overs itten Sam op -elten Afgekeurde stukken film laten Charlie Chaplin zien als gewetensvol regisseur )IO/TELEVISIE CeidóG Soman! WOENSDAG 19 JANUARI 1983 PAGINA 17- Uit if van een portemonnee Amsterdamse tram, dit de orde van de dag, er •ts dreigends van uit, voelen zich belaagd al moment dat ze instap- >n stuk alledaags drama, iraktijk kun je dat niet Zo link opereren die 'el. Er een spel van in zetten en weken lang zou dermate doorwerkt ien, dat je het gebeu- meer serieus zou ne- [en zou er een verzon- rhaal in zien. Het zou te ierd lijken. Ite het intussen uitge- idee om het in twee da- film te gooien op grond Jn grotendeels geïmpro- Tverhaal en met spelers jar bevind van zaken I handelen. Wel zoveel ik getekend naar de ujkheid. lidde tot de korte film ïnrollers", vanavond op ir Ned. II om 20.10 uur. ipier stond niet meer n vrouw roept dat ze is. De conducteur zet stil. Sluit de deuren t de politie erbij. Dan in die tram een woelig en los, mensen die zich jd voelen, vrouwen die ich afbijten, verdachte die op bravoure spe- gale gastarbeiders die de bedrijven door kans ls%ï blijven nfrX kijken ?r^EL - Veel Belgische rtf blijven naar de Neder- ro|fv kijken, ook al haast fT zich bij voortduring jtenlandse series eerder buis te brengen dan in aijand gebeurt. Zomer '82 ojpen voor tien pet. naar t ;.en 12 pet. naar Ned. II. efootst was de kijkdicht- vrijdagavond, in totaal ijl. Belangstelling bestaat ;eoral voor de „Wie kent ,A (één miljoen kijkers), nn Ruis (700.000) en de u!Turks fruit" (dito), fsi De twee verdachte jongens worden door de politie gefouilleerd zien de benen te nemen, schel den over en weer, stoer gedoe van jongeren en verontwaar diging van een volwassen Su rinamer, die een jongere land genoot de les leest: „Je bent het niet waard je een Surina mer te mogen noemen". Acteurs Te hooi en te gras werd naar acteurs gezocht, dan wel men sen die bereid bleken een rol letje mee te spelen. We stuiten op een grote verscheidenheid van namen als Jeanne Graven als dronken vrouw, Dick Wouters als conducteur, La wrence D. Jackson en Jeroen P. Korver als twee verdachte jongens, en voorts Rita en Syl via Alberts, Paul Cohen, Ka ren en Sandra Beerends, Willy Brands, Hilda Krind, Marjo lein Spijker enz. als passagiers. Men kreeg de medewerking van de Amsterdamse gemeen telijke tram, een speel vrijheid van twee dagen midden in Amsterdam op een drukbezet te tramlijn. Regisseur Emanuel Boeck reed mee in die tram samen met cameraman Fred Mekenkamp en geluidsman Roel Bazen. Scenarioschrijver Hugo Heinen bleef bij de hand om scènes ter plekke in te vul len. Als men weet dat in goed ingerichte filmstudio's men per dag soms maar twee minu ten vordert met een film, laat het zich begrijpen, dat er in die twee dagen Amsterdamse tram alles op haren en snaren is gezet. Heisa Er heerst heisa in die tram, nadat een winkelende vrouw ontdekt heeft, dat haar porte monnee verdwenen is. Wat er in die tram allemaal gebeurt, ligt tussen drama en mini-dra- ma, in elk geval gaat er een zekere beklemming van uit, voor de inzittenden van de tram zeker verhevigd, omdat de conducteur in afwachting van de politie de deuren sluit. Er zit natuurlijk een man tus sen die de trein moet halen, zich hevig ontriefd en gegriefd voelt. Huisvrouwen die weten dat thuis uit school komende kinderen wachten. Tiener meisjes die op rolschaatsen zijn binnen gekomen en moeite hebben met het vinden van wankel evenwicht. Een en al beweging en lev.en en ont stemming in die tram. Vrou wen weten elkaar direct te vertellen, dat je je vandaag de dag in het openbare leven in Amsterdam geen minuut vei lig meer voelt, dat je wordt ge- molesteed waar je bij staat en dat omstaanders veelal niet meer doen dan veinzen dat hun neus bloedt. En altijd zit er wel ergens een mes los in een zak, waarmee binnen de kortste keren gezwaaid wordt. De makers van de film zijn wel zo verstandig geweest elke verdenking van discriminatie uit de weg te gaan. Tot ver moedelijke daders kozen zij een kennelijk blanke jongen en een Surinaamse jongen, al lebei even brutaal en allebei even onschuldig in hun ver klaringen aan de politie, te genover wie zij ook stoer ge drag vertonen. Die houding steekt al helemaal als een doorn in het oog van de besto len vrouw, die radeloos raakt en zich ervan bewust is, dat zij niet waar kan maken, dat zij bestolen is. Want haar ver dwenen portemonnee komt weer boven water. Alleen het geld is er uit. Hoeveel geld? Je moet maar geloofd worden. Roept een jongen: „Iemand heeft van mij 100.000 gulden gestolen. Ik ben al blij als de eerlijke dief mij daar tien pet. van teruggeeft". Humor ja, maar het gaat wel in tegen het rechtsgevoel van de gemiddel de mens. Dergelijk inspelen op die situ atie in die tram verleent deze film een stuk echtheid, temeer waar er in de volksmond ver halen gaan, dat je in een grote stad als Amsterdam dagelijks van dit soort dingen mee kan maken. TON OLIEMULLER De Britse Anglia-tv toonde verleden week al beelden van onbekend filmmateriaal van Charlie Chaplin. Dit blijkt nogal onthullend te zijn, voor al wat betreft zijn werkwijze, waarin hij de hoogste eisen stelde. Hij bewaarde nooit oud materiaal, placht alle mislukte, bij de montage weggesneden beelden te vernietigen. Om be paalde redenen heeft hij ech ter ook afgekeurde stukken film bewaard, misschien wel vanwege een bijzondere ge hechtheid aan sommige scènes. Veel van dit materiaal is na zijn overlijden te voorschijn gekomen uit zijn Zwitserse huis. Zijn weduwe heeft toege staan er spaarzam gebruik van te maken bij het samenstellen van een tv-serie. De serie „De onbekende Chap lin" begint bijvoorbeeld met beelden uit zijn film „City lights", dat handelt over de in de grote stad verloren lopende zwerver Charlie in jacquet. Dat onooglijke mannetje doet daar een grote liefde op voor een blind bloemenmeisje, een nog steeds vermaarde rol van Virginia Cherill. In de laatste scènes van deze film neemt hij afscheid van dit meisje. Dit le verde zeer aandoenlijke beel den op. Dit werkte zelfs zo, dat het meisje, dat hem niet kon zien, hem voor een Adonis houdt, enkel om het feit, dat die bloemen zo heerlijk geu ren. Het medium film leent zich er niet toe met geur te werken. Dat moest Chaplin dus laten zien, die geroerdheid van dat meisje. Deze scène heeft hij vele ma len laten overdoen. Men ziet hem herhaalde malen dat meisje die bloemen aanbieden. Men ziet ook hoe hij aanwij zingen geeft wat voor gezicht Zij daarbij zal moet trekken, iets tussen huilen en lachen in. Ook blijkt uit deze scènes hoe hij als acteur tevens regisseur van zijn eigen films geen de tail aan zijn aandacht laat ont snappen. Virginia Cherill wordt op zeker moment zelfs een beetje moedeloos door het voortdurend corrigeren van haar houding door Chaplin. 534 dagen Over deze film deed Chaplin 534 dagen. Een autodeur liet hij eens 342 keer dichtslaan voor hij tevreden was. Zijn film „Gold rush" nam hij ge deeltelijk in Alaska op. Hij dokterde langdurig aan de beelden van deze film, terwijl zijn acteurs stonden te klap pertanden van de kou. Voort durend stond hij zijn scènes bij te polijsten. Uiteindelijk liet hij deze film toch liever in de stu dio maken. De opnamen, die zijn uiteinde lijke film niet haalden, be waarde hij echter. Die komen nu boven water in „De onbe kende Chaplin". Men krijgt ook te zien hoe hij voor de film „City lights" enige malen opnieuw buiten aanwezigheid van dat meisje zich oefende in het maken van een knieval (zie foto). Op dezelfde wijze krijgt men uit meer oude films van Chap lin beelden te zien, waarover hij zelf niet tévreden was. Zijn „botsingen" met het gezag, de politie, zijn ontmoetingen met jeugdige zwervertjes en „mis verstanden" met de mensen om zich heen, allemaal scènes die zorgvuldig werden inge studeerd en door Chaplin tien tallen keren werden overge daan voor hij er tevreden over was. Veel van dit materiaal heeft Chaplin laten verdwij nen. Na zijn overlijden kwa men er echter ook dozen oud materiaal uit zijn kelder te voorschijn. De tv-serie met deze oude beelden beslaat een lengte van 90.000 meter film, die boven' water zijn gehaald door twee Britse filmfanaten. Zijn vrouw Oona, dochter van Eugene O'Neill, die met veel zorg de nalatenschap van haar man beheert, heeft na enige aarze ling erin toegestemd gebruik te maken van dit materiaal. Klassieke film Veel van het materiaal dateert uit het begin van deze eeuw, de jaren tussen '10 en '20, lang voor de tijd dus dat Oona en Charlie elkaar leerden ken nen. Naar verhouding veel af gekeurd materiaal werd terug gevonden van zijn later klas siek geworden films „Little tramp", „Gold rush" en „City lights", films waaraan hij zelf sterk gehecht moet zijn ge weest en waarbij hij mogelijk lang heeft zitten dubben over te gebruiken en af te leggen matertaai. Chaplin werkte overwegend op improvisatie. Hij had wei nig tot niets vooraf op papier. Dit verplichtte hem ertoe vele scènes vaak over te maken. Met afgekeurd materiaal zou hij daarom erg voorzichtig zijn geweest, omdat hij altijd vond, dat het grote publiek niet hoeft te weten wat er gebeurt rond de totstandkoming van een film. De Brit Brownlow, die dit ma teriaal opdiepte uit de kelders van Chaplin's woning, spreekt over „net zo iets als de vondst van een Rembrandt tussen vergeten schetsboeken". De zelfde Brownlow verwacht ook, dat door deze oude beel den in Engeland ook de repu tatie van Chaplin weer enigs zins zal worden hersteld, die te lijden had onder latere filmko mieken, die het medium film nog beter zouden hebben ge bruikt. Op het Leicester Square in Londen prijkt nog steeds trots het standbeeld van Charlie de zwerver. Door de serie „De onbekende Chaplin" zal op nieuw licht worden geworpen op de regisseurskwaliteiten vooral van Chaplin. Niets kwam in zijn films toevallig tot stand. Alle scènes kregen een plaats in zijn films na zorgvuldig wikken en wegen, sommige na honderden opna men, ook die welke de schijn wekken, dat ze vanuit de losse hand werden gecreëerd. TON OLIEMULLER De beroemde scène in de film „City lights", waarin de zwerver Charlie verliefd wordt op het blinde bloemenmeisje, een rol van Virginia Cherill. Deze sche werd tientallen malen overgedaan tot Virginia er moedeloos van werd. Buiten aanwezigheid van Virginia Cherill als het verliefde blinden bloemenmeisje oefende Charlie Chaplin zich in het maken van een knieval voor haar. Op de achtergrond neemt een cameraman de scène in studie. Nvisie vandaag ERLAND 1 1Bokkesprongen. Jeugd programma van Leonti- j^ne Ceulemans en Louis k^Kockelman. Muziek: de Try Out Band. .Kanaal 13. Serie over het wel en wee van me iewerkers aan een ra- lioprogramma. 7.35 Een vader met 'antasie. Zweedse igdserie. Vierde afl.: lasse en zijn vader Irekken samen weer 'erder, nadat Hasse eerst kwaad was weg- lèlopen. ifs, Andrea G. Stern. r-film van Susan Sei- lelman over de tienjari- ie Andrea, die het na Ie schelding van haar iuders heel genoeglijk leeft met haar moeder Heen. inKenmerk» Actualiteiten van IKON, KRO en RKK. 19.51 Socutera. Filmpje Iover de Stichting Wer- kenrode te Groesbeek. Journaal. 1 oIBGTV. Actualiteiten. laSfeervol bulshitten met aJKamagurka. Serie met 'èen rond de Belgische kjsarcastische stripteke naar Kamagurka. Het eerste deel gaat over léhumor, waarbij Luc Zee- isbroek (zo heet hij) een iaantal lachwekkende r sketches heeft verzon- ptnen, die gortdroog wor- ieden geïntroduceerd. Ka- irmagurka begint zijn be- latoog met: „In het dage lijks leven was ik een grapjas. Als baby al de den mijn ouders het ^meer in hun broek dan |ik". De scènes, die er vi- éjsueel wat gebleekt uit een, worden voor een ,e|groot deel bepaald door ^,het woordenspel, dat de ,j26-jarige Belg speelt. Ze ajschijnen nog lachwek kender te zijn wanneer je ook de denktrend van Luc kunt volgen. Of de kijker achter Kamagur- ka's logica komt in de Idrie afleveringen, die de ?<VPRO voorlopig uit zendt, is even de vraag. •*Hij zei eerder deze week: „Ik wil niet begre- s pen worden, begrijpt u" ct'en „Het maakt mij wei- 'jnig uit hoe de mensen -fop de uitzendingen rea- nl geren, want iedereen a?denkt anders". Wat hij verwacht is dat hij er geld voor krijgt, maar eigenlijk verbaasd het hem dat hij er geld voor heeft gevraagd. „Van daar dat ik volgende keer een auto wil, dan kan ik tenminste naar België terugrijden". Er is een hoop film ver schoten voordat de ver schillende scènes er uit eindelijk opstonden. Dat kwam volgens Kama gurka omdat hij en zijn medespelers Herr Seele en Jean Mongaré niet wisten waar de came ra's stonden. En dan te bedenken dat hij de programma's alleen maar maakte om een persconferentie te kun nen geven. „Want dat is echt het leukste wat er bestaat". 21.30 Ogro. In de serie 'VPRO Cinema primeur' van avond de thriller 'Ogro' van Gillo Pontecorvo. Met: Gian Maria Volonte en Angela Molina. De film is een dramatische reconstructie van de moord op admiraal Car- rero Blanco door Baski- sche terroristen. TELEAC 23.00 Cursus Communicatie. Herhaling elfde les, NOS 23.35 Journaal. 23.40 Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.25 Staatsloterij. Derde trekking van de 720ste loterij. 18.30 Sesamstraat. 18.45-18.51 Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. 19.11 Politieke partijen. Zendtijd voor D'66. 19.21 Van gewest tot gewest. Met o.m. verantwoorde woningbouw in Groning se dorpskernen, aan dacht voor de door duin-afslag bedreigde Texelse kust en woning bouw in plaats van in dustrie in het hart van Grouw in Friesland. 20.10 Het korte spel. Tv-film van Emanuel Boeck naar een scenario van de auteur Hugo Heinen. Korte inhoud. Een con ducteur zet zijn tram midden in Amsterdam stil en vraagt om assis tentie. Zie verhaal el ders op deze pagina. 20.40 Op zoek naar Europa. Programma-serie over de oorsprong en toe komst van onze bescha ving. In deze derde afle vering de visie van een staatsman buiten ons Kamagurka als centrale presentator in de eerste van voorlopig drie afleveringen van „Sfeervol bulshitten met Kamagurka" op Ned. I om 21.00 uur. werelddeel, president Kaoenda van Zambia. Hans van der Werf brengt als gast mee: professor Bas de Gaay Fortman, o.a. hoogle raar aan het Institute of Social Studies te Den Haag en voorzitter van de NOVIB. 21.30 Cinevisie. Filmrubriek die deze week in het te ken staat van het Film festival in Rotterdam. Cees van Ede heeft als gast Huub Bals van Film International en bekijkt fragmenten uit „The State Of Things" van Wim Wenders, „The Draughtsman Contract" van Peter Gréenway en „Une Chambre En Ville" van Jacques Demy. 22.00 Studio sport. Reporta ges van de Europacup Basketbalwedstrijd Den Bosch - Barcelona en de ijshockey-ontmoe- ting Den Haag - Heeren veen. 22.3Q Journaal. 22.45 Den Haag vandaag. Parlementaire rubriek. 23.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. DUITSLAND 1 16.10 Journaal. 16.15 Friedrich Luft in gesprek. Met de acteur Gunter Lamprecht 17.00 Krokodillenbende (2). Jeugdfilm. 17.50 Journaal. 18.00 Actualiteiten. Regionaal nieuws. 18.25 De Flintstones. Tekenfilmserie. 19.00 Toneel van wereldbetekenis. 20.00 Journaal. 20.15 De overleven de van Tikeroa. Franse tv-film van Jean i'Hote. Korte inhoud: Als de Tweede Wereldoorlog uitbreekt zit gendarme Ivo vast op een Polyne sisch eilandje. Hij weet niet dat er oorlog is en hij doet zijn best om in zijn eentje de Franse beschaving hoog te houden. 21.45 Een mens - een slot. Chenonceaux en Catharina de Medici. Twee vrouwen, Catharina en Diane de Poitiers drukten hun stempel op de indrukwekkende ge schiedenis van het beroemde slot. 22.15 Tv-Journaal van vandaag. Een analyse van het Franse nieuws. 22.30 Achtergrondinformatie. DUITSLAND 2 16.00 Journaal. 16.04 Leeuwetand. Kinderprogramma. Aansluitend: Jour naal. 16.35 De verloren eilanden. Avonturenserie voor de jeugd. 17.00 Journaal. 17.08 Tele-illuatratie. Aan sluitend: Journaal. 18.00 De Werner Fend-atory. Indische avonturen van een dierenfilmer Derde deel. 18.57 ZDF-Uw programma. 19.00 Journaal. 19.30 Direct. Bijdragen van jeugdige kijkers. 20.15 Balans. Uit het econo misch leven. 21.00 Actualiteiten. 21.20 Woensdag-lotto. 21.25 De straten van San Francisco. Ameri kaanse politieserie. 22.10 De erf dochter (1). Zes korte films van Duit se en Franse regisseurs. Vanavond de eerste drie: 'Vluchtige omarming' van Marie-Chrlstine Questerbert, 'Te rugkeer uit Duitsland' van Vlviane Berthommier en 'Leugenboodschap' van Helma Sanders. De overige drie films worden morgen uitgezonden. 23.45 Journaal. DUITSLAND 3 WDR 17.00 Schooltelevisie. 18.00 Telecollege I. Cursus Engels. 18.30 Sesamstraat. 19.00 Het actuele uur tje. 20.00 Journaal. 20.15 Op woens dag in... Informatie en ontspanning. 21.45 Verslaggever buitenland. Een reportage van Wolfgang Klein over Brussel. 22.15 Dementia 13. Ameri kaanse griezelfilm van Francis Ford Coppe<a (1962). 23.25 Journaal. BELGIE BRT 1 16.30-17.30 Open school. 18.00 Tik tak. Peuterserie. 18.05 Denken en doen. Spel- en sportprogramma voor de jeugd. 18.30 Waard om te weten. Niki de Meyer vertelt over de komen de tv-programma's voor kinderen, theatervoorstellingen, nieuwe boeken en grammofoonplaten, alsmede over het speelgoedmuseum te Mechelen. 18.40 De Smurfen. Tekenfilmserie. 19.05 Katmandudal. Korte documen taire van T. Spaepen over de omge ving van Katmandu in Nepal. 19.15 Gezondheidsmagazine. 19.40 Mor gen. Overzicht programma's, mede delingen en Tierce. 19.45 Journaal en sportberichten. 20.10 De weerman. 20.15 Nationale loterij. 20.20 Mini mikro makro. Een kort spelletje met Armand Pien. 20.25 Home sweet home. Australische komische serie rond de belevenissen van de familie Pacelli. 20.50 Rigoletto. Een nieuw maandelijks programma met humor en kolder uit binnen- en buitenland. In deze eerste aflevering een kennis making met de Jonge Engelse komiek Kenny Everett. 21.50 IJsbreker. Pro gramma rond de beeldende kunste naar Panamarenko uit Antwerpen. 22.35 Journaal. Aansluitend: Coda (poëzie). BELGIE BRT 2 19.00 Funnies. Gramps en Scrappy 19.05 Jukebox. Met Boney M, Blon- die en Ami Stewart. 19.15 De avontu ren van Niko. Engelse jeugdfilm van Jonathan Rumbold. Derde afl.: De man van mevrouw Panayiotis wordt op zee vermist. Ze is ervan overtuigd dat hij dood Is. 19.40 Morgen. Over zicht programma's, mededelingen en Tierce. 20.10 De weerman. 20.15 Je leeft maar een keer. Amerikaanse sociale film van Frltz Lang (1937) met Henry Fonda. Korte inhoud: De ex- -gevangene Eddie Taylor wil met zijn vrouw een nieuw leven beginnen. Dat lukt hem echter niet, want hij wordt van een roofoverval beschuldigd en ter dood veroordeeld. 21.40-22.30 Wij kooien uit het oosten. Herhaling BELGIE FRANS 1 16.00 Cine, Bede et Cie. Jeugdpro gramma. 17.25 Plein jeu. Gevarieerd jeugdprogramma. 19.08 Ce eoir. Ac tualiteiten, editie Brussel. 19.25 Flash minute papiilon. Consumententlps. 19.30 Journaal. 19.55 Risquons-tout. Historisch spelprogramma. 20.55 Chansons a la carte. Showprogram ma. 21.35 Ecritures. Literair pro gramma rond het thema '40-45'. 22.30 Journaal. BELGIE FRANS 2 18.00 Le Saint. Engelse actieserie met Roger Moore. 18.50 L'agent sans secret. Tekenfilmserie. 19.00 La pensee et les hommes. De toekomst van het schoolpact. 19.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 19.55-22.00 Sports 2. Met WK Skiën, basketball en autosport. ENGELAND BBC 1 16.15 Embroidery. 16.40 Everyday yoga. 16.55 Play school. 17.20 Te kenfilmpje. 17.40 Take hart '83. 18.05 John Craven's newsround. 18.10 Captain Zeb space detective. 18.40 Journaal. 19.00 Nationwide. Regionaal nieuws. 19.45 Dr. Who. 20.10 A question of sports. 20.40 Open all hours. 21.10 Dallas. Serie. 22.00 Journaal. 22.25 Scorpion. 22.55 Sportsnight. 23.50 Political programme. 00.28 Journaal. 00.30 Now get out of that. 01.00 Weerbe- ENGELAND BBC 2 17.20 Men of ideas. 18.40 Robinson Crusoe on Treasure Island. 19.00 The Waltons. Serie. 19.35 Collecting now. 20.25 Journaal. 20.30 Collec ting now. 21.05 Geoffrey Smith's world of flowers. 21.30 The year of the French. 22.00 MASH. Serie. 22-25 Time will tell. 22.55 The Cleo- patras. 23.45-00.40 Newsnight. ENGELAND ITV 17.00 Pullover. 17.15 Dangermouse. 17.20 The Sooty Show. 17.30 Five magic minutes. 17.40 The book to wer. 18.15 Mr. Mrs. quiz. 18.45 Nieuws. 19.00 About Anglia. 19.35 Crossroads. 20.00 This is your life. 20.30 Coronation Street. 21.00 Lon don night out. 22.00 The unknown Chaplin. The great director. 23.00 News at ten. 23.30 Midweek sports special. 00.40 Gevarieerd program- ma. 01.00 Space invaders. Televisie morgen NEDERLAND 1 NOS 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 10.00 Schooltelevi sie. 10.30-10.50 Open school. Fries voor Friestaligen. 11.00-12.00 Schooltelevisie. 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. TROS 16.00 TROS Aktua matinee. Actuali teiten. 16.15 Skiën leer je zo. Herha ling van een serie Informatieprogram ma's over de wintersport. Derde afle vering. 16.33 Sons and daughters. Australische familieserie. Korte in houd: Susan brengt Bill een bezoek in de gevangenis en komt daar tot een ongelooflijke ontdekking. 17.15-17 20 Weekendweersverwach ting. Doï>r Jan Pelleboer. NEDERLAND 2 DUITSLAND 1 08.10 Schooltelevisie. 09.25 Het pro gramma met de muis. 10.00 Jour naal. 10.03 De overlevende van Ti keroa. Herhaling. 11.40 Een mens - een slot. Herhaling. 12.10 Balans. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Journaal. 13.15-13.30 Videotext voor iedereen. 15.40 Videotext voor iedereen. 16.10 Journaal. 16.15 Na de genadeslag. Hoe reageren patiënten op het be richt. dat ze ongeneeslijk ziek zijn? 17.00 Tom Sawyer en Huck Finn. Jeugdserie naar Mark Twain. 17.25 Meneer Rossi zoekt naar het geluk. Tekenfilmserie. 17.50 Journaal. 18.00 Actualiteiten. DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1. 15.57 ZDF-Uw programma. 16.00 Journaal. 16.04 Het fascinerende heelal. 16.35 Altijd ergernis met pop. Kolderprogramma. 17.00 Journaal. 17.08 Tele-illustra- tie. 17.50 ...en op de tuba blaast Hu- ber. Komische muzikale serie. DUITSLAND 3 WDR 08.00 Gymnastiek. 08.10-12.45 Schooltelevisie. Om 09.25 Het pro gramma met de muis. 17.00 School televisie. 18.00 Telecollege I. Na tuurkunde (3). BELGIE BRT 1 18.00 Tik tak. Peuterserie. BELGIE FRANS 1 12.00 Teletekst. 14.00-15.30 School televisie. 16.45 ONEM. Informatie voor werkzoekenden. 17.00 School televisie. Geschiedenis. 17.25 Plein jeu. Gevarieerd jeugdprogramma BELGIE FRANS 2 12.00 Zie België Frans 1. 18.00 Le SainL Engelse actieserie met Roger Moore in de hoofdrol. ENGELAND BBC 1 10.10-12.05 Schooltelevisie en cur sussen. 12.55 Bellamy's backyard safarL 13.30 Journaal. 14.00 Pebble Mill at one. 14.45 See saw. Kinder-* programma. 15.00 You and me. 15.15 Music time. 15.40-16.00 Bri tish socisl history. 16.15 Embroide ry. 16.40 Everyday yoga. 16.55 Play school. 17.20 Tekenfilmpje. 17.25 Jackanory. 17.40 Tekenfilmpje. ENGELAND BBC 2 11.30 Service information. 12.00-12.25 Play school. 17.10 The four seaso.ns. 17.50 Living on the ENGELAND ITV 10.30 Schooltelevisie. 13.00 Teetime and Claudia. 13.10 Get up and go. 13.30 The Sulivans. 14 00 News at One. 14.20 Anglia nieuws. 14.30 Crown «ourt. 15.00 A plus. 15.30 Cribb. 16.30 Keep it in the family 17.00 Teetime and Claudia. 17.15 Dangermouse. Radio vandaag HILVERSUM 1 - 16.30 Apekool - 17.02 (EO) Onder weg - 18.06 Actualiteiten - 18.30 Be richtgeving over het zendingswerk - 18.40 Houwen jongens! een verhaal van K. Norel - 18.50 Kleuterprogram ma - 19.02 Van U wil ik zingen - 19.25 De bijbel open - 20.02 (NOS) Langs de lijn - 23.02 Met het oog op mor gen. HILVERSUM 2 - 16.00 Wat een taal - 16.30 (NCRV) Studio 55 - 17.36 Actualiteiten - 18.20 Politieke partijen - 18.30 Huma nistisch Verbond - 19.00 Leesoefenin gen in de bijbel - 19.15 Liederen bij Deuteronomium - 19.30 Theologische etherleergang - 20.03 Leger des Heilskwartier - 20.18 De wereld zingt Gods lof - 21.00 Over het functione ren van de medezeggenschapsraad in het onderwijs (2) - 21.30 Even het hoofd bij het nieuws - 21.40 Open school - 22.10 Radiovolksuniversiteit - 22.40 Oorzaken en gevolgen van politieke en economische verwikkelin gen - 23.00 Literama-woensdag. HILVERSUM 3 - 16.34 (KRO) Nieuws-box - 18.03 (NOS) De avondspits - 19.02 Kracht voer - 21.02 Demo - 22.02 Rocktem- pel. HILVERSUM 4 - 17.00 Overname Hilversum 2 - 20.00 (AVRO) Lubotsky, viool en Ber- man. piano met werken van Mozart - 21.30 Een eeuw symfonische gedich ten, van romantiek tot expressionls- Radio morgen HILVERSUM 1 - 0.02 (NCRV) Volgspot - 2.02 Nach texpress - 6.09 Vandaag donderdag - 8.06 Actualiteiten - 9.03 Wie weet waar Willem Wever woont? - 10.03 Pretentieloze muziekjes bij de koffie - 11.03 Het Hollands kwartiertje - 11.30 Twaalf- uurtje - 11.50 Culinaire tips - 12.40 Middagpauzedienst - 13.06 Ac tualiteiten - 13.20 NCRV-globaal - 16.02 Goudenregen Ensemble - 16.30 Voor de kleuters - 16.40 Van stad en land: Zeeland - 17.02 Rozegeur en prikkeldraad. HILVERSUM 2 - 7.20 (AVRO) Actueel In Informatief - 9.05 Gymnastiek voor de vrouw - 9.15 De werkbank - 9.33 Open school - 10.03 Buiten - 11.03 Duimeland - 11.10 Schoolradio - 11.33 Kijk op kunst - 12.00 Radiojournaal - 12.03 Zakelijke bespiegelingen - 12.36 Ra diojournaal - 12.50 Regio-naai - 13.10 Lichte grammofoonmuziek - 13.57 Fi nancieel nieuws - 14.00 (NOS) Oor logsvoorbereiding en vredesverwach- tlng - 14.33 Radiovolksuniversiteit - 15.03 (KRO) Over profeten van vroe ger en nu - 15.20 Magazine over kerk en samenleving - 15.32 De wereld op donderdag. HILVERSUM 3 - 7.02 (TROS) De havermoutshow - 9.02 Hugo van Gelderen - 11.03 Adje Roland met de Polderpopparade - 13.03 50 pop of een envelop. HILVERSUM 4 - 7.02 (VARA) Morgenrood - 9 00 Ivo Pogorelic. piano - 10.20 Uit de Ita liaanse literatuur: Resplghi, Verdi. Dallaplccola, Busoni en Puccini - 12.25 Operette - 13.05 Gevarieerd concertprogramma - 14.30 (EO) Or gelbespeling - 15.00 Open huls - 16.00 Woord en lied - 16.40 Theologi sche verkenningen - 17.00 Overname Hilversum 2. NIEUWSBERICHTEN Nieuwsuitzendingen zijn op Hilversum 1 elk heel uur, 24 uur per dag. Op Hil versum 2 op elk half uur van 7.30 uur tot 17.30 uur, voorts om 7.00, 8.00, 13.00, 18.00. 20.00. 22,30 en 23.55 uur. Op Hilversum 3 op elk heel uur van 7.00 tot 24.00 uur en Hilversum 4 om 7.Ü0, 8.00 en 13.00 uur

Leidse Courant | 1983 | | pagina 17