Nieuwe formatie R Wheels ent achter Hilversumse deejees aan De omgekeerde wereld van Forrest to -jDIO/TELEVÏSÏË CeidócOowuvnt_ WOENSDAG 12 JANUARI 1983 PAGINA 17 «elof Kiers benoemd J directeur evisie VPRO (TERSUM Het bestuur van de N, 10 heeft de 43-jarige Roelof Kiers jussum als opvolger van Arie Kley- I met ingang van 1 juni benoemd irecteur televisie van deze omroep. ffc werkt al sinds 1969 bij de VPRO. 1 als programmamaker, vanaf 1979 irogrammaleider. Kleywegt, die jg jaar geleden van de VARA itapte naar de VPRO, gaat het ko- i voorjaar gebruik maken van de [-regeling. Muppets vernieuwd Poppenspeler Jim Henson, de gees telijke vader en de man achter de Muppets, heeft weer een nieuws reeks tv-shows gemaakt, waarvan de eerste intussen al op de Amerikaanse kabel-tv zijn vertoond. Naast de oude verschijnen daarin ook nieuwe figu ren. In Salt Lake City, Utah, liet Dave Goelz de pers kennis maken met eni ge nieuwe figuren, poppen, waarin hij letterlijk en figuurlijk zelf de hand heeft. Hij geeft enkele van die poppen ook zijn stem. In zijn ontmoeting met de pers dezer dagen vertelde Goelz, dat de Muppetshows bijna over de hele wereld worden verkocht. In de loop der jaren hebben ze zich ontwik keld tot een mondiaal verschijnsel. Chris Barber in „Sesjun" HILVERSUM De Chris Barber Jazz and Blues Band treedt morgenavond live op in het TROS-programma „Ses jun", dat vanuit De Hanzehof in Zut- phen op Hilversum 3, 22.00 uur wordt uitgezonden. De samenstellers wilden Chris Barber graag in het programma hebben omdat ze menen dat door de muziek van Barber de jazz in de loop der jaren een groter publiek heeft ge kregen. Zijn bluesachtige dixielandstijl, lokte vaak kritiek uit omdat het niet puur genoeg zou zijn en te commer cieel. Hij was echter een van de weini gen die zich kon handhaven toen de rock roll en beatmuziek opkwam. 99 i t>R Met man en macht jeert het nieuwe, zes man e orkest „Rolling Wheels" ierste single onder de aan- van het platenkopende lek te brengen. De ene tonferentie na de andere èoeting met deejees. In f wordt een nieuwe single Öoop gehouden, een mee- over „Trucker John- |ere kruiwagens om er te ;n hebben ze niet nodig, joen het liever allemaal Wil je verkocht worden, loet je op de radio. Wil je dan moet je in de hitpa- En om daar aan te lan- jmoet je als een plugger in del zog van de heren dee- duiken. Ze rollen daar loper voor je uit. Je moet ég zelf effenen. zoon doorduwen, overal fc doorheen gaan", onthult de Vries, die de zakelijke tcten voor de njeuwe regelt. haam, waar die vandaan Daar is mijn man 's 5 wakker mee gewor- vertelt Joke de Vries. Frans kreeg een helder ent midden in de nacht naam van een nieuwe was geboren. „Hij stootte me aan en er. Ik zal het meteen opschrijven, als ik mor- :ht wakker word, ben ik Wijt". ig Wheels, noteerde Wie denkt met een truc- ormatie van doen te heb- leeft het mis. de Vries: „Je moet niet teveel achter die naam zoe ken". Ook het feit, dat de twee Nederlandstalige nummers op het eerste singletje vrachtwa genliedjes zijn, berust min of meer op toeval. De twee maanden oude zesmans-for matie wenst zich geen stempel te laten opdrukken. „We spe len van rock-'n-roll tot valeta en alles wat daar tussenin zit", verklaart Joke. Zij neemt in het orkest de string voor haar rekening. „String is een vioo lorkest op toetsen", legt ze uit. Haar man Frans de Vries is achter de trommels te vinden. Willy Pas blaast trompet en neemt wat hij noemt „het ko misch gedeelte" voor zijn re kening. Een geintje gaat hij niet uit de weg. Mystificatie Joke: „Wij gaan eigenlijk zo vrij met elkaar om, dat de mensen in de zaal vaak over mij gaan gissen. Waar zou die bijhoren, vragen ze zich af". Bij deze mystificatie komt het gevoel voor humor van Willy Pas, die evenals het echtpaar De Vries uit Goor komt, prima van pas. De groep wordt ge completeerd door de Ensche- deërs Bouke Soer (gitaar), Theo Martherus (bas) en de Duitse student in de rechten Horst Bachler (toetsinstrumen ten) uit de grensplaats Gronau. Allen roeren zich ook vocaal. Het pad naar succes op de va derlandse hitparade is voor de twee maanden oude groep tot nu toe niet al te glibberig ge weest. Gewoon een bandje ma ken en aankloppen bijn Euro Recording Company van Ek- kelboom in Enschede. Joke: „Ekkelboom had iets voor ons". Haar man Frans: „Ze durfden niet met een on bekende groep een onbekend nummer op te nemen. We hebben zelf wel wat Engelse nummers, maar een Neder landse plaat is beter om eerst bekendheid te krijgen. Groe pen die Engels zingen, daar zijn er al zat van". Een Engels talig repertoire van de groep, waarvan de leden via-via el kaar vonden, ligt in het vries vak van de koelkast. Het komt eruit als het eerste plaatje aan slaat. „We zijn bezig met een eigen sound. Twee Engelstali ge nummers liggen al klaar", aldus Frans. Bouke Soer vult aan: „De splinter zit er nog in, zo nieuw zijn ze". Hoe lang moet het publiek nog wachten? Bouke zegt geksche rend: „Zodra een journalist komt die 10.000 platen koopt, komen die Engelstalige num mers er zo achter aan". Aan Joke zal het niet liggen dat „Trucker Johnny" en „Heim wee naar de Autobaan" onver kocht of ongedraaid blijven. Zij treedt op als de regelaar- sters. „Ik mag dat graag doen en de jongens hebben me daarin de vrije hand gegeven. Het schijnt dat een vrouwsper soon meer kan bereiken dan een man. Ik weet het niet, maar de contacten lopen altijd even soepel", vertelt Joke, die zich in Goor en ver daarbuiten beweegt als een vrouw van de wereld. Joke de Vries wil zelfs naar Australië haar single achter na. Niet alleen journalisten maar ook bijvoorbeeld Chiel Mon- tagne konden de afgelopen week in verband met het ten doop houden van het eerste plaatje kennismaken met haar contactuele vaardigheden. „Zo'n Chiel Montagne kun je bijna niet aan de kladden ko men. Dat is een heel probleem. Maar het is uiteindelijk toch gelukt. Hij moest, geloof ik, weer opnamen maken voor „Op volle toeren". Anders was hij zelf ook in Goor geweest. Zo'n telefonisch contact heeft toch zijn nut gehad. Als ik weer bel, weet hij van de plaat en van de band". Piraten De grote piraten zijn ook be naderd, maar de band wil zijn actie-radius niet beperken tot de illegale zenders. Het woord connecties valt. Doordat twee leden van de zesmansformatie het theaterbureau Pasklaar Produkties runnen, kwamen ze in contact met collega's, die in tegenstelling tot de leden van de groep veelal full prof zijn. Zo ver is Rolling Wheels nog niet. Wèl hebben die vriendschappen ertoe geleid, dat de orkesten Silvio Spring en de zanger Henk Wijngaard beter bekend raken in mu ziekland. Tien singles worden meegege ven naar Australië. Bouke: „Die gaan naar de Dutch Club. Mijn zwager neemt ze mee om ze daar te pluggen". Joke en thousiast: „Er zal maar een of andere rijke stinkerd het plaatje horen en zeggen: Ko men jullie maar naar Austra lië. Dan blijf ik hier niet zit ten. Dat kan ik je wel vertel len". Frans is hoopvol gestemd: „Deze promotie moet gewoon lukken". De groep, die min of meer door toeval in de huidige vorm twee maanden bestaat, vormt een hechte eenheid. Laatste informatie: „Met ons kun je alle kanten op". AMSTERDAM De Ameri kaanse zanger trompettist Forrest M. Thomas jr. moest naar Nederland verhuizen om succesvol te worden in de Ver enigde Staten. Het is misschien een vreemde manier „om er te komen", maar Forrest, zoals kort maar krachtig zijn arties tennaam luidt, vindt het prima zo. „Zolang het maar gebeurt", laat hij weten. Een optreden in Studio 54, het New Yorkse disco-paleis, waar Mick Jagger, David Bowie en andere grootheden uit de mu- ziek-industrie kind aan huis zijn, is al binnen. Voor Forrest kwam het succes met „Rock The Boat" ^morgenmiddag Hilversum 3 om 15.03 uur), een compositie, die in juli 1974 al een hit was voor The Hues Corporation. De Amerikaan, die breed la chend het legertje Nederland se popjournalisten te woord staat en zegt van elke minuut te genieten, koos het nummer niet omdat hij op een goed koop succesje uit was. Toen hem werd gevraagd het in te zingen, aarzelde hij geen mo ment. „Het was een pracht kans om in de belangstelling te komen. Daarbij kreeg ik de gelegenheid om de achterkant (het nummer „Loving You") zelf te schrijven. Zo kan het publiek horen, dat ik echt een goede stem heb en prachtige nummers kan schrijven". Forrest wilde al vroeg een ster worden. „Ik kom uit een gezin van gescheide ouders. Een zus ter van mijn grootmoeder voedde mij op. We waren niet echt arm, maar ook niet rijk. Ik bracht een groot deel van mijn tijd door met het voor de deur op de stoep zitten, naar school gaan en televisie kij ken. Dat ging mij al snel ver velen. Ik hoorde de verhalen over Hollywood, Californië en dacht als ik iets in de showbu siness wil bereiken dan lukt dat mij nooit in Galveston Texas. Dus verhuisde ik op mijn veertiende naar Oklaho ma City. Dat was wel geen Hollywood, maar ik vond het een redelijk alternatief. Ik ging bij mijn stiefvader wo nen, die zei dat ik mocht blij ven zolang ik op school zat". Forrest verdeelde zijn tijd tus sen zijn studie en muziek. Hij ontwikkelde zijn stem met zanglessen en speelde trompet in verschillende groepen. Een erg lang leven waren die bands meestal niet beschoren. Hij begon echter geen eigen groep omdat hij zijn muziek- vrienden trouw wilde blijven. „De grap was echter dat zij Forrest Thomas jr. heeft twee voorspoedig lopende carrières. wel weg gingen zonder zich iets van mij aan te trekken". De muzieklessen, waarbij hij ook moderne jazz en dans stu deerde, hielpen hem bij zijn verdere muzikale ontwikke ling. „Door moderne jazz leer je improviseren. Je weet beter hoe je met je instrument moet omgaan. Als je funk speelt, zo als ik doe in mijn groep Futu re, is dat heel belangrijk. De trompetlessen zorgden er o.m. voor dat ik mijn ademhaling onder controle kreeg, wat weer heel bruikbaar is als je zingt". Forrest, die een aantal jaren geleden door een vriend overgehaald naar Zwitser land en tenslotte naar Neder land verhuisde, na van een zwaar motor-ongeluk hersteld te zijn, mocht al eerder heel even aan succes ruiken. Met de groepen The District of Evolution en ZZaZZo stond hij in Amerika in voorprogram ma's van o.m. Sammy Davis jr en Santana. Maar op het mo ment dat een doorbraak naar sterrendom een feit leek te worden, vielen de groepen uit elkaar. Forrest is er niet meer rouwig om. Hij is momenteel met twee voorspoedig lopende carrières bezig: een als solo-ar tiest en een tweede als zan ger/trompettist in de funk- groep Future. Forrest hoopt voorlopig niet te hoeven kie zen tussen de groep, waarvoor hij ook songmateriaal schrijft, en zichzelf. „Future is net een familie. Ik zou ze absoluut niet kunnen missen". HANS PIËT evisie vandaag DERLAND 1 De merkwaardige die- renshow. Extra lange aflevering. 1-17.15 Ren je rot. Als eerste uitzending in het nieuwe jaar een afleve ring met gehandicapte kinderen. De gasten in dit programma zijn Pier re Janssen en Joop Do- derer. EAC 5 De antieke wereld. Het oude Rome (4). N 5 Zwartkop. Zweedse tv-film in twee delen. Laatste deel: De Turkse boerenzoon Yasar, 11 jaar oud, verhuist met zijn ouders, broertjes en zusjes naar het vreemde Zweden. !1 Kenmerk. Actualiteiten. 17 Socutera. Filmpje van het Komitee Twee over drie projecten voor ge handicapten in Vietnam. Een van de hulpbehoe vende instellingen is het revalidatiecentrum BaVi. Hier wordt hulp gebo den aan geestelijk en li chamelijk gehandicapte kinderen. Komitee Twee levert o.m. gereed schap, zodat de kinde ren een vak kunnen le ren. 5 >0 Journaal. Van Kooten en De Bie. Vanuit de voormalige St. Jodocuskerk te Jui nen presenteren Van Kooten en De Bie hun maandelijks ontspan ningsprogramma. 15 Japan, een ontdek kingsreis. Documentai re van de Franse cine ast Francois Reichen- bach over Japan en zijn inwoners. 15 Hotel Suburbia. Mu ziekprogramma (BGTV-productie) met aandacht voor de ver nieuwde muziek en randverschijnselen. Me dewerkenden: het Bel gisch trio „Arbeid adelt!" en de Cup Ca kes. Zie de krant van gisteren. EAC 00 Herhaling Communca- tie (10). 10 Journaal. 35 Nieuws voor doven en slechthorenden. DERLAND 2 15 Nieuws voor doven en 18.30 18.45- 10.00 slechthorenden. Staatsloterij: Eerste trekking van de 720ste loterij. Sesamstraat. 18.51 Jeugdjournaal. Journaal. Politieke partijen. Zepdtijd voor de PSP. Van gewest tot gewest. Aandacht voor de NAM, die 25 miljoen kubieke meter aardolie uit de bodem van Zuid Holand haalt, het gesubsidieer de café in Drouwener- veen waar het jonge echtpaar Geert en Rika Nijhof jaarlijks tiendui zend gulden subsidie ontvangt waarvoor in ruil het café ook de functie van dorpshuis vervult, de „Heilige ste den" in het Overijsselse Hasselt en de 12-jarig Luuc Popken uit Beilen als amateur-archeoloog. Het dagboek van Brid get Hitier. Engels tv- -spel van Beryl Bain- bridge en Philip Saville. Zij baseerden zich op Bridgets dagboek en probeerden uit vinden waar fantasie en werke lijkheid begonnen en ophielden. Met: Maurice Roëves, Siobhan McKenna, Dennis Lill, Tim Woodward, Julian Glover en Vicki Luke. Korte inhoud: Een Oos tenrijker Alois Hitler huwde in 1912 een Iers meisje, Bridget Dowling. Samen met haar Alois begon ze een restaurant in Liverpool, waarbij ze een handje geholpen werden door een half broer van Alois, Adolf. Zo begint het dagboek van Bridget. i Studio sport. Reportage van de dames volleybal Europacupwedstrijd DVC - Lohhof (West- Duitsland). Verder aan dacht voor de heren basketbal Europacu pontmoeting Den Bosch - Hapoel (Israël). i Journaal. Nieuws voor doven en slechthorenden. DUITSLAND 1 16.10 Journaal. 16.15 Muziekwinkel' Internationale tv-discotheek, gepre senteerd door Manfred Sexauer. Met: John Denver, Romeo, Skakln' Ste vens, Spargo, e.a. 17.00 Drie noten voor Aaepoeeter. Tweede deel Tsje chische sprookjesfilm. 17.50 Jour naal. 16.00 Actualiteiten. Gewestelijk nieuws. 19.00 Toneel van wereldbe-, tekenia. Alle begin Is moeilijk. 20.00 Journaal. 201.0 Zauael. Tv-spel van Johannes Hendrich onder regie van Peter Schulze-Rohr. Met: Werner Hinz, Walter Gross, Tayfun Bademsoy e.a. Korte inhoud: De zeventigjarige weduwnaar Franz Lehmann zou het liefst 's morgens niet meer opstaan. Eeuwenoude tradities blijven in het heel moderne geïndustria liseerde Japan overeind. Dat is te zien in de documentaire die de VPRO op Ned. I om 21.15 uur uitzendt. Siobhan McKenna speelt in „Het dagboek van Bridget Hitier" de hoofdrol op Ned. II om 20.10 uur. Maar de hond Zausel, die hij al jaren heeft, wil uitgelaten worden. Bij ge brek aan ander contact bespreekt hij belangrijke zaken ook overwegend met Zausel. 22.00 Schatkamer na tuur platina. Documentaire van Jur- gen Dahm. 22.30 Achtergrondinfor matie. DUITSLAND 2 16.00 Journaal. 16.04 Leeuwetand. Kinderprogramma. Aansluitend: Jour naal. 16.35 De verloren eilanden. Avonturenserie voor de jeugd. 17.00 Journaal. 17.08 Tele-illuatratie. Aan sluitend: Journaal. 18.00 De Werner Fendatory. Indische avonturen van een dierenfilmer. Tweede deel. 18.57' Overzicht programma's. 19.00 Jour-, naai. 19.30 De aport-apiegel. 20.15 ZDF-magazine. Actualiteiten. 21.00 Actualiteiten. 21.20 Woensdaglotto. 21.25 De straten van San Francisco. Amerikaanse politieserie. Met: Karl Malden en Michael Douglas. Afl.: Nachtelijke overval. 22.10 Met het stempel van de censor. Reportage van Jutta Szostak over de cultuur van de Palestijnen. 22.55 The Joyce Tris ier Danscompany. Programma in de serie „Das internationale Tanzthea- ter". 23.45 Journaal. DUITSLAND 3 WDR 18.00 Telecollege I. Engels. 18.30 Sesamstraat. 19.00 Het actue-^ Ie uurtje. 20.00 Journaal. 20.15 Opi woensdag in„. Informatie en ont-| spanning. 21.45 Verslaggever bui-: tenland. Heiko Engelkes: ParIJse ver halen. 22.15 The big beat. Ameri kaanse muzikale film van Phll Spec- tor, Steve Binder en Larry Peercel (1965). Met: The Rolling. Stones, The! Supremes, Ike en Tlna Turner e.a.l 23.30 Journaal. BELGIE BRT 1 16.30-17.30 Open school. 18.00 Tik tak. Peuterserie. 18.05 Kameleon. Nieuw programma voor de jeugd. 18.30 Waard om te weten. Nieuws over komende tv- programma's, the atervoorstellingen. nieuwe boeken en grammofoonplaten. 18.40 De Smur fen. Tekemfilmserie. 19.05 Aubrey. Korte tekenfilm voor de kleuters. 19.10 'n Huis ver van huis. Program ma van de KTRO over zeemansapos- tolaat. 19.40 Morgen. Overzicht pro gramma's, mededelingen en Tierce. 19.45 Journaal en sportberichten. 20.10 De weerman. 20.15 Mini mikro makro. Spelprogramma van Arman Pien. 20.20 Home sweet home. Au stralische komische serie over de be levenissen van de familie Pacelli. 20.50 Hoger - lager. Twee kandida ten-teams spelen een spel met speel kaarten. Presentatie: Walter Caplau. 21.25 Wie schrijft die blijft. Literair programma, gepresenteerd Luk Ko- nings, Jean-Marie de Smet en Boude- wijn Büch. 22.10 Journaal. Vooraf: Tierce en Nationale loterij. l22.25-23.00 Basketball. Samenvat tende reportage van de wedstrijd Moskou- Maccabi Tel Aviv in het ka der van de Europabeker voor lands kampioenen. Aansluitend: Coda (poë zie). BELGIE BRT 2 119.00 Uu Taio. Korte documentaire over het bouwen van een viool. 19.15 iDe avonturen van Niko. Engelse Jeugdserie. Met: Nicholas Demetriou, Madeline Adams, Stellos Kafkarldes, Gertan Klauber e.a. Tweede afl.: Ni- ko's plan om zijn nicht te ontvoeren is mislukt. Hij en Katerina zijn nu de ge vangenen van de bandieten. 19.40 Morgen. 19.45 Journaal en sportbe richten. 20.10 De weerman. 20.15-22.45 De Walkuren. Eerste en tweede acte van deze opera van Rl-j Chard Wagner onder regie van Patri ce Chereau en Brian Large. Het or kest en koor van het Festival van Bayreuth staan onder leiding van Pierre Boulez. Met: Peter Hofmann, Matti Salminen, Donald Mclntyre, Je- annine Altmeyer, Gwyneth Jones en Hanna Schwarz. BELGIE FRANS 1 16.00 Cine, Bede et Cie. Jeugdpro gramma voor 12 tot 15 jaar. 17.25 Plein jeu. Gevarieerd jeugdprogram ma. 19.08 Ce soir. Actualiteiten, edi tie Brussel. 19.25 Flash minute pa- pillon. Tips voor cosumenten. 19.30 Journaal. 20.00 Risquons-tout. His torisch spelprogramma. Thema: Tweede Wereldoorlog. 20.55 Video gram. Varleté-programma met spelle tjes. 21.40 Planete des hommes. Se rie etnografische films uit alle hoeken van de wereld. Afl.: Het lamaisme in Mustan. 22.35 Journaal. BELGIE FRANS 2 18.00 Le Saint. Engelse actieserie met Roger Moore. Simon Templar was er bij toen Diana Flemming haar verdronken oom vond. Hoewel het onderzoek zuiver een routine-klus is, Is er toch iets, dat hem in het kleine vissersdorpje houdt. 18.50 Les ours mal leches. Tekenfilmserie. 19.00 Un autre regard. De Aramese gemeen schap. 19.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 19.55-22.30 Sports 2. Met: skiën, basketball en de situa tie van het kunstschaatsen. ENGELAND BBC 1 16.15 Embroidery. 16.40 Everydag uoga. 16.55 Play school. 17.20 Te kenfilmpje. 17.25 Jackanory. 17.40 Take hart '83. 18.05 John Craven's nawsround. 18.10 Captain Zep spa ce detective. 18.40 Journaal. 19.00 Nationwide. 20.00 Korte film 20.30 Top secret. 21.00 Dallas. 21.50 Points of view. 22.00 Journaal. 22.25 Skorpion. 22.55 Sportsnight. 23.50 Political programme. 00.28 Journaal. 00.30 Now get out of that. 00.55 Weerbericht. ENGELAND BBC 2 117.20 Schooltelevisie. 18.30 Eric Sy- kes. 19.00 The Waltons. Serie. 20.25 Journaal. 20.30 Collecting now. Se rie over verzamelaars. 21.00 Reporta ge. 22.00 MASH. Amerikaanse serie. 22.25 Time will tell. 23.15 Korte film. 23.45-00.40 Newenight. ENGELAND ITV '17.00 Pullover. 17.15 Dangermouse. 17.20 The Sooty Show, 17.30 Five magic minutes. 17.40 The book to wer. 18.15 Mr. ft Mrs. quiz. 18.45 Nieuws. 19.00 About Anglia. 19.35 'Crossroads. 20.00 This is your life. 20.30 Coronation Street. 21.00 Lon don night out met Glen Campbell. 22.00 The unknown Chaplin. The great director. 23.00 News at ten. 23.30 Snooker. 01.00 Paris by night. 01.15 Space invaders. Televisie morgen NEDERLAND 1 NOS 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 10.00 Schooltelevi sie. 10.30-10.50 Open school-ROF. Fries programma. 11.00-12.00 Schooltelevisie. 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. TROS 16.00 TROS Aktua matinee. Actuali teiten en aanvullingen daarop. 16.15 Skiën leer je zo. Herhaling tweede aflevering. 16.33 Sons and daugh ters. Serie over de tweeling John en Angela. Korte inhoud: Nu John is aangehouden, moet Bill een beslis sing nemen. Jill besluit ondertussen om voor de verandering eens de waarheid te vertellen. 17.15-17.20 Weekend weersverwachtingen. Door Jan Pelleboer. NEDERLAND 2 DUITSLAND 1 09.25 Het programma met de muis. 10.00 Journaal en achtergrondinfor matie. 10.23 Zausel. Herhaling. 12.10 ZDF-magazine. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Journaal. 13.15-13.30 Video- text voor iedereen. 15.40 Videotext voor iedereen. 16.10 Journaal. 16.15 Het twistgesprek. 17.00 De avontu ren van Tom Sawyer en Huckleberry Finn. Jeugdserie naar Mark Twain. 17.25 Meneer Rossi zoekt naar het geluk. Tekenfilmserie. 17.50 Jour naal. DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1. 15.57 Over zicht programma's. 16.00 Journaal. 16.04 Zeven kunstenaars. Edward Rusch: schilder, plasticus en duivels kunstenaar in Californië. Aansluitend: Journaal. 16.35 Altijd ergernis met pop. Kinderprogramma. 17.00 Jour naal. 17.08 Tele-illustratie. 17.50 en op de tuba blaast Huber. Klucht met blikken muziek van Georg Loh- meier. Afl.: De circuskapel. Aanslui tend: Journaal. DUITSLAND 3 WDR 08.00 Gymnastiek. 08.10-11.45 Schooltelevisie. Om 09.25 Het pro gramma met de muis. BELGIE FRANS 1 12.00 Teletekst. 14.00-15.00 School televisie. 16.45 ONEM. Informatie voor werkzoekenden. 17.00 School televisie. 17.25 Plein jeu. Gevarieerd Jeugdprogramma. BELGIE FRANS 2 12.00 Zie België Frans 1. ENGELAND BBC 1 10.10-12.55 Schooltelevisie en cur sussen. 13.30 Journaal. 14.00 Peb ble Mill at one. 14.45 See-saw. Kin derprogramma. 15.00 You and me. 15.15 Watch and listen. 15.40-16.00 Walrus. 16.15 Embroidery. 16.40 Everyday yoga. 16.55 Play school. 17.20 Cartoon. Tekenfilmpje voor de Jeugd. 17.25 Jackanory. 17.40 Car toon. ENGELAND BBC 2 11.30-12.25 Schooltelevisie en 'cur sussen. 13.00-13.25 Technology. 17.20 Schooltelevisie. ENGELAND ITV 10.30 Schooltelevisie. 13.00 Teetime and Claudia. 13.10 Get up and go. 13.30 The Sutivans. 14.00 News at One. 14.20 Anglia nieuws. 14.30 Crown court. 15.00 A plus. 15.30 Snooker: the Lada classic. 17.00 Teetime and Claudia. 17.15 Danger- mouse. The return of count Duckula. 17.20 Madabout. 17.45 Coral Island. Radio vandaag HILVERSUM 1 - 16.03 (VOO) Toeters en bellen - 16.30 „Apekool" (voor de kinderen) - 17.02 (EO) Onderweg - 18.06 Actuali teiten - 18.30 Berichtgeving over het zendingswerk - 18.40 Houwen jon gens!: een verhaal van K. Norel - 18.50 Kleuterprogramma - 19.02 Van U wil ik zingen - 19.25 De bijbel open - 20.02 (NOS) Langs de lijn - 23.02 Met het oog op morgen. HILVERSUM 2 - 16.00 (VARA) Wat een taal - 16.30 (NCRV) Studio 55 - 17.36 Actualitei ten - 18.20 Politieke partijen - 18.30 Humanistisch Verbond - 19.00 Lee soefeningen in de bijbel - 19.15 Lie deren bij Deuteronomium - 19.30 Theologische etherleergang - 20.03 Leger des Heilskwartier - 20.18 De wereld zingt Gods lot - 21.00 Serie programma's over het functioneren van de medezeggenschapsraad in het onderwijs (deel 2) - 21.30 Even het hoofd bij het nieuws - 21.40 Open school - 22.10 Radiovolksuniversiteit - 22.40 Oorzaken en gevolgen van politieke en economische verwikkelin gen - 23.00 Literama-woensdag. HILVERSUM 3 - 16.34 (KRO) Nieuws-box - 18.03 (NOS) De avondspits - 19.02 Kracht voer - 21.02 Demo - 22.02 Rocktem- pel. HILVERSUM 4 - 17.00 Overname Hilversum 2 - 20.00 (AVRO) Kamermuziek uit Dili- gentia - 21.45 Liederen van Badings, Voormolen en Hengeveld - 22.30 Symfonie „De klok" van Haydn. Radio morgen HILVERSUM 1 w - 0.02 (NCRV) Volgspot - 1.02 Metro polis - 2.02 Nachtexpress - 6.09 Van daag donderdag - 8.06 Actualiteiten - 9.03 Wie weet waar Willem Wever woont? - 10.03 Pretentieloze muziek jes bij de koffie - 11.03 Het Hollands kwartiertje - 11.30'Twaalf-uurtje - 11.50 Culinaire tips - 12.40 Middag- pauzedienst - 13.06 Actualiteiten - 13.20 NCRV-globaal - 16.02 Gouden regen Ensemble - 16.30 Voor de kleuters - 16.40 Van stad en land: Overijssel - 17.02 Rozegeur en prik keldraad. HILVERSUM 2 - 7.20 (AVRO) Actueel en informatief - 9.05 Gymnastiek voor de vrouw - 9.15 De werkbank - 9.33 Open school - 10.03 Buiten - 11.03 Duimeland - 11.10 Schoolradio - 11.33 Kijk op kunst - 12.00 Radiojournaal - 12.03 Zakelijke bespiegelingen - 12.36 Ra diojournaal - 12.50 Regio-naai - 13.10 Lichte grammofoonmuziek - 13.57 Fi nancieel nieuws - 14.00 (NOS) Oor logsvoorbereiding en vredesverwach- ting - 14.33 Radiovolksuniversiteit - 15.03 (KRO) Over profeten van vroe ger en nu - 15.20 Magazine over kerk en samenleving - 15.32 De wereld op donderdag. HILVERSUM 3 - 7.02 (TROS) De havermoutshow - 9.02 Hugo van Gelderen - 11.03 Ad je Roland - 13.03 50 pop of een envelop - 15.03 Tros top 50. HILVERSUM 4 - 7.02 (VARA) Morgenrood - 9.00 Ge varieerd morgenconcert - 12.25 Ope rette - 13.05 Gevarieerd concertpro gramma - 14.30 (EO) Orgelbespeling - 15.00 Open huls - 16.00 Woord en lied zijn afgestemd op het thema: Wat is de bedoeling van mijn 'zlek-zljn'? - 16.40 Theologische verkenningen - 17.00 Overname Hilversum 2. NIEUWSBERICHTEN Nieuwsuitzendingen zijn op Hilversum 1 elk heel uur, 24 uur per dag. Op Hil versum 2 op elk half uur van 7.30 uur tot 17.30 uur. voorts om 7.00, 8.00, 13.00, 18.00, 20.00. 22,30 en 23.55 uur. Op Hilversum 3 op elk heel uur van 7.00 tot 24.00 uur en Hilversum 4 om 7.00, 8.00 en 13.00 uur.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 17