King nog niet naar fokkerij Smaakmakers voor zomer 1983 Schuurvernuft op een paar vierkante centimeter Bel de kampeerboer I en reserveer een plek ■■pn EIGENAAR WEERDENBURG OVER VOLBLOED VAN HET JAAR: T>!> CONSUMENTENINFORMATIE EeidóeQowiarit WOENSDAG 19 JANUARI1983 7( m Ze is er nog niet, maar ze komt: de lente! We kun nen er bij gure wind, diep weggedoken in de warme jas al van dromen... Mis schien helpen deze plaat jes erbij. Strepen blijven, smalle en bredere. Simpel bleu-rose-wit mini-japonnetje van katoen, ver rassend door eenvoud. Strohoed van de vis sers uit het dorp (Ashly). Voorjaarsvakantie in een land waar de zon al volop schijnt. Ge- Onderling te combineren losse onderdelen van- Laura Ashly in de tropen: wit soepel linnen pak streepte rose-lila-wit pakje van Laura Ashly met witte blouse en af 49,-, rokken vanaf 89,- (Claire Mode, met los vest over blouse en korte bandplooi- veel bleekrose kettingen. Confectiecentrum Amsterdam). broek. Kleurige sjerp. „Nederlands vernuft op een paar vierkante centimeter" noemt fabrikant Unidek zijn nieuwste schuurartikel „Skrobber blocks". Een Schuurblokje dus. Het vernuft zit niet alleen in de simpele constructie een blokje piepschuim met aan de onder kant een velletje schuurmate- riaal van 7 x 10 cm doch ook in de vorm. Het blokje polystyreen heeft een hand vat, waarvan men geen bla ren in de handen krijgt. Het schuurmateriaal bestaat uit Belangrijk is natuurlijk het resultaat en het lijkt erop, dat dé fabrikant niet te hoog van de toren blaast: het schuurt formidabel en slibt niet dicht. Proefondervindelijk heb ik vastgesteld, dat de vlak- schuurmachine (met eenzelf de kwaliteit schuurmateriaal) geen bétere resultaten geeft, doch werken met een machi ne blijft gemakkelijker. Wie de tijd heeft en geen geld be- f schikbaar voor machr schuren, kan voor nog 1 vier gulden drie blokjesL pen in bouwsupermarl dhz-winkels e.d. Het vernuft zit verder kleine oppervlakte; de \e' schuurmachine (een b!1 schuurmachine geeft anr resultaten) kan niet gelij! tig in „gewicht van de den" verdeeld worden, slotte nog dit: Skrobber bL gaan erg lang mee, maar zijn wel een wegwerpartf Babyvoeding, van borst tot boterham Poedermelk of moedermelk? Potjes en pakjes of zelfge maakte zuigelingenvoeding? Om deze vragen te beant woorden heeft De Kleine Aarde het boekje „Babyvoe ding, van borst tot boterham" uitgegeven. Dat borstvoeding voor de baby het beste van het beste is, staat voor de au teurs vast. Daarna verdient de zelfgemaakte fles- en papvoe ding uit natuurlijke grond stoffen de voorkeur boven de kant en klare potjes en pakjes vol geur-, kleur- en smaak stoffen, hormonen en verdik kingsmiddelen en andere lek kers uit de fabriek, aldus de toelichting bij het boekje. Het boekje met tips voor ver antwoorde zuigelingen- en kindervoeding, is verkrijg baar in de boekwinkel of door storting van 5,- 2,50 ver zendkosten op postgiro 52730 van De Kleine Aarde, Boxtel, onder vermelding van „Baby voeding". m De Stichting Vrije Recreatie heeft een „Beurs per TelefJ opgericht, primeur voor ons land. Belangstellenden voor kj schalig kamperen (huren van caravans en huisjes tusser velden met korenbloemen of onder de rook van de koeienr hoeven geen reis te ondernemen naar vakantiebeurzer Utrecht of Amsterdam. Ze kunnen hun telefoontoestel grL om hun plekje in het groen voor de vakantie te verzekert In samenwerking met de Grontmij heeft de Stichting jaar de ruim 700 geregistreerde kampeerboeren opgewekit bruik te maken van een bijdrageregeling landschapsveij ging. Deze subsidieregeling garandeert 40 a 50 procent vag beplantingskosten, incl. grondbewerking en het plantenF bomen en struiken voor de kampeerboer. Sindsdien zittef mini-campings ruimschoots in het groen. Hierdoor berok!* „kamperen bij de boer" als recreatievorm geen schade aai® landschap. 9 Met het oog op de bezuinigingen rekent men dit jaar op seizoenkampeerders die een goedkoop en prettig kam| „stekkie" zoeken. Deze recreatievorm blijkt de wind in dt len te hebben. Oorzaak: een toenemend gebrek aan betaalft rustige kampeermogelijkheden op bereikbare afstand. In ningen. Friesland, Drenthe en Overijssel is nog volop plaafe mini-campings van de SVR. Minimum donatie bedraagt Jj per jaar (giro 2166100), adressen worden aan donateurs gj PVC-schrootjes voor de dakgoot De firma DAGO in Bergen op Zoom heeft in het Brabantse land ongeveer 500 oudere hui zen voorzien van kunststof dakgoot-schrootjes. Het gaat om een (Italiaans) bekledings systeem wat schilderen over bodig maakt. De hard PVC- uitvoering in verschillende kleuren wordt tenminste tien jaar gegarandeerd en kan zo worden bevestigd, dat ook reeds danig qua verflaag gé- havende gootbekledingen (niet verrot) er uit komen te zien als nieuw. De constructie is zodanig, dat het hout blijft ademen en ook, indien het zink door slijtage gaat lekken kan het water nog altijd een uitweg vinden. Tussen dek, derkant van de dakgoot het aangebrachte PVC k door het toegepaste systyè geen water blijven staan. Wanneer voldoende steif materiaal aanwezig is noods te huren) kan men bekleding zelf aanbreng De methode werkt preciesd een schrootjesplafond, h lengte is 7 meter, de breedt zijn verschillend en de I 80.- per strekkende me. Inl. 01640-51450. -i Sterk deelnemers veld hockey* toernooi HU DEN HAAG Het gende internationale! hockeytoernooi van F dat vrijdagavond zaf ginnen, heeft ook dit zowel bij de dames as heren een sterk de» mersveld. Ook dezeJ is HDM, dat dit jaart leert vanwege het 75r bestaan, er in geslaag verse bondsteams naai toernooi te halen, l ploegen spelen ondei andere naam, omda^ internationale regle^ ten niet toestaan r bondsploegen in dit i nooi, dat internatif als zeer sterk be| Bij het Nederlands bond komt onder andere Ties-» ze uit, de topscorer van Zwitserland. Verder zijl» zijn ploeggenoten Maarte! Grimbergen en Tim van de Haagse kampioen! selectie van zaalcoach I Visschers opgenomen. I HDM zelf is Mare Bert uitgenodigd. In het doel< Pierre Hermans, terwijl 1 Roessingh van Gronings» denten als reserve-doelfl geselecteerd. i Bij de dames zegde Hal af, zodat er één poule va is ontstaan, waaruit ov< de sterkste twee ploeger de finale van zondag gaan. De openingswedst zijn vrijdagavond om uur. In sporthal Ove wordt begonnen met cailzies-Delfina (heren) de hal van HDM staat ters-Hamburg (heren) programma. De finale zondag in O verbosch, dames vindt de eindstri 15.00 uur plaats, een uu starten de heren. De poule-indeling is als Heren, poule A: Caperc (Schotland), Delfini (1 CID (Spanje), Helvetia seriand), Nederlands 1 team. Poule B: Fighters gië), Hamburg (West- land), Wien (Oostenrijk), (Engeland), HDM (Nedei Dames, poule A: Fi (België), Berlijn (West- land), Rheinland (West- land), HGC (Nederland). Ie B: Nederlands Bonds Cardinals (Engeland), (Nederland). BODEGRAVEN Als een echte verrassing kwam vorig week de ver kiezing van King tot „Volbloed van het jaar" niet voor eigenaar Arie Weerdenburg. De eerste jaars eigenaar was op va kantie in het buitenland en draaide afgelopen maandag bij zijn terug keer in Bodegraven vele keren de videoband terug van de huldiging een dag eerder in het Hilversumse sportpark. Udo Quick greep met 1402 stemmen de titel bij de dravers en King met maar liefst 1507 bij de volbloeds, die daar mee de ongeslagen drieja rige en derbywinnaar Boxberger Speed met 1222 stemmen naar de tweede plaats verwees. Arie Weerdenburg: „Ergens had ik het wel verwacht. Sinds ik de eigenaar van King ben heeft hij hier in Bodegra ven en omstreken een grote supportersclub gekregen. Als geen ander verdient hij de ti tel. Vergeet niet, dat hij nu al acht jaar is en elk jaar met de allerbeste meedoet. Vorig jaar won hij maar liefst vijf keer en verdiende in dat jaar ƒ33.830,-- gulden. In zijn to- taalwinsom over zijn gehele loopbaan zit hij al aan een be drag van bijna twee ton en zo veel heeft nog nooit een ren paard in Nederland gewon- Ruim een jaar geleden maakte Arie Weerdenburg kennis met de rensport. Een vriend nam hem mee haar de Wassenaarse renbaan en al snel was hij ei genaar van het renpaard Can dy. Deze kon er niet veel van en dat had Weerdenburg al snel door. De blijdschap bij de eigenaar was dan ook groot toen hij van zijn stal vernam dat de topper King te koop was. Arie Weerdenburg: „Joc key Rober Wetemans, die sa men met Margot van Dijk trai ner is van de paarden, had King gekocht van Ger de Kroes. In tijd van twee minu ten waren wij het eens. Dit ge beurde tijdens een feestavond die ik hier in Bodegraven jaar lijks geef voor de mensen van mijn manege. Wat was ik ge lukkig met de aankoop van King. Later kocht ik er ook nog het paard Amend bij. Met die twee paarden verdiende ik het afgelopen jaar een halve ton. Als je de aankoop van de paarden buiten beschouwing wil laten, heeft de paardesport mij niets gekost. Sterker nog, ik heb er op gewonnen. Op deze manier is het natuurlijk een leuke hobby". Goedgekeurd King is al een tweetal jaar goedgekeurd voor de fokkerij. Gaat de achtjarige hengst dit jaar ook daar diensten verrich ten? „Dat is niet de bedoeling. Zijn benen zijn nog ijzersterk en hij blijft gewoon doorgaan met rennen. Volgens de uitste kende trainster Margot van Dijk is King elk jaar nog beter geworden. Als hij het afgelo pen jaar dienst had gedaan, was hij nooit Paard van het Jaar geworden en die titel ver diende King toch echt nog op zijn prestatielijst. Dit jaar gaan wij in elk geval met hem pro beren opnieuw het sprintkam pioenschap van Nederland te grijpen. Dat is een uniek ge beuren. In 1982 greep hij deze titel in een nieuwe record tijd voor de derde keer ach tereen", aldus Arie Weerden- burg, die tijdens het gesprek voor de zoveelste keer zijn dochter opdracht geeft om de videoband van de huldiging van King te starten. „Kijk, de fokker van King, Ger de Kroes, staat naast het paard of hij nog steeds de eige naar is. Onbegrijpelijk dat die man zo'n paard heeft ver kocht. Ik kan nauwelijks ver onderstellen dat hij op het geld zat te wachten. King krijg ech ter nooit meer een andere ei genaar. Ik zal het paard nooit verkopen. Later gaat hij in de fokkerij. Een dekking van King zal echter niet goedkoop zijn. Dan zal hij misschien niet veel merries op bezoek krijgen en hoeft hij alleen maar zijn diensten te verrichten bij een paar eigen merries. Met King willen wij alleen maar goed materiaal op de renbanen brengen". Wouter Raaphorst Arie Weerdenburg is een ge lukkige eigenaar. Het behoort zeker tot de mogelijkheden dat hij tot aankoop van meer ren paarden overgaat. Zijn ogen zijn bijvoorbeeld ook gericht op de driejarige Wouter Raap horst. „Ik heb eigenaar Karei Woltman al een hoop geld voor dat paard geboden. Maar hij heeft hem tot op heden nog niet willen verkopen. Maar wat nog niet is, kan natuurlijk altijd nog gebeuren. Kijk, de naam van mijn manege met wat rijpaarden is WUTA. En dat betekend: Wacht Uw Tijd Af. En zo zit het hele leven in elkaar". Hoewel King volbloed van het jaar is geworden hêeft Arie Weerdenburg toch enige kri tiek op de verkiezing van de paarden van het jaar. Via een briefkaart moeten de paardes- portliefhebbers hun stem uit brengen bij de Stichting Ne derlandse Draf- en Rensport. De paarden met de meeste stemmen komen in aanmer king voor de titel. „De titel is natuurlijk bij King op zijn plaats. Maar het is veel beter om de paarden punten te ge ven voor een overwinning en meer punten voor klassieke winst en het bereiken van een grote winsom. Dan was King het ook wel geworden, maar dan is er toch meer zekerheid. Kijk, als King nu geen suppor tersclub had gehad, was de hengst nooit volbloed van het jaar geworden". Met prijzengeld kwam Arie Weerdenburg door King en Amend goed weg in 1982. Dit jaar gaat het prijzengeld door de teruggang van de toto-om zet terug. De rensport moet net als de drafsport inleveren. Arie Weerdenburg: „King heeft grote nummers gewon nen met een behoorlijk prij zengeld. Toch zal de NDR er goed aan doen om juist bij deze rennen het prijzengeld te ver minderen en van de andere rennen af te blijven. Een vriend van mij won op Schaes- berg drie rennen van elk 1700 gulden. Bij aftrek van de pro visie voor jockey en trainer en de onkosten blijft er een grijp- stuiver over. Dat is toch te gek. Als hij die drie keer ge klopt was, had er geld bij ge moeten. Dat is toch te gek". ARTHUR VAN RIJSWIJK

Leidse Courant | 1983 | | pagina 14