gehoordgezien i „Hotel Suburbia bmbinatie van forma tie en muziek -Dio/televTsIë INAU QtiduiQowumt DINSDAG 11 JANUARI 1983 PAGINA 13 IRRENKUNDE WEER OP TV ïRSUM Het oneindig heelal, met al zijn sterren- sterren, wolken en planeten heeft al zolang er men- 5 hn tot de verbeelding gesproken. Sterrenkunde wordt °h wel als de oudste wetenschap beschouwd. De be loning voor het firmament ligt echter niet alleen bij 3në ichappers, maar ook bij niet-wetenschappers. 'eJ^ek uit het enorme aantal cursisten, dat zich inschreef Sii Teleac-cursus „Moderne Sterrenkunde" in 1981. Uit °°r Hen reacties op deze cursus bleek dat er behoefte aan een est <f,g van jit project bestond. Reden waarom Teleac de cur- laf 31 januari a.s. in bewerkte vorm zal herhalen. Om de )Wn „Moderne Sterrenkunde" voor meer mensen toegankelijk fcn, is aan de serie, zoals die eerder werd uitgezonden, een °tsfementaire kennis toegevoegd in de vorm van drie extra :hijr|iessen en schriftelijk materiaal. Wiskundige voorkennis confygreist voor het begrijpen van die stof. De cursus is the- i van opzet, waarbij na de inleiding wordt gewerkt vanuit late totaal thema: de sterrenstelsels. Het accent ligt zowel op 'Jn van allerlei objecten als op hun onderling verband. Het lakket kan men aanvragen bij Teleac, tel. 030956911. Rigoletto: humor met Christina Deutekom op de Belgische tv BRUSSEL De niet rijkelijk met humor bezaaide Belgische tv BRT begint op 19 januari met een satirische rubriek onder de titel „Rigoletto". Dit is niet alleen de naam van een hofnar uit Verdi's gelijknamige opera, maar ook de naam van een Belgisch ensemble, dat het vervaardigen van humor in het vaandel heeft geschreven. Deze groep is door de BRT uitgenodgd deze humor op tv te verzorgen. Voor dit programma zal worden geput uit vrolijke geschiedenissen op cultuurterrein in de laatste dertig jaar. Voor de eerste afleveringen heeft men hiervoor al wat per sonages op het oog. Zo zal de Britse komiek Kenny Everett in de eerste aflevering alle ruimte krijgen om van zijn humoristische aanwezigheid blijk te geven. Op het prógramma staan voorts ve detten als Christina Deutekom, goochelaar Max Roonay en de Belgische tekenaar Willy Bosschem. Deze laatste zal overwe gend met cartoons aan dit programma bijdragen. Bij NOS weer dirigentencursus HILVERSUM Van 1 tot en met 27 augustus 1983 organiseert de NOS voor de dertigste maal een internationale dirigentencur sus, o.l.v. Michel Tabachnik, met als repertoire dit keer „Music today through yesterday" (o.a. Haydn, Beethoven, Wagner, De bussy, Bartók, Boulez, Webern en Xenakis). De cursisten zullen ihet Radio Kamer Orkest en het Omroepkoor ter beschikking staan, alsmede twee pianisten en vocale en instrumertale solis ten. Voor deelneming aan de cursus komen diegenen in aanmerking, die beschikken over een middelbare schoolopleiding, een einddi ploma conservatorium-orkestdirectie of een gelijkwaardig diplo ma, ervaring als dirigent en die jonger zijn dan 36 jaar. Voor de cursus schrijven jaarlijks zo'n vijftig tot honderd men sen uit alle delen van de wereld in. Uit het totale aanbod zullen in eerste instantie op grond van de verstrekte schriftelijke infor matie circa 40 kandidaten worden geselecteerd. Belangstellenden, die aan de toelatingseisen voldoen, kunnen zich tot 15 mei a.s. inschrijven bij de NOS, Internationale Diri gentencursus, Postbus 10, 1200 JB in Hilversum. de IeRSUM „Götter- (qierung 2000" was ylang leven bescho- J'~et muzikale televi- igramma van de werd na drie uit- ian hgen gestaakt. Er kvii verschillende rede- 43$>ör. De belangrijkste .liisschien wel dat het Ulben té klein publiek rbaar was. Tenslotte «Mj aantal jongeren be- -lanj. dat elke week in ublfaard van Troje in '!y Haag, De Melkweg ^°^radiso in Amsterdam '"jdere kleine clubjes ,ij in Nederland zit Higroepen als Joy Divi- Djas The Associates of ^asand the Bunnyman. jr ^Irdammerung 2000" zat eiV het verkeerde spoor, mo; omdat behalve de mu- ^w|eën enkele andere in- Tie werd gegeven over ^nepen, die in de studio of d'waren opgenomen. Het muziekprogramma Suburbia", waarvan jfeihavond op Ned. I om ;s*- iqT de eerste aflevering, heeft dan ook een wat andere opzet gekregen. Waarom het met „Götterdam- merung ook fout ging was dat het niet klikte tussen samen stellers: regisseur Wim van der Linden en producer Bram van Splunteren. Wat Wim van der Linden (hij regisseerde en kele jaren geleden de „TROS Top 50") wilde doen, was een programma maken met inte ressante muziek, die op de Hil- versumse zenders nauwelijks aandacht kreeg. Het streven daarbij was om een goed ge luid te laten horen en hele mooie beelden te laten zien. Een soort „Toppop", maar dan voor de wat progressievere muziek. Journalist Bram van Spluntefen wilde meer. Zijn voorstellen vielen bij Wim echter niet in goede aarde. In „Hotel Suburbia" krijgt hij de kans een aantal van zijn idee ën toch uit te werken. De re dactie van het programma be staat verder uit presentator Jan Eilander, Richard Zijlstra en Emile Fallaux. De vijfen dertig minuten durende show wordt opgenomen in hotel- restaurant Slotania in Am sterdam Slotervaart en is een BGTV-produktie. Was „Götterdëmmerung 2000" eigenlijk alleen geschikt voor mensen, die al geïnteresseerd waren in de muziek van de groepen die werden getoond, „Hotel Suburbia" heeft een bredere opzet gekregen. Jan Eilander laat weten: „Een groep is nooit alleen muziek, er zit altijd iets meer achter". Daarom spelen de bands in het nieuwe programma niet alleen muziek, maar worden ze ook geïnterviewd of een aantal da gen met de camera gevolgd. Op die manier moet duidelijk worden waarom ze de muziek maken, die ze spelen of bij voorbeeld hun hoofd aan de zijkant kaal scheren. Waarom ze een aparte levensstijl heb ben of op een aparte manier gekleed gaan. Bovendien willen de samen stellers door middel van repor tages ook randverschijnselen in de muziek belichten. Er wordt gedacht om met produ cers te gaan praten, een ver slag te maken over pluggers, een kijkje te nemen in platen- studio's en het clubcircuit met zijn zalen eens door te lichten. De groepen, die in „Hotel Su burbia" optreden, komen uit de kleine rocktempels in bin- De redactie van het nieuwe VPRO muziekprogramma ..Hotel Suburbia" met v.l.n.r. Jan Eilander (presentatie) Bram van Splunteren, Joyce Feijen en Emile Fallaux (pro duktie). nen- en buitenland. Voor de eerste uitzending staan Arbeid Adelt! uit België, Koffiebent uit Leeuwarden en The Cup Cakes op het programma. Het zijn onbekende groepen, maar een van de taken van het pro gramma, vinden de samenstel lers, is het vroegtijdig signale ren van talent. „Misschien kunnen we op deze manier de groepen wat meer bekendheid geven, waardoor platenmaat schappijen, maar ook de radio interesse voor ze krijgt", aldus Jan Eilander. „De disc-jockeys op Hilversum 3 hebben helemaal geen idee wat er in het clubcircuit ge beurt, omdat ze er nooit ko men. Ze gaan hoogstens naar concerten waarvoor ze een vrijkaartje krijgen. Die optre dens zijn dan van gevestigde groepen, waarvan ze regelma tig platen in hun programma draaien. Ze weten ook niet wat er leeft omdat ze alleen de platen draaien die ze via de platenmaatschappijen krijgen. Omdat dat elke week een ge weldige stapel is kiezen ze daar in eerste instantie op nieuw de artiesten en groepen uit die ze van naam kennen. Of het moet een nieuwe groep zijn waarvan ze bijvoorbeeld op de Engelse radio al een en ander hoorden. Het grootste deel van de disc-jockeys tref je in elk geval niet aan in de im port-zaken om naar nieuwe geluiden te zoeken". „Hotel Suburbia" probeert dat wel. Daarom worden de clubs afgelopen. Maar om de groep kijkers zo groot mogelijk te houden, is het niet ondenk baar dat er ook bekende groe pen, die bijvoorbeeld al wat hits scoorden en al in andere televisie-programma's te zien waren, in beeld worden ge bracht. Maar met de signale rende functie gelooft het team, dat het eerder andersom zal zijn, want onbekendheid op de buis hoeft nog niet onbemind te maken. HANS PIËT PETER Na jarenlange afzijdigheid van het scherm stapte hij zondagavond ineens weer binnen, Peter Knegjens, in schuimender tijden leider van de biertapcompetitie en op zeker moment zelfs kwismaster op de buis. Nu kwam deze mannetjesputter Ilona vervangen in de Hoe- zo-Show van de VOO. Hoe zo? Zij zou zich te gemakke lijk laten ompraten door mooipraters. Ilona ging af als geknakt riet. In die ru briek is men niet op zoek naar een vaste vorm of vrouw, maar naar vormver andering, zo niet normver vaging. Dit tv-programma mag geen vorm krijgen. Dat lukt aardig. Het ging ditmaal over de twee generaties met tien jaar verschil, de dertigers contra de twintigers. De ka bouters en de hippies tegen over de punks en de skin heads. Die eerste groep zou het gemakkelijker hebben gehad dan de lui van twin tig nu. Tien jaar geleden kreeg je nog kansen om je waar te maken. Toen de twintigers in de uitzending die van dertig in de haren vlogen, werd Peter als oudje al spoedig buiten de lijnen gewerkt. Hij werd vervan gen door Ilona. Een soort vormvervaging. De vroegere musicus Wally Tax raakte hevig in de ru zie met ene Jacqueline, een journaliste van twintig. Die gebruikte volgens Wally haar hersens niet en dus was er niet mee te praten. Journaliste Jacqueline joeg ook een collega van dertig tegen zich in het harnas. Zij kreeg te weinig kansen. Maar zat wel intussen al in El Salvador voor een repor tage. Hoefde je tien jaar ge leden niet aan te denken, dat je als 20-jarige voor je krant zo ver weg mocht. Je was al blij met een binnen brand. Het huwelijk kwam o.l.v. Ilona ook op de tocht te staan. Zeker geen frisse wind. Een aantal bewust ongehuwde moeders kwam met kinderen in de studio, met in hun midden de man die voor zichzelf het com- mune-achtige vaderschap claimt. Zat wel een meisje met vriend Chris in de zaal tegenover, die vindt dat een kind recht heeft op een ei gen vader en geen halve, éénderde of kwart-verwek ker. Als haar man dan later wegloopt, want je moet te genwoordig overal rekening mee houden? Dan blijft die man voor dat kind toch al tijd de vader en niet een ha remhouder. Ilona of Peter, wie had dit gesprek nou beter in de hand gehad? De vormvaste bodybuilder/uitsmijter maakte beiden overbodig. Hij verscheurde uit woede tot slot een dozijn telefoon boeken. Mogelijk had hij daarbij die haremhouder in gedachten wegens diens verscheurde vaderschap. CHRIS Chris de Burgh, een zanger- /gitarist uit Ierland, komt op 17 januari naar het Am sterdamse Carré om een concert te geven. Hij voelt zich een minstreel en zit vol poëtische teksten. Die droeg hij al uit op zijn elpee „Ge taway". Voor zijn concert maandag in Amsterdam komt hij eerst bij Tineke een liedje zingen, op Ned. I om 16.00 uur. rist^Um ^«visie vandaag Goud in de Peel. Herha ling van een programma van 29 dec. 1980, waar in Toon van Dam vertelt over het leven van de c'turfstekers in de Peel. R9lf7.15 Er was eens... de ^'ruimte. Tekenfilmserie ~a' over een familie, die door de ruimte reist. ^Vierde afl.: Verkenning in de omgeving van An- ^dromeda. TELEAC. Cursus Kan- toorinnovatie (12). ur^ Dierenverhaaltjesland. nS! tekenfilmserie. Matthew Star. Ameri- '&1® kaanse SF-serie voor de 1 jeugd met Peter Barton in de hoofdrol. Korte in- p u houd: Als een oom van Pam, een piloot, om- dt''kÖmt in de Bermuda rrj3 Driehoek, gaat zij met £13 Matthew na wat de oor- Prj zaak kan zijn. te1 Journaal. Schakels. Toneelspel van Herman Heijermans door toneelgroep Thea- S}s ter onder regie van Jo- •d]chen Neuhaus. Met: ia1 Bernard Droog, Edmond Classen, Erik van der ;I?'i Donk, Margreet Blanken ''i e.a. Korte inhoud: Pan- eras Duif, een zevenen- vijftigjarige weduwnaar, ld die zich opgewerkt heeft V?! tot fabrikant moet het kalmer aan gaan doen. n Zijn zoons nemen de lei- ding van de fabriek over I en aangezien hij zich eenzaam voelt, wil hij c! met zijn jonge huis- c°f houdster trouwen. Zijn 1Skinderen vinden, dat het huwelijk niet mag door- t gaan, omdat het hen fi- nancieel zou kunnen M schaden. a1 TROS Aktua tv. Actuali- *-T teitèn. aaJournaal. Nieuws voor doven en -+ slechthorenden. 4 NEDERLAND 2 Nieuws voor doven en slechthorenden. esJ: Paspoort. Informatie Hi*, voor de Joegoslavische art gastarbeiders. \t. Sesamstraat. 5-18.51 Jeugdjournaal, rel Journaal. D'r kan nog meer bij. Klegterprogramma, ge- J presenteerd door Marja b' Hofstee en Aad Peters. 5 De wereld van de spin. Natuurdocumentaire. 20.20 20.55 Ronduit. Jongerenpro gramma, waarin Jan van den Bosch praat met joodse jongeren, rabbijn A. Ralbach, Dis Nafta- niël, de Franse zanger Gil Bernard en de chris ten-auteur Evert van der Poll over het antisemi tisme. Tijdsein. Met actualitei ten, een documentaire en een thema. Speelkwartier. Pro gramma, waarin aan dacht wordt besteed aan het bouwen van muziekinstrumenten. Vanavond: de hoorn. Meewerkenden: de jachtvereniging Sorst- dijk, de hoornisten Henk en Iman Soeteman en de organist Hendrik Timmerman. Het evangelie naar Jo hannes. Documentaire serie over het leven van Jezus, zoals Johannes dat beschreven heeft. Johannes 6: Brood uit de hemel. i Omnibus. Wekelijkse kunstrubriek, waarvan de coördinatie en pre sentatie berusten bij Theo Stokkink. Behalve de agenda zijn er beel den van het Nederlands Danstheater tijdens de repetities voor een nieu we balletuitvoering, de boeken „De bezoeker" van Ed Hoornik en „Een weekend in Oostende van W. Brakman wor den besproken en er is een film over het cul tuurbeleid in Frankrijk. 1 Journaal. Nieuws voor doven en slechthorenden. DUITSLAND 1 16.10 Journaal. 16.15 Festival. Pro gramma met bekroonde industrie films van 1982. 17.00 Drie noten voor Assepoester. Sprookjesfilm voor kin deren van Vaclav Vorllcek. 17.50 Journaal. 18.00 Actualiteiten. 6treeknieuws. 19.00 Rijk en arm. 20.00 Journaal. 20.15 De maandag- schilders. Spelprogramma met Sigi Harreis. Gaste: Ornella Vanoni. 21.00 Report. Actualiteiten en achtergrond informatie. 21.45 Dallas. JR zoekt vertwijfeld naar een uitweg in de eco nomische ramptoestand, waarin hij Ewing Oil gebracht heeft door zijn blinde woede tegen de Farlows. 22.30 Achtergrondinformatie. 23.00 De man met de valk. Tv-film van K.H. Kramberg naar een verhaal uit de De- camarone van Boccaccio. Met: Lo renzo Scarcella, Luisa Alcini. Paola Andreoli e.a. Korte inhoud: Federigo probeert de gunsten van de gehuwde Monna Giovanni te winnen. Echter zonder succes. 00.00 Journaal. DUITSLAND 2 16.00 Journaal. 16.04 Mozaïek. Pro gramma voor de derde leeftijd. Aan sluitend: Journaal. 16.30 Er kwam •en man in augustus. Zesde deel van Evert van der Poll, schrijver van het boek „Volgend jaar in Jeruzalem", neemt deel aan een forumgesprek over het onderwerp antisemitisme bij de EO op Ned. II om 19.45 uur. Scène uit „Schakels" met Margreet Blanken (Marianne) en Bernard Droog (Pancras Duif) op Ned. I om 20.28 uur. Voor scholen is van deze voorstelling een tekstboekje verschenen, dat is aan te vragen bij de TROS. de tv-vertelling naar een oude legen de uit Galicle. Afl.: Paniek. 17.00 Journaal. 17.08 Tela-illustratie. 17.50 Dat kan een leuke boel wor den. Knotsgekke toestanden met Peer Augustinski. Afl.: 'De nieuwe schoonmaakster'. Aansluitend: Jour naal. 18.20 De roze panter. Kinder programma. 18.57 Overzicht pro gramma's. 19.00 Journaal. 19.30 Zijn eerste geval. Klucht van Alfred Hen- nequin. Met: Stefan Behrens, Uschi Bour, Gisela Uhlen, Volker Brandt e.a. Korte inhoud: Advocaat Fauvi- nard heeft samen met zijn vriend Tar- divaut een methode ontwikkeld om zich een alibi te verschaffen voor zijn escapades. 21.00 Actualiteiten. 21.20 Het huwelijk met Marianne. Economische reportage over Frank rijk als handelspartner. 22.05 Voor de strijd. Belgische sociale film van Ja- nusz Kijowskf (1981). Met: Marek Edelman, Jacek Kuron, Tadeusz Ma- zowiecki e.a. Korte inhoud: Simon Zaleski is acteur, Pool en jood; drie belangrijke factoren voor deze film. Bij de onlusten in mei 1968 heeft Za leski zich politiek geengageerd, onder meer ook tegen de poging om nieuw antisemitisme te forceren. 23.45 Journaal. DUITSLAND 3 WDR 17.30 Dertien keer denken. Tv-cur- sus filosoferen van en met Edward de Bono. Herhaling. 18.00 Tv-cursus mathematische geometrie. 18.30 Sesamstraat. 19.00 Het actuele uur tje. 20.00 Journaal. 20.15 Een droom wordt werkelijkheid. In de serie Lan- den-mensen-avonturen, een reporta ge over een reis naar het andere ein de van de wereld. Korte inhoud: Twee jaar geleden besloot een Keulse lerares haar bestaanszeker beroep op te geven en op zoek te gaan naar het land van haar dromen. 21.00 Klimbim. Herhaling satirisch pro gramma met ingrid Steeger, Elisa beth Volkmann, Horst Jussen en Wi- chart von Roel. 21.45 Spiégel van hat land. Cultuur In debat. 22.15 Het thema van de maand. Aansluitend: Journaal. BELGIE BRT 1 18.00 Tik tak. Peuterserie. 18.05 Se samstraat. 18.20 Er was een keer... Een verhaal van Guido Staes: De droevige bloementuin. 18.30 Peuters en kleuters (Open school). Herhaling eerste aflevering. 19.00 Lieve plan tjes. De Saxifraga. 19.10 Kijk uitl Verkeerstlps: Slip- en remcontrole met trekker en oplegger. 19.15 Voel je thuis. Introductieprogramma Open school. 19.23 Uitzending door der den. Het ACV-informatief. 19.340 Morgen. Overzicht programma's, me dedelingen en lotto. 19.45 Journaal en sportberichten. 20.10 Kunst-za ken. Kunst- en cultuuractualltelten. 20.15 I.Q. Kwis met Herman van Mol- le. 20.40 Verover de aarde: diamant. Documentair programma over de in dustriediamant. 21.30 Vrijetijdspro- fielen: Vremde. Documentaire over de kleine dorpsgemeenschap van on geveer 1700 inwoners tussen Antwer pen en Lier, Vremde. 22.10 Journaal. Aansluitend: Coda (muziek). BELGIE BRT 2 19.00 Hat geheima laven dar dieren. Nieuwe aflevering uit een documen taire serie: Het Barrière-rif. 19.25 Ju kebox. Met Nazareth. 19.35 Kijk uitl Verkeerstips: Slip- en remcontrole met trekker en oplegger. 19.40 Mor gen. Overzicht programma's, mede delingen en lotto. 19.45 Journaal en sportberichten. 20.10 Kunst-zaken. 20.15-22.15 De Nieuwe Orde. Herha ling van een 17- delige serie histori sche enquetes van Maurice de Wilde over de Nieuwe Orde in België voor- en tijdens de Tweede Wereldoorlog. Vijfde deel: Een regering op de dool (mei- juni '40). BELGIE FRANS 1 16.45 ONEM. Informatie voor werk zoekenden. 17.00 Schooltelevisie. 17.25 Plein jeu. Gevarieerd jeugdpro gramma. 19.08 Ce soir. Actualiteiten. 19.25 Lotto-berichten. 19.30 Jour naal. 19.55 Flamingo Road. Ameri-' kaanse tv-serie naar de roman van Robert Wilder ovpr het leven in een sjieke buurt ergens in een stadje in Florida. Met: John Beck, Howard Duff, Morgan Fairchild, Mark Harmon e.a. Derde afl.: Field kan Lane ervan overtuigen met hem een weekendje naar Tallahassee te gaan. Semple koestert argwaan en stookt Constan ce op een 'verrassings'-bezoek aan haar echtgenoot te brengen. 20.50 Au nom da la loi. Rechtskundige ru briek. 21.50 Grace a la musique. Se rie van Francois Reichenbach over componisten. Afl.: Bela Bartok (eerste deel). 22.45 Journaal. BELGIE FRANS 2 18.00 La Saint. Engelse actieserie met Roger Moore. Het leven van sir John Mulliner wordt bedreigd. Hij doet een beroep op Simon Templar. 18.50 Les ours mal leches. Teken filmserie. 19.00 Tribune economique et sociale. De FGTB. 19.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 19.55 Le point de la medecine. Rea nimatie en intensive care. 20.55 Les rois du sport. Franse komedie van Pierre Colombler (1937). Met: Haimu, Fernandel, Jules Berry, Lisette Lanvin e.a. Korte inhoud: Jules en Fernand zijn twee kelners uit Marseille, die deelnemen aan de jaarlijkse wedstrijd van hun vereniging. Jules wint .5-000 Frank en zet die In bij een wedden schap met Burette, een sportimpres- sarlo, die met het geld naar Parijs vertrekt... ENGELAND BBC 1 16.05 Songs of praisa. 16.40 Every- day yoga. 16.55 Play school. 17.20 Tekanfilmpje. 17.25 Jackanory. 17.40 Animal magic. 18.05 John Cravan's newsround. 18.10 Grange Hill. Jeugdserie. 18.40 Journaal. 19.00 Nationwide. Streeknieuws. 19.45 Dr. Who. SF-Serle. 20.10 A question of sport. 20.40 Dick Emery - jack of daimonds. 21.10 Documen taire. 22.00 Journaal. 22.25 Play for today. Atlantis. 23.25 Come dancing. 00.10 Top sailing. Serie over zeilen. 00.45 Journaal. ENGELAND BBC 2 17.20 Men of ideas. Over de schep pers van de moderne filosofie. 18.05 Reportage. 18.30 Eric Sykes. 19.00 Scene. Uncle Sangi. 19.30 Korte film. 20.05 Journaal. 20.10 Tv-film. 21.30 Russell Harty. Ontspanningspro gramma. 22.00 Pot black 83. Biljart wedstrijden. 22.25 Documentaire. 23.05 Arena. 23.50-00.45 Newsnight. ENGELAND ITV 17.00 Cockleshell Bay. 17.15 Dan- germouse. 17.20 Stig of the dump. 17.35 Fiver Magic minutes. 17.45 CB TV-channel 14. 18.15 Emmerdale Farm. 18.45 Nieuws. 19.00 About Anglia. 19.40 Crossroads. 20.05 By gones. 20.35 Murder mysterie sus pense: Night terror, film. 22.00 Bloomfield. Thrillerserie: Time runs out for Tony. 23.00 Nieuws. 23.30 Snooker the Lada classic. 01.00 Just cram your finger in de dail. 01.15 Tuesday Topic. Televisie morgen NEDERLAND 1 NOS 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 10.00-11.30 School televisie. 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. 15.00 Open school-TELEAC. Leren luisteren (10). TROS 15.30 Kleine dieren op avon tuur. Tekenfilmserie voor de kleintjes. Vierde afl.: Op zoek naar honing. 15.37 De dieren van het Groene Woud. Tot verbazing van de dieren van het Groene Woud droogt de beek plotseling. Daar moet een bever aan het werk geweest zijn. 16.00 De merkwaardige dierenshow. Extra lange aflevering. 16.40-17.15 Ren je rot. Als eerste uitzending in het nieu we jaar een aflevering met gehandi capte kinderen. De gasten in dit pro gramma zijn Pierre Janssen en Joop Doderer. NEDERLAND 2 13.00 Nieuws voor doven en slecht- DUITSLAND 1 09.25 Sesamstraat. 10.00 Journaal en achtergrondinformatie. 10.23 Mo zaïek. 10.55 De man met de valk. Tv-film. 11.50 Umachau. 12.10 Re port 12.55 Persoverzicht. 13.00 Journaal. 13.15-13.30 Videotex! voor iedereen. 15.40 Videotex! voor ie dereen. 16.10 Journaal. 16.15 Mu ziekwinkel. Internationale tv-disco- theek, gepresenteerd door Manfred Sexauer. Met: John Denver, Romeo, Shakin' Stevens, Spargo e.a. 17.00 Drie noten voor Assepoester. Twee de deel Tsjechische sprookjesfilm. 17.50 Journaal. 18.00 Actualiteiten. Gewestelijk nieuws. DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1. 15.57 Over zicht programma's. 16.00 Journaal. 16.04 Leeuwetand. Kinderprogram ma. Aansluitend: Journaal. 16.35 De verloren eilanden. Avonturenserie voor de jeugd. 17.00 Journaal. 17.08 Tele-illustratie. Aansluitend: Jour naal. 18.00 De Warner Fendstory. In dische avonturen van een dierenfil mer. Tweede deel. DUITSLAND 3 WDR 08.00 Gymnastiek. 08.10-10.50 Schooltelevisie. Om 09.25 Sesam straat. 18.00 Telacollege I. Engels. BELGIE BRT 1 BELGIE FRANS 1 12.00 Teletekst. 14.15-15.30 School televisie. 16.00 Cine, Bede et Cie. Jeugdprogramma voor 12 tot 15 jaar. 17.25 Plein jeu. Gevarieerd jeugdpro gramma. BELGIE FRANS 2 12.00 Zie België Frans 1. 18.00 La Saint. Engelse actieserie met Roger Moore. Simon Templar was er bij toen Diana Flemming haar verdron ken oom vond. Hoewel het onderzoek zuiver een routine-klus is. is er toch iets, dat hem in het kleine vissers dorpje houdt. ENGELAND BBC 1 10.38-12.40 Schooltelevisie en cur- eussen. 13.30 Journaal. 14.00 Peb ble Mill at one. 14.45 See-saw. Kin derprogramma 15.01 Watchl 15.18 20th century history. Geschiedkundi ge serie. 15.40 Merry-go-round. 16.15 Embroidery. 16.40 Everydag yoga. 16.55 Play school. 17.20 Te kenfilmpje. 17.25 Jackanory. 17.40 Take hart '83. ENGELAND BBC 2 ENGELAND ITV 10.30 SchoollsUvitl*. 13.00 PullO- ver. 13.10 Rainbow. 13.30 The video age. 14.00 News at One. 14.20 An glia News. 14.30 Crown court. 15.00 A plus. 15.30 Snooker: the Lada classic. 17.00 Pullover. Radio vandaag HILVERSUM 1 16.02 (AVRO) Hersengymnastiek - 16.30 Gevarieerde lichte muziek - 18.06 Radiojournaal - 18.20 Een hoogst actuele radiostrip - 18.30 Top pers van toen - 19.02 Pim Jacobs' platenscala - 20.03 Fragmenten uit operettes en musicals - 21.02 Luister spelserie: Reisdoel: 'menselijk brein' (4) - 21.52 Lichte muziek - 22.02 Sportpanorama - 23.02 (NOS) Met het oog op morgen. HILVERSUM 2 16.00 (TROS) Week in week uit - 17.00 Achtergrondinformatie - 18.10 Tros allerlei - 18.20 Politieke partijen - 18.30 Humanistisch Verbond - 19.00 Tros klantenservice - 20.30 Woord puzzel - 21.00 Rubriek over literatuur en schrijvers - 21.30 Teleac - 22.40 Informatief programma over muziek, toneel, film en andere kunstvormen. HILVERSUM 3 18.03 (NOS) De avondspits - 19.02 (VARA) Popdonder - 21.02 Moon- HILVERSUM 4 16.00 (NCRV) Literama - 16.30 Luis terspel: Een pracht van een primeur (Mischa de Vreede) - 17.00 Overname Hilversum 2 - 20.00 (NCRV) Harmo- niemuziek naar opera's van Mozart - 21.30 Pianoduo Kristine Scholz en Mats Persson - 22.25 Jean Telder speelt op het orgel van de Nieuwe Kerk te Ede werken van Bach. Radio morgen HILVERSUM 1 0.02 (VARA) Elpee-tuin - 2.02 Groot licht - 5.02 Truck - 7.02 (VOO) Bart van Leeuwen met hitgevoelige mu ziekjes - 9.03 Muziek terwijl u werkt - 10.30 Kletskop - 12.03 Will wil wel - 14.03 Jukebox - 15.03 Toeters en bellen - 16.30 „Apekool" (voor de kinderen) - 17.02 (EO) Onderweg. HILVERSUM 2 7.20 (VARA) De wekkerradio - 8.33 Reactie-telefoon - 8.40 Consumente ninformatie - 9.05 Gymnastiek voor de vrouw - 9.15 De werkbank - 9.33 Teleac - 10.03 Schoolradio - 10.23 Vrouwen-agenda - 10.33 Hoor haarl - 11.33 Leef-tljd genoeg - 12.16 Over heidsvoorlichting - 12.26 Actualiteiten - 13.10 Informatie over uw kind - 13.50 Reactie-telefoon - 14.00 De schuurpapier - 14.33 (NOS) Zo kan het ook - 15.32 NOS-wereldwijzer - 16.00 Wat een taal - 16.30 (NCRV) Studio 55 - 17.36 Actualiteiten. HILVERSUM 3 7.02 (KRO) Manneke Pop - 8.34 Para plu - 10.34 Muziek, zang en dans voor nu, heden en thans - 12.34 Vraag en aanbod - 13.30 Weeshuis van de hits - 14.34 K-rock - 16.34 Nieuws-box. HILVERSUM 4 7.02 (NCRV) Het levende woord - 7.10 Preludium met werk van Sam- martini. Campra, Chopin, Oscar en Richard Strauss - 8.05 Platennieuws - 8.45 Musica Sacra met werken van Samuel Scheldt - 9.15 Onder de hoogtezon - 10.00 Orkestpalet - 12.00 Divertimento - 13.05 De grote orgelmis van Johann Sebastian Bach (I) - 13.30 (AVRO) Rodrlgo - Gitaar concert „Conclerto de Aranjuez" - 13.50 Le Temple de la Glolre (Ra- meau) - 15.30 Middagconcert - 17.00 Overname Hilversum 2. NIEUWSBERICHTEN Nieuwsuitzendingen zijn op Hilversum 1 elk heel uur, 24 uur per dag. Op Hil versum 2 op elk half uur van 7.30 uur tot 17.30 uur. voorts om 7.00, 8.00. 13.00, 18.00. 20.00, 22,30 en 23.55 uur. Op Hilversum 3 op elk heel uur van 7.00 tot 24.00 uur en Hilversum 4 om 7.00, 8.00 en 13.00 uur

Leidse Courant | 1983 | | pagina 13