1 gehoordgezie Bolshoi lijfelijk virtuoos in ballet 'Romeo en Julia f RADIO/TELEVISIE LEIDSE COURANT VRIJDAG 24 DECEMBER 1982 PA(AE .<AI -•Hoe virtuoos de dansen den ook op elkaar inspe len, tot de verbeelding [yan de balletwereld heeft het Moskouse Bolshoi Bal- niet al in geen jaren meer ^gesproken. Daarvoor is ■~jhet in deze eeuw te zeer ^èen instrument geworden in de handen van het staatsregiem, dat geauto matiseerde discipline in 'liet gezelschap inbracht en artistieke inbreng van be vlogen mensen schuwde als een besmettelijke ziek te. Toch een prachtige voor stelling op NOS-tv op Tweede Kerstdag op Ned. II van 12.45 tot 15.25 uur Mvan het ballet „Romeo en Julia", het door Lavrov- r,sky in choreografische lij- ~,.nen op muziek van Pro- '-kofjew neergelegde ver- 1 haal van Shakespeare ."over twee geliefden, die -door een tragisch misver stand de dood vinden op ~het moment dat zij hun liefde zullen gaan bele ven, een verwijzing toch eook naar de liefde die in eeuwigheid geen einde zal vinden. De twee titelrollen worden met fraai vertoon en soepele overgave gedanst door Natalja Bessmertnova en Michael La- vrovsky, zoon van de choreo graaf. Dit ballet kwam destijds in wereldpremière bij het Ki- rowballet in Leningrad en werd toen gelijk op de lijst van klassieke balletbelevenissen geplaatst. Niet lang daarna ontfermde het Moskouse Bols hoi Ballet zich er over, nam het op in het eigen repertoire en haalde het een aantal jaren geleden onder het stof van daan om er zijn 200-jarig be staan mee te vieren. Dat was in 1976, toen het ook in ons land op tv werd gebracht in een gefilmde versie met de muziek van het Symfonie-Or kest van het genoemde thea ter. Klassieke lijnen Een gedanst liefdesverhaal, een ballet dat in welke zetting ook de moeite van het bekij ken waard is, omdat het is geënt op het klassieke patroon, dat als voedingsbodem ten gróndsslag ligt aan alle ballet, ook het hypermoderne. In Moskou heeft men daar echter sedert de revolutie in het begin van deze eeuw wei nig meer aan uitgebouwd. Na het verjagen van de Tsaar, nam het nieuwe communisti sche bewind ook het Bolshoi- staatstheater annex ballet over teneinde het in dienst te stel len van de verbreiding van de marxistische ideologie. Het was in die jaren, dat de grote Moskouse namen op dit gebied naar Frankrijk en Amerika vluchtten en daar het ballet van nieuwe impulsen voorza gen, bij de gratie waarvan deze dansuiting ook nu nog sprin glevend is. In Moskou echter viel de zaak stil. Het niet ge vluchte talent, voorheen de beschermelingen van de tsaar, werd gelijkgeschakeld, totaal ondergeschikt gemaakt aan het groepsgebeuren, wegge drukt in het streven ballet als collectieve dansvorm in de zaal te zetten. In die situatie kwam daar in Moskou niets nieuws tot ont wikkeling. Het ballet stond er stil. Voor alle balletmeesters gold „Romeo en Julia" als een uitdaging om solistische pres taties vooral in de titelrollen neer te zetten. In Moskou be staat echter geen behoefte aan sterallures van solisten. Zij dienen zich te schikken naar het geheel. Dit gebeurt ook met betrekking tot dit ballet in een voorstelling, waarin het zwaartepunt ligt bij het groepsgebeuren, het machinale functioneren. Met uitschake ling van de persoonlijke fanta sie, van de eigen inspiratie van de dansers ontstaat er een ge automatiseerd stuk theater. En omdat de dansers en danseres sen met hun geestdrift toch er gens moeten blijven, komt die toewijding aan dit werk te voorschijn in lijfelijke virtuosi teit. Die is niet gering en daar kijkt men zijn ogen op uit. Drijfveren Lift tijdens een pas de deux van Romeo en Julia, een scène waarin iets van de eeuwig heidswaarde van de liefde wordt SÖÉÉt Uitgedrukt. De tsaren staken destijds een boel geld in het Bolshoi Ballet, waar men in het Westen voor al was aangewezen op welwil lende rijkaards. Mensen als Fokine en Diaghilew waren op balletgebied in de weer als scheppende geesten en als vin dingrijke uitbouwers van bal- letvormen, die steeds minder dienden als sierlijk hofver- maak en voortdurend meer als uitdrukkingsmiddel van wat hart en hoofd bezig houden, de bezieling in elk mens. Op die manier werd ballet uitge bouwd tot een theaterkunst, zoals ook „Romeo en Julia", waarin de nadruk ligt op de menselijke gedrevenheid, op wat als de diepste drijveren in het bestaan aanwezig is. Dit had vroeger in Rusland en nadien ook elders consequen ties voor vorm, stijl en inhoud van de dans en heeft ook al- lerwege tot verrassende ui tingen geleid. Vandaag de dag vertegenwoordigt zelfs tot in ons land elke groep zijn eigen uitingsvorm. Na de bolsjewisti sche revolutie stopte dit proces echter in Rusland. Het nieuwe regiem deed de dans, het bal let, niet weg, maar maakte het bruikbaar voor wat het als we reldleer te melden had, en dat was in elk geval niet het op een voetstuk plaatsen van het eigene in elke mens. Na 1920 of daaromtrent werden uit Moskou geen opvallende ver nieuwingen meer vernomen. Hoogstens kan men zeggen, dat zij de klassieke balleterfe nis behoedzaam hebben be heerd, niet uit respect, maar omdat het communisme geen nieuwlichters kan gebruiken. Aankleding De rollen van Julia en Borneo missen als beschreven de die pere bedoelingen van dit Sha- kespere-stuk, de tragiek van de aardsgebonden liefde en de verwijzing daarmee naar de .eeuwigheidswaarde van de liefde. Maar dit is dan wel uit gemond in een stralende vir tuositeit van lichaamsbeheer- sing, in een nauwgezet volgen van de oorspronkelijke danslij- nen en vooral uitgewogen en- semblewerk. Daarnaast is ook uiterste zorg besteed aan de aankleding van dit ballet. Het is stevig in de decors gezet en omdat het ook als kijkspel werd opgevat, zijn de dansers in een grote veel heid aan schitterende cos- tuums gestoken. Bij de musici heerst eenzelfde soort discipli ne, d.w.z. nergens een uit schieter, maar wel een strakke gebondenheid van de melodie aan de bewegingen van de dansenden. Daaruit resulteer de een overweldigend werk stuk, niet ragfijn van psycho logisch maaksel, wel door wrocht van uiterlijke struc tuur. Uit de wijze waarop solo- dansen en groepsbijdragen in en uit elkaar schuiven, ont stond bovendien een impone rend kijkgebeuren. Aan één waarheid hebben ook de gelijkgeschakelde Russische dansers zich echter niet kun nen onttrekken. Zo'n liefde als van Romeo en Julia, die twee geliefden uit de Italiaanse re- naissance-tijd, de eeuwigheids waarde daarvan, blijft tot de verbeelding spreken, in welke vorm dit ook op het publiek af komt. Dit ballet, dit verhaal, blijkt veel sterker dan de be doelingen die Moskou er mee heeft. TON OLIEMULLER FRANS Frans Halsema heeft zich in laten schakelen bij „Open schooltijd". Op Tweede kerstdag zendt Teleac gedu rende een kwartier een show uit, op Ned. II om 15.45 uur, waarin voorlich ting wordt gegeven over de verschillende cursussen. Om dit voor deze gelegen heid eens speels te doen is Frans Halsema gevraagd deze informatie in gezongen vorm over te dragen. In het intieme Rob van Reijn- theater in Amsterdam zijn hiervoor intussen opnamen gemaakt. Frans zingt in dit programma over de school keuze die de ouders voor hun kind(eren) moeten ma ken, over de kunst van het liefhebben, de kennis van de Nederlandse taal, over de eigenlijke betekenis van het werken, over de sexua- liteit bij volwassener over de opgave voor wassenen bij het weer zitten in de schoolbank om het schoolgeld terv halen, maar om ver kennis te achterhalei nieuwe op te doen. Ki nog zingen, leer dan met Frans. DOLLY'S De Dolly Dots hebben zich laten inhuren door een spij kerbroekenfirma, die op de avonden van 28 en 29 de cember op de ijsbaan op het Amsterdamse Leidseplein een op de schaats verreden modeshow laat verzorgen. De zestien man tellende muziekformatie „Paulo pas sionate" gooit er telkens een uurtje tropische rock tegen aan, zodat het blauwbekken tot het uiterste beperkt kan blijven. Er worden ook Am sterdamse scholieren inge schakeld, die behalve ijzers ondergebonden ook broe ken aan het lijf gesel krijgen, waarmee ze in het rond moeten zwi Bedreven schaatsers hockeyers van Amste: se verenigingen dwari daar tussen door om elf die niet vast ter been i: selsteun te verschaffet terrashouders op het seplein passen zich deze gelegenheid aan bj ter tafel brengen van( sumpties die aansluitel dit modefeest op het irë vanouds koek en zopij nieuw onder de hoedej de Dots. M •EN onz ;tra< It oi d. de Voor radio- en televi sieprogramma's van de kerstdagen zie pag. 13. Televisie vandaag NEDERLAND 1 NCRV 16.00 Showroom. Herhaling van 16 december j.l. 17.00-17.15 Bijbels prenten- q» boek. Nieuwe, tiendelige - serie voor de jeugd met verhalen uit het Nieuwe Testament. Eerste afl.: De geboorte van Jezus. NOS '718.23 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.58 Journaal. vijKRO 19.00 Bugs Bunny. Tekenfilm. *19.10 Klassewerk. Spelpro- gramma voor scholie ren, gepresenteerd door Hans van Willigenburg. v- Als gasten: Pussycat en Ben Cramer. 20.25 Concert in het Vati- caan. De Spaanse tenor Placido Domingo zingt samen met de Solisti Veneti religieuze liede ren, o.a. Agnus Dei van Bizet, Ave Maria van Schubert en Panis An- gelicus van Cesar Franck. NOS 21.37 Journaal. JfRO 21.55 Kerstmis in de Sint Servaas. Programma van kerstliederen, dat wordt uitgezonden van uit de Sint Servaaskerk in Maastricht. Het kerk koor, de Capella Sancti Servatli zingt onder lei ding van Peter Serpenti. Organist: Hub. Wolfs. NOS -*22.45 Journaal. 22.50 Nieuws voor doven en slechthorenden. IKON 22.55 Kerstnachtviering. Kerstnachtdienst vanuit de Nieuwe Kerk In Am- f sterdam. Voorganger: ds. W.R. van der Zee. In deze dienst zingt het koor Magister Cantat o.l.v. Arie Eikelboom. 23.55-23.57 Een bericht van de wilde ganzen. KRO .00.00-01.30 Nachtmis. Viering van de liturgie van de Kerstnacht met de Om- roepparochie in de St. Franciscus Xaveriuskerk :i te Amersfoort. Voorgan gers zijn de omroeppas- tores Jan ter Laak en I Hein Schaeffer o.p. met assistentie van pasto raal werkster Maria ter Steeg. Het gemengd da mes- en herenkoor o.l.v. Harrie Poulussen en het Jeugdkoor o.l.v. Wim Sweers zingen de litur gische gezangen en kerstliederen. NEDERLAND 2 18.35 18.50 VARA 18.57 NOS 20.00 VARA 20.28 22.00 22.30 NOS 00.10 00.15 Paspoort. Informatie voor de Spaanse gast arbeiders. Sesamstraat. Jeugdjournaal. Kreezie, de Kraanvo gel. Tekenfilm. De Smurfen. Tekenfilm serie. Het kerstfeest van de Roze Panter. Speciale kerstaflevering. Journaal. Willem Ruis lotto show. Spelprogramma rond de trekking van de Mld- -Lotto, gepresenteerd door Willem Ruis. Achter het nieuws. Ac tualiteitenrubriek. De stroman. Ameri kaanse tragi-komedie van Martin Ritt (1976). Met: Woody Allen, Mi chael Murphy, Andrea Marcovicci e.a. Korte inhoud: In 1953, het topjaar van de door McCarthy georganiseer de communistenjacht, mag scenarioschrijver Alfred Miller niet langer voor de televisie schrij ven. omdat hij verdacht wordt van communisti sche sympathieën. Hij is echter goed bevriend met Howard Prince, een bescheiden kassier In een restaurant, die hij probeert als stroman te laten fungeren. En met succes- Journaal. Nieuws voor doven en slechthorenden. DUITSLAND 1 16.00 Happy Waihnachten. Sanor. Buitenlandse kertsgebruiken In Duitse huiskamers. 16.45 Het clrcua moet epelen. Het Sarrasanl-clrcus in finan ciële moeilijkheden. 17.30 Laat one Christus eren. Evangelische kerst vesper. 18.05 Het woord is vlees ge worden. Hoe schilder-graficus Roland P. Litzenburger het kerstgebeuren ziet. 18.50 De knikker. Tv-spel naar Christine Nostlinger. Drie zusters le ven samen. Twee van hen genieten van een goed pensioen. De jongste (62) moet uit schoonmaken gaan om haar karige uitkering aan te vullen. 20.00 Journaal. 20.05 Mevrouw Jen ny Treibel. Tv-fllm van Walter Jens naar een roman van Theodor Fonta- ne. Met: Maria Schell. Korte inhoud: Jenny Treibel, dochter van een welva rend koopman, geniet van het leven, maar ze weet heel goed, dat daar geld voor nodig Is. Als haar zoon ver liefd wordt op de dochter van een arme professor, doet ze alles om deze relatie dwars te zitten. 22.15-00.00 Nachtmis. In de kathe draal van Freiburg. DUITSLAND 2 16.30 Tk wtnP, Sport - ook een go- schenk. 17.00 Eenvoudige gaven. Zes kerstverhalen in fotomontage en animatie. 17.55 Alle Jaren weer. De mooiste Duitse kerstliederen. 19.00 JournsaL 19.05 Spuk in het speel goedparadijs. Een fantastisch kerst verhaal. 20.00 De rode kous. Duitse familiefilm (1981) naar het gelijknami ge kinderboek van Elfie Donelly. Met: Inge Meysel, Julie Tumler, Ulrike Blie- fert e.a. De wonderlijke oude me vrouw Panacek leeft in een open psy chiatrisch verpleegtehuis. De dood van haar man en het verlies van haar zaak aan haar hebberige schoonzoon hebben haar geest In de war ge bracht. Ze verdenkt nu haar schoon zoon ervan, dat hij haar naar het le ven staat. 21.30 Evangelische kerst- vesper. 22.30-23.05 Meesters op de viool. Muziek van Bach en Vivaldi, vertolkt door Isaak Stern, Itzhak Perl- man en Plnchas Zukerman. DUITSLAND 3 WDR 16.00 Spencers vakantietipe. 16.15 De slokop. Kerstfilm van Hans- Jorg Martin naar een vertelling van Karl-Heinz Gies. 17.05 Laat ona naar Bethlehem gaan kijken. Fllmreporta- ge over de diverse kerstkribben door de tijden heen. 17.35 Werken van Bach op Silbermann-orgala. Orgel muziek van Bach uitgevoerd door Herbert Collum en Hans Otto. 18.00 Het programma met de muis. 18.30 De sneeuwkoningin. Poppenspel van Hans Christian Andersen. 19.00 Glo ria. Kerstmuziek uit Latljns-Amerlka met Olivia Molina. 20.00 Journaal. 20.05 Daar wiegt Maria haar kind. Kerstkribben uit Bohemen en Sllezle. 20.15 Jubilate Musics. Muziek uit de Renaissance. Werken van Frescobal- dl. Gabrlell, Stradella en Schutz, Senfl uitgevoerd door het Dresdner Kreuzchor m.m.v. Frledrlch Klrchels, orgel, Ludwlg Guttler, trompet en An drea Ihle, sopraan. 20.50 Hildegard von Bingen. Portret van een heilige (1098-1179). 21.15-22.15 Ordo Vitu- tum (Spel der krachten). Een allego risch muziekdrama van Hildegard von Josephine van Gasteren in haar rol van levenslustige vrouw, die in 'Wat doen we met Jenny?' strijdt tegen het ouder worden op België 1 om 21.40 uur. Bingen, uitgevoerd door het Ensem ble Sequentla. Regie: Jose Montes- BELGIE BRT 1 17.00 Da witte berg. Herhaling van een reportage over de eerste Vlaam se Dhaulagirl-expeditle (Himalaya) in mei '82. 17.55 Jukebox. Boney M met Mary's boy child. 18.00 Tik tak. Peu terserie. 18.05 Sesamstraat. 18.20 Klein, klein kleutertje. Kinderpro gramma. 18.35 Brussel in beeld. Korte film van Mare Levle. 18.45 Kerstmis in Vlaanderen. Sfeerpro gramma. 19.00 Ha» vrije woord. Geu- zenprijs '82. 19.30 Trekking van de lotto-getallen. 19.35 Morgen. Over zicht programma's en mededelingen. 19.45 Journaal en sportberichten. Vooraf: Kerstboodschap van de Ko ning. 20.00 De weerman. 20.05 Da koninklijke romance van Charles en Diana. Amerikaanse tv-film van Peter Levin. Met: Christopher Baines als prins Charles en Catherine Oxenberg als lady Diana. Het verhaal van de ko ninklijke romance van Charles en Dia na vanaf de eerste ontmoeting tot en met de huwelijksplechtigheid. 21.40-23.45 Wat doen we met Jenny. Blijspel van D.R. Wilde In een verta ling van Josephine van Gasteren en onder regie van Jeremy Young en Hank Onrust. Met: Josephine van Gasteren en Marlies van Alcmaer. Korte inhoud: Een levenslustige oude dame pakt de strijd tegen het ouder worden stevig aan. Ze doet alles, wat ze vroeger niet kon doen. zodat de roddelgrage buurt een vette kluif aan haar heeft. Ze wordt zelfs door de po litie Ingerekend, maar dat deert haar allemaal niet. BELGIE BRT 2 19.00 Musti Xmaa tv-special. Teken film voor de kleuters. 19.25 Lieve plantjes. De kerstster. 19.30 Trek king van de lotto-getallen. 19.35 Morgen. Overzicht programma's en mededelingen. 19.45 Journaal en sportberichten. 20.00 De weerman. 20.15 De Forsyte Saga. Herhaling van een Engelse serie naar de trilogie van John Galsworthy. Zestiende afl.: Het huwelijk. 20.55 Keratahow met Joe Dessin. Muzikaal programma van Roger Pradlnes rond Joe Dassin. Me dewerkenden: Dave, Jane Manson, Annie Cordy. Chet Atkins, de Alessl Brothers en Carlos. 22.00 Kerstmis in Ettal, aen zwarte eredienst. Vanuit het barokke klooster van Ettal In Duitsland verzorgen Ray Charles. Sa rah Jordan Powell en het Gospelkoor van München een gospelconcert. 23.10 Kersthallel. Modern oratorium van H. Roelstraete m.m.v. Hilda Ton- deleir (alto), Guy de Mey (tenor), het Kortrijks Gemengd Koor en het West- vtaaams Orkest. 00.00-01.30 Mldder- nachtmls uit Amersfoort. Overname van de KRO-televIsle. BELGIE FRANS 1 16.40 Chansons souvenirs. John Wil liam zingt Kerstliederen. 17.40 Speci al Lollipop. Kinderprogramma in kerstsfeer. 18.40 La rossignol. Ballet opgevoerd door de Compagnie des Petits Rats de Wallonië. 19.08 Ce eoir. Actualiteiten, editie Luik. 19.25 Lotto-berichten. 19.30 Koninklijke kerstwensen. 19.35 Journaal. 20.00 Le cervoau. Frans-Italiaanse polltle- komedle van Gerard Oury (1968). Met: David Nlven en Jean-Paul Bel- mondo. Korte inhoud: Het Brein, een hoge officier van het Britse leger wil een overval op een trein plegen, die een enorme voorraad geld van de NAVO vervoert. Een paar ontsnapte boeven hebben echter hetzelfde plan. 21.40 Lea Freroa Jacques. Showpro gramma. 22.40 Prlncosso de la lune. Japans ballet, geïnspireerd op een sprookje van de negentiende eeuw. 23.15 Ray Charles chanta Noël. Con cert van deze Amerikaanse zlnger-pl- anlst vanuit de kerk van Ettal In Duitsland. 00.00 Nachtmis vanuit Sa- lanches. BELGIE FRANS 2 18.00 La Saint Tv-serle mei Roger Moore. Afl.: Geld maakt niet gelukkig. 19.00 Vendredi sport. 19.30 Konink lijke kerstwensen. 19.35 Nieuws voor doven en slechthorenden. 20.00 La via de Bertioz. Biografische tv-serle van Jacques Trebouta. Met: Daniel Mesgulech, Rhunda Bach- mann, Jacques Bolsseau, Roger Ca rol e.a. Tweede afl.: In 1827 neemt Berlioz les aan het conservatorium en dingt voor de tweede keer mee naar de Prlx de Rome. 22.55-22.50 L'ope- ra dea gueux (Beggars opera). In de serie 'Billet de faveur' een stuk van John Gay onder regie van Adrlen Pe- push. Met: Jean-Jacques Moreau, Jacques Uppe, Jacqueline Bir e.a. ENGELAND BBC 1 16.55 Play school. 17.20 Mighty Mouse. Tekenfilm. 17.25 Jackanory. 17.50 Hong Kong Phodey. Tekenfilm serie. 17.55 Crackerjack. 18.35 Pad- dington. 19.05 The kids internatio nal show. 19.35 20.00 Leagues un der the sea. Amerikaanse avonturen film van Richard Fleischer (1954). Met: Kirk Douglas, James Mason, Pe ter Lorre e.a. 21.40 Christmas with Terry and June. 22.10 Journaal. 22.25 O yes I am., and oh no you're noL 23.20 Don't loose your head. 00.50 Kerstviering. ENGELAND BBC 2 16.30 The book game. 16.40 Christ mas carplP3l6.55 I'm all right. Jack. Engelse satirische film van John Boul- ting (1959). Met: Peter Sellers. Ian Carmlchael, Margaret Rutherford e.a. 18.40 Kaz and Co. 19.30 The years they raised the roee. 20.35 Journaal. 20.40 A service In 9 lessons: carols from kings. 21.40 The forgotten voy age. Tv-film. 23.00 The old grey wnlstle test Met Elton John. 00.00 Journaal. 00.05 Whistle party. 00.50 The gathering. Tv-film gerealiseerd door Randal Kleiser. Met: Edward As- nfer. Maureen Stapleton, Rebecca ENGELAND ITV 17.15 Strawberry Ice. 18.15 The Goodies Christmas special. 18.45 News. 19.00 About Anglia. 19.30 Punchlines. 20.00 A Christmas lan tern met Cliff Richard. 21.00 In loving memory. 21.30 The Stanley Baxter hour. 22.30 Nieuwe. 22.45 A Christ mas carol. 00.45 Kerstdienst uit St. Georgekerk te Edfnburg. 01.30 Dag sluiting. Televisie maandag NEDERLAND 1 NOS 09.30 Nieuwe voor doven en slechthorenden. 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. VOO 16.00 Tineke. Tineke Vos presenteert rechtstreeks op radio en televisie een ongewoon programma over gewone dingen uit het dagelijks leven. Van daag doet ze mee aan '83 Nederlan ders' die elkaar vla de radio (Hilver sum 1) een vraag stellen. In 'Tineke' komen o.a aan het woord Henny Vrlenten van Doe Maar, Ineke Lam- bers (D'66), Mathllde Santing (die ook een liedje zingt en de oor-, oog en NEDERLAND 2 DUITSLAND 1 10.00 Journaal. 10.03 Mevrouw Jen ny Treibel. Herhaling. 12.10 Wat ik gewonnen heb, Is vrijheid. Herha ling. 13.00-13.15 Journaal. 13.30 Cir- cu«verhalen (1). Twee jaar met Rad- scha en Royal. 13.55 Artiesten van morgen. Wedstrijd voor jong circus talent. 15.25 Janoaik, held der ber gen (3). Poolse avonturenserie. 16.10 Journaal. 16.15 MM maandagmarkt. Gevarieerd namiddagprogramma. 17.50 Journaal. 18.00 De Priwalo- eche miljoenen. Serie. DUITSLAND 2 10.00-13.15 Zie Duitsland 1. 13.20 ZDF-Uw programma. 13.30 Kude- now of Wanen aan vreemd water (1). Tweedelige tv-fllm naar de roman van Arno Surmlnski. Met: Ulf Scheikhardt, Regine Lamster e.a. Kurt Marenke, een landbouwerszoon, is uit Oost- -Pruisen weggevlucht. 15.00 Jour naal. 15.05 Michael Strogoff. Vierde lige tv-film naar eerv roman van Jules Verne. Met: Raimund Harmstorf, Lo- renza Guerrierl, Rada Rasslmov e.a. Eerste deel: In Moskou wordt feest gevierd, terwijl elders in het rijk de Tartaren strijden voor een onafhan kelijk Siberie. 16.35 Lassie. Jeugdse rie. 17.00 Journaal. 17.08 Tele-illu- stratie. 17.55 Jack Holborn. Zesdeli ge familieserie. Derde deel: De valse plratenkapitein Sharingham wordt zwaar gewond. DUITSLAND 3 WDR 16.00 Goed gebrult, leeuw (1). 16.25 Plezier op drie. 17.00 Sport *82. WK Zaalhandbal. Rusland-Joe- goslavie. 18.00 Sesamstraat. BELGIE BRT 1 18.00 Tik tak. Peuterserie. BELGIE BRT 2 Zie België BRT 1. BELGIE FRANS 1 12.00-14.30 Teletekst. 15.20 L'ecran dea vacances. Vakantieprogramma voor kinderen. 17.15 ONEM. Informa tie voor werkzoekenden, 17.25 Plein jeu. Gevarieerd jeugdprogramma. BELGIE FRANS 2 12.00 Zie België Frans 1. 18.00 Le Seint Engelse avonturenserie met Roger Moore. Tweede afl.: Intermez zo In Venetle. ENGELAND BBC 1 13.30 News after noon. 13.57 Finan cial news-headlines. 14.00 Pebble Mill at one. 14.45 Trumpton. 15.00 See hear. Voor doven en slechtho renden. 15.50 Olympia Show Jum ping. 16.55 Play school. 17.20 Migh ty Mouse. 17.25 Jackanory. 17.40 Olay house. 11.30 Service inperst 12.00-12.25 Play school. 17 met ENGELANDJTvjj^J :lap I aiyciiioan ig in pn 10.30 Cockleshell bay. 10«i ee bow. 10.55 Stainless steelfan ci star spies. 11.45 Dan& eei 12.05 Black Boauty. 14.00Lrip_. one. 14.05 Racing 15.30 TTue" laughter fe- A Radio vandaai™1 HILVERSUM 1 - 16.02 (KRO) Op de valret. Actualiteiten - 18.15 Kerkelij)- liteit - 18.20 Punt uit - 19.30 programma - 20.30 Specif programma. HILVERSUM 2 - 16.35 De stem v Confrontatie - 18.10 Reactie - 18.20 Politieke partijen! Overheidsvoorlichting - 18.4lL~ -E ne over kleinschalige radlcT 1 I Luisterspel: 'Het hoofd vaif-"- Roosvoet' van Dick Walda Programma n.a.v Kerstmis' Vrije tijd blije tijd - 21.40 (TER gramma voor de Spaansspr£_ j 22.10 Radlovolksunlversitelf" ae Oost west thuis best? - VOC zout In de pap. lx/aar HILVERSUM 3 - 18.03 (NOS) De avondspitlUSie (VOO) De Leo van der Goifebf 21.02 Mono - 22.03 Countdt HILVERSUM 4 DUCle - 16.00 Beweging in het tektdspli toets - 17.00 Overname Hllvt 20.00 (EO) Een terugblik op ll. en muziek rond het kerstge|lisat< 21.00 Kerstprogramrr Grote of St. Jacobskerk ti - 22.25 Kerk en zending ii Radio maandail HILVERSUM 1 - 0.02 (TROS) De nachtwatj1 Krieken met Adje Roland - op 1-dag '82 - bekende Ned nemen op eigen wijze afso 1982 HILVERSUM 2 - 7.35 (NCRV) Het levendel 7.35 Actualiteiten - 8.33 Te Deum Laudamil Gymnastiek voor de vrouw I werkbank - 9.33 Plein publl» De wereld zingt Gods lof - en tuinder - 12.16 Overheid! ting - 12.36 Actualiteiten -L formatie over actuele tentdj gen - 13.10 Daar maken w als je werken wilt en geen - 13.33 De kerk vandaag - IÜJ diovolksuniversitelt - 14.53 Nederlanders stellen elka^ o.l.v. Ilona Visser. HILVERSUM 3 - 7.02 (AVRO) Vol gas - 11.03 Cees van Zijtveld - Torrlnga met Hollands glorB Meta de Vries met een uuh 15.03 Jan Steeman met oir 16.03 Toppop disco HILVERSUM 4 - 7.02 (KRO) Aubade Brandon en Mary de Ligt (bA Ben de Ligt, barokcello.» Smit- Slbinga (claveclmb# sonates van de Fesch en GrF 9.00 Op het tweede gehoo! Promenade Orkest en RadL 11.30 (VARA) Klassiek ml eert - 13.05 Grote meeste» 17.00 Overname Hilversum fs NIEUWSBERICHTEN Nieuwsuitzendingen zijn op 1 elk heel uur, 24 uur per da versum 2 op elk half uu tot 17.30 uur, voorts c 13.00, 18.00, 20.00. 22,30 fs uur. Op Hilversum 3 op t van 7.00 tot 24.00 uur en <?m 7.00, 8.00 en 13.00 ui

Leidse Courant | 1982 | | pagina 2