Positieve balans |oor Quick Boys Goedkope winst RCL Rijnsburgse Boys nog niet verlost van „uit-complex" Katwijk onderuit 3PORTTRIBUNE serk Noordwijk klopt Zwart Wit '28 MAANDAG 10 JANUARI 1983 [TERDAM „De beste wedstrijd, die we leizoen hebben gespeeld", was het commen- van oefenmeester Piet Buter na de 1-3 zege „ziin" Noordwijk bij Zwart Wit '28. Deson- ks Keek Noordwijk bij rust tegen een 1-0 ierstand aan. Het goede spel leverde na de Èrbreking echter wel doelpunten en een f duidelijke koppositie op. elirect na de start was het duidelijk, dat de terstop de Noordwijkse brigade goed had aan. De volledig fitte formatie toonde zich Ier en beweeglijker in de confrontatie met irt Wit en kwam regelmatig gevaarlijk 30 fc Toch was daar Arie Damsma, die verras- L hf voor de openingstreffer zorgde. De Rotter- kt. »se routinier 'boog' de bal om het Noord- tmuurtje in de uiterste hoek: 1-0. Toch Side de kustploeg nog altijd en kwam na de ze echt tot hoogtepunten. Nauwelijks vijf minuten waren er in dat tweede deel gespeeld, toen een van de achterlijn teruggelegde bal voor de voeten van Timo Gerlof kwam: 1-1. Een kwartiertje later bracht René Hensbergen een fraaie aanval op gang. Hij passte op Klaas Vink, die met een lob Geert-Jan Bakker be diende. Een simpel tikje van de blonde spits bracht de 1-2 op het bord. Zwart Wit met ex- professionals als Damsma en Bert Hooyer in de ploeg herbergde zeker individuele klasse, maar kon als ploeg toch geen vuist maken. De steeds beter draaiende Noordwijkmachine kwam naarmate de wedstrijd vorderde steeds vaker knap door. Gerlof knalde het leer tegen de on derkant van de lat, waarna Klaas Vink ter plekke was om beheerst af te ronden: 1-3. Scoreverloop: 25 Damsma 1-0, 50 Gerlof 1-1, 64 Bakker 1- 2, 84 Klaas Vink 1-3. Noordwijk: Dortmundt, Klinkenberg, Ton Marijt, Van Beveren, Sluys, John Marijt (Mark Vink), Gerlof, Bogers, Smits, Hensbergen (Klaas Vink), Bakker. LEIDEN Een uiterst zwak opere rend Katwijk moest de winst laten in Pernis. Excelsior won gemakkelijk met 2-0. Ook Ter Leede verprutste te veel kansen. Weliswaar hadden de Sassenheimers een veldoverwicht, Heinenoord voetbalde effectiever: 0-1. ARC stak in een uitstekende vorm. 's- Gravenzande werd regelmatig wegge speeld. De thuisploeg „vergat" na de openingstreffer van Ruud van Es ech ter te scoren, zodat niet twee, maar slechts één punt werd binnengehaald: 1-1. Excelsior Pernis - Katwijk 2-0 (2-0) Een verkeerde spelopvatting was er de oorzaak van, dat Katwijk het met meer inzet en tempo spelende Excel sior de winst moest laten. Halverwege het eerste deel brak de thuisploeg uit, toen laatste man Gidy van de Bent juist op snelheid richting middenlijn rende. De bal werd over hem heen ge speeld naar de opgekomen linksbuiten om vervolgens in het Katwijkdoel ge deponeerd te worden. Vijf minuten la ter werd via een corner de eindstand al bereikt: 2-0. Katwijker Jan van Dijk was nog enkele malen kansrijk, maar kwam niet meer tot een tegentreffer. Ter Leede - Heinenoord 0-1 (0-1) Ook Ter Leede acteerde in technisch opzicht beduidend beter dan opponent Heinenoord. Frits Hoekstra, Nico van der Fange en Pieter van der Plas kwa men met hun schoten goed door, maar troffen geen doel. Doelman Ron van de Heuvel was te sterk voor de Ter Leede-aanvallers. Een ogenschijnlijk ongevaarlijke aanval vlak voor de rust leverde de enige treffer van het duel op. Hennie Zoet ontving de bal en trachtte terug te spelen op doelman Jan Blankenspoor. Heinenoord-aan- valler Lou 't Hart stond echter tussen de twee Sassenheimers in en mocht scoren. Ter Leede was niet meer bij machte het overwicht in doelpunten om te zetten. ARC - 's-Gravenzande 1-1 (1-0) Het Alphense ARC toonde zich heer en meester in de strijd tegen 's-Gra venzande. Toen Ruud van Es boven dien na een minuut of twintig doel puntte leek het erop, dat de thuisvere-^ niging korte metten zou maken met de gastéquipe. Dennis van Ommen, Rob Heytinga en Wilco van Leeuwen wa ren dichtbij bij een tweede treffer. On danks de forse druk, die voortdurend rustte op het Westlandse doel, kwam de tweede goal er niet. Een kwartier voor het einde verraste Roelvink zelfs door vanuit de counter 1-1 te laten aantekenen. de 2 f -la) Martin van der Plas haalt om in het treffen met SSS, maar zal zijn doepoging zien mislukken. Na rust was de Katwijkse spits wel succesvol, met die treffer de volle winst op Nieuw Zuid houdend. NUMANSDORP Rijns burgse Boys is het dit sei zoen zo nadrukkelijk aan wezige „uitwedstrijden complex" in de winterstop duidelijk niet kwijtge raakt. De eerste confron tatie buiten Rijnsburg le verde de formatie van Arie Lagendijk een onver wacht grote nederlaag op. NSW, toch bepaald geen hoogvlieger in de eerste klasse A, bleef de Rijns- burgers met 3-0 de baas. Na Nieuw Lekkerland en Barendrecht, het derde verlies op vreemde bo dem. „Geflatteerd of niet, een ver diende nederlaag", stelde RBB-trainer Arie Lagendijk later. „De ploeg kan zich nog steeds niet goed genoeg wape nen tegen tegenstanders, die thuis op inzet, wilskracht en karakter een moeilijk te be strijden soort vechtvoetbal op de mat leggen. En dat is duide lijk een zwakte van het huidi ge elftal. Je mag deze wedstrij den nu eenmaal niet zo ge makkelijk verliezen als je echt in de top wilt meedoen' Het zag er trouwens lange tijd niet naar uit dat de Rijnsburg se ploeg zo ruim onderuit zou gaan. Hoewel de beperkte Nu- mansdorpers in de uitbraak regelmatig gevaarlijk bleken, was het toch de geelzwarte ploeg die de wedstrijd redelijk beheerste, al konden nauwe lijks kansen worden geno teerd. Een minuut voor rust echter, was het NSW dat aan de leiding kwam. De bal werd na een vrije trap van Wout van der Stel door Nico Hoog werf verlengd en Hans Ree dijk was attent aanwezig om de 1-0 op het bord te brengen. Ook na de hervatting toonde Rijnsburgse Boys zich de meest aanvallende ploeg. De beste kansen waren evenwel voor de sterk counterende thuisclub, die in de 65ste mi nuut opnieuw aan een treffer kwam. Peter de Jongste profi teerde van het gegeven dat de de Rijnsburgse muur matig stond opgesteld: 2-0. Een twee de doelpunt dat voor de ploeg van Arie Lagendijk de reden vormde om nog meer risico's te nemen in de jacht op de zo kostbare winstpunten. Zo werd laatste man John Manu- putty naar voren geschoven om de, in de rust al met Henk Merbis versterkte aanval, nog meer stootkracht te geven. Hoewel de NSW-verdediging in die periode regelmatig wan kelde, leverden de diverse ge vaarlijke situaties niets op. Zelfs een numerieke meerder heid - Numansdorper Jan Klein diende na twee, tamelijk onbenullige maar met waar schuwingen bestrafte overtre dingen voortijdig de kleedka mer op te zoeken - hielp Rijns burgse Boys niet aan de aan sluitingstreffer. Sterker nog: de door Hoogwerf in stelling gebrachte Hans Reedijk slaag de er twee minuten voor tijd nog in de geflatteerde eind stand op 3-0 te bepalen. Rijnsburgse Boys: Van Voorbergen. John Manuputty, Toet, Driebergen. De Kroon, Van Dijk (Merbis), Jack Manuputty, Paul van der Blom, Jan Hogewoning, Gillissen, Marcel der Blom. lende trainer Berry Janse is daardoor in verliespun- ten weer op de gedeelde tweede plek, achter lijst aanvoerder Noordwijk te recht gekomen. Een positieve ontwikkeling die, het is reeds gememoreerd, twee minuten na de officiële beëindiging van de korte win terstop, nu niet direct voor spelbaar was geweest. Tegen de gekende counterploeg SSS op achterstand komen is al niet prettig en de wijze waarop die 0-1 tot stand kwam was al helemaal niet bevorderlijk voor het Katwijkse zelfver trouwen. Er leek immers geen vuiltje aan de lucht op het mo ment dat Rienks binnen de be ruchte lijnen een duel aanging met SSS-spits Gert Vermaas. Nadat de voorstopper evenwel zijn evenwicht had verloren, bij de landing de bal onopzet telijk met zijn handen had be roerd en vervolgens scheids rechter Van der Velde voor strafschop had horen fluiten, lag dat wel even anders. Zeker toen doelverdediger Theo Guyt de bal, na de inzet van elf meter van Ruud in 't Veld, ook nog eens via zijn handen in het doel had zien belanden. Het duurde ook even voordat Quick Boys weer greep op de wedstrijd kreeg. Een periode waarin de Katwijkers zelf nauwelijks gevaarlijk werden en de Klaaswaalse tegenstan der wel regelmatig het directe speltype beloond zag met doel- rijpe mogelijkheden (In 't Veld, Ab Huisman). Naarmate de Katwijkse elf echter meer in haar spel kwam en SSS haar uitvallen steeds chaoti scher begon op te zetten, werd ook duidelijker dat er voor Quick Boys meer in de vaak te harde partij zat dan een onfor tuinlijk verlies. Cees van Rooyen verstevigde dat groei ende zelfvertrouwen aan Kat wijkse zijde danig door tien minuten voor rust zeer knap voorbereidend werk van te so listische Frenk van der Kley en actieve Martin van der Plas bekwaam af te ronden. Vijftien minuten na de pauze kwam Quick Boys op voor sprong. De hoekschop van Huug Aandewiel bracht de bal op het hoofd van Freek Rienks. De scherp opgestelde Mart van der Plas haalde on middellijk uit: 2-1. Dat het in die periode wankelende SSS in de slotfase via kopballen van Huisman (twee fraaie red dingen van Theo Guyt) nog dicht in de buurt van de ge lijkmaker kwam, hadden de Katwijkers aan zichzelf te wij ten. Van der Kley en Martin van der Plas hadden daarvoor immers, alleen voor doelman Hans Stoutjesdijk wel zéér goede mogelijkheden onbenut gelaten... GERT-JAN ONVLEE Scoreverloop: 2 In 't Veld 0-1; 35 Van Rooyen 1-1, 61 Martin van der Plas 2-1. Quick Boys: Guyt, Anne Ouwersloot, Van Delft (Haasnoot), Rienks, Teun van der Plas, Eysberg, Aandewiel, Gert Ouwersloot, Van Rooyen, Van der Kley, Martin van der Plas. ITWIJK De zo on- juinlijk begonnen voet- iddag werd voor lek Boys toch nog een s Be goede dag. De Kat- itstfeers die in het treffen aa"t de nummer twee van ^teerste klasse A, SSS, al ♦.wee minuten een on- ikkige struikelpartij aanvoerder Freek Lnks door scheidsrech- st v yan der Velde met 'e H (benutte) strafschop f\Vpn bestraft, konden na is n(entig minuten voetbal meoog een positieve ba- s opmaken. Zelf was de twijkse ploeg - er im- rs in geslaagd de nega te marge in een 2-1 istpartij om te bouwen, envivijl van de hoger ge- ■oetptste ploegen behalve ook Rijnburgse Boys aa$iul was blijven steken. an i formatie van herstel- Platteel van Hazerswoudse Boys ontwijkt Woubrugge-verdediger Dick van Dorp. Het is de inleiding eerste treffer in deze derby. LEIDERDORP Volko men terecht rekende RCL af met het Schiedamse PPSC. De 2-0 zege, goed om ietwat uit de staart van de ranglijst te raken, werd echter eigenlijk te eenvoudig behaald. PPSC wist in een tamme wed strijd aanvallend opnieuw heel weinig te presteren en werkte ongewild mee aan beide Leiderdorpse treffers. Het overigens duidelijk sterkere RCL kreeg de winstpunten dus wel erg goedkoop. Vooral vleugelverdediger Peter Siera had een goede middag. Hij had defensief weinig problemen en zou uit eindelijk tot 'koning van de interceptie' uitgroeien. Het veelal zwakke combineren van PPSC droeg zeker bij aan die prestatie, maar toch. Siera werd daarnaast vrijwel niet gestoord om keer op keer langs de zijlijn op te rukken en had daarmee al snel succes. Bij een ogen schijnlijk in het strafschop gebied strandende aanval werd het leer hem, door een mistrap van Westerveld, plotseling panklaar voor de voeten gedeponeerd. Siera knalde onverbiddelijk in: 1- 0. Pal daarop leek het pleit al goeddeels beslecht, toen Ben Heemskerk een hoog het PPSC-doelgebied inzeilende bal met een fraaie volley in de touwen joeg. Maar de sterk leidende scheidsrechter Baas keurde het doelpunt wegens buitenspel resoluut af. Ook na de pauze wist RCL zich nog een serie kansen te verschaffen. Vaak was ech ter de afrondende man juist niet ter plekke. Was die er wel, dan ontbrak de koel bloedigheid. Verdedigend ging het er langzamerhand ook wat slordiger aan toe. Vooral de technisch begaafde Schiedamse middenvelder Ron Carli kreeg nogal de ruimte. In de afwerking ging het er echter povertjes aan toe. Twee vrij krachtloze schoten van Husselman Gelijkspel FC Lisse VREESWIJK FC Lisse kende een matige start na de winterstop. Hoewel de ploeg technisch de betere was van Geinoord, kwa men de Lissenaren niet verder dan een 1-1 remi se. Jan van Slooten was de Lisser doelpuntenmaker. Geinoord was aanmerkelijk alerter op de bal dan Lisse, waarmee het technische voor deel van de gasten veelal werd geneutraliseerd. Al na een mi nuut of vijf kroop Lisse door het oog van de naald, toen een overtreding werd begaan bin nen het 16-metergebied, de ar biter besloot echter tot door spelen. Halverwege de eerste helft schoot Jan van Slooten ternauwernood over, waarna Gottschalk aan de andere kant kansrijk was. Goalie Nico Groeneweg was echter op zijn post. Sjoerd Boot en Geinoor- daanvoerder De Block moes ten even later na een ongeluk kig kopduel met wenkbrauw- verwondingen naar het hospi taal worden afgevoerd. De openingstreffer viel in de 32e minuut. De Jong kopte via de paal binnen. Na ruim een uur spelen werd de stand gelijkge trokken door Van Slooten. De bal werd na een voorzet Ben Barten door de gebrilde aanvaller ingekopt. brachten de safe optredende doelman Van der Heijden niet echt in problemen. RCL bleef overwicht houden, vooral door toedóen van het energieke drietal op het mid denveld (Van der Bijl, Bru- na, Heemskerk). Toen PPSC, met de moed der wanhoop, in de slotfase op zoek ging naar de gelijkmaker, was het gebeurd. Sieto Schalkers (in gevallen voor Van Doese laar) snelde de niet geheel vrijuitgaande De Rouw voor bij en ging, in gezelschap van Ruis, op doelman Spiering^ af. Met een fraaie schaarbe weging passeerde hij deze met de bal. Als Spierings had geweten dat Schalkers het leer niet meer voor de ach terlijn had kunnen achterha len, dan had hij hem vast niet neergelegd. Nu werd het een strafschop. Toen Spie rings heftig aan het proteste ren sloeg en uit zijn doel kwam, schoof Siera de bal keurig langs hem heen. Scheidsrechter Baas wees di rect naar het midden, elk protest was zinloos: 2-0. LEJO BUCK Score verloop: 9. Siera 1-0; 64. Siera (strafschop) 2-0. RCL: Van der Heijden, Boenderma- ker, Kamminga, Haneveld, Siera, Van der Bijl, Bruna, Heemskerk, Van Gemerden (Sterk), Ruis, Van Doeselaar (Schalkers). bepaalde op 2-0. Even leek de kustelf wat terug te kunnen doen, gesteund door een forse fysieke inzet. Toch was daar weer Nijs, die uitbrak. Met een fraaie solo bracht hij de bal over de Katwijklijn: 3-0. Toen Frank Hogewoning met de arm op het leer viel, kreeg KRV eindelijk de kans wat te rug te doen. Gerard van Beel- en verzilverde de strafschop. Na soleren van Ronald Dissel schoot Van der Mey de 4-1 op het scorebord. Hazerswoudse Boys - Woubrugge 3-0 (1-0) Het met een negatieve hou ding spelend Woubrugge zorg de voor een streekflerby van minder niveau. Het doorgaans opportunistische Hazerswoude kwam mede daardoor niet erg in het spel. Gert-Jan Groen, gesteund door Chiel Kamp man maakte het eerste doel punt, waarna vooral Jan Plat- teel vaak goed doorkwam. Aanvankelijk resulteerden deze aanvallen niet in treffers, totdat hij in het tweede part tweemaal werd neergehaald. Bert Poot nam beide keren de elf-metertrap goed: 3-0. Koudekerk - DSVP 1-3 (1-1) Al na tien minuten keek Kou dekerk tegen een achterstand aan. Doelman Teun Vergunst had het schot eerst gepareerd, maar was in de rebound kans loos. Toen de DSVP-voorstop- per tien minuten later klun gelde, nam Stan van Meel hem de bal af en assisteerde Nico Lafeber, die de 1-1 verzorgde. Vooral na de rust viel Koude kerk door de mand. De defen sie weigerde veel werk te ver zetten. Na een minuut spelen werd de tweede tegengoal ge scoord, terwijl de 1-3 werd be reikt in de 80e minuut. Sportlust^ó - Zevenhoven 1-1 (0-0) De thuisclub had geen ant woord op het 4-4-2 systeem van Zevenhoven. Hierdoor bleef het spel zich voorname lijk op het middenveld afspe len. De gasten kwamen via Cock Helderman af en toe zelfs goed, maar grepen de voorsprong niet. Dat gebeurde wel direct na de pauze. A-ju- nior René Bon zette voor, waarna Cor Bons inschoot: 0-1. In de laatste minuut rolde de bal volgens de grensrechter over de achterlijn, maar de scheidsrechter liet doorspelen, waardoor Arjan Heykoop van Sportlust nog juist een punt voor de thuisclub binnensleep te. Het herstel van lijkt met de winter- te zijn gekomen. Met goed werd KRV terzijde ge- (4-1). Hazerswoudse had, ondanks de geringe prestaties, geen enkele met Woubrugge: 3-0. moet leren knok- Zelfs tegen koploper was de inzet slecht en dus met 1-3 verloren, speelde bij Sport- een matige partij, maar toch een winstpunt: - KRV name in de eerste 45 mi- werd de Katwijkse gast- dig weggespeeld, combinaties lie- KRV kansloos. Dick van Mey opende de score, Leon Nijs de ruststand

Leidse Courant | 1983 | | pagina 15