ndianen in Amerika nog teeds in bestaan bedreigd Cats maken weer palingsound jpiO/TELEVlsIË ÊcidócSouotmt VRIJDAG 7 JANUARI 1983 PAGINA 15 ïerikaanse vredesbeweging voor NCRV-televisie ,VERSUM De NCRV-televisie flt zondagavond de documentaire «btest uit Geloof" uit over de rol van ;erken binnen de Amerikaanse vre- wegirig. Het programma, in de ru- Ander Nieuws", is gemaakt door van Dongen met medewerking Arjo Klamer, een zoon van IKON- liopastor Alje Klamer. Over vier !en komt er een programma over de kiesbeweging in Oost-Europa, ge- 'kjkt door Niek Heizenberg. Kerkelij- 'e^roeperingen en organisaties geven '•éatste tijd steeds meer steun aan de ferikaanse vredesbeweging. Na de 'a|naamde historische vredeskerken e^kers, Doopsgezinden en Brethren twist), onstaan er ook pacifistische "•lenzen binnen de methodisten en "Southern Baptist Convention. de 11 grootste Protestantse Kerk in de Vere nigde Staten. Politieke betekenis heeft vooral de ommezwaai van de Rooms- -Katholieke Kerk, die tot voor kort al tijd de Amerikaanse buitenlandse en defensie-politie steunde. De Ameri kaanse bisschoppen zullen nog in de loop van dit jaar een verklaring uitge ven over oorlog en vrede. In het ont werp daarvan wordt de afschrikking met kernwapens veroordeeld. In deze documentaire komen zowel voor- als tegenstanders van kernwapens aan het woord. Verder wordt aandacht besteed aan actiegroepen aan de Amerikaanse Oostkust, die vorige week dinsdag eni ge tijd de ingang van het Pentagon blokkeerden. Daarbij werd onder ande ren de bekende pacifist Daniel Berri- gan gearresteerd. Inzendtermijn Songfestivalliedjes verlengd HILVERSUM De inzendtermijn voor de open competitie van het Natio naal Songfestival is verlengd tot 20 ja nuari. Hiermee wil de jury, waarin ook leden van Conamus zitten, weer com ponisten de kans geven deel te nemen. De liedjes, die de jury uitkiest, worden gezongen door de vijf artiesten: Berna- dette, Mistique, Vulcano, Music Hall en Deuce. Dezen zullen op 23 februari echter ook zoals we al eerder schreven tij dens de finale van het Nationaal Song festival in het Nederlands Congresge bouw in Den Haag een speciaal voor hen geproduceerde compositie te geho re brengen. TROS in beroep bij Raad van State HILVERSUM De Tros gaat in beroep bij de Raad van Sta te tegen het besluit van de mi nister van WVC, dat de om roep niet in aanmerking komt als gegadigde voor een kanaal op de ECS-satelliet, die dit jaar operationeel moet worden. Tros-voorzitter Mr. Minderop heeft dat gisteren tijdens zijn nieuwjaarstoespraak meege deeld. De omroep had het ka naal willen benutten om abon neetelevisie ,in de huiskamer te brengen. Volgens de TROS biedt de omroepwet ruimte voor het verrichten van abon neetelevisie. Het ministerie van WVC bestrijdt dat. Schaatsen op tv HILVERSUM NOS-radio zal zater dag 8 en zondag 9 januari aandacht be steden aan het Nederlands kampioen schap schaatsen, dat wordt verreden te Deventer. Zaterdag zullen via Hilversum 1 na de nieuwsbulletins van 12.00 tot en met 17.00 uur korte nieuwsbulletins en re- portageflitsen worden uitgezonden. Uitgebreidere reportages zijn die mid-> dag te horen in het NCRV-programma Zaterdag-sport, dat via Hilversum 3 wordt uitgezonden van 16.03 tot 17.59 uur. Zondag zijn via Hilversum 1 de eerste reportageflitsen te horen om 12.02 en 13.15 uur. Daarna wordt regelmatig overgeschakeld naar Deventer in het NOS-radioprogramma „Langs de Lijn" dat eveneens via Hilversum 1 wordt uitgezonden, van 14.02 tot 18.00 uur. VERSUM In de ge- Kedenis van het Ameri- aise continent, van Alaska ejiet uiterste Noorden tot urland in het uiterste Zui- is de vervolging van de bronkelijke bewoners, de °lanen, een steeds terugke- I verschijnsel. Ook in onze nog worden de Indianen, lan met name diegenen die 0en vasthouden aan de tra- lu is bijvoorbeeld het geval >ij de Aymara-Indianen, die sin op de hoogvlakten van Hrd-Chili. KRO-tv zendt za- ag de documentaire „Y es :e>tra" (Het is van ons) uit dit trotse volk, dat al eeu- lalang het extreme klimaat de hoogvlakten weerstaat, ;nr als gevolg van de econo me plannen van de rege- IV in korte tijd toch ten on- ""xlreigt te gaan (Ned. II om Jp uur. ^documentaire maakt deel ixvan een informatie- en be- ïtmakingsproject, waaraan k: de KRO, de stichting ^isen in Nood, de Novib en k Tropeninstituut te Amster- pu deelnemen. In de film "dt een beeld gegeven leven van de oorspronke- bewoners van de onher- jzame Noordchileense gvlakte en de manier irop zij de 'bedreiging van i bestaan proberen tegen te e"- tjfiidden van de tot 7.000 me- i(hoogte reikende Andestop- e, in Noord-Chili wonen al ;e voor 5.000 voor Christus de Aymara-Indianen. Sinds de verovering van het gebied door de Spanjaarden is hun het leven steeds moeilijker ge maakt. De Spanjaarden namen de zilvermijnen en de oases in de woestijn over. De Engelsen ontdekten rond 1850 salpeter, dat voor die tijd de ideale meststof was. Ze legden mij nen aan, hakten de bossen om zodat de vuren van de mijnen konden blijven branden en ronselden in samenwerking met de Chileense regering gro te aantallen Aymara-Indianen voor het vuile en zeer zware Salpeter De Aymara-Indianen, die zichzelf eeuwenlang op voor treffelijke wijze in het leven hadden kunnen houden, wer den arbeiders. Vooral de ha venstad Iquique maakte als ge volg van de grote export van salpeter een bloeiperiode door. Maar toen begin deze eeuw de kunstmest zijn intrede deed, stortte de salpetermarkt in. In korte tijd was de welvaart ver dwenen. Op zoek naar een veilige toekomst trokken de Indianen masaal vanuit de mijnwerkerskampen naar de steden. De weg naar de ge boortegrond van hun voor ouders was immers afgesloten: de terrassen, akkers, oasen en bossen in de bergen waren aan de vooruitgang geofferd. Maar zoals op het gehele Ame rikaanse continent was (en is) de toestand van de meeste In dianen in de steden erg slecht. "AAT VV De voorbereidingen van de mijnbouwmaatschappijen om op de Noordchileense hoogvlakte koper en urnani- um te winnen zijn in volle gang. Zij krijgen alleen de mindere baantjes en moeten maar zien hoe zij door het leven komen. Zo'n jaar of tien geleden be sloot een groep Aymara-India nen terug te gaan naar de grond van hun voorvaders, in de hoop daar een nieuwe le ven op te kunnen bouwen. Ze sloten zich aan bij de nog op de hoogvlakte wonende her ders en bouwden een nieuw dorp, dat Lirima werd ge noemd. Op basis van een com binatie van Indiaanse tradities en moderne hulpmiddelen hadden de Indianen van Liri ma succes. Ook andere dorpen in het Noordchileense hoog land kregen belangstelling voor hun manier van leven en werken. Maar de economische plannen van de Chileense regering be dreigen nu het bestaan van de Aymara's. De machthebbers in Santiago willen de mijnbouw op de hoogvlakte bevorderen omdat er koper en uranium in de grond zit. Een Amerikaans en een Brits bedrijf staan als het ware te popelen om te be ginnen. Smeltwater Deze mijnen hebben echter grote hoeveelheden water no dig en water is op de hoog vlakte nu juist heel schaars. Lirima kan bestaan dank zij het voorzichtige gebruik van het smeltwater, dat van de bergen omlaag vloeit. De mijnen willen dit water af tappen en bovendien grond water oppompen. Voor de be woners van de hoogvlakte zou dat fatale gevolgen hebben, want als de mijnen de rivier- V- *7?^ rvtrf: Aymara-Indianen in Lirima bezig met de bouw van een huis. tjes mogen indammen en het grondwater oppompen, dan zal dat ertoe leiden dat het grond waterpeil op de hoogvlakte meer dan driehonderd meter zakt. Dat betekent het einde van de mossen en andere planten die hier groeien en die als voedsel voor de Lama's en Alpaca's dienen. Wanneer de dieren niet meer kunnen eten trekken ook de mensen weg. Op zo'n manier zal een unieke Indiaanse gemeenschap, die gebaseerd is op eeuwenoude tradities, verdwijnen. Over 25 jaar zijn de mijnen, zo is bere kend, uitgeput. Als alle plan nen doorgaan zal het Noord chileense hoogland nadien werkelijk van God en ieder een verlaten zijn. De Aymara-Indianen verzet ten zich echter tegen de plan nen van de regering en de ko permaatschappijen en hebben een advocaat in de arm geno men. Deze probeert de eigen domsrechten van de Ayama- ra's op grond en water vast te leggen, ter voorbereiding van een eventueel te voeren proces tegen de staat of de mijnbouw maatschappijen. „Y es nuestra", zegt de Ayma- ra-Indiaan Javier aan het slot van de documentaire. „De grond en het water... het is van ons". JOS TIMMERS The Cats zoals ze er in 1965 uitzagen met v.l.n.r. Theo Klouwer, Jaap Schilder, Piet Veerman en Arnold Müh- ren. Op de voorgrond Cees Veerman. HILVERSUM De leden van de Volendamse Cats, die gedu rende de jaren zestig en zeventig verantwoordelijk waren voor de zogenaamde palingsound, denken er over om als groep terug te keren. Begin februari zal hierover een beslissing worden ge nomen. Hiermee krijgt het televisie-programma „The Story of...", waarin de groep zondagavond op Ned. II om 19.30 uur centraal staat, wel een heel speciaal tintje, vooral voor de nog altijd grote schare fans. De „Story" van The Cats begon in 1962. De groep heette toen nog The Mystic Four en niet alle leden van de latere Cats speel de er in mee. Tot 1966 was het ploeteren, maar daarna was de groep goed voor gemiddeld zo'n drie hits per jaar. Zanger Piet Veerman, zanger/gitarist Cees Veerman (die later heel even werd vervangen door Piet Keizer), slaggitarist Jaap Schilder, bassist Arnold Mühren en drummer Theo Klouwer maakten vooral melodieuze muziek zoals „Times Were When", „One Way Wind", „Save The Last Dance For Me". Het succes bleef niet beperkt tot Nederland want ook West-Duitsland zag de groep wel zitten. Het Amerikaanse avontuur liep echter op niets uit. Cees Veerman verliet na problemen te hebben gekregen met zijn stembanden als eerste in 1975 de groep. In mei 1974 was toen al „officiéél" afscheid genomen van het publiek. Het duurde echter tot 1980 voordat The Cats definitief werden opge heven. Een aantal leden maakte daarna solo-platen, terwijl Ar nold Mühren zijn eigen platenstudio begon achter zijn huis aan de dijk. Cees Veerman ging schilderen en Theo Klouwer hield zich bezig met wasmachines en de palinghandel. In „The Story of..." zijn oud archiefmateriaal en nieuwe opna men met recente interviews tot één verhaal verweven. Daarin wordt ook over een hereniging van de groep gesproken, maar veel willen de muzikanten daarover niet kwijt. Het ziet er nu echter naar uit dat The Cats als groep weer platen gaan maken. De man die ze samenbracht was de Heerlense zakenman Chris van Tilburg, die eind vorig jaar aan zanger Piet Veerman vroeg of de oude ploeg voor hem een kerst-single wilde opnemen, zo dat hij deze kon wegsturen als relatie-geschenk. Zo gebeurde het dat het vijftal vijf jaar nadat zij voor het laatst samen in de stu dio hadden gestaan, weer bij elkaar waren. De samenwerking verliep zo lekker, dat ze inmiddels met z'n allen rond de tafel hebben gezeten om over een hernieuwde samenwerking te pra ten. Vast staat ih elk geval dat deze maand een nieuwe single verschijnt, het door Piet Veerman in 1974 geschreven nummer „A Letter,, met op de achterkant „Trying To Explain". Mis schien wordt deze later dit jaar gevolgd door een elpee. Hans ptFt ilevisie Vandaag IDERLAND 1 n)0 Verhalen rond fluieter- paard. Kinderfilm over U een jongen en een meis je, die als paard ver kleed, allerlei avonturen beleven. 30 De poolhondenpa- 0( trouille. Deense docu- mentaire over een vier maanden lange tocht met een hondenslee binnen de poolcirkel. aEAC i25 Ik heb u lief mijn Ne derlands. Cursus Ne- derlandse taal. rl0 Onderwijs. Eerste afle- vering: Over de kleuter- 1 en lagere school. *A ^5 Nils Holgersson. Teken- r] film. Aflevering: De ka- bouter. '20 Vijf tegen vijf. Kwispro- 6 gramma, gepresenteerd door Willem Ruis. 5 30 Journaal. (RA ,28 Achter het nieuws. Ak- tualiteitenrubriek, ge- h presenteerd door Ati Dijckmeester, W.L. Brugsma en Joop van Zijl. Onderwerpen: Het 0 wekelijkse gesprek met de minister-president en g o.m. een reportage over de herindeling van de flats in de Bijlmermeer. 15 Pisa. Satirisch program- r ma door Henk Spaan en e Harry Vermeegen over u wat er scheef zit in de D, wereld. 25 Fame. Zoals we gisteren 2 schreven: luchtige serie over de harde weg naar roem voor leerlingen van de New York City Theaterschool. Eerste aflevering: „Metamorfo- v se". Julie Miller maakt kennis met de docenten en leerlingen van de school. Ze komt uit een j dorpje in het westen van de Verenigde Staten en 7 voelt zich wat verloren 4 in de wereldstad New York. Ze beseft dat ze 'a alle zeilen zal moeten 3 bijzetten om te „overle ven". 315 Son ja op vrijdag. Rechtstreeks praatpro gramma vanuit de Meervaart in Amster- 1 dam. Onderwerpen: de 11 affaire Hilbert van der s Duim; gesprekken met jj mensen binnen en bui- ten het Leger des Heils n.a.v. de bijlage van het weekblad Vrij Neder- I land van vorige week; j confrontatie tussen J dammer Jannes van der Wal en journalist Jan Drieskens. Verder een optreden van Linda Ronstadt. 23.15 Con8umententips. NOS 23.22 Journaal. VARA 23.27-01.00 Moord op een voddenraapster. Thriller naar het boek „The rag bag clan" van Richard Barth. Met Ed Asner en Jean Simmons. Korte inhoud: Tussen het af val van een grote stad vindt de politie het lijk, van de oudere vrouw Sadie. Ze schuimde het afval af op bruikbare dingen, die ze dan weer verkocht. Ze verdiende wat bij als koerier van een bende drughande laars. Margaret Lawren ce, een sociologe, die Sadie inmiddels in ver band met een onder zoek kende, zet samen met een harde politie man een val op voor de moordenaar. NEDERLAND 2 NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.20 Paspoort. Informatieve rubriek voor buitenland se werknemers. Van daag voor Spanjaarden. 18.30 Sesamstraat. 18.45 Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. AVRO 19.11 Airline. Britse serie met de RAF-vlieger Jack Ruskin in de hoofdrol. Korte inhoud: Jennie en Jack gaan trouwen. Hiervoor worden bon nen vergaard om de trouwjurk te kunnen „betalen". 20;05 Wie-kent-kwi8. Spellet jesprogramma onder leiding van Fred Oster. Met medewerking van Joke Bruys, Patricia Paay, Bob Bouma en Pim Jacobs. Muzikale gaste: Lori Spee. 21.15 Sportman van het jaar 1982. Direkte uitzending vanuit theater De Flint te Amersfoort van de verkiezing van de Sport man of Sportvrouw van het jaar 1982, die de „Jaap Eden"-trofee zal ontvangen. Aan de bes te sportploeg van 1982 wordt de „Tom Schreurs"-priis toege kend. Presentatie: Joan Haanappel. 22.15 Wat is klaver-vier? Wat doet klaver-vier? Amu sementsprogramma in spelvorm, gepresen teerd door Willem Duys. In deze eerste uitzen ding geeft Willem Duys Oe Haagse groep Golden Earring treedt vanavond op Duitsland 3 om 23.05 uur op in „Rockpa- informatie over dit ge lukspel dat ten bate van een aantal goede doe len wordt gehouden. Acht instellingen sloten zich aan bij de Stichting Klaver Vier 1983. NOS 22.30 Journaal. IKON 22.45 Vuurland. (Tierra del Fuego) Een serie pro gramma's waarvoor Hans Fels en Ruud de Bruyn vier maanden door Latijns-Amerika reizen. Eerste afl.: De vluchtelingen in het grensgebied van Mexico en de Verenigde Staten. Jaarlijks proberen daar honderdduizenden de V.S. binnen te komen vanuit Latijns-Amerika. Sommigen doen dat voor werk, anderen om politieke redenen. De makers spraken o.a. met vluchtelingen, ille gale „grensoverste- kers", gevangenen en grenspolitie. Verder wordt aandacht besteed aan de situatie in Mexi co zelf. 23.25-23.30 Nieuws voor do ven en slechthorenden. DUITSLAND 1 16.15 Journaal. 16.20 Onder de Duit- ee daken. Afl.: Het Hofbrauhaus. Film van Christian Virmond en Thomas Fu- ting over deze enorme „drinkplaats" in het hartje van München. 17.05 Te- le-technicum. Wetenschappelijk se rie. 17.50 Journaal. 18.00 Actualitei ten. 18.25 Oude liefde koet niets. Afl.: Hoera ik ga met pensioen. 19.00 WWF-club. Live vanuit de studio. 20.00 Journaal. 20.15 De privé-ae- cretaresse. Westduitse komische lief desspeelfilm (1953). Korte inhobd: Gerda Weber, een meisje van het platteland, hoopt in Berlijn het ware geluk te vinden. Ze werkt op een bank en wordt verliefd op een van haar kollega's. In werkelijkheid is de man echter haar baas, maar voor ze dat weet, heeft ze al dingen gezegd en gedaan die geen enkele normale chef kan gedogen. 21.45 Naar nieu we oevers. Politieke documentaire Welke koers gaat de SPD varen nu Helmut Schmidt zich geen kandidaat meer stelt voor het kanselierschap? 22.30 Achtergrondinformatie. 23.00 Sportjournaal. Met o.a. kunstschaat sen. 23.25 Speciale afdeling K1. Po litieserie. Afl.: De wraak van een V-man. 00.55 Journaal. DUITSLAND 2 16.00 Journaal. 16.04 Het prikbord. 16.20 Pfiff. Sportstudio voor jonge kijkers. 17.00 Journaal. 17.08 Tele-il- lustratie. Tips en informatie. Aanslui tend: Journaal. 18.00 Stan Laurel en Oliver Hardy. Het onvergetelijke duo als twee onschuldige veroordeelden. 18.20 Westerns van gisteren. Afl.: Fuzzy en de goudgieren. 19.00 Jour naal. 19.30 Buitenlands journaal. 20.15 Kottan onderzoekt. Een komi sche politieserie. Afl.: Huisbezoek. 21.25 De wereld waarin wij wonen. Een eigen huis voor de halve prijs. Een reportage over woningen in de sociale sector om zelf te bouwen. 22.00 Journaal. 22.20 Aspekten. Cul tureel programma. 23.05 En Jimmy ging naar de regenboog. Westduitse speelfilm uit 1970 over Manuel Arna- da die mei behulp van de Weense politie de dood van zijn vader, een Argentijnse geleerde, tracht op te helderen. Met: Alain Noury, Horst Tappert. Ruth Leuwerik e.a. 01.10 Journaal. DUITSLAND 3 WDR 18.00 Telekollege. Cursus ge schiedenis. 18.30 Hallo Spencer. Kin derprogramma. 19.00 Het actuele uur. 20.00 Journaal. 20.15 Genees kunde op drie. Hartkwalen. 21:45 Spiegel van het land. Reportagè over de handel in lompen en oude' metalen. 22.15 Poldark. Engelse TV- -serle naar de roman van Winston Graham. Eerste afl.: Cornwall, het meest westelijk gelegen van Engeland, tegen het einde van de achttiende eeuw 23.05 Rockpaleis. Met de Golden Earring. 00.05 Jour naal. BELGIE BRT 1 18.00 Tik tak. Peuterprogramma. 18.05 Klein, klein kleutertje. Herha ling van „Carolientje en kapitein Snorrebaard". Eerste afl.: Een onder- wateravontuur. 18.20 Er was eens- Een verhaal van Guido Staes: De droevige bloementuin. 18.30 Harold Lloyd. Fragmenten uit komische films. 18.55 Jukebox. Met Secret Service. 19.00 Vrije tijd vrijdag. Met de trein dwars door Canada (2). 19.40 Morgen. Overzicht programma's en mededelingen. 19.45 Journaal en sportberichten. 20.10 De weerman. 20.15 Mini mikro makro. Spelpro- gramma. 20.20 Atlantic City. Ameri kaanse gansterfilm van Louis Malle uit 1979 met o.a. Burt Lancaster Korte inhoud: Lou, een kleine gang ster ziet plotseling zijn droom, ooit een groot man in de onderwereld te worden, werkelijkheid worden wan neer hij in een drug- en moordzaak betrokken raakt. Dit kan natuurlijk niet goed aflopen. 22.00 Première. Jo Ropke met nieuws over films en film- manifestaties. 23.00-23.20 Journaal. Aansluitend: Coda (poëzie). BELGIE BRT 2 19.00 Elektron. Bart Peeters presen teert wetenschap en popmuziek voor jongeren. 19.40 Morgen. Overzicht programma's en mededelingen. 19.45 Journaal. 20.10 De weerman. 20.15 De Forsyte Saga. Herhaling van de Engelse serie naar het werk van John Galsworthy. Afl.: De nimf. Met o.a. Susan Hampshire. 21.05 De myste rieuze wereld van A.C. Clarke. Afl.: Zelf bewegende stenen en het feno meen van vuurbollen. 21.30 Librado. Programma verzorgd door de Libera le Radio- en TV-omroep. 22.10-23.05 Tussen hemel en afgrond. Bloemle zing van romantische lenteliederen van Mendelssohn, Schubert, Schu mann en Brahms. Sonja Barend praat om 22.15 op Ned. 1 in haar programma met de niet erg spraakzame wereldkampioen dammen Jannes van der Wal. The Oxford road show. 20.45 Jour naal. 20.50 Did you see? Hoogtepun ten uitzendingen 21.35 Cricket. 22.00 Gaskin. TV-spel. 23 15 W.K. Darts. Halve finales. 23.45 News- night. Aktualiteitenrubriek 00.35-01.30 W.K. Darts (vervolg). BELGIE FRANS 1 16.45 ONEM. Informatie voor werk zoekenden. 17.00 Schooltelevisie. Beroepsonderwijs. 17.25 Plein jeu. Gevarieerd namiddagprogramma voor de jeugd. 19.08 Ce soir. Actuali teiten, editie Luik. 19.25 Flash minu te papillon. Tips voor consumenten. 19.30 Journaal. 19.55 A suivTe... Ac tualiteiten. 21.30 Exterieur nuit. Franse psycho-sociale studie van Jacques Bral (1979). Deze film is een teder en levensecht portret van een zwalkend trio op een keerpunt in hun leven. 23.20-23.35 Journaal. BELGIE FRANS 2 18.00 Le Saint. Met Roger Moore in de titelrol. Afl.: De mysterieuze schat. 18.50 Les ours mal leches. Teken film. 19.00 Vendredi-sports. 19.30 Nieuws voor doven en slechthoren den. 19.55 Tovarich. Toneelstuk. Korte inhoud: Prins Mikail en zijn vrouw Tatiana wonen in een triest ho telletje. Zelfs daar kunnen ze de kos ten niet meer betalen, hoewel Prins Mikail ergens op een bank 4 miljard in puur goud heeft staan. 22.05-22.35 Arts-magazine. Kunst en kuituurpro gramma. ENGELAND BBC 1 16.55 Play school. 17.15 Hong Kong Phodey. 17.40 Think again. Kolder programma met Johnny Ball. 18.05 Grange Hill. Jeugdserie. 18.35 Willo the wisp. 18.40 Journaal. 19.00 Na tionwide. 19.45 Sportswide. 20.00 The superteams. Sport- en spelpro- gramma. 21.00 The fourth arm. Se rie. 22.25 Love story: mr. Right. 22.55 Dahrendorf on Britain. Serie over de evolutie van Engeland. 23.45 Tennis. 00.45-02.35 The killing of a Chinese bookie. Amerikaanse politie film uit 1977. Met: Ben Gazzara, Azizi Johari, Meade Roberts e.a. ENGELAND BBC 2 16.50 Tennis. 19.00 Children's mu sic theatre. Klnderspectakel. 19.35 Inside women's magazines. 20.00 ENGELAND ITV 17.00 Rainbow. 17.20 Dangermouse. 17.25 Animal express. 17.45 Freeti- me. 18.15 The Gaffer. 18.45 Nieuws. 19.00 About Anglia. 20.00 Family fortunes quiz. .20.30 The fall guy. 21.30 That's my boy. 22.00 The gen tle touch. 23.00 Nieuws. 22.30 Nine to five. 00.00 Members only. 00.30 Dagsluiting. Televisie morgen NEDERLAND 1 NOS 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 10.30 TELE AC. Cur sus Kantoorinnovatie. Herhaling. 11.00-11.20 Open school-ROF. Her haling Fries programma DUITSLAND 1 10.00 Journaal. 10.03 De privó-se- cretaresse. Herhaling. 11.30 Pers overzicht. 11.35-11.50 Journaal. DUITSLAND 2 12.00 Overzicht programma's. BELGIE BRT 2 Zi« België BRT 1. BELGIE FRANS 1 11.05 Yoga. Veertiende les. 11.30 La pensee et les hommes. De jacht op vrijmetselaars In Frankrijk en Belgle tijdens WO II. 12.00-12.30 Interwallo- nië. Voor de Italianen. BELGIE FRANS 2 Zie België Frans 1. ENGELAND BBC 1 ENGELAND BBC 2 11.10-12.40 Schooltelevisie. ENGELAND ITV 10.35 Welcome back Kotter. 11.05 Star fleet. 11.30 The Saturday show. 13.15 World of sport. Radio vandaag HILVERSUM 1 - 16.02 (KRO) Op de valreep - 17.53 Marktberichten - 17.55 (NOS) Mede delingen en weeroverzicht - 18.06 (KRO) Echo - 18.15 (RKK) Kruispun t-interview - 18.20 Punt uit - 19.30 (RKK) Man en paard. Schaakpr. - 20.03 Country time - 21.02 Nine o'clock jazz - 22.02 Goal - 23.02 Met het oog op morgen - 0.02 (EO) True light. HILVERSUM 2 - 17.00 (VARA) Onder vuur - 17.36 Dingen van de dag - 18.10 De reac tietelefoon - 18.20 (Politieke partijen) PSP - 18.30 Voorlichting RVD - 18.40 (VARA) Luchtruim - 19.00 Hoorspel - 20.03 Provinciale zaken - 21.00 (VARA) Vrije tijd, blije tijd - 21.40 (NOS) Open school: Thuiswerk (9)- 22.10 (RVU) Stoomwals - 22.40 Oost- West - 23.00 (VARA) Het zout in de pap. HILVERSUM 3 - 16.30 (VOO) Popjournaal - 17.30 Concertagenda - 18.03 (NOS) De avondspits - 19.03 (VOO) Leo van der Goot - 21.03 Mono, platen uit de ja ren 50 en 60 - 22.03 Countdown-café. HILVERSUM 4 - 16.00 (VPRO) De tweede beweging - 17.00 Overname Hilversum 2 - 20.00 (NOS) Radio Kamerorkest in barok- formatie - programma rond Padre Soler - 21.15 Flamenco - grupo Fan dango - 22.00 Radio Blazers Ensem ble met werken van Meyering en Mar- Radio morgen HILVERSUM 1 - 0.02 Met de Evangelische Omroep de nacht door - 7.02 (VARA) Hallo hier Hilversum - 10.30 Wie In 't Ne derlands wil zingen (1) - 11.03 Z.I. HILVERSUM 2 - 7.10 (TROS) Rollebolleradlo - 7.35 Aktua - 8.11 Sport na sport - 8.33 Over recreatie en toerisme: reizen voor ouderen - 9.15 (NOS) Voor blin den en slechtzienden - 9.33 (TROS) Bekooy en Bosboom - 11.33 Docu mentaire 'Jeugd' - 11.56 Educatieve HILVERSUM 3 - 7.02 (NCRV) Pop non stop - 7.30 Rabarbera - 8.03 Popfrisser - 9.03 Gospel-rock - 10.03 Pop station - 11.03 Popsjop. HILVERSUM 4 - 7.02 (AVRO) Septiem: muziek van Berwald. Fernando Sor en Glnastera - 8.05 Voor de kinderen - 9.00 In de kaart gespeeld - 10.30 Con certo Mattlnale - 12.00 Kamermuziek van Carl Nielsen. NIEUWSBERICHTEN Nieuwsuitzendingen zijn op Hilversum 1 elk heel uur, 24 uur per dag. Op Hil versum 2 op elk half uur van 7.30 uur tot 17.30 uur, voorts om 7.00. 8.00. 13.00, 18.00. 20.00, 22.30 en 23.55 uur Op Hilversum 3 op elk heel uur van 7.00 tot 24.00 uur en Hilversum 4 om 7.00, 8.00 en 13.00 uur

Leidse Courant | 1983 | | pagina 15