Talentvolle leerlingen strijden voor ^RADIO/TELEVISIE CeicLic Sou/unit DONDERDAG 6 JANUARI 1983 PAGINA 13 )nderhandelingen programmagegevens NOS-NDP mislukt AMSTERDAM De onderhande- ingen tussen de Nederlandse Dag- iladpers (NDP), de organisatie van lagbladuitgevers, en de NOS over en nieuw contract voor de publika- ie van programmagegevens van ra- iio en TV in de kranten ziin mis- ukt. )it heeft een woordvoerder van de (DP na afloop van de laatste ronde an het overleg meegedeeld. De de- sgaties van beide partijen consta- éerden dat hun standpunten te ver iteen liggen om tot een compromis komen. De dagbladuitgevers wil- ;n al lange tijd het recht van een itgebreidere publikatie van pro- rammagegevens dan het oude con- ■act toestaat. Op basis daarvan mo gen de kranten alleen maar zeer be perkte gegevens bekend maken. Bij de onderhandelingen van woensdag bood de NDP bij wijze van compro mis aan de tekst van de programma gegevens te beperken tot een halve dagbladpagina. Bovendien wilden de dagbladuitgevers aanvaarden, dat de publikatie in het algemeen slechts een periode van vierentwintig uur zou beslaan. Dit houdt in dat zij geen wekelijkse omroepgidsen op de markt zouden willen brengen, aldus de NDP. De dagbladuitgevers hebben bij de besprekingen van het begin af ge steld dat publikatie van uitgebreide programmagegevens aansluit bij de hedendaagse wensen van de kran tenlezer. De oude overeenkomst, die eind vorig jaar afliep, was volgens de NDP te veel een keurslijf door zijn gedetailleerde voorschriften. Dat stramien beperkt de redacties te veel in hun journalistieke mogelijkheden en is niet in overeenstemming met de persvrijheid, aldus de NDP. Naar de mening van de NPD hebben de omroepvertegenwoordigers tij dens de besprekingen doorlopend gekoerst op een terugdringen van de omroepgegevens in de dagbladen. Dat is volgens de krantenuitgevers niet te rijmen met de functie van het dagblad in deze tijd in zijn berichtge ving over radio en TV. De NOS wil de niet verder gaan dan verlenging van het oude contract. Nederlandse films voor buitenland AMSTERDAM De werkgroep voor Franse en Italiaanse filmprijzen heeft uit 21 produkties acht korte Nederland se films aangewezen voor deelname aan festivals in genoemde landen. Ze ven films gaan naar Frankrijk, drie naar Italië. Het aantal van 21 produk ties (uit 1982) is dertig procent minder dan de inzending van een jaar daar voor. De jury, die de films koos, suggereert de selectie volgend jaar te laten samen- Vallen met de Nederlandsse Filmdagen, waar wel een min of meer compleet overzicht van de jaarproduktie valt te verkrijgen. De jury is namelijk ver wonderd over het geringe aantal inzen dingen, daar de kwaliteit en kwantiteit van de korte Nederlandse films het af gelopen jaar zeker niet achteruitgegaan is. De keuze werd vastgesteld na advies van vertegenwoordigers van de Franse en Italiaanse ambassade in ons land. In de jury zaten: J. Beerekamp, J. Vrij man en M. van Praag. Voor Frankrijk zijn geselecteerd:„Een fotograaf filmt Amsterdam" van Ed van der Elsken, „Ger Meinema" van Jeroen Visser, „Nog eens" van Hans Nassenstein, „Wat is er met de stad" van Jan Vrij man, „Vieze varkens worden niet vet" van Willem van Schaaijk, „Haast een hand" van Jacques Overtoom, Peter Sweenen, en Gerrit van Dijk, en „Oh, what a (k)night" van Paul Driessen. De laatste twee gaan ook naar Italië, waar voor ook werd aangewezen „Het reser vaat" van Marijn Maris. ILVERSUM Het succes an de Amerikaanse televisie- irie „Fame" is in Groot-Bri- nnië en de Verenigde Staten gantisch. Aan de andere ant van de Noordzee uitte ch dit vorig jaar o.m. in de erkoop van de elpee „The ids From Fame" en een hoge jkdichtheid en waardering, e plaat hield weken lang de xste plaats bezet en was met tio" van Duran Duran de ?st verkochte langspeler van )82. Er waren drie single-suc- ïssen: 'Fame', 'Starmaker' ieide goed voor een eerste laats) en 'Hi-Fidelity'. De erren uit „Fame", die op de aat meezongen, werden bo- ndien uitgeroepen tot „Al- im-artiesten van het jaar", e Engelse tv-kijker zit in- iddels smachtend te wachten de volgende reeks van zes- n verhalen, die momenteel Amerika worden vervaar- Jd- oor Amerika geldt hetzelfde jrhaal. Daar wordt de serie Dor NBC-tv uitgezonden op van de uren dat de meeste jkers achter het kastje zitten. ook in Nederland de fame-koorts" zal uitbreken, Is gevolg o.m. een stij- nde verkoop van balletkle- ng, beenwarmers en meer inmeldingen voor de theater- hooi (zoals in Amerika en ïgeland) is even de vraag, e VARA zendt vrijdag (Ned. om 21.25 uur) de eerste ken- smaking met de tien belang- jkste personages uit. Daarna ilgen voorlopig nog twaalf (leveringen, waarin het wel en wee van leerlingen en lera ren van de City Theaterschool in New York (de eerste étage hiervan werd in een studio in Los Angeles nagebouwd) in beeld worden gebracht. De serie is gebaseerd op de film „Fame", die in 1980 met veel bravour en kreten als „Grease was the word, Fame is the name" werd uitgebracht. Het publiek leek echter nau welijks geïnteresseerd in het door Alan Parker geregisseer de verhaal. Hierdoor viel het doek al snel. Het idee om leer lingen op de moeilijk begaan bare weg naar de top te vol gen, was echter té leuk om het, na een geflopte film, Zo maar te laten schieten. Ten minste dat vond schrijver Christopher Gore. Er werd zoals meer gebeurt in Amerika Bruno (r) is instrumen- tenfreak van de school. Hij lijkt meer geïnteres seerd in de piano, dan in zijn mede leerlingen. een serie wordt ver filmd een aantal onderzoe ken verricht. Die leerden dat de kijker geïnteresseerd was. De praktijk heeft dit inmid dels bevestigd, want vorig jaar konden verschillende Gram my Awards en Oscars in ont vangst worden genomen. Spektakel „Fame" is een spektakel vol zang en dans, er zitten prachti ge choreografieën in. De serie springt er vooral uit door de professionele manier waarop Omgeving het werd verfilmd. De verha- len stralen echter niet alleen blijheid uit. Er zijn ook heel gevoelige momenten, waarbij af en toe (dankzij sentimentele muziek en goed toneelspel) een brok in de keel schiet. Het draait in „Fame" om ze ven leerlingen met verschil lende karakters en achter gronden. De opleiding is niet gemakkelijk en talent alleen lijkt niet genoeg om verder te komen. Er is veel competitie maar ook samenhorigheid. Er is echter ook het constante ge vecht, hetgeen een grote dosis zelfdiscipline eist, om kleine en grote overwinningen te be halen. Door middel van o.m. dans- en muzieklessen worden de leerlingen getraind. De le raren zijn streng, maar dragen hun pupillen ook dicht aan het hart. De verhalen hebben misschien niet veel inhoud, maar ze zijn wel onderhoudend geschre ven. Ze geven een aardig beeld van de problemen en het plezier waarmee men op zo'n school te maken krijgt. Vol gens Valerie Landsburg, die de wat mollige Doris Schwartz speelt in de serie, wordt in sommige afleveringen wel ge probeerd wat- serieuzere on derwerpen te behandelen. Maar waar het in „Fame" vooral om draait zijn de musi- cal-achtige elementen, die ont staan tijdens repetities op school of als leerlingen met el kaar aan een project werken. In de eerste aflevering „Meta morfose" staat de uit een dorp afkomstige Julie Miller (Lori Singer) centraal. Ze kan prachtig cello spelen, maar lijkt niet te kunnen wennen Scène uit ,,Fame" met Erica Gimpel (m) als de ambitieu ze Coco Hernandez. van de lessen probeert uit te leggen dat snaar-instrumenten overbodig zijn geworden om dat er synthesizers bestaan. Hij speelt in een van de latere af leveringen de hoofdrol wan neer zijn vader (een taxichauf feur) een instrument voor hem wil kopen maar het niet kan betalen. Er is ook de ambitieuze Spaans/Engelse Coco Hernan dez. Ze vindt het heerlijk om in het middelpunt van de be langstelling te staan en wil graag met Bruno een muziek groep beginnen. Leroy John son is de moeilijke jongen uit het gezelschap, maar een fan tastisch danser. Hij heeft in het begin, net als anderen, wat aanpassingsmoeilijkheden, maar weet het hoofd boven water te houden. HANS PIËT aan haar nieuwe omgeving en de andere gewoonten. Boven dien mist ze haar vriendje Lester, die is achtergebleven, heel erg. Ze beseft echter dat ze een van de weinige uitver korenen is honderden riva len wist ze van zich af te schudden die op de Thea terschool werd toegelaten. De wat romantisch ingestelde Ju lie is na de eerste harde con frontaties dan ook vast. van plan haar leraren niet teleur te stellen. Andere hoofdpersonen zijn o.a. de danslerares Lydia Grant, die van elastiek lijkt te zijn. Ze heeft haar leerlingen graag in de hand, maar ze danst ook spontaan met hen mee, wanneer in de kantine een muzikaal festijn opbloeit. Er is de instrumentenfreak Bruno Martelli, die zijn mu ziekleraar Shorofsky in een THEO Annie MG Schmidt levert op verzoek behalve schrijf werk ook levenswijsheid. Deze gutste dezer dagen weer ferm van het scherm, toen zij zich door Theo Stokkink op tv liet onder vragen. Maar het theater vak legt ook haar het vuur na aan de schenen, zozeer dat zij zich tegen de sche nen geschopt kan voelen. Bijvoorbeeld als bij het uit proberen van een nieuwe musical deze een uur teveel tekst blijkt te bevatten. Dan moet er gestreept worden in de overdaad aan lied en lach. Hartzeer om humor op de grote hoop. Grappen naar het groot vuil. Ver plichte pijn, omdat op tour nee er om elf uur 's avonds gestopt moet worden. Be zoekers per openbaar ver voer moeten op tijd weer naar de halte. Bij dat stre pen hebben Annie MG en haar vaste producer, wijlen John de Crane, vaak fu rieus tegenover elkaar ge staan. Hele scènes om het wegdoen van scènes. De mentale klap bij het laten vallen van een lied. Voor Annie MG hetzelfde gevoel als wanneer een moeder een kind zou worden afge nomen. Hels om haar harte- dief, haar geesteskind. Theo Stokkink groef in de geheimen van haar gemoed en haar vak, maar niet in die grote woede. Jarenlang popman voor de KRO, stap te hij over naar de NOS om daar kunst te doen. Zijn nieuwe rubriek „Omnibus" maakte een vliegende start met Annie MG's nieuwe musical "De dader heeft het gedaan", dezer dagen in het Amsterdamse Carré in pre mière. Annie praatte er honderd over uit. Met bijval van beelden over Conny Stuart in de clinch met cho reograaf Paddy Stone over de weelde van welke dan sen haar niet meer zo jonge benen nog kunnen dragen. Aldoor een minzame Annie, die toch in haar boosheid op haar geestigst heet te zijn. Zij gaat soms stiekem achter in de zaal zitten luisteren of de mensen door haar muzi kale verhaaltje worden ge pakt. Dat biedt een les in bescheidenheid. Zij om schrijft haar werk als muzi kale schuimtaarten. Zij neemt wel kijkjes in New York en vindt het onder hand hoog tijd, dat de Ame rikanen ook eens hier ko men kijken. Maar nee, zegt zij, die zien ons als een ver lengstuk van Lapland vol muzikaal lapwerk. Annie gaat nooit naar audities voor haar musical. Honder den jongens en meisjes drin gen daar voor. Van elk zijn er maar zes nodig. De rest gaat af. Pijnlijke affaire. Annie kan het niet aanzien en laat het regisseur Paddy Stone opknappen. Die heeft daarvoor een soort wijsheid in pacht, een goed geregis seerde afgang. Ook daar vakwerk. ELLY AVRO's Klassieke Publiek sprijs valt dit jaar voor het eerste aan een Nederlander toe en wel aan de sopraan Elly Ameling. De hierbij behorende bronzen trofee krijgt zij op 3 februari aan gereikt na een recital, dat zij aanbiedt in het Utrechtse Muziekcentrum en dat ook op radio komt. Zij krijgt de prijs voor haar liederency clus van Joseph Haydn. elevisie Vandaag NEDERLAND 1 ROS .00 Aktua-matinee. Actuali teiten. .15 Skiën leer je zo (1). Eerste aflevering uit een zesdelige serie over al pine-skiën. (Herhaling.) >.33 Sons and daughters. Australische familiese rie. Vijftiende aflevering. .15 Weekend weersver wachting. Jan (voors)- Pelleboer vertelt welk weer we kunnen ver wachten. :LEAC .25 Kunstgeschiedenis. Deel 11. crv 3.55 Professor Balthasar. Tekenfilmserie. .00 De Harold Lloyd show. De mooiste momenten uit de (stomme) filmcar rière van geveltoerist Harold Lloyd. ).25 De familie Knots. Eigen jeugdserie. Afl. 2: 'Een zaam, maar niet in je uppie'. Tante Til loopt met haar ziel onder de arm: manlief is naar Amerika vertrokken en nu heeft ze aanspraak ).00 Journaal. :rv .28 Armoede. Met: Ellen Vogel, Jan Retel, Eric Schneider, Diana Dob- belman e.a. Deel twee: De Terlaets gaan naar hun Goois buiten Hog- her Heijden. Het gaat niet zo best met moeder Amelie (Ellen Vogel). Ze is vaak afwezig. In een diepgaand gesprek met haar jongste zoon Paul filosofeert ze over haar leven. Ook Kitty, op wie Paul verliefd is, komt naar Hogher Heijden. Op een fraaie dag slaat het noodlot toe. .45 Hier en Nu. Actualitei ten. !.15 In stemming. Muzikaal halfuurtje met o.m. het kinderkoor„De Ruimte vogels" uit Dordrecht. !.40 Maggie Forbes. Engelse politieserie met Jill Gas- coine. Afl.: De bankro ver. Maggie kan haar ogen niet geloven als ze het signalement leest van een bankrover: bol hoed, lange jas, een feestneus en... stom dronken. Nieuwe bero vingen, maar ook ande re ontwikkelingen geven haar weinig kans om hier de humor van in te zien. os 3.35 Journaal. NEDERLAND 2 18.30 18.45 19.00 VARA 19.11 Nieuws voor doven en slechthorenden. Paspoort. Uitzending voor Turkse landgeno ten. Sesamstraat. Jeugdjournaal. Journaal. Alleen op de wereld. Franse televisieserie naar het wereldberoem de boek van Hector Ma- lot. Deel vijf (slot): Het lot begint Remi weer toe te lachen. Na een vrese lijke tijd in de mijn is hij net als zijn vriendinnetje Lise en oom Gaspard gered. Remi vindt zijn ouders terug en trouwt met Lise. Een Engelse advokaat speurt naar een kind dat is ont voerd... i Het zwarte gat in de tijd. Gedramatiseerde documentaire van cine ast Jan Boon over de mysterieuze verdwijning van een volk in de kop van Noord-Holland bijna 2600 jaar geleden. Aan leiding was de vondst van enkele skelétten. i Kijk haar. Vrouwenpro gramma. Discussie n.a.v. een Amerikaanse film over een vrouw die een indringer die haar wil verkrachten, dood schiet. i De galei van Giens. Nog een archeologische film. Deze gaat over de twintig eeuwen oude Romeinse galei die in 1967 in de Middellandse Zee ontdekt werd. Aan boord bevonden zich nog 6000 vazen, sommi ge met inhoud. i Journaal. Nieuws voor doven en slechthorenden. DUITSLAND 1 16.10 Journaal. 16.15 Houd vol, moid! Over een Beierse familie in ver zet tegen Hitler. 17.00 Tom Sawyer en Huck Finn. Jeugdserie naar Mark Twain. 17.25 Meneer Rosei zoekt naar het geluk. Tekenfilmserie. 17.50 Journaal. 18.00 Actualiteiten. Regio nale nieuwsrubriek. 18.25 Gastapiel- direktion Gold. 19.00 Een duivelt plan. Tv-film naar Francis lies. 20.00 Journaal. Aansluitend: Het zevende zintuig. Tips voor veilig verkeer. 20.18 In het brandpunt. Actuele do cumentaire. 21.00 Mozart. Vijfdelige biografische serie over W.A. Mozart. Laatste aflevering: Vorst Lichnowsky nodigt zijn logebroeder Mozart uit hem op zijn reis naar Berlijn te verge zellen. Hun route leidt langs Praag, Dresden en Leipzig. Mozart stemt da delijk toe. 22.30 Achtergrondinfor Eric van der Donk en Cox Habbema als het echtpaar Henry en Ammy de Brière, vanavond in „Armoede" op Ned. I om 20.28 uur. Toni Boumans leidt in „Kijk haar" een discus sie waarin gesproken wordt over aangerand worden op Ned. II om 20.50 uur. matie. 23.00 Colombo. Komedie van Jean Anouilh. Julien moet naar het le ger. Hij vertrouwt zijn vrouw Colombe en zijn zoontje zolang aan zijn moe der. een gevierd actrice, toe. 00.30 Journaal. DUITSLAND 2 16.00 Journaal. 16.04 Zeven kunste naart. Duana Hanson, een Ameri kaanse plastische kunstenares. Aan sluitend: Journaal. 16.35 Altijd erger nis met pop. Vrolijk programma. 17.00 Journaal. 17.08 Tele-illustra- tie. Tips en informatie. Aanslultend: Journaal. 17.40 De wereld, waarin we wonen. Een ontspannend pro gramma over wonen. 18157 Overzicht programma's. 19.00 Journaal. 19.20 Het licht. Beelden en teksten n.a.v. Driekoningen. 19.30 Hebt u nog tijd voor ons? Michael Schanze presen teert een show met jonge kunste naars. 21.00 Actualiteiten. 21.20 Kenteken D. Nieuws uit Oost en West. 22.05 Familie Villano komt niet terug. Tv-spel van Hans A. Gutt- ner. Korte inhoud: Al vijf maal is va der Villano naar Zuid-ltalië terugge keerd om er werk te zoeken, steeds tevergeefs. Hoewel het verlangen om met zijn familie naar zijn geboorte land terug te keren groot is, blijft er niets anders over dan in Duitsland te blijven. 00.05 Journaal. DUITSLAND 3 WDR 18.00 Tv-cursus natuurkunde. 18.30 Het programma met de muis. 19.00 Actueel uurtje. 20.00 Journaal. 20.15 Film op donderdag: De laatste rebel (Wings of the hawk). Ameri kaanse speelfilm van Bud Boetticher (1953). Met: Van Heflin, Julia Adams, Abbe Lane e.a. 21.30 Filmtip. 21.45 Spiegel van het land. Fleportage over de opleving van het economisch protectionisme. 22.15 Nachtschake laar: De kunst van het leven. Aanslui tend: Nieuws. BELGIE BRT 1 18.00 Tik tak. Peuterserie. 18.05 Chipa. Amerikaanse jeugdserie met Larry Wilcox en Erik Estrada. Drieën twintigste afl.: Jon en Ponch begaan de vergissing een automobilist met spraak- en gehoorstoornissen voor dronkenschap achter het stuur in te rekenen. 18.50 Het land van het Zwin. Korte documentaire van Alexandre Halot. 19.00 Sherpaland. Film van Tryphon Staepen over de sherpa's van het grensgebied Nepal- Tibet. 19.05 Markant. Programma van de KDO. 19.40 Morgen. Over zicht programma's, mededelingen en Quarte. 19.45 Journaal en sportbe richten. 20.10 Kunst-zaken. Actuali teiten uit de wereld van kunst en cul tuur. 20.15 Cinemanie. Filmkwis met Michel Follet. 21.00 Panorama. Actu aliteiten. 21.50 Dallas. Miss Ellle wil Jock Juridisch dood laten verklaren, want anders kan zijn testament niet geopend worden. Daarvoor is een hoorzitting nodig en JR moet tot uit Zuid-Amerika getuigen zien te recru- teren. 22.40 Journaal. Vooraf: Quar te. Aansluitend: Coda (muziek). BELGIE BRT 2 19.00 Een vinger in de pap. Pro gramma voor de jeugd van 12 tot 15 jaar. Thema: Een plekje voor jezelf. 19.40 Morgen. Overzicht program ma's, mededelingen en Quarte. 19.45 Journaal en sportberichten. 20.10 Kunst-zaken. Actualiteiten uit de we reld van kunst en cultuur. 20.15-23.00 De koopman van Venetië. Een afle vering uit de Engelse serie naar wer ken van Shakespeare. Met: Warren Mitchell, Gemma Jones, John Fran- klyn- Robbins, John Nettles e.a. BELGIE FRANS 1 16.45 ONEM. Informatie voor werk zoekenden. 17.00 Schooltelevisie. Milieustudie. 17.25 Plein jeu. Geva-1 rieerd jeugdprogramma. 19.08 Ce soir. Actualiteiten, editie Namen, Lu xemburg en Waals Brabant. 19.30 Journaal. 19.55 Autant favoir. Pro gramma over de telefoon- service. 20.20 Operation clandestine (The Carey treatment). Amerikaanse poli tiefilm. Met: James Coburn, Jennifer O'Neill, Pat Hingle e.a. Korte inhoud: Wanneer een dokter wordt gearres teerd wegens een clandestien uitge voerde abortus met de dood als ge volg op een vijftienjarig meisje, ge looft Peter Carey niet in de schuld van het slachtoffer. Helemaal in zijn eentje en met hoogst onorthodoxe methoden stelt hij een persoonlijk on derzoek in. 21.55 Le carrousel aux images. Filmrubriek. 22.50 Journaal. BELGIE FRANS 2 18.00 Le Saint. Engelse met Roger Moore In de hoofdrol. In Rome verdwijnt de actrice Serena Harris tijdens filmopnamen. Is het een publiciteitsstunt of een ontvoering? 18.50 Les ours mal leches. Teken filmserie. 19.00 La pensee socialists. Politieke uitzending. 19.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 19.55 Le monde du baroque. Docu mentaire serie over de barok-periode. Zesde en laatste afl.: De barok van de uitersten. 21.00-23.25 Der Ring des Nibelungen. Tweede deel van de operacyclus van Richard Wagner. Het Rheingold. ENGELAND BBC 1 16.55 Play school. 17.20 Laurel and Hardy. Tekenfilmserie. 17.25 Jacka- nory. 17.40 The new adventures of mighty mouse. Tekenfilmserie. 18.00 Newsround. 18.10 Blue Peter. Maga zine. 18.35 Willo the wisp. 18.40 Journaal. 19.00 Nationwide. Regio naal nieuws. 19.50 Top of the pops. Hitparade. 20.30 The land that time forgot. Engelse avonturenfilm van Ke vin Connor (1975). Mët: Dough McClure. John McEnery e.a. 22.00 Journaal. 22.25 Love story: mr. Right. Serie. 22.55 Dahrendorf on Britian. Over de evolutie van Enge land. 23.45 Tennis. 00.40 Weerbe richt ENGELAND BBC 2 16.50 Tennis. 19.00 Charlie Chaplin. Uit de oude doos. 19.35 Inside wo men's magazines. Serie over dames bladen. 20.00 Shades of summer. Tuinhoekjes. 20.30 Cricket. 20.55 Journaal. 21.00 Grapevine. Magazi ne. 21.30 WK Darts. 22.00 Five easy pieces. Amerikaanse karakterstudie van Bob Rafelson (1970). Met: Jack Nicholson, Karen Black, Susan An- spach e.a. 23.35 Newsnight. 00.25-01.15 WK Darts. ENGELAND ITV 16.30 Keep it in the family. 17.00 Teetime and Claudia. 17.15 Danger- mouse. 17.40 Mad-about. 17.45 Co ral Island. 18.15 Mork and Mindy. 18.45 Nieuws. 19.00 About Anglia. 19.35 Crossroads. 19.55 Point of de parture. 20.25 Superman. Ameri kaanse film met Christopher Reeve. 23.00 Nieuws. 23.30 The boat show. 00.15 In the mouth of the dragon. 00.45 Muziek 01.25 Dagsluiting. Televisie Morgen NEDERLAND 1 NOS 09.30-09.35 Nieuws voor doven en slechthorenden. 11.00-11.30 Schooltelevisie. Vijftiende aflevering. 13.00-13.05 Nieuws voor doven en slechthorenden. 16.00 Verhalen rond fluisterpaard. Kinderfilm over een jongen en een meisje, die als paard verkleed, allerlei avonturen be leven. 16.30 De poolhondenpatrouil- le. Deense documentaire over een vier maanden lange tocht met een hondenslee binnen de poolcirkel. NEDERLAND 2 DUITSLAND 1 10.00 Journaal. 10 03 Haalt u nog tijd voor ons? Herhaling. 11.35 Grenspost: Eupen. Herhaling. 12.10 Kenteken D. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Journaal. 13.15-13.30 Video- text voor iedereen. 15.40 Videotext voor iedereen. 16.15 Journaal. 16.20 Onder de Duitse daken. Afl.: Het Hofbrauhaus. Film van Christian Vir- mond en Thomas Futing over deze enorme ..drinkplaats'' in het hartje van München. 17.05 Tele-technicum. Wetenschappelijk serie. 17.50 Jour naal. 18.00 Actualiteiten. DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1. 15.57 Over zicht programma's. 16.00 Journaal. 16.04 Het prikbord. 16.20 Pfiff. Sportstudio voor jonge kijkers. 17.00 Journaal. 17.08 Tele-illustratie. Tips en informatie. Aansluitend: Journaal. 18.00 Stan Laurel en Oliver Hardy. Het onvergetelijke duo als twee on schuldig veroordeelden. DUITSLAND 3 BELGIE BRT 1 18.00 Tik tak. Peuterprogramma. BELGIE FRANS 1 12.00-14.00 Teletekst. 14.00 School televisie. Eerste deel van de biografi sche film van Ariane Mnouchkine over Molière. 16.45 ONEM. Informatie voor werkzoekenden. 17.00 School televisie. Beroepsonderwijs. 17.25 Plein jeu. Gevarieerd namiddagpro gramma voor de jeugd. BELGIE FRANS 2 12.00 Zie België Frans 1. 18.00 Le Saint. Met Roger Moore in de titelrol Afl.: De mysterieuze schat. ENGELAND BBC 1 13.30 Journaal. 14.00 Pebble Mill. 14.45 King Rollo. 14.50 Bric-a-brac. 15.00 Tennis. 16.55 Play school. 17.15 Hong Kong Phodey. 17.40 Think again. Kolderprogramma met Johnny Ball. ENGELAND BBC 2 12.00 Play school. 16.50 Tennis. ENGELAND ITV 10.34 Good Health. 10.50 The eng- lish programme. 11.15 People and politics. 11.35 Geography today. 12.00 Sesamstraat. 13.00 The much bunch. 13.10 Rainbow. 13.30 Money wise. 14.00 News at One. 14.20 An glia news. 14.30 About Britain. 15.00 Afternoon plus. 15.30 Speelfilm. Radio Vandaag HILVERSUM 1 - 16.30 (NCRV) Programma voor kleuters - 16.40 Van stad en land Groningen - 17.02 Rozegeur en prik keldraad - 18.06 Actualiteiten - 19.02 Muziek in de vrije tijd - 20.03 Vier kant: orkest van Rogier van Otterlo - 21.02 Op de vrije toer - 22.02 Sport programma - 23.02 (NOS) Met het oog op morgen. HILVERSUM 2 - 18.10 (NOS) Het Europa van de EG - 18.20 Politieke partijen - 18.30 IKON-programma - 19.00 Commen taar op een lied - 19.10 Berichten uit het achterland - 19.20 Nieuwe ontwik kelingen en mogelijkheden, de in vloed op de samenleving en onze ver antwoordelijkheid voor wetenschaps beoefening - 20.03 Radio Vitrine - 20.30 Spectakel - 21.30 Open school - 22.40 De liturgie van de Goede Week en Pasen - 23.00 Schonberg in Parijs II - 23.45 Ter overweging. HILVERSUM 3 - 18.03 (NOS) De avondspits - 19.02 (TROS) De Engelse popmuziek in de jaren '50 en '60 (19) - 20.02 Soul- en discoshow - 22.02 Sesjun - 23.02 Wim van Putten. HILVERSUM 4 - 16.00 (VARA) Woord en lied - 16.40 Theologische verkenningen - 17.00 Overname Hilversum 2 - 20.00 (NOS) Mitsuko Shirai (sopraan) en Hartmut Holl (piano) met werken van Wolf, Ri chard Strauss, Szymanowski en Schonberg - 21.00 Onder de groene linde - 21.15 Nederlandse muziek - 22.00 Muziek uit de Middeleeuwen en Renaissance - 22.30 Horizon. Radio Morgen HILVERSUM 1 - 6.02 (KRO) Ontbijtshow waarin om 6.50 (RKK) Het levende woord en om 7.02 Echo - 8.06 Echo - 8.15 Muziek om op te schieten - 8.53 (RKK) Pas toor Raadschelders - 9.03 Adres on bekend - 10.03 Muziek op bestelling - 11.03 Ratel - 11.53 (RKK) Pastoor Raadschelders - 12.03 Nu hoor ik het ook - 13.06 Echo - 13.16 The complet - 15.03 Omstreeks het vijftiende uur - 15.30 De gedetineerde - 16.02 Op de valreep - 17.53 Marktberichten - 17.55 (NOS) Mededelingen en weero- verzicht. HILVERSUM 2 - 7.10 (NOS) Ochtendgymnastiek - 7.20 NOS-programma Interviews - 9.05 Gymnastiek voor de vrouw - 9.15 Werkbank - 9.24 Waterstanden - 9.33 (VPRO) Typisch vrouwenwerk - 11.00 (VARA) Discussieprogramma - 11.33 (NOS) Homonos - 12.00 Regio- -lokaal - 12.26 Mededelingen en weeroverzicht - 12.36 Tussen het nieuws - 13.10 Meer over minder - 14.33 (TELEAC) Kommunikatie (9a) - 15.03 (VARA) Radio Weekblad - 15.10 De media van deze week - 15.32 De rode draad - De stem des volks - 17.00 Onder vuur - 17.36 Din gen van de dag. HILVERSUM 3 - 7.02 (EO) Joy in the morning - 8.03 Tijdsein - 9.03 De muzikale fruitmand - 10.30 (NCRV) Pop non stop - 11.03 Popsjop - 12.03 (VOO) Erik de Zwart - 13.30 Bart van Leeuwen - 15.03 Top 40 met om 16.30 Popjournaal en om 17.30 Concertagenda. HILVERSUM 4 - 7.02 (VOO) Ochtendstemming - 8.02 Werken van Tsjaikovsky. Franck, Bach, Beethoven, Ravel, von Paradis, Bartok en Saint Saens - 9 00 Strauss en Co - 9.45 Jose Luis Garcia (viool) met het Engels Kamerorkest speelt Mozart - 10.30 Muziek voor miljoenen - 12.00 Faust - balletmuziek (Charles Gounod) - 12.40 Residentie Orkest o.l.v. Hans Vonk m.m.v. Malcolm Fra- ger (piano): het Keizersconcert van Beethoven - 13.05 Vervolg concert: negende symfonie van Schubert - 14.00 Het Radio Kamerorkest - 14.30 (VPRO) Het Claxon Festival - 16.00 De tweede beweging - 17.00 Overna me Hilversum 2. NIEUWSBERICHTEN Nieuwsuitzendingen zijn op Hilversum 1 elk heel uur, 24 uur per dag. Op Hil versum 2 op elk half uur van 7.30 uur tot 17.30 uur. voorts om 7.00, 8.00, 13.00, 18 00. 20.00, 22,30 en 23.55 uur. Op Hilversum 3 op elk heel uur van 7.00 tot 24.00 uur en Hilversum 4 om 7.00. 8.00 en 13.00 uur

Leidse Courant | 1983 | | pagina 13