naar zijn voorkeur voor juist giraffen, vertelde Fred, dat dit iets te maken heeft met zijn beperkte afmetin gen. Hij houdt er een eigen kleermaker op na, die tot aan zijn schouder reikt en „Groot" heet. Omdat Fred geen compensa tie kan ontlenen aan een dergelijke achternaam, kiest hij voor genoegdoening door middel van giraffen. /moeders in die streken voortdurend met het dilem ma te maken hebben, dat als gevolg van de maffia-activi teiten vaders en zonen tegen over elkaar komen te staan. Daar kunnen vooral vrou wen over meepraten en die moeten in een dergelijke re portage dan ook aan het woord komen. Stuurt men een man voor zulk een on derwerp de deur uit, dan zal hij in de meeste gevallen zich uitsluitend tot overwegend mannelijke gezagsdragers wenden, behalve als het gaat om de huilende moeders van Argentinië. Dan kunnen zelfs mannelijke reporters niet meer om de vrouwen heen. WEINIG WOORDEN Op de redactievergaderingen van dè nieuwsrubrieken worden de vrouwen, zo is ge bleken, ook veel korter aan het woord gelaten dan de mannen. Dat heeft direct te maken met hun numerieke minderheid, vinden Mia en Hendrina. Vrouwelijke argu menten worden te gemakke lijk neergesabeld door man nen. Tegenover het woord van één vrouw worden er vier van mannelijke zijde ge steld. Als een vrouw hier een beetje tegen opgewassen wil zijn, moet zij telkens vier ar gumenten tegelijk bedenken om tenminste nog maar quit te te kunnen spelen met haar mannelijke collega's. Te weinig evenwel maken Mia en Hendrina de lezers van haar scriptie er op attent, dat vrouwelijke inbreng in tv-werk regelmatig zeer ge waardeerd wordt door man nelijke redactieleden. Ook is het verschijnsel niet onbe kend, dat mannen thuis over hun werk praten en daarover hun vrouw polsen. Menig man vertrekt 's morgens naar zijn werk met een paar ideeën die hij thuis heeft op gedaan. Zo werkt dat nu een maal. Te weinig oog leggen Mia en Hendrina aan de dag voor wat in de hoofden en harten van die mannen speelt. Die staan niet alleen op de wereld, werken vanuit een familiale achtergrond en zo. Zet men meer vrouwen op inspraakrijke posten, dan zit de kans er dik in, dat zij komen aandragen met ideeën die zij thuis bij hun mannelij ke wederhelften hebben op gedaan. Het leven is vaak complexer dan Mia en Hen drina doen voorkomen. Neemt niet weg, dat de mate rie boeiend genoeg is om er een symposion aan te wijden. Men wil het hierbij vooral hebben over zaken als: moe ten interviews bij voorkeur door mannen gemaakt wor den en dienen vrouwen al leen om voorgeschreven tek sten te lezen bij de vertoonde beelden? Moet er niet actie ver in de werving van redac tieleden naar vrouwen wor den gezocht? Moeten vrou wen gemakkelijker kunnen promoveren? Vrouwen moe ten meer scholingskansen krijgen in tv-werk, ja of nee, en er moet minder op haar leeftijd dan wel op haar kwa liteiten worden gelet, doorha len wat niet verlangd wordt. Dit zou best eens tot een ver hit debat op dat symposion kunnen leiden. Dan gaat het er maar om, wie het laatste woord krijgt. Een mens, een mens, en niet het mens. een woord, een woord. BARBARA Nee, Barbara is niet te in terviewen, zeiden ze bij de NCRV-radio, toen bij het jeugdprogramma „Rabarba- ra" elke zaterdagochtend op Hilversum 3 om 7.30 uur voor de presentatie het jon ge meisje Barbara zich liet horen. Men wilde dit meisje niet voor de leeuwen van de publiciteit werpen. Dit gevaar schijnt thans gewe ken, want de NCRV-gidsre- dactie besloot haar te inter viewen. Een hele pagina in die gids. Haar echte naam wordt ook nu nog niet ont huld, maar zij is de dochter van een min of meer be kende omroepman in het Hilversumse. En die man en diens vrouw trouwens ook begeleiden hun dochter met veel zorg. Vandaar die be hoedzaamheid ook jegens de pers. Barbara zelf is van haar radiowerk niet zo on dersteboven. In dat inter view praat zij o.a. onthul lend over haar vader die vroeger bij haar op de rand van het bed voor het slapen gaan verhaaltjes vertelde. Hij verhaalde altijd net zo lang, tot hij er zelf bij in slaap viel. Dan moest Bar bara hem wakker maken als zij de rest van het ver haaltje ook wilde horen. Een wakkere omroepman, die vader van Barbara. Hoe heet die man eigenlijk? TRUUS Truus van Hanegem en trouwens ook man Willem gaan morgenavond voor de bijl. Zij verschijnen in beeld in de „Bananasplitshow", een tv-rubriek waarin Ralph Inbar en Ed van Kan de medemens bij de neus plegen te nemen. In het vo rige seizoen trokken zij hiervoor nogal eens naar New York, waar zij een greep konden doen uit kas ten vol geheime camera- grappen. Voortaan zullen zij ook hier te lande vaker ac tief zijn. In de eerste afleve ring kozen zij Truus en Wil lem tot slachtoffer. Die twee wisten van niks. Merkten pas achteraf op on schuldige wijze met behulp van een geheime camera te grazen te zijn genomen. Lacherig stemden zij in uit zending toe. Over de clou van deze grap' bewaart de TROS het stilzwijgen. ED NOS-journaalhoofdredac- teur Ed van Westerloo kreeg kritiek te verduren op het oudejaarsoverzicht van het nieuws. Daar zaten beelden van de Falklands bij en daarvoor waren NOS- mensen met een vliegtuig op stap geweest. Te kostba re geschiedenis, zei men in Hilversum. En Ed: „Hele maal niet. Die beelden heb ben we ook in andere pro gramma's gebruikt. In to taal zonden we er twintig minuten van uit. Hiernaar berekend heb ik geen cent teveel uitgegeven". levisie vandaag DERLAND 1 D Tineke. Talkshow over dingen van de dag van "f Tineke Vos. ?AC 5 Cursus Planten verzor- T gen in huis en tuin. In- f troductieprogramma. :1Ö Cursus De eerste 365 al dagen uit het leven van y het kind. Introductie- programma. M 5 Bugs Bunny. Tekenfilm- r, serie. e0 Maja de bij. Duitse te kenfilmserie voor de kleuters. *5 De verborgen vallei. Australische avonturen- r' serie voor de jeugd. Ze- vende afl.: De neef van Spider McGlurk, de aartsvijand van Secret Valley komt voor onbe- paalde tijd naar Bildara. fo Journaal. De weg. Serie in twaalf delen van Willy van He- -i mert. Met: Andre van den Heuvel, Sjoerd Pleysier, Kitty Janssen, Gerard Cox e.a. Derde afl.: Als Arie in de zo mervakantie voor het eerst weer in zijn kamer slaapt, merkt hij dat er 8 tussen zijn vader en Ma- rie een andere band is ontstaan dan vroeger. |i Hij heeft moeite om dat i te verwerken. Op aan- i drang van Marie gaat hij 5 met zijn vader mee op studiereis naar Zwitser land. Brandpunt bevat een reportage over het ge sprek van de Neder landse bisschoppen met de paus over de Neder landse Kerkprovincie. Speciaal de onderlinge verhouding tussen de bisschoppen komt daar bij aan de orde. Voorts aandacht voor de pro blemen van stotteraars, die op de basisscholen extra zorg krijgen, zo mede voor het experi ment van vrijwillig maat schappelijk werk i.p.v. gevangenisstraf. Ook in deze rubriek de grote schoonmaak op het met gif vervuilde Unlserter- rein bij de Moerdijk. 5 De alles is anders1 show. Aad van den Heuvel praat met gasten over media en mensen, die momenteel in de be langstelling staan. 0 Journaal. NEDERLAND 2 18.30 18.45- VARA 19.12 NOS 22.30 22.35 Nieuws voor doven en slechthorenden. Sesamstraat. 18.51 Jeugdjournaal. Scooby Doo. Tekenfilm-i serie over de avonturen van een hongerige hond. Dromen. Vijf korte film pjes over het thema „Dromen" van vijf jon geren, die een jeugd-s- cenario- wedstrijd, uit-' geschreven door Cine- centrum en de Neder landse Filmacademie, wonnen. Sonja Barend praat met de winnaars. Rodeo Girl. Amerikaan se tv-film van Jackie Powers. Met: Katherine Ross, Bo Hopkins e.a. Sammy is getrouwd met Will Garret, een gevierd rodeokampioen. Maar Sammy kan er slecht te gen altijd maar in zijn schaduw te staan. Ze wil zelf ook wel eens aan een rodeo deelnemen. De onderste steen. Se rie documentaire pro gramma's van Harry Prins en Frank Dimand. Vanavond: Hitier aan de macht, van crisis naar ondergang. Een docu mentaire over de perio de 1932-1933, de ar moede, het geweld, de politieke koehandel en dag, waarop Duitsland een Führer binnenhaal de. Samenstelling: Hans Jacobs. Journaal. Nieuws voor doven en slechthorenden. DUITSLAND 1 16.10 Journaal. 16.15 Plezier op maandag. Kinderprogramma. 17.50 Journaal. 18.00 Actualiteiten. Streeknieuws. 18.25 Zes göed. 19.00 Dzjenghis Khan de blauwe wolf., Avonturenserle. 20.00 Journaal. 20.15 Het vijfde jaargetijde. Dramati sche serie over het ontstaan van de wintersport. Met: Maria Singer, Bernd Spltzer, Krlsta Schwelgl en Martina Maas e.a. Vijfde afl.: Winter 1935-36: de toestand wordt nijpender voor het toerlstenarme bergdorp. Toni en Qeorg Perwanger sluiten zich aan bl] de „Helmkehr" en betrappen hun neef Klaus als deze clandestien de grens oversteekt. 21.15 De nieuwe. Afrikanen. Documentaire over Ivoor-! kust. 22.00 Geef me een reep choco la. Schlagers uit de Jaren twintig. ge-I zongen door Marjol Flore, die bege leid wordt door het Salonorkest Plu che uit Groningen. 22.30 Actualitei ten. 23.00 De geschiedenis van Kal le en Reinert. Noorse sociaal-kriti sche film van Lasse Glomm (1979).j Met: Elrik Kvale, Elndrlde Eldsvold en' Ole Moystad. Kalle en Reinert, tweei Noorse tieners, stelen een auto en worden door de politie aangehouden. De Nederlandse zangeres Marjol Flore vanavond te zien op Duitsland 1 om 22.00 uur in het Schlagerprogramma "Schenk' mir eine Tafel Schokolade". Sjoerd Pleysier zoekt vanavond in „De weg" als Arie van Steenderen naar iemand die hem begrijpt. Ned. I om 20.28 uur. Kalle wordt neergeschoten en Reinert vreselijk toegetakeld door politiehon den. Reinert lijdt erg onder de dood van zijn vriend. 00.35 Journaal. DUITSLAND 2 16.00 Journaal. 16.04 Lerarenpro- blemen leerlingenproblemen. Afl.: De relatie leraar-student. 16.35 Las sie. Amerikaanse Jeugdserie. 17.00 Journaal. 17.08 Tole-illustratie. 17.50 SOKO 5113. Duitse politieserie over een speciale afdeling. Met: Wer ner Kreindl, Wilfrled Klaus, Ingeborg Schoner e.a. Gevangene Bernd Krull wordt In zijn cel aangetroffen met een levensgevaarlijke dosis heroine In zijn bloed. Aansluitend: Journaal. 18.25 SOKO 5113. Vervolg. 18.57 ZDF-Uw programma. 19.00 Journaal. 19.30 Voorzichtig - muziek! Ontspannings programma gepresenteerd door Frank Zander. 20.15 Hoe zou U oor delen? Rechtszaken beoordeeld door burgers. Afl.: Vluchtmisdrijf. 21.00 Achtergrondinformatie. 21.20 Band verwisselen. Tv-spel naar „Feux rou ges" van Georges Simenon. Met: Bernd Tauber, Monlka Schwarz e.a. Nancy en Steve, een echtpaar, treffen elkaar In een bar in New York en heb ben een ontspannende avond. Ze be geven zich vervolgens met hun wagen naar Maine, om hun kinderen op te gaan halen. Onderweg komt het tot een ruzie. 22.55 Getuigen van de eeuw. De jaren van de emigratie. 23.45 Journaal. DUITSLAND 3 WDR 17.00-17.45 Schooltelevisie. 18.00 Telecollege I. Duits (17). 18.30 Sesamstraat. 19.00 Het actuele uur tje. 20.00 Journaal. 20.15 Buiten landse show: Trefpunt New York. 21.45 Spiegel van het land. Achter de krantekoppen. 22.15 Vlucht van een gepensioneerde. Franse tv-fllm van Louise Vincent onder regie van Patrick Jamaln. 23.40 Journaal. BELGIE BRT 1 17.30 Schooltelevisie. 18.00 Tik tak. 16.45 ONEM. Informatie voor werk- Peuterserie. 18.05 Rondomons. Afl.: Markoesle en Tamoesle. 18.30 Kopen zonder kater (Open school). Eerste afl.: Blijf bij uw keuze. 19.05 Het vrije woord. Uitzending door derden. 19.40 Morgen. Overzicht program ma's en mededelingen. 19.45 Jour naal en sportberichten. 20.10 De weerman. 20.15 Mini mikro makro. Kort spelprogramma met Armand Plen. 20.20 Marco Polo. Italiaanse se rie van Glullano Montaldo. Met: Ken Marshall, Denholm Elliott, Tony Vo gel, Sada Thompson e.a. Vierde afl.: De samenzwering tegen de Khan blijft niet langer tot het zuiden beperkt. Mei LI wordt door Achmet aan zijn harem toegevoegd en pleegt daarop zelfmoord. Monica moet Marco opge ven of anders wordt ze terechtge steld. Ze treedt In een boeddhistisch klooster In. Maar de Khan heeft een zware nederlaag tegen de Japanners geleden en zijn neef organiseert een opstand tegen hem. 21.10 Met de kop van een ander. Selectie uit het cabaretprogramma van Johny Voners en Janlne Bischops. 22.00 Wikken en wegen. Consumentenrubriek. 22.40 Journaal. Aansluitend: Coda (poëzie). BELGIE BRT 2 19.00 Funnies. Chinese lantarens. 19.05 Jukebox. Met Kate Bush en Chris Rea. 19.15 De Far West op z'n best. Met: Joel Hlgglns, Carllne Wat- klns, Meeno Peluce, Tom Ewell en Leonard Frey. Vierde afl.: Parker Till man bouwt In opdracht van Sam een nieuwe gevangenis In Copper Creek, maar de boeven stappen zomaar door de muren heen. Spot alom dus In het stadje. Daarenboven schiet Sam nog in zijn eigen been, hetgeen natuurlijk niemand te weten mag ko men. 19.40 Morgan. Overzicht pro gramma's en mededelingen. 19.45 Journaal en sportberichten. 20.10 De weerman. 20.15 Extra - time. Avondvullend sportprogramma. 22.00-22.35 Pop-Elektron. Herhaling van het popmagazine voor jongeren met o.m. de Engelse groep Saxon. BELGIE FRANS 1 zoekenden. 17.00 Schooltelevisie. 17.25 Plein jeu. Gevarieerd Jeugdpro gramma. 19.08 Ce soir. Waalse actu aliteiten. 19.25 Flash minute papil- Ion. Consumententlps. 19.30 Jour naal. 19.55 Le secret du Chevalier d'Eon. Frans-Italiaanse avonturenfilm van Jacqueline Audry (1959). Met: Andree Debar, Dany Robin, Isa Mi randa e.a. De ridder van Eon is de ze vende dochter uit een aan lager wal geraakte adellijke familie. Met het oog op een erfenis werd zij door haar ouders als jongen gekleed en opge voed. Als jonge ridder wordt zij belast met een vertrouwelijke opdracht van Lodewijk XV voor de tsarina, waartoe zij zich als vrouw moet verkleden. BELGIE FRANS 2 18.00 La Saint. Engelse actieserie met Roger Moore in de hoofdrol. Eenentwintigste afl.: Simon Templar en Rod Huston zijn rivalen. Ze ont moeten elkaar aan een speeltafel In Monte Carlo. Er zit een twijfelachtige speler tegenover hen: de ex-konlng van Slavlnle In ballingschap. 18.50 L'agent sans secret. Tekenfilmserie. 19.00 Lundi-sports. 19.25 Toto-ba- richten. 19.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 19.55 Hlstoiras du plaisir d'exister. Serie verhalen over het leven van Jean-Pierre Otte. Vier de deel. 20.30 Emile Sulion - 50 ans de scene. Naar aanleiding van het 50-Jarlg toneeljubileum van Emile Sul- lon een gedeelte uit de galavoorstel ling, waarin hij optrad met Jacky My- rlam. 21.45 Documentaire. ENGELAND BBC 1 16.00 See hear. Voor doven en slechthorenden. 16.40 Everyday yoga. 16.55 Play school. 17.20 Te kenfilm. 17.25 Jackanory. 17.40 Jig saw. 18.05 John Craven's news- round. 18.20 Blue Peter. 18.35 Te kenfilm. 18.40 Journaal. 19.00 Na tionwide. 19.55 Dr. Who. Engelse jeugdserie. 20.20 Tales of the Gold Monkey. Serie. 21.10 Panorama. 22.00 Journaal. 22.25 One in a mil lion. Amerikaanse show- en horror parodie van Sidney Lansfield (1936). Met: Sonja Henle en Adolfe Menjou. 00.00 Film '83. Actuele fllmrubriek. 00.28 Journaal. 00.30 Make of then- most of your micro. ENGELAND BBC 2 16.05-16.30 Computer programme. 17.20 Sullivan A Shaper. Film. 19.30 Riverside. Jongerenprogramma. 20.00 Journaal. Met: Nieuws voor doven en slechthorenden. 20.05 John Read in retrospective. Scott's last Journey. 20.55 Great sporting moments. 21.10 Loo Sayer. 22.00 Pot black 83. 22.25 Horizon. Van daag: CERN. 23.35 Surviving. 23.40-00.35 Newsnlght. ENGELAND ITV 17.45 Dangermouse. 17.55 Educa ting marmalade. 18.15 Diffrent stro kes. 18.45 Nieuws. 19.00 About An glia. 19.30 Benson.20.00 The real world. 20.30 Coronation Street. 21.00 Foxy Lady. 21.30 World in ac tion. 22.00 Quincy. 23.00 News at ten. 23.30 Anglia reports. 00.00 Only a scream away. 01.25 Janis Harvey sings. Televisie morgen NEDERLAND 1 NOS 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 10.00-11.30 School televisie. 13.00 Nieuws voor doven' en slechthorenden. RVU 15.30 Ten slotte zijn ze geen kind meer. Stu- dlodlscussle, waarin Antoinette van den Brink met ouders en kinderen praat over Jeugdalcohollsme en echt- schelding. KRO 16.00 Ja, lepra kun je genezen. Documentaire van Albert v.d. Wlldt en Onno Gols over Contra- tactlon, een lepra-dorp In de Colum- blaan3e Andes. 16.40-17.05 Er was eens», de ruimte. Franse tekenfilm serie. Zesde afl.: De opstand van de robots. NEDERLAND 2 DUITSLAND 1 08.10 Schooltelevisie. 09.25 Sesam straat 10.00 Journaal en achter grondinformatie. 10.22 Zo of zo is het leven. Herhaling. 11.40 Terug keer naar het sacrale? Kerkelijke ar chitectuur. 12.10 Hoe zou u oorde len? Herhaling. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Journaal. 13.15-13.30 Video- text voor iedereen. 15.40 Videotoxt voor ledereen. 16.10 Journaal. 16.15 Legende en werkelijkheid. Tljl en Tell, Gotz en Faust. Waar houdt de authentieke geschiedenis op en waar begint de legende? 17.00 Stad, land en rivier. Kinderprogramma. 17.50 Journaal. 18.00 Actualiteiten. Regio nale nieuwsrubriek. DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1. 15.57 ZDF-Uw programma. 16.00 Journaal. 16.04 Mozaïek. Voor de derde leeftijd. 16.35 De vogelverschrikker (Worzel Gummldge). Engelse kinderserie. 17.00 Journaal. 17.08 Tele-illustra- tie. Tips en Informatie. 17.50 Dat kan een leuke boel worden. Burleske si tuaties met Peer Augustinskl. DUITSLAND 3 WDR 08.00 Gymnastiek. 08.10-12.40 Schooltelevisie. Om 09.25 Sesam straat. 17.00-17.15 Schooltelevisie. 17.30 Dertien maal denken. Cursus filosoferen met Edward de Bono (3). 18.00 Telecollege I. Mathematische geometrie (4). BELGIE BRT 1 BELGIE FRANS 1 12.00 Teletekst. 14.00-15.0 School televisie. 15.30 Signe particulier Ro- main. Vierde deel: Nero. 16.45 ONEM. Informatie voor werkzoeken den. 16.55 Schooltelevisie. 17.25 Plein jeu. Gevarieerd Jeugdprogram- BELGIE FRANS 2 12.00 Zie Belgie Frans 1. 18.00 Le Saint. Engelse actieserie met Roger Moore In de hoofdrol. Tweeëntwintig ste afl.: Simon Templar wordt gecon fronteerd met de obscure wereld van de spionage. ENGELAND BBC 1 10.00-13.03 Schooltelevisie en cur sussen. 13.30 Journaal. 14.00 Peb ble Mill. 14.45 See saw. Kinderpro gramma. 15.00 You and me. 15.15 Read on! 15.40 Language in action. 16.05 Songs of praise. 16.40 Lyn Marshall's everyday yoga. 16.55 Play school. 17.20 Tekenfilmpje. 17.25 Jackanory. 17.40 Animal magic. ENGELAND BBC 2 of Ideas. Over moderne filosofie. ENGELAND ITV 10.30 Schooltelevisie. 13.00 Coc kleshell Bay. 13.10 Once upon a time. 13.30 Gardening time. 14.00 News at One. 14.20 Anglia News. 14.30 Crown court. 15.00 A plus. 15.30 Second chance. 16.30 Looks familiar. 17.00 Cockleshell Bay. 17.15 Moomins. Radio vandaag HILVERSUM 1 16.02 (TROS) Cafe chantant - 16.30 De tien om klndershow - 17.02 Piek uur - 18.15-18.45 Journalistenforum - 19.02 Country westernshow - 19.45 Lulsterspelserle: De geschiedenis van Mlno (deel 16) - 20.03 Coulissen - 21.02 Gastenboek - 22.02 Sportcafe - 23.02 (NOS) Met het oog op morgen. HILVERSUM 2 - 16.00 (VOO) Tineke Vos - 17.00 Ti neke alleen op de radio - 17.36 Info- magazlne - 18.30 Religieuze program ma's - 18.45 Bond zonder naam - 18.50 Gevarieerd programma - 19.00 Sportprogramma - 20.03 De grote verwarring - 21.00 Bladluis - 21.30 Teleac - 22.40 Veronica film - 23.00 Het zwarte gat. HILVERSUM 3 - 16.03 (AVRO) Toppop disco - 18.02 (NOS) De avondsplts - 19.02 (AVRO) Praatpaal-per-adres - 20.02 Folklive - 21.02 Meta de Vries - 22.02 Candle light - 23.02 Swlngtlme. HILVERSUM 4 - 17.00 Overname Hilversum 2 - 20.00 (VARA) „Enigma" variaties opus 36 (Edward Elgar) - 20.35 Mu ziek van deze eeuw - 22.00 Jazz met Aad Bos. Radio morgen HILVERSUM 1 - 0.02 (AVRO) Easy listening - 2.02 Avro's service station - 6.02 Auto Inl Avro aan - 9.03 Stounpunt - 9.08 Ar beidsvitaminen - 10.03 Dulmeland - 10.10 Arbeidsvitaminen (vervolg) - 11.03 Wat speelt er deze week. - 11.15 Componistenportret - 12.03 Muzikaal onthaal - 13.06 Radiojour naal - 13.20 De Avro diligence - 14.03 Easy listening muziek - 16.02 Hersen gymnastiek - 16.30 Kom 'ns langs In Des Indes. HILVERSUM 2 - 7.22 (KRO) Het levende woord - 7.35 Actualiteiten - 8.20 Studloge- sprek - 8.45 Vrouwenrubriek - 9.05 Gymnastiek voor de vrouw - 9.15 De werkbank - 9.33 Schoolradio - 10.00 KRO's leestafel - 12.00 Over kerk en samenleving - 12.36 Actualiteiten - 13.10 Interview - 13.33 Schoolradio - 14.33 Open school - 15.03 (NOS) Consumentenvraagstukken - 15.32 Literair programma - 16 00 (TROS) Week In week uit - 17.00 Achter grondinformatie. HILVERSUM 3 - 7.02 (VARA) Fellx Meurders - 9.30 Jeroen Soer - 12.03 Het VIP-spel - 13.03 Peter Holland - 15.30 Popkrant. HILVERSUM 4 - 7.02 (TROS) Capriccio - 9.00 Volks muziek - 9.30 Recital door het Juilli- ard Kwartet - 10.00 Opus tien tot twaalf - 12.00 Intermezzo - 13.05 De meeste verkochte klassieke tien - 14.00 (NCRV) „Notenbuchleln fur Anna Magdalena" (J) van Bach 14.30 In kleine bezetting - 15.00 Mu ziek van eigen tijd - 16.00 Llterama of Het Kunstbedrijf - 16.30 Luisterspel: ,,'t Had mijn verjaardag zullen zijn" door Gilbert Leautler - 17.00 Overna me Hilversum 2. NIEUWSBERICHTEN Nieuwsuitzendingen zijn op Hilversum 1 elk heel uur, 24 uur per dag. Op Hil versum 2 op elk half uur van 7.30 uur tot 17.30 uur, voorts om 7.00, 8.00, 13.00, 18.00, 20.00, 22,30 en 23.55 uur! Op Hilversum 3 op elk heel uur van 7.00 tot 24.00 uur en Hilversum 4 om 7.00, 8.00 en 13.00 uur.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 9