ïoudewi jn de Geer naar Australië Weer remise van Timman iertus de Harder: envoudige ïagenaar, teroemd voetballer f ^5 'TlSfË. inst AZ'67 in Italië Samaranch verbaast NOC met kandidatuur Amsterdam voor Spelen IJshockeyploeg juist tenonder Nederlaag voor Den Bosch MBEI CRT LEIDSE COURANT WOENSDAG 8 DECEMBER 1982 PAGINA 13 eboer nieuwe nerAMVJ 'ELVEEN Wim Hoe- benoemd tot trainer van het damesteam e Amstelveense volley- eniging AMVJ. De [e Hoeboer, oud-speler V1VJ en het Nederlands volgt Johan van der p, die door zijn werk bij lerlandse Sport Federa- SF) geen tijd meer had de begeleiding van het team. Wim Hoeboer, die de heren van Dynamo rtinus onder zijn hoede gecontracteerd tot het n het lopende Westerhof bij MVV MAASTRICHT Clemens Wester hof, voormalig assistent-trainer van Feyenoord, heeft gisteren een con tract getekend bij MVV, dat hem tot het einde van het huidige seizoen aan de Maastrichts eerste-divisieclub bindt. Westerhof vervangt Leo Steeg- man, die in de ziektewet zit. Er wordt overigens niet verwacht dat Steegman 'ooit nog aan de slag komt bij MVV. De WON had bij de dispensatie voor de Pool Janusz Kowalik. die niet in het bezit is van de vereiste diploma's om een betaald-voetbalclub te trainen, de voorwaarde gesteld dat per 1 de cember een nieuwe A-oefenmeester bij MVV aan het werk moest. Jan Zwartkruis, die eveneens was bena derd door MVV, bedankte om privé- -redenen. Twee criteriums profs op één dag WOERDEN Volgend jaar zullen voor het eerst in de ge schiedenis van de Nederlandse wielersport twee criteriums op één dag worden verreden. Dat besluit is door de commis sie Beroepswielrennen van de KNWU genomen om de Acht van Chaam in ieder geval né de Tour de France te kunnen laten plaatshebben. Tijdens de kalendervergadering voor or ganisatoren, aanstaande zaterdag in Utrecht, zal dan ook ver moedelijk worden voorgesteld de ronden van Boxmeer en Venhuizen alsmede van Wateringen en Echt tegelijk te laten verrijden. Daarmede zijn alle problemen nog niet opgelost. Want voor de Ronde van Obbicht, traditioneel de eerste wedstrijd na de Tour (dus op een maandag) moet nog een datum worden gevonden. Samenwerking met Elsloo lijkt één van de weinige mogelijkheden. Zou één van de organisatoren niet akkoord gaan met de voorstellen, dan is er nog een uit wijkmogelijkheid naar 15 of 17 augustus. Deze data zijn voor lopig namelijk nog niet geclaimd, hetgeen automatisch impli ceert dat er in 1983 vermoedelijk minder profkoersen komen dan dit jaar. Sportprijsvragen DEN HAAG De gegevens van de sportprijsvragen zijn: lotto 48 eerste prijs: geen winnaar: tweede prijs 3 x 100.000.-; derde prijs: 104 x 3.978.10s vierde prijs: 6.988 1.666.50. toto gelijk 48: eerste prijs: 3 1 x 1.802.90; tweede prijs: 13 1 x 69.30; derde prijs: 130 x 34.60; vierde prijs: 2.353 x 3.00. cijferspel (638466): eerste prijs: geen winnaar; tweede prijs: 3 x 10.000.00, derde prijs: 31 x 1.000,00; vierde prijs: 237 x 100,00; vijfde prijs: 2504 x 10,00. HAAG Boudewijn eer gaat weer voet- tn. Anderhalf jaar na laatste wedstrijd, fin hij door het maken twee droomdoelpun- hoogstpersoonlijk De ifschap ten koste van Den Bosch winnaar kte van de nacompeti- n naar de eredivisie promoveren, is hij het ilijf buiten de lijnen geworden. Het Au- ische Brisbane Lions e komende twee jaar, de overeengekomen ode wordt volge- kt, zijn nieuwe club. eageerde op een artikel in dagblad over de Neder- 5e trainer Siem Kistema- (ondermeer ex-ZFC en - die in het verre wereld- gaat beginnen. Daarin liet imaker blijken een Ne- ndse voetballer mee te men, die zou passen et systeem, dat hij Brisba- >ns wil laten spelen. De waarmee Ipswich Town fgelopen seizoenen in En id en Europa zoveel suc- lad. De Geer: ,,In Australi- voetbal schijnt Engels te len gespeeld. Dat lijkt mij wat. Daarom heb ik ook igeerd. Uit een serie kan didaten koos Kistemaker mij". De Graafschap, dat nog trans ferrechten op hem had, werk te mij door een schappelijk huurprijsje te vragen aan de Australische subtopper, die volgende maand de voorberei dingen begint op de in maart beginnende competitie. De Graafschap, een hoofdstuk, dat Boudewijn de Geer glanzend afsloot. Voor het beslissende duel van de nacompetitie te gen FC Den Bosch werd hij genadeloos door het Doetin- chemse publiek uitgefloten, omdat hij een maatschappelij ke carrière prevaleerde. Ne gentig minuten later was hij de gevierde held. Met het oog op de naderende vakantie deelde hij toen vele exempla ren van zijn visitekaartje uit aan de door het dolle heen zijnde supportersschare. Zijn maatschappelijke toekomst lag in Spanje, waar hij zou gaan werken in de aan de Costa Blanca gesitueerde discotheek van zijn schoonmoeder. Die „toekomst" heeft slechts anderhalf jaar geduurd. Zijn huwelijk met een Grieks- Spaanse strandde, verzoe ningspogingen liepen op niets uit, waardoor werken in de discotheek moeilijk werd. Sinds oktober is De Geer weer in Den Haag, vanwaar hij uit keek naar emplooi in de voet- zal vinden Au- Grillig De grillige, avontuurlijk inge stelde kleinzoon van de vroe gere minister-president voegt hiermee het zoveelste interna tionale hoofdstuk aan zijn loopbaan, die men zich ruim tien jaar geleden toch geheel anders had voorgesteld. Als een via HVV en ADO bij FC Den Haag gekomen ontlui kend talent voorspelden insi ders hem een grote toekomst. De Noor Harald Berg, de beste buitenlander die ooit in Haag se dienst speelde, wees hem hoogstpersoonlijk aan als zijn opvolger. Hij was een van de talrijke be loften (Swanenburg, Dusbaba, Berckenkamp, Jol, Toet, Storm, Ling), die zich toen aandienden. De Geer was overtuigd als profvoetballer te slagen en liet zijn bescheiden studie schieten om zich volle dig op de sportloopbaan te werpen. De sfeergevoelige Ha genaar kon weinig onrecht vaardigheid (als dat in zijn ogen althans het geval was) verdragen. Onder het harde bewind van de pure resulta- tentrainer Vujadin Boskov be zweek hij weldra. De taktiek en trainingsmethoden van de Joegoslaaf stonden De Geer niet aan. Pogingen over te stappen naar Seattle Sounders mislukten door warrig hande len van een tussenpersoon. Haarlem werd zijn tweede profclub, waar hij aanvanke lijk goed kon gedijen. Tot trai ner Barry Hughes het door De Geer vermaledijde degradatie- voetbal ging spelen. De Geer gruwelde van Hughes' opvat ting liever een paar schoppers op te stellen, omdat er punten moesten worden gepakt en verkaste naar het Noorse Mol de, waar Huib Ruijgrok, die hij kende uit de tijd bij ADO, trai ner was. Daar manifesteerde De Geer zich zo nadrukkelijk op de voorgrond, dat de toen malige kampioen Lilestrom spoedig overnam. Ook daar verging het de blonde techni cus voorspoedig, tot hij botste met trainer Joe Hooly. Kop in wind De Geer gooide de kop in de wind, kreeg van de Noorse overheid geen werkvergun ning en Lillestrom liet het maar zo. Noodgedwongen ging hij terug naar Den Haag, waar hij wilde gaan spelen voor RVC. Lillestrom weigerde me dewerking. Een poging bij Hercules Alicante aan de slag te komen mislukte, ook al maakte hij wel een trainings kamp mee in Mexico. Ruij grok, inmiddels trainer gewor den bij De Graafschap; haalde hem naar Doetinchem. Een jaar bleef De Geer daar, omdat hij het betrekkelijke van het bestaan als broodvoetballer was gaan inzien en zich wilde gaan werpen op een maat schappelijke carrière. Op het toppunt van zijn roem nam hij afscheid als voetballer, alom werd hij geprezen om zijn ver standige beslissing en zijn moed daaraan gevolg te geven. Echter, door omstandigheden had die bèslissing ook maar een betrekkelijke waarde. Zo als hij vaker aan het begin van te trappelen van ongeduld. „Ik ben helemaal geïnspireerd. Kistemaker wil mij achter de voorhoede als spelbepalende middenvelder laten spelen. Dat lijkt mij het fijnste. Au stralië, voor mij weer een nieuw land. Zo zie je nog eens wat van de wereld, niet?" al dus de toch nog jonge globe trotter, die, als Theo Laseroms Johan van Zoest niet had ge contracteerd, nu wellicht in Bahrein had gevoetbald. Jonk heer Boudewijn de Geer, een voetballer, die op veel hoger niveau had kunnen spelen, als hij zich niet zo vaak had laten leiden door zijn grillen. Gril len, die hem overigens wel een kleurrijk figuur hebben ge maakt. FRANS LEERMAKERS Boudewijn de Geer heeft weer veel zin in voetballen. Bertus de Harder (in trainingspak) even terug in Den Haag (oktober 1979) om de aftrap te verrichten van het bekerduel FC Den Haag-VUC. 0 4 HAAG Veel te namelijk op de leef- van 62 jaar is hij in tweede vaderland ■leden. Velen, die hem iben zien voetballen len Bertus de Harder, eenvoudige jongen uit Haagse Schilderswijk, chouwen als de beste lerlandse linksbuiten !r tijden. was in 1936 toen de Haag- ;andidaat-notaris Jurling, id was van de technische nissie van de Haagse tbalbond, tijdens een speur- "t bij een klein clubje, na- jk Wilsonmeters een ge- ige ontdekking deed. In Uitblinker clubje speelde namelijk de roeders Bertus en Karei de der. Jurling ging onmid- ijk aan de slag om een gro- ■oor hen te vinden en ;ing het eigenlijk tus- VUC nam het tweetal gretig in zijn geledéren op. Daar bleek al gauw, dat vooral Bertus een klassespeler van het zuiverste water was. Opvallend daarbij was het samenspel met zijn iets oudere broer Karei op de linkervleugel van de toenmali ge Haagse eersteklasser, zodat men hen gerust de voorlopers van het switchen zou mogen noemen. In mei 1938, 18 jaar oud, debuteerde Bertus de Harder tegen Schotland in het Nederlands Elftal. De Schotse profs wonnen met 3-1, maar Bertus de Harder die de lin kervleugel vormde met Frans van der Veen van Heracles had zijn plaats definitief vero verd. i VUC. Bij VUC was en bleef hij ja renlang de uitblinker. Hij ver stond de kunst de bal var middenveld, desnoods van ei gen helft af, op te brengen er dan de ene na de andere te het genstander te passeren door zijn snelheid en met bijzondere schijnbewegingen. Toen VUC in 1944 kampioen werd had hij zowat de helft van de doelpun ten voor zijn rekening geno men. En dat in een voorhoede, waarin ook Loek Brandes en Jan Holleman uitkwamen. Tij dens de oorlog kwam Bertus de Harder in moeilijkheden, die er toe leidden dat zijn club bestuur hem als lid schorste voor enkele jaren. Eenmaal teruggekeerd in de gelederen v^n VUC kwam hij in 1949 een keer uit in het Ne derlands B-elftal dat in Bor deaux tegen Frankrijk mee speelde. Hij viel zodanig op, dat de Franse club Bordeaux hem als beroeps voetballer con tracteerde. Clubgenoot Joop de Kubber ging met hem mee. Bertus de Harder -Bertuus zei den de Fransen- heeft daar een geweldige carrière opge bouwd. De waardering voor zijn spel was zelfs zo groot, dat hij na enkele jaren ereburger van de Franse stad werd. W atersnood wedstrijd Toen in maart 1953 in Parijs op initiatief van Theo Tim mermans de zogenaamde wa tersnood-wedstrijd plaatsvond, werd Bertus opgesteld in het elftal van naar het buitenland uitgeweken Nederlanders. In een onvergetelijke wedstrijd, waarin het Franse elftal fun geerde als tegenpartij, wonnen de Nederlanders met 2-1 onder meer door het fantastische spel van Bertus de Harder. Zoals al zijn medespelers keer de Bertus later terug naar ons land nadat ook hier in 1954 be taald voetbal was toegestaan. Hij verscheen trouwens al iets eerder in de toenmalige illega le profclub Den Haag, waaruit later Holland Sport voort kwam. In die Haagse profclub heeft Bertus de Harder nog een paar jaar met o.a. Mick Clavan op Houtrust een ge vaarlijke linkervleugel ge vormd. Hij maakte in 1955 zijn in het Nederlands Elftal, waarin hij nog drie keer werd opgesteld, zodat hij in totaal tot het voor hem eigenlijk be perkte aantal van twaalf inter lands is gekomen. Hij keerde toch maar weer terug naar Bordeaux en heeft zijn voet balloopbaan later beslaten als speler-trainer van een Franse amateurclub. AD VAN EMMENES lelt Jan Tiktak (op archieffoto) nam tegen Genua bei- doelpunten voor zijn rekening. NU A AZ'67 heeft gister- nd de vriendschappelijke Istrijd tegen Genua, de club I Jan Peters, met 2-1 ge- Bij rust was de stand Het goed spelende AZ ide op het natte veld van lua weinig problemen met I chaotisch spelende thuis ploeg, die door spelverdeler Peters niet in het goede spoor geleid kon worden. De 2500 toeschouwers zagen Roelf Jan Tiktak een kwartier voor tijd de winnende treffer van AZ maken. Tiktak maakte ook het eerste AZ-doelpunt. PARIJS/DEN HAAG Juan Antonio Samaranch, voorzitter van het Internationaal Olym pisch Comité (IOC), heeft gis teren in Parijs verklaard dat Amsterdam één van de negen geïnteresseerde steden is voor de organisatie van de Olympi sche Zomerspelen van 1992. Jaap van der Krol, voorzitter van het Nederlands Olympisch Comité (NOC), en Cees Ker- del, Nederlands lid van het IOC, toonden zich uitermate verbaasd over de verklaring van Samaranch. Volgens Van der Krol en Kerdel berust de mededeling van de IOC-presi- dent op een verkeerde inter pretatie van uitlatingen van Nederlandse zijde, gedaan tij- Samaranch heeft elk land dat hij bezocht, warm proberen te maken voor het organiseren van de Spelen. Statutair ben je bovendien verplicht over een dergelijke onderneming na te denken. Maar heus, er is geen sprake van serieuze belang stelling. Er zijn sleohts kleine filosofietjes geweest", aldus Van der Krol. Kerdel oordeel de eveneens „dat Samaranch vermoedelijk foute gevolg trekkingen had gemaakt uit uitlatingen van NOC-zijde." Amsterdam werd door Sama ranch genoemd in het rijtje van negen steden, dat de in tentie heeft of interesse toont de Zomerspelen van 1992 on der dak te brengen. Volgens Samaranch zijn naast de Ne derlandse hoofdstad de vol gende steden in beeld: Parijs, Nice, Barcelona. New Delhi, Stockholm, Boedapest, Brisba ne en Wenen. GDANSK Het Nederlands ijshockeyteam heeft gis teren in Gdansk de eerste van de twee interlandwed strijden tegen Polen verloren met 6-5. De Polen maak ten anderhalve minuut voor tijd de winnende treffer. Oranje speelde een zeer sterke wedstrijd. Ruim 4500 toeschou wers zorgden in de volle ijshal van Gdansk voor een geweldige sfeer, waaraan de ploeg zich sterk optrok. In de eerste periode was het vooral de Heerenveen-aanval Tonnie Collard, Jack de Heer en Johan Toren die de aandacht van de Poolse verdediging voortdurend opeiste. Ook verdedigers William Klooster, René Laarman en Jim van der Lee kwamen offensief uitstekend voor de dag. De eerste periode leverde Nederland een voorsprong van 2-1 op door treffers van Ron Berteling in de vierde en Bos schenaar Peter van Ooyen in de zevende minuut. In de dertien de minuut trok Gritch de stand gelijk. De tweede periode deed Nederland het iets kalmer aan. De ploeg wilde nog niet alle reserves aanspreken en hiervan maak te Polen gebruik door via de routiniers Zawada (25e minuut) en Nowak (30e) de leiding te nemen: 3-2. Maar vlak voor het ver strijken van deze periode (met opnieuw Collard als de onbetwis te uitblinker) scoorde Jack de Heer na een uitbraak de gelijkma ker: 3-3. In de laatste periode trok Nederland alle registers open. Deson danks scoorde Polen via Adamac 4-3 en even later, toen Berte ling op de strafbank zat, zelfs 5-3 door Zawada. Oranje zette zich echter schrap en via Van Ooyen uit een. pass van Brian de Bruijn (52e minuut) en René Laarman uit een pass van Jerry Scha:ffer (54e) kwam de ploeg onverwacht langszij. In een ener verend slot leek Nederland op een triomf af te stevenen. Maar door een jammerlijk misverstand in de achterhoede, waarbij de scheidsrechter even het hoofd verloor, kon Nowak negentig se conden voor tijd toch dé winnende treffer in het lege Neder landse doel plaatsen. Met de doelman aan de kant trachtte Ne derland de zaken nog recht te trekken, maar Polen hield stand. Het scoreverloop was: Polen - Nederland 5-6.(1-2, 2-1, 3-2) 4. Berteling. 13. Gritch, 17. Van Ooyen 1-2, 25. Zawada 2-2, 30. Nowak 3-2. 49. De Heer 3-3, 51. Adamac 4-3, 52.20 Zawada 5-3, 52.41 Van Ooyen 5-4. 54 Laar- lan 5-5, 58.30 Nowak 6-5. Strj Polen 10, Nederland 12. Toeschou- HILVERSUM De tweede in de reeks van zes schaakpartijen tussen Jan Timman en Viktor Kortsjnoj is in Hilversum evenals de eerste in remise geëindigd. De partij, waarin Timman met wit speelde, ging over 36 zetten. De stand in de tweekamp is 1-1. Evenals in de openingspartij moest Timman behoedzaam manoeuvreren om te voorko men dat hij definitief in het nadeel zou geraken. Met nog drie minuten bedenktijd voor Kortsjnoi op de klok en vyf zetten te gaan redde de Am sterdammer zich met een vlucht van de koning naar vo ren. Eenzelfde manoeuvre zou Kortsjnoi een dag hoogstwaarschijnlijk de Timman, BARCELONA Bekerwin naar Den Bosch heeft gister avond in Spanje zijn eerste kwartfinale-wedstrijd in de Europa Cup II basketbal met •82-59 verloren van Barcelona. Bij rust was de stand 43-25 in het voordeel van de Spanjaar den. Den Bosch beeindigde de wedstrijd met vier man, nadat Kuipers, Barker en Lawrence in de tweede helft met ieder vijf fouten uitvielen. Het ver zwakte Den Bosch, dat nog steeds Akerboom, Van der Meulen en Plaat, van wie de laatste als coach optrad, mist. had geen 'verweer tegen de snelheid van de Spanjaarden. Toen in de eerste helft ook nog eens Dan Cramer een ge kneusde vinger opliep zat er weinig overtuiging meer in de ploeg. In de tweede periode maakte junior Gerry Cuppen, uit „nood" meegenomen naar Spanje, zijn debuut door het wegvallen van achtereenvol gens Kuipers (in 30e minuut). Barker (31e) en Lawrence (38e). Hij scoorde één keer. Topscorer, ondanks een gebro ken neus en een ingezwachtel de vinger, werd Cramer met veertien ppnten. In dezelfde groep versloeg de Italiaanse club Scavolini Pes- saro in Tel Aviv Hapoel Ra- mat Gan met 105-103. Het duel werd pas in de verlenging be slist. De eindstand was 93-93, na een ruststand van 43-58. De uitslagen in de kwartfina- legroep B zijn: Villeurbanne (Fra) - MAFC Boedapest 85-73: Olimpia Ljubljana (Joe) - Inter Bratislava (Tsj) 97-90. hebben gebracht. Maar toen week de ex-Rus op het beslis sende moment terug. Een nog al ongebruikelijke blijk van voorzichtigheid, die hij zich zelden permitteert. De tweede partij in de schaaktweekamp tussen Tim man en Kortsjnoj had het vol gende verloop: zwart: Kortsjnoj: 1. d2 - d4. Pg8 - (6. 2. c2 1 Pgl - f3. Lf8 - b4+. 4 1 a5, 5. g2 - g3. b7 - b6. 6. Lf 1 - g2, Lc8 - b7. 7. 0 - 0. 0 - 0. 8 Ld2 - f4. Lb4 e7, 9 Ddl - c2. c7 - c5, 10. Pbl - c3. c5 x d4. 11 Pf3 x d4. Lb? x g2. 12 Kgl x g2, Dd8 - c8, 13. b2 - b3."Pb8 - c6, 14 Pd4 - b5. d7 - d5, 15. C4 x d5, Pc6 - b4. 16. Dc2 - b2, Pf6 x d5. 17 Pc3 x d5. Dc8 - c6, 18 Kg2 - gl. Pb4 x d5. 19. Pb5 - d4, Le7 - f6. 20 Pd4 x c6, Lf6 x b2. 21. Tal - dl. Lb2 - a3. 22 Lf4 - d2, Tf8 - c8, 23. Pc6 - d4. Tc8 - c5. 24. e2 - e4. Pd5 - f6. 25 f2 - f3, g7 - d5. 36. Td8 x d5. ta2 - a3, 37 Td5 - a5-a4, 38. Tb5 x b6. Ta3 x b3. 39. Tb6 x b3. a4 x b3, 40 Ke3 - d3. Kg7 Kd3 - c3. Kf8 - e7. 42. Kc3 Ke7 - e6. 43. Kb3 - c3, Twee afmeldingen voor supertrio DEN HAAG Samirov N (no. 1) en Ravino (no. 9) zullen zondag tijdens de koers om het super-trio (no. 50) in Hilversum niet aan de start verschijnen. De rijder van Samirov N, Tjitse Smeding, heeft we gens ziekte afgemeld, Ra vino is kreupel. sportuitslagen Competitie: Nijmegen - Geleen 14-3 f. 1.90 plaats f 1.40 f 1.50 f. 1.60 kop pel f. 8.80 trio f. 89.70, TWEEDE KOERS. 2440 meter 1 Vico (mej. Y Wagenaar) 3.26.1 1.24.5, 2. Vigor Williams. 3. Vincent s Star Niet gestart: nummer 12 (Volita Quick). Toto: winnend f. 2.70 plaats f 1.70 f. 2.70 f. 3.80 koppel f. 13.10 trio f. 260.50. 2.48.1 1.24,1; Lune. Toto: winnend f. 2,10 plaat; 1.80 f. 5.60 f. 2,00 koppel f. 38,90 t VIJFDE KOERS. 2440 meter Vink Hanover (J. van Exter) 3.2 1.22.8; 2. Urban Buitenlust, 3 Vui pijl. Toto: winnend f 1.50 plaats 1,20 f. 4,00 f. 2.20 koppel f. 34.20 t ZESDE KOERS. 2000 meter; 1 Toi Toi (H. W Schoonhoven) 2 45.2 1.22,6; 2. Space Ace; 3. Sally Scott Toto: winnend f. 25.20 plaats f. 3,60 f 3.20 f. 19.30 koppel f. 460.70 trio f 20.631.00. ZEVENDE KOERS. 2000 meter 1 United Dynamic (Mw. J. Dragt) 2.45.3 1.22,7; 2. Upsala Thelma, 3 nd f. 3.10 plaats i ippel f. 2.80 trio f 1.40 f. 4,6( 117.40. 2 11.1 122,1; 2 Ranulf B; 3. Tanja Wittestein. Toto: winnend f. 20,00 plaats f. 4.70 f 7.50 f. 4.50 koppel f 241,-- trio f. 6.358.30. NEGENDE KOERS. 2000 meter 1 Uranis ter Lune (D Lukje) 2 42.1 1.21,1; 2 Oswald. 3. Reindert Totu winnend f. 1,70 plaats f. 1.40 f. 3.50 f 3.30 koppel f. 34,00 trio f 342.00. TIENDE KOERS. 2920 meter; 1. Ur low Pluto (A. van de Blonk) 4.07,7 1.24.8; 2 Udo Boy; 3. Tina Star Toto winnend f 4,50 plaats f 1,20 f. 1.60 f 2.30 koppel f. 5.40 trio f. 249.20. ELFDE KOERS. 2000 meter: 1 Thiddlev Belle (H W Schoonhoven) 2.43.6 1.21.8. 2. Unanieme; 3 Topper Berkum. Toto: winnend f. 7.00 plaats f. 2,60 f. 1.80 f 2.40 koppel f. 91.60 trio f 840.60 TOTALISATOROMZET: f. 386 850.- WK Handbal dames Uitslagen winnaarsronde WK-hand- bal dames in de A-groep, om plaatsen 1 tot en met 6 Soviet-Unie - Oost- -Duitsland 15-14 (6-8); Joegoslavië - Zuid-Korea 27-25 (16-14); Hongarije Tsjechoslowakije 20-17 "(11-7); Stand 1 Joegoslavië 2-4 (49-41); 2. Sovjet i 2-0 (46-50); 6. Tsjecho- Tennis Toulouse tweede ronde: Louk San ders (Ned) -Anders Jarryd (Zwel 1-6, 4-6; Turijn: McEnroe-Wilander 6-4, (Oos); 3. Walliser (Zw

Leidse Courant | 1982 | | pagina 13