Ina Steenbruggen niet kapot na vijf kilometer Zwembond wil uit de rode cijfers f Voorlaatste EK Alkemadese junioren naar schaatskampioenschappen Van Veen vertrekt Garrincha dood door alcohol Tennisteam in promotieronde "ORT jig Oranje oefent 'fen FC Utrecht uT Jong Oranje, dat op woensdag bruari zijn Europese kwalificatie- :a|rijd tegen de jeugd van Spanje af- il speelt dinsdag 25 januari, ter ejereiding op dat duel, in stadion De Onwaard een oefenwedstrijd tegen ejtrecht. Voor deze ontmoeting, die "dags om drie uur begint, heeft :oach Rob Baan de volgende spe- litgenodigd: Sjaak Storm (Excel- Ronald en Erwin Koeman (FC igen), Bennie van Aerie (PSV), Rijkaard, Willem Kieft, Marco leasten en John van 't Schip (allen André Hoekstra en Ruud Gullit oord), René Maessen (Fortuna lené Roord (FC Twente) en René ,n (Roda JC). CcidócSomcint VRIJDAG 21 JANUARI 1983 PAGINA 9 - Ontslag voor Joop van Daele ROTTERDAM Joop van Daele, die ooit Feyenoord tegen Estudiantes aan de wereldbeker hielp, neemt het niet, dat Excel sior hem in zijn salaris wil kor ten. De hulptrainer op Kralin gen, die in april het A-diploma oefenmeester hoopt te halen, moet volgend seizoen de helft van zijn salaris inleveren. Van Daele wenst hiermee niet ak koord te gaan. Het bestuur van Excelsior, dat wegens bezuini gingsmaatregelen eerder de kantinebeheerder op straat zet te, is nu van plan een ontslag vergunning voor de hulptrainer aan te vragen. WASSENAAR OP PLAATS SCHARN UTRECHT Het bestuur van de Konink lijke Nederlandse Atletiek Unie (KNAU) heeft Bram Wassenaar met onmiddellijke ingang aangesteld als bondscoach voor de middenafstand heren. Wassenaar (38), oud- -kampioen en -recordhouder (3.39,1) op de 1500 meter, wordt voorlopig tot 30 septem ber de opvolger van Haico Scharn, die per 1 januari zijn contract heeft opgezegd. De KNAU is overigens niet van plan Scharn zonder meer ontslag te verlenen. Het be stuur van de atletiekunie heeft inmiddels via zijn juridische adviseur Mr. F. Kollen Scharn laten weten - eventueel via een ge rechtelijke procedure - schadevergoeding te zullen eisen voor het verbreken van zijn contract, dat tot 30 september van dit jaar loopt. Minneboo is record kwijt MOSKOU Gaby Min- neboo fs zijn wereldre cord kwijt. In Moskou fietste gisteren de 29-jari- ge Sovjet Aleksander Dolbitsjkine op de Olym pische wielerbaan van Moskou vijftig kilometer achter de motor in 38 mi nuten en 12,496 secon den. Hij was daarmee twee seconden sneller dan de huidige stayers- -wereldkampioen bij de amateurs vier jaar gele den in Antwerpen. Hubert Auriol kan tevreden zijn, hij zegevierde opnieuw. DUO ICKX/BRASSEUR WINT PARIJS-DAKAR DAKAR De Belg Jacky Ickx en de Fransman Claude Brasseur zijn winnaars geworden van de Rally Parijs - Dakar voor auto's. De Belgisch- Franse equipe reed in een Mercedes 280 GE en had in een vroeg stadium van de 10.000 kilome ter lange rally de leiding genomen. Bij de moto ren ging de overwinning naar de Fransman Hu- bert Auriol. De BMW-coureur had ook al gezege vierd in 1981. Anne Kies, de enige Nederlander die de finish haalde, werd na dagenlang vijfde te zijn geweest-uiteindelijk achtste. Van de 132 ge starte motorcoureurs bereikten er slechts 27 de finish. Twintig dagen geleden begon de rally in Algerije. Via Nigeria, Opper-Volta, Ivoorkust en Mauretanie eindigde men in Senegal. De Frans man René Metge, die als derde was gefinisht,- werd uit het klassement geschrapt, omdat hij geen kentekens op zijn wagen had. goenix mag fet spelen eRSFOORT Het sectie- 3jir van de KNVB heeft nfevond de aanvraag van atchting Phoenix om de i>9 van de SC Amersfoort [te nemen, niet gehono- i Een beslissing, die het. jjir van de nieuwe stich- pverigens wel verwacht 'Vooruitlopende op deze jeve beslissing heeft de ye Amersfoortse club na- nt al maatregelen geno- rom de strijd verder voor fhter uit te vechten. Er is kort geding aange- <jd dat, zoals de stichting nix hoopt, zaterdag of ,rdag al zal dienen. 1 Enroe en Vilas Sjialve finales YORK John McEn- (leeft zich afgelopen nacht atst voor de halve finales ishet Masterstoernooi. In ïjadison Square Garden in oYork bleef hij de Argen- itJosé Luis Clerc (6-3, 6-4) Jt vijandige 16.000 koppi- .ibliek de baas. McEnroe Kin de halve eindstrijd uit jGuillermo Vilas, die eer- Jp de dag Andres Gomez -5, 6-4 versloeg. De twee- jlve finale wordt betwist ■de winnaars in de duels a Connors en Kriek en 3 en Noah. rfel Mc Enroe zich in Ma- Square Garden voor- ig gedroeg, was het pu- vanaf de opening op de van José Luis Clerc. De ntijn faalde echter ge- t te maken van die steun, al omdat zijn backhand en ig te wisselvallig waren. Cnroe's zege was de 25e in i sinds zijn nederlaag te- Lendl in de halve finales j de Open Amerikaanse lioenschappen. De New er maakte tegen Clerc indruk. Volledig hersteld ien zeurende enkelblessu- ie hem in 1982 langdurig jrde, speelde hij als in zijn ,n der Lubbe it naar RVC HAAG John van der p is in het nieuwe voet- jzoen de nieuwe trainer jlVC. Het bestuur van de °fijkse amateur-hoofdklas- fereikte gisteravond een ord met de huidige oefen- Ier van VUC. Er is een lenkomst aangegaan voor Jeizoen. De 44-jarige Van Lubbe is in totaal bijna «aar trainer geweest van Daarbij was nog een on- Jeking van twee seizoe- iWaarin hij het Wateringse Jp onder zijn hoede had. ''aanstellen van Van der Ie als de nieuwe hoofd- Jr houdt in, dat Theo van _Wen na twee seizoenen aan het einde van het lo- voetbaljaar zal verlaten, 'ars, de tweede trainer, Jat de Rijswijkse vereni- lan het einde van het sei- ip eigen verzoek. Om fi- |ële redenen streeft RVC tar het aantal betaalde ;rs van drie terug te jen tot twee. Daarmee wil [ens nog niet gezegd zijn, iex Rijnvis, RVC's derde :r, ook zal vertrekken. jortprogramma Leiden 2 januari: Interregionaal: Ter Leede [Valken jLeede 2 - Siveo '60. Randstad ]2 - SVLV 2, Hazerswoudse - LSVV *70 2. Senioren 1: VVSB - Abbenes, ^AVV. Alphla - Leiden, Kagia - Choten, Valken '68 - GWS. >W - MVKV, LFC - Kickers '69, '70 - Unitas Lelden. SVLV - N- lale Jeugd: Quick Boys - Feije- UVS - VUC, FC Llsse - Kat- Roodenburg. tijk - Lugdunum, ZwIJndrecht - 23 januari: t: Interregionaal: GDA - NSV ]fC '71 - Alkmanla. pen 1: Alkmanla 2 - Kickers '69, i- Docos. FC Llsse - Randstad c - SJZ 2, Lugdunum 2 - Altlor, Hs - Bernardus, Foreholte - LFC. pos 2 - LFC 2, FC Llsse 2 - Fo- p 2, ROAC '79 2 - ROAC 79 1. j: Overgangsklasse: Stompwljk- )ys - VNL, KRV - ASC. Leidse Kickers '69. MO - VNA. Warmunda - ZLC, p Groen - Unitas Leiden. Zonder mutsen en trainingspakken met de sponsornaam er uitgebreid op praatten v.l.n.r. Ineke Kooiman, Ria Visser, Henk Louwmans, Alle Boorsma en Ina Steenbruggen gisteren tijdens een persconferentie. HEERENVEEN De vier Nederlandse rijdsters, die dit weekeinde voor het Europees kampioen schap schaatsen, zullen ook tijdens de wereldtitel strijd op het ijs komen. Dit heeft de kernploegtrainer Henk Louwmans gisteren in Heerenveen laten we ten. Ria Visser, Ina Steen bruggen, Alie Boersma en Ineke Kooiman vormen op 19 en 20 februari in Karl-Marx-Stadt het Ne derlandse kwartet, „Mits", zoals Louwman stelt, „vormbehoud wordt ge toond". Na het EK van Heerenveen wordt die vorm wekelijks ge test in wedstrijden. Bovendien wordt de kernploeg twee keer onderworpen aan een proef op de fietsergometer. Twee dagen voor het eerste echte interna tionale all-round titeltoernooi toont Louwmans zich ingeno men met de gewijzigde formu le. Met de vervanging van de duizend meter door 5000 meter heeft het vrouwenschaatsen volgens de coach een '„vol waardiger aanzien" gekregen. Het zit Louwmans evenwel dwars dat de „marathon" van het lange-baanschaatsen dit seizoen nog maar zo weinig kon worden afgewerkt. „In Stavanger" stelt de coach „had ik graag gezien wat mijn rijd sters tegen Björg-Eva-Jensen op dit nieuwe onderdeel zou den maken." Storm en hagel verhinderden vorige maand echter een confrontatie in de Noorse havenplaats. Door ziekte bleef Ina Steen bruggen, die ongerieflijke en door de trainers nutteloos ge achte, trip bespaard. De 26-ja- rige mondhygiëniste uit Utrecht is momenteel de snel ste Nederlandse op de 5000 meter. Met 8.09.9 tijdens de trainingsstage in de Kerstva kantie in Inzeil ligt de kern ploeg-oudste wel een halve baan achter op wereldrecord houdster Karin Enke (7.49.49), haar Oostduitse landgenote Andrea Schoenes (7.50,66) en Jensen die met gangmaking tot 7.50,4 kwam. „Voor mij is die verandering van het programma niet on gunstig", zegt Steenbruggen, wier overige persoonlijke tops- cores (42,52 - 2.12,76 - 4.36,58) geen uitschieters naar boven of beneden vertonen. „De pure sprintsters vallen nu uit de boot. Dat is goed, want die hebben toch het WK sprint. Echt kapot ben ik van zo'n 5 kilometer nog niet geweest. Dat in aanmerking genomen zie ik mij nog wel onder de 8 minuten rijden. Het komende weekeinde is voor mij al ge slaagd als ik bij de eerste tien eindig. Verder verwacht ik wind, regen en af en toe een opklaring." Anderhalve week geleden kwam Steenbruggen, die naast haar volledige baan Frans stu deert („nog vijf tentamens voor mijn middelbare acte") op die langste afstand minder HERENVEEN Het komend weekeinde in Heerenveen af te werken Europese kampioenschap schaatsen voor da mes is de voorlaatste in een reeks van vier. Na het toernooi van volgend jaar, dat in Alma Ata wordt gehouden, sterft het evenement een zachte dood. Drie jaar geleden nam Thialf het initiatief het Europees toernooi nieuw leven in te blazen. Een publiekstrekker is het Hooit geworden en er is na Alma Ata geen baan meer bereid de organisatie op zich te nemen. De organisatoren van Thialf komen uit de kosten als zaterdag en zondag 5.000 kijkers de wedstrijden bezoeken. „Vorig jaar waren die er", zegt een woordvoer der van de Heerenveense kunstijsbaan. „En evenals in 1982 zijn er in de voorverkoop 2.000 kaarten verkocht. Wij blijven afhankelijk van het weer". Heerenveen had in 1970 de primeur van het EK voor dames. Tussen 1975 en 1980 kwam het evenement wegens gebrek aan belangstelling niet op de internationale schaatskalenders voor. Van de ze ven toernooien werden er drie gewonnen door de Neder landse Atje Keulen-Deelstra. De laatste twee keer ging de titel naar Natalja Petroesjeva uit de Sovjet-Unie. dan een seconde tekort voor het incasseren van haar eerste Nederlandse titel. De winnen de 8.18.25 in een rechtstreeks duel met de later als kampioe ne gehuldigde Ria Visser, was onvoldoende. Steenbruggen, zeven jaar in de kernploeg en vlak voor haar zevende inter nationale toernooi: „Bij het NK wil het kennelijk steeds niet lukken. Ik heb daar ook geen verklaring voor". Regelmatig; De regelmatigheid die Steen bruggen dit seizoen kenmerkt is niet typerend voor haar thans veertien jaar omvatten de schaatsloopbaan. Vorig jaar ging het door een enkelblessu re in de zomer al mis. Een vijf de plaats bij de nationale titel strijd schakelde haar uit voor de grote toernooien. Een sterk optreden tijdens de slotwed strijden om de Gouden Schaats maakte veel goed. In de zomer van 1982 was er weer wat. Maar van de val van haar ra cefiets rest „slechts" een hech ting op het voorhoofd, die pas zichtbaar wordt als ze een blonde lok schikt. „Dat heeft dus verder geen negatieve ge volgen gehad", constateert ze. De in Olst bij Deventer gebo ren rijdster leidt een betrekke lijk druk bestaan. „De vrijdag voor het NK heb ik nog de hele dag gewerkt. Ik heb wel periodes gefiad waarin mijn le ven meer op schaatsen was ge richt. De huidige situatie is voor mij beter. Als ik stop (waarschijnlijk na de Olympi sche Spelen van Serajevo) heb ik de sociale zekerheid van een baan. Dat is tegenwoordig al heel wat". ALKEMADE Tijdens de Nederlandse kampioenschap pen schaatsen voor junioren op de lange baan, die komende weekend gehouden worden in Alkmaar en Utrecht, doen drie veelbelovende leden van „Trainingsgroep Alkemade" mee. Dat zijn de 15-jarige Roe- lofarendsveense Anja van der Poel, de 17-jarige Hoogmade- naar Edwin Chaudron en de 16-jarige Oud Adese Simone Velzenboer (sinds kort van „Trainingsgroep Alkemade" overgestapt naar de „Noord- wijkse IJsclub"). Anja van der Poel en Simone Velzenboer zullen in de klasse Junioren C op drie afstanden uitkomen, namelijk 500, 1000 en 1500 meter verdeeld over komende zaterdag en zondag. Anja start als 25e (van de in totaal 26 deelnemers) en Simo ne als 8e. Vooral Simone Vel zenboer verkeert in een bij zonder goede conditie; de ver wachtingen voor haar presta ties zijn dan ook hoog gespan nen. De Nederlandse kampi oenschappen lange baan voor. Junioren C worden verreden op de Utrechtse ijsbaan „De Uithof". Edwin Chaudron komt uit op de Nederlandse kampioen schappen lange baan voor Ju nioren B in Alkmaar zaterdag vanaf half twee en zondaga vond om zes uur. Volgens be stuursleden van „Trainings groep Alkemade" rijdt Edwin behoorlijk snel. Omdat het landelijk niveau echter erg hoog ligt, is er nog niets te zeg gen over Je uitslag van $e wedstrijden (500, 1500 en 1000 meter en 3 kilometer). „In ie der geval is het een hele eer om uitgenodigd te worden voor de Nederlandse kampi oenschappen lange baan", al dus het verheugde bestuur. RIJPWETERING ROAC '79 gaat op zoek naar een nieu we oefenmeester. De huidige trainer, Helmut van Veen, heeft het bestuur van de zon dagvierdeklasser medegedeeld ROAC '79 aan het eind van dit seizoen te zullen verlaten. Van Veen heeft er dan drie seizoe nen opzitten in Rijpwetering. UTRECHT Ook de zwembond blijft niet ge vrijwaard van financiële gevolgen van de huidige recessie. Vorig jaar leed de KNZB een verlies van ruim 2 ton, dat door nood gedwongen bezuinigings maatregelen inmiddels werd teruggebracht tot 150.000 gulden. Voorlopig kan dat tekort nog door de beschikbare reserves worden opgevangen, maar uiteraard is ook deze schatkist niet onuitputte lijk. „Hooguit vijf, zes jaar is het nog wel vol te houden, maar dan is het toch echt gebeurd", aldus Wim den Boer, die van- wege het bereiken van de pen- Belangrijk sioengerechtigde leeftijd per 1 april door de Haarlemse za kenman Hans Schoenmaker zal worden opgevolgd als di recteur van het bondsbureau in Utrecht. zinning voorziet onder meer in een strakker coördineren van de jeugdopleidingen. Het wa- terpolo-onderricht begint voortaan al bij de achtjarigen. Ook wordt nagegaan hoe het grote verloop (veel kinderen houden het zwemmen op hun veertiende al voor gezien, ter wijl de topsporters zelden de seniorenleeftijd halen), kan worden aangepakt. Daartoe worden wervingsacties op touw gezet en ook het school zwemmen vraagt hierbij de aandacht. Dit alles met als doel kwaliteitsverbetering, het bevorderen van een brede ba sis en mogelijk zelfs een ander competitiebestel. Voorzitter Klaas van der Pol toonde zich geen voorstander van contri butieverhogingen. De zorgelijke situatie werd voor een belangrijk deel ver oorzaakt door het afhaken van de als sponsor optredende stichting Nederland OKE. Bo vendien liep het aantal leden van de KNZB met anderhalf procent terug tot circa 165.000. Daarentegen vertoonde de groep wedstrijdsporters een licht stijgende lijn: plus 2000 naar ongeveer 48.000 niet-re- creanten. De zwembond weigert even wel bij de pakken neer te zit ten en heeft enige reddings plannen ontvouwd. Die herbe- Wordt 1983 in financieel op zicht een belangrijk jaar, ook sportief staat de zwemmers, waterpoloërs en kunstzwem sters een aantal interessante krachtmetingen te wachten. Hoofddoel zijn de Europese kampioenschappen, die in de tweede helft van augustus in Rome plaatsvinden. Een toer nooi waar de waterpoloheren zich eerst voor moeten kwali ficeren. Eind april strijden Roemenië, Tsjecho-Slowakije, Griekenland en Nederland in Brugge om twee beschikbare startbewijzen. In België kan bondscoach Denes Pocsik wel beschikken over spelbepaler Nico Landeweerd. Door een nieuwe werkkring wordt diens inzetbaarheid vervolgens echter dubieus. Dat geldt evenzeer voor Landeweerds clubgenoten, Aad van Mil, Ro nald Hermsen en Dick Nieu- wenhuizen (allen HZC-De Robben), die door werk of stu die onzekere factoren vormen. En dat komt Pocsik allemaal erg slecht uit. De lange Hon- gaar mikt eigenlijk vooral op de eerstvolgende Olympische Spelen, een evenement waar het Nederlands zevental per traditie goed pleegt te preste ren. Tot en met Los Angeles 1984 wil Pocsic zijn, jeugdige. selectie bijeenhouden. Het vastgestelde oefenprogramma met wekelijks een centrale training en diverse sterk be- zette toernooien oogt ambi tieus. Na Brugge volgt trou wens al onmiddellijk een eer ste kennismaking met Califor- •nië tijdens de wedstrijden om •de FINA-cup. Als vanouds Voor zwemcoach Bert Sitters begint het nieuwe seizoen vol gende week met de traditione le Speedo-meet in Amersfoort. Nederland zal tijdens dit door deelnemers uit vijf continen ten bezochte zwemgala met 20 heren en 14 dames in actie ko men. Internationaal zijn de wedstrijden in het sportfond- senbad als vanouds kwalitatief goed bezet. Grootste trekpleis ter wordt ongetwijfeld Rowdy Gaines, de Amerikaanse we-- reldrecordhouder op de twee meest aansprekende afstan den: 100 en 200 meter vrije slag. Ook de Russen en Oost duitsers komen met sterke ploegen naar de keistad. DICK KIERS RIO DE JANEIRO Garrincha, de spectacu lairste rechtsbuiten uit de voetbalgeschiedenis, is gisteren overleden als ge volg van overmatig alco holgebruik. De Brazili aanse oud-international werd 49 jaar oud. Manuel Francisco dos Santos, zoals zijn echte naam luidde, stierf in een ziekenhuis te Rio de Janeiro. De „Paradijsvogel" uit Pau Grande in het Braziliaanse oerwoud werd in laveloze toe stand en met zwaar hersenlet sel als gevolg van een val naar het ziekeifhuis gebracht. De dribbelaar, die één van de ve detten was uit het Braziliaanse voetbalelftal, dat in 1958 in Zweden en 1962 in Chili we reldkampioen werd, was al vele jaren aan alcohol ver slaafd. Ontwenningskuren, be taald door aanhangers van vroeger, hielpen slechts tijde lijk. Garrincha werd dertien keer vader in drie huwelijken, die door zijn drankmisbruik alle mislukten. Duizenden Braziliaanse voet balfans hebben vandaag Gar rincha de laatste eer bewezen. Kort na zijn dood werd het li chaam overgebracht naar het Duizenden Braziliaanse voetbalfans bewijzen hier de laatste eer aan oud-wereldster Garrincha, wiens lichaam ligt opgebaard in het Maracana-stadion, dat zal worden herdoopt in Garrincha-stadion. machtige Maracana-stadion in Rio de Janeiro, de tempel van het Braziliaanse voetbal. Na de bekendmaking op radio en te levisie van het overlijden van KUEBLIS Het Nederlandse Boeckel te verslaan (6-2, 6-3). tennisteam heeft zich geplaatst Hlasek had eigenlijk verras- voor de promotieronde naar sen^weinig problemen op zijn de hoogste klasse van het toer- we6 naar de overwinning. Hij nooi om de Koningsbeker, profiteerde optimaal van het Gisteravond werd de beslis- 6ebrek aan controle bij de sende wedstrijd tegen Zwitser- driftig aanvallende Nederlan- land met 2-1 gewonnen. Na der, die zelfs niet kon profite- een verloren (Van Boeckel) en ren toen Hlasek in de tweede een gewonnen (Schapers) en- set veel meer fouten ging ma- kelspel, wonnen Van Boeckel ken- en Marc Albert de laatste par- ^an deed Michiel Schapers tij in het dubbelspel tegen Hla- ket aanzienlijk beter. Schapers sek en Schmitz in de derde set, t°°nde in het tweede enkelspel 4-6, 6-3, 6-3. onmiskenbaar aan Nederlands De. Zwitsers Jakob Hlasek en sterkste speler van het mo- Renato Schmitz hebben in de ment te zijn. Hij had precies met 400 toeschouwers uitver- een uur nodig om de stand in kochte hal van Kueblis de evenwicht te brengen, zijn sco- kans op winst weggegeven. re tegen Roland Stadler kon Nadat zij de eerste set hadden nauwelijks duidelijker zijn 6-1, gewonnen en dus op een set ®"k van de totaalwinst waren ge- Schapers is serieus met zijn komen, verdween de zeker- werk bezig. In de wedstrijden heid in de combinatie. Van voor de Koningsbeker tegen Boeckel en Albert lieten de ge- Denemarken en Monaco, die boden kansen niet ongebruikt zeker voor kem weinig om het voorbij gaan. lijf hadden, heeft hij een aan- Jakob Hlasek had maar net zaken geprobeerd. „Vinge- een uur nodig om Huub van roefeningen", zoals hij zelf uit legde, om die te kunnen toe passen als het wel eens nood zakelijk zou zijn.De Neder landse nummer een heeft daarbij waarschijnlijk gedacht aan het duel met Roland Stad ler, die toch zestig plaatsen ho ger staat dan hij op de AT- P-ranglijst. Hij had het gister avond niet nodig. De service zat goed, zijn nauwkeurig, vaak risicoloos manoevreren, plaatste Stadler voor proble men en aan het net was hij met zijn ruim 1 meter 90 nau welijks te passeren door de Zwitser. Het nationale tennisteam zal in de promotieronde naar de hoogste klasse van het toer nooi om de Koningsbeker twee wedstrijden spelen. Op zondag 30 januari treedt Frankrijk als gastheer op. Vier dagen later (3 februari) komt Nederland in Nieuwegein in actie tegen Hongarije. de legendarische dribbelaar stroomden de mensen toe. Bin nen enkele uren had zich een rij gevormd van ruim 200 me ter. In de catacomben van het stadion stond de kist opge baard, gedrapeerd met de vlaggen van de Braziliaanse voetbalbond en Botafogo, de club in Rio waarvan hij het grootste deel van zijn carrière j lid was. De voorzitter van Bo tafogo sprak het voornemen uit het stadion te club te her dopen in Garrincha-stadion. Elly Janssen eerste vrouw UTRECHT Elly Jans sen van der Laak-Groene- veld is als eerste vrouw ter wereld op de internationa le lijst van waterpolo- scheidsrechters geplaatst. Elly Groeneveld werd op 11 juli 1951 in Wageningen geboren. Op 13-jarige leef tijd begon zij aan het wa terpolo bij de plaatselijke vereniging De Rijn. Van 1974 tot 1978 speelde ze bij GZC Goudse Zwemclub in Gouda en sinds 1978 bij De Gouwe in Waddinxveen. In 1970 voltooide zij een scheidsrechterscursus on der leiding van George Geurtsen.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 9