,Z'86 )egradatie westie an tijd Blitz met hakken over de sloot Goede start Sjaardema Gemakkelijke middag Gemini VS verrast reserves Hellas Amsterdams varkentje laat zich niet door Leiden wassen... ÏPORTTRIBUNE MAANDAG 24 JANUARI 1983 ilemper htbij nationale el go ?n< )EN Met nog drie par ein, voor de boeg gaat titel- aaediger Ronald Schlemper Hl Voorhout aan kop bij het rlandse Kampioenschap illchlemper won in Amster- tijdens de derde en vierde e van het kampioenschap twee partijen, terwijl de (art geduchte tegenstander i, een punt liet liggen. De sing valt komende week, e Voorhouter tegen Ver ren, Puyt èn Rehm moet imen. Dit drietal volgt imper op één punt. Jenny Litjens vice-kampioene ZWOLLE AV Holland atlete Jenny Litjens is zaterdag tij dens de Nederlandse indoor meerkamptitelstrijd in Zwolle tweede geworden achter Tineke Hidding. Litjens totaalscore bedroeg 3845 punten. Zij verzamelde haar punten via de vol gende prestaties: 60 meter horden in 9.3 seconden, 800 meter in 2.25 minuten, hoogspringen: 1.78 meter, kogelstoten: 9.83 meter en verspringen 5.38 meter. Ook gisteren lieten verschillende „Leidse" atleten goede indoor prestaties noteren. Zij deden dat in Zwolle en het West-Duitse Dortmundt. In Duitsland scoor den enkele Holland atleten goed op de korte loopnummers. Op de 60 meter was Alfred Verhoef de snelste Leidenaar (7.2 se conden), gevolgd door Hans Baljet en Rob Hezemans (7.3 sec.), Sjaak Peters jongens C (7.4 sec.) en Eli Vermand vetera nen 1 (7.5 sec.). Frans Blom was de rapste heer op de 400 meter (49.9 sec.) en Yvonne van Dorp de snelste dame (m.A.) in 57.9 seconden. Van Bataven-zijde vielen verder prestaties op van Gert Veldhuizen (400 meter in 52,6 sec.) en Marjan van der Niet (Zwolle: 60 meter horden in 9.24 sec.). Spartaan John van Loon liep dat laatste onderdeel in 8.68 seconden. LEIDEN Nadat vorige week de eredivisieteams al tegen elkaar in het strijdperk waren getre den, openden dit week einde de mindere tafel- tennisgoden de tweede helft van de competitie. Het Oegstgeestse Sjaarde- ma begon sterk met een 8-2 zege op Phoenix. Scyl- la 2 was minder fortuin lijk tegen Seine Meubelen, 3-7, terwijl Docos Phoenix 2 nipt de baas bleef met 6- 4. Bij de dames gaf het tweede van Scylla met een 7-3 zege op PSV Cath- rien te kennen hoger op te willen. Sjaardema dat zich in de eer ste helft ternauwernood hand haafde in de tweede divisie maakte tegen Phoenix, dat met een invaller achter de ta fel verscheen, geen fouten en pakte de Delftenaren vakkun dig in. Friso Reitsma en Her man van der Broek bleven on geslagen, terwijl Jaap Polak, overgestapt op een meer ver dedigende speelwijze, zijn ver hoogde trainingsarbeid be loond zag met twee overwin ningen. Het werd uiteindelijk 8-2 omdat Reitsma/van der Broek in het dubbel niet kon den overtuigen. De Scylla re serves verschenen verzwakt achter de tafel tegen Seine Meubelen. Frits Kantebeen ontbrak in verband met va kantie. Invaller Johan Wessels weerde zich geducht maar schoot toch driemaal tekort. Rob van der Zeeuw (2x) en Rob Regeer verzachtten het leed weliswaar tot 3-7 maar konden niet voorkomen dat de bezoekers met de volle winst' huiswaarts keerden. Eén divisie lager bewees Ed van der Berg zijn waarde weer eens voor Docos. Tegen het sterke Phoenix 2 scoorde hij zijn zoveelse hattrick en had hij tevens een niet gering aan deel in het dubbel. Sjaak den Elzen gaf hem net voldoende steun voor de overwinning: 6- 4. In de vierde divisie pakten de Treffers het lastige Salaman ders met 7-3. Rico van Veen legde met zijn hattrick de basis voor dit Veense succes. Voor het derde van Scylla had de nul van invaller Paul Spies uiteindelijk geen nadelige ge volgen omdat Sjaardema 2 niets uit wist te richten tegen zowel Sjaak van Veen als Erik' Noets: 6-4 voor de Leidenaren. Overige uitslagen: DOV- Avanti 3 6-4; Wibats-Scylla 5 7-3; Scylla 4-Radio Molenaar 8-2; De Treffers 2-De Koren beurs 2 6-4; Sjaardema 3-SKE 2 3-7; Avanti 4-De Salaman ders 3 8-2; De Treffers 3-Ta- feltennishuis 2 4-6; Docos 2- Combi '67 9-1. DAMES Het tweede van Avanti had geen enkele moeite met Do cos. In deze derby verstapten alleen Liesbeth Smits en Guidi van Griethuizen zich tegen Vernooy en Olde wat resul teerde in een 8-2 overwinning voor de Hazerswoudsen. Ook Scylla 2 startte met een zege. PSV Cathrien werd met 3-7 opzij geschoven. Overige uitslagen: Docos 2- Scylla 3 3-7; WPK/SVN- Avanti 3 4-6. po DEN De degradatie van LZ'86 is nog slechts een tstie van tijd. De Leidenaars gingen in het vierpun- ^eluel tegen en bij Het Ravijn met 9-7 ten onder en <:n degradatie nu niet meer te kunnen ontlopen. De t. iwen van LZ wonnen met 4-6 van Brandenburg, vrouwenteam van De Zijl/LGB verloor met 5-3 Nereus. Met derdeklasser DKD, gingen ook Kat- en Vivax in de tweede klasse onderuit. De heren de Zijl/LGB zagen hun wedstrijd tegen AZC uitge- 1 en oefenden tegen het Italiaanse Napoli. De Lei aars kwamen conditioneel tekort: 6-11. 16 startte bijzonder zwak in Nijverdal. Via 3-0 werd de Leid- tejoeg in de tweede periode op dezelfde afstand gehouden: 5-2. sn)ve! LZ maar liefst met dertien man-minder-situaties werd oebfronteerd, kwam de ploeg in het derde part knap terug tot ir|n de laatste periode ging het evenwel toch nog fout. Tot 6-6 g ij er nog van alles mogelijk, toen echter sloeg de thuisploeg g Met drie treffers binnen twee minuten (Albert Hoek, Martin jonarcel van Rhee) werd de nederlaag een feit. Wilco van der niliw (2x), Frans van den Brink, Jan Bakker, Jan Pieter Hek r Wichel van der Zeeuw scoorden voor LZ. ini/rouwen van LZ'86 werkten zich dit weekeinde wel van de >l«te plaats. Een tegen Brandenburg opgelopen 0-2 achterstand eiid snel goedgemaakt, waarna de ploeg uitliep naar de 4-6 oè. Ingeberg Doove (3x), Nicole Monas (2x) en Monique van eiuwen doelpuntten. De Zijl/LGB-vrouwen redden het niet b2n Nereus. De treffers van Erna van Belkum (2x) en Maijon d< bergen bleken niet voldoende: 3-5. ?c »x presteerde weer eens matig in een uitwedstrijd. Ook al Isllat de trainer/coach van ZPB/Unico op cruciale momenten jaesvol het water indook, werd met 8-4 verloren. Ruud mgoor (2x), Jack Frauenfelder en Dick van den Bosch doel- ten. Katwijk kwam een slechte tweede periode tegen het .er Laga niet meer te boven. Het werd 5-7.' Hans Schaap Ad van der Plas, Hans Parlevliet en Paul van de Putten seerden de Katwijkse scores. Raket bleek in de derde klasse el en te sterk voor DKD. De Leiderdorpers werden derhal- ;er regelmatig aan de kant gezet: 12-7. Bob Wouters en Ron [e|broek scoorden elk tweemaal, Harrie van Hoven, Sjouke Jan van den Brink eenmaal. Tony Lamping (8) van Trotters weet ongehinderd aan te leggen. Ook Lamping (11 punten) wist zijn ploeg echter niet voor een nederlaag tegen Rowic te behoeden. LEIDEN Nutsspaar- bank Trotters heeft het tegen het Dordtse Rowic met 66-86 moeten afleg gen. Met enige moeite pakte het vrouwenteam van MSV de opgaande lijn weer op, bij US werd met 51-60 gewonnen. De vrou- wenploeg van Elmex Lei den kreeg tegen Dragons een nieuwe dreun: 48-110. Blitz kwam bij Jumpers met de hakken over de sloot: 86-88. Leiderdorp was bij het Barendrechtse Binnenland met 60-69 triomfator. MSV werd door Voorburg met 71-82 bedwongen. De vrouwen van LUSV wonnen bij Ar gus met 51-57. BVO kon het niet bolwerken bij Zoebas en ging met 80-63 ten onder. Luba dolf het onderspit tegen Lakers: 91-107. Tegen een met simpele, maar goede spelpatronen aantre dend Rowic kon Trotters tot twee minuten voor rust op ge lijke voet blijven. In de pauze had Rowic het eerste gaatje ge slagen (34-28) en breidde dat vervolgens fors uit. Trotters speelde namelijk plots allerbe labberdst. Er werd te lang zaam gespeeld en derhalve veel balverlies geleden. Via een opleving kon Trotters van 45-69 nog naar 58-71 terug krabbelen. Het verlies, uitein delijk 66-86, was echter niet meer te voorkomen, ook niet door de Trotters-uitblinker Steven Bouman, die een goed schot en een sterke rebound aan de dag legde. Topscores Trotters: Bouman 12, Lamping '11, Van Weeren 10. Bij US schoot MSV overtuigend uit de startblokken. Via knappe intercepties en het goed inside aanspelen van Tineke Vos (16 pnt) en Marjolein ter Laak (8 pnt) werd de eerste rondgang op 18-32 afgesloten. Vervol gens begon het schot bij MSV te haperen en kreeg de ploeg een_ kleine zoneverdediging te bedwingen. Gelukkig voor de Noordwijksen kreeg Renate Sluys een sterke periode en ging, soms van heel ver, tegen 56% raak ploffen. Daardoor hield MSV de partij in handen en finishte op 51-60. Het zeer jonge Leiden begon slecht te gen het geroutineerde Ridder- kerkse Dragons. Vervolgens toonde de ploeg wat meer lef en wist gelijk op te gaan. Daardoor werd de ruststand toch nog dragelijk: 24-42. In de tweede helft zakte het Leidse spelpeil weer, de ploeg trad welhaast lamlendig aan. Ilona Luussen was overigens goed' met name in de rebound. Aan het eind ging het aanvallend weer wat beter, het verlies was desalniettemin gigantisch: 48-110. Blitz keek bij Jumpers heel lang tegen een achterstand aan. Halverwege de tweede helft keek de ploeg nog tegen een fikse kloof aan (72-59) en viel te vrezen voor een neder laag. Door een magistrale in haalrace met veel breaks, waarvoor de aanzet kwam van een ontvlammende René Kal lenberg, waren de bordjes vier minuten voor tijd volkomen verhangen: 74-81. Het werd toen door de foutenlast toch nog lastig voor de Voorschote naren. Bij 86-88 begroette de ploeg opgelucht het eindsig naal. Bij Binnenland had Lei derdorp bij rust bescheiden afstand genomen: 33-41. Na rust besefte de ploeg dat dit ei genlijk te mager was en de marreerde naar 40-57. De complete voorsprong werd toen echter verkwanseld: 58- 57. Pluspunt voor de ploeg was dat er geen paniek ontstond en de zaak alsnog werd rechtge zet, eindresultaat: 60-69. Tops- core Leiderdorp: Ton Paulides 19. MSV speelde een schitte rende partij tegen het sterke Voorburg. In de pauze was er nog steeds volkomen even wicht: 41-41. Bert van de Plas speelde bij MSV sterk inside. De conditionele problemen de den de Noordwijkers tenslotte weer de das om. Ook topschut ter Evert Jan van der Plas ging daardoor teveel missers afleveren. Het eind kwam bij 71-82. Bij Argus wist LUSV een snelle voorsprong van ne gen punten niet te consolide ren. Met de langst mogelijke ploeg crëerde de ploeg na rust (29-30) opnieuw een marge en hield die vast. Hanneke Olthe- ten zorgde voor een sterke or ganisatie van de aanval. LUSV sloot af op 51-57. Voor het Zoetermeerse Zoebas was BVO gewaarschuwd. Öe Al- phenaren speelden, met uit zondering van het slechte schot (34%), ook heel behoor lijk. Zoebas was echter een voudigweg sterker. Na 41-35 bij rust werd het 80-63. Tegen het Rotterdamse Lakers lwver- de Luba, anders dan de laatste tijd normaal, een sterke eerste helft af en had bij rust een 54- 49 voorsprong. Lakers ging vervolgens onverdroten voort en Luba zakte wat weg. De Leidenaren verloren daardoor met 91-107. Verheugend voor Luba is dat Rob Wallaart tot de ploeg is toegetreden. Na ge ruime tijd niet actief te zijn ge weest, had hij direct al een goed debuut. HVS baarde op- door een verdiende 14— 'erwinning op de reserves Hellas. Het tij lijkt ge- :d voor de Stompwijkse :s. Plantenhoek Foreholte totaal onderuit bij BDC: *fl4 was de eindstand in 0 liet geen steken vallen degradatie-candidaat )S: 1810. Olga Saturnus toch serieus in de proble- UD 2 kwam terug uit oren positie: 1313. de „wederopstanding" Ank van der Bosch, het ;de lijn kanon, lijkt HVS weer terug te vechten behoud in de eerste divi- A. Sporthal De Fluit in Ischendam was weer als >uds gevuld met een veel- )ige Stompwijkse aanhang, r is alle reden voor want eerste damesteam draait r. Werken voor elkaar teamgenoten uitgespeeld den dan viel de andere bij. nil maakte HVS sterk. Het tegen Hellas voortdurend k op, de verschillen zijn op niveau dan ook erg klein, r HVS leed niet meer aan ïloof in eigen kunnen. Dit lof werd danig ondersteund lo Ank van der Bosch. Zij is s anderhalf jaar, na haar uderblessure, weer als oijuds en zorgde voor maar d t zeven treffers. HVS ze- erde met 1412, rust 87. n itenhoek Foreholte was 'l;n BDC van slag. De pupil- van trainer-coach Wim c'rlings leden erg veel bal verlies en moesten maar liefst negen break-outs incasseren. Mogelijk was het optreden van een nieuwe afstandsschutster van BDC aanleiding voor het debacle van Foreholte. De groenen gaven weinig blijk van overtuiging. En toen BDC al bijna buiten bereik was kwam men ook slecht meer te rug. Pas bij 208 leek Fore holte, met nog een kwartier te spelen, haar eigen ritme ge vonden te hebben. Uitslag 23—14. OASE keek tegen Bato na twintig minuten spelen tegen een 0—3 achterstand aan. Dit was niet zo zeer een verdienste van Bato, als wel een tekort koming van OASE. Beide teams speelden erg mat. OASE had echter geen antwoord op de persoonlijke verdediging op Helma van der Geest. Pas in de 29-ste minuut kon OASE via Roos van der Poel de nul van het scorebord poetsen. Na de pauze ging het wat beter, maar overtuiging ontbrak alom. OASE kwam nog wel gelijk, 33. In de 60-ste minuut mochten de Alkemadese dames probe ren de volle winst te pakken. Met 44 werd hun een straf- worp toegekend. Zij profiteer den niet. MMO ontving debu tant en hekkesluiter van de derde divisie G, HVOS warmpjes. Na een afwachten de start van MMO, dat zicht baar op haar hoede was, want het venijn zit hem in de staart, bleek zij al gauw de meerdere. Na de stand 22 werd het 7 3 en 176. De strijd was ge streden, hoewel HVOS nog iets goed maakte in de laatste zes minuten. Uitslag 1810. Uit deze wedstrijd bleek weer eens duidelijk dat MMO te recht meedraait in de top van deze klasse. Middels snelle breaks en snelle aanvallen, maar ook door het uitspelen van een aanval, werd HVOS overspeeld. Opvallend was ook het optreden van Ingrid van der Laan in de eerste garde van MMO. Zij zorgde voor drie treffers. Heren Olga Saturnus speelde tegen - terecht - underdog UD 2 als een natte krant. Dat leek niet zo te zijn in het eerste kwar tier van dit treffen. Saturnus had het aanvalsspel van UD volledig onder controle, terwijl de Leidenaars zelf creatief aanvalsspel toonde. Gaande weg de eerste helft echter leek de geest uit Saturnus te ver dwijnen. De ruststand gaf 38 voordeel aan, maar dat voor deel had dubbel zo groot moe ten zijn gezien het aantal ge miste kansen. Na de pauze glipte de wedstrijd uit de Leid se Vingers. UD, zij het met harde acties, vocht zich terug. Aan de eindstreep was de stand gelijk 1313. Planten hoek Foreholte en MSV speelden een regio-derby. Hoewel Foreholte de beste kaarten had, vanwege de indi viduele kwaliteiten, was MSV het meest effectief. MSV won op mentaliteit: 1714 (94). MMO behaalde een regelmati ge overwinning op AHC 3. Ge rard Elsgeest zette twaalf tref fers op zijn naam. Einduitslag 15—28 (6—15). PETER WAALWIJK ugdploegen goed op dreef [eDEN De jeugdploegen 3 LZ '86 en De Zijl/LGB )en tijdens de eerste ronde 1 de Speedozwemwedstrij- van zich doen spreken, best in vorm was Jolanda rveer van De Zijl. Zij be de zaterdag in het Vijf >ad een dubbele overwin- 200 meter wisselslag 9) en 100 meter vrije slag .7). Haar tijd op de 200- |?r wisselslag (meisjes '70) kende tevens een nieuw loonlijk record. LZ '86-zijde was Nancy in de Vegte de meest op vallende zwemster. In de jong ste leeftijdsgroep (geboren in '74/'75) was deze nog maar kort op serieuze wedstrijden actieve zwemster een klasse apart op de 100 meter vrij. Zij won zeer ruim in 1.23.8. Edo den Boef (Zijl) in 2.51; 100 meter vrij meisjes '74/'75: 2e Amarentia Verkade in 1.29; 100 meter vlinder meisjes '73: le Yvonne Laterveer (Zijl) in 1.29; 100 meter rug jongens- '73: le Laurens van Kampen (Zijl) in 1.28; 100 meter vlinder meisjes '72: 2e Pauline Stastra (LZ '86) in 1.23, 3e Ingrid van Veen (Zijl) in 1.23.9; 100 meter vrij jongens '72: 2e Erwin Siera (Zijl) in 1.11; Idem meisjes '70: Patri cia Distelveld (Zijl) in 1.09. In Spijkenisse nam de Zijl/LGB deel aan een vierkamp. Ook hier waren het de zusjes Laterveer, die naast Hans Lalau, René Correljé en Pauli Venekamp voor de eerste plaatsen moesten zorgen. Yvonne Laterveer won zowel de 100 meter schoolslag voor meisjes onder tien jaar (1.42) als de 100 meter vrije slag (1.22), terwijl Jolanda Laterveer op de 100 meter vlinder in twee categoriën zegevierde (meisjes onder 16 en onder 14 jaar). René Correljé won de 100 meter vlin der (onder 16) en Pauli Venekamp de 100 meter vrije slag (onder 12) Hans Lalau's 2.38 tenslotte-, was in Spijke nisse goed voor een overwinning op de 200 meter schoolslag bij de heren. Herstel John Kuyvenhoven LEIDEN Waar hij vori ge week in Stein nog met een pijnlijke enkel af moest stappen, reed vel drijder John Kuyvenho ven gisteren in Diessen al weer naar de derde stek. Met nog één week te gaan tot het NK in het Lim burgse Hulsberg zette ook Hans Steekers goede re sultaten neer: zevende in Gemonde, zesde in Dies sen. Zaterdag verging het Kuyven hoven op het snelle parcours in Gemonde niet al te best. Doordat het zo snel was, bleek het na de start practisch on mogelijk om op het harde par cours nog renners in te halen, waardoor de Leidenaar op de elfde stek bleef steken. Hans Steekers kwam beter uit de voeten en eindigde op de ze vende stelling. In Diessen was Kuyvenhoven veel meer in zijn schik. Ditmaal moest er geploeterd worden door zware knollenvelden, wat de Uni- versrenner een onverwachte ereplaats opleverde. Achter twee ontsnapte renners, thuis- rijder Baars en Ronald Rol, leek hij kansloos in de spurt om de derde plek met Wicher van de Hoef en Nico Verhoe ven. Geheel onverwacht slaag de hij er toch in zijn tegenstan ders op de meet met één wiel tje te kloppen: derde. Hans Steekers, die eerder in de koers nog aan de zijde van zijn streekgenoot had gestreden, viel terug tot de zesde stek. De uitslagen van de jongere streekrenners vielen ietwat te gen: in Diessen eindigde de. van ziekte herstellende Eddy Kouiss als vijfde bij de nieu welingen, terwijl Hans Kolen brander zevende werd. Junior Martin Overdevest beëindigde zijn koers als zesde. Liefhebber Rob van Klink, elfde in Gemonde, werd giste ren tweede in de laatste rit van de Goudse competitie ach ter prof Kees van der Wereld. Amateur Ton Saveur werd al gemeen winnaar. LEIDEN „Pure onderschat ting", stamelde Elmex Leiden coach Theo Kinsbergen na de verloren partij tegen het Am sterdamse Black Velvet (80- 82). „Een aantal jongens had Amsterdam onlangs tegen Stars zien spelen en dacht „ach, dat varkentje wassen we wel even. Levengevaarlijk na tuurlijk", wist Kinsbergen achteraf. Maar ja, toen was het al te laat. Beter zou zijn ge weest als de zich „beste coach van Europa" noemende Kins bergen zijn ploeg daar vooraf van had kunnen overtuigen. Of anders bij rust (42-42), toen het er al niet zo rooskleurig uitzag. Maar het gebeurde niet, althans, niet afdoende. Dat Leiden tegen het onder aan de ranglijst vertoevende Amsterdam in de eerste helft voorsprongen afwisselde met achterstanden was op zich niet bijzonder. Zo verging het de Leidenaars deze competitie al vaker tegen zwakkere tegen standers. Verontrustend was dat nimmer, want doorgaans werd in de tweede twintig mi nuten orde op zaken gesteld, ook al is dat niet zoals het een topclub betaamt. Tegen Am sterdam was Leiden zelfs daartoe niet in staat. Integen deel, via de toch wel zorg- wekkkende 42-42 bij rust en 54-53 halverwege bouwden de Amsterdammers via de ge makkelijk raakschietende Hank Smith en John Franken in de tweede helft aan een voorsprong, die zelfs opliep tot elf punten (62-73). Met nog een kleine vier minuten te gaan had Leiden weer wat terrein gewonnen (76-77) en leek ein delijk de buit te worden bin nengehaald. Maar het gebeur de niet. Zoals dat gedurende de gehele wedstrijd het geval was geweest werden ook in die cruciale slotfase ballen ver speeld en te weinig rebounds gepakt. Het door ex-Leiden coach Henny Blom getrainde Amsterdam kon zelfs in die fase van de strijd de wedstrijd controleren. Sterker nog, de ploeg kon het zich, in de per soon van nieuwe Amerikaan Hill, veroorloven om bij de stand 78-80 tweemaal op rij vrije worpen te missen. Ge woon omdat Leiden vergat aanvallen af te ronden en Hank Smith dat aan de andere kant wel deed en daarmee Leiden's vonnis tekende. Scores (rebounds) Leiden: Wiley 22 (12), Washington 18 (15), Van der Bergh 12 (10). Wiel 12. Kragtwijk 8. Hagens 8. Totaal aantal rebounds 39; balverlies: 23 maal; schotpercentage team: 57 Topscores Amsterdam: Smith 24. Hill 22, Franken 18, Joustra 12. Totaal aantal rebounds: 45; balverlies: 12 maal; schotpercentage team: 45. LEIDEN Door een 3-0 overwinning op het Rotter damse RVC heeft het eerste damesteam van Gemini/Kan- geroes zich alleen op de twee de plaats genesteld. Concur rent PVC/Blokkeer de punten liet liggen. LUSV begon sterk tegen Kalinko, maar viel te rug: 3-1. Gemini haalde de punten weg bij het altijd moei lijk te kloppen Zovoc. In de derde damesdivisie boekte Leython de volle winst, pakte NOVO één en Gemini 2 geen punten. In de promotieklasse heren liep DAC weer een pun tje verder uit op de concurren tie. Gemini had een gemakkelijke middag tegen hekkesluiter RVC. Alleen in de tweede set moest coach Leo Boeren tot actie overgaan om setverlies af te wenden. Bij de stand 8-13 schakelde hij over op een 2-4 systeem met Carla van Blijs- wijk en toen hij op de stand 17-17 ook Hannie Loof in de ploeg bracht, was de strijd snel gestreden: 15-7, 19-17, 15-9. LUSV startte sterk bij Kalin ko. Goed aanvallend werk van Martin Broere en sterke servi ce van Rob Mudde leverden de Leidse ploeg een 0-1 en 3-8 voorsprong op. Verdedigend ging de ploeg van John Groen daarop in de fout en Kalinko maakte overtuigend uit: 9-15, 15-9, 15-9, 15-9. De heren van Gemini speel den een zwakke partij tegen Zovoc. In de voor sport niet zo geschikte sporthal Olympia - maar ach, de architect heeft zich tenminste kunnen uitle ven - moest de Voorschotense ploeg in het openingsdeel nog wat wennen aan de slechte lichtval. Daarna herstelde Ge- mini zich goed en haalde de drie punten binnen: 15-8, 7-15, 15-17, 6-15. In de derde divisie G (dames) pakten bij Leython twee wis sels in de tweede set minder goed uit. Omdat in de derde en vierde set vooral Anneke Ver- hart een goede partij speelde, bleven de drie punten in Lei derdorp: 15-9, 11-15, 15-11, 15- 10. Gemini 2 stelde teleur te gen AV'40. Een 1-0 13-8 voor sprong werd uit handen gege ven: 15-10, 14-16, 8-15, 13-15. NOVO herstelde zich goed van een 0-2 achterstand tegen Zevenhuizen. In het slot van 'het slotdeel maakten de Noordwijksen te veel fouten om de overwinning te grijpen: 15-8, 15-8, 4-15, 5-15, 15-10. Promotieklasse Leython kwam er in de ope ningssets niet aan te pas tegen Jupiter. Pas toen in de derde set de niet fitte Henny van der Hulst binnende lijnen werd gebracht, volgde Leiderdorps herstel. In de vijfde set maakte Leython nog een 14-11 achter stand goed om vervolgens twee punten rijker huiswaarts te keren: 15-4, 15-7, 12-15, 12- 3lanaen' Bij de dames leek LUSV op winst af te gaan tegen koplo per Thor. Het door winter sport gehavende Leidse team kon de 2-0 voorsprong niet vasthouden: 11-15, 11-15, 15-9, 15-12, 15-13. Overige uitslagen dames: DAC - RVV 3-1, Gemini 3 - NOVO 2 3-2. 15. Donar speelde een spannende partij tegen het onderaan staande DOS. Verdedigend verzette de Leidse ploeg ber gen werk en dat rendeerde vooral in de tweede en derde set. In de vierde set kwam Do- nar net tekort om in het be slissend gedeelte gelukkig te finishen: 11-15, 15-9, 15-11, 13- 15, 17-15. NOVO speelde een sensatione le wedstrijd tegen Punch. In de vijfde set kwamen de Noordwijkers met 14-12 ach ter, maar trokken die reeks alsnog met 17-19 naar zich toe: 17-15, 9-15, 10-15, 15-13, 17-19. DAC had geen problemen met Zevenhuizen 2. Ruim binnen het uur was de Alphense ploeg drie punten rijker Tweede divisie D heren: Tornado 13-36; HSV Sport 1889 13-32: Madjoe 13-29; Ruiter/VSC 13-25; Spirit/B 13- 23; Martens/Lekkerkerk 13-23; LUSV 13-17; US 13-16;Kalinko 13-12; The Smash 2 13-10; SVC 13-7Com- paen 13-4. Derde divisie G heren: Krimpen 13- 35; van Santen/Haag 13-33; Slie- drecht Sport 13-31; Gemini/Kange- roes 13-26; Tonegido SC 13-24; Radius 2 14-19; Zovoc 13-17; US 2 13-15; Del ta 14-14; Broleco/Vl. 2 13-13; ZMS 13- 9; Armixtos 2 13-1. Tweede divisie D dames: Schip pers/B. 13-32; Gemini/Kangeroes 13- 27; PVC/Blokkeer 13-24; Tonegido SC 13-24; Van Santen/Haag 2 13-21; Madjoe 13-21; Allides 13-18; Deltai- loyd/AMVJ 2 13-17; Broleco/Vlaar- dingen 13-16; SVV 2 13-15; Purvo 13- 9; RVC/Lybanon 13-7 Derde divisie G dames: Be Fair 13- 28; Leython 13-25; Starlift/Voorburg 3 13-23; Zevenhuizen 13-23; Gemini- /Kangeroes 2 13-22; NOVO 13-21; AV 40 13-20; Ruiter/VSC 13-19; Ar mixtos 13-17; Tornado 13-13; Van Santen/Haag 3 13-12; MVC 13-11.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 17