Cor van der Hart kiest voor zekerheid bij Yolendam Ineke Kooiman niet te oud voor de top SPORT EiidoeComrntt DINSDAG 11 JANUARI 1983 PAGINj HYS op HOKY tegen Dynamo Berlin DEN HAAG De ijshoekeykampioen uit Oost-Duitsland, Dynamo Berlin, komt morgenavond bij Nikon Stars/HYS op be zoek met twaalf internationals. Twee daarvan zijn in ons land vrij bekend. Det- ter Radant en Frank Proske maakten en kele jaren geleden ook deel uit van de na tionale ploeg van Oost- Duitsland, die na een voorsprong van 3-0 met 4-3 van Ne derland verloor tijdens het wereldkampi oenschap in de B-poule. Voor het eerst na tien jaar keert het Haagse topijshockey voor één keer terug naar de HOKY (Houtrust). De wedstrijd begint om 20.30 uur en het is een goede voorbereiding voor HYS voor de play offs, die voor de Hagenaars vrijdagavond met een uitwedstrijd tegen Tilburg Trap pers van start gaan. Italiaan fluit Spanje- Nederland ZEIST De UEFA heeft de Italiaan Pao lo Bergamo aangewe zen als scheidsrechter voor de voetbalinter land Spanje-Neder- land op 16 februari te Sevilla. Bergamo leidde ook de vriend schappelijke wed strijd, die het Neder lands elftal op 25 mei .1982 in het Wem- bley-stadion met 0-2 van Engeland ver loor. Erhard Keiler wint weddenschap met schaatsen MUNCHEN Erhard Keiler, de Olympi- sche kampioen op de 500 meter in Grenohle en Sapporo, heeft gisteren een weddenschap gewonnen met schaatsen. Op de ijsbaan van Da vos legde de 38-jarige tandarts de sprint af in 39.10 seconden en verdiende daarmee de 5000 mark aan champagne, die een colle ga-tandarts had uitgeloofd. Deze stelde de prijs beschikbaar als Keiler deze winter op zijn specialiteit nog één keer binnen de 39.5 seconden zou komen. De oud-kampioen ging in training - twee uur in de week - en plaatste zich met zijn tijd van 39.10 tevens bovenaan de Westduitse seizoenranglijst. Keiler is sinds 1972 houder van het West- duitse record met 38.0 seconden. Knoester verder in boksstri jd ROTTERDAM De Haagse bokser Knoester is gisteren in Rotterdam met succes door de achtste finale van de strijd om de Zuidhollandse titel heen gekomen. De pupil van trainer Harry Houwaart van de boksclub Hoogenband sloeg zijn tegenstander Hiwat van Crooswijk in de nieuwe lingen-klasse van het zwaargewicht in de tweede ronde knock out. Verder leverde het eerste programma van de Zuidhollandse titelstrijd weinig bijzondere partijen op. De finale bij de junioren C-klasse in het zwaargewicht tussen 'de Leidenaar Klein en Mestrini van Crooswijk werd uitge steld. Voor deze kampioenschappen bestaat overigens wel een grote belangstelling. Liefst 171 boksers hebben zich inge schreven. waarbij 11 A-klassers. Gisteravond kwamen in de A-klasse Houbein van Hoboken en Smit van Crooswijk in een prestatiepartij tegen elkaar in actie. Zwaargewicht Smit won de finale tegen superzwaargewicht Houbein, die overigens door de jury wel kampioenswaardig werd be vonden. De volgende boksavond vindt zaterdag in de Houtzagerij plaats. Seppenwoolde breekt been RIJSSEN Moto- crosser Henk Sep penwoolde, vorig jaar tweede in het Nederlands kampi- oenchap en ook ac tief op de interna tionale pistes, heeft bij een trainingsrit een dubbele been breuk en gescheur de kniebanden op gelopen. Seppen woolde, die in een Almeloos zieken huis is opgenomen, is voor zeker drie maanden uitgescha keld. Duel met AS Roma aanleiding kritiek DEN HAAG Een door bonds coach Kees Rijvers voor woensdag 26 januari gepland oefenduel tegen AS Roma voor het Nederlands elftal is in slechte aarde gevallen bij de Nederlandse clubleveranciers. Ajax, Feyenoord en PSV, welke laatste twee clubs elkaar in de competitie op 30 januari ontmoeten, hebben ontstemd gereageerd op dit duel, dat geldt als voorbereiding voor oranje op het EK-kwalifikatieduel van 16 februari in Sevilla tegen Spanje. Het overigens nog niet geheel zekere treffen met de Italiaanse club is een uitvloeisel van vele pogingen van Rijvers om nog een sparring-part ner voor zijn team te vinden. /sportprogramma „Als de kampioen het plaatje dat men van hem heeft, niet meer kan invullen, telt hij ge woon niet meer mee. De lei der is dood, leve de leider. Dan realiseer je je ineens wat een opgeblazen gedoe het ei genlijk altijd is geweest. Een ballon. Prik je 'm lek, dan is het gebeurd. Een hard gelag? Ja, een beetje wel, maar het hoort nu eenmaal bij de sport. En het werkt heel louterend". En: „Als we het over topsport hebben, zijn voor mij niet al leen de inzet en de prestaties de bepalende factoren, maar ook de waarde die de sportbe oefening voor het publiek heeft en het niveau over de hele wereld. Schaatsen kan voor mij dan ook geen top sport zijn, omdat men er slechts in een paar landen aandacht aan besteedt". (Ex-schaatser Ard Schenk in het Algemeen Dagblad) „Kees Rijvers was een goede voetballer, maar een buiten beentje. Als mens mag ik hem wel, hij was eerlijk, maar zo dra het over voetbal ging, zag hij dingen die ik niet zag. Wanneer hij over bepaalde dingen sprak, begreep ik er niets meer van. Hij was niet te volgen. Hij was al prof in Frankrijk geweest toen hij bij ons kwam. Hij speelde als Di Stefano, hij bestreek het hele veld. Kees Rijvers leefde echt naar een wedstrijd toe. In de trein at hij altijd een kippetje, daarna pakte hij zijn schoenen en. controleerde hij zijn nop pen. Hij kon smakelijk om Henk Schouten en Cor van der Gijp lachen, maar zelf zou hij nooit iets uithalen. Hij was ontzettend serieus". En: „Het was tijdens de wedstrijd DOS- Feyenoord. Hans Kraay gleed uit en Cor van der Gijp liep in de lengte over hem heen om hem tot slot met de knie op zijn kin te treffen. Ik dacht dat Hans Kraay nooit meer wakker zou worden". (Ex-Feyenoorder Coen Mou- lijn in Voetbal Internatio nal) „Die (Comello-directeur van de schaatsbond-red.) schold me dus uit, maar een week la ter bij de jubileumwedstrijden in Den Haag stond hij trots consumptiebonnen uit te de len aan alle genodigden. Zo van wat hebben wij het vori- Ard Schenk: schaatsen geen topsport ge week toch weer geweldig gedaan. Een keer ons bedan ken, heeft hij nog nooit kun nen opbrengen. Dat vind ik het hele lullige van de KNSB. Zoals ook nu weer met Hil- bert. Goed of fout, dat weet ik niet, maar zo kort voor een Nederlands kampioenschap een hele ploeg naar beneden te halen, vind ik gewoon sme rig". (Schaatser Frits Schalij in De Volkskrant) „Er is in deze race slechts één winnaar....en de winnaar is de winnaar". „De beide doelpun tenmakers voor Villa, White en Mortimer, zijn geboren in Liverpool - net als Villa's ma nager Ron Saunders, die is ge boren in Birkenhead". „Dat is de magie van televisie - ik hoor juist via de koptelefoon dat Noalto derde is gewor den". „Het is een werkelijk unieke belevenis, een herha ling van de gebeurtenissen in 1977". Een ander doet het boksen: en Margi deed het uitstekend tegen die onbe kende Mexicaan, die stamt uit een beroemd gezin met vijf boksende broers". Een ander doet de atletiek: „Het record is achtendertig seconden, een van de beste tijden ooit be haald". Natuurlijk véél voet bal: en Southapmton ver sloeg Brighton met 3 tegen 1; een herhaling van het verle den jaar behaalde resultaat, toen Southampton won met 5 tegen 1". „Ritchie heeft nu elf goals op zijn naam staan, pre cies het dubbele van vorig sei zoen". „Zonder individuele spelers te zullen noemen, ik dacht dat Gary Stanley het héél goed heeft gedaan". (Selectie uit Colemanballs Column in Vrij Nederland) „Ik heb die enorme belang stelling altijd redelijk kunnen verwerken. Ik heb nooit van het fietsen gespuugd. Dat komt waarschijnlijk omdat ik nimmer heb gereden op de rand van uitputting. Ik heb me altijd zo goed mogelijk ge programmeerd en nooit last gehad van stress. Zelfs de Coen Moulijn: kippetje. winterbanen, waar ik toch een leven heb doorgebracht, hebben me nooit een opgeslo ten gevoel gegeven. Je mot ervoor gemaakt zijn. Toen Roger de Vlaeminck onlangs aankondigde, dat hij twee zes daagsen achtereen zou rijden, heb ik voorspeld dat hij dat niet zou halen. Het kwam ook uit. In Zürich gaf De Vlae minck op. Hij heeft er het ka rakter niet voor". (Wielrennen Patrick Se reu in De Haagsche Courant) AMMERSTOL „Het kwam voor mij echt als een verras sing, dat ik zo goed zou pres teren tijdens het Nederlands kampioenschap in Deventer. Ik deed eigenlijk alleen maar mee om reclame te maken voor het marathonschaatsen. Dat is gelukt. Een marathon rijdster kan ook een aardig NK rijden. Jammer voor de mensen die zeggen dat het marathonschaatsen in Neder land niet veel te betekenen heeft", aldus de 29-jarige Ine ke Kooiman uit Ammerstol, die het afgelopen weekeinde door haar vierde plaats bij de nationale titelstrijd een start bewijs afdwong bij Henk Louwmans, de coach van de dameskernploeg. De onderwijzeres van een eerste klas lagere school in Schoonhoven mocht gelijk naar haar 5000 meter de ge lukwensen in ontvangst ne men van Thea Limbach, die door het uitstekend presteren van Ineke Kooiman op de 3000 en 5000 meter net buiten de ploeg viel voor het Euro pees kampioenschap dat op 22 en 23 februari in Heerenveen wordt gehouden. Ineke Kooi man: „Bij trainer Henk Louwman doet'het pijn dat ik mij nu ineens tussen de dames van de kernploeg plaats. Het 's jammer dat hij dat ook laat merken. Gisterochtend kreeg ik van hem pas officieel de mededeling dat ik het EK mocht rijden. Terwijl het zon dagavond bij de meesten al bekend was. Vanavond moet ik met de kernploeg mee trai nen in Utrecht en voor de rest van de week train ik net als anders gewoon op De Uithof onder leiding van trainer Jan de Vries. Verder rijd ik ko mende zondag gewoon een marathon in Amsterdam, Het marathonrijden laat ik er echt niet voor in de steek". Kernploeg Ineke Kooiman is er van overtuigd dat ze door de drie andere dames goed zal wor den opgenomen in de ploeg voor het Europees kampioen schap. „Twee jaar geleden zat ik ook in de kernploeg en deelde toen meestal de kamer in het hotel rpet Ina Steen- bruggen en Ali Boorsma. Die twee vinden het geweldig voor mij", aldus Ineke Kooi- Twee jaar geleden in Assen kwam Ineke Kooiman min der succesvol voor de dag op het NK. Door drie valse starts op de 500 meter viel de mara thonrijdster toen uit de kern ploeg en slechts weinigen hadden verwacht dat Ineke Kooiman ooit nog eens terug zou keren aan de Nederlandse top bij het langebaanschaat sen. Haar man en nationaal Ineke Kooiman blijft het marathonschaatsen trouw. kampioen op Marathon, Jan Kooiman, echter wel. „Assen, twee jaar terug, is voor Ineke een trieste tijd ge weest", zegt hij. „Een ander zou op haar leeftijd stoppen. Maar wij beleven samen zo veel plezier aan het schaatsen en daarom heeft ze er geen moment aan gedacht om het schaatsen voor gezien te hou den. Achteraf heb ik nu ge lukkig gelijk gekregen. Ik wist dat Ineke terug zou ko men. De KNSB heeft de jeugd hoog in het vaandel staan en ondanks het verleden, denk maar aan Atje Keulen Deel stra en Stien Kaiser, ben je al vlug te oud bij de bond. Daar- öin ben ik blij dat Ineke weer eens bewezen heeft dat je ook rond de dertig nog best bij het schaatsen een topprestatie kan leveren", aldus Jan Kooi- Het EK dames te Heerenveen en het NK op de marathon te Alkmaar zijn in hetzelfde weekeinde. Ineke Kooiman kan haar titel bij de marathon niet verdedigen en voor het eerst moet haar man Jan al leen naar een marathon-kam pioenschap. „Het zou op pa pier mogelijk zijn om aan het EK langebaan mee te doen en toch even zaterdagavond de overstap naar Alkmaar te ma ken. Even hebben wij er nog aan gedacht, maar zo iets kun je natuurlijk niet doen, want dan maak je het damesschaat- sen in Nederland belachëlijk. Maar een probleem zou het niet zijn om even een mara thon tussen zo'n kampioen schap door te rijden. Mis schien is het wel een goede voorbereiding voor de 5000 meter", aldus Ineke Kooiman. Wereldkampioenschap Het wereldkampioenschap wordt op 19 en 20 februari in Karl Marx-Stadt gehouden. Verwacht Ineke Kooiman daar ook aan de start te ko men? „Wat moet ik daar nu van zeggen? Ik ben tevreden als ik alle afstanden op het EK mag rijden. Zoiets moet mogelijk zijn. Aan een WK denk ik echt niet. Trouwens, Louwman heeft al gezegd dat er tussen het EK en WK toch waarschijnlijk nog een selec tiewedstrijd zal worden ge houden omdat het mogelijk is dat enkele dames in die tus sentijd van een maand best wel eens vormverlies kunnen krijgen". ARTHUR VAN RIJSWIJK RALLYSPORT Parijs-Dakar sat/Briavoine (Fra) Lada 42 strafmi- nuten; 2. Ickx/Brasseur (Bel/Fra) Mercedes 54; 3. Chanteux/Roma (Fra) Renault 1 uur en 21 minuten; 4. Rousseau/Avril (Fra) Ranger 1.24; 5. Arnoux/Guillard (Fra) Buggy 1.31. Algemeen klassement: 1. Ickx/Bras seur 4 uur en 54 minuten; 2. Trossat- /Briavoine 5.27; 3. Jaussaud/Da Silva (Fra) Mercedes 6.00; 4. Metge/Gillot (Fra) Ranger 7.00; 5. Gabreau/Gbay (Fra) Ranger 7.30. Etappe (werkelijke tijd) motoren: 1. Hubert Auriol (Fra) BMW 4 uur en 35 minuten; 2. Cyril Neveu (Fra) Honda 4.50; 3. Patrick Barrat (Fra) Honda 5.10; 4. Andre Boudou (Fra) Honda 5.25; 5. Mare Joineau (Fra) Suzuki 5.27. Algemeen klassement: 1. Auriol 23 uur en 16 minuten; 2. Patrick Dro- becq (Fra) Honda 23.51; 3. Bernard Rigoni (Fra) Honda 24.20; 4. Jacky Barat (Fra) Honda 24.24; 5. Serge Ba- cou (Fra) Yamaha 25.24. BOKSEN Zuidhollandse kampioenschappen: Rn. Jun. C-klasse: Meijer (Crooswijk, vlieg) w.o.p. van Dudok (West, ban tam), die tevens kampioenswaardig wordt bevonden; 1/4 fin, jun. C, licht- welter: Van As (Hoboken) w.o.p. van Hilgerson (Dordrecht); 1/4 fin., jun.h lichtwelter: Van der Laan (Schil kamp) w.o.p. van Van der Berg (Dik drecht); 1/8 fin, N-klasse, zwaar: Hr tog (Ommoord) w.o.p. van Rooz<[» daal (Schildkamp); Lenos (Gouf i wint door opgave van Uiterk (Crooswijk); Godschalk (Schildkant w.o.p. van Peiffer (Delft); Knoesf (Hoogenband) wint door ko van Hi4- (Crooswijk); Meyster (Schildkani w.o.p. van Sloot (Delft); 1/2 fin. I klasse, zwaarwelter: Böhm (Hoboktf". w.o.p. van R. Hartog (Ommoord); 1JI" fin. C-klasse, welter: Van Wingerd^ (Boxing '82) w.o.p. van Van Horik; IL Ronde (Crooswijk) w.o.p. van Hen») nen (Hoboken); fin. A-klasse: Sr' (Crooswijk, zwaar) w.o.p. van H<f bein (Hoboken, superzwaar), die It vens kampioenswaardig wordt K vonden. p Breitner stopt volgend seizoen MUNCHEN Paul Breitner, de aanvoerder van Bayern Mün- chen, heeft gisteravond verklaard dat hij aan het einde van het lopende seizoen zijn loopbaan als voetballer afsluit. De 31-jarige Breitner zal na dertien jaar prof-voetbal nog wel als adviseur bij de Beierse club in dienst blijven. Bayern München heeft nog wel geprobeerd Breitner met een aantrekkelijk contract te bewegen zijn carrière voort te zetten. De voetbal-miljonair is daar echter niet op ingegaan. NAC informeert naar Jan Reker EINDHOVEN De Bredase eredivisievereniging NAC heeft interesse voor tweede trainer Jan Reker van PSV. De 34-jarige Reker vindt de tijd rijp om nu ergens eerste trainer te worden. Hij wil echter eerst weten wat PSV met hem van plan is. Jan Reker wacht met zijn beslissing omdat de positie van Thijs Li- bregts bij PSV, zoals bekend, onzeker is. Manager Ploegsma van PSV heeft meegedeeld dat nog deze maand gesproken wordt over de contracten voor volgend seizoen. Debuut Schapers in tennisploeg DEN HAAG Michiel Schapers maakt donderdag in Gorin- chem zijn debuut in het Nederlands tennisteam met de wedstrijd tegen Denemarken uit het toernooi om de Koningsbeker. Hij is samen met Huub van Boeckel door bondscoach Fred Hemmes opgesteld voor de enkelspelen. In het dubbelspel zal van Boec kel aantreden met Marc Albert. Ton Sie, de vierde geselecteer de, is reserve In de tweede divisie is Nederland samen met De nemarken, Zwitserland en Monaco ondergebracht in de A-groep. Oostduitse zwemdames oppermachtij INDIANAPOLIS De C duitse zwemsters hebben internationale zwemweds den te Indianapolis totaal heerst. Zes keer in drie dj gingen Oostduitse deelne sters in het 25-meterbad s Ier door het water dan was geregistreerd. Birgit neke legde de 100 meter i slag af in 53,99 secom waarmee ze vijf-honder seconde van haar eigen b wereldtijd van 1981 afhaa Cornelia Sirch verbeterde, al haar eigen tijd, op de meter rugslag: 2.07,74 2.08,54). De Amerikaanse mes boden veel tegenstand de 4x100 meter vrije s maar voorkwamen daan toch niet dat ze hun beste in een 25-meterbad aan Oostduitse zwemsters kv raakten: 3.41,74 tegen 3.43,! Lubbers valt ui in Parijs-Dakai CHIFRA De Nederlan motorcoureur Rikus Lubl heeft gisteren in de rally rijs-Dakar de strijd moe staken. Lubbers brak in etappe van Djanet (Algei naar Chifra (Niger) bij i valpartij zijn schouder. Hi; naar een ziekenhuis in Dja overgebracht. Lubbers was de 532 kilometer lange waarvan de start vier uur v traagd werd, niet het eii slachtoffer. Vooral de mol rijders hadden het erg zwi De Fransman Philippe j neau liep bij een val ernsj verwondingen aan het hp op en zijn landgenoot M| Jallon moest met een oj beenbreuk naar een eei hulppost worden gebracht, reddings-helicopter moest ter in actie komen toen Fransen Roland en Christi Maussi bewusteloos wero aangetroffen. Zij waren I dwelmd geraakt door de j laatgassen van hun PeugJ De helicopter kon het twed echter niet bereiken door invallende duisternis. Sportwereld ROSEMONT Ivan Ler heeft in de finale van een c monstra tie-toernooi in Ro| mont Jimmy Connors in vi sets verslagen: 4-6, 6-4, 7-5,j 4. BRUSSEL Eric Gerets 'v| Standard Luik is door de B gische sportjournalisten uitf roepen tot voetballer van f jaar. Tweede werd Lui Coeck. BRUSSEL Autocourè Jacky Ickx en judoka Ingj Berghmans zijn uitgeroep) tot respectievelijk Belgis sportman en -vrouw van h jaar 1982. GEELONG De Westdü sers Anton Schwarz en Pel Froschl hebben de wereldtii zeilen in de Flying Dutchmjf -klasse behaald. De NederlS diers Sjoerd en Erik Vollebn; speelden geen rol van betel) nis. VERBIER De tweede sp ciale slalom voor de wereld! ker alpineskiën dames is gisj ren in Verbier geëindigd I een zege voor de Amerikaai) Cindy Nelson. Erika Hess lei in het algemeen klassement) VAL D' ISERE De ZwitJ Conradin Cathomen heeft g teren een afdaling, telle voor de strijd om de wereldt ker, in Val d' Isere gewonni Cathomen en Muller hebb in het klassement samen leiding. DEN HAAG Het Nedl lands waterpoloteam zal f eerste Olympische sportplo kennismaken met de accof modatie van de Ölympisd zomerspelen 1984 in Los A geles. Het team van Deij Poczik is ingeschreven vif het toernooi om de FINA-Ci| dat van 7 t/m 14 mei as staande definitief in de Ca fornische hoofdstad zal plaat vinden. I DEN HAAG Voor de zierde keer onder het voorzitterschap van Pieter Jen Duik moet het be stuur van FC Den Haag Dp zoek naar een nieuwe trainer. Dit is het gevolg van het feit, dat Cor van der Hart, de huidige trai ner, gisteravond overeen stemming heeft bereikt met Volendam over een contract voor twee seizoe nen met een optie voor nog een jaar. Hij volgt daar per 1 juli Fritz Kor- bach op, die naar FC Twente vertrekt. „Ik heb een gezin, daar moet ik ook aan denken", aldus Van der Hart in een eer ste reactie na het ten hui ze van voorzitter Tol van Volendam bereikte ak koord. Met de laatste opmerking doel de de trainer op de onzeker heid rond het voortbestaan van FC Den Haag, waarover sinds vorige week allerlei be richten circuleren. „Die onze kerheid speelt mee. Ik wil over een paar maanden niet voor het blok worden gezet. Stel, dat mij dan wordt gezegd, dat de club met een ander wil doorgaan of dat de club zelf ophoudt te bestaan, dan zit ik misschien zonder werk". Ook de negatieve zaken zoals de bomincidenten, waarmee FC Den Haag geconfronteerd blijft worden en waardoor het voortbestaan mede ernstig wordt bedreigd hebben naar Van der Hart zei in zijn over wegingen te kiezen voor Vo lendam een rol gespeeld. „En Volendam heeft slagvaar dig gehandeld. Zaterdag zei ik Den Duik een aanbieding te hebben gekregen en snel moest beslissen. Toen kreeg ik al zo'n beetje te horen, dat FC Den Haag zelf niet snel kon beslissen". De trainerskwestie is gister avond in de bestuursvergade ring van FC Den Haag aan de orde geweest. Na afloop daar van -toen was nog niet be kend, dat Van der Hart en Vo lendam reeds een akkoord hadden bereikt - verklaarde voorzitter Den Duik zich niet te willen laten opjagen door Volendam. „We zouden de ko mende weken hierover willen praten". Toch perspectief Van der Hart na het met Vo lendam bereikte akkoord: „Ik vind het vreselijk jammer, dat ik het werk bij FC Den Haag niet kan afmaken. Maar on danks alles, geloof ik, dat FC Den Haag blijft bestaan. Het materiaal biedt perspectief. En ik zal er alles aan doen zo ver mogelijk te komen". Over het saillante detail, dat Volendam, al in het bezit van een perio- detitel, tegen het einde van de competitie FC Den Haag nog ontvangt, zegode trainer- „Ik zal hoe dan ook trachten FC Den Haag die twee punten te laten pakken" Cor van der Hart, 44-voudig international, speler geweest van Ajax, Lille, Fortuna '54 en vervolgens trainer bij Holland Sport, AZ'67, de KNVB, Stan dard Luik, Fortuna SC, weer AZ'67, FC Amsterdam, Fort Lauderdale (VS) en tijdelijk MVV, trad op 4 februari 1982 bij FC Den Haag in dienst als opvolger van Martin van Via- nen, die door het bestuur naar aanleiding" van de slechte re sultaten op non-actief was ge steld. Met Van der Hart hoop te het bestuur, dat FC Den Haag alsnog het eredivisie schap veilig zou stellen. Dit streven gaf Van der Hart al ruim voor het einde van de af gelopen competitie op en be gon toen al -ook gedwongen door bezuinigingsmaatregelen- rigoureus een verjonging door te voeren, waar in de zomer maanden nog een schepje bo venop werd gedaan. FC Den Haag begon het huidige sei zoen daardoor met een selectie van liefst zeventien nieuwe spelers. Nu zeker is, dat Van der Hart naar Volendam gaat, is de ge ruchtenmachine ten aanzien van zijn opvolger bij FC Den Haag al op gang gekomen. Na men als Verlangen, die bij FC Groningen vertrekt, en Rob Baan, die FC Den Haag al eer der wilde hebben (eerst werd de voorkeur gegeven aan Piet de Visser, later wilde de KNVB, waar hij coach en do cent was en nog is, hem niet laten gaan) worden hierbij ge noemd. FRANS LEERMAKERS Atleet dood na hartaanval Cor van der Hart: „Ik wilde niet voor het blok komen te staan". TAIPEH Lin Hsu-Huei, een 27-jarige atleet, is tijdens een marathon over 30 kilometer op Taiwan aan een hartaanval overleden. De loper zakte hal verwege de race in elkaar en was bij aankomst in het zie kenhuis dood.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 12