Catherine Keyl van NCRV- eek lang rillend achter de tv liep een maffia aan Ook de Britten krijgen tv op bed Skke vrienden Piet en René B)IO/TELEVISIE CeidóG Soman t DONDERDAG 13 JANUARI 1983 PAGINA 17 RSUM Het televisie- nma rond de Mounties, op Tros-tv, is niet ge- de zo langzamerhand Rip show-vorm met sket- )ruj liedjes. We zien deze ^afen registratie van de 23 „Dikke vrienden", ;0je de heren Bambergen Vooren een seizoen land introkken. S8'rhaal speelt zich af in Lij een vermageringsinstituut. Het is uiteraard Piet, die daar eni ge tijd behandelt moet worden. Hij wordt onderworpen aan een regime van zware licha melijke oefeningen en moet bovendien een streng dieet volgen, met als gevolg, dat hij permanent rammelt van de honger. Bezoek mag hijniet hebben en zijn vrouw mag zijn kamer niet in. Onoverzichtelij ke situaties ontstaan als een ontsnapte gevangene zijn toe vlucht in Piet's eenzame ver blijf zoekt. De man dwingt de ongelukkige Bambergen hem te verbergen en natuurlijk moet het schamele voedsel nu twee hongerige magen vullen, nl. ook die van René. „Dikke vrienden" voldeed aan de verwachtingen en Bamber gen en Van Vooren besloten op deze weg door te gaan. Een nieuwe produktie werd uitge bracht onder de titel „Drie in de pan", een bewerking van een stuk van de Franse schrij ver André Roussin. Inmiddels hebben de Mounties een derde klucht in voorbereiding. Het is het Franse „La cage des fol ies", van de Fransman Jean Poiret, dat inmiddels al zeven jaar met succes in Parijs heeft gestaan. Model voor deze Mounties-serie stond de Britse klucht „The starving rich" van Stanley Price. Meespelen den zijn oa. Joop Doderer, Elsa Leoni en Paul van Gorcum. .o^RSUM Tê spre- iin gevaar voor eigen '*1! lijkt overdreven, o. Catherine Keyl van °^s „Hier en nu" ewel een weekje in "t«ats en de rillingen 'JJn, toen zij op Paler- 2 Sicilië aasde op een )UIver de maffia. Ter- 6i een geestelijke in- wiVde op het Kerk- □v aldaar werd haar Lnse vrouwelijke 5>p klaarlichte dag •dihaar tas beroofd. 'j5' bevonden zich alle ó-en met gegevens Lfe maffia, waaronder v«t moeite verkregen -tyan een van de kop- Atn van deze misda- 6oende. De tas werd ^teruggevonden. De 9 zag geen kans de 3^e achterhalen, i" por de cameraman i2jegde roof ziet men ^>nd ook op Ned. I ,50 uur in deze maf- Bv»umentaire, speciaal kt voor de Hier en %iek. °one Keyl: „Algemeen ti Italië, dat je leven vaar loopt, als je de lei- ...ets in de weg legt. Wie fge maffia kiest, dan wel S.rheid c.q. de politie te JJf wille is, kan er op re- '»het niet te overleven. 'J^atig vinden er tnoor- •jBats, waar de politie aad mee weet, omdat geoggetuigen volhouden, a,iiets hebben gezien, dat vallig de andere kant uitkeken, teveel aandacht had den voor een etalage. En dit terwijl zo'n moord overdag ge pleegd wordt in net zo'n druk ke straat als bijv. de Amster damse Kalverstraat vol winke lend publiek. Ik mocht er dus op rekenen, dat ze mij ook niet geheel en al ongemoeid zou den laten nu ik er op uit was hun wandaden te filmen. Mij viel een last van het lijf, toen ik op de terugweg in Rome uit het vliegtuig stapte. Dan moet je ook weten, dat ik in Paler mo overal waar ik ging of stond gevolgd werd door jon gens op scooters, verspieders voor de grote baas, die zich op de hoogte liet houden van mijn bewegingen. Alleen dat al geeft een angstig gevoel. Ik heb mij in Palermo voortdu rend af lopen vragen, waar ik mee bezig was, maar ja, je hebt nu eenmaal voor dit vak geko zen". Anti-maffia Waar Hier en nu speciaal in geïnteresseerd was, betrof de langzaam op gang komende maffia-bestrijding uit het mid den van het Siciliaanse volk zelf. Terwijl de ontvoeringen voor hoge losgelden voortdu ren en ook nadat de paus een klemmend beroep had gedaan op de maffiosi om te breken met hun praktijken en de slachtoffers vrij te laten, kwam er in Sicilië een volks beweging op gang, die overwe gend wordt geleid door jonge ren, maar waaraan ook vrou wen en arbeiders deelnemen. Zij hielden kortgeleden een grote demonstratie in Parler- mo, waarin zij duidelijk te kennen gaven af te willen van de maffia. Ook hiervan liet Catherine beelden schieten Maar tijdens deze opnamen nog werd zij aangesproken door oudere inwoners van Pa lermo, die haar voorhielden, dat het beter was de maffia niet al te opzichtig voor de voeten te lopen. De wens van steeds meer Sici- lianen eindelijk van de maffia verlost te worden, krijgt mo menteel ook krachtige steun van hogerhand. Kortgeleden kwam bij het parlement de anti-maffia-wet er door. Deze houdt in, dat misdadig verkre gen fortuin door de staat in be slag kan worden genomen. In Amerika bleek een dergelijke wetgeving een effectief middel om tegen de georganiseerde misdaad op te kunnen treden. In Italië verwacht men er soortgelijk heil van. Momenteel zit een moordenaar in arrest, die door een getuige als zodanig is aangewezen. Die getuige zou zijn openhartig heid met de dood kunnen be kopen. Hij wordt daarom door de politie bewaakt en in be scherming genomen. Dit zou het begin kunnen zijn van een rechtspraak, waartegen de maffia het zou kunnen gaan afleggen. Onlangs werden de Italiaanse gemoederen nog krachtig geschokt, toen een rechter werd doodgeschoten, die een veroordeling had uit gesproken over een maffia man. Zo werd ook een pastoor gedood door een maffia-kogel, nadat hij zich vanaf de kansel tegen de maffia had gekeerd. De dader ligt op het kerkhof, zegt men nog steeds, maar die pastoor veel letterlijker. En juist gisteren kwam weer het bericht binnen van een do delijke aanslag op een ge meente-ambtenaar. Toen hij het kantoor betrad, werd hij Catherine Keyl: „Wat voelde ik me opgelucht, toen ik op de terugreis in Rome uit het vliegtuig stapte". tegemoet gelopen door een aantal gewapende mannen die hem pardoes neerschoten. Van de mannen nog geen spoor. Zwijgplicht Die door de maffia afgedwon gen zwijgplicht steunt op heel oude afspraken. Die dateert nog uit de feodale tijden, toen boeren door grootgrondbezit ters werden uitgebuit. Om zich hiertegen te wapenen, sloten de boeren en de kleine man een soort volksverbond om zich tegen de machthebbers te verzetten. In de loop der eeu wen en bij het verbeteren van de sociale omstandigheden kwam de leiding van de maf fia echter in handen van mis dadigers. Momenteel houdt de maffia zich vooral bezig met de drugshandel. Daar worden grote sommem gelds mee ver diend. Om die handel wereld wijd te financieren werden in Palermo grote bankgebouwen gesticht. Vergunningen hier voor werden afgedwongen van de zittende overheden, overwegend van christende mocratische huize. De maffia drong op deze wijze zeer diep in de samenleving door. Het is duidelijk, dat geheel Italië er door wordt vergiftigd. Zeker in het zuiden is niemand te vertrouwen. Dit wantrouwen heerst zelfs binnen de gezin nen, waar vaders en zoons van elkaar niet weten of en in hoe verre zij met de maffia te ma ken hebben. Wat momenteel niet minder tot de volksverbeelding spreekt, bedoeld dan in ter men van weerzin, is het feit, dat al het geld zoek is, dat door het Italiaanse volk is op gebracht voor het herstel van het enige jaren geleden door een aardbeving verwoeste dorp Santa Ninfa. Die mensen daar raakten hun huis kwijt. Zij wonen in barakken. De miljoenen liefdadigheidsgul dens verdwenen in handen van de maffia. Van dat geld is geen lire teruggevonden. Momenteel trekt er een anti- maffia-tentoonstelling door Italië. In de kathedraal van Parlermo hield onlangs kardi naal Pappalardo een donder preek tegen de maffia. En pas toor Larosso legt zijn parochia nen in preken uit, dat maffio si, die moorden hebben ge pleegd, door de kerk worden geëxcommuniceerd, d.w.z. dat zij naar het inzicht van de ker kleiding het recht op de hemel verliezen, omdat zij zich verla gen tot broedermoorders. De georganiseerde misdaad van nu in Italië geschiedt nog onder de term „Maffia", maar heeft totaal niets meer van doen met het oude volksverzet tegen uitbuiting door overhe den. Dat wil de NCRV in deze documentaire duidelijk ma- ke" TON OLIEMULLER (Van onze correspondent Roger Simons) LONDEN Maandagmorgen (17 januari) om half zeven vuurt de BBC het eerste schot af in de vinnige strijd, die in Groot- Brittannië gaat beginnen om de kijkers voortaan met het hane- gekraai aan hun tv te kluisteren. De BBC lanceert dan zijn zoge heten ontbijt-tv, „Breakfast-Time", een vroeg programma van het soort dat in Amerika, Australië en Japan al jaren grote bij val geniet. Daar kijkt 40 procent van de bevolking elke morgen naar de ontbijt-tv. Voor de BBC is het programma van maandagmorgen een pri meur. Precies veertien dagen later, nl. op dinsdag 1 februari, be gint de Britse commerciële televisie met haar ontbijt-tv. De BBC, die op het gebied van televisie altijd de eerste was, heeft afgelopen jaar grote inspanningen verricht om zijn commerciële concurrenten ook voor te kunnen zijn met een ontbijtprogram- ma. De BBC-televisie-dag begint met opgewekte muziek en het beeld van de rijzende zon, snel gevolgd door het opgewekte ge laat van presentator Frank Bough, die iedereen minzaam een heel prettige morgen zal wensen. Bough was vroeger presentator van het nationale nieuwsprogramma „Nationwide". Hij is een vriendelijke man. Alle Britten mogen hem graag. Gemoedelijk Hoofdredacteur Ron Neil van het BBC-ontbijtprogramma heeft zijn medewerkers opdracht gegeven de Britse kijkers op dat vroege uur voorzichtig aan te pakken. De meeste Britten voelen zich 's morgens om half zeven nog in de nacht. Zij komen veel later uit bed dan wij en gaan vaak op kantoor pas om tien uur echt aan de slag. Neil wil niet dat Frank Bough en zijn collega Selina Scott, een voormalige nieuwslezeres van de commerciële tv, de kijkers doen schrikken. Wie de moed kan brengen om naar het och tendprogramma van de BBC te kijken, zal niet doorlopend op irriterende wijze aangespoord worden om er spoed achter te zet ten en tijdig op de fiets te springen of naar de bushalte te hollen. De opdracht van de presentators luidt: gemoedelijk blijven en kalmpjes aan doen, anders beginnen de flegmatieke Britten vre selijk te gillen en gooien ze hun tv uit het raam. Het ontbijtprogramma van de BBC duurt twee-en-een-half uur. Dat van de commerciële tv, geproduceerd door de nieuwe maat schappij TV-AM, begint om 6 uur en duurt tot kwart «over ne gen. De BBC zorgt vijf dagen in de week voor ontbijt-tv, maar TV-AM komt er ook zaterdags en zondags mee op de buis. Hoofdredacteur Neil van de BBC-ontbijt-tv zegt, dat in zijn och tendprogramma geen enkel onderwerp langer dan drie minuten behandeld zal worden. Op die manier wil hij vermijden, dat de kijkers opnieuw inslapen. Geen enkele medewerker of mede werkster zal zich vormelijk gedragen - dus geen deftige pakken en modieuze jurken, maar wel gemakkelijke truien, shirts en luchtige blousjes. Populaire sterren De kijkers krijgen om het uur voorlezing van een nieuwsbulle tin, vaak met rechtstreekse beelden uit andere werelddelen, als er tijdens de voorbije uren iets belangrijks gebeurd is. Het BBC- bureau in New York heeft een grondige uitbreiding ondergaan om in Groot-Brittannië 's morgens vroeg veel kersvers nieuws uit Amerika op de buis te kunnen brengen. Regionale BBC-stations zorgen geregeld voor plaatselijke ver keersinformatie en weerberichten. Verder komen er gesprekken met politici en gewone mensen, raadgevingen om fit en gezond te blijven, roddelpraatjes, een overzicht van wat in de ochtend kranten staat, korte kooklessen met het recept van de dag, astro logische gegevens en tips voor tuinders. Omdat in Plymouth aan de zuidkust van Engeland het klimaat zoveel zachter is, dat alles daar drie weken eerder begint te botten en te groeien, heeft de BBC er een speciale tuin aangelegd om de kijkers te kunnen to nen, wat ze later op hun eigen lapje grond tot stand zullen kun nen brengen. ROGER SIMONS visie vandaag ëRLAND 1 2TROS Aktua matinee. °Actualiteiten en aanvul lingen daarop. 3ySkiën leer je zo. Herha- Jing tweede aflevering. Bons and daughters. 2"5erie over de tweeling John en Angela. .17.20 Weekend weers verwachtingen. Door 3Jan Pelleboer. ;-2C (Kunstgeschiedenis 8-M2). Balthasar. Tekenfilmse rie over een professor 3jnet toverkwaliteiten. sjZo moeder, zo dochter. n£en spelletje zoeken -haar de ware moeder o.l.v. Gerard van den -flerg. De familie Knots. Een -Serie over een wonder lijke familie, geschreven ;£door Hetty Heyting. inMet: Jan Simon Minke- aJna, Hetty Heyting, Mar- -inix Kappers en Carolien van de Berg. Laatste af levering: Neef Herbert dkomt zijn nieuwe ver loofde Aaf Klaver voor dstellen. nJournaal. 3 Armoede. Tv-serie in elf u'delen van Peter van Ge- stel naar de roman van ;Qna Boudier-Bakker. „Met: Jan Retel, Kitty Courbois, Eric Schnei der, Will van Kralingen ^e.a. Derde afl.: Berry wordt door Bernard "jnaar een strenge kost school gestuurd. Door ïatoedoen van zijn vader •iJkrijgt Bernard een nieu- we huishoudster, een ^zekere Lena Boot. Op tjèen avond wordt Ber nard aan het kraambed Svan zijn zuster Lot ge- groepen. Kwistig met muziek. 2, Muzikale spelshow, ge- Rpresenteerd door Eddy Becker. Medewerken den: de Blue Diamonds, John Kuiper, Leny Floor, -Betty Schrier, Leila Sa- bee, Carry Smit en Ly- (tfkele Haarsma. Hier en nu. Actualitei- j ten. *Tot besluit. De organist ■JFeike Asma speelt een ^improvisatie op het lied 'Komt kind'ren tot het licht'. i Journaal. j Nieuws voor doven en n slechthorenden. NEDERLAND 2 18.30 18.45- 19.00 KRO 19.11 NOS 22.30 22.35 Nieuws voor doven en slechthorenden. Paspoort. Informatie voor de Turkse gastar beiders. Sesamstraat. 18.51 Jeugdjournaal. Journaal. Daar vraag je me wat. Populair wetenschappe lijk programma, gepre senteerd door Antoinet te van Brink. Vragen van kijkers worden be antwoord door Jacqueli ne van Riet (arts), Dik Dekker (bioloog) en Henk Mulder (natuur kundige). Ice follies. De filmster Tony Randall presen teert een ijsshow, opge nomen in het „Civic Center" te Baltimore. Gasten: Dianne de Leeuw, Peggy Fleming, Colin Beatty, Karen King, Richard Dwyer, Little Lito en Vern Tay lor. Lou Grant. Amerikaan se serie over de journa list Lou Grant (Ed As- ner). Korte inhoud: Een vriend van Rossi is ver moord en er wordt ge dreigd dat Rossi het volgende slachtoffer zal zijn, als de Los Angeles Tribune doorgaat met een reportage over een chemische plant, die ra dioactief is. „De Kroon" in de diep te. Documentaire van Björn Johansson en Rolf Nilsson over het in 1676 gekapseisde oorlogs schip, „De Crown" van de Zweedse marine. Aan boord trof men een miniatuur samenleving, aan, verstild op het mo ment van de dood en tot op heden bewaard. Het theater van de tri angel. Programma van Emmanuel Clot over de poppenspeler Henk Boerwinkel. Journaal. Nieuws voor doven en slechthorenden. DUITSLAND 1 16.10 Journaal. 16.15 Hat twiatge- aprek. 17.00 Oa avonturan van Tom 8awyar an Hucklabarry Finn. Jeugd serie naar Mark Twain. 17.25 Manaar Roaai zoakt naar hat galuk. Teken filmserie. 17.50 Journaal. 18.00 Actu aliteiten. Streeknleuws. 18.25 Gaat- epieldlrektion Gold. 19.00 Ean dui vels plan. 20.00 Journaal. Aanslui tend: Het zevende zintuig. Verkeers- tlps. 20.18 Hat verdrongen gevaar. Programma over het neonazlsme vendaaa aan de dag In de Bondsre- In de laatste aflevering van „De familie Knots" komt Herbert (r) op Ned. I om Poppenspeler Henk Boerwinkel is te zien in 20.28 uur zijn nieuwe verloofde Aaf Klaver aan zijn tante Til (I) voorstellen. do documentaire „Het theater van de triangel" op Ned. II om 22.08 uur. publiek. 21.00 Er kan opgediend worden. Ontspanningsprogramma met Eddl Arent, de butler uit talrijke Edgar Wallace-thrillers. In zes sket ches Is hij te zien met Monika John, Ute Chrlstensen, Fellx Dvorak. Udo Thomer e.a. 21.30 Raadselvlucht. Jacht op de schat met de helicopter. Met Bernard Russl en Rudolf Rohlln- ger. 22.30 Achtergrondinformatie. 23.00 Lorin Maazel dirigeert. Uitzen ding uit het Nymphenburgslot In Mün- chen, waar de Filharmonie van Mun- chen o.l.v. Lorin Maazel de Fanta sie-ouverture van Romeo en Julia en de Symfonie nr. 5 van Tsjalkovskl vertolkt. 00.15 Journaal. DUITSLAND 2 16.00 Journaal. 16.04 Zeven kunste naars. Edward Rusch: schilder, plastl- cus en duivelskunstenaar In Califor nia. Aansluitend: Journaal. 16.35 Al tijd ergernis met pop. Kinderpro gramma. 17.00 Journaal. 17.08 Te- le-illuatratio. 17.50 en op de tuba blaast Huber. Klucht met blikken mu ziek van Georg Lohmeler. Afl.: Oe cir cuskapel. Aansluitend: Journaal. 18.25 Sherlock Holmes en dr. Wat- eon. De Londense pandjesbaas Pos- ner wordt In zijn winkel neergescho ten. Er wordt echter niets vermist. 18.57 Overzicht programma's. 19.00 Journaal. 19.30 Dalli-Dalll. Spel en ontspanning van en met Hans Ro senthal. In de jury: Mady Rlehl, Brigit te Xander en Christian Neureuther. 21.00 Actualiteiten. 21.20 De Bonner Ronde. Debat onder leiding van Jo hannes Gross. 22.20 Een goede Jon gen. Documentaire film van de 35-ja- rlge Ira Wohl. De held van zijn film Is zijn neef Phlly (52), die sinds zijn ge boorte geestelijk gehandicapt Is. Toen hij twaalf jaar oud was, begon hl) een zekere zelfvernletlglngsdrang te ontwikkelen. Zijn ouders brachten hem naar een tehuis, maar waren erg ongelukkig met die oplossing. Ze haalden hem terug naar huls. Ira voelt zich net als de anderen In de familie schuldig. 00.10 Journaal. DUITSLAND 3 19.00 Het actuele uurtje. Actualitei ten. 20.00 Journaal. 20.15 Remem ber my name. Amerikaans liefdes drama van Alan Rudolph (1978). Met: Geraldlne Chaplin, Anthony Perkins, Berry Berenson e.a. 21.45 Spiegel van hat land. Fllmreportage van Jorg Gfrorer over het dagelijks leven van de mensen In de bergen. 22.15 Ge- echiedenis op drie. Aflevering uit de serie 'Gisteren: Op mars naar de Wolga', de geschiedenis van een In- fanterle-dlvlsle. Een film van Claus Ferdinand Siegfried. 23.00 Journaal. BELGIE BRT 1 18.00 Tik tak. Peuterserie. 18.05 Chipt. Amerikaanse Jeugdserie over de belevenissen van twee leden van de California Highway Patrol. Met: Larry Wilcox en Erik Estrada. Vieren twintigste afl: Zelfmoordcommando. 18.50 Jukebox. Met de Steve Miller Band. 19.05 Uitzending door derden. Programma van de SO. 19.40 Mor gen. Overzicht programma's. 19.45 Journaal en sportberichten. 20.10 Kunst-zaken. Kunst- en cultuuractua- lltelten. 20.15 Cinemanie. Fllmkwis met Michel Follet. 21.00 Panorama. Actualiteiten. 21.50 Dallas. Het ge volg van Jocks testament Is, dat JR en Bobby samen de leiding van Ewlng Oil op zich nemen. Pam vreest, dat dit de rivaliteit tussen Bobby en zijn grotere broer behoorlijk zal op drijven. Rebecca biedt Cllff een olie maatschappij aan als wapen In zijn strijd tegen JR. Maar Cllff Is niet strijdvaardig. 22.40 Journaal. Aan sluitend: Coda (muziek). BELGIE BRT 2 19.00 Een vinger In de pap. Pro gramma voor jongeren tussen 12 en 15 Jaar. Thema: Straffen. 19.40 Mor gen. Overzicht programma's en me dedelingen. 19.45 Journaal en sport berichten. 20.10 Kunet-zaken. Kunst- en cultuuractualltelten. 20.15 De stomme. Zwitserse tv-fllm naar de roman van Otto F. Walter en onder regie van Gaudenz Melll. Met: Wolf Kalser, Uil Krohm, Phlllpp Egll. Gun- ter Lamprecht e.a. Korte Inhoud: Een groep mensen Is bezig met de aanleg van een nieuwe weg door de Zwitser se Jura. Het werk Is hard en gevaar lijk en In de avonduren worden drankgelagen In de barakken aange richt, die de stijgende spanning niet kunnen doen vergeten. Als er dan ook een kan benzine wordt gestolen, ontstaat er herrie. 22.05-22.45 Bas ketball. Reportage van de tweede *--•** de wedstrijd Maccabi Tel helft Avlv-Moskou, gespeeld te Anderlecht In het kader van de Europabeker voor landskampioenen. BELGIE FRANS 1 16.45 ONEM. Informatie voor werk zoekenden. 17.00 Schooltelevisie. 17.25 Plein jeu. Gevarieerd jeugdpro gramma. 19.08 Ce solr. Actualiteiten, editie Namen, Luxemberg en Waals Brabant. 19.30 Journaal. 19.55 Au- tant eevoir. Body-bulldlng. 20.20 Viena chez mol, J'habite chez une copine. Franse komedie van Patrice Leconte. Met: Michel Blanc, Bernard Glraudeau, Therese Llotard, Anemo ne e.a. Korte inhoud: Daniël is een klusjesman-verhuizer en woont sa men met levensgezellin Frangolse. die In een hamburgertent werkt. Het le ven, dat rustig voortkabbelt, wordt op zekere dag beïnvloed door Guy, die door weinig eerlijke praktijken zijn Job als pompbediende heeft verloren. 21.50 Le carrousel aux Images. Film programma van Sellm Sasson. 22.50 Journaal. BELGIE FRANS 2 18.00 Le Saint. Engelse actieserie met Roger Moore. In Victoria Station redt Simon Templar een meisje, dat men trachtte te ontvoeren. 18.50 Les ours mal lechea. Tekenfilmserie. 19.00 Les Chretiens dans la vie so ciale. Politieke uitzending. 19.30 Nieuwe voor doven en slechthoren den. 19.55 Au-dela de l'hlatoire. Do cumentaire serie gewijd aan de pre- -hlstorle. Eerste deel: De mens na de Ijstijd. 21.00 Der Ring des Ntbelun- gen. Operacyclus van Richard Wag ner. De Walkure (eerste acte). 22.15-23.00 Videographe. In dit pro gramma maken we kennis met een van de reuzen van de Amerikaanse videokunst, Nam June Palk. ENGELAND BBC 1 16.15 Embroidery. 16.40 Everyday yoga. 16.55 Play school. 17.20 Car toon. Tekenfllmpje voor de jeugd. 17.25 Jackanory. 17.40 Cartoon. 18.05 John Craven's newsround. 18.10 Blue Peter. 18.40 Journaal. 19.00 Nationwide. Streeknieuws. 20.00 Tomorrow's world. Over we tenschap en evolutie. 20.25 Top of the pops. Hitparade. 21.05 Wildlife on one. Documentaire serie. 21.30 Climber. Serie. 22.00 Journaal. 22.25 Where'a the key. 23.30 Question time. Vragen aan prominenten. 00.28 Journaal. 00.30 Claire Rayner. 00.55 Weerbericht. ENGELAND BBC 2 17.20 Schooltelevisie. 18.40 Chaplin film. 19.55 Grapevine. Magazine. 20.25 Journaal. 20.30 Nature maga zine. 21.00 Gardener's world. 21.30 Russell Harty. Showprogramma. 22.00 Call my bluff. Spelprogramma. 22.30 Forty minutes. Documentaire serie. 23.10 Maestro. 23.40-00.35 Newsnight. ENGELAND ITV 17.00 Teetlme and Claudia. 17.15 Dsngermouse. The return of count Duckula. 17.20 Madabout. 17.45 Co ral Island. 18.15 Emmerdale farm. 18.45 Nieuwe. 19.00 About Anglla. 19.20 Arena. 19.35 Crossroads. 20.00 Enterprise. Serle. 20.30 Tom, Dick and Harriet. Serle: A room with a view. 21.00 It takes a worried man. Serle: Aren't our policemen wonder- full. 21.30 Falcon crest. 22.30 Tv eye. 23.00 Newe at ten. 23.30 Snooker: the Lada Classic. 01.00 Jazz at the millionaire. 01.30 The big question. Televisie morgen NEDERLAND 1 NOS 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 10.00-10.20 Open echool-ROF. Herhaling Energie. 10.35-12.00 Schooltelevisie. 13.00 Nieuwe voor doven en slechthoren den. NCRV 16.00-17.15 Ja, natuur lijk. Herhaling van 9 januari j.l. NEDERLAND 2 DUITSLAND 1 10.00 Journaal en achtergrondinfor matie. 10.23 Dalli Dalli. 11.55 Het verdrongen gevaar. Herhaling. 12.35 Umschau. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Journaal. 13.15-13.30 Video- text voor iedereen. 15.40 Videotex! voor iedereen. 16.15 Journaal. 16.20 „Uber die Masten herrlich". Repor tage over de orgels van de gebroe ders Silbermann. 17.05 Allee klaar? Live-jeugduitzending uit Keulen. 17.50 Journaal. 18.00 Actualiteiten. Regionaal nieuws. DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1. 15.57 Over zicht programma's. 16.00 Journaal. 16.04 De kleine zwervers. Het spookhuis. 16.40 Leerlingen-ex press. Programma voor de jeugd. 17.00 Journaal. 17.08 Tele-illustra- tie. 18.00 Meesterscenes met Stan en Ollie. Afl.: Onvergetelijke kost baarheden. DUITSLAND 3 WDR 08.00 Gymnastiek. 08.10-12.00 Schooltelevisie. 18.00 Telecollege I. Geschiedenis. BELGIE BRT 1 18.00 Tik tak. Peuterserie. BELGIE FRANS 1 12.00 Teletekst. 14.00-15.00 School televisie. 16.45 ONEM. Informatie voor werkzoekenden. 17.00 School televisie. 17.25 Plein jeu. Gevarieerd jeugdprogramma. ENGELAND BBC 1 10.00-13.03 Schooltelevisie en cur sussen. 13.30 Journaal. 14.00 Peb ble Mill at one. 14.45 See saw. Kin derprogramma. 15.02 Scene. On your bike. 15.35 A good job with prospects. Serle over beroepen. 16.15 Embroidery. 16.40 Everyday yoga. 16.55 Play school. 17.20 Te kenfilm voor kleuters. 17.30 Jacka nory. 17.45 Think again. ENGELAND BBC 2 11.30 Service Information. 12.00-12.25 Play school. 17.20 Schooltelevisie. ENGELAND ITV 10.30 Schooltelevisie. 13.00 The munch bunch. 13.10 Rainbow. 13.30 Money wise. 14.00 News at One. 14.20 Anglla newe. 14.30 About Bri tain. 15.00 A plua. 15.30 Snooker the Lada classic. 17.00 Rainbow. Radio vandaag HILVERSUM 1 - 16.02 (NCRV) Goudenregen Ensem ble - 16.30 Voor de kleuters - 16.40 Van stad en land: Overijssel - 17.02 Rozegeur en prikkeldraad - 18.06 Ac tualiteiten - 19.02 Muziek in vrije tijd - 20.03 Vierkant - 21.02 Op de vrije toer - 22.02 Sportprogramma - 23.02 (NOS) Met het oog op morgen. HILVERSUM 2 - 18.10 Het Europa van de EG - 16.20 Politieke partijen - 18.30 IKON-pro- gramma - 19.00 Commentaar op een lied - 19.10 Berichten uit het achter land - 19.20 Nieuwe ontwikkelingen en mogelijkheden, de invloed op de samenleving en onze verantwoorde lijkheid voor wetenschapsbeoefening - 20.03 Radio Vitrine - 20.30 Specta- kel - 21.30 Open school - 22.40 De li turgie van de Goede week en Pasen - 23.00 Een tekst, die Schönberg bezig hield in een lied (opus 6 nr. 6) 23.45 Ter overweging. HILVERSUM 3 - 18.03 (NOS) De avondsplts - 19.02 (TROS) De Engelse popmuziek in de jaren '50 en '60 (20) - 20.02 Soul- en discoshow - 22.02 Sesjun - 23.02 Wim van Putten. HILVERSUM 4 - 16.00 Woord en lied zijn afgestemd op het thema: Wat is de bedoeling van mijn 'ziek-zijn'? - 16.40 Theologi sche verkenningen - 17.00 Overname Hilversum 2 - 20.00 (NOS) Oscar Ghi- glia, gitaar, speelt werken van Bach, Sor, Poulenc en Mllhaud - 21.00 On der de groene linde - 21.15 Neder landse muziek, muziek uit de Middel eeuwen en Renaissance - 22.30 Hori zon. Radio morgen HILVERSUM 1 - 0.02 (KRO) Oogluik - 1.02 Nie mandsland - 6.02 Ontbijtshow - 8.06 Actualiteiten - 8.16 Muziek om op te schieten - 8.53 Pastoor A.C. Raad- schelders - 9.03 Adres onbekend - 10.03 Muziek op bestelling - 11.03 Ratel - 11.53 Pastoor A. C. Raad- schelders - 12.03 Nu hoor Ik het ook - 13.06 Actualiteiten - 13.16 The com plet - 15.03 Jules de Corte - 15.30 Familie luisterspel - 16.02 Op de val reep. HILVERSUM 2 - 7.20 (VPRO) Radionieuwsdienst Vpro - 9.33 Typisch vrouwenwerk - 11.00 Schoolradio - 11.30 (NOS) Ho- monos - 12.00 Reglo-naal - 12.36 Een forum bespreekt het laatste nieuws - 13.10 De stem van de sprekende minderheid - 14.33 Teleac - 15.03 (VARA) Radionieuwsblad - 15.10 De media deze week - 15.35 De Rode Draad - 16.32 De stem van het volk - 17.00 Confrontatie. HILVERSUM 3 - 7.02 (EO) Joy In the morning - 8.03 Tijdsein - 9.03 Muzikale fruitmand - 10.03 Muziek motief - 10.30 (NCRV) Pop non stop - 11.03 Popsjop - 12.03 (VOO) Erik de Zwart - 13.30 Bart van Leeuwen - 15.00 Veronica top 40. HILVERSUM 4 - 7.02 (VOO) Ochtendstemming - 8.02 Werken van Haydn, Grleg, Dvorak en Beethoven - 9.00 Strauss en Co - 9.45 Krystlan Zlmmermann, plano met de Berliner Phllharmonlker: pia noconcert In a kl.t. opus 16 van Grleg - 10.30 Muziek voor miljoenen - 12.00 Werken van Faure. Handel, Haydn en Pepusch - 13.05 Omroep Orkest van de Beierse Radio Omroep o.l.v. Ra fael Kubelik - 14.30 (VPRO) Het Claxon Festival - 16.00 Radlola Im provisatie Salon - 17.00 Overname Hilversum 2. NIEUWSBERICHTEN Nieuwsuitzendingen zijn op Hilversum 1 elk heel uur. 24 uur per dag. Op Hil versum 2 op elk half uur van 7.30 uur tot 17.30 uur. voorts om 7.00, 8.00. 13.00, 18.00, 20.00, 22,30 en 23.55 uur. Op Hilversum 3 op elk heel uur van 7.00 tot 24.00 uur en Hilversum 4 om 7.00, 8.00 en 13.00 uur.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 17