Rijnsburgse Boys onverwacht onderuit SS mkr'H Sjoerd Boot trekt FC Lisse over de streep Noordwijk strandt op lastig Spijkenisse Hazerswoudse Boys ten onder tegen DSYP MSm Buter vertrekt RCL weini* slag- vaardii SPORTTRIBUNE MAANDAG 24 JANUAR LISSE FC Lisse pakte op eigen veld twee moei zaam veroverde, maar zeer belangrijke punten door Zwaluwen Vlaardin- gen met 3-2 te verslaan. Nu er aan het eind van de tweede klasse-rit drie pro motieplaatsen richting eerste klasse te verdelen zijn én een overwinning in deze klasse der gelijke spelen meer dan dubbel telt, derhalve een belang rijke stap op weg naar po sitieverbetering. Overi gens had FC Lisse op een cruciaal moment wel de hulp van scheidsrechter Kraayo nodig. Bij de stand 1-1 beloonde de leidsman een professionele duike ling van Sjoerd Boot met een strafschop. Het was zaterdag een boeien de partij voetbal. Zowel Lisse als Zwaluwen koos voor „voorwaarts voetbal", waar door aan beide kanten voor gevaar werd gezorgd. Met name in het eerste part, toen de Lissese pupillen van Tals- ma hun tegenstander bij vla gen wegspeelden, kende de ploeg evenzoveel gevarlijke momenten voor het eigen doel. Vooral door het minder sterk meeverdedigen van de middenvelders werd het cen trum in deze fase door het alert opererende Vlaardin- gen regelmatig benut voor gevaarvolle acties. Na de rust kregen aanvoerder Frans van der Laan en zijn spelers meer greep op dit facet van het Vlaardingse spel. Al in de achtste minuut to rende Arie Schalk hoog bo ven de defensie uit, toen Boot voorzette. De gedeci deerde knik bracht het leer achter de lijn: 1-0. Hans Westgeest poeierde van zo'n 25 meter de bal op de paal, waarna Jan van Slooten en Schalk ook nog kansen kre gen, maar die niet benutten. Het was Cees Vogel, die pro fiteerde van het slechte weg werken van de bal door de Lisser achterhoede: 1-1. Ook de tweede helft vertoonde twee ploegen, die slechts wa ren gekomen om de twee punten binnen te slepen. Halverwege dat laatste deel, toen de thuisclub steeds moeizamer door de Vlaar dingse verdediging sneed. naar de stip. Rob Suttorp maakte het karwei af. Lisse maakte onmiddellijk gebruik bracht routinier Sjoerd Boot de oplossing. Op links sterk doorstotend, schoof Vogel hem de bal voor de voeten weg. Met de wreef goed ach ter Vogel's been geplaatst viel Boot spectaculair en wees arbiter Kraayo direct van de verwarring, i stond in de Zwaluwen^ Ruud Bröring tikte da de op snelheid zijnd! Slooten, die op zijnn goalie Kloppenburg pT de en 1-3 scoorde. Hetl fensief leverde een| schot van de oplopemr Visser op, die de eirï daarmee op 3-2 bepaal TJEERD SCH| Scorevcrloop: 8 Arie Schalm Vogel 1-1, 64 Suttorp 2-1,1 Slooten 3-1, 86 Visser 3-2. FC Lisse: Groeneweg, Van Aanholt, Van Tol, Schalk, Van der Laan (Peterl Boot, Suttorp, Bröring, Van L RIJNSBURG Hoewel koploper Noordwijk eveneens een nederlaag te incasseren kreeg en het verschil met de lijstaanvoerder derhalve binnen aanvaardbare per ken bleef, kwam het verlies tegen Vitesse Delft zater dag hard aan bij Rijnsburgse Boys. Niet alleen was de Delftse tegenstrever tot zaterdag de hekkesluiter van de eerste klasse A - waardoor een 0-1 nederlaag vooraf nu niet direct tot de meest waarschijnlijke mogelijkhe den behoorde - maar ook toonde Rijnsburgse Boys zich op het eigen Middelmors over de volle negentig minu ten gemeten toch wel de minst slechte ploeg. Omdat een groot veldover- wicht na rust evenwel niet met treffers werd bekroond en Vitesse vier minuten voor tijd een snelle counter wél doel treffend afrondde, bleef Rijns burgse Boys - tot zaterdag nog ongeslagen op eigen veld - met een „dubbele nul" achter. Voor rust werd het overigens nog niet duidelijk dat de thuis club de punten onterecht aan de tegenstander zou moeten gaan laten. In dat erbarmelijk slechte part (scheidsrechter Bob Dammers floot de beide ploegen dan ook maar twee minuten te vroeg naar de kleedkamers) mocht Vitesse Delft op basis van de veel gro tere inzet zelfs een voorzichtig plusje noteren. Een klein voordeeltje dat na de pauze snel werd wegge werkt door de zonder Henk van Voorbergen en Johan de Kroon (beiden op oefening in Duitsland) acterende elf van trainer Arie Lagendijk. Nadat Pleun van de Akker namens Vitesse van afstand net naast had geschoten, was het woord én het veldoverwicht zeer overtuigend aan de thuisploeg. Weliswaar slaagde Rijnsburgse Boys er niet in echt uitgespeel de kansen te creëren, gevaar lijke situaties waren er volop voor het doel van weer sterk spelende Paul Oortwijn. Kop ballen van Rob Gillissen mis ten echter net de juiste rich ting en ook schoten van veel opkomende voorstopper Wim Driebergen, Marcel van der Blom, Nico Kuyt en Gillissen brachten de bal niet in het vij andelijke net. Het sterke aan dringen van de Rijnsburgers verschafte Vitesse Delft aan de andere zijde veel ruimte, waarvan slechts af en toe werd geprofiteerd met snelle uitvallen. In de 84ste minuut zou een dergelijke counter echter wel tot de enige en dus winnende treffer van de wed strijd leiden. Gerard Kam pioen, daarvoor reeds twee maal onreglementair, maar niet bestraft, door bewaker Driebergen gestuit, werd door Peter van der Meer wegge stuurd. Jack Manuputty pleeg de een vergeefse achtervol ging, waarna ook toesnellende Driebergen slim werd om speeld. De inzet in de korte hoek was invaller-doelman Cees Star vervolgens te mach tig- GERT-JAN ONVLEE Scoreverloop 84 Kampioen 0-1. Rijnsburgse Boys: Star. John Manu- Ëutty, Toet, Driebergen. Paul van der lom (Van Dijk), Hogewoning. Kuyt, Jack Manuputty. Merbis, Gillissen. Marcel van der Blom. Laatste man John Manu putty Is ver doorgedron gen in de defensie van Vi tesse Delft. Ook deze actie zou Rijnsburgse Boys geen treffer opleveren. fe§ g - JLI 'x■><.-? - - Li- <>V v- ARC houdt Hoekse Boys op remise LEIDEN De belangrijke strijd tussen ARC en Hoekse Boys eindigde in een 2-2 remi se, nadat beide ploegen bewe- - zen hadden aan elkaar ge waagd te zijn. Katwijk was be paald niet op dreef tijdens het treffen met het nog minder draaiende Vlaardingen. Toch greep de kustformatie de volle winst: 2-1. Ter Leede en MVV '27 kwamen niet tot doelpun ten. ARC-Hoekse Boys 2-2 (1-2) Het topduel werd op het scherp van de snede uitge vochten. De eerste 30 minuten toonden een oppermachtige thuisclub. Het was dan ook ARC dat de leiding nam. René Lammers kopte de bal in, na dat jeugdig international Joop Lankhaar tegen de lat had ge schoten. Uit een omstreden strafschop kon doelman Dick Bos na een half uur gelijk ma ken, waar Hoekse Boys nog voor de pauze een doelpunt bijdeed. Het leer belandde na een fraaie omhaal van Patrick van de Herberg in het Alphen- se net: 1-2. De Boys probeer den direct na de rust de beslis sende treffer af te dwingen. De press werd echter goed op gevangen. Edwin Heespelinck scoorde tien minuten voor het einde de gelijkmaker. Katwijk-Vlaardingen 2-1 (1-0) In een bar slecht duel was het Wim Guyt 2, die na amper een Tcwartier spelen het doel trof. De voorsprong zou zelfs tot na de onderbreking op het score bord blijven staan. Toen was het toch Vlaardingen, dat een ogenblik 'uitblonk' en de bal in het Katwijkdoel werkte. Omdat de thuisspelers nog de minst slechten waren, moesten de twee punten eigenlijk in Katwijk blijven. Aanvaller Jan van Duyn kwam een kwartier voor tijd goed door en werd van achteren gepakt binnen de 16-meterlijnen. Jan van Dijk verzilverde de penal ty, waarmee hij de winst bin nenhaalde. Ter Leede-MVV '27 0-0 Een doelpuntloos eindigende wedstrijd hoeft niet per defini tie een saai gebeuren te zijn. In Sassenheim was het dat echter wel. Geen van beide ploegen kwam tot voetbal hoogstandjes en omdat de ver dedigingen daarbij ook nog eens minder fouten maakten dan de twee frontlinies, was er van spectakel derhalve geen sprake. Een juiste eindstand. NOORDWIJK Een ui terst gedisciplineerd spe lend Spijkenisse bezorgde koploper Noordwijk de eerste thuisnederlaag van dit seizoen. Het frisse, niet al te gestructureerde spel van de Buter-ploeg kwam nu eens niet goed uit de verf. Nadat het voorzich tig, met beperkte man kracht, aanvallende Spij kenisse in de slotfase de score had geopend, lever de het wanhoopsoffensief van de Noordwijkers niets meer op. Bijna had Spijke nisse de 0-1 voorsprong zelfs nog uitgebreid. Het zat de Noordwijkers in deze competitie tot nu toe be paald niet tegen. Wanneer de vorm of inspiratie het wat liet afweten, lachte het geluk de ploeg toe. Steeds kwam er weer een enorme opleving, waardoor men de wedstrijd in soms nog geen tien minuten alsnog naar zich toetrok. Te gen Spijkenisse ging deze vlie ger evenwel niet op. Al in de openingsminuten wa ren de bezoekers heel dicht bij een doelpunt. De thuisploeg leek toen nog niet goed wak ker. Een schot van Jaap Vlek- ke miste echter de nodige kracht en een semi-lob van Robert de Heer belandde op de paal. De Noordwijkers werden hierdoor wakker geschud en ontwikkelden een bescheiden overwicht. Hiertoe gaf Spijke nisse overigens de gelegenheid door voortdurend vanuit de- NOORDWIJK Piet Buter heeft laten weten volgend seizoen niet langer trainer van Noordwijk te zullen zijn. Dit ondanks het feit dat hij, met de van veel kanten be kritiseerde verjonging van de ploeg, zijns inziens toch gelijk heeft gekregen. Het streven van Buter én de ploeg is er fel op gericht nu met een kampioenschap de samenwerking te besluiten. De Noordwijk-trainer verlaat zijn ploeg niet vanwege aanbiedingen van elders. Die zijn er (nog) niet. Overi gens is hij wel vast van plan volgend seizoen bij een an dere vereniging als oefenmeester aan te treden. Zijn vertrek is niet toe te schrijven aan een conflict met het Noordwijk-bestuur. Wel zijn er enige nog altijd niet in geloste wensen, zoals het realiseren van een betere trai ningsaccommodatie voor de wintermaanden. Buter maakt daar echter geen groot probleem van: „Laat de nieuwe man zich daar maar eens met frisse moed voor inzetten." Routinier Jan Willem Bogers waagt een voorzet. Noordwijk verloor met 0-1 van Spij kenisse. fensieve stellingen te opere ren. Daarmee leverde de ploeg geen afbraakvoetbal, zeker niet, want de aanval, met de gelijke combinaties, werd ook behoorlijk verzorgd. Noord wijk had het er moeilijk mee. Met een fraaie volley van Vink, een schitterende solo van Bogers en een juist naast draaiend afstandschot van Gerlof zijn de belangrijke kan sen alle genoemd. Spijkenisse grossierde nu ook niet in doel- rijpe mogelijkheden, maar bleef vrij simpel overeind. Aan het begin van de tweede helft leek Noordwijk het kar wei alsnog te gaan klaren. Bij een hoekschop kwam de ove rigens sterk keepende Spijke- nisse-goalie Veenman iets te enthousiast uit het doel en miste de bal. Daardoor kon Timo Gerlof inkoppen, maar zag zijn inzet van de doellijn weggetrapt. Bogers tekende voor een verrassende pegel- harde knal en Smits, oog in oog met doelman Veenman, trof zijn opponent met de bal vol op het lichaam. Vervol gens luwde de Noordwijk- druk en kon Spijkenisse wat meer op avontuur. Vlekke kon eenmaal vrij aanleggen, maar schoot over. Pal daarop was de strak geschaduwde Bram van Rij bewaker Van Beveren te snel af, doch werd door Van Beveren en Klinkenberg als nog in de sandwich genomen. Bij de resulterende vrije trap wist Aren Buvens het muurtje te omzeilen en mepte Dort- mundt de bal in eigen doel: 0- 1. Noordwijk zette nog eens vol aan, maar miste in alle ij ver de nodige rust. De deson danks gecreëerde serie kansen bleef zonder resultaat. Met de organisatie achterin werd het steeds minder nauw genomen, doelman Dortmundt rukte zelfs enige malen op tot aan de middenstip. Van deze situatie maakte Spijkenisse bijna ge bruik. Evert Touw ging alleen op het doel af, omspeelde Dortmundt en trof de paal. Een grotere Spijkenisse-zege zou ook wat teveel van het goede zijn geweest. LEJO BUCK Scoreverloop: 78. Buvei 1-0. LEIDEN De streekder- by tussen Zevenhoven en Woubrugge eindigde in een duidelijke 3-0 over winning voor de thuisver- eniging. Hazerswoudse Boys speelde goed tegen het nog beter acterende DSVP en verloor met 2-4. KRV hield Jodan Boys op 0-0, terwijl ook Koude kerk en FC Maluku een gelijkspel overeenkwa men: 1-1. Oegstgeest lijkt de goede lijn door te trek ken en snoepte Rohda'76 een puntje af (1-1). SIZO verloor de aansluiting met de kop door met 0-1 Zandvoort'75 te verliezen. Zevenhoven- Woubrugge 3-0 (1-0) Woubrugge zette de wedstrijd het eerste uur volledig naar zijn hand, Zevenhoven kwam niet aan aanvallen toe. De Woubrugse aanvalsdrift werd echter niet bekroond, ook al omdat de paal een doelpunt van Cor Buntsma in de weg stond. Zevenhoven had min der mogelijkheden nodig. Ge holpen door een fout van de Woubrugse defensie kon Ge rard Bos de bal terugleggen op Bert de Boer, die deze eerste Zevenhovense aanval verzil verde. Na de pauze trok Cor Bons zo scherp voor, dat de voor de zieke Gerard Volwa- ter invallende goalie Remy van Veen de bal in eigen doel sloeg: 2-0. A-junior René Bon bepaalde met een goed inge schoten vrije trap de eindstand op 3-0. Hazerswoudse Boys- DSVP 2-4 (1-2) Waarom DSVP bovenaan de ranglijst staat, bewees de ploeg in Hazerswoude. Hoewel de thuisspelende Boys sterk te genstand boden, ging de zege naar Pijnacker. Rienk Poot bracht Hazerswoudse Boys op voorsprong, hetgeen werd be antwoord met twee treffers voor de rust. Na de pauze deed de door FC Utrecht's Dick Ad vocaat gecoachte koploper er nog twee bij. Pas vijf voor mi nuten voor het slot was de ont vangende équipe in staat tegen te scoren. Peter van der Niet maakte er 2-4 van. Jodan Boys-KRV 0-0 (0-0) De boeiende partij miste maar één ingrediënt; treffers. Geen van beide clubs was in staat de bal in het doel te krijgen. Voor de Katwijkers waren Gerard van Beelen en Kuyt er nog wel dichtbij en kreeg ook de weer spelende Frans Houwert mogelijkheden voorgeschoteld, maar geen van de aanvallers was koelbloedig genoeg om de aanvallen af te ronden. Koudekerk- FC Maluku 1-1 (0-0) Vreemd genoeg speelde Malu ku, technisch ver vooruit op de overige vierdeklassers, van uit de verdediging. De buiten- spelval werd strak gehanteerd tot aan de pauze. In de tweede helft bleef de achterhoede wat vaker hangen, waardoor meer ruimte ontstond voor Koude kerk. Arie Westmaas kopte de bal uit een voorzet van Wim Ringelenstein goed in. Vlak voor het einde werd de Mo lukse spitsspeler het veld uit gestuurd, na een „slaande" re actie als antwoord op een min der prettige opmerking van laatste man René de Jong. Desondanks scoorde FC Malu ku in de resterende twee mi nuten de gelijkmaker. Oegstgeest-Rohda,7 6 1-1 (1-0) Oegstgeest opende voortva rend. Vloeiende aanvallen volgden elkaar op, totdat Hen- nie Roodenburg geblesseerd moest uitvallen. De organisatie was wat minder, hoewel er nog altijd redelijk voetbal op de mat werd gelegd. Ton Wer ner werd binnen de berucht lijnen gevloerd, waarna Dick van der Mey vanaf 11 meter kon scoren: 1-0. Na de hervat ting kwam Rohda sterk opzet ten, maar bleven de Oegstgeest uitvallen zeker zo gevaarlijk. Toch werd halverwege de ge lijkmaker gescoord. SIZO-Zandvoort'75 0-1 (0-1) Al na acht minuten viel naar later bleek de beslissende tref fer in het topduel tussen SIZO en Zandvoort. Uit een goedge- nomen vrije trap 'boog' de bal mooi over doelman Herman Keizer heen. Toen SIZO ging drukken, op zoek naar de ge lijkmaker, werd de verdedi ging nog weieens vergeten. Hoewel Gerard Hoogervorst en Eltjo Vijn goede mogelijk heden kregen, kwam de ge lijkmaker niet. Zandvoort zag Nijkamp de bal zelfs nog van uit een strafschop op de paal schieten. SIZO verloor door deze nederlaag de aansluiting met de kopgroep. WERKENDAM legenheidsopstellingj RCL in de wedstrijd Kozakken Boys fii neerde zaterdag ga Werkendam. Pierre Gemerden was nag middenveld gesc! om de op winterspel kantie zijnde aanv( Dick van der Bijl t( vangen en met Ceejl in de spits, speelde 4 cing een goede pot. j in het duel niet gei werd had andere ken; op beslissend? menten bleek de L) dorpse ploeg niet t vaardig genoeg. Kozakken Boys startte! verwierf zich vrij sr? overwicht. De thuisploej hier geen doelpuntend uit en de overheersing een minuut of twintig 1 Het was voor de rood Peter Siera, die vani vrije trap de bal door zakse goalie Ottenvan de uiterste hoek gepli worden. Sieto Schalke nog voor de rust fors oi gehaald binnen de 'pe nen', maar de arbiter ba seerde het incident d< geven van een indirec schop. Ook een handsl Ger Klop werd d( scheidsrechter door de gezien. Wel stootte Eric van D< na de thee goed door e teerde Ruis, die echter inschoot en zijn kans w verloren zag gaan. He draaiende RCL hield ken Boys zelf goed op i en werd uiteindelijk n» winstpunt zeker niet rJ loond. RCL: Van der Heijden, menga, Haneveld, Braat, Van Gemerden. Bruna, Ruis, Van Doeselaar. Sier) 1 Quick Boj opper- 1 machtig bij PPSCl SCHIEDAM Het beter spelende Boys had geen e moeite met PPSC Schiedammers opere moeizaam vanuit d fensie, terwijl de Ka se elf vlot combin de partij afwerkte Katwijkers trokken halve huiswaarts m< 1-3 zege op zak. Na een minuut of twinl het 't Hoen, die PPSC o| sprong bracht. Al enke len was Quick Beys op c ment een strafschop c den, nadat Schiedamse digers de bal met de har den gespeeld. Goed do van Frenk van der bracht vervolgens de (rust)stand op net scoi Halverwege het tweedi waarin Mart van dei weer als vanouds vlam diende Teun van der Pli van Rooyen. De midden aarzelde niet: 1-2. Quicl domineerde inmiddels dig, waar het zeer z PPSC nog altijd een verdedigend spelletje over stelde. Tien minute het einde besliste Va Kley de strijd. Op snelh komen passeerde hij Schiedammers met gro mak en schoot de bal va 16-meterlijn keihard kruising: 1-3. Scoreverloop: 20 't Hoen 1-0. der Kley 1-1, 70 Van Rooyei Van der Kley 1-3. Quick Boys: Guyt. Teun Plas. Anne Ouwersloot, Rier Delft, Eijsberg. Aandewiel, C wersloot, Van der Kley, Van Mart van der Plas.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 16