Feyenoord afgebluft Goede dag voor trainer Kooyman Li Scha Wang kunstrijdster voor de lo! SPORTTRIBUNE l)Zware jongens heffen glaasje Bastiaannet te sterk Kies negende in Parijs- Dakar Plezierspeler Vultink behaalt titel bandstoten Günthardt/Taroczy opnieuw succesvol T af eltennisploeg wint verrassend MAANDAG 10 JANUARI 1983 PAGINA 1 i 'RAAG Twee vooraanstaande gewichtheffers ut Tsjechoslowakije zijn voor drie maanden van ompetitie uitgesloten wegens dronkenschap. Het figaat om Olympisch kampioen Otto Zaremba (100 "ulo) en Vladimir Gregor (onder 110 kilo). Beide itieten zijn eveneens voor bepaalde tijd voor de itionale ploeg geschorst. Voor Zaremba geldt een jriode van 4 maanden, voor Gregor 13 maanden. MjVolgens het Tsjechische persbureau zouden beide tèwichtheffers in dronken toestand hebben deel- jenomen aan de clubkampioenschappen op 20 no vember. De straffen passen in de campagne van %het Tsjechische sportbureau, dat de sport een beter aaanzien wil geven. Zo werd voetballer Jan Berger [recentelijk in hechtenis genomen omdat hij de apenbare orde niet in acht nam. Elvstroem in Deens tennisteam tegen Nederland KOPENHAGEN In het Deense tennis team, dat donderdag in Gorinchem voor de Kings Cup tegen Nederland aantreedt, maakt Lars Elvstroem zijn rentree. De Deense kampioen, die wegens studie de laatste jaren niet werd opgesteld, heeft zich kunnen vrijmaken. Hij vervangt de veelbe lovende Peter Bastiansen, die een trainings stage in de Verenigde Staten volgt. Met Bas tiansen won Denemarken vorig jaar zomer de finale van de Europese zone van de Da- vis Cup, nadat in een eerder stadium Neder land met 3-0 was uitgeschakeld. Michael Mortensen, die toen van Sanders won, speelt ditmaal het tweede enkelspel. De ploeg van aanvoerder Carl-Edvard Hedelund wordt aangevuld met Bech Mueller en Steen Dan- nisgoerd. DORDRECHT Johan Bastiaannet heeft in het eerste weekeinde van de halve finales voor het Nederlands kampioenschap dammen in Dor drecht al aangetoond eigenlijk niet in deze catego rie thuis te horen. De Amsterdammer won tweemaal op grootmees- terlijke wijze, achtereenvolgens van Van Leeu wen en van Van den Borst. Daar Bastiaannet vo rig jaar echter in de nationale titelstrijd niet van de partij was moest hij zich weer kwalificeren. In groep 1 begonnen Jos Stokkel en Auke Scholma sterk. Scholma had in de eerste ronde pech dat hij in een betere stand nog remise aan Bronstring moest toestaan. Hagenaar Frits Luteyn won in de eerste ronde van Vermin en speelde in de tweede ronde remise tegen Bakker. Vanuit elke groep plaatsen zich de vier hoogst aankomenden voor de finale van het Nederlands kampioenschap. Zwemrecord Frank Drost AMERSFOORT De AZPC-zwemmer Frank Drost heeft zaterdag tij dens wedstrijden voor de Zwemkroniekbeker in Amersfoort het Neder lands record (25 meter- baan) op de 800 meter vrije slag verbeterd. Hij won de afstand in 8 minu ten 4,0 seconden. Sinds een jaar was hij record houder met een tijd van 8.09.2. Drost zwom vol gens een oplopend sche ma. De eerste 200 meter gingen in 1.57.4. Zijn 400 metertijd was 3.59.9. Jeugdrecord voor Ella Wijnants DORTMUND Ella Wijnants (Sparta) heeft gisteren tijdens in- dooratletiekwedstrijden in Dort- mund het Nederlandse jeugdrecord hoogspringen voor meisjes verbe terd en gebracht op 1,85 meter. Het oude record stond sedert 16 februa ri 1974 (Arnhem) met 1,84 meter op naam van Mirjam van Laar (Kim- bria). Rob Druppers voldeed op de 800 meter met 1.48.1 aan de limiet voor de EK. Margot de Nijs won zaterdag de Wallenloop in Goes. De atlete van Sparta legde de 2600 me ter af in 8 minuten en 49 seconden, één seconde sneller dan Jacqueline Vermeulen (Dynamo *70). Dernytitel voor Elshof ROTTERDAM In de laatste Sei- zoenseditie van „Ahoy' op zondag" is Ralph Elshof in Rotterdam Ne derlands wielerkampioen achter de derny's voor amateurs geworden. Eén van zijn tegenstanders, Van Tol, nam z'-n toevlucht tot ontoe laatbare manoeuvres. Hij wérd meteen gediskwalificeerd. De uit slag van de finale van de strijd om het Nederlands kampioenschap achter derny's voor amateurs is:- 1. Elshof (achter Koch) de 30 km" in 31.29,54, 2. Nevels (Van Duyvenbode)r 3. Groen (Walrave) op een ronde. 4. Ummels (De Wachter) op twee ronden, 5. Helle- mons (Van Tilburg) op vier ronden, 6. Van Weers (Van der Torre) op vijf ronden. Stamsnijder iverslaat "wereldelite ZILLEBEKE Hennie Stamsnijder komt langzaam in topvorm. De Nederlandse kampioen versloeg zaterdag de wereldelite in een veldrit in het Belgische Zillebeke. We reldkampioen Liboton eindig de als vierde, de Zwitser Zwei fel als zevende en Reinier Groenendaal als achtste. Giste ren eindigde Stamsnijder als derde in een veldrit in Mühl- ei-Peter Thaler in de sprint van la|een kopgroep van drie. We- eldkampioen Roland Liboton [werd tweede. •Mjohn Kuyvenhoven uit Leiden Hl won zaterdag de nationale inveldrit in het Kralingse Bos te ^Rotterdam. Nationaal kam pioen bij de amateurs Herman Snoeyink kwam met een ach- 'terstand van bijna vier minu- 'ten als zevende over de eind streep. Mathieu Hermans won (gisteren in zijn woonplaats, eijDrunen, een veldrit over 24 kilometer. De Brabander be haalde daarmee tevens het ■ëjkampioenschap van Midden- -Brabant. Zijn tijd over de 24 kilometer was één uur, zes mi nuten en 34 seconden. Reinier Groenendaal heeft zich gisteren op indrukwek kende wijze verzekerd van de in het internationale veldrit bij Denekamp. De Bra- trapder nam bij de start de lei- dipg en stond deze niet meer 81 at ij Recordpoging Van der Wal DORDRECHT Wereldkam- pioen Jannes van der Wal zal zijn poging het wereldrecord simultaandammen te verbete ren op 30 april in het centrum Gocarde in Valkenburg onder nemen. Hij speelt dan tegen 210 dammers. Het record staat sinds 1980 met 200 spelers op naam van Harm Wiersma. 'Nederlaag S dames Swift ROERMOND Het dames handbal team van Swift Roer ei mond heeft zaterdagavond de eèrste wedstrijd tegen Bayer Leverkusen uit West-Duits- land in de tweede ronde van het Europese bekertoernooi voor landskampioenen verlo ren met 13-12. AMC Niloc won gisteren de eerste wedstrijd uit de tweede ronde van het IHF- -toernooi (Europa Cup 3) bij het Belgische Avanti Lebbeke met ruime cijfers: 19-5. DAKAR Anne Kies heeft dit weekeinde op weg naar II- lizi in Algerije in de rallye Pa rijs - Dakar enig terrein moe ten prijsgeven. De Nederlan der kwam als twaalfde binnen en kwam daardoor op de ne gende plaats in het algemeen klassement. Zijn achterstand ,op de Fransman Philippe Vas- sard, die eerste in de rang schikking is, bedraagt bijna éeti uur en twintig minuten. Lubbers, 39e in het weekein de, heeft al vijf uur meer ver loren. In de categorie van de vracht- wagens is de DAF van De Rooy en de Westduitser Rog- genbrand nog derde. Zij heb ben ten opzichte van de lijst- aanvoerders, de Fransen Groi- ne en De Saulieu al iets meer dan anderhalf uur verloren. De klassementen te Illizi zijn: Motoren: 1. Vassard (Fra, Honda) 17 uur 48 minuten en 43 seconden, 2. Auriol (Fra, BMW) 18.41.35, 3. Rigoni (Fra, Honda) 18.42.10. Autoé: 1. Ickx- /Brasseur (Bel/Fra, Mercedes) 4 uur en 49 seconden straftijd, 2. Jaussaud- /Da Silva (Fra, Mercedes) 4.23.46, 3. Trossat/Briavoine (Fra, Lada) 4.45.48. t Vrachtwagens: 1. Groine-De Saulieu (Era) 9 uur 8 minuten 54 seconden, 3. De Rooy/Roggenbrand (Ned/WDl) lO.-Jft,R2 GRONINGEN Ab Fa- fié, de trainer van het in het bekertoernooi uitge schakelde Feyenoord, kon na afloop van het treffen tegen FC Gronin gen kort en bondig zijn commentaar geven: „Wij zijn gewoon afgetroefd op instelling, inzet, mentali teit en agressiviteit. Ge woon afgebluft. Toen we met tien man verder moesten omdat Pierre Vermeulen rood had ge kregen, vonkte er direct na de wisseling iets in onze ploeg, maar met tien man lukt dat natuurlijk niet tegen dit sterke FC Groningen". Fafié had er nog aan kunnen toevoegen dat Feyenoord ook op grond van zijn minder speltechnisch vermogen dui delijk door de Groningers was geklopt. Zijn collega Theo Verlangen was uiteraard erg in zijn nopjes met de dik ver diende zege. Na het zo ge slaagde trainingskamp in Spanje, waarvan de Gronin gers pas vrijdagavond laat te rugkeerden, had Verlangen het zijn ploeg duidelijk voor gehouden: „Deze trip is pas geslaagd als we ook van Feye noord winnen". Dat gebeurde dan ook op een onmiskenbaar duidelijke ma nier. Van stond af aan speelde FC Groningen gretig waarbij Ronald Koeman, die het Spaanse trainingskamp niet kon meemaken omdat hij in militaire dienst zit zo voor treffelijk speelde dat Kees Rijvers hem wel weer in zijn notitieboekje zou moeten no teren. FC Groningen trok het initiatief direct tot zich. Het was alsof Feyenoord een beet je timide het Oosterpark had betreden. Joop Hiele kreeg in het Rotterdamse doel meer werk dan hem lief was, ter wijl zijn collega in het Gro ningse doel, Johan Tukker, hele perioden werkloos kon toezien. De jonge Ronald Steenge miste van heel nabij en Hiele kon even later een kopbal van McDonald nog juist over de lat werken. Feyenoord poogde, overigens met opvallend weinig inzet en gespeend van de wedstrijd mentaliteit die voor beker- voetbal nodig is, tevergeefs het initiatief te nemen. Het spartelde een beetje lusteloos tegen. En het beging enkele onnodige overtredingen. Eerst kreeg Michel Valke geel en in de 39e minuut ondernam een geirriteerde Pierre Vermeu len een harde, onbeheerste charge tegen Ronald Koeman pal voor ogen van de voor treffelijk leidende arbiter Jan Keizer, die niet anders kon doen dan *de rode kaart trek ken. Een domme en onbegrij pelijke overtreding. Tot aan de rust kon Feye noord de score nog op 0-0 houden. Even leek het er na de wisseling op dat Feyenoord Scheidsrechter Jan Keizer toont Pierre Vermeulen van Feyenoord (rechts) de rode kaart, nadat hij Ronald Koeman (links liggend) heeft onderuit gehaald. geprikkeld doordat het met tien man verder moest meer inzet en een betere instelling zou gaan opbrengen. Even sloeg de vonk in de Rotter damse ploeg en werd het drukker in het Groningse strafschopgebied, maar na een klein kwartiertje was de vonk helemaal uitgeblust en dic teerde FC Groningen weer het spelbeeld. De Groningse zege begon zich meer en meer af te tekenen. Eerst verzuim de Erwin Koeman nog de mo gelijkheid om de score open te breken, maar gaandeweg werd het toch duidelijk dat dit Feyenoord zijn laatste be kerwedstrijd van het seizoen zou spelen. In de 68e minuut sneed een pass van Theo Keukens dwars door de Rotterdamse verdedi ging. De bal kwam voor de voeten van invaller Jan de Jonge die van heel nabij Joop Hiele kansloos liet. FC Gro ningen speelde in een win nende stemming verder en elf minuten later knalde Ron Jans trefzeker in: 2-0. Daar mee was de beslissing in dit bekerduel uiteraard gevallen. Wel zond Fafié zijn hele bri gade naar voren en werd Wil lem van Hanegem uit de ploeg gehaald om plaats te maken voor de jonge Been, maar veel haalde dit alles niet uit. FC Groningen - Feyenoord 2-0 (0-0): 68. De Jonge 1-0, 79. Jans 2-0. Scheidsrechter. Keizer. Toeschou wers: 16.500. Gele kaart: Valke (Feyenoord) en E. Koeman (FC Gro ningen). Rode kaart: Vermeulen (Feyenoord). FC Groningen: Tukker, Schokker (De Jonge), Waalderbos, Hiddink, Mulder, R. Koeman (De Haan), E. Koeman, Keukens; Steenge, McDo nald, Jans. Feyenoord: Hiele; Troost, Van Ha negem (Been), Nielsen, Wijnstekers; Van Til (Hoekstra), Gullit, Valke; Jeliazkov, Houtman, Vermeulen. NOOTDORP Voor trai ner Tom Kooyman uit Alkmaar was het zaterdag op de draversbaan van Nootdorp een goede dag. Zijn zoon Tom jr won met Utis Oostwijck de eerste afdeling vap de Larenprijs en de trainer zelf bracht Suschette Dear en Trin- queur winnend over de fi nish. De belangstelling tijdens de eerste zaterdagmeeting in 1983 op Nootdorp is duidelijk min der dan op de woensdag. Niet temin mocht de totalisator te vreden zijn met een omzet van bijna 266 duizend gulden. Dat is bijna tweehonderd duizend gulden meer dan de omzet van vrijdagavond op de baan van Schaesberg. Er is sprake van geweest dat Nootdorp ook op de vrijdagavond belangstelling zou hebben voor de organisatie van draverijen. Men heeft van overheidswege echter geen toestemming gekregen om het aantal meetings uit te breiden dit jaar. Nootdorp op woensdag is succesvol, maar twee mee tings in een week zou ook hier te veel van het goede zijn. Supertrio In supertrio 3 van zondag 16 januari komen in het Hilver- sumse sportpark over een af stand van 2000 meter veertien paarden aan de start. Tot en met donderdag is het mogelijk de wedformulieren in te leve ren op de postkantoren en tot en met zaterdag op de wed- strijdbanen. Arend de Wrede gaat met United Dynamic als groot favoriet van start. De vijfjarige ruin won vijf keer op rij. De vieijarige merrie Vic- trix R kan het hem moeilijk maken en zegevierde in de laatste vier starts. Onze favorieten: United Dyna mic, Victrix R en Ucuhuba du Bois. Onze outsiders: Ungmar Hanover, Ungmar Hanover en Tanja Wittestein. HEERENVEEN De 17-jari- ge Li Scha Wang uit Apel doorn is de nieuwe Nederland se kampioene kunstrijden ge worden. In het Thialfstadion te Heerenveen liet zij na een sprankelende kür niemand in onzekerheid wie zich dit jaar met de nationale titel mag tooien. Was na de eerste dag' clubgenote Rudina Pasveer nog enigszins bij machte haar te volgen, zaterdagavond moest ook zij toezien hoe Li Scha met veel machtsvertoon de titel opeiste. Verassend was de derde plaats van de Brabantse Margot van Dijk. Na een gedegen kür bleef zij de Nederlands-Cana- dese Barbara van der Hoogen, van de Haagse IJsclub Hout- rust, nog juist voor. Van der Hoogen stelde teleur. Drie dubbelsprongen eindigden in een valpartij en zelfs een pi rouette deed haar voor de zo veelste maal met de ijsvloer in aanraking komen. De in Groningen rijdende en trainende Li Scha Wang ge noot weliswaar met volle teu gen van het verwachte succes, maar relativeerde direct de haar toegeworpen roem: „Voor mij komt de lol op de eerste plaats. Veertien uur per week bezig zijn met kunstrijden is meer dan genoeg. Als het ten koste zou gaan van de pret, stopte ik er direct mee. Het moet een lolletje blijven", al dus een lachende kampioene. Ook een trainingsstage in Ca nada, zoals zij die vorig jaar heeft gehad, hoeft voor haar niet meer. Dat deze nuchtere aanpak haar internationaal LI Scha Wang (midden) had In Groningen geen 'proble men de Nederlandse titel in de wacht te slepen. Rudina Pasveer (rechts) werd tweede en Margo van Dijk eindig de als derde. niet de roem zal brengen die doorgaans de kunstrijdsters begeleidt, werd met een sch ouderophalen afgedaan. Rudi na Pasveer beaamde een der gelijke aanpak. De tweede jaars-studente aan de Acade mie voor Lichamelijke Opvoe ding ziet haar maatschappelij ke carrière als het meest be langrijke. Ondanks haar twee de plaats was zij tevreden en vond dat ze de kür goed had gereden. Bij de heren won Ed van Cam- pen. Hij kreeg echter niet de kampioenstitel omdat daar voor zijn optreden te matig was. „Ik heb toch verschrikke lijk mijn best gedaan. De uit slag van de verplichte figuren wilde ik zelfs niet weten, bang dat dit van invloed op mijn rij den zou zijn". PARIJS Arwin Kardolus is gisteren als achtste geëindigd in het sterk bezette degentoer- nooi om de trofee Bernhard Schmetz, een van de klassie kers in de schermwereld. De scholier uit Zoetermeer verlo- ro in de kwartfinales van de Italiaan Merre. UTRECHT Halverwege de strijd om het landskampioen schap bridge voor dames gaat de Amsterdams/Groningse combinatie Emmy van der Helm/Catrien de Jonge aan de leiding voor Petra Kaas/Bep Vriend (Amstelveen) en Han- ne Boonstra/Ine Gielkens (Amsterdam). GEELONG De Westduitse zeilers Anton Schwarz en Pe ter Froschl hebben zaterdag de zesde en voorlaatste race in de Sportwereld Dutchman gewonnen. De Zweden Hagander en Kjell hebben de leiding in de tus senstand. KLINGENTHAL De Noor se Britt Pettersen heeft zater dag de 10 kilometer langlauf in het Oostduitse Klingenthal gewonnen voor de Zweedse Marie Risby-Johansson en de Tsjechische Blanka Paula. FLORIANOPOLIS Socra tes, de middenvelder van het Braziliaanse voetbalelftal, is zaterdag door de sportjourna listen in zijn land gekozen tot HARRACHOV De "Oost duitser Holger Freitag heeft zaterdag met sprongen van 113,5 en 114 meter op de grote schans van het Tsjechoslo- waakse Harrachov de wed strijden voor de wereldbeker gewonnen voor de Fin Mark- ko Pusenius. VAL D'ISERE De Oosten rijker Erwin Resch won giste ren in Val d'Isère een afdaling voor de wereldbeker skiën voor gewonnen. Resch behield zijn kalmte op de harde piste, waar de beide Zwitsers Peter Luscher en Conradin Catho- men. VERBIER De Westduitse Irene Epple zegevierde in Ver-: bier (Zwitserland) tijdens de eerste super-reuzeslalom voor dames voor Hanni Wenzel kaanse Tamara McKinney. HASTINGS In het interna tionale schaaktoernooi in de Engelse badplaats Hastings heeft de Armeense grootmees ter Rafael Vaganijan nog steeds de leiding. Hij won in de negende ronde van de Brit Plaskett. BREMEN Het damesvolley balteam van de Verenigde Sta ten heeft het sterk bezette toernooi in Bremen gewonnen. In de laatste wedstrijd werd Cuba met 3-1 verslagen. EGMOND Martin ten Kate (Enschede) heeft gisteren een sterk bezette internationale halve marathon in Egmond gewonnen in 1 uur, 6 minuten en 45 seconden. Bij de dames zegevierde Annie van Stiphout (Helmond) in 1.21,27. gelsman Keith Delier heeft het prof-wereldkampioen schap darts gewonnen. In de finale won hij verrassend van zijn lahdgenoot Eric Bristow. KIEL Het herenhandbal- team van West-Duitsland ver loor in een vriendschappelijke interland met 25-21 van de Sovjet-Unie. MALMO De vierde partij in de tweekamp tussen de Zweed Ulf Andersson en de Rus Mik hail Tal om een reserve-plaats in de kandidaatmatches is af gebroken na 41 zetten in een voor Andersson voordelige stand. TOKIO De Japanner Kat- suo Tokashiki behield zijn we reldtitel boksen in het licht-t vlieggewicht (WBC-versie)* door een puntenzege op de Hans Vultink in opperste concentratie. SCHAGEN Op zijn 45e jaar behaalde Hans Vultink zijn 45e persoonlijk kampioenschap. Tijdens de nationa le titelstrijd bandstoten in Schagen liet Nederlands suc cesvolste biljarter het jonge geweld van Arnouts en Bongers achter zich. Vultink deed dat op de slotdag door de twee talenten met forse nederlagen te confron teren. Die indrukwekkende verrichtingen brachten Vultink de elfde titel in het bandstoten. Een niet meer verwacht succes na zijn nederlaag tegen Vet zaterdag avond. Arnouts en Bongers, tweede en derde, mokten na afloop over het voor Vultink voordelige poule-systeem. Het missen van het EK in Madrid en het WK in Rucphen was de ware reden van hun teleurstelling. Toch moet het tweetal beseft hebben, dat Vultink in zijn nadagen als topspeler nog tot knappe verrichtin gen in staat is. Een stap extra wenst de man uit Neede daar niet voor te doen. „Ik ben plezierspeler geworden. Elke dag aan de tafel trekt me niet. Voor dit toernooi heb ik twee of drie keer geoefend. In het verloop van de strijd kwam het gevoel voor ballen en keu weer terug. Daar heb ik profijt van gehad", aldus de nieuwe kampioen. Vultink startte het toernooi met een remise tegen de Friese in valler Anne Hoekstra. Hij worstelde zich echter toch de poule- -strijd door. Favoriet Jan Arnouts kreeg zaterdagmiddag zijjn eerste tik (200-189), waarbij Vultink via zijn slotserie van negen tig de eerste frustraties bij de Europese 71/2-kampioen losmaak te. 's Avonds, in de eerste ronde van de finalestrijd, maakte Vul tink tegen Vet weer een misstap. Gisteren werd die blund.er rond het middaguur tegen Arnouts goedgemaakt. De Brabander kreeg tegen Vultink, die het spel in ruime banen leidde, geen been aan de grond. Hij stapte doodziek van de tafel: 200-58 in 20 beurten. De titel kwam Vultink uiteindelijk toe op basis van een hoger gemiddelde: 10.05. Arnouts kwam met hetzelfde puntento taal tot 9.34. Terwijl de Brabander de nasmaak van zijn misstap pen tegen de meester uit de vorige generatie snel wegspoelde, onderging Vultink voor het eerst sinds lange tijd weer eens de geneugten van een kampioenschap. LONDEN De Zwitser Heinz Günthardt en de Hon gaar Balazs Taroczy vormen het eerste tennisdubbel, dat tweemaal achtereen het toernooi om de WCT-titel heeft gewonnen. Het duo versloeg gisteren in de finale te Londen het weer in ere herstelde koppel Brian Gottfried/Raul Ramirez (Vst/Mex) in drie sets: 6-3, 7-5, 7-6. De Westduitse Sylvia Hanika en de Amerikaanse Martina Na- vratilova hebben zich geplaatst voor de finale van het dames- toernooi van Washington. Hanika won, na eerder Hana Mandli- kova te hebben uitgeschakeld, in de halve finales met 6-7, 6-3, 7- 5 van Andrea Jaeger. Navratilova had geen moeite met haar landgenote Mary-Lou Piatek: 6-1, 6-3. De finale van het invitatietoernooi van Rosemont (Illinois) gaat tussen Ivan Lendl en Jimmy Connors. Lendl klopte Björn Borg in twee sets: 6-1, 7-5. Connors had drie sets nodig tegen John McEnroe: 6-1, 5-7, 6-2. De Nederlandse ploeg behaalde dit weekeinde in Vlissingen een verpletterende overwinning op België: 11-1. Gisteren verlooi al leen Huub van Boeckel van de Belgische titelhouder Bernard Boileau: 6-4, 4-6, 6-1. Voor het toernooi om de Kings Cup haalde de jeugdige Westduitse tennisploeg in Moskou een verrassende zege op de Sovjet-Unie: 2-1. HELSINKI - De Nederlandse tafeltennisploeg heeft zaterdag in Helsinki een verrassende overwinning van 4-3 op Fin land behaald. Het duel telde voor de eerste divisie van de Europese competitie. Door dit resultaat is Nederland zo goed als zeker gevrijwaard van de gradatie. Nederland won eerder van het onderaanstaande Belgie en van Noorwegen, dat evenwel een protest bij de internationa le federatie heeft ingediend te gelsman Potton. Nederland moet nog tegen Italië en de Sovjet-Unie (beide malen thuis) spelen. Zaterdag viel in dé laatste par tij de beslissing. René Hijne versloeg toen in twee games Finlands tweede man Soeder- berg. Eerder had ook Henk van Spanje van deze Fin ge wonnen. De andere winstpun ten kwamen op naam van het herendubbel Henk en Ron van Spanje en het gemengd dubbel Henk van Spanje en Mirjam

Leidse Courant | 1983 | | pagina 11