Herstel van Stompwijks kmisgebouw Mjef Leiderdorps Kamerkoor gestraft voor kwaliteit" eel meer brandmeldingen an Katwijk MINDER KANS OP BIBLIOTHEEK HOORNES REGI0(J0UR)NAAL Mislukte ontruiming in Noordwijkerhout EIDEN/REGIO CeUkeSouAO/nt DONDERDAG 6 JANUARI 1983 PAGINA 5 gJommengooiers aangehouden ^ASSENAAR De politie van Wassenaar heeft in de afgelo- pn dagen vier Wassenaarse jongeren aangehouden die in de ou- ejaarsnacht een telefooncel aan de Ter Weerlaan hebben opge- lazen. Het viertal heeft inmiddels bekend, sij jongeren, waarvan er één wordt beschouwd als de hoofdver dachte en de andere drie als medeplichtigen, variëren in leeftijd pn 17 tot 19 jaar. De hoofdverdachte vervaardigde de bommen 'Sh stak ze aan. Het ging om metalen pijpen die werden gevuld ^jet chemicaliën, die bij zeer geringe verhitting al explodeerden. j de oudejaarsnacht werden meerdere van deze levensgevaar- r%e bommen tot ontploffing gebracht, maar de schade bleef be- ïrkt tot de telefooncel. De schade aan die cel bedraagt 5000 gul- bn. In de diverse woningen van het viertal werden nog drie .liurwapens en munitie ontdekt en in beslag genomen. Het Mvartet wordt vrijdag voorgeleid aan de officier van justitie. J Geen vlaggen voor Kwantum Hallen VALKENBURG De provincie heeft geen bezwaar tegen de aanwezigheid van de parkeerplaats bij de Kwantum Hallen aan de Voorschoterweg 45 in Valkenburg. Het verzoek van het be drijf om een groot aantal reclamevlaggen en reclameborden te plaatsen rond de parkeerplaats is echter door de provincie afge- Volgens het provinciaal bestuur zijn de vlaggen en de borden storend en ontsierend in het landschap. In een aparte brief wordt het bedrijf verzocht om alle reclamevlaggen en dergelijke, die nu zonder ontheffing zijn geplaatst, voor het einde van de maand januari te verwijderen. Overigens worden aan de parkeerplaats door de provincie zeer strenge eisen gesteld. Er moet bijvoorbeeld een zeer gevarieerde beplanting in stroken worden aangebracht, bestaande uit noorse esdoorn, meidoorn, zwarte els, liguster, duindoorn, abeel en vlier, die allemaal in bepaalde percentages vertegenwoordigd moeten zijn. Fietspad van Warmond naar Leiden WARMOND De commissie financien ging gisteren graag ak koord met het verlenen van een krediet voor de aanleg van het fietspad tussen Leiden en Warmond. Het krediet van 307.980,- is overigens een voorschot. Dat be drag wordt later terugontvangen van de provincie. Het fietspad wordt dus een provinciaal fietspad maar Warmond moet de on derhoudskosten betalen voor het gedeelte dat op Warmonds grondgebied ligt. Langdurig overleg kon niet bewerkstellingen dat de provincie ook het onderhoud gaat betalen. Jaarlijks zal de fietsverbinding tussen Warmond, via plan Zuid, naar de Leidse Merenwijk een bedrag van 8.200,- vergen. De fietsverbinding betekent een aanzienlijk kortere en veiliger route voor veel scholieren, mensen die in Leiden of Leiderdorp werken en diegenen die de winkels in het centrum van Leiden en winkelcentrum De Kopermolen bezoeken. In het voorjaar zal met de aanleg van het fietspad kunnen worden begonnen. n: fnTOMPWIJK Het g1(vintig jaar oude kruisge- :n3uw aan de Van San- anorststraat in Stompwijk nul binnenkort aanzienlijk gorden vernieuwd en "??rbeterd. °ji tegenstelling tot ambtelij- y? adviezen werd bij de fusie )rjn de kruisverenigingen, ,t^gin 1981, besloten het ge- k>uwtje niet te verkopen aar weer te verhuren. Dit idanks de 20.000 gulden die gemeente jaarlijks op de e^ploitatie moest toeleggen. De Leidschendamse Kruis vereniging (LKV) werd ech ter meegedeeld, dat de huur van 1.020 gulden per jaar zou worden verdubbeld tot 22.020 gulden. De LKV ging hiermee niet akkoord en wenste eerst advies van de provinciale kruisvereniging. Deze instantie vond de huur prijs redelijk indien een groot aantal technische ge breken werden opgelost. Burgemeester en wethouders willen nu een centrale ver warmingsinstallatie en boi lers aanbrengen. Verder ge- luidsabsorberende plafonds en, ter besparing van ener gieverbruik, overal isolatie materiaal. De kosten van deze en andere verbeterin gen bedragen bijna 58.000 gulden. In een onderhoud met de vorige wethouder van sociale zaken heeft de LKV gezegd dat het gemeen tebestuur ook rekening moest houden met de ver huur van ruimten aan de plaatselijke huisarts, een fy siotherapeut en de EHBO. Het kruisgebouw in Stompwijk. zaak van de LKV. B en W willen overigens de jaarlijkse huurverhogingen laten meetellen zodat de huur met ingang van dit jaar spreekt het voorstel donder- op 23.595 gulden zou komen, dag 13 januari. De LKV is De commissie sociale zaken uitgenodigd aan de discussie en volksgezondheid be- deel te nemen. Commandant Den Hartog met de jubilarissen. niATWIJK Het aantal j-randmeldingen in Katwijk z(eeg in 1982 met 30 procent in opzichte van 1981. De erandweer rukte 128 maal uit °i de totale schade in het dorp eeeg met 60.000 gulden tot 1,4 riiljoen. De enorme toename >jan het aantal meldingen pDodzaakt volgens brandweer commandant P. den Hartog Jpn andere piketregeling voor et vrijwilligerskorps. „Het is onzin dat midden in de nacht dertig man uit bed gebeld wor den voor een brandje in een vuilnisbak," aldus de comman dant in zijn nieuwjaarsrede. Nog voor de zomervakantie zal een piketregeling van kracht worden waarbij in eer ste instantie steeds zeven man paraat zijn. Dit is niet alleen goedkoper voor de gemeente, maar volgens' de heer Den Hartog bevordert dit ook de betrokkenheid van de vrijwil ligers. De nieuwe organisatie van de brandweer vraagt volgenscom mandant Den Hartog in de toekomst een andere aanpak. De gemengde vorm van enke le beroepskrachten aangevuld met vrijwilligers ziet hij als een basis voor de toekomst. De beroepskrachten zijn voor de commandant onontbeerlijk ge zien de eisen die tegenwoordig aan de brandweer gesteld wor den. Behalve een aantal bevorde ringen werden gisteren zes vrijwilligers onderscheiden voor een aantal jaren trouwe dienst. In totaal werd voor 75 jaar brandweerervaring voor het voetlicht gehaald in de personen van C. van Duijn (10 jaar), J. Ouwehand (10 jaar), D. L. van der Plas (10 jaar), A. Sip (10 jaar), G. S. Rijnsent (15 jaar) en W. Nijgh (20 jaar). KATWIJK Er heeft zich een tweede serieuze gegadigde gemeld voor de onderbouw van de flat aan de Piersonstraat. Be halve de 150 vierkante meter die hier reeds zijn verhuurd aan het Verifi catiebureau van de Vere niging van Nederlandse Gemeenten zijn er nog 800 vierkante meter vrij die in eerste instantie zouden worden toegewezen aan de Stichting Openbare Bi bliotheek Katwijk. Nu zich echter een andere ge gadigde zich heeft gemeld, lij ken de kansen om hier een bi bliotheekfiliaal voor de wijk Hoornes/Rijnsoever op te zet ten aanzienlijk verkleind. De interesse van een tweede gega digde is voor de bibliotheek erg ongunstig. De verantwoor delijke wethouder N. Parle- vliet heeft in de commissie voor vorming en zorg altijd geroepen dat de bibliotheek het pand aan de Piersonstraat wel kan vergeten als er zich een serieuze alternatieve kan didaat zou melden. De 2,1 mil joen gulden kostende onder bouw zou dan door de ge meente aanzienlijk gunstiger geëxploiteerd kunnen worden dan wanneer hier een kost baar bibliotheekfiliaal wordt ondergebracht. Een woord voerder van de gemeente liet gistermiddag weten, dat de bi bliotheek nog altijd de belang rijkste gegadigde voor het ge bouw aan de Piersonstraat is. „Halverwege deze maand wil het college de meningsvor ming over deze zaak afronden en dan zal het bibliotheekbe- stuur ja of nee moeten zeggen tegen de voorwaarden die de gemeente stelt. Op 27 januari zal de raad er zich vervolgens over buigen en pas bij een voor de bibliotheek negatieve beslissing zal dan met de twee de gegadigde voor het gebouw worden gesproken". In de commissie voor vorming zorg en personeelszaken komt de materie al eerder aan de orde, en wel in de vergadering van volgende week donderdag. Sweelinck Elf studenten van het Sweelinck-conservatorium uit Amsterdam geven zondag een koffieconcert in het ge meentelijk cultureel centrum Muzenhof in Leiderdorp. Gespeeld worden werken van Bentzon, Lancen, Mil- haud, Piemée in een fluitkwartet, een klarinettrio en een saxofoonkwartet. Het concert begint om half een. Toegangskaarten a drie gulden zijn dagelijks van twee tot tien uur 's avonds in de Muzenhof verkrijgbaar. Cria Cuervos Onder auspiciën van het SKAN wordt zondagavond in het vromingscentrum 'De Vonk' de film 'Cria Cuervos' van de Spaanse regisseur Carlos Saura gedraaid. Het is het verhaal van een meisje (gespeeld door Geraldine Chaplin) dat ver trouwd is geraakt met de dood. Zij is getuige geweest van de dood van haar moeder terwijl haar vader vreemd ging. Ze besluit haar vader zelf te straffen. Een meesterwerkje. Aanvang 20.15 uur. Nieuwjaarsbal De carnavalsvereniging De Saksen houdt zaterdag een groot nieuwjaarsbal in De Oude Tol. Het bal begint om half negen en de toegang is gratis. Tijdens deze avond wordt iedereen ook alvast opgeroepen mee te doen aan de grote carnavalsoptocht op 12 februari, die als thema „Sprookjes" heeft. Open deur-dienst De gezamenlijke protestantse kerken in Sassenheim hou den zaterdagavond een „open deur-dienst" in de Hervorm de kerk. de dienst begint om zeven uur en voorganger is ds. P.C. Koster uit Katwijk. Medewerking wordt verleend door het interkerkelijk jongerenkoor „The Messengers" uit Lisse. Expositie De Culturele Vereniging Ter Aar houdt tot en met 15 januari een foto-expositie over oude ambachten in het gemeentehuis van Ter Aar. De toegang is gratis. De fo to's zijn gemaakt door de plaatselijke fotograaf M.H. Heemskerk. Hij heeft enige Ter Aarders in beeld ge bracht terwijl zij bezig zijn met de uitoefening van een oud ambacht, zij het als werk of als hobby. De veertig ingelijste foto's zijn tijdens kantooruren te bekijken. Koffieconcert Zondagmiddag om kwart over twaalf is het Muziekcen trum in Zoeterwoude-dorp weer het toneel van een kof fieconcert. Muzikale medewerking wordt dan verleend door fanfarekorps Mathiasuit Warmond. Het repertoire zal bestaan uit diverse luchtige werkstukken. Mathias wordt geleid door dirigent Jan Mey die vele jaren de scep ter heeft gezwaaid bij de Zoeterwoudse „Sint Jans Fanfa re". De entree is gratis. Klaverjassen De volgende ronde van het klaverjastoemooi van de sportvereniging Bernardus in Hazerswoude wordt vrijdagavond afgewerkt. Dat gebeurt in het clubhuis van Bernardus aan de Sweelincklaan vanaf acht uur. Our House In Jongerensociëteit Our House" in Roelof arendsveen treedt aanstaande zaterdag het gelegenheidsduo Jerry Spurlock/Jon Wyce op. Dit Engels/Amerikaanse duo bege leidt zichzelf op gitaar en schootharp. Het evenement vangt aan om 21.30 uur. De entree bedraagt f5.- voor le den van de sociëteit en f 7.50 voor de niet-leden. Kijk eens in de 'Uit'bijlage, dan krijgt u de L smaak te pakken! I OMMISSIE BEROEP- EN BEZWAARSCHRIFTEN: _EIDERDORP „Een jstelling als het Leider- orps Kamerkoor wordt "gestraft" voor de hoge "Avaliteit". Dat schrijft de -emeentelijke commissie -eroep- en Bezwaarschrif- _ïn aan de gemeenteraad jin Leiderdorp naar aan- ufiding van het bezwaar schrift van het koor tegen eb afwijzing van een sub sidieverzoek voor 1982. Niettemin brengt de commis sie een tweeslachtig advies uit aan de raad. Enerzijde oordeelt de commissie dat de raad op het punt van de prioriteitstel ling in het kader van het soci aal-culturele plan (socu-plan) gehandeld heeft in strijd met de beginselen van behoorlijk bestuur, anderzijds wordt ge concludeerd dat het subsidie verzoek terecht is afgewezen. Bij de behandeling van het socu-plan vorig jaar kende de raad aan de activiteiten van het koor de laagste prioriteit (4) toe. Dit in afwijking van de adviesgroep Socuplanning die het koor hoger had gewaar deerd. Achtergrond voor dit raadsbesluit was de overwe ging dat het koor, gezien de hoge kwaliteitseisen die aan de leden worden gesteld, maar beperkt toegankelijk is en der halve niet als een „lage-drem- pel-activiteit" in de zin van het socu-plan kan worden aangemerkt. De commissie Be roep- en Bezwaarschriften heeft zich nu op het standpunt gesteld dat deze stelling on deugdelijk is, omdat het aantal toehoorders dat de uitvoerin gen van het koor kan bijwo nen in principe onbeperkt is. De commissie meent dat de prioriteitsverlaging door de raad volstrekt onvoldoende is gemotiveerd en is op grond daarvan tot het in de admini stratieve rechtspraak zware verwijt gekomen dat is gehan deld in strijd met het in het al gemeen rechtsbewustzijn le vend beginsel van behoorlijk bestuur. Naar de mening van de commissie moet dit deel van het bezwaarschrift van het Leiderdorps Kamerkoor gegrond worden verklaard. Daarentegen is de commissie tevens tot de slotsom geko men, dat de raad het subsidie verzoek terecht heeft afgewe zen, omdat het een nieuwe aanvraag betreft en derhalve wegens gebrek aan financiën niet voor subsidiëring in aan merking komt. Het college van B en W is het koor intus sen in financiële zin tegemoet gekomen, door los van de socu-planning een bijdrage van 1.475.- toe te kennen in de kosten van het op 13 no vember 1982 gegeven jubi leumconcert. Het zal echter van het standpunt van de raad afhangen of het Leiderdorps Kamerkoor in de toekomst op meer blijvende financiële steun kan rekenen. WERKLIEDEN LATEN ZICH BEPRATEN Noordwijkerhout ie- Een poging van de ge- Jheente Noordwijkerhout 3<m een woning aan de jchippersvaartweg te ont- pjimen, is mislukt. Mede werkers van het aanne mingsbedrijf die de ver ruwing na de uitzetting meteen moesten voltooi en, zeiden op het laatst geen trek te hebben in het karwei. De aannemer die voor deze zaak was aangetrokken, moest dan ook onverrichter zaken huiswaarts keren. Om het pand woedt al een ja renlange strijd tussen gemeen te en de bewoners. Het gaat om een tot woning verbouwde bollenschuur. De bewoners hebben de schuur zonder de vereiste vergunningen aange past. „Dit is een aanzienlijk in breuk op onze rechtsorde", zegt woordvoerder Adriaanse van de gemeente. „In de ge meente komen dit soort din gen wel vaker voor en daar moeten we streng tegen optre den", aldus de woordvoerder. De zaak rond de bollenschuur aan de Schippersvaartweg is tot de allerhoogste instantie bevochten. „De bewoners wer den elke keer in het ongelijk gesteld. Zij moesten de bollen schuur nu in oorspronkelijke staev brengen. Dat wilden ze niet", aldus de woordvoerder. Daarom besloot de gemeente tot ontruiming over te gaan. Een aannmer werd aangesteld. Toen het hele gezelschap van politie, gemeenteambtenaren en aannemerspersoneel bij het huis kwam, begon de met ont ruiming bedreigde familie op het personeel Van de aanne mer in te praten. „Uiteindelijk kwam het er op neer dat ze het echtpaar zielig begonnen te vinden. Daarnaast zijn er ook niet zulke aardige opmer kingen gebezigd", zegt de ge meentelijk woordvoerder. Uit eindelijk werd besloten met het karwei te stoppen. De be trokken familie was vanmor gen niet voor commentaar be reikbaar. Onderscheiding voor mevr. Van Griethuysen Wegens het vervullen van di verse functies in de Hervormde Gemeente in Oegstgeest werd gisteren mevr. M. H. G. van Griethuysen (I) onderscheiden. Het hoofdbestuur van de Vere niging van Kerkvoogdijen van de Hervormde Kerk in Neder land kende haar het draagin- signe in het zilver toe. Deze werd door kerkvoogd dr. Maan (r) aan haar overhandigd. De onderscheiding ging vergezeld van een oorkonde. Mevrouw Van Griethuysen, wiens vader aan het begin van deze eeuw burgemeester was van Oegst geest. heeft binnen de Her vormde Gemeente diverse functies bekleed. Zo Is zij leid ster van de Hervormde Vrou wendienst die 26 jaar achter een koffieochten organiseerde. „Met deze onderscheiding, op voordracht van het college van Kerkvoogden van de Hervorm de gemeente, willen wij de Vrouwendienst onze erkente lijkheid betuigen", aldus dr Maan. Plan voor aanleg fietscrossbaan in Voorschoten VOORSCHOTEN De gemeente Voorschoten overweegt een fietscross baan aan te leggen op de plaats waar in de toe komst mogelijk rijksweg 11 gaat lopen. Het college wil de onlangs opgerichte vereniging „De Cross-Ca- ters" een eenmalige subsi die van tien mille geven. Met dit bedrag kunnen de leden van de vereniging zelf een crossbaan inrich ten. Gisteravond werd het voor stel om de tien mille te ver strekken in commissiever band besproken. De commis sie reageerde zeer verdeeld. Van Gogh (VVD) wilde wel akkoord gaan. Offringa (CDA) had er moeite mee en wilde eerst de financiële con sequenties bestuderen. Daar bij speelde een rol, dat er on langs langdurig werd geaar zeld over een evengrote sub sidie aan een buurthuis. De heer Both (PvdA/PPR) ver baasde zich over de haast. Vorige maand werd een crossclub opgericht en nu al staat de gemeente met geld klaar. De tijd zal leren of het fietscrossen niet een modieu- se hobby is. Wethouder Marselis (CDA) pleitte voor de crossbaan. Veel kinderen krijgen dan de kans om zich uit te leven en bovendien kunnen de klandestien aangelegde crossbanen weggehaald wor den. De commissie financiën mag maandagavond het ver lossende woord spreken.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 5