Komplimenten enkritiek op beleidsplan Koudekerk Voofkleine klusjes. m^ËeidwOowamt ïC Gerda Jonker eerste exposante in De Bron REGI0(J0UR)NAAL D Directie en Industriebond bereiken akkoord Matudak Tuinder wil stortplaats niet ontruimen Herstel gymlokaal W atertemperatuur zwembad Dolfijn 2 graden omlaag M u VI Alkemade in gemeenschappelijke regelingen S.J.A. tóch naar De Tweesprong REGIO, LEIDSE COUKANT DONDERDAG 2DECEMBER 1982 PAGINA 4?G' Expositie droogbloemen HAZERSWOUDE In huize Drie hof in Hazerswoude dorp exposeren vanaf maandag de kunstenaressen Joke Grobben en Nelleke Kalfsbeek. De expositie duurt tot en met 17 de cember. Joke Grobben laat haar collectie pop pen zien. Zij vervaardigt haar poppen zelf in eigen atelier. Nelleke Kalfs beek is vertegenwoordigd op de ten toonstelling met een groot aantal droogbloemenboeketten. Huize Drie- hof aan de Dorpsstraat 27 is geopend van tien uur 's morgens tot tien uur 's avonds. Muziekonderwijs Zoeterwoude zonder penningmeester ZOETERWOUDE De Stichting Mu ziekonderwijs Zoeterwoude-dorp zit met ingang van 1 januari zonder pen ningmeester. De huidige beheerder van de penningen Frans Eekels, legt dan zijn funktie neer. Dat betekent dat het bestuur thans intensief bezig is met het zoeken naar een opvolger. Mocht dat niet lukken dan is het voortbestaan van de stichting muziekonderwijs ui terst twijfelachtig. Momenteel krijgen zeker 125 leerlingen muziekonderwijs. Behalve drie leseen- heden Algemene Muzikale Vorming zijn er zeven leseenheden blokfluit. Voorts volgen vier leerlingen de dwarsfluitlessen, veertien gitaarlessen en 24 pianolessen. De taak voor de pen ningmeester is in de loop der jaren aan zienlijk verzwaard. Werd aanvankelijk gewerkt met onbevoegde docenten, na de dwingende maatregel van de In- spektie voor de Kunstzinnige Vorming, worden de lessen verzorgd door volle dig gediplomeerde docenten. Dat houdt weer in dat voor zes personen een loon administratie moet worden bijgehou den. Voorwaarde voor kontinuering van het muziekonderwijs is echter dat een penningmeester wordt gevonden. Mensen die interesse hebben kunnen zich in verbinding stellen met de heer Bob Hartlooper, Loethe 14, telefoon 1157. De heer Hartlooper is voorzitter van de Stichting Muziekonderwijs. VIJF ARRESTATIES: Reeks diefstallen uit auto's opgelost HAZERSWOUDE/KOUDE- KERK De politie heeft de afgelopen twee weken vijf scholieren, twee uit Koude kerk en drie uit Hazerswou de van 15 en 16 jaar, aange houden wegens diefstal en heling. Volgens de politie teisterde het vijftal de laatste tijd beide dor pen met een golf van inbraken in vracht- en personenauto's. Uit die vervoermiddelen wer den 27 MC-bakkies en radio- cassetterecorders gestolen. Ge schat wordt dat de vijf op die manier voor een schade van on geveer 5.000 gulden hebben ge zorgd. Alle gestolen spullen zijn weer terecht en zullen dus aan de rechtmatige eigenaars terug worden gegeven. KOUDEKERK A/D RIJN Komplimenten en kri tiek. Deze twee ingrediën ten zijn ruimschoots aan wezig in de algemene be schouwingen van de drie in de Koudekerkse ge meenteraad vertegen woordigde, politieke par tijen: CDA, PvdA en VVD. De beschouwingen zijn een antwoord op de vorige maand door het college van B en W gepre senteerde beleids- en be zuinigingsnota's voor de komende vier jaren. Komplimenten kwamen gis teravond met name van VVD en CDA. De PvdA was hier duidelijk wat zuiniger mee. De liberalen prezen het college omdat zij, ondanks de slechte financiële situatie van de ge meente Koudekerk er toch in geslaagd is de met hogere lasten op te zade len dan alleen de trendmatige aanpassingen (4% verhoging lokale belastingen/tarieven). De christen-democraten wil den een aantal zaken niet on vermeld laten, die „onder de voortvarende leiding van de burgemeester als voorzitter van het college van B en W en de raad in 1982 in onze kleine gemeente tot stand zijn geko men". Zoals: start rekonstruk- tie Lage waard, bouw acht pre miekoopwoningen in de Hoog- ewaard, bouw bibliotheek en kruisgebouw en start bouw van de sporthal. Het CDA haalde vervolgens scherp uit door te stellen, dat „door diverse dissonanten het samenspel tussen het college en de raad soms ernstig wordt verstoord". De grondverwer- king in de Lagewaard werd genoemd als een recent voor beeld. Ook de wijze waarop de grondverwerving van de fir ma Van der Bijl is aangepakt, is de christen-democraten dui delijk in het verkeerde keelgat geschoten. De PvdA heeft moeite met de plannen voor woningbouw (16 twee- en driekamerwoningen in twee lagen) op deze plaats. Zij vroeg zich af: waarom dure woning weteenheden op een dure, be perkte plaats, terwijl aan de Weidedreef volwaardige wo ningen op goedkope grond kunnen worden gebouwd. Overigens hadden alle frakties forse kritiek (de VVD spreekt van „een volslagen raadsel") op het uitblijven van een uit spraak van Gedeputeerde Sta ten over de gekozen bouwlo- katie Weidedreef. Bezuinigingen De VVD ging tot in de details in op de bezuinigingsnota. Gratis koffieverstrekking op het gemeentehuis mag van de liberalen worden afgeschaft. De kerstpakketten mogen des noods 25% minder kosten, maar deze goede gewoonte (waarmee een stuk erkente lijkheid aan alle gemeentewer- kers/sters wordt getoond) mag niet overboord worden gezet. Verder, zo vonden de frakties, mogen de bezuinigingen op de kosten van gemeentelijke pu- blikaties niet de kwaliteit van de voorlichting aantasten en ook het onderwijsgehalte mag niet achteruitgaan. kontakten met de bedrijfsver- Dit >g niet erg met de p selijke middenstandsvereni ging. De liberalen betreuren signaal ont- dit. Het bestemmingsplan In- welkom zijn. dustriegebied biedt wellicht i praat er uit- mogelijkheden tot het ont sluitend over eigen boontjes plooien van kleinschalige akti- blijven doppen", aldus de viteiten. Een Rijn-overgang, kerk voorlopig kiest, splitsing van hun gemeente. Wij hebben nog de overzijde een vangen dat we Integendeel! Men praat Herindeling Ten aanzien van de gemeente lijke herindeling stelt het col lege: samengaan met Hazers- woude-Rijndijk. VVD en PvdA zijn daar niet geheel ge rust op. Voorlopige standpun ten worden immers achteraf dikwijls als definitief gepre senteerd. Inspraak van de be volking (opinie-peiling, enquê te) wordt wenselijk geacht. Over deze zaak is met Hazers woude nog op geen enkele ma- voorlopig dé herindeling af te lijkt de PvdA een noodzaak. Het gebied wordt, vinden zij, onvoldoende ontsloten door het bestaande wegennet. Het CDA wil dat zoveel moge- de lijk ruimte moet worden gebo- aan partikulier initiatief kleine, milieu-vriendelijke W erkgelegenheid De verdrievoudiging va werkloosheid in het afgelopen dién jaar en de vrees dat deze ont- les te doen om deze ontwikke- hun beschouwingen af ling te keren. Meer dan ooit met de brandende vraag heeft de gemeentelijke over- „Waar blijft de schillenboer?", heid de taak het bedrijfsleven Het college zal op 13 december tot steun te zijn. De VVD antwoord geven op de be vindt het verheugend, dat schouwingen. werknemers bij Matudak BV volgend jaar drie tot vier pro cent loon inleveren. De direc tie van de fabriek eiste eerst dat de werknemers minimaal zouden ALPHEN AAN DEN RIJN De Industriebond FNV heeft met de directie van de Nederlandse Asp halt Fabriek (NAF) en acht procent salaris Matudak BV een akkoord bereikt over een nieuwe Collectieve Arbeids Over eenkomst (CAO). De bon den en de bedrijfsleiding hebben allebei een ge deelte van de eisen en voorwaarden ingeleverd. leveren. Volgens de bond ging het om tien tot vijftien pro cent. Een eis van de werkne mers was, dat de ploegentoe- slag voor werknemers van tien naar vijftien procent om hoog moest. De directie wilde hier in eerste instantie niet op ingaan. Nu is overeenstem ming bereikt over een toeslag van twaalf procent. In het akkoord staat dat de De leden van de Industrie bond besloten enkele weken geleden acties voor te bereiden als de directie van Matudak niet bereid was opnieuw te on derhandelen met de bond over de afsluiting van een nieuwe CAO. De directie bleek naar aanleiding van dreigende ac ties bereid opnieuw te onder handelen. Aanstaande maan dag krijgen de leden van de bond de voorstellen van hun onderhandelingsdelegatie ter goedkeuring voorgelegd. De heer Ter Wisscha van de In dustriebond toonde zich „Te vreden" met het behaalde on derhandelingsresultaat. ROELOFARENDSVEEN deputeerde Staten op- Tuinder Haestregt uit dracht voor 1 december, Roelofarendsveen is niet gisteren dus, de stortplaats van plan zijn stortplaats te te ontdoen van al het gro- ontruimen. Drie weken te afval zoals wasmachi- geleden kreeg hij van Ge- nes en electrische appara- Dit handige miniatuur bankschroef je krijgt u toegestuurd als dank voor het opgeven van een nieuwe abonnee Adres Postcode/Plaats. Betaald wordt per maand (met automatische afschrijving) C per kwartaal Stuur een miniatuur bankschroef je r Adres Postcode/Plaats Telefoon- Stuur deze bon in open envelop - geen postzegel plakken - I naar: Leidse Courant, Antwoordnummer 10070, ^2300 VB Leiden. ten. Tot nu toe is er nog niets van de stortplaats weggehaald. „Ik heb wel wat beters te doen" zegt een van de gebroeders Van Haestregt van het Noordeinde 81. Volgens hem is alle gestorte afval op de plaats van ande ren afkomstig. „Waarom zou ik het dan moeten oprui men", zegt hij. „Daarnaast is het ook nog eens zo, dat het hier in de buurt wemelt van de stortplaatsen. En alleen wij hebben van de provincie een aanschrijving gekregen dat de stortplaats weg moet. Ik vind dat hoogst onrede lijk" aldus een verbolgen Van Haestregt. Hij voegt daar aan toe dat alle gestorte afval zo langza merhand in de modder aan het wegzakken is. Het wordt dan extra moeilijk en duur, om de plaats schoon te ma ken. De provincie heeft de tuinders verplicht het vuil weg te halen en er dan een laagje grond overheen te storten zodat de hele zaak aan het oog wordt onttrok ken. „Zand eroverheen gooi en is veel te duur. Daar kan ik nooit aan beginnen" aldus Van Haestregt. Afgelopen juni was de tuin der in beroep gegaan tegen een lastgeving van de pro vincie om de illegaal gestorte afvalprodukten te verwijde ren. Gedeputeerde Staten verwierpen de bezwaren van de tuinder en gaven hem tot gisteren de tijd de zaak op te ruimen. Doet hij dit niet, dan maakt de provincie de stort plaats schoon en krijgt de tuinder de rekening gepre senteerd. Het gymnastieklokaal aan de Populierenstraat wordt gemoderniseerd. De kosten van de noodzakelijke renovatie worden geraamd op 160.000,-. Ondanks de huidige fi nanciële problemen bij de gemeente Alkemade, zijn alle raadsleden het erover eens dat het gymnastieklokaal dringend dient te worden gerenoveerd en aangepast aan de huidige normen voor een dergelijk gebouw. De werkzaamheden zullen in de loop van de zomer van 1983 aanvangen. Fototen toonstelling Vier Katwijkse bejaardenoorden krijgen de fototen toonstelling „50 jaar Raadhuis" enige tijd in eigen huis. De expositie heeft in het raadhuis gehangen. Het zijn juist de ouderen, die zich nog goed weten te herin neren dat vijftig jaar geleden het raadhuis officieel door prinses Juliana werd geopend. Toenertijd stu deerde de prinses rechten in Leiden en was ze in Kat wijk in pension. De tentoonstelling is te zien in De Wilbert van 3 tot 10 december, De Duinrand van 10 tot 17 december, Salem van 17 tot 23 december en Over- duin van 23 tot 31 december. Opbrengst De collecte ten behoeve van de Stichting Nationaal Fonds Sport Gehandicapten heeft in Hillegom 3.240 gulden en 87 cent opgebracht. De collecte werd in de week van 15 tot en met 20 november gehouden. De leden van de voetbalver enigingen Hillegom en Sizo, de basketbalvereniging, de badmintonclub en Sporting S.D.O. gingen met de bussen rond. Het plaatselijk comité van het Fonds is zeer tevreden over het resultaat. iTW Zui ;iona rzoel rkin, eek sren Goed Nieuws telefoon Ter aanvulling op het artikel in de L.C. van gisteren over de goed aangeslagen evangelische Goed Nieuws telefoon in Alphen aan den Rijn, hier nog het telefoon nummer. 01720-76148. In twee maanden tijd werd dit 2500 maal gedraaid. 1 houd n he rsch dat rzoel de eekp ïSt n he HAZERSWOUDE De watertemperatuur van het overdekte zwembad De Dolfijn in Hazerswoude moet omlaag met een paar graden om gas te sparen. Nu is het water verwarmd tot 25 graden. Straks is dat 23 graden. Om het pu bliek te laten wennen aan de lagere temperatuur, gaat de thermometer het komende half jaar naar 24 graden. Het algemeen be stuur van de Sportstich ting heeft dit besloten. Elke graad besparing le vert duizend kubieke me ter gas op. Een uitzondering maakte het bestuur voor het bejaarden- Tijdens die uurtjes op vrijdag wordt het water tot 27 graden verwarmd. „Minder, dan dat is politiek niet koopbaar" aldus secre J.M. Verlare van het bestuur. Een aantal bestuursleden pleit te er voor om de verwarming van buitenbad De Hazelaar helemaal uit te zetten. De heer OO Hoogmoed: „Als kind heb ik^JJl zelf altijd in koud water ge-.u:i] zwommen". Mevrouw van' Putten antwoordde hierop datre zwembaden met te koud water niet meer op klandizie hoeven >UW te rekenen. Volgens haar staan'oor de kinderen nu al te bibberen »hei van de kou bij de baden. ..De':;j< tijden zijn veranderd. We zijn j aan de luxe van een goed ver- warmd zwembad gewend ge- OOr\ raakt" zo zei zij. air 1 Een voorstel om het buitenbad Mte< af te dekken met een isolatie- «OV laag, haalde ook geen meer- >erz< derheid in het bestuur. ver ene Ie e re «1 1 lerei ALKEMADE De Alkemadese vertegenwoordiging ii drietal gemeenschappelijke regelingen is bekend. Voor de Rege ling Woonwagenschap Gouwsluis is de heer N. J. Verhaar (CDA-wethouder) gekozen tot lid van het algemeen bestuur, [^j. Plaatsvervangend lid wordt de heer F. Hoogenboom (PvdA). roe. Voor het algemeen bestuur inzake de oprichting en instandhou- ding van de Streekmuziekschool zijn mevrouw P. van Aken- Rens (voormalig VVD-raadslid) en de heer W. Klerks (CDA) herkozen. De vertegenwoordigers in het bestuur van Casper waren al eer- m der bekend geworden, namelijk de heren J. G. M. van den Bosch (CDA), H. van Tol (PPR) en M. Gerschtanowitz (VVD- voorzitter). Als plaatsvervangend leden waren de heren F. C. en Hoogenboom (PvdA), W. Nugteren (CDA) en R. Leyendekker (voorzitter PvdA) benoemd. Omdat de heer Leyendekker te kennen heeft gegeven ziin benoeming niet te aanvaarden, is nu de heer Th. van der Salm (voormalig voorzitter VVD) in zijn plaats benoemd. De PvdA-raadsleden hebben het college verzocht om in het ver- volg burger-vertegenwoordigers in besturen van gemeenschap- lW pelijke regelingen via een open sollicitatie-procedure op basis i van deskundigheid (in plaats van partij-binding) te benoemen. ALKEMADE De vrij gekomen ruimte van de voormalige bowlingbanen in sportcomplex „De Tweesprong" zal gedeelte lijk worden aangewend voor uitbreiding van de sportkantine en gedeelte lijk dienen als onderko-. men voor de S.J.A. (Stich ting Jouw Alkemade). De kosten voor deze verbou wing worden geraamd op ongeveer 45.000,Met behulp van kostendek kende huren denkt het Alkemadese gemeentebe stuur dit bedrag vrij snel terug te verdienen. Tijdens de onlangs gehouden raadsvergadering bleek echter dat de heer J.G.M. van den Bosch (CDA) niet inziet waar om de S.J.A. moet verhuizen. „Het overkoepelend orgaan van het Alkemadese vereni gingsleven is goed gehuisvest in Bejaardencomplex „De Gogherweide" meende hij. Het raadslid acht het mede daarom raadzamer een financieel aan trekkelijker huurder te zoe ken. PvdA en PPR waren niet laaiend enthousisast over het voorstel, vooral omdat zij vreesden dat de verhuizing ten koste gaat van de subsidies aan het verenigingsleven. De VVD, bij monde van de heer J. Koek, meende echter dat de geplande verbouwing niet lan ger tegengehouden mag wor den, omdat de kantine van „De Tweesprong" dringend moet worden uitgebreid. Een door Van den Bosch ingediend ammendement op het onder havige collegevoorstel om slechts de kantine uit te brei den en met de verbouwing ten behoeve van S.J.A. voorlopig te wachten, leverde even veel voor- als tegenstanders op. De voorschriften bepalen in zo'n geval dat opnieuw gestemd moet worden tijdens de eerst volgende raadsvergadering. Zolang echter kan de kantine exploitant niet wachten, van daar dat Van den Bosch zijn amendement uiteindelijk te gensputterend introk, zodat de verbouwing, ten behoeve van S.J.A. en de kantine-uitbrei ding doorgaat. iee J.G.M. van den Bosch rit (CDA): „SJA is al goed ge- huisvest". r® ALPHEN AAN DEN RIJN De Alphense kunstenares Gerda Jon- ker-Kooy exposeert vanaf 10 december in het kerke lijk en gemeenschapscen trum De Bron in Alphen. Het is de eerste keer dat de Bron haar deuren voor zo'n expositie openstelt Het initiatief hiervoor is van het bestuur van de Bron. Omdat de Bron een erg centrale plaats (van de opvang van peuters tot en met een bureau voor rechtshulp) in het leven van vooral de bewoners van de wijk Ridderveld inneemt, is het initiatief genomen om de wijk te laten zien wat er op cultu reel gebied door Ridder- velders gepresteerd wordt. Het bestuur van de Bron be- van Alphen. Deze koos me vrouw Jonker uit om zich in de Bron te manifesteren. Zij doet dit met behulp van onge veer 15 aquarellen een paar li tho's en pentekeningen die alle, behalve de pentekenin gen, gebaseerd zijn op het The ma „Zomer-Herfst", uitgebeeld door de zonnebloem en de kas tanje. Voor de pentekeningen is de kunstenares uitgegaan van de kerstgeschiedenis en deze zijn dan ook als kerst- schouwt zichzelf nu niet als kaart te koop. Gerda Jonker i deskundig op cultureel gebied sterk bezig met het hoe en heeft daarom de hulp inge- waarom van de seizoen* roepen van de Kulturele Raad waarbij tot nu toe zomer herfst haar uitgangspunten waren. Bijvoorbeeld de herfst is voor haar de ontwikkeling van een kastanje in de bolster totdat hij op de grond valt. In de toekomst zal ook de ontkie ming erbij komen. Fantasie en kleuren zijn in haar werk, dat het ontdekken van schoonheid als leidraad heeft, heel belang rijk. Het bestuur van de Bron denkt met deze expositie een groot aantal mensen te berei ken. Gemiddeld komen in het centrum zo'n vijf a zesduizend per week. Men hoopt met deze expositie ook de j drempelvrees weg te nemen die veel mensen hebben bij de gedachte aan kunst in een mu- seum. Afhankelijk van de be- V langstelling zullen er in de toekomst meer van dergelijke V< manifestaties komen. Voorlo- bi pig wordt nog gekozen voor /I professionele kunstenaars die v« of uit Alphen of uit de regio si* komen. Maar heel voorzichtig |w wordt ook gedacht aan bij- m voorbeeld ééndagsmanifesta- hj ties waarbij Riddervelders kunnen laten zien hoe, waar om en waarmee zij hun vrije tijd doorbrengen.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 4