„Dikke Piet" nog steeds een bezeten ballenvanger Ommezwaai bij Elfstedentocht voetballerlei ■g-SIJTHOFF PERS REIZEN METUW KRANT NAAR DE WINTERSPORT ^sportuitslagen 45RT" LEIDSE COURANT ZATERDAG 18 DECEMBER 1982 PAGINA 9 ie boete iy-rijder ;jS De Westduitse Idkampioen rallye- Iji, Walter Röhrl, zal loete van bijna 30.000 h moeten betalen hij zonder geldige van de prijsuitrei- iVan de FISA in Pa- vertegenwoordigd atufti0 bij'rijder Christi- irei£istdörfer. De andere T wereldkampioenen, Keke Rosberg (for- ^j^l) en de Belg Jackie (endurance), waren Parijs verschenen. Lotus gaat door LONDEN De toekomst van de Lotus formule 1-renstal is ondanks het overlijden van ei genaar en constructeur, Colin Chapman verzekerd. Volgens een woordvoerder van Lotus zal de renstal in 1983 normaal uitkomen. De contracten met de rijders Elio de Angelis (Ita) en Nigel Mansell (Eng), de sponsors en Renault, de nieu we leverancier van de moto ren zijn nog door Colin Chap man gesloten en worden uitge voerd,aldus de woordvoerder. De leiding van de renstal is in handen gekomen van Peter War. Handbalwinst voor Nederland MONTBARD De Neder landse zaalhandbalploeg heeft zijn eerste wedstrijd voor het toernooi in Frank rijk gewonnen. In Mont- bard werd Israel met 22-17 na een ruststand van 11-7 verslagen. Topscorer bij Nederland was Jan Willem Hamers met vijf treffers. De overige treffers waren van Cees Meeuwisse (4), Rene de Bakker (3), Lam bert Schuurs (2), Bert Bou wer (2), Patrick van Ol- phen (2), Nanne Prevo (2), Nico Beekman (1), Kees Kooij (1). Vette winst WK Spanje ZURICH Het wereldkampioenschap voetbal in Spanje, het eerste eindtoernooi met 24 deelnemende landen, heeft een winst van tachtig miljoen gulden opgele verd. Het Argentijnse toernooi had vier jaar eerder een batig saldo van 57 miljoen gulden. De totale inkomsten bedroegen 145 miljoen gulden, waarvan 92 miljoen uit de opbrengst van stadionreclame en tv-rechten. De twee miljoen toegangs kaarten, die werden verkocht, leverden 53 miljoen op. De winst uit Spanje zal vol gens de vaste sleutel onder de betrokke nen worden verdeeld. De FIFA steekt zelf tien procent in de zak, de Spaanse organi satoren, de voetbalbond, krijgen 25 pro cent. De rest gaat naar de 24 deelnemende landen, waarbij verdeeld wordt naar het aantal gespeelde wedstrijden en de hoe veelheid bezoekers die getrokken werd. Sie verrast Schapers GOIRLE Ton Sie heeft gisteren tijdens het NK in- doortennnis kampioen Mi- chiel Schapers uitgescha keld. Sie, met 27 jaar een laatbloeier, plaatste zich voor de halve finale door Schapers met 3-6, 6-4, 6-3 terug te wijzen. Naast de Zaandammer bereikten Huub van Boeckel, Mare Albert en Marin Koek de laatste vier. Bij de dames veroverden Marcella Mes- ker, Karin Moos, Hellas ter Riet en Yvette Flu een halve-finaleplaats Vlotte eliminatie tafeltennissers STRAATSBURG Henk van Spanje en de in Nederland spelende Brit Bob Potton zijn in de eerste ronde van het toernooi om de Open Franse tafeltenniskampioen schappen in Straatsburg uitgeschakeld. Van Spanje verloor in drie games van de Engelsman Carl Prean, Potton moest in vijf games buigen voor de Pool Andrzej Grubba. Bij de dames doorstond Ellen Bakker de kwalificatieronde. De Neder landse versloeg Tone Folkeson uit Noor wegen in vier games. De Nederlandse da- mesploeg werd in de kwartfinale door de Sovjet-Unie geeljmineerd (1-3). Nederland had de laatste acht bereikt doordat Zwe den niet kwam opdagen. De herenploeg werd in de kwartfinale met 0-3 uitgescha keld door Frankrijk. Moeilijkheden voor Van Bracht BERKHOUT Bij het Nederlands kampi oenschap biljarten driebanden heeft Ed van de Looij de leiding genomen in groep A. In groep B heeft Verlouw de leiding. Van de Looij versloeg De Vries en Wijen burg. Rini van Bracht, de vijfvoudig Neder lands kampioen en wereldkampioen, staat tweede, hij verloor met 60-59 van De Vries en zal het vandaag moeilijk krijgen tegen Van de Looij. In groep B waren er in de eerste ronden twee remises: Verlouw-Dog gen en Van der Smissen-De Wilde. In de tweede ronde versloeg Verlouw Van der Smissen met 60-55. Door dit resultaat gaat Verlouw in groep B aan de leiding. ïee records smploegen An|[ENBURG Hoewel de up (landse zwemploegen tij- i. ude eerste dag van de om de Europa Cup in tot twee verbete- Nederlandse re- aboj kwamen, mocht bonds- ghulBert Sitters bepaald niet jen succes spreken. Van 0?rste drie Nederlandse tners plaatste zich zelfs én voor de finale, zodat I vraag is of de negende van de voorgaande ja- Ij de strijd om de Europa iehouden blijft, dames deed Annemarie Ippen het niet slecht. Op jO meter vrije slag, het jer waarop zij wereld- joene is, werd zij eerste ar serie, maar er waren dere series twee betere Op de 100 meter vlin- ging zij met 1.01.67 als over naar de finale. 4 maal 100 meter vrije rgden Annemarie Ver in (56,57), Ellen Voskes j, Desi Reijers (57,16) en 'van Bentum (55,25) met jd van 3 minuten 45,83 en voor een Nederlands keede record werd ver- li op de 4 maal 100 meter ilag estafette voor heren, pederlandse kwartet fi- fna 3 minuten 51, 37 se- Edsard Slingemann Frank Vijver (1.06,27), 5td Maasdijk (55,41) en J Kroes (50,96) waren ^jior verantwoordelijk. jjjp der Duim ft Hagen Hanger Hilbert van ,ajJuim komt in het eerste 'liikl P °*e meter voor J^rs tijdens de landen- rijd tegen Noorwegen in nger vandaag uit tegen t Hagen. De loting is: er sprinters: Hagen (Noo)-Van der fed). Ket (Ned)-Marchini (Noo): En- (Noo)-Ykema (Ned), Kuiper (Ned- I (Noo); Pedersen (Noo)-Uilkema fan der Pal (Ned)-Rönning (Noo); l-Karlstad (Noo). Schalij (Ned)-S. n (Noo); R. Falk Larssen er (Ned). 3000 meten Oxholm- Kramer-Nyland; Karlstad-Post; tn; R. Falk-Larssen-Vunderink; dames: Lundby (Noo)-Slam a (Ned)-Hojseth (Noo); Jensen h (Ned). Visser (Ned)-Njötun leter Limbach-Lundby; Jen- Visser-Hojseth; Njötun-Stam. SITTARD Piet Schrij vers, sinds donderdag 36 jaar oud en 97 kilo schoon aan de haak, is nog even gretig als op zijn negende, toen hij voor het eerst on der alle denkbare omstan digheden in elke gewen ste richting dook om zijn doel te vrijwaren van te gentreffers. Piet Schrij vers is al meer dan een kwart eeuw keeper en heeft al heel wat stormen moeten doorstaan, vanaf 1978 vooral, toen ook bij zijn huidige club Ajax al tijd wel iemand van me ning was, dat „dikke Piet" (of, naar keuze, de Beer) langzamerhand aan zijn laatste jaar als doelwach ter toe was. Er was ook steeds wel een stok om mee te slaan. Was het niet zijn zwaarlijvigheid, dan ging het wel om een krakkemikkige knie of fi nanciële perikelen. Wat dat betreft was er voor dit seizoen niets nieuws onder de zon, toen trainer Aad de Mos tijdens het Amsterdam-tour- nooi de voorkeur gaf aan Hans Galjé, die twee jaar daarvoor achter de brede rug van de voormalige bouwvakker min of meer onzichtbaar was ge bleven. Galjé faalde echter ho peloos tegen AZ '67 en Schrij vers had de slag opnieuw in zijn voordeel beslist. Morgen is hij de nestor van het Neder lands elftal in de strijd tegen Malta, zijn 39ste interland. Piet Schrijvers, een nog altijd beze ten ballenvanger, staat daar mee voor het eerst sinds ruim vijftien maanden weer in de basis van Oranje. „Afscheid heb ik nog nooit ge nomen", zegt hij grimmig. „En zo lang ik fit ben, zal ik ook voor de hoogste eer blijven knokken. Bij Ajax is dat het Oranje wint oefenduel tegen Fortuna S. SITTARD Het Neder- lands elftal heeft gisteren in Sittard een oefenwed strijd van driemaal 20 minuten gespeeld tegen een selectie van Fortuna S. Oranje zegevierde met 3-2 door doelpunten van Schoenaker (2) en Van Kooten. In de middagu ren bracht de selectie een bezoek aan het Tjvolista- dion in Aken, waar mor gen de wedstrijd voor de voorronden van het toer nooi om het Europees kampioenschap tegen Malta wordt gespeeld. Omdat het terrein dras sig was, kon er niet ge traind worden. Swill s8@ISkhMfc ïSkaa eerste, in wat groter verband het Nederlands elftal. Dat ik er tegen Malta weer sta, is na tuurlijk niet zo'n grote verras sing. Van Breukelen is gebles seerd en dan is het voor de bondscoach een kwestie van kiezen of delen. Omdat we erg aanvallend te werk zullen gaan is er behoefte aan een vent, die vanaf zijn 16-meter- gebied meespeelt. Het is zaak 90 minuten lang goed bij de les te blijven, als een soort tweede libero op te treden. Bij Ajax ben ik niet anders gewend. Door mijn routine kan ik ach terin wat gemakkelijk leiding geven, tegen een sporadisch aanvallend Malta is het be langrijk dat je de mensen op hun juiste plaats wijst". Het gesprek belandt bijna au tomatisch bij het verschil in mentaliteit van de jeugd van zijn generatie en die van nu. „De jeugd is anders, maar dat geldt in feite voor de hele maatschappij. Vroeger moest Piet Schrijvers verkeert de laatste weken in een goede vorm. Onlangs stopte hij in de wedstrijd tegen Feyenoord een strafschop van de Deen Nielsen. worden, nu zijn de bedjes wat meer gespreid. In denken en doen gaat het al lemaal wat te gemakkelijk". In zijn kritiek spaart hij ook clubgenoten niet. „Dat Wim Kieft en Frank Rijkaard bij de vorige interland in hun oude pak komen, terwijl ze net een nieuw hebben gekregen, dat kan er bij niet in. Die houding verbaast me. Dat Kieft toen te leurstelde, kan ik nog begrij pen, omdat hij een spits is die erg afhankelijk is van de bal len die hem worden aange speeld. Maar dat Rijkaard in de rust zegt, dat hij lood in de benen heeft, dat is onvoorstel baar. Dat zou hij bij Ajax niet hebben gedurfd, omdat het dan direct consequenties zou hebben gehad, hij het de week erop ook zou hebben kunnen schudden. Maar wat is er nou nog mooier dan op je achttien de al bij het Nederlands elftal zitten? Het is trouwens teke nend, dat bij alle clubs de jon geren zo snel na een wedstrijd weg zijn. Soms denk ik, dat ze het idee hebben met een of an der verplicht nummer bezig te zijn. En dat terwijl je betaald wordt voor het uitoefenen van een hobby, je niet de hele dag in een fabriek zit opgesloten, maar constant in de buiten lucht mag zijn. En wat het be langrijkste is, wérk hebt". Dat werk is voor Schrijvers in de loop der jaren niet lichter geworden. „Het is een stuk moeilijker dan vroeger. Het voetbal is veranderd^ Puur op de doellijn keepen, dat is er niet meer bij, dan ga je voor het gaas. Ik heb er nog steeds ontzettend veel lol in. Ik mag elke dag naar buiten voor mijn werk en voel me met al die jonge gasten om me heen met de dag jonger worden. Zo lang er geen echte blessures komen, stop ik dan ook voorlopig niet". Ook niet bij Ajax? „Mijn con tract loopt af en dan ben ik transfer-vrij. Ik weet echter niet wat de club wil, en kijk wel hoe het loopt. Weet je wat het is? Hoe meer ze aan mij twijfelen, hoe beter ik ga pres teren. Terugslaan kun je al leen op het veld. Ik ken mijn kwaliteiten. Ze hebben de laatste vijf jaar om een com plex van redenen aan me ge twijfeld maar ik sta er nog steeds. Ik wil best een stuk op leiding verzorgen, maar voor lopig wil ik wèl de kans blij ven krijgen te vechten voor die eerste plaats. Die positie onder de lat kun je niet met je mond afdwingen. Met de mond kun je alleen een eerlij ke kans afdwingen. En krijg je die, laat het dan op het veld maar zien". WILLEM PFEIFFER LEEUWARDEN De Vereniging „De Friesche Elf Steden" heeft gistermiddag een historische ommezwaai gemaakt. Met ingang van de eerstvolgende Elfsteden tocht zullen aan de wedstrijdtocht maximaal 300 schaatsers mogen deelnemen. Deelnemers, die aan de hand van de door de technische commissie marathon- schaatsen van de KNSB opstelde advieslijst zijn gese lecteerd. Tot die verregaande stap heeft het bestuur moeten besluiten nu tot dusver genomen beperkende bepalingen onvoldoende zijn gebleken. Mede door de bijna-tocht van dit jaar steeg het aantal leden in een seizoen van 4.500 tot 6.200. Daarbij mag het aantal wedstrijd rijders worden geschat op zo'n 800 a 1.000. Onverantwoord veel, oordeelde het bestuur, dat daarmee kwam met het voorstel van de limiet van 300 deelnemers aan de wedstrijd. Het ledental van de vereniging schommelde jarenlang rond de vierduizend. Door de groeiende belangstelling voor het mara- thonschaatsen tot zo'n 850 deelnemers, mag voor het Elfsteden- wedstrijdgebeuren een evenredig grote toename worden ver wacht. Voorzitter Kuperus: „Vanaf het moment, dat er een tijds limiet is ingesteld, kwam 50 procent van de deelnemers niet meer tijdig binnen. In 1963 was dat aantal maar 10 procent, maar het overgrote deel belastte wel de organisatie. Als er bij een eerstvolgende wedstrijd 1.500 a 2.000 rijders komen, dan kunnen we als bestuur daarvoor in het donker geen enkele ver antwoordelijkheid meer nemen. In 1963 vielen er al slachtoffers en velen moesten vrij snel worden afgevoerd. Technisch en praktisch wordt het in de toekomst onmogelijk zo'n groot aantal mensen de wedstrijd te laten rijden". Wedstrijdleider Gerrit van den Ham stelde, dat ter bescherming van de rijders, die zichzelf onderschatten, zal worden geselec teerd. „Iedere tennisser kan ook niet op Wimbledon meedoen en voor onze wedstrijd zijn redelijke normen niet te veel gevraagd. In eerste instantie zullen de 100 A-klassers van het marathon- schaatsen worden geplaatst, mits men zichzelf schriftelijk aan meldt. Behalve met enige dames kan de lijst verder worden aan gevuld met rijders uit de groep veteranen, E-klassers en ande ren, die zich selecteren tijdens de grote wedstrijdtochten vooraf Indien zij zich daar bij de voorsten rijden zullen de ongetwijfeld op de advieslijst worden geplaatst. Immers, kan iemand die wed strijden niet succesvol beëindigen, dan heeft hij in de Elfsteden tocht niets te zoeken". Toertocht Kuperus stelde namens het bestuur, dat de charme van de Elfs tedentocht voor een groot deel blijft zitten in de toertocht en dat daarom op geen enkele wijze de vele tonnen organisatiegeld zul len worden gestoken in het alleen houden van een wedstrijd. Ook zullen de A-klassers geen voorrecht genieten bij een even tuele start. Ook zij zullen zich moeten waarmaken. Ook het feit, dat de KNSB juist de marathonrijders verplicht de wedstrijden reeks op de kunstijsbaan te rijden, zal geen verschil maken. „We staan buiten de KNSB en ook buiten de conflicten, die er daar kunnen ontstaan", aldus zegt Kuperus. Uit een brief van de chef defensiestaf las de voorzitter voor, dat om budgettaire redenen wijzigingen zullen worden aangebracht voor wat de militaire medewerking betreft. Op de direkte steun verlening heeft dat geen betrekking, wel op de indirekte, waar door militairen voortaan op burgerbasis zullen moeten deelne men en geen gebruik meer zullen kunnen maken van door de fensie getroffen voorzieningen. Wel blijft de vliegbasis Leeu warden bereid om tegen vergoeding alle mogelijke hulp te ver lenen. Daarentegen heeft het bestuur de genie niet meer nodig, omdat men zelf met zolderschuiten eigen bruggen gaat slaan op de daarvoor benodigde punten. irtwereld ^eidCAVALLO De Zwit- n Erika Hess heeft gisteren te iancavallo een slalom, n ulend voor de wereldbe- [ewonnen. Hess leidt in lassement met 105 pun ten, gevolgd door Hanni Wen- zei met 69 punten. WOERDEN Volleybal-in ternational Joke de Boer van DVC heeft om persoonlijke re denen bedankt voor de Neder landse ploeg. Joke de Boer speelde 52 landenwedstrijden. LONDEN Rob Ehrens is in het openingsnummer van het CHIO te Londen met Surprice als tweede geëindigd achter de Brit Harvey Smith. Deze won met Technology in de barrage. DEN HAAG De moeilijkhe den rond Ep Stormink, die door het bestuur van de Ne derlandse Kanobond uit zijn functie als ploegleider van de kano-equipe werd ontheven, worden komende maandag nog niet opgelost. De Bijzonde re Algemene Ledenvergade ring is uitgesteld. MAASSTRICHT Het Ne derlandse koppel Rene Pijne n/Ad Wijnands had gister avond omstreeks elf uur de leiding in de Zesdaagse van Maastricht. Jan Raas was met zijn Deense partner Gerd Frank tweede. WEST-BERLIJN Hambur ger SV is gisteravond in West- -Berlijn door Hertha BSC uit het toernooi om de Westduitse beker gestoten. Hamburger SV verloor met 2-1. i, ercelona wil Ardiles i Eli ijcelona wil de Argentijn TQjyaldo Ardiles als vervan- entvoor D>eg° Maradona, die arschijnlijk drie maanden °Pnt zal kunnen spelen we- v.% geelzucht. Ardiles, die ?drfrer contract staat van Tot- aT jham Hotspur, speelt mo- dihteef - op uitleenbasis - sn)r Paris Saint Germain, de b van Kees Kist. Totten- ranin Hotspur heeft zich gis- avond verzet tegen de po- - teen van Barcelona om Ar ts te contracteren. De >steRjaarden waren direct in Verhandeling gegaan met Franse club. Peter Shree- de assistent-manager van Spurs, verklaarde: „Wij Jken uit waar Ardiles naar hij Pa- J verlaat, keert hij terug Ir Tottenham Hotspur", diles weigerde na afloop de strijd om de wereldti- terug te gaan naar de urs in verband met het jflict om de Falkland-ei- iden tussen Argentinië en geland. Nfi' Braziliaanse amateurclub fbo Mareiro heeft een pro- ingediend tegen de ne ig van 2-1, die onlangs geleden in de competi- Hjjflvedstrijd tegen FC Ca vel- ---1 Bij de toss wierp de ndsrechter het muntstuk {GENonhandig op, dat de aan- m frder van Globo Mareiro er door werd getroffen en een oogblessure opliep. Het slachtoffer moest zich ook onmiddellijk laten vervan gen. Het duel ging toch door en Globo kon - onder protest weliswaar - de nederlaag niet ontlopen. Borussia neemt maatregelen Borussia Mönchengladbach maakt moeilijke tijden door. De ploeg van trainer Jupp Heynckes is in de Bundesliga slechts twee punten verwij derd van een degradatie- plaats en heeft slechts drie punten meer dan de hekkes- luiters Bayer Leverkusen en Schalke'04. Daarom tracht het alles in het werk te stel len ervaren spelers aan te trekken om de jonge, onerva ren ploeg te versterken. Zo is Winfried Schëfer teruggeroe pen. Schafer was trainer van de amateurs van Borussia Mönchengladbach. Voorts is toch de Noorse verdediger Kai-Erik Hervolsen van Fre- drikstad aangetrokken voor een vergoedingssom van ruim 100.000 mark. Het ligt in de bedoeling beide spelers na de winterstop in te zetten. Schalke '04 koopt in Schalke'04, dat met Bayer Leverkusen op de laatste plaats staat in de Bundesliga, koopt spelers alsof het gaat Horst Hrubesch: 900.000 mark gekost om Kerstinkopen. Manager Rudi Assauer wil graag naar de veilige zóne van de Bun desliga en trok de afgelopen weken ach tereen volgens doelman Walter Junghans van Bayern München, Wer ner Lorant van Ein tracht Frankfurt en Wolfgang Wuttke van Borussia Mön chengladbach aan. De laatste werd voor hetzelfde bedrag teruggekocht als hij ander half jaar geleden was ver kocht, namelijk 950.000 mark. Vooralsnog heeft de inkooppolitiek van Assauer nog niet geholpen. Nu zat het programma ook niet mee. Vorige week moest Schalke thuis tegen Bayern München, afgelopen zaterdag stond een uitduel tegen Hamburger SV op het programma. Tegen HSV verloor Schalke met 6- 2, maar Wuttke maakte beide Gelsenkirchense treffers. Een pleister op de wonde voor Assauer. Goed ingekocht Nu Hamburger SV herfst- kampioen in de Bundesliga geworden, verschijnen in de Westduitse tijdschriften al lerlei successtories. Ernst Happel wordt op een voet stuk gezet en manager Gün- ther Netzer eveneens. Van hem wordt gezegd, dat hij een goede neus heeft voor koopjes. De formatie van HSV heeft hij praktisch ge heel alleen ingekocht: doel man Uli Stein voor 500.000 mark van Arminia Bielefeld, Holger Hieronumus kostte slechts 75.000 mark ten gunst van Sankt Pauli, aan Hanno ver '96 moest 300.000 mark worden betaald voor Bernd Wehmeijer, Wolfgang Rolf kostte via de rechter 630.000 mark, dat moest worden be taald aan Fortuna Köln, Jür- gen Milewski kwam van Hertha Berlin en kostte 800.000 markt, Jürgen Groh moest FC Kaiserslautern 700.000 mark opbrengen, Horst Hrubesch was met 900.000 mark voor Rot Weiss Essen de duurste speler, Tho mas von Heesen kwam voor 75.000 gulden van de ama teurclub FC Paderborn. Humperdinck Elton John achterna Er gaat misschien weer een popzanger zich in voetbalza ken storten. Het is inmiddels bekend, dat Elton John door forse investeringen te doen zijn club Watford van de vierde naar de eerste divisie heeft kunnen laten stijgen. Onlangs is Engelbert Hum perdinck gevraagd aandeel houder te worden van de En gelse tweede-divisieclub Lei- cester City te worden. De club hoopt, dat de zanger in ieder geval kan helpen om de Ui ert Humperdinck: t als het zin heeft". schuld van een miljoen pond weg te werken. Een woord voerder van Humperdinck heeft verklaard, dat de pop zanger in ieder geval wil hel pen, als het werkelijk ook zin heeft". Voetbal is een doodzieke sport De Engelse tweede-divisie- club Charlton Athletic dreigt zijn sponsor kwijt te raken. De directeur van het bedrijf, dat bestaat uit een keten van doe-het-zelf-zaken, en spon sor van de club, heeft ver klaard voetbal een doodzieke sport te vinden. Het heeft het idee het geld te storten in een bodemloze put. De sponsor was van plan in drie seizoe nen 100.000 pond in de club te stoppen. Het vertrok van de sponsor zou Charlton At hletic in direct gevaar bren gen. De Deense ster Alan Si monsen zou dan bijvoorbeeld niet meer kunnen worden betaald. Voor sponsors gaat het imago van het voetbal een belangrijke rol spelen. Zwemmen: Europa Cup: Dames 200 meter vrije slag (alle series): 1. Agneta Ericsson (Zwe) 2.00,59; 2. Anke Sonnenbrodt (Odl) 2.00,87; 3. Annemarie Verstappen (Ned) 2.02,36. 100 meter rugslag: 1. Ina Kleber (Odl) 1.01,68; 2. Larissa Gortsjakova (Sov) 1.02,68; 7. Jolanda de Rover (Ned) 1.05,23; 200 meter schoolslag: 1. Aikoete Boesjoelite (Sov) 21.31,09; 2. Annelise Holm- stro:m (Zwe) 2.32,33; 3. Grazyna Dziezik (Pol) 2.32,98; 8. Petra van Staveren (Ned) 2.39,83; 100 meter vlinderslag: 1. Annemarie Verstap pen (Ned) 1 01,67; 2. Cynthia Sawie Scarpini (Ita) 1.01,69; 3. Anna Karin Andersson (Zwe) 1.01,99; 4. Maud Laukner (Odl) 1.02,55. 4 x 100 meter vrije slag estafette: 1. Nederland 3.45,83 (Nederlands re cord); 2. Oost-Duitsland 3.48,59. 400 meter wisselslag: 1. Kathleen Nord (Odl) 4.47,85; 2. Jelena Dederova (Sov) 4.52,51; 10. Jolanda de Rover (Ned) 5.02,77. Heren 100 meter vrije slag: 1. Jdrg Woithe (Odl) 49,60; 2. Dano Halsall (Zwi) 50,08; 10. Hans Kroes (Ned) 51,92; 200 meter rugslag: 1. Dirk Richter (Odl) 2.01,94: 2. Douglas Campbell (Gbr) 2.02,88; 11. Pedro Stalman (Ned) 2.07,41. 100 meter schoolslag: 1. Heikko Schafer (Wdl) 1.02,88; 2. Sigurd Hanke (Odl) 1.02,93; 15. Frank Vijver (Ned) 1.06,52. 400 meter vrije slag: 1. Victor Salnikov (Sov) 3.49,88; 2. Sven Lodziewski (Odl) 3.50,86; 13. Hans Kroes (Ned) 4.04,86. 200 meter wisselslag: 1 Gio vanni Francesi Ita) 2.02,75; 2. Josef Hladki (Tsj) 2.03,65; 8. Leon Steen- brink (Ned) 2.08,13. Biljarten: NK driebanden: Poule A: Van Wijenburg-Van Bracht 53-60/49; Van de Looij-De Vries 60- 42/50; Wijenburg-Van de Looij 42- 60/43; De Vries-Van Bracht 60-59. Stand: 1. Van de Looij 4-12-1.290; 2. Van Bracht 2-6-1.000; 3. De Vries 2-5- 0.850; 4. Wijenburg 0-6-1.032. Poule B: Verlouw-Doggen 60-60/79; Van der Smissen-De Wilde 60-60/75. Verlouw-Van der Smissen 60-55 Stand: 1. Verlouw 3-7-0.923; 2. De Wilde 3-5-0.882; 3. Van der Smissen 1-8-0.912; 4. Doggen 1-5-707 NK indoor Dames: Mesker-Lembeck 6-3, 6-1; Moos-Zwaam 7-5, 6-4; Flu-Raayma- kers 5-7, 6-1, 6-3; Ter Riet-Schilder 6-2, 6-3. Heren: Sie-Schapers 3-6, 6-4, 6-3; Van Boeckel-Oosting 6-1, 6-0; Albert- -Don 6-4, 6-4; Koek-Gorter 3-6, 7-6, 6-2. ADVERTENTIE Voor wie eens wil ervaren wat een zon en sneeuw-vakan- tie in de winter betekent heeft uw krant een goede en be trouwbare 8-daagse wintersportreis naar Oostenrijk geor ganiseerd. Bij voldoende belangstelling vertrekt op don derdag 30 december (en in 1983 op 22 en 29 januari, als mede gedurende de gehele maand februari op zaterdag) een luxe touringcar van Maaskant-reizen naar Terfens bij Kolsass-Weer in het Inntal, waar gelogeerd wordt in het gezellige familiehotel Waldhof. Dit fraaie natuurgebied, ongeveer 20 km ten noord-oos ten van Innsbruck, biedt alle mogelijkheden voor een veelzijdige wintervakantie: Rond de 2344 meter hoge „Kellerjoch" en de „Gilfert" van 2506 meter zijn voor de langlaufers een 4-tal fraaie loipen uitgezet. De Kellerjoch is voor de geoefende alpine-skiër een spor tieve uitdaging, terwijl op de Kolsassberg beginners de eerste technieken wordt bijgebracht. Met het prachtige wandelgebied wordt voor elk wat wils geboden en kan ie dereen zich naar eigen wens en behoefte op een gezonde wijze ontspannen. Tijdens het verblijf zal een dagtrip naar Innsbruck worden georganiseerd (bij de reissom inbegre pen), zodat in de 800-jarige "oude stad" op bijzondere sfeervolle wijze kan worden gewinkeld. Om U zes volle dagen van de sneeuw te kunnen laten ge nieten wordt de busreis in één dag gemaakt (vertrek uit Den Haag/Rotterdam 's-ochtends om 6 uur/ 6.30 uur, aankomst in het hotel Waldhof omstreeks 8 uur 's- avonds). De nieuwjaarsreis, die vertrekt op donderdag 30 december 1982, kost f 475,- per persoon op basis van een 2-persoons kamer met douche en toilet en halfpen- sion logies met ontbijt diner). De reizen van 22 en 29 januari 1983, die op zaterdag vertrekken, kosten f 435,- per persoon en de reizen in februari 1983 f 475,- per per soon, eveneens op basis van bovenvermeld arrangement. Een skipakket (huur van ski's, schoenen, incl. gebruik van liften en lessen) kost f 210,- per persoon. Het minimum aantal deelnemers bedraagt 40. De reis op 12 februari 1983 is inmiddels volgeboekt. Inlichtingen en boekingen: Telefonisch (tussen 9 en 5 uur van maandag tot en met vrijdag) bij Sijthoff Pers Reisorganisatie: 070- 190.696 en 190.698. Wie in of bij Den Haag woont kan bovengenoemde uren ook terecht bij onze stadsvestiging in Den Haag: Spui straat 71 (op de hoek van het Spui).

Leidse Courant | 1982 | | pagina 9