►verheid steunt ofvoetbal og vier jaar De Boer in vorm \enotti akkoord met Barcelona joksmanager verliest kort geding y sportuitslagen voetballerlei BERg LEIDSE COURANT VRIJDAG 24 DECEMBER 1982 PAGINA 15 LONA Cesar- fenotti, de onlangs b trainer van het jnse voetbalelftal, ten principe-ak- bereikt met de miljoenenclub' [a. Menotti had in fcjeen geheime be- met de leiding Catalaanse club, "hij een voorlopig I tekende. |i" (de magere), zoals vordt genoemd, zal de naf volgend seizoen onder zijn hoede nemen. Aan het einde van dit seizoen loopt het contract met de Westduitse oefenmeester Udo Lattek af. In de overeenkomst met Me notti is echter een clausule op genomen, dat hij eerder met de training kan beginnen, als daar aanleiding toe is. Zoals bekend heeft Lattek de nodige problemen met zijn selectie (Schuster). Menotti, die ongeveer 1,4 mil joen gulden overhoudt aan het driejarige contract, was sinds 1974 coach van het Argentijn se elftal. In 1978 leidde hij zijn ploeg in eigen land naar de wereldtitel door in de finale Nederland te verslaan. In het bestuur van Barcelona waren bedenkingen gerezen tegen het contracteren van de Ar gentijn. Men vreesde voor een „buitenlandse ploegvorming" (Maradona is een landgenoot van Menotti), zoals dat in het verleden is gebeurd met de .Hongaren Daucik, Kubala, Czibor en Koscis en recenter met Michels, Cruijff en Nees- kens. De nederlagen in de af gelopen weken van Barcelona in de competitie (0-1 tegen Bil bao en 1-2 tegen Las Palmas) schijnen deze bedenkingen uit de weg te hebben geruimd. Rallye van Monte Carlo kent beperkte deelname MONTE CARLO Voor de 51e rallye van Monte Carlo, die op 22 januari van start gaat, hebben 317 equipes ingeschreven. Slechts 250 auto's zullen tot het belangrijkste rally-evenement van het jaar toegelaten worden. In 1983 kan vanuit zeven Euro pese steden (Parijs, Londen, Rome, Lausanne, Barcelona, Bad Homburg en Monte Carlo) gestart worden voor de „Monte", die dit keer 4.269 kilometer lang is. In totaal moeten 31 klassementsproeven, met een lengte van 785 kilometer, afgewerkt worden. In de aanloop verzamelen de deelnemende equipes zich in Grenoble. Tussen Grenoble en Mo naco kunnen zich 200 wagens kwalificeren voor de etappe Mo- naco-Vals-Gap-Monaco, die voor 25 en 26 januari op het pro gramma staat. Ten slotte kunnen zich 100 equipes plaatsen voor de slotetappe, die in de nacht van 27 op 28 januari de beslissin gen voor het eindklassement moet opleveren. Zaalvoetbal toernooi Voorburgse clubs VOORBURG Op dinsdag- avond 28 december organi seert de sportvereniging Voorburg wederom het jaar lijkse zaalvoetbaltoernooi in sporthal De Vliegermolen. De wedstrijden beginnen om 19.00 uur. In de pauze, om 21.00 uur, vindt een duel tus- sen oud-FC Den Haag (met onder meer Aad Mansveld en Lex Schoenmaker) en The Sands plaats. Aan het toer nooi nemen de selecties van DEVJO, Tonegido, Wilhel mus en Voorburg deeL 'K Tijdens een \takingsbijeen- ran staatssecretaris der Reijden van Volksgezondheid ;uur (WVC) met iwoordigers van lalde voetbal heeft deze materie be windsman gisteren nen gegeven de jlssteun nog zeker r („In elk geval regeringsperiode") e willen zetten. Reijden verklaar- let regeerakkoord leen bepalende rol El dat ook de over- gedachten heeft gezondmaking betaalde voetbal. hdsman gaf voorts te kennen dat de komende rege ringstermijn van vier jaar overeen komt met de tweede fase van de sanering van het betaalde voetbal en dat de ex ploitatie en vermogenspositie van de clubs een belangrijke rol zullen spelen bij eventuele heroverwegingen over de overheidssteun via het Budget Bewakings Instituut. „De clubs moeten van de rode cijfers in de zwarte terecht zien te ko men", gaf Van der Reijden te kennen. Dat dit in de komen de vier jaar nog niet zal luk ken sloot de staatssecretaris van WVC niet uit, maar hij zag daarin toch geen reden het betaalde voetbal de duim schroeven aan te zetten. In elk geval niet tot 1 april, op welke datum alle betrokkenen hun gezichstpunten nog eens nader kunnen aangeven. De overheidssteun (nu 2,6 mil joen gulden per seizoen) zal ze ker niet groter worden, ver wachtte Van der Reijden. „Want de toto-uitkering zal niet groter worden. Maar ik zal in de Kamer verdedigen dat de huidige steun op dit ni veau blijft. De clubs moeten tenslotte in hun saneringspro ces weten waar ze aan toe zijn". De bewindsman verbond aan de voortzetting van de overheidssteun wel een aantal, overigens grotendeels nog na der te preciseren voorwaar den. Waarvan de maatschap pelijke functie van het voetbal in al zijn geledingen, dus zeker niet alleen het betaalde voet bal, van belang is. „Het betaal de voetbal vertolkt evenwel een voortrekkersfunctie", al dus Van der Reijden. „Ook de marketing en het management zullen goed moeten blijken te zijn". Wat betreft het eerste, zo liet Voorzitter Erie Vllè van het sectlebestuur betaald voetbal (links) kon tevre den zijn na zijn officiële kennismaking met staats secretaris Van der Reij den van WVC, die aan kondigde dat de over heidssteun nog vier jaar zal worden voortgezet. Van der Reijden weten, die nen alle betrokkenen zich te realiseren dat het produkt moet worden verkocht. Wat betreft het management die nen de clubs te streven naar een positieve balans. Belangrijk Het BBI blijft het in het geheel een belangrijke rol spelen. Voor 15 februari moet het BBI zijn denkbeelden op papier zetten, waarna begin maart opnieuw overleg tussen KNVB en WVC zal plaats, vinden. „Op 1 april weet dan iedereen precies waar ie aan toe is", al dus de staatssecretaris, die er aan toevoegde dat de regering voor 1 januari zijn standpunt inzake de dubbele rij reclame borden in de stadions zal be kend maken. Dat laatste is vooral belangrijk in verband met de televisie-uitzendingen van de wedstrijden. De nieuwe bewindsman op het nieuwe departement WVC vindt de schuldenlast van 60 k 70 miljoen van het betaalde voetbal weliswaar zorgelijk, maar zeker niet uitzichtloos. Daarom wil hij doorgaan met de tweede termijn van het rapport „Gezonder betaald voetbal" ondanks het proefjaar dat zijn voorganger had aange kondigd Begrijpelijk toonde de KNVB zich bij monde van voorzitter Eric Vilé van de profsectie te vreden met het standpunt van de staatssecretaris. Vilé kon digde aan dat de bond het BBI een dezer dagen het gevraagde antwoord zal geven over het normenstelsel en vergoedin gensysteem. FRANK WERKMAN INZELL Lieuwe de Boer heeft gisteren met wed strijden op de 500 en 1000 meter zijn trainingskamp in Inzeil afgesloten. De Friese schaatser, bronzenmedail lewinnaar op de sprint tijdens de Olympische Spelen in Lake Placid (1980), kwam onder niet ideale weersom standigheden, het sneeuwde onophoudelijk, op de 500 meter uit op 38,5 seconden. Op de dubbele sprint, een ware „hel" voor de veteraan uit de sprintploeg, finishte De Boer in 1 minuut en 19,8 seconden. De Boer heeft daarmee een succesvol trainingskamp afgesloten. Hij meed bewust de confrontatie met de Noren in Stavanger. In zijn eentje wilde hij proberen het zelfvertrouwen, dat tot Inzeil niet aanwezig was, terug te krijgen. „Dat is gelukt. Vooral de 38,2 seconden van woensdag deed mij goed. De vormcrisis is voorbij", aldus de opgewekte sprinter. Deelnemers IV K De Nederlandse schaatskampioenschappen voor allrounders da mes en heren, die op 8 en 9 januari in Deventer zullen worden gehouden, zullen in totaal 18 dames en 26 heren aan de start krijgen.- Bij de dames zijn uitgenodigd de kernploegleden Alie Boorsma, Thea Limbach, Ina Steenbruggen, Ria Visser, Yvonne van Gennip, Baukje Keulen en Ingrid Haringa. Door middel van plaatsing heeft de technische commissie van de KNSB de volgende rijdsters ook uitgenodigd: Monique Kauffmann, Coby Borst, Ineke Kooiman, Els Meyer, Yvonne van der Lijnden, Sy- bille Last, Marja Struyck, Marike Stam, Maija Adema, Sijtje van der Lende, en Gerrie Hemeltjen. Deze dameswedstrijd, die om 11 uur zal beginnen, zal de volgende afstanden tellen: 500, 3000, 1500 en 5000 meter. Bij de heren zullen bij dit kampioenschap de volgende deelne mers worden ingeschreven: Hilbert van der Duim, Iep Kramer, Hans van der Pal, Egbert Post, Frits Schalij, Rolf Sybrandy, Hein Vergeer, en Rolf Vunderink. Daarnaast wordt deelgeno men door Gert Jacobs, Bert Koopmans, Leo van Geest, Peter van Leeuwen, Andries Kasper, Co Hofstede, Jan Nieuwenhui- zen, Hans Jansen, Fred van Wiltenburg, Fred Reinders, Aart van der Marei, Peter de Kant, Menno Boelsma, Henk Ensing, Han Wijlens, Ben van der Feltz en Henk Nijdam en Peter van Leeuwen. Reserve is Jan Groot. AMSTERDAM De VARA hoeft de uitspra ken van haar journalist L. van Schellebeek over de boksmanager Henk Rlih- ling in het radioprogram ma „Onder Vuur" niet te rectificeren. Dat heeft de vice-president van de rechtbank in Amsterdam, mr. E.W. de Kruijff, giste ren bepaald in zijn vonnis in het kort geding dat Rühling tegen de journa list en de Vara had aange spannen. De boksmanager was op 19 no vember te gast in het pro gramma „Onder Vuur". Daar in confronteerde van Schelle beek hem met een bokswed strijd tussen Rudi Lubbers en de Westduitser Uwe Meinecke, die naar de mening van de journalist „in elkaar was ge zet". Volgens hem ging de Westduitser na één ronde zit ten, omdat Lubbers de volgen de morgen zijn vliegtuig naar Canada moest halen. Mr. De Kruijff stelt dat Van Schellebeek de wedstrijd tus sen Lubbers en Meinecke als voorbeeld van een „gemaakte" wedstrijd had vermeld, en dat Rühling zelf in eerste instantie die beschuldiging uitdrukke lijk op zichzelf had betrokken. De Kruijff betoogt verder dat de bewuste wedstrijd ook ge schikt was om als voorbeeld te dienen van een mogelijk „ge maakte" partij. In zijn vonnis zegt De Kruijff verder, dat het in de aard van "Onder Vuur" past, om te suggereren dat Rühling bij een en ander be trokken was. „Rühling moet zich van de kritische en agres sieve aard van het programma bewust zijn geweest, terwijl niet uitgesloten geacht moet worden dat hij zich voor zijn deelname heeft laten betalen", aldus de vice-president.Boven- dien is hij van mening dat de boksmanager direct in de uit zending op effectieve en be kwame wijze gebruik heeft ge maakt van de mogelijkheid op de uitlatingen van Van Schel lebeek te reageren. SG wil I?/ Platini srmel iter Francis Borelli .■jjjParis Saint Germain I* een balletje opgewor- ït Michel Platini over uze )en van Ju ven tus. Hij Idon"' nac^at hij had verno- dat voorzitter Agnelli tegC Italiaanse topclub zich *derint>sch had uitgelaten r i lp* spel van Platini tij- "l 'i/e uitwedstrijd tegen ;n. Milaan, die in 0-0 ein- had zijn woord- 'rö°J:7aar en zej. Dat jk zo 00 Qou hebben gespeeld, is nld van de club zelf. pg mocht hoe dan ook erliezen en voetbalde P. Dit is mijn instelling opMs men mijn sterke I niet wil benutten, pen ook niet zeuren t wol 8 'a1/ paniek EK '84 (Straatsburg). De laatste twee landen zijn in het kwalifica tietoernooi voor het EK met puntenverlies begonnen. Dat maakt de Franse voetbalbond wel een beetje zenuwachtig. gecof ER ink rijk is nu al een paniek ontstaan over pronde van het Euro- impioenschap in 1984. |nse voetbalbond heeft \iaren geleden de orga- Iop zich genomen met kchte in het achter dat buurlanden als West-Duitsland en 'el eens veel aanhan gen kunnen trekken, lanisa tie-comité wilde len wel tegemoet ko- >or België voorname- Noord-Frankrijk laten spelen, Italië ',uiden (Nice) en West- id in het noordoosten Valencia: interesse voor Juan Lozano In België bestond deze week even de indruk, dat Juan Lo zano voor onderhandelingen naar Valencia was gevlogen. De ster van Anderlecht was immers gesignaleerd op het vliegveld van Brussel en stapte in een vliegtuig, dat een zuidelijke bestemming had. Het reisdoel van de Spanjaard was ech ter Teneri- fe, waar hij een korte vakan tie zou houden. Toch heeft Lozano enkele weken gele den contact gehad met Va lencia, dat momenteel in de hoogste afdeling van het Spaanse voetbal de laatste plaats bezet. Anderlecht wil echter niets weten van on derhandelen en laat Lozano voor geen prijs gaan. Uitgefloten op Continent Als in Engeland de experi menten met de spelregels en de aanpak van de scheids rechters niet worden stopge zét, zal de FIFA de spellei ders van het „Eiland" wel licht van de internationale lijst schrappen. Dit zou dan betekenen, dat bijvoorbeeld Clive Thomas, de Britse scheidsrechter nummer een, Michel Platini: ...niet zeuren... voortijdig zijn internationale loopbaan moet beëindigen. De 46-jarige Welsman staat al 20 jaar op die lijst. Bevreesd voor het dreigement is Tho mas overigens niet. Hij had zelfs de moed door onlangs te verklaren, dat de Brifse aan pak tegen het zogenaamde professionele optreden op de lange duur een heilzame uit werking zal hebben op de voetbalsport. „Want", zo zei hij, „dit is tenminste een ma nier om voetballers af te le ren overtredingen te maken om er voordeel van te heb ben Kevin Beattie moet stoppen schijnlijk toch een punt zet ten achter zijn voetballoop baan. Onlangs onderging de tot enige jaren geleden bij Ipswich Town veel furore makende verdediger zijn vijfde knie-operatie. Dit, na dat hij pas twee wedstrijden had gespeeld voor Middles brough, welke club het risico had genomen hem een con tract voor te leggen. „Kom naar stadion, waar alles groter is" Tottenham Hotspur heeft de strijd aangebonden met de een van zijn grootste concur renten, de televisie. De Lon- dense club vindt, dat de sa menvattingen met hoogte punten te veel fans thuis houdt. De Spurs hebben de komiek Mike Reid ingescha keld om daar iets aan te doen. In een reclamebood schap via Radio Capitol tracht hij publiek naar White Hart Lane te lokken door te zeggen, dat in het stadion „alles groter is". „Het veld van de Spurs is niet 63 centi- mëter, maar ruim honderd meter. Glenn Hoddle heeft niet alleen een hoofd en een arm, maar heeft ook sterke benen en is bijna 1 meter 90"..... Op opa's naam Juan Ramon Rocha van Pa- nathinaikos is enige tijd ge schorst geweest. Hij had zich laten inschrijven op de naam van zijn grootvader, Boublis. Daar deze de Griekse natio naliteit heeft, viel Rocha, die een Argentijn is, onder de Kevin Beattie: vijfde knie-operatie... bepaling voor buitenlanders. Nu zijn schorsing voorbij is, valt hij daar toch onder. Brazilië kandidaat WK De Braziliaanse voetbalbond heeft zich officieel kandidaat gesteld voor dé organisatie van de eindronde van het wereldkampioenschap voet bal in 1986. Voorzitter Cou- tinho deelde de FIFA giste ren per telex mede, dat zijn bond bereid is het mammoet- -toernooi over te nemen van Columbia.Tegelijkertijd werd in Rio de Janeiro bekend, dat de Braziliaanse regering geen extra subsidie zal verlenen om de eindronde binnen de landgrenzen te halen. Een ander probleem ligt in de aanpassing van de sta dions aan de eisen van de FIFA. Sportwereld SOTSJI Erika Belle is in het schaaktoernooi van Sotsji op de gedeelde elfde plaats ge ëindigd. Zij scoorde in de Rus sische badplaats aan de Zwarte Zee 4,5 punt uit dertien partij en. Winnares werd grootmees ter Elena Akmilovskaja met 11 punten. Bij de heren won Mik- hael Tal met 10 uit 15. VENLO Ook de Venlose eerste-divisieclub FC VVV gaat met shirtreclame spelen. De club heeft een sponsorcon tract afgesloten met het tex- tielvervoersbedrijf J.P. Jans sen, waarvan de hoofdvesti ging in Venlo is. Het contract loopt tot 1 juli 1984. ROTTERDAM Gerard Nij- boer, de Europese kampioen marathon, zal zaterdag 9 april deelnemen aan de Stad Rotter dam marathon. Met de toezeg ging van Nijboer, die met 2 uur 9 minuten en 1 seconde de beste marathon in Nederland gelopen op zijn naam heeft. Bij de dames start de Europees kampioene Rosa Mota uit Por tugal. DÉN HAAG Het nationale damesvolleybalteam raakt op-, nieuw een speelster kw.ijt. Na Joke de Boer, Els Mulder en Eline Braaksma heeft nu ook Elza Koning bedankt voor de selectie. De speelster van AMVJ speelde 24 keer in het oranje shirt. TOURS Het Nederlandse dames basketbalteam begint het kwalificatietoernooi in Tours (Frankrijk) voor het Eu ropees kampioenschap tegen Schotland. Het evenement, waaraan vijf landen deelne men, loopt van 1 tot 6 mei. De winnaar plaatst zich voor het toernooi om het Europees kampioenschap, dat van 11 tot 18 september in Hongarije plaatsheeft. Jan van Capelle: uitnodiging. Jan van Capelle naar Canadese schaatsmarathon DEN HAAG De Landelijke Technische Commissie van de KNSB heeft vier A-rijders aangewezen, die op 10 februari aanstaande op uitnodiging van de Canadese schaatsbond zul len deelnemen aan een (sport- promotie-)marathon, die wordt gehouden op een meer in de omgeving van Montreal. Jeen van der Berg uit Heerenveen, Lubbert van der Molen uit Nuis, Willem Westerveld uit Eemnes en Jan van Capelle uit Delft vertrekken op 6 fe bruari. SCHAKEN EK jeugd Derde ronde (afgebroken partij en): Carlo d'Amore (Ita)-Mark Con- die (Sch) 1/2-1/2; Milan Franic (Joe)- Lars Schandorff (Den) 1/2-1/2; Fred dy Behrend (Lux)-Moshe Pyernik (Isr) 1/2-1/2. Vierde ronde: Manuel Bosboom (Ned)-Curt Hansen (Den) 0-1; Igor Stohl (Tsj)-Jurgen Pfaff (Wdl) 1-0; Elvar Gudmudsson (IJs)-Gil Gonza les (Spa) 0-1; Mark Condie (Sch)-Ei- nar Berkken (Noo) 1-0 Friso Nijboer (Ned)-Daniel King (Eng) 1-0; Pia Cramlaing (Zwe)-Michael Hofmann (Zwi)„ 1/2-1/2; Pjotr Stanizewski (Pol)-Eser Ipekyilmaz (Tur) 1-0; Louis Galego (Por)-Milan Franic (Joe) 1/2-1/2; Peter Heaver (Wal)- Moshe Pyernik (Isr) 1/2-1/2; Jan Ehlvest (Sov)-Carlo d'Amore (Ita) 1- 0; Alon Greenfeld (Isr)-Giles Miralles (Fra) 1-0; Arno Eskelinen (Fm(-Pier re Moulin (Bel) 0-1; Josef Klinger (Oos)-Tamas Utasi (Hon) afg; Lars Schandorff (Den)-Freddy Behrend (Lux) 1-0; Sean Coffey (Ier)-Stavros Lazaridis (Gri) afg. Stand: 1 Hansen 4 punten; 2. Stohl, Ehlvest 3,5; 4. Condie, Nijboer, Gon zales 3; 7. Moulin, Greenfeld, Bos boom, Hofmann, Cramling, d'Amore 2.5. Wiegerink naar DOS '46 DELDEN Aan het einde van dit korfbalseizoen stapt Johan Wiegerink over van AKC naar DOS '46. Een offi cieel contract komt er niet aan te pas. De 37-jarige oefenmees ter geeft daarmee aan een ech te amateur te zijn. „Training geven is mijn hob by. In het amateuristische korfbalwereldje past geen con tract. Als de spelersgroep en ik niet samen kunnen werken, komt er geen bal van terecht. Dan biedt een contract ook geen uitkomst", aldus Wiege rink

Leidse Courant | 1982 | | pagina 15