Selectie geeft Krol een kick Jean Grand jean uit geldzorgen wstrous Kevin Davies wedt op verkeerde paard Ministerie blijft ruitersport sponsoren Schaatsploeg nog in opbouw KINDER SKI-SET PORT LEIDSE COURANT DONDERDAG 2 DECEMBER 1982 PAGINA 13 eer zege witsers HENE Na de opmerke- winst (2-0) in het EK- alificatieduel tegen Schot- heeft Zwitserland giste- ook een vriendschappe- duel in Athene tegen ekenland gewonnen: 3-1. de rust was de stand nog jk: 1-1. Egli maakte al in negende minuut het ope- "oelpunt, maar Anasto- bracht de Grieken een artier later langszij. Sulser 79.) zorgde voor de diende Zwitserse zege van waren 12.000 toe- ouwers. Nederlaag PSV LISSABON PSV heeft gisteravond in Lissabon de1 vriend schappelijke voet balwedstrijd tegen Benfica met 2-0 verloren. Bij de rust leidden de Portuge zen al met 1-0 door een doelpunt van Cuelho. Filipovic produceerde de tweede treffer voor Benfica. In Lissa bon woonden 40.000 toeschouwers de wedstrijd bij. Juanito klaagt voorzitter Barcelona aan Juanito (zwart tenue). BARCELONA Juan Gomez „Juanito", de Spaanse voetbalinter national en vleugelspits van Real Madrid, zal bij de rechtbank te gen de voorzitter van Barcelona, Nunez, een klacht indienen we gens smaad. Tijdens een bestuursvergadering van Real Madrid kwam verder naar voren, dat men pogingen zal ondernemen Nu nez als vice-voorzitter van de Spaanse voetbalbond af te zetten. Nunez moet het ontgelden vanwege een aantal uitspraken die hij deed tijdens een persconferentie voor het competitieduel tussen Barcelona en Real Madrid. De Barcelona-praeses zei onder meer: „Wat zou er gebeuren, wanneer Barcelona een speler in dienst had als Juanito, die overal achter de vrouwen aan zit." Hij vervolgde: „Wij .zijn de grootste vijand van Real Madrid" en beschuldigde de scheidsrechters van partijdigheid voor Real Madrid. De tuchtcommissie van de Spaanse voetbalbond zal zich hierover beraden en ook over de voorvallen na het duel, waarbij de arbiter werd gemolesteerd door toeschouwers, Volgens de Real-aanhang had" scheidsrechter Garcia de Loza de Madrileense club twee straf schoppen onthouden. Peter Murphy bondscoach volleybal dames DEN HAAG Peter Murphy wordt de nieuwe damescoach van de Neder landse Volleybal Bond< (NeVoBo). Murphy, die als bondscoach Johan van der Haar opvolgt, speelde ooit bij Radius Gouda, bracht Orion Doetinchem naar de top en was ook een seizoen assistent- bondscoach bij de heren. hinees >ringt ver ,33 meter !W DELHI De Aziatische itbalfederatie heeft een ibeveling gedaan de voet- ploeg van Noord-Korea ee jaar uit te sluiten van in- nationale evenementen. Dit ,ir aanleiding van de men- iterende tafrelen die zich jben afgespeeld rond eidsrechter Viglit tijdens l duel tussen Noord-Korea Koeweit. De definitieve be- sing daarover zal door de reld voetbal organisatie FA) genomen moeten wor de beste wereld-jaarpres- bij het hoogspringen (2,33 ter) zorgde de Chinees Zhu nhua gisteren voor een irtief hoogtepunt bij de atle- kwedstrijden tijdens de Azi- jche Spelen. De 19-jarige 1,91 meter lang, pro- na het behalen van de iden medaille het wereldre- d nog eens drie centimeter [hoog te brengen. Zijn drie 'ingen over 2,36 meter mis tten echter. Dit jaar waren ssig (Wdl), Ottey (Can), Da- (Vst) en Jianhua als enigen er de 2,32 meter gekomen. eerste plaats in het hockey- looi bij de heren werd Pakistan heroverd op zijn uwige rivaal en Olympisch mpioen India. De finale ein dde in een voor de Indiërs vernederende zege van jor de Pakistani. loete voor fcoopmans ERDAM Rudy Koop- is gisteren veroordeeld n boete van 4.000 guldén I een voorwaardelijke gevan- nisstraf van een maand. De uropees bokskampioen in het lfzwaargewicht trachtte on- ïer een jaar geleden zijn ;ekering op te lichten, door auto te laten ^verdwijnen. ila Fortuna; 3/Us X< nnend f. 1.60; plaats f. 1,10 f. 1,20 f. 0; koppel f. 2,70; trio f. 47,40. KDE KOERS, 2000 m: 1. Ultrami- D (C.P.M. Roodenrijs) 1.26,3; 2. o del Sol; 3. Ufo Mendel. Toto; nend f. 28,80; plaats f. 2,40 f. 1,50 ,30; koppel f. 57,50; trio f. 454,00. ERDE KOERS. 2380 m: 1. Twinkel (J.G. Ruijgrok) 1.27,1; 2. Umido i; 3. Ultra Regina. Toto; winnend 30; plaats f. 1,60 f. 2,70 f. 1,70; jppel f. 18,20; trio f. 217,70. JFDE KOERS, 1680 m: 1. Un x Trois (J.J. Duivenvoorden) ,1; 2. Udo Hanover, 3. Utop S. winnend f. 1,40 plaats f. 1,10 f. 0 f, 2,60 koppel f. 7,70 trio f. 55,80., 0 f. 1,10 koppel f. 45,60 i ,5 2. Ranulf B, 3. Super Fortun. x winnend f. 3,30 plaats f. 1,40 f. 0 f. 4,10 koppel f. 32,80 trio f. 13,6 2. Rinsky Tefka, 3. Sinton. to: winnend f. 3,20 plaats f. 1,20 f. 0 f. 2,10 koppel f. 4.80 trio f. 151,80. gestart: nr. 1 (Rocky sportuitslagen Nootdorp: KOERS. 2380 m: 1. Velea- (J. de Leeuw) km. tijd 1.29,7; 2. f. 84.20; trio f. 1769,70. !,5 2. Ster Buit, ist Toto: 1,40 f. 3,4 io f. 114,00. ENDE KOERS. 1680 meter 1. Uno1 de Lente (R. L. Pools) 1.24,6 2J Player, 3. Trijntje. Toto: win- nd f, 2,90 plaats f. 1,10 f. 1,70 f. 1,301 ppel f. 5,30 trio f. 42,70. Niet ge- nr. 2 (Tarianja). Udilia B, 3. Tulipier du Bois. Toto: Innend f. 2,10 plaats f. 1,70 f. 2,10 f. 50 koppel f. 11,30 trio f. 28,70. JTALISATOROMZET: f. 334.142,-• VVC-DVC 0-3 (0-15, 10-15. - VCH 2-3 (5-15, 13-15, -4. 15-13, 12-15). lalhandbal visie heren: V en L-Blauw Wit Gazellen-Attila 22-21. uketbal heren: Rotterdam Zuid- lonar 79-81; Landlust-Den Bosch 1-96; Leiden-Noordkop 91-56. i ifeltcnnis dames: TT Amsterdam-To- nstad 2-6; eredivisie heren: TT t msterdam-Valkenswaard 5-5. 'estduitse lotto: 8-9-13-14-15-18. Reservegetal: 31. •1 '77: 3829073. HENGELO Nog niet één in het buitenland spe lende international heeft zich tot nu toe bij bonds coach Kees Rijvers afge meld voor het EK kwali ficatie-duel met Malta op 19 december in Aken. Het ziet er echter naar uit dat van de negen „buitenlan ders" in de door Rijvers ook al daarom bewust groot gehouden keuze- groep het overgrote me rendeel voor het duel met Malta zal afzeggen om Rij vers meteen te laten we ten tegen Spanje, twee maanden later wel be schikbaar te zijn. Zowel in Spanje, België, Italië, Frankrijk als Engeland wórdt in het weekende van 18 en 19 december immers competitie-voet bal gespeeld. René van der Gijp en Ronald Spelbos hebben al via officieu ze wegen (Rijvers terecht: „Ik communiceer niet via de me dia") laten weten de clubbe langen te laten prevaleren en de verwachting is dat niet al leen zij Rijvers binnen enkele dagen kond doen van verhin dering. Positief is slechts de reactie van Michael van der Koxput, die de keuzeheer heeft gemeld in elk geval be schikbaar te zijn. En doelman Hans van Breukelen zegt er een conflict met zijn mananger Brian Clough van Nottingham Forrest voor over te hebben om tegen Malta te kunnen ac teren. Het opdraven van Ruud Krol, Simon Tahamata, Jan Peters, Kees Kist en John Metgod is echter om bovenge noemde reden hoogst twijfel achtig. Ruud Krol, die desgevraagd laat weten in tegenstelling tot anders luidende geruchten geen enkele contact met ande re Italiaanse clubs te hebben, staat echter niet op voorhand afwijzend tegenover de invita tie. De record-international: „Het grote probleem is echter dat mijn club (Napoli, red) mo menteel laatste is in de Ita liaanse competitie en 19 de cember de uitwedstrijd speelt tegen Fiorentina. In zo'n situa tie is het erg moeilijk de ploeg in de steek te laten. Temeer daar we pas dinsdag een nieu we trainer hebben gekregen, kan ik er nu nog geen zinnig woord van zeggen. Het zal op z'n vroegst het weekeinde worden, voordat ik meer ze kerheid heb. Ik zal het eerst met de president van Napoli, die na alle drukte rond de trai ningswissel nu een paar dagen weg is, moeten bespreken maar ik schat de kans dat ik Jammer „En dat vind ik eigenlijk best jammer, want spelen voor het Nederlands elftal blijf ik een eer vinden. Het is trouwens gewoon belangrijk dat Oranje weer de goede weg in slaat. Het heeft de laatste tijd toch een hoop prestige-verlies gele den. Die wedstrijd tegen -Frankrijk, die ondermeer in Italië rechtstreeks is uitgezon den, heeft aan die naam uiter aard alleen maar meer af breuk gedaan. Doodzonde na tuurlijk. Als ik er aan kan bij dragen dat er weer betere tij den komen, zal ik dat graag doen". Tijdens het telefonisch gesprek dat Krol onlangs met Rijvers voerde toen de bondscoach op bezoek was bij Jan Peters („daar is alleen over de princi piële bereidheid me voor Oranje beschikbaar te stellen gesproken"), kwam de rol die Krol eventueel in het Neder lands elftal zou moeten spelen niet aan de orde. „Dat heeft ook weinig zin zolang je niet weet of je wel kunt komen. Het is vanzelfsprekend duide lijk dat ik daarover wel met hem van gedachten wil wisse len als het zover is", aldus Ruud Krol, die niet schroomde toe te geven dat de nieuwe op roep van Rijvers hém heeft ge streeld. Ruud Krol: „Spelen voor het Nederlands elftal blijf Ik een eer vinden". „Hij heeft zich tegen mij ook duidelijk in de richting uitge laten dat hij langzamerhand naar 1984 wü toewerken met een mix van jong en oud. En wat mezelf betreft is hij daar mee op zijn besluit van een paar maanden geleden terug gekomen. Uiteraard geeft me dat toch weer een kick om voor het Nederlands elftal mijn best te doen". De kans is echter zoals gesteld groot dat het pas daadwerkelijk zover zal komen wanneer Nederland in februari op bezoek gaat bij Spanje. De mogelijkheid dat Jan Pe ters in Aken van de partij zal zijn is iets groter. De midden velder van Genua: „Het is ab soluut niet zo. dat ik liever te gen Pisa competitie-voetbal speel dan bij Oranje op de bank zit. Wanneer je uiteinde lijk bij de laatste zestien zit, mag je namelijk volgens mij al blij zijn. Er is echter ook nog een club die een standpunt heeft. En de bondscoach ziet liever niet, dat ik tegen Malta speel en dat er voor Spanje problemen zijn. Wat dat be treft heeft zijn bezoek van een paar weken geleden veel on duidelijkheid weggenomen, Over een paar dagen, wanneer ik met de clubleiding heb ge sproken, weet ik meer. Maar laat een ding duidelijk zijn: in mijn hart is er maar één keus en dat is het Nederlands elf tal". WILLEM PFEIFFER LENDL KLOPT MCENROE IN BARCELONA Jean Grandjean. ANTWERPEN De Belg Jean Grandjean heeft gis teren verrassend de derde ronde bereikt van het in ternationale tennistoer nooi in Antwerpen. Grandjean versloeg in drie sets de Westduitser Rolf Gehring. De setstan den waren 6-4, 0-6, 7-5. Voorts kwam de Ameri kaan Mel Purcell in de achtste finales door een moeizame zege op de Boli viaan Mario Martinez: 6-1, 0-6, 6-3. Grandjean had het hoofdtoer nooi bereikt na het spelen van voorwedstrijdert. In de eerste ronde zette de werkloze ten- nisleraar Michiel Schapers aan de kant met 6-3, 6-4. Hij verze kerde zich daarmee van een bedrag van 16.000 gulden, waarmee hij meteen uit de fi nanciële zorgen raakte. Dat bedrag verdubbelde nog eens gisteravond, toen Grandjean erin slaagde de hoger aange slagen Gehring te verslaan. De eerste en de laatste set gin gen gelijk op, waarbij de Belg door zijn onverzettelijkheid in beide sets zegevierde. De tweede set toonde aan, dat Ge hring in feite de technisch be tere tennisspeler is van de twee: hij won die set met 6-0. Grandjean, die uiteindelijk ze gevierde met 6-4 0-6 7-5, moet net nu opnemen tegen Yan- nick Noah (Fra). Noah won zonder veel moeite in een af en toe uitstekende wedstrijd met 6-1, 6-2 van de Indiër Ra- mesh Krishnan. Na Jacques Grandjean plaatste Bernard Boileau zich als twee de Belg voor de achtste finales. Boileau versloeg in drie sets zijn landgenoot Jan van Lan- gendonck, die in de eerste ron de Eric Wilborts geen kans had gegeven. De partij was een reprise van de finale van het toernooi om het Belgisch kampioenschap. Boileau zege vierde met 2-6, 6-3, 6-4. Ook de Amerikaan Brian Gottfried drong tot de derde ronde door een overwinning op de Brit Buster Mottram: 6-2 6-3. Europa won in Barcelona de wedstrijd tegen Amerika met 7-5. In de beslissende partij versloeg Ivan Lendl John McEnroe met 2-6, 7-5, 6-2. Bei de spelers zijn vanaf zaterdag actief in Antwerpen. Ook Björn Borg zal daar aanwezig zijn, in de wetenschap, dat hij in Barcelona twee keer heeft verloren. Na eerste McEnroe was nu Gisteren Gene Mayer sterker: 6-3, 4-6, 6-3. De andere partijen in Barcelo na brachten zeges voor Andres Gomez (Ecuador) tegen Jose Higueras (3-6, 7-6, 7-5) en Mats Wilander tegen Vince van Patten, de invaller voor de ge blesseerde Jimmy Connors (6-0 6-3). NOOTDORP Kampioens jockey Kevin Davies heeft ook belangstelling voor de draf- sport. De eerste jockey van de Wassenaarse stal Van Dijk werd enkele weken geleden zelfs mede-eigenaar van de draver Ultramine D. Maar verder dan een derde plaatsje was de merrie, in training bij de Hagenaar Carel Roodenrijs nog nief gekomen. Jockey Da vies kreeg één dezer dagen van de Engelse trainer Mike Ryan een uitnodiging om tij dens de wintermaanden met hem naar Amerika te gaan en daar voor hem paarden te rij den. Davies is op die aanbie ding ingegaan en besloot zijn deel van draver Ultramine D maar te verkopen om daar door nog wat extra.geld op zak te hebben voor zijn verblijf in Amerika. Geen 24 uur na die verkoop voor slechts duizend gulden zegevierde Ultramine D gisteren op Nootdorp tegen een winnende quote van f. 28,80. Zoiets kan nu eenmaal gebeuren in de draf- en ren sport, waar verrassingen schering en inslag zijn. Waar schijnlijk zal Kevin Davies zich de komende tijd niet meer met de drafsport bemoeien, maar met zijn eigen winkeltje, de rensport dus. De Vereniging van Eigenaren van Dravers is inmiddels ak koord gegaan met de voorge stelde herstructurering, die een commerciëlere aanpak voor staat. Voor het komend jaar wordt er nog maar een to- talisatoromzet verwacht van 115 miljoen gulden, wat een verlaging van het prijzeiigeld inhoudt. Om die neergang te gen te gaan worden in de nieuwe opzet, vastgelegd in een lijvig rapport van de Ne derlandse Herstructurerings Maatschappij, zeven grote koersbanen afgevoerd naar de categorie „recreatieve banen". Daarop blijven koersen moge lijk, maar de banen dienen per meeting duizend gulden aan de NDR af te dragen. (Van onze parlemenetaire redactie) DEN HAAG Minister Braks (Landbouw) is niet van plan een door het ministerie met Volvo en de interna tionale paardesportorganisatie FEI gesloten contract over sponsei^ng van concoursen hippique, te anuleren. Dit heeft de minister gisteren in de Kamer laten weten naar aanleiding van opmerkingen van het PvdA-Ka- merlid Tazelaar over het contract waarbij geregeld is dat reclame gemaakt kan worden voor Nederlandse agrarische produkten ter wille van de export. Tazelaar betoogde dat de effectiviteit van het contract voor de export betwijfeld moet worden. Daarom diende de regering naar zijn mening een volgens het afgesloten contract onjuiste gang van zaken tijdens het onlangs gehouden springconcours van Amsterdam aan te grijpen om van het contract af te komen. Daarmee zou de overheid ongeveer 600.000 gulden vrijmaken. Dit geld zou gebruikt kunnen worden voor andere exportbevor dering. Volgens Tazelaar zou het ministerie het contract met Vovlo en FEI kosteloos op kunnen zeggen nu in Amsterdam, tegen de be palingen van het contract in, de namen van de sponsers niet op de officiële programmaboekjes stonden en ook elders niet ver meld werden. Braks bestreed deze stelling. Hij noemde de gang van zaken in Amsterdam „te marginaal". Het opzeggen van het contract was in die geest dan ook onmogelijk, aldus Braks. De minister meldde overigens dat het ministerie had afgezien van de mogelijkheid tot het maken van reclame voor produkten. in Amsterdam. Braks liet de Kamer weten te hopen nog lang met het contract te kunnen werken. (Van onze verslaggever) ASSEN De complete Nederlandse schaatsploeg (allrounders, sprinters en dames) verkeert nog in een fase van conditionele opbouw. De interland van morgen en zaterdag in As sen tegen de Zweden moet dan ook niet worden gezien als een graadmeter voor het komende seizoen. Pas vanaf de landenwed- strijd tegen Noorwegen, over twee weken in Oslo, zal er naar de vorm wor den gezocht, deelde Henk Boer, trainingscoördinator en coach van de heren- ploeg, gisteren mee. „Het is nog erg vroeg", aldus Boer, „en er zal dus niet op het scherp van de snede worden gereden. Het is nog niet zover dat we wedstrijd tijden gaan pieken. Je kunt nu wel in vorm zijn, maar dan is het maar de vraag hoelang je dat weet vast te houden". De tZweedse schaatsploeg wordt aangevoerd door Tho mas Gustafson, de Europese kampioen van vorig jaar. Van zijn resultaten van dit jaar is nog maar weinig bekend. Slechts twee tijden zijn tot de buitenwereld doorgedrongen: 40.1 seconde op de 500 meter en 7.18 op de vijf kilometer. „Die 7.18 is natuurlijk een erg goede tijd", vindt Boer, „maar hij schijnt te zijn gereden on der ideale omstandigheden. Robert Vunderink reed in Heerenveen in een storm 7.23. Dat is echt heel snel. Die 40.1 van Gustafson is natuurlijk nog lang niet onder de 38 se conden. Toch is het belangrijk om even te kijken hoe de con current er voor staat. Zoals dat ook geldt bij de sprinters met Jan-Aker Carlberg". Ondanks het vroege tijdstip verwacht Boer redelijke tijden. „We hebben na veertien dagen hard trainen een week rust ge nomen. Dat bevordert de pres taties. Na het trainingskamp in Henk Boer verwacht goe de tijden van de schaat sers, ondanks het vroege tijdstip van de interland te gen Zweden. Inzeil en een week rust ging het bij wedstrijden in Heeren veen opeens ook erg hard met tijden van 38.8 en 1.58 op de 500 en 1500 meter". De ploegen zien er als volgt uit: Sprinters Zweden: Jan-Aken Carlberg, Johan Granath, Go ran Johansson; Nederland: Ron Ket, Geert Kuiper, Jan Ykema. Dames: Zweden: Annette Car-"' len, Linda Pallen; Nederland: Alie Boorsma, Ina Steenbrug- gen. Junioren: Zweden: Joakim Carlberg, Bo König, Jens Mag- nusson; Nederland: Raymond Brugmans, Gert Jacobs, Bert Koopmans. Allrounders: Zweden; Klaes Bengtsson, Thomas Gustafson, Jan Junell, Hans Magnusson. Nederland: Hilbert van der Duim, Yep Kramer, Frits Schalij en Hein Vergeer. De resterende rijders van de kernploegen (drie heren, een sprinter en vier dames) rijden beide dagen na afloop een on derling toernooide, mede in verband met de selectie voor Noorwegen-Nederland. SUPER SINTERKLAAS IDEE WINTERSPORT incl. merk-schoenen. bindingen, ski's en stokken! maat 80 t/m 100 v%36a^yoor 175,- maat 100 t/m 140 vur«M£;voor 200,- maat 140 t/m 170 van:45<Lr voor 225,- DEN HAAG Oudehaagweg 591 (bij hoek Thorbeckelaan) telefoon 2581 82 WASSENAAR Rijksstraatweg 477 (bij BP pomp) telefoon 01751-151 71

Leidse Courant | 1982 | | pagina 13