„De nach legaal fluit een prachtig sprookje f RADIO/TELEVISIE LEIDSE COURANT DONDERDAG 23 DECEMBER 1982 PA<|[[) Maatregelen gevraagd tegen inbraak via kabelnetten AMSTERDAM Er moet iets worden gedaan tegen inbraken van etherpiraten in kabelnet ten. Dit schrijft de Vereniging „Antenne Vrij" in brieven aan de ministers van Verkeer en Waterstaat en WRV. Vooral het inbreken door FM-radiopiraten is hand over hand toegeno men en neemt hier en daar zeer hinderlijke vormen aan. De zaak dreigt uit de hand te gaan lopen. Ook al wordt er op 1 januari 1983 een verbod van kracht op doorgifte van program ma's afkomstig van etherpiraten via collectieve antenne-inrichtingen: met name op het gebied van radio is een verbod niet of nauwelijks ef fectief te maken. De hulpmiddelen hiertoe ont breken. De vereniging wijt deze ontwikkeling vooral aan de gemakkelijke verkrijgbaarheid van voor dit doel bestemde zendapparatuur. Bovendien zijn de FM-piraten tamelijk populair en is de kans om gepakt te worden gering. Dit laatste wordt vooral veroorzaakt door het grote aantal: naar schatting rond de 10.000 over het gehele land verspreid! De vereniging wijst in haar brieven op de mo gelijkheid kabelnetten tegen „inbreken" door piraten te beveiligen. Exploitanten zouden ap paratuur in kunnen bouwen die officiële zen ders aan bepaalde codes herkent en alleen deze doorgeeft. Ook is het mogelijk automatisch over te schakelen op een elders gelegen ontvangst station indien storing optreedt. Uiteraard wer ken deze maatregelen kostenverhogend voor de abonnee's (ruim de helft van de woningen in ons land is op een kabelnet aangesloten), en be ter zou het daarom zijn het kwaad bij de bron aan te pakken. Een wetswijziging die het in be zit hebben en vooral verhandelen van zendap paratuur veel sterker verbiedt dan nu het geval is is al door de Tweede Kamer aangenomen, maar wacht nog op behandeling door de Eerste Kamer. Er zou een verbod moeten komen op het verhandelen van bepaalde apparatuur. Serie op tv over Ierse emigranten HILVERSUM TROS-tv heeft een driedelige serie over een immigrantenfamilie uit Ierland, die in het midden van de vorige eeuw naar Amerika vertrekt, aangekocht. De geschiedenis van de hongersnood van 1846 wordt daarbij aangrijpend in beeld gebracht. De mislukking van de aardappeloogst was destijds voor miljoe nen Ieren, voorzover ze dat nog konden, aanlei ding de oversteek naar Amerika te maken. Het drieluik met de titel: „The Manions of Ameri ca" is geschreven door Agnes Nixon. Meteen aan het begin worden de hoofdperso nen neergezet: Rory O'Manion, een Ierse pa triot, en Rachel Clement, een Engelse dame, die rnaar moeilijk kan wennen aan Ierse tuinlie den, die gedichten uit hun hoofd opzeggen en blijk geven van een rebelse houding tegenover het Britse gezag. De eerste aflevering staet dan ook bol van de Anglo-Ierse tegenstellingen. Pachters, die land bezitten, worden meedogen loos verdreven en de verzetsbeweging, Young Irelanders, doet van zich spreken. Toch was het verzet in het midden van de vorige eeuw in werkelijkheid betrekkelijk marginaal. Zeker in een gebied als Galway in het westen van Ier land, waar het eerste deel van de serie zich af speelt. De indruk die het geheel achterlaat, is dan ook eerder een impressie van een familiegebeuren. En het tweede en laatste deel ziet de kijker het wel en wee van de Manions in het „beloofde land" Amerika, in de stad Philadelphia aan de oostkust. De uitzendingen zijn op 28 december (21.05 uur op Ned. II), op 3 januari (20.50 uur op Ned. II) en op 4 januari (20.29 uur op Ned. I). HILVERSUM „De nachtegaal" is een sprook je van Hans Christian An dersen. Deze Deense schrijver weet zowel jong als oud aan zich te binden door zijn boeiende vertel trant en doordat iedereen het vertelsel op eigen ni veau kan uitleggen. Het verhaal van de Chinese keizer en zijn twee nach tegalen een echte en een mechanische heeft in de uitvoering, zoals de NOS die Eerste Kerstdag op het scherm brengt (Ned. I om 17.15 uur) bo vendien extra dimensies gekregen. Het wordt door Lieuwe Visser boeiend verteld en de muziek, die een heel belangrijke rol speelt, is prachtig door het geheel verweven. Maar bovendien is het sprookje fraai in beeld gebracht. Verantwoordelijk voor die muzikale „vertaling" is Theo Loevendie. De componist, die zo'n twaalf jaar geleden actief was in de jazz, maakt tegen woordig concertmuziek. Hij kreeg het idee om met „De Nachtegaal" te gaan stoeien, aangereikt door Erik Vos. .Deze regisseur vroeg namelijk in 1973 aan Loevendie of hij de muziek wilde componeren voor een serie muziektheater- voorstellingen van dit verhaal, dat door toneelgroep De Appel en het Nederlands Blazers En semble in toneelvorm werd omgezet. Loevendie: „In deze voorstel lingen werd het sprookje ge combineerd met „De geschie denis van de soldaat" van Strawinski". Later bewerkte de componist dit sprookje tot een concert- versie voor Ensemble M. Theo Loevendie: „De instru mentale bezetting van de thea- termuziek werd in de nieuwe versie gehandhaafd. De tekst, die in de theatervorm een uit gebreide bewerking had on dergaan, werd door mij echter weer teruggebracht tot de oor spronkelijke tekst van Anders- en. Het verhaal werd boven dien verteld door slechts één man Lieuwe Visser". Om het visueel aantrekkelijk te maken werden er voor tele visie scènes bij bedacht. Deze zouden zo uit een sprookjes boek gehaald kunnen zijn. De getekende decors en achter grond-projecties zijn prachtig van kleur (zachte tinten) en vorm (erg Chinees). Om het geheel niet te statisch te ma ken, werden er bewegende fi guren van wie alleen het profiel zichtbaar is in ge plaatst. Deze opnamen werden gecombineerd met een aantal uitgewerkte taferelen waarin o.a. de keizer (door middel van mime) zijn rol, die door de verteller wordt verwoord, speelt. Om te voorkomen dat op een ongelukkige manier de verschillende onderdelen aan elkaar „geplakt" zouden moe ten worden, komt verteller Lieuwe Visser zelf ook regel matig in beeld. Het verhaal van „De Nachte gaal" zou geïnspireerd zijn op Andersen's genegenheid voor de Zweedse sopraan Jenny Lind. Door allerlei complica ties volgde geen huwelijk uit die relatie, maar wel een sprookje over de tegenstelling tussen natuur en techniek. Theo Loevendie: „Een tegen stelling zo oud als de mens heid, maar in onze tijd uitge groeid tot een immens pro bleem doordat de technologi sche ontwikkelingen door winstbejag en soortgelijke drijfveren, tot vernietiging van de natuur dreigen te lei den". Muzikaal heeft de componist Hans Christian Andersen wilde met ,,De nachtegaal" het verschil tussen natuur en techniek duidelijk maken. De mechanische mag dan be rekenbaar zijn, de echte weet met hetzelfde aantal noten veel meer combinaties te ma ken en is daardoor gevarieer der en boeiender om te beluis teren. Andersen laat door mid del van de Hofkapelmeester, die de kunstvogel prefereert boven de echte, blijken dat techniek zijn beperkingen heeft en dat de natuur, hoewel niet direct overzichtelijk en begrijpelijk, zichzelf ook her haalt, maar dan wel oneindig wisselender en mooier. Van de „Nachtegaal-versie" van Ensemble M onder leiding van David Porcelijn is ook een Donemus-plaat verschenen. Daarvoor kregen componist en ensemble begin november een Edison uitgereikt. HANS PIËT dan ook de tegenstelling tus sen de echte en de mechani sche vogel sterk geaccentu eerd. De wisselende klank kleuren van de echte nachte gaal zijn „vertaald" door de klarinet, die een quasi-impro- viserende partij speelt. De me chanische wordt verwoord door een nasaal klinkende trompet, een donkere fagot, tintelende triangels, klokken spelen en tokkelend spel van de strijkers. „Deze moeten min of meer een demonstratie van muzikaal automatisme weer geven", aldus Loevendie. De keizer, die eerst erg blij is met de mechanische vogel, (hij draait altijd en op elk gewenst moment hetzelfde deuntje af) raakt bij zijn zang echter niet zo diep ontroerd ais bij het ge fluit van de echte nachtegaal. Interessante documentair over Russische ruimteva^ /j HILVERSUM Ruimtevaartjournalist Piet Sn beschouwt zelf de opmerking van de Russische 1 r naut Valeri Koebasov, dat de Sovjet-Unie vo< met Sojoez-ruimteschepen zal blijven opereren met een soort ruimtependel, als een van de interi ste onthullingen in de documentaire, die hij ei Wallenburg maakten over een kwart eeuw Ru ruimtevaart. Deze zal vanavond door TROS-tv v uitgezonden. Smolders zegt de indruk te hebben n. t gen, dat een Russische ruimtependel nog wel em d of tien op zich zal laten wachten. >p(Müa De documentaire over de Russische ruimtevaart is niet uitsluitend voor kenners bedoeld. In feite wordt een, die zich wel eens heeft afgevraagd hoe mensen den achtereen in de betrekkelijk beperkte ruimte v Saljoet-station kunnen leven en werken, een meer p dan wetenschappelijk en technologisch diepgravend k de Sovjet-ruimtevaartkeuken geboden. Dat gebeurt d gre via gesprekken met de kosmonauten Gretsjko en Koi met de kunstschilder Sokolov en met de wetenschapi zenko en Kapitsa. Gretsjko rekent in een interview af met het door een Westduitse professor gelanceei richt, dat de Russen van plan zouden zijn in 1984 kosr ten naar de planeet Mars te sturen. „Voor een dergelij] sie, compleet met een verblijf van enkele maanden op neet zelf en de retourvlucht, heb je ongeveer drie jj dig", aldus Gretsjko. „Je zou nü al een vlucht van di kunnen maken, maar dan wel op voorwaarde dat j meer naar de aarde terugkeert. Door de aanpassing toestand van gewichtloosheid zou je het op aarde nie uithouden. Na een verblijf in de ruimte van een half bij de terugkeer lopen en staan op aarde al moeilijk drie jaar zou een dergelijk proces waarschijnlijk al ni meer terug te draaien zijn....". Er zal volgens Gretsjko voor een Mars-expeditie („0\l jaar of twintig....") dan ook nog heel wat moeten geil En volgens de bioloog Gazenko zal het wel op het kul tig creëren van zwaartekracht aan boord van ruimtesj neerkomen. Aardig onderdeel van de documentaire is het gesprj beeldend kunstenaar Sokolov, die voor de gelegenhd schilderij had gemaakt van de Russische Spoetnik-I Nederland. Alleen, die Spoetnik vloog 25 jaar geledel tóén waren de zuidelijke IJsselmeerpolders nog niet i seerd en was ook de Lauwerszee nog niet dicht. Op hel derij van Sokolov was dat nu juist wél het geval. Piet ders zal hem er bij een volgend bezoek op wijzen en Sokolov's manie voor detail en perfectie zal er dan stel verbeterde versie uit de bus komen. „Over de meer militaire aspecten van de Russische vaart hebben wij met de Sovjets opzettelijk niet gespi zeggen Smolders en Wallenburg. „Als je dat wél doet, meteen hele verhalen over wat de Amerikanen op gebied allemaal doen in de ruimte, zoals die Amerika hun beurt juist de Russen grote militaire activiteit ruimte verwijten. Op die manier is het allemaal nog loos". Maar daarmee is nog niet gezegd, dat een volgen gramma van Smolders en Wallenburg - een uitst team voor dit soort documentaires - niet juist a onderwerp zou kunnen worden gewijd. J6C Televisie vandaag NEDERLAND 1 TROS 16.00 TROS Aktqa matinee. Actuele informatie, her halingen van en aanvul lingen op onderwerpen, die al eerder aan bod kwamen. 16.15 Leer mij dansen. Cana dees jeugdfilmpje van Anne Wheeler over een Russisch meisje, dat in Canada probeert te le ven. De opzet van de film Is om vooroordelen bij kinderen weg te ne men. 16.40 Sons and daughters. Australische jeugdserie over een tweeling, die na de geboorte van el kaar gescheiden werd. Achttiende aflevering. 17.05-17.10 Weekend weers verwachting. Door Jan Pelleboer. NOS 18.23 Nieuws vor doven en slechthorenden. TELEAC 18.28 Cursus Kunstgeschie denis. NOS 18.58 Journaal. TROS 19.00 Op volle toeren. Chiel Montagne presenteert vocalisten en groepen van eigen bodem. 19.50 Dr. Renz en Co. Duitse politieserie. Met: Guen- ther Strack, Claus The Gaertner, Judy Winter e.a. Zesde afl.: Dr. Renz leert de aantrekkelijke Helen Riemann kennen, die zich door haar echt genoot bedreigd voelt. 20.50 TROS Aktua tv special. Reportage over 25 jaar Russische ruimtevaart. Zie elders op deze pagi na. NOS 21.37 Journaal. 21.55 Den Haag vandaag. Ac tualiteiten. 22.10 De beeldenstorm. Naar aanleiding van het tien jarig bestaan van het Amsterdamse multi mediacentrum 'De Melkfceg' maakte Johan van der Keulen een film ische compositie van beweging, geluid, thea ter, poëzie en muziek. Zie voor verhaal de krant van gisteren. 23.35 De vrije gedachte. Jan Vis spreekt over vrede. 23.50 Journaal. 23.55 Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 NOS 18.25 Paspoort. 18.35 18.50 NCRV 18.57 voor de Turkse gastar beiders. Sesamstraat. Jeugdjournaal. De Roze Panter. Teken filmserie. De Harold Lloyd show. Hoogtepunten uit zijn stomme films. De zevensprong. Jeugdserie van Karst van der Meulen naar het boek van Tonke Dragt. Laatste aflevering: Ter wijl iedereen in opper beste stemming is op het verjaardagsfeest van Geert-Jan verschijnt plotseling de graaf met twee politie-agenten aan zijn zijde. NOS 20.00 Journaal. NCRV 20.28 Het Kerstfeest van Jim en Delia. Amerikaanse musical. Met: Debby Boone (dochter van Pat), John Rubinstein (de kleinzoon van Arthur Rubinstein), Peter Gra ves, Jim Backus e.a. De musical is gebaseerd op een roman van O'Henry, waarin twee jonge men- sen het beste van zich zelf weggeven om el kaar een kerstcadeau te kunnen geven. 21.45 Mijn leven op Bamfyl- de. Engelse serie naar de gelijknamige auto biografische roman van R.F. Delderfield. Met: John Duttine, Susan Ja- meson, Frank Middle- mass, Alan MacNaugh- ton e.a. Laatste afl.: Christine's politieke car rière is op een misluk king uitgelopen en zij heeft tenslotte gekozen voor een huwelijk met David. Maar ook daar vindt ze geen bevredi ging en David heeft het te druk om haar proble men te onderkennen. 22.35 U zij de glorie. Koor programma van de NCRV, dat vanavond geheel in het teken staat van het Kerstfeest. In de Pieterskerk te Lei den zingen o.a. de Chr. Oratoriumvereniging Con Amore uit Leiden, de Koninklijke Algeme ne Zangvereniging Aals meers Koor, het Rijn lands Chr. Mannenkoor e.a. NOS 23.20 Journaal. 23.25 Nieuws voor doven en slechthorenden. DUITSLAND 1 16.10 Journaal. 16.15 Zij hij - het. 17.00 Tom Sawyer en Huck Finn. Jeugdserie naar Mark Twain. 17.25 Meneer Roeei zoekt het geluk. Ita ln de laatste aflevering van 'De zevensprong' wordt (op Ned. II om 19.28 uur) het verjaardagsfeestje van Geert-Jan (Czeslaw de Wijs) verstoord door de komst van de graaf met twee poli tie-agenten. drich Lipsky. 17.50 Oh je, die vrolij ke. Een verhaal in prenten naar een boek van Raymond Briggs. Kinder programma. 18.00 Het programma met de muis. 18.30 Toernooi van de schaakgrootmeesters. Torre - Spas- sky. 19.00 Moed om te leven. Filmre- porlage over nieuwe mogelijkheden van de dialyse. 19.45 Journaal 3. 20.00 Journaal. 20.15 De schat van de Sierra Madre. Amerikaanse speel film van John Huston (1948). Met: Humphrey Bogart, Walter Huston en Tim Holt. 22.15 De man, die B. Tra ven was. Filmreportage over deze au teur. 23.15 Veertig jaar geleden. Oude weekjournaals. 23.40 Journaal. liaanse tekenfilmserie. 17.50 Jour naal. 18.00 Helderziende tegen wil en dank. Serie. 19.00 Stilte in de zaall Komische situaties in de rechts zaal. 19.15 Actualiteiten. 19.45 Het tweede testament. Serie. 20.00 Jour naal. Aansluitend: Het zevende zin tuig. Verkeerstips. 20.18 Duitse No belprijswinnaar voor literatuur Heinrich Böll. Filmportret van de schrijver die op 21 december 65 jaar werd. 21.00 Weet je nog...? Alfred Biolek en Stephan Sulke halen plezie rige herinneringen op. 21.30 Familie- -banden. Serie van Horst Pillau. Pe ter behaalt slechte resultaten op school. Thuis doet hij echter alsof hij een modelleerling is. 22.30 Achter grondinformatie. 23.00 Inzichten van een clown. Tv-spel naar Heinrich Boell. Korte inhoud: Hans. zoon van een rijke industrieel met een nazi verleden besluit clown te worden. Op die manier wil hij uiting geven aan zijn ongenoegen over de levenswijze, die hem opgedrongen wordt. 00.50 Jour- DUITSLAND 2 16.00 Journaal. 16.04 Zavan kunste naars. Serie, waarin kunstenaars pra ten over hun werk. Julio Ie Pare (Pa rijs). 16.35 Altijd ergernis met pop. Komisch programma. 17.00 Journaal. 17.08 Tele-illustratie. 17.50 en op de tuba blaast Huber. Duitse muzika le serie. Aansluitend: Journaal. 18.25 Sherlock Holmes en dr. Watson. En gels-Poolse serie vrij naar Sir Arthur Conan Doyle. 18.57 ZDF-Uw pro- gramma. 19.00 Journaal. 19.30 De grote prijs. Spel voor schrandere mensen, gepresenteerd door Wim Thoelke. Gasten: Mireille Mathleu. Harald Serafin, Mirjana Irosch en Wolfgang Gruner. 20.50 De grote hulp. Balans van de Actie Zorgen kind. 21.00 Actualiteiten. 21.20 Ken teken D. Nieuws uit Oost en West- -Duitsland. 22.05 Meikever vlieg... Tv-spel van Ian Sellar. Met: Paul Amato, Marianne Brandt en Charles Rees. Korte inhoud: In de zomer van 1958 komt de achtjarige John, zoon van een officier van de RAF en van een Duitse emigrante voor de eerste maal naar Hamburg. 22.55 Weldra is het Kerstavond. Tekenfilm naar 'Christmas Carol' van Charles Dic kens. 23.20 Journaal. DUITSLAND 3 WDR 16.00 Er komt een leeuw ge vlogen (4). Poppenfilmserle. 16.25 Zes beren met ui. Kinderfilm van Ol- BELGIE BRT 1 18.00 Tik tak. Peuterserie. 18.05 Ha rold Uoyd. Fragmenten uit komische films. 18.30 Lesse go. Korte film van Mare Levie. 18.40 Jukebox. Wings: 'Christmas time'. 18.42 Uitzending door derden. Programma van de CDO. 19.37 Morgen. Overzicht pro gramma's en mededelingen. 19.45 Journaal en sportberichten. 20.10 Cinemanie. Filmkwls gepresenteerd door Michel Follet. 20.55 Panorama. Actualiteiten. 21.45 Dallas. Bobby en JR vinden dat hun moeder er eens uit moet. zodat Miss Ellie besluit naar het bal van de oliebaronnen te gaan. 22.35 Sporttribune. 23.05 Journaal. BELGIE BRT 2 19.00 Een vinger in de pap. Pro gramma voor jongeren tussen 12 en 15 jaar. Vandaag een toneelstuk .an het Speeltheater: Pas maar op... of anders (deel 1). 19.37 Morgen. Over zicht programma's en mededelingen. 19.45 Journaal en sportberichten. 20.10 Rapport *81. Herhaling van een programma over het huldigemuziekle- ven In België. 21.05 Premiere. Jo Roepcke presenteert filmnieuws. 21.55-22.40 Ge kent de weg en de taal. Herhaling van een documentaire over de zin van het dorpsleven. De film werd gemaakt In Wannegem en BELGIE FRANS 1 17.15 ONEM. Informatie voor werk zoekenden. 17.25 Plein jeu. Geva rieerd jeugdprogramma. 19.08 Ce eoir. Actualiteiten, editie Namen, Lu xemburg en Waals-Brabant. 19.25 Flash minute papillon. Tips voor consumenten. 19.30 Journaal. 19.55 Autant savoir. Les sinistres de l'egll- se. 20.20 Inspecteur la bavure. Fran se satirische politiekomedie van Clau de Zidi (1980). Korte inhoud: De zoon van een omgekomen politiecommis saris is in opleiding voor inspecteur. Door een toeval raakt hij bevriend met een gangster, wiens ware identi teit hij niet kent. 21.55 Le caroussel aux images. Filmprogramma van Se- lim Sasson. 22.50 Journaal. BELGIE FRANS 2 18.00 Pour tout l'or du Transvaal. Frans-Belgische serie. Zesde afl.: De oorlog loopt teneinde. Enkele Boe- ren-commando's blijven verder vech ten. Dit schept een sfeer van onveilig heid. 19.00 Presence protestante. Het Koninkrijk Gods onder ons. Met de zanger Theo Mertens. 19.30 Nieuws voor doven en slechthoren den. 19.55 La vie de Berlioz. Biogra fische tv-serie van Jacques Trebouta. Met: Daniel Mesgulch en Robert Rim baud. Eerste afl.: In 1882, nog geen twintig jaar oud. verlaat Hector Ber lioz zijn geboorteplaats om In Parijs te gaan leven. 20.50 Le monde du baroque. Documentaire serie over barok. Vierde deel: Het kruis van het zuiden. 21.45 Concerts en contras- tes. Concert nr. 4 in re mineur voor viool en orkest van Henri Vieuxtemps, vertolkt door het Filharmonisch Or kest van Luik. 22.20-22.55 Carnets du court metrage Beige. ENGELAND BBC 1 16.55 Play school. 17.20 Mighty Mouse. Tekenfilmserie. 17.25 Jacka- nory. 17.40 Huckleberry Finn and hie friends. 18.05 John Craven's neweround. 18.10 Blue Peter. 18.35 Kinderfilmpje. 18.40 Journaal. 19.00 Nationwide. 20.15 Tomorrow's world. 20.40 Top of the pops. Hitpa rade. 21.10 Christmas special. 22.25 Tenko. Serie. 23.20 Sinatra in con cert 00.55 Journaal. ENGELAND BBC 2 16.05 Wielrennen. 16.55 Carlton Browne of the Foreign Office. Engel se humoristische film van Roy Boul- tlng en Jeffrey Dell (1958). Met: Terry Thomas, Peter Sellers, Luclana Pao- luzzi e.a. 18.25 Tekenfilmpje. 18.40 What on earth...! Natuurhistorische kwis. 19.10 Eurekal Over het uitvin den van voorwerpen. 19.40 Teken- filmpje. 19.45 Journaal. 19.50 Mutiny on the Bounty. Amerikaanse avontu renfilm van Frank Lloyd (1935). Met: Charles Laughton, Clark Gable, Fran chot Tone e.a. 22.00 Yes minister. Serie. 22.30 The much loved music show. 23.20 Cold and frozen people. 23.50 Chris Barber. 00.35 Journaal. ENGELAND ITV 16.00 Big business. 16.20 The Crim son pirate: (1952) film met Burt Lan caster. 18.15 Emmerdale farm. 18.45 Nieuws. 19.00 About Anglia. 19.20 Arena. 19.35 Crossroads. 20.00 The two of us. 20.30 The lady vanishes (1979) film met Elliott Gould. 22.20 Nieuws. 22.30 The Kingfisher. 00.00 A Christmas Carol Concert. 00.30 Lou Grant. 01.30 Dagsluiting. Televisie morgen NEDERLAND 1 NOS 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. NCRV 16.00 Showroom. Herhaling van 16 december. 17.00-17.15 Bijbels pren tenboek. Nieuwe, tiendelige serie voor de jeugd met verhalen uit het Nieuwe Testament. De verhalen wor den vertelt door middel van sfeervolle tekeningen (van Alan Pary) en een voudig taalgebruik. NEDERLAND 2 DUITSLAND 1 10.00 Overzicht programma's. 10.30 Schaapjes tellen. Kinderprogramma. 11.45 De hemolladder. Religieuze do cumentaire. 1 :5 Op een dag in Ga- lilea. Amerikaanse verfilming van het bijbels kerstgebeuren door Bernie Kowalski (1978). Met: John V. Shea, Madeline Stowe en Jane Wyatt. 14.00 Kat met hoed. Tekenfilm. 14.30 Wachten op het Kerstkind. 16.00 Happy Weihnachten, Senor. Buiten landse kerstgebruiken in Duitse huis kamers. 16.45 Het circus moet spe len. Het Sarrasanl-clrcus In financiële moeilijkheden. 17.30 Laat ons Chris tus eren. Evangelische kerstvesper. DUITSLAND 2 us. Deense documentaire: met 11 honden op het eeuwige ijs van Groen land. 10.50 Geen tijd te verliezen. 11.30 De geest van Mirabelle. Tv-film naar werk van Siegfried Lenz. Verha len uit het dorp Boilerup. 13.05 Jour naal. 13.10 De wonderbaarlijke nacht. Een getekend kerstsprookje. 13.35 Kerstoratorium BMV 248. Van Johann Sebastian Bach. Muzikale lei ding: Nikolaus Harnoncourt. 14.55 Journaal. 15.00 Wildwater-Sam. Amerikaanse avonturenfilm van Keith Larsen (1976). Met Keith Larsen in de rol van Sam. 16.30 'Ik win!,,' Sport - ook een geschenk. 17.00 Eenvoudige gaven. Zes kerstverhalen In fotomon tage en animatie. 17.55 Alle jaren weer. De mooiste Duitse kerstliede- DUITSLAND 3 WDR 16.00 Spencers vakantietips. 16.15 De slokop. Kerstfilm van Hans- Jorg Martin naar een vertelling van Karl-Heinz Gies. 17.05 Laat ons naar Bethlehem gaan kijken. Filmreporta ge over de diverse kerstkribben door de tijden heen. 17.35 Werken van Bach op Silbermann-orgels. Orgel muziek van Bach uitgevoerd door Herbert Collum en Hans Otto. 18.00 Het programma met de muis. BELGIE BRT 1 15.30 De leeuw, de heks en de kleerkast. Herhaling van een teken film naar het eerste deel van C.S. Le wis 'The chronicles of Narnia'. 17.00 De witte berg. Herhaling van een re portage over de eerste Vlaamse Dhaulagiri-expedltie (Himalaya) in mei '82. 17.55 Jukebox. Boney M met Mary's boy child. 18.00 Tik tak. Peu terserie. BELGIE FRANS 1 12.00-14.30 Teletekst. 15.00 L'ecran des vacances. Vakantieprogramma voor kinderen. 16.40 Chansons sou venirs. John William zingt Kerstliede ren. 17.40 Special Lollipop. Kinder programma in kerstsfeer. BELGIE FRANS 2 12.00 Zie België Frans 1. 18.00 Le Saint. Tv-serie met Roger Moore. Afl.: Geld maakt niet gelukkig. ENGELAND BBC 1 14.00 Fall of the Roman empire. Amerikaanse historische film van An thony Mann (1963). Met: Sophia Lo- ren, Stephen Boyd. Alec Guinness e.a. 16.55 Play scnool. 17.20 Mighty Mouse. Tekenfilm. 17.25 Jackanory. 17.50 Hong Kong Phodey. Tekenfilm serie. 17.55 Crackerjack. ENGELAND BBC 2 15.00 The Islanders. 15.30 Cold from... 16.30 The book game. 16.40 Christmas carol. 16.55 I'm all right, Jack. Engelse satirische film van John Boulting (1959). Met: Peter Sel lers, Ian Carmichael, Margaret Ru therford e.a. ENGELAND ITV 11.55 The dollar bottom. Christmas treat. 13.00 14.00 News at One. 14.2( news. 14.30 Christmas 15.00 We six kings. 15.20 Ton: the dog that saved H6 17.15 Strawberry Ice. Radio vandaag HILVERSUM 1 - 16.02 (NCRV) Goudenregen 1 ble - 16.30 Voor de kleuters Stad en land: Friesland - 17.1 geur en prikkeldraad - 18.06 teiten - 19.02 Muziek in de vj 20.03 Kerstzangprogramma Magazine over hobbies, toeriL_,. - 22.03 Sportprogramma Pk" (NOS) Met het oog op morgfeg HILVERSUM 2 A - 18.10 Het Europa van de Elf1 Qc Politieke partijen - 18.30 llit gramma - 19.00 Tussen dek 19.10 Berichten uit het achl 19.20 Nieuwe ontwikkelingeiflte gelijkheden, de invloed op dfl^g leving en onze verantwoord. voor wetenschapsbeoefening^ Radio Vitrine - 20.30 Spetgns 21.30 Teleac - 22.50 Ter ove<| 23.00 (NOS) Hobbyskoop. HILVERSUM 3 - 18.03 (NOS) De avondspitiL-i (TROS) De Engelse popmuzf. jaren '50 en '60 (17) - 20.02 MUIS disco-show 22.02 Sesjunk <4, Wim van Putten. HILVERSUM 4 Öa - 16.40 Theologische verkerf 17.00 Overname Hilversum 2l (NOS) Sabine Meyer (klarlnei Wolfram Lorentzen (piano) |n Onder de groene linde - 21.11 landse muziek - 22.00 Muzie, Middeleeuwen en RenalsJ 22.30 Horizon. Radio morgen HILVERSUM 1 - 0.02 (KRO) Oogluik - mandsland - 6.02 OntbljtshoL-j Actualiteiten - 8.16 Muziek <T schieten - 8.53 Pastoor A.dgek' schelders - 9.03 Adres ontk 10.03 Muziek op bestelling!. Ratel - 11.53 Pastoor A C schelders - 12.03 Nu hoor ikjp 13.06 Actualiteiten - 13.16 T plet - 15.03 Jules de Corte om Familie luisterspel HILVERSUM 2 - 7.20 (VPRO) Radioniet Vpro - 9.05 Gymnastiek vrouw - 9.15 De werkbank - S kenningen in het oosten 1 Grammofoonmuzlek - 11.31'™01 Homonos - 12.00 Reglo-lokad dit Forum bespreekt het laatstelgj 13.10 De stem van de s|L minderheid - 14.33 Teleacl (VARA) Radionieuwsblad - fellj media deze week - 15.35 |en. HILVERSUM 3 - 7.02 (EO) Joy In the morn# Tijdsein - 9.03 De muzikale ft - 10.02 Muziek motief - 10.3 Ppp non stop - 11.03 Popsjol (VOO) Erik de Zwart - 13.30| Leeuwen - 15.03 Veronica tc| HILVERSUM 4 - 7.02 (VOO) Kerstprogramnl Werk van Charpentler, Muil# kovsky. Handel. Bach, Wolf-fl Lanford - 9.00 Het Concerlgr kest speelt de derde syrnl* Mahler - 10.45 Veronica Kertf Salzburger Festspiele 1982r (VPRO) Muziek In de DDR - f tweede beweging in het teket toets - 17.00 Overname Hilvf NIEUWSBERICHTEN Nieuwsuitzendingen zijn op H 1 elk heel uur, 24 uur per das versum 2 op elk half uur vanfr tot 17.30 uur, voorts om 7.tEert 13.00, 18.00, 20.00, 22,30 T uur. Op Hilversum 3 op elkL. van 7.00 tot 24.00 uur en HIIC™1 om 7.00, 8.00 en 13.00 uur. F

Leidse Courant | 1982 | | pagina 2