FC DEN HAAG VERRAST Cor van der Hart naar Volendam? K'INTIG GEWONDEN IN STADION VAN AJAX i- MAANDAG 10 JANUARI 1983 Taay trekt „sollicitatie" Feyenoord in TERDAM Hans Kraay heeft het be- van Feyenoord meegedeeld de brief, in hij om een andere functie dan trainer g, als niet geschreven te beschouwen, y kan als trainer niet tegen de spannin- yan een wedstrijd. Hij trok zijn brief in |n gesprek met de nieuwe voorzitter van noord, Gerard Kerkum. Het bestuur V Feyenoord wil wel op korte termijn de ten van Kraay weten Zijn contract aan het einde van de competitie af. *y, heeft een optie op verlenging. De pdcn van Feyenoord'. die vorige zomer geld fourneerden voor de aankoop van ve spelers, willen dat Kraay bij Feye- j blijft, in welke functie dan ook. AMSTERDAM Cor van der Hart wil met FC Den Haag op korte termijn gaan praten over zijn contract. De trainer zegt een aanbieding van een andere club op zak te hebben. De naam wilde hij niet onthullen. Vermoedelijk is Volen dam, waar Fritz Korbach aan het einde van het seizoen ver trekt, de club, die hem de aanbieding heeft gedaan. De aan wezigheid van Volendams tweede trainer Joep Steur beves tigde dit vermoeden. Voorzitter Pieter den Duik wilde, toen hij met de medede ling van Van der Hart werd geconfronteerd, niet al te diep op de zaak ingaan. Wel wilde hij toegeven, dat de zaak van avond op de bestuursvergadering van FC Den Haag zal wor den besproken. Evenals Van der Hart betreurt Den Duik het feit, dat over dit soort zaken steeds vroeger in het sei zoen moet worden gepraat. FC Twente bijna rond met Korbach ENSCHEDE FC Twente denkt nog deze maand de laat ste plooien glad te strijken, die de komst van trainer Fritz Korbach na dit seizoen nog in de weg staan. De oefenmeester van Volendam heeft enkele maanden geleden een princi pe-akkoord met de Enschede club bereikt. Voorwaarde daarbij was, dat Korbach er in zou slagen zijn tot medio 1984 lopende, tweejarige verbinte nis bij Volendam te halveren. Afgelopen week slaagde Kor bach er in met het bestuur van Volendam een compromis te sluiten. Bom in publiek onze verslaggever) (terdam Door in het publiek ge- ben bommen zijn tij- l Ajax-FC Den Haag iren ongeveer twintig }sen gewond geraakt, van hen werd zwaar bnd, met een slag- (lijke bloeding, ijlings het ziekenhuis ver- r inks scherpe veiligheids regelen, waarbij ruim zes- ierd supporters van zowel als FC Den Haag werden [illeerd, zijn voornamelijk jangers van de Haagse er in geslaagd zwaar Werk het stadion binnen pkkelen. De bommen, ge lmet ondermeer delen van irmesjes, werden vanuit jHaagse" vak naar andere elten van de Stadszijde het Ajax-stadion gegooid. Hagenaars (25 en 17 die ervan worden ver- de bommen te hebben iid, zijn door de Amster- politie aangehouden. Bij inhouding van de man, .■'tweede bom gooide ont- leri vechtpartijtjes op de ié, waardoor de politie ïoest terugtrekken. Later Ie tweede bommengooier :men toch worden aange- n. ïrwege vorige week de- n Den Haag geruchten de 2, dat een aantal jongelui veer vijftien bommen in 'had. Het Ajax-stadion |ijdens het bekerduel plat len gegooid, als de thuis- met meer dan 3-0 zou winnen. Toen de Haagse poli tie van deze geruchten ver nam, stelde zij de Amsterdam se politie hiervan op de hoog te, hetgeen leidde tot strenge maatregelen, waarbij tweehon derd man politiepersoneel werd ingezet. Het is overigens niet de eerste keer, dat Haagse „supporters" gebruik maakten van scheer- mesbommen. Tot dusver wer^ den deze echter op het speel veld gegooid. Twee jaar gele den tijdens FC Den Haag-Fey- enoord, liepen Joop Korevaar en Pierre Vermeulen schram men op door rondvliegende deeltjes. „Bedroevend", noemde voor zitter Pieter Den Duik van FC Den Haag de incidenten. „Je hebt er als club mee te maken, maar hoe dit moet worden be streden weet ik niet. Er is al het mogelijke al aan gedaan. Grenzen zijn al lang over schreden. Het bestaan van FC Den Haag zou ermee gemoeid kunnen zijn. Voor de rellen tijdens SC Cambuur-FC Den Haag hadden wij een goed toe schouwersgemiddelde, daarna is dat gezakt. Enkele reclame bordhouders werden door die rellen afgeschrikt en verleng den hun overeenkomst met ons niet. En wat de club al niet kwijt is aan veiligheidsmaatre gelen. Als dit allemaal niet no dig was, stond de club er fi nancieel heel wat beter voor". „Jammerlijk, maar wel begrij pelijk", noemde Den Duik een emotionele uitlating van de omroeper van het Ajax-sta dion, die de hoop uitsprak, dat de „supporters" van FC Den Haag nooit meer zouden terug komen. Basten houdt Purvis van FC Den Haag op een on- tmatige wijze tegen. Scheidsrechter Van Ettekoven toe. Hilbert van der Duim kon schijnbaar onaan gedaan door zijn re cente, korte schorsing voor de vijfde ach tereenvolgende keer beslag leggen op de nationale schaatstitel voor all-rounders. De regerend wereldkam pioen won echter zelf alleen maar de 500 me ter, maar was bijzon der verheugd over de prestatie van het stay erstalent Rob Vunde- rink (links op de foto), die zaterdag eerst de vijf kilometer won en een dag later in een di rect gevecht met Van der Duim ook de tien kilometer op zijn naam schreef en in het alge meen klassement tweede werd. STERDAM Cor van Hart ging het rijtje af. n de Roode zeventien Alphons Groenendijk achttien, Pietje Groen entien, pas in dienst verder allemaal jon- voor in de twintig, van Antwerpen, de per, is met 27 jaar de ste. En zo'n ploeg ver- maar met 3-2 van i na toch een tijdje f te hebben gestaan 2-1. En dit in De ir met goed voetbal". trainer van FC Den Haag Ie er maar mee zeggen, dat ieder geval wel een spor- toekomst in de ploeg zit. elftal eens een jaar of de kans geven te rijpen, valt er echt iets te berei- vindt Van der Hart. La- zou voorzitter Pieter den k dit onderstrepen, zij het de toevoeging: „Het jam- lijke is, dat de inkomsten e tijd daarvoor niet gun- Daarom zou het ons ui- fate goed uitkomen, als FC Haag aan het einde van seizoen terugkeert in de livisie. Thuiswedstrijden ïn Ajax, Feyenoord en PSV ren ons de nodige inkom- op, die wij nu in de eerste sie missen". Een antwoord de verhalen, die afgelopen k zijn gelanceerd, als zou voortbestaan van FC Den gevaar zijn. „Zo is het zei de Haagse praeses ir weer eens. „Wij hebben altijd aan onze verplich- en kunnen voldoen. Ech- blijven wij net zo weinig chouwers trekken als na rellen bij SC Cambuur-FC ig, dan wordt het na- Sören Lerby brengt Ajax met sierlijke kopbal op 2-2. Doelman Van Antwerpen (links) is verslagen. Terugkomend op het sportieve gebeuren in De Meer zag het er voor FC Den Haag aanvan- kend door de vanwege een ge- kelijk niet zo rooskleurig uit. scheurd kuitspiertie trekkebe- A1 in de tiende minuut opende nend leidende scheidsrechter Edo Ophof namens Ajax de Van Ettekoven vanwege duw- score via een strafschop, toege- werk van Mark Wotte ten op zichte van Wim Kieft. Een volslagen overbodige overtre ding van de Haagse voorstop per, omdat doelman Van Ant werpen de voorzet van Dick Schoenaker al lang had onder schept. „Ik wist niet meer waar de bal was", luidde de verdediging van Wotte. Ondanks die vroege tegenslag wiste FC Den Haag nadien elke gedachte aan een afgang zoals vorig jaar, toen Ajax in De Meer met 9-1 won, uit. Alle linies sloten goed aan, af en toe werd een inspirerende solo ondernomen, waardoor René van Delft, Karei Bouwens en Chris Treling zich in perspec tiefrijke positie manoeuvreer den. Met die solo's toonden de eerste-divisieclub ook aan, dat Ajax juist geen sluitend geheel was. Te gemakkelijk leek de Amsterdamse formatie er van uit te gaan, dat het klassever- schil toch wel in de score tot uitdrukking zou komen. Dick Schoenaker fungeerde eerder als een soort rechtsbinnen dan als rechtermiddenvelder, Wim Kieft was nauwelijks zichtbaar in de spits en Leo van Veen bood zich op ongelegen mo menten aan als extra midden velder of aanvaller. Er ont stond tussen de linies zoveel ruimte, waardoor de voor rust enerzijds taktisch gediscipli neerd en anderzijds onbevan gen aanvallend spelende Ha genaars konden soleren. Johan Cruijff slaagde er ditmaal niet in geniale invallen aaneen te rijgen. Een enkele keer lan ceerde hij Gerald Vanenburg subliem, maar de Haagse sluit post Van Antwerpen voor kwam een doeltreffende af ronding. Averechts Ajax' bedoelingen zijn gasten na rust op eigen helft in te sluiten leken een averechtse uitwerking te hebben. De Am sterdamse linies sloten ditmaal beter aan. Echter, de verdedi ging drong zo ver op, dat FC Den Haag zich brutaal in counters kon gaan uitleven. Dieptepasses van Mark Wotte mondden uit in vrije doortoch ten voor Treling en Groen naar Piet Schrijvers. De A- en oud-international redde in het eerste geval, maar Groen, juist ingevallen voor de volgens Van der Hart wat angstig ope rerende De Roode, passeerde hem koelbloedig en bracht de stand op 1-1. Vier minuten la ter trok Schrijvers aan de noodrem, toen Bram Rontberg (die na een zwakke eerste een iets betere tweede helft speel de) op sublieme wijze (twee schaarbewegingen) alleen op hem af was gestuurd door René van Delft. Andermaal wees Van Ettekoven naar de elf-meterstip, vanwaar Guido Pen raak knalde. Ajax' trainer Aad de Mos trof direct maatregelen. Hij ver ving laatste man Leo van Veen door de jeugdige spits Marco van Basten en schakel de zodoende over van een 4-3- 3- naar een 3-3-4-systeem. Edo Ophof, Johan Cruijff en later Keje Molenaar (invaller voor Melby) pasten beurtelings op de Amsterdamse verdediging. Het spreekt vanzelf, dat het Haagse doel onder zware druk kwam te staan. Ajax restte nog zoveel tijd, dat minstens de ge lijkmaker moest worden gere aliseerd. Seren Lerby voldeed koppend aan die opdracht op aangeven'van Vanenburg, na dat Kieft en Cruijff goede mo gelijkheden hadden laten lig gen. FC Den Haag bood toen nog wel aanvallend tegengas, zij het veel minder frequent. Het was daartoe ook nog in staat, toen Jesper Olsen met een fraai vlak onder de krui sing van het Haagse doel ver dwijnend afstandsschot op 3-2 was gezet, waardoor Ajax de moeizame hervatting na de winterstop toch zonder schade afsloot. Van der Hart mopper de na afloop voor de zoveelste keer op zijn spits Karei Bou wens, die niet, zoals de op dracht luidde, achter de voor hoede had gelopen. Bouwens zag het anders en dook regel matig in de spits op. „Toch zal hij zich in het belang van de groep ondergeschikt moeten maken", aldus Van der Hart. FRANS LEERMAKERS Ajax-FC Den Haag 3-2 (1-0): 10. Op hof (strafschop) 1-0, 53 Groen 1-1. 59. Pen (strafschop) 1-2, 72. Lerby 2-2, 81 Olsen 3-2. Scheidsrechter: Van Ettekoven. Toeschouwers: 6.000. Ajax: Schrijvers; Ophof, Van Veen (Van Basten), Melby (Molenaar), Boe- ve; Schoenaker, Cruijff, Lerby; Va nenburg, Kieft. Olsen. FC Den Haag: Van Antwerpen; Purvis, De Vroedt, Wotte (Groenen dijk), Van der Mark; Pen, Treling, Van Delft; De Roode (Groen), Bou wens, Rontberg.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 9