shal wordt steeds beter bezocht Mogelijk weer top- ijshockey in Leiden cht gewonden door gladheid Uniek duel SOMS KUNNEN KERSTDAGEN JAREN DUREN. AG -ÏD LEIDSE COURANT MAANDAG 20 DECEMBER 1982 PAGINA 3 Itig ongeluk istraatweg ENAAR Vijf mensen zijn gister- I zwaar gewond geraakt en drie auto's Bn totaal vernield bij een ernstige aanrij- p de Rijksstraatweg in Wassenaar. Het werd veroorzaakt door een 25-jarige ïkaan, die tijdelijk in Wassenaar woont, jgeerde de doorgetrokken streep en ging i auto stilstaan op de Rijksstraatweg |cle links de Paauwlaan in te kunnen i De bestuurder van een achteropko- b auto, een 18-jarige Hagenaar botste te- Ie achterkant. Daardoor belandde de ikaan op de verkeerde weghelft en vervolgens daar nog een keer aangere- >or een tegenligger. Zij werd op haar fnog door een vierde auto aangereden. }2-jarige Amerikaan, passagier in de ikaanse auto verkeert nog in levensge- Aanranding Terweepark LEIDEN Een 23-jarig meisje is in de nacht van za terdag op zon dag aangerand in het Terwee park. Zij werd om kwart over een door een man de bosjes inge- sleurd en op de grond ge worpen. Zij wist los te ko men door zich hevig te ver zetten. Sfeer voorop in concert van Leidse Cantorij LEIDEN Ook de Leidse Cantortij droeg haar steentje bij aan de Kerstviering in Leiden en wel met een Adventsconcert gisteren in de Hooglandse kerk. De sfeer ervan verschilde de vele andere Kerstconcerten, die in Leiden en omstreken te beluisteren zijn en wel door te kiezen voor een Engelse repertoire, een specialiteit van de leider van de Cantorij en organist van de Hooglandse kerk, Joop Brons. De indruk die zij maakte, was primair die van een kerk koor, die de dienst met een zuivere en ingetogen klank uiterst aan genaam kan opluisteren, niet een koor, dat door haar kernachtige samenzang artistiek weet te boeien. Ook de tussenspelen op het or gel door Joop Brons straalden een geringe artistieke pretentie uit en betekenden weinig meer dan een afwisseling in klank. Persoon lijker gekleurd was de stem van Rachel Ann Morgan, een Engelse sopraan, die met haar warm vibrerende, gepassioneerde stem een profane klank in deze dienst bracht van aanzienlijke diepgang. Kortom, sfeer in overvloed, waar de samenzang tot slot een schepje bovenop deed. Het zingend opkomen en weggaan van de koorleden onderstreepte het overwegend religieuze karakter van de avond. DIRK VOOREN Vijftig ontslagen bij Reed Company LEIDEN Vijftig personeelsleden van Reed Rock Bit Compa ny aan de Leidse Rooseveltstraat staan over enkele weken op straat. Voor de resterende 120 personeelsleden van dit bedrijf zal werktijdverkorting worden aangevraagd. Deze maatregelen houden verband met een stagnerende afzet van beitels voor boorkoppen, het produkt dat door de firma wordt vervaardigd. De beslissing omtrent de ontslagen is niet onverwacht gekomen. Al enkele weken onderhandelden de vakorganisaties FNV en CNV met de directie van deze dochteronderneming van de Amerikaanse multinational. Belangrijk onderdeel in die bespre kingen was de angst van de bonden, dat het bedrijf de produktie vanuit Nederland zou overhevelen naar de vestiging in Singapo- De onderhandelingen hebben er niet toe geleid, dat de vijftig arbeidsplaatsen konden worden behouden. Wel is voor de ge troffen werknemers een afvloeiingsregeling tot stand gekomen. De directie zal in de komende dagen dit sociaal plan met de werknemers bespreken. JsfDERHANDELINGEN GEMEENTE MET WESTLAND UTRECHT VERLOPEN MOEIZAAM stej)EN Terwijl de ■rin^tsers dagelijks hun draaien op het ijs hal aan de Vondel- wordt er nog steeds lam) onderhandeld de verkoop van de Worden de ge- ite en eigenaar West- Utrecht het eens, dan >t voor de schaatsers Jopen. De gemeente z| bij haar standpunt. It de ijshal gemeente- :zit, dan wordt deze verbouwd tot een tal. Dit tot groot ver van de heer P. Beers G;Jde Exploitatie Maat- -t.fcpij Ijsbanen (EMY), s Miogmaals benadrukt, Ie exploitatie van een Leiden een re zaak is. De heer wijst op de bezoe- tallen van de laat- ee maanden. Het ;de gemiddelde van zpekers per dag is d en daarom ver dubt de heer Beers, dat ?evs|it schaatsseizoen met -f nieer gering verlies zal daliten. vakhal is eigendom van de an(land Utrecht Hypotheek- teri Deze bank wil de ijshal pen en onderhandelt i ver met de gemeente. £ai e hal dit jaar niet leeg te staan, werd besloten de de hal te laten exploite- De besprekingen tussen imeente en de Westland :ht zijn nog gaande. Vol- de heer Beers bood de ge- te eerst een bedrag van nmiljoen, maar is het bod twee miljoen ouder D. Tesselaar zegt bedragen niet te willen Itigen of te ontkennen: tempo in de onderhande pip ligt laag. Het woord is - an de Westland Utrecht. Roeten zich nu intern be en bepalen wat ze wil- (N0 len. Er zijn verschillende mo gelijkheden. De Westland kan de baan verkopen of men kan de hal verhuren." Aldus de wethouder, die zegt dat de ge meente de ontwikkelingen af wacht. De heer J. Kool van de hypo theekbank blijft ook erg vaag over de onderhandelingen. Hij zegt, dat de gemeente met nieuwe voorstellen is gekomen en dat beide partijen hun standpunt aan het bepalen zijn. Kool is duidelijk minder optimistisch dan enkele maan den geleden, toen hij zei, dat de gemeente en de Westland het in principe eens waren ge worden: „Er moeten nog een paar kleine zaken worden af gehandeld," zei hij destijds. Nu zegt hij: „Er bestaat een kans, dat wij met de gemeente tot overeenstemming komen, op welke termijn weet ik niet," aldus Kool, die geen bedragen wil noemen. Ook wil hij niet bevestigen, dat de gemeente een lager bod heeft uitge bracht. Belangstelling De heer Beers meldt, dat de ijshal volop in de belangstel ling van de schaatsers staat. „Door allerlei omstandigheden hadden we een erg slechte start. Eind oktober was het be zoekersaantal in Leiden in vergelijking met de banen in Enschede en Dordrecht veer tig procent minder. Eind no vember lag Leiden tien pro cent voor op die twee ijshal len." Aldus de heer Beers, die optimistsch meldt, dat hij zijn buget wel zal halen. Volgens de exploitant moet er 970.000 gulden worden omgezet, 180.000 gulden daarvan moet door het houden van zomer- activiteiten bijeen worden ge bracht. Dat laatste is een groot pro bleem, zegt Beers: „Omdat de gemeente ons in onzekerheid laat, kunnen wij geen contrac ten voor het zomerseizoen af sluiten. Dat heeft ons als ruim een ton gekost. Het schaatssei zoen sluiten we met een zeer LEIDEN Als de ijshal niet wordt verbouwd tot sporthal, dan wordt er in het komende seizoen in Lei den weer ijshockey op eerste-divisie niveau gespeeld. De heer P. Beers, die spreekt namens exploitant EMY, zegt dat er al een compleet team is, dat zo aan de com petitie kan beginnen. De heer Beers meldt, dat de fi nanciering van het team helemaal rond is. Volgens hem is er een sponsor die een fors bedrag ter beschik king stelt, een andere geldschieter zorgt voor 30.000 gulden, het vervoer van de spelers is geregeld, de kle ding en het materiaal worden voor honderd procent ge sponsord en is er een sponsor die alle ijshuur voor het team betaalt. De heer Beers meldt, dat de spelers niet worden betaald, maar dat zij zelf hun contributie voor de vereniging moeten opbrengen. De heer Beers, die niet in details treedt, zegt dat de financiering niet af hankelijk is van de toeschouwers. „De kosten zijn vol ledig afgeschermd," zegt hij. Als de Leidse ijshal toch sporthal wordt, dan gaat hetzelfde ijshockeyteam on der dezelfde voorwaarden in Rotterdam spelen. P. Beers wijst op de cijfers: „Exploitatie van de ijshal is een haalbare zaak." gering verlies af, het zomersei zoen levert een groter verlies op. Beers zegt, dat hij wil we ten waar hij aan toe is. Hij wil weten of de gemeente de hal koopt ja of nee. „Als Leiden de hal niet koopt, dan betekent dat voor ons een enorme scha depost." Volgens Beers heeft hij regelmatig contact met de gemeente gezocht, maar werd daarop niet gereageerd. De ex ploitant zou graag met de ge meente samenwerken: „Geef mij twee jaar de kans en ik laat zien dat de exploitatie van een ijshal goedkoper is, dan van een sporthal. „Het is onverantwoord de ijs hal te verbouwen. Ik heb een enquette gehouden onder de bezoekers en daaruit bleek, dat 75 procent van de schaat sers uit Leiden komt. Wethou der Tesselaar zegt, dat in Lei den geen ijshal nodig is. Dat is niet waar," meent Beers, die beweert dat het verbouwen van de hal minstens twee mil joen gulden kost. „De gemeen te zegt, dat dat voor acht ton kan. Dat is onmogelijk." Zes ton Jan Duivesteijn van de direc tie sport en recreatie van de gemeente lacht als hij dat be drag van twee miljoen gulden hoort: „Voor zes a zeven ton verbouw ik die hal. Het wordt geen super de luxe gebouw, maar een recreatie-sporthal waar gewoon een goede vloer in wordt gelegd en waar kleedkamers in moeten ko men. Verder moet de verlich ting worden aangepast." Aldus Duivesteijn die meldt, dat wanneer de gemeente de hal koopt, die vast en zeker wordt verbouwd. „Ik zeg niet dat een ijshal in Leiden onzin is, maar we moe ten prioriteiten stellen. Er is een zeer grote behoefte aan een sporthal." Ook eventuele samenwerking met de EMY wijst Duivesteijn resoluut van de hand. „Als die ijshal kan blijven draaien, dan is dat pri ma. Maar dan wel zonder ge meentelijks steun. Samenwer king is onzin, als er verliezen worden geleden, dan mag de gemeente het tekort zeker aanvullen." Aldus Duivesteijn, die opmerkt: „Als Beers zegt, dat hij die hal rendabel kan maken, waarom wil de West land Utrecht die dan zo graag verkopen." Volgens Duivesteijn kunnen in de hal drie sportvelden worden aangelegd. Een derge lijke oplossing (verbouwen van de ijshal) is veel goedko per dan het bouwen van een nieuwe sporthal. Volgens Dui vesteijn kost een dergelijke hal ruim vijf miljoen gulden, ex clusief grondkosten. KEES VAN HERPEN Geen krant ontvangen? Bel tussen 18.00 en 19.00 uur, za terdags tusen 14.00 en 15.00 uur, nummer 071-122248 en uw krant wordt nog dezelfde avond nabezorgd. mini INTALLEN AUTO'S BIJ SLIPPARTIJEN BETROKKEN )EN/STREEK De ieling opkomende Iheid heeft in de nacht zaterdag op zondag namelijk tussen half en drie uur voor rsulallen aanrijdingen ge- udi d. Daarbij vielen voor r bekend twee ge- den in Leiden en in. regio zes. De Leidse nfie noteerde het re- aantal van 41 aanrij- [gewonde viel op de rijks- Mé bij de Rijnbrug in de Jing Wassenaar. Een serie 4 zeven auto's botste daar de gladheid op elkaar. auto's werden zwaar be- jdigd en één, de laatste, p totaal vernield. De passa- 6 in deze auto, een 24-jari- rouw uit Den Haag moest behandeling naar het jflemisch Ziekenhuis Lei- 1 worden gebracht. Op de j|we Mare brak een 17-jari- Jingen een been nadat hij 4 zijn brommer slipte. An- botsingen deden zich r op de Rijnsburgerweg en fammenschansweg. Op de «burgerweg week een 20- Noordwijkse automobi list uit voor een medewegge bruiker en raakte in een slip. Daarbij botste hij op een ge parkeerd staande auto. Beide voertuigen werden totaal ver nield. Op de Lammenschans- weg raakte een 21-jarige vrouw uit Voorschoten in de slip toen zij richting Lamm- menschansplein reed. Zij be landde tussen de bomen in de middenberm en haar auto werd ook totaal vernield. Zondagmiddag moest de brandweer in Leiden een aan tal maal in actie komen, niet vanwege de gladheid maar wegens het stormachtige weer. De feestverlichting in de Bree- straat werd 's middags door de brandweer verwijderd toen de bevestigingsdraden het dreig den te begeven. Even later werd de brandweer te hulp ge roepen op de Willem de Zwij- geriaan waar een boom was omgewaaid. Terwijl deze in ongeveer tien minuten tijd in stukken werd gezaagd werd het verkeer omgeleid. Ook el ders in de stad sneuvelde een boom en een paar lantaarnpa len. Streek Op de provinciale weg 5 bij Rijpwetering raakten in korte tijd zeven auto's van de weg. In Sassenheim gebeurden drie aanrijdingen, waarvan één op de rijksweg 44, waar twee be stuurders uit Amsterdam el kaar inhaalden. Beiden raak ten in een slip, maar niemand werd daarbij gewond. Ook in Noordwijk werd veel blikscha de genoteerd na een tiental aanrijdingen door de gladheid. Bij andere aanrijdingen raak ten tenminste zes mensen ge wond. Een 23-jarige inwoner van Noordwijk en een 30-jarige Leidenaar zijn zondagmorgen rond een uur naar het Acade misch Ziekenhuis Leiden ge bracht na een aanrijding op de Haarlemmerstraatweg in Oegstgeest. De Noordwijker reed in de richting Sassenheim en de Leidenaar in de richting Oegstgeest. Beiden raakten in een slip. Een derde auto, be stuurd door een 42-jarige man uit Oegstgeest, kon niet meer om de beide auto's heen. De bestuurder raakte echter niet gewond. De Noordwijker moest door de brandweer uit zijn auto worden gehaald. Bij Leiderdorp klapten rond vijf uur zondagmorgen drie auto's op de rijksweg 4 op el kaar door de gladheid, dat ge- Dit bleef van twee auto's over na een slippartij op de Rijnsburgerweg. beurde in de richting Amster dam net over de brug, die erg glad bleek te zijn. Twee men sen raakten zwaar en twee lichtgewond bij deze aanrij ding. Allen zijn naar het Aca demisch Ziekenhuis Leiden overgebracht. Een duel tussen twee burgemeesters. Deze niet alledaagse ge beurtenis vond zaterdagmorgen plaats op de schietbaan van de Leiderdorpse schietvereniging „De Vrijheid" in het sport- en re creatiepark „De Bloemerd". Daar nam Leidens eerste burger mr. C. Goekoop fiet in schotvaardigheid op tegen zijn Leiderdorpse collega M. v.d. Have. De ontmoeting was gearrangeerd ter gele genheid van de eerste Zuidhollandse luchtgeweer- en pistool kampioenschappen voor gehandicapten georganiseerd door de Leidse gehandjeaptensportvereniging „De Sleutels". Het treffen tussen beide burgervaders werd beslist In het voordeel van de heer Goekoop. Met vier van de vijf schoten in de roos toonde hij zich een bekwaam schutter, al mocht de heer Van der Have met drie voltreffers ook niet ontevreden zijn. De Leidenaar K. van Zeijst werd Zuidhollands kampioen. In klasse A 3 bleek hij de sterkste. F. Kraanen en K. Relbesteln, beiden lid van „De Kame leon" uit Den Haag, eindigden als tweede en derde. In klasse B werd J. van Rossen „De Kameleon" eerste, gevolgd door W. Leeflang „De Sleutels" en P. de Rie „Drechtstede" uit Dor drecht. De gehadicaptensportvereniging „De Sleutels"; die in 1984 25 laar bestaat, kan teruazien od een qeslaagd toernooi. Ledenvergadering CDA In restaurant Wienerwald aan de Steenstraat wordt vanavond om acht uur een openbare ledenvergadering van het CDA gehouden. Om negen uur spreekt de heer L. Brinkman, minister van Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur over bet onderwerp „Een nieuwe winter, een nieuw geluid. Theosofisch Genootschap Het Theosofisch Genootschap houdt morgen een voor dracht over 'Inwijding in de Mysteriën'. De bijeenkomst heeft plaats in de Bierdeghel II, Nieuwe Rijn 52 en begint om acht pur 's avonds. De toegang is vrij. Godard In het K&O gebouw aan de Oude Vest wordt morgen de film 'Sauve qui peut (la vie)' gedraaid. Deze film uit 1980 is geregisseerd door Jean-Luc Godard, de hoofdrol wordt gespeeld door Isa belle Huppert. Go dard maakte de film na twaalf jaar van het film front weg te zijn geweest. De voorstelling begint om acht uur 'savonds. Kaarten bij K&O tel. 141141. Open middag In het Anatomisch-Embryologisch Museum wordt vrijdag een tweede open middag gehouden. Dit museum is verder nooit voor publiek open. Men kan er een verzameling van preparaten en modellen van het menselijk lichaam zien Tevens kan men zaken bekijken als het skelet van de 2.50 lange reus Cajanus uit Spaarnwoude en het muizenorkest. Belangstellenden kunnen zich tot en met woensdag aan melden op telefoonnummer 148333, toestel 3133 of 3665. Bach-cyclus De violist Wiktor Liberman en de pianist Alexander Warenberg geven woensdagavond in het K&O gebouw aan de Oude Vest 45 een concert, dat bestaat uit sona tes voor viool en piano van Johann Sebastian Bach. Het concert begint om kwart over acht. Kinderfilm In de kapelzaal van het K&O gebouw aan de Oude Vest wordt woensdagmiddag de tekenfilm „Drie kleine beer tjes" gedraaid. De film is geheel Nederlands gesproken. De aanvang is half drie, kaarten zijn verkrijgbaar bij K&O tel. 141141. Zangdienst Op Tweede Kerstdag is er in de Zuiderkerk aan de Lammenschansweg een interkelijke zangdienst. Voor ganger is de heer J. W. Hoffenaar. Medewerking wordt verleend door het Interkerkelijk Jeugdkoor „Trum pets of the Lord" uit Sassenheim onder leiding van Giel Hennekes en het gemengd koor „Vox Laeta" uit Roelofarendsveen onder leiding van Jan v.d. Meer. De zangdienst begint om 19.00 uur. LVC In het leids Vrije Tijdscentrum heeft dinsdagavond een feest plaats waarbij op zullen treden: Black Rose, de Sire nes, de 16 mansband, de Broddleband en het Verzetskaba- ret. De opbrengst van dit alles is bedoeld voor de Stichting Wegloophuis Leiden. Het feest duurt van tien tot twee uur. Kijk- en doe-middag In het Rijksmuseum van Geologie en Mineralogie aan de Hooglandse Kerkgracht 17 wordt dinsdag en woens dag een „kijk- en doe-middag" voor de jeugd van zeven tot twaalf jaar oud gehouden. Men vertoont de film „Ontdekkingsreis door de tijd", die een overzicht geeft van de geschiedenis van het leven op aarde. Vervol gens kunnen de kinderen één van de dieren, die vroe ger leefden, met klei namaken. Gratis toegangskaar ten voor deze middagen, die van half drie tot half vijf duren, zijn verkrijgbaar in het museum. Kerstconcert Gewestelijk Orkest voor Zuid-Holland en het koor Ex Ani mo geven dinsdagavond een concert in de Stadsgehoorzaal aan de Oude Vest. Medewerking wordt verleend door de pianiste Genny Zacharieva, die voor dit concert speciaal uit Bulgarije overkomt en door Tijn van Eijk, die het cla- vecimbel bespeelt. Op het programma staan werken van Wagner, Schumann, Mozart, Telemann en Bach. De voor stelling begint om kwart over acht. De toegangsprijs be draagt 16,50Voor K&O inschrijvers is dat 14,50CJP- houders moeten een tientje betalen. ADVERTENTIE Aan de kerstdagen hebben we vaak goede herinneringen. CJ geeft er een extra accent aan met een geschenk van blijvende waarde. En dat vindt u bij Siebel. Zeker nu Siebel zijn 7(>jarig jubileum met een aantal mooie aanbiedingen viert Stuk voor stuk bestaan deze uit sieraden van tijdloze schoonheid, üw persoonlijke keuze is er zeker bij. Hier ziet u een paar voorbeelden. SIEBEL HEEFT ER MEER VAN. Gouden alliance-ring met 7 briljanten. Nu 395,- Met 5 grotere briljanten 495, Wit- of geel gouden rivière- oorknoppen met 2 tot 16 briljanten van 375.- tot 3975,- Afgebeeld met 16 briljanten 029 kar 1170,- Hebt m nog geen gaatjes in de oren? Bij Siebel gaat dit pijnloos en sterieL Inclusief de bolletjes voor 1730 Wit- of geel gouden choker- collier met 6 briljanten (0.19 kar, wsi wit) in de vorm van een blad 1895,- Bijpassende ring 925.-, oorknoppen 1450,- Gouden hanger in blok-of schnjfletter, met bhljant. van A tot Z125.- Jubileumphjs 99,- Een letterhanger in zilver 10,- De prijzen van deze hangers zijn exdusief colliers. Gouden colliers in lengtes van 36 tot 90 cm vanaf 39,- In zilver vanaf 7.- Wit- of geel gouden rivière-ring met 7 briljanten (0.18 kar.) van 750.- voor 495,- ;t 7 saffieren, robijnen of smaragden van 275.- voor 175,= Deze 4 ringen te zamen van 1575,- voor 975,- Den Haag. Lange Poten 911. Rotterdam. Stadhuisplein 24 28- (Jtrecht. Bakkerstraat 27 29 Haarlem. Grote Houtstraat 63-65. Amsterdam, Kalverstraat 121 123. Lid van de Beurs voor den Diamanthandel

Leidse Courant | 1982 | | pagina 3