Juperieur Anderlecht vrijwel van volgende ronde im Verhoorn moet trimmers n KNAU op een lijn brengen *1982 BOWLING I WORLD CUP Betty Vissers met de hakken over de sloot Nederlandse dammers aan leiding Recettes betaald voetbal schrikbarend teruggelopen ROTTERDAMSE RELSCHOPPERS KRIJGEN „RODE KAART" pRT" LEIDSE COURANT DONDERDAG 25 NOVEMBER 1982 PAGINA 13 ^taan SC Amersfoort ^rlopig weer gerekt pSFOORT Het bestaan van SC Amersfoort is met enkele weken gerekt. De Utrechtse recht- zag gisteren geen reden in te gaan op het verzoek He bedrijfsvereniging en de belastingdienst SC jsfoort nu reeds failliet te verklaren. De rechtbank i met de uitspraak tot 15 december; de datum die ieerder was vastgesteld. De bedrijfsvereniging en jastingdienst wilden SC Amersfoort nu reeds fail- Iten verklaren, omdat de club niet aan zijn lopen- ijrplichtingen zou voldoen. Dit w.erd van de zijde Amersfoort bestreden. Voorzitter J. Bakkenes jjC Amersfoort heeft in een brief aan het sectiebe- 4betaald voetbal fel tegen het nieuwe plan 32 in van 35 betaalde voetbalorganisaties in stand te geprotesteerd. Het plan werd maandagavond s de algemene vergadering van de sectie betaald al gepresenteerd. Geldschieter Vahlstal van Sc mocht toen echter niet het woord voeren. Hovenkamp: contact met FC Twente ENSCHEDE FC Twente probeert op korte termijn Hugo Hovenkamp van AZ'67 aan te trekken. De verdediger mag van zijn huidige werkgever tus sentijds vertrekken. Hoewel manager Ton van Dalen desgevraagd ontkent, dat FC Twente contacten met de 32-ja- rige Hovenkamp onderhoudt bevestigt de voormalige international zelf de be langstelling vanuit Enschede. Hoven kamp. die zegt ook nog contact te heb ben met andere clubs, en na dit seizoen transfervrij is, bestrijdt overigens, dat een eventuele nieuwe club tijdens deze competitie een kwart miljoen op tafel zal moeten leggen om hem van AZ te kunnen overnemen. Nederlaag BV Voorburg DEN BOSCH Voor de bas ketbalcompetitie verloren de dames van Nusa Indah/Voor- burg gisteravond verrassend (61-60) de uitwedstrijd van Nas hua/Den Bosch. Bij de rust stond Voorburg nog met 33-32 voor.Tien seconden voor tijd leed Voorburg via Kim Erikson balverlies. Vijf seconden later kon Marleen van Heivoort Den Bosch op 61-60 tillen. De Voor- burgse ploeg speelde vooral ver dedigend zwak. Bij Voorburg kwam Annet Keur tot 27 pun ten en bij Den Bosch Marleen van Heivoort tot 30 punten. Voorn raakt toppaard kwijt ZUIDLAREN De Nederlandse springruiter Albert Voorn raakt zijn toppaard Jonker nog deze week kwijt. Jonker is gis teren door zijn Ne derlandse eigenaar verkocht aan de Amerikaanse broers Leone, die eerder dit jaar al het ster- paard van Rob Eh- rens, Koh-i-Noor, kochten. Oppositie tegen open Tour MADRID Een meerderheid van de organisatoren van amateurron den heeft zich gisteren in Madrid uitgesproken tegen het in 1983 open stellen van de Ronde van Frankrijk voor amateürs. De orga nisatoren van de etappekoersen voor amateurs vinden, dat de bete re amateurrenners zich volledig gaan toeleggen op dit evenement. Tevens wordt gevreesd voor een verstoring van de amateurkalen der. Ondanks de tegenstand wordt verwacht, dat de nieuwe formule van de Ronde van Frankrijk mor gen wordt goedgekeurd door het congrès van de internationale wie- Ierunie. HAAG Geen uit- pnde club verwezen- I in de eerste wed- 5 uit de kwartfinales strijd om de UEFA een overwinning. De i| uitgangsposities voor met de thuisbeurt jde boeg, werden ver- door Bohemians g, Benfica en Valen- Johemians verspeelde jenève in de slotfase overwinning tegen ^tte (2-2), Valencia a in het warme Tiblis- 'partak Moskou van 4.'n af (0-0), terwijl 'fica nauwelijks moeite in de uitwedstrijd te- 5FC Zurich te remise- ll-l). leest opvallende verrich- uit de eerste kwartfina- tie kwam op naam van rlecht, dat aantoonde ge- g veel aanvalskwaliteiten weggespeeld (ruststand i(Na rust deed Anderlecht rat rustiger aan: 6-1. De ééns uitblinkende Juan ^o kwam voor rustniet een hattrick. Dat kwam doordat hij een straf schop miste, nadat doelman Janjus van FC Serajewo hem had gevloerd. Moeite Overwinningen waren er ook voor Sevilla, Bordeaux, FC Köln en Dundee United. De overwinning van FC Köln ging nog met de meeste moeite gepaard. AS Roma, gesteund door zo'n 15.000 landgenoten, bleek on-Italiaans voetbal te spelen, dat echter niet met doelpunten beloond werd. De gehandicapte ploeg van Rinus Michels (Littbarski ontbrak wegens een blessure, Willmer en Strack wegens een schor sing) kwam tot een treffer: een kopbal van Thomas Allofs na een schitterende combinatie van Cullmann, Bonhof en Fi scher, trof doel: 1-0. Hiermee werd de Westduitse ploeg, die in een noodopstelling speelde, bescheiden beloond voor de gedemonstreerde wilskracht. FC Köln zal in de return in Rome niet kunnen beschikken over Paul Steiner. Deze liep gisteren zijn tweede gele kaart op. Overigens ontsnapte Bruno Conti, die nauwelijks zijn vorm kon etaleren, waarmee hij tijdens het WK in Spanje als speler van het Italiaanse elftal opzien baarde, aan een rode kaart na een grove over treding ten opzichte van Ha- rald Konopka. Citroenen Met dezelfde cijfers wonnen Sevilla (van Kaiserslautern) en Bordeaux (van Craiova). De Spanjaarden troffen taaie te genstand van de Westduitse ploeg, die slechts een fout maakte, waarvan Francisco profiteerde. Overigens trachtte Kaiserslautern het in deze saaie wedstrijd aan te sturen op een doelpuntloos gelijk spel. Sevilla liep in de laatste minu ten nog schade op, toen aus- putzer Nimo van het veld werd gestuurd. Het met 70.000 toeschouwers gevulde stadion stond op zijn kop. De Schotse scheidsrechter Valentine werd na afloop bekogeld met citroe nen. Dundee United tenslotte toon de in eigen huis aan wel tot massaal aanvalsvoetbal in staat te zijn, maar was niet bij machte de versterkte verdedi ging van de Noordduitse ploeg onder de voet te lopen. Het Dundee kreeg nauwelijks ruimte van Werder Bremen. Narey stelde vlak voor tijd de zege voor de sterkere Schotten toch nog veilig: 2-1. Een luchtduel tussen Paul Steiner (FC Köln) en doelman Tacredl van AS Roma, die duidelijk als winnaar tevoor schijn komt. Derde ronde UEFA Cup Spartak Moskou-FC Valencia (H) (Tblissi). Toeschouwers: 40000. FC Sevilla (Spa)-FC Kaisers lautern 1-0 (<M>): 56. Francisco 1-0. Scheidsrechter: Valentine (Sch). Toeschouwers: 70.000. Gele kaarten: Carlos (Sevilla), Kitzmann en Bummer (Kaisers lautern). Rode kaart: Nimo (Se villa). rechter: Gyon (Hon). Toeschou wers: 16.000. FC Zürich (Zwi)-Benfica (Por) 1-1 ((H)): 80. Rufer 1-0, 88. Filipovic 1-1. Scheidsrechter: Kirschen (Odl). Toeschouwers: 15.000. Dundee United (Sch)-Werder Bremen (WD1) 2-1 (1-1): 15 Milne 1-0. 65. Meier 1-1, 82. Na rey 2-1. Scheidsrechter Fahnler (Oos). Toeschouwers: 15.000. Gele kaart: Siegmann (Werder). Bordeaux* (Fra)-Universitatea Craiova (Roe) 1-0 ((H)): 50. Gi- resse (strafschop) 1-0. Scheids rechter: Garrido (Por). Toe- schouWers 23.000. FC Köln (Wdl)-AS Roma (Ita) 1-0 (1-0): 41. Allofs 1-0. Scheidsrechter Michel Vautrot (Fra). Toeschouwers: 49.000. Gele kaarten: Steiner. Engels (FC Köln). Maldera, Anchelotti. Vierchowood (AS Roma). Anderlecht (Bel)-FC Seraje wo (Jsl) 6-1 (5-1): 5. Lozano 1-0, 25. Lozano 2-0, 32. Van den Bergh 3-0, 38. Van den Bergh 4-0, 40. Josic 4-1, 43. Vercaute- ren 5-1. 61. Ferhatovic (in eigen doel) 6-1. Scheidsrechter. Frede- riksson (Zwe). Toeschouwers: 30.000. DEN HAAG De tranen van verdriet, die Betty Vissers dinsdag plengde, maakten gistermiddag plaats voor tranen van blijdschap. Na een span nend verloop had de Ne derlandse deelneemster aan de strijd om de World Cup bowling in Scheve- ningen zich geplaatst bij de beste zestien, die van daag het toernooi mogen voortzetten. Vissers kwam met de hakken over de sloot, haar vijftiende plaats was nog juist toerei kend. Slechts 29 pins scheid den haar tenslotte van de Ierse Miriam Dempsey. die als ze ventiende het toernooi al na drie dagen vaarwel moest zeg gen. Vissers gooide gisteren in het bowlingcentrum in de Pa lace Promenade een even wichtige serie van achtereen volgens 167, 179, 199. 181. 200 en 178 pins. John de Vries mocht gisteren eveneens redelijk tevreden te-_ rugblikken op de door hem ge leverde prestaties. Zijn dagto taal over acht games van 1524 pins bracht hem weliswaar nog niet bij de eerste zestien, maar de thans beklede 21e plaats biedt voor de laatste kwalificatieronde van vandaag nog volop perspectief. Drie maal overschreed hij de 200- grens: 212, 209 en 225. De ove rige vijf games kwam de Am sterdammer tot scores van 190, 160, 156, 196 en 176 pins. Nepomuceno, de abolute favo riet van het toernooi om de wereldbeker, stelt tot nu toe danig teleur. De lange Philip- pijn moet, gezien zijn 18e: plaats, zelf terdege oppassen niet voortijdig uitgeschakeld te J worden. DICK KIERS Dubbel succes Joop Duivenvoorden NOOTDORP Voor Joop Duivenvoorden was het gisteren op Nootdorp een goede dag. De trainer/pikeur moet het meestal doen op de Nederlandse drafbanen met een aantal paarden met bescheiden kwaliteiten. Maar door grote toewijding en extra in spanning, waarmee hij met zijn viervoeters werkt, blijven suc cessen niet achterwege. Gisteren won hij met de vier-jarige hengst Un Deux Trois en een half uur daarvoor had hij de drie-jarige merrie Vanda Cor nelia al winnend over de finish gebracht. Met de merrie was hij rustig vertrokken aan de start, maar in de eindfase had de Her- es-dochter nog genoeg over om Tasua du Bois en Vaarwel For- tuna voor te blijven. Kamerlid wil maatregelen tegen topclubs (Van onze parlementaire re dactie) DEN HAAG De overheid moet maatregelen nemen om de uitgaven van Ajax, Feye- noord, PSV en AZ'67 beter in de hand te krijgen. Dit heeft het Kaïherlid Willems van de PSP aan staatssecretaris Van der Reijden (WVC) gevraagd. Willems deed dit in schriftelij ke vragen naar aanleiding van het uitkomen van de exploita- tiecijfers van alle clubs in het betaalde voetbal over het sei zoen 1981-1982. Volgens die cijfers zijn de tekorten op de begrotingen van alle clubs in dat jaar met 6,7 miljoen gulden opgelopen tot 13,5 miljoen gul den aan het einde van het sei- Van de stijging van de tekor ten zorgden de vier door Wil lems genoemde clubs voor 4,4 miljoen gulden. 5>rtwereld iRENVEEN Feenstra rs uit Heerenveen heeft ronde bereikt van oernooi om de Europese ïkeybeker ten koste van Spaanse Vizcaya Bilbao. 'riezen wonnen met 9-1. erste wedstrijd was met gewonnen. In die derde speelt Heerenveen tegen rinse Tappara. jNG Anton Mang, vier- wereldkampioen in de 350cc, is overgestapt "de halve-liter-klasse, de categorie in de .jacesport. De Westduitse -Ircoureur ondertekende Fontract bij het Britse Su- Na de verrassen- verwinning op de als der- geplaatste Australische Hjy Turnbull verloor Mar- pMesker in de tweede ron- 2pn een internationaal ten- ten onder tegen de •rikaanse Zina Garrison: (-7. I HAAG Winnende ge- Westduitse lotto „7 uit ?r 2-17-23-26-28-32-37. Uit- 77": 9-5-2-1-5-4-7. SAO PAULO Het Nederlandse trio Rob Clerc, Jannes van der Wal en Harm Wiersma behoeft sinds de zesde ronde van de strijd om de wereldti tel dammen geen buitenlandse inmenging meer te dulden in de top van het veertien deelnemers tel lende veld. Clerc werkte eigenhandig de Frans man Guinard van de gedeelde topplaats en omdat Van der Wal de Braziliaan Da Silva versloeg, be zetten zij gezamenlijk de eerste plaats. Hun voorsprong op Harm Wiersma, aïe remise speelde te gen NDiaye, bedraagt een punt. Johan Bastiaannet won met een combinatie uit een leerboekje voor beginners van de puntloze Braziliaan Franca. Wereldkampioen Wiersma was ook vlug klaar, maar behield slechts de halve winst. Zijn partij tegen NDiaye was wel intensief opgezet -flank- spel uiteraard- maar na een aantal ruilingen verzandde het spel. NDiaye drong zelfs met een witte schijf door naar veld 17 en bleek in staat zijn voorpost te verdedigen ook. Wiersma stelde daarop maar remise voor en de Afrikaan had daartegen geen enkel bezwaar. Clerc concentreerde zich met wit sterk op het centrumspel. Guinard verdwaal de in een tamelijk ingewikkelde stelling en werd in de vol gende zetten duidelijk zijn plaats gewezen. Jannes van der Wal blijkt de Brazilianen te hebben uitge kozen voor tactische grapjes. Tegen Franca opende hij met 31-26, woensdag tegen Da Silva had hij zelfs 35-30 op het repertoire gezet. Op de lange vleugel werd zijn opstelling geleidelijk weinig economisch, maar tegen José Maria da Silva was dat allemaal geen bezwaar en toen ook de klok tegen de Braziliaan' ging tikken, was het gebeurd. DEN HAAG Het overzicht van de exploitatierekening van het Budget Bewakingsin stituut (BBI) toont aan, dat de netto wedstrijdbaten in het be taalde voetbal schrikbarend teruglopen. Vergeleken met 1979/80 zijn de meer donaties van het be- netto-opbrengsten in het afge- drijfsleven bedroeg de vermin- lopen voetbalseizoen met bijna dering van de totale baten zes miljoen gulden verminderd, ruim twee miljoen gulden, van 33 miljoen naar ruim 27 miljoen gulden. Als gevolg van De totale lasten beliepen in hogere reclame-inkomsten en het afgelopen seizoen ruim 63,5 miljoen gulden. Het aantal kort van 461.000 gulden per betaald voetbalorganisaties noodlijdende club. Overigens met exploitatietekorten was trokken de wedstrijden in de 32, die gezamenlijk een schul- eredivisie tijdens het lopende denlast kennen van 14,7 mil- seizoen tot dusver iets meer joen gulden. Dat komt neer op toeschouwers dan vorig sei- een gemiddeld exploitatiete- zoen. ZUTPHEN Het is de zater dag in Deventer gearresteerde Rotterdamse relschoppers ver boden de eerste vijf uit-wed- strijden van Feyenoord te be zoeken. Zij moeten zich tijdens de rust van die ontmoetingen bij de plaatselijke politie mel den in hun woonplaats. Bo vendien werden ze gisteren, bij wijze van snelrecht, veroor deeld tot geldboetes variërend van 500 tot 750 gulden. Deze vonnissen zijn van rechter mr. Egb. Myjer. De officier, mr. A.C. de Visser, die de drie ver dachten zaterdagavond laat een met de hand geschreven dagvaarding uitreikte, samen met zijn collega mr. P.H. Cre- mers, eiste een wedstrijdver bod voor het gehele nog lopen de seizoen. Daarbij voegde hij geldboetes en schadevergoe ding. Twee van de drie waren aan wezig: G.P. (20) uit Rotterdam en T.van O. (20) uit Rijswijk. Zij hadden autovernielingen gepleegd. De derde verdachte W.H. (27), uit Rotterdam, die een politieman voor de sche nen schopte, liet verstek gaan. De aanwezige verdachten wa ren al eerder wegens geweld pleging veroordeeld. Van O. uit Rijswijk, was ooit gearres teerd bij De Graafschap (Doe- tinchem), Eintracht (Frank furt) en NAC (Breda). De eisen vond hij met name „waanzin", „belachelijk" en „onzin". De officier antwoordde: „Je vraagt je af welke waanzin deze mensen beheerst. Zij ver zieken de sfeer en vergallen het plezier van anderen. Altijd in uitwedstrijden, want zij pas sen er wel voor het eigen nest te bevuilen". Het vonnis van mr. Myjer komt er op neer, dat de veroordeelden tot ongeveer half maart (inclusief de win terstop) niet met Feyenoord kunnen meereizen. j RECHT Zonder de |$ngs door het hoofdbe- van de Koninklijke lerlandse Atletiek ;je opgeheven Beleids- oep Training, maar met j op voorstel van trai- iscoördinator Herman lts samengesteld aatcollege" van des- bereidt de va- atletiek-top zich t|r op het komend sei- Jv, Dat zal voor een he nrijk deel in het teken Hn van de eerste we ikampioenschappen, ïjbegin augustus in Hel- 7ki worden gehouden, ids bekend trad de tweespalt %e Beleidsgroep Training ïal aan het licht aan de van de in septem- 8gehouden Europese kam- Nnschappen, toen de atleten ^ader en Hugo Pont wer- afgewezen op grond van .verrichtingen. De „reke- rs" onder de bondstrainers ■jen tegen hun afvaardiging r de Griekse hoofdstad; de controverse in de publiciteit jot woede van de andere trai ners, waarna het hoofdbestuur van de Unie het na overleg met Buuts verstandig achtte om de groep voor een jaar op een zijspoor te zetten. Buuts vond het wenselijk, dat hij bij zijn werkzaamheden van komend seizoen gesteund zou worden door een „praat groep" van insiders, die hem op vrijblijvende wijze met raad en daad terzijde moet staan. Het hoofdbestuur slaagde er nog niet irt om aan dat verlan gen tegemoet te komen, maar zag dinsdagavond wel kans een andere wens van zijn werknemer te vervullen. Dat was het aantrekken van de 41- jarige Wim Verhoorn. Hij wordt assistent-trainingscoör dinator. Verhoorn moet trach ten enerzijds de nationale top in het buitenland aan meer startbewijzen te helpen en an derzijds pogingen te onderne men om de wildgroei van de overal georganiseerde trimlo-, pen in te dammen. Trimmers Verhoorn, samen met Arend Karenbeld de man achter de successen van marathonloper Gerard Nijboer, krijgt tot de taken de contacten met de ba sis aan te knopen of te verste vigen, want ook hij realiseert zich terdege dat het legioen van trimmers, volgens sommi ge schattingen, 200.000 man nen en vrouwen sterk, de moederband met de KNAU dreigt te verliezen. Per slot van rekening telt de Unie mo menteel „slechts" 45.000 leden. Weliswaar betekent dat een toename ten opzichte van vo rige seizoen met 1.000 man, maar zoals uit de getallen blijkt heeft de bond vrijwel geen grip op de recreatieve at leet kunnen krijgen. De nieu we full-professional binnen het bondsapparaat wil dat doel zien te bereiken, door clubs, maar ook door trimgroepen en scholen te benaderen en hen van advies te dienen. Trainingscoördinator Herman Buuts repte gistermiddag in Utrecht tijdens de persconfe rentie over de beleidsvoorne mens voor komend seizoen dan ook van de man, die goed was voor 60.000 gulden aan tickets. Verhoorn beperkt zich uiteraard tot de wegatletiek, maar krijgt in 1983 ook tot taak de belangen van de baan- atleten te behartigen, zoals van Ria Stalman, die welis waar met Rob Druppers hoog op de seizoen ranglijst prijkt, maar ondanks de kwaliteit van het discuswerpen een for se portie reis- en verblijfskos ten opstrijkt van het budget van de KNAU. Net als voor Athene hanteert de bond weer strenge limieten, die ditmaal overeenkomen met die van de Internationale Atletiek Federatie. De gevolg de procedure impliceert, dat ons land ook in Helsinki met een kleine ploeg vertegen woordigd zal zijn. De trai ningscoördinator heeft niet de illusie, dat het aanstormende jonge talent komend seizoen, een uitzondering daar gelaten, prestaties Helsinki-waardig, zullen leveren. Daarvoor zit de vaderlandse atletiek nog te zeer in het slop al zouden de verrichtingen van Rob Drup pers en Gerard Nijboer anders doen geloven. Het is overigens nog maar de vraag of onze enige Europees kampioen zich. op dezelfde wijze voor Helsin ki zal kunnen voorbereiden als voor Athene. Vorig jaar kreeg hij dispensatie van de KNAU om vooraf niet aan de limiet van twêe uur en veer- Wim Verhoorn: nog meer startbewijzen en trimmers on der vlag van KNAU zien te krijgen. tien minuten te hoeven te vol- te vallen, wanneer een landge- doen. De Drent overweegt de- noot onder de limiet blijft, zelfde wijze van voorbereiding Buuts wil met hulp van oud voor Helsinki, maar loopt met lAAF-president Adriaan Pau- de door de IAF gehanteerde len trachten dit reglementsar- procedere kans om uit de bont tikel ongedaan te maken Kranenburg te sterk voor Oefenmeesters DEN HAAG Kranenburg heeft gisteravond een voetbal wedstrijd tegen de Haagse Oe fenmeesters met 5-2 gewon nen. Voor de trainers, die ten opzichte van hun veelal jeug dige tegenstanders het condi tioneel moesten afleggen, scoorden Aad Mansveld (Laakkwartier) en Daan Re geer (De Valkeniers). sportuitslagen BOWLEN World Cup in Seheveningen. Dames, na 18 games: 1. Levhorn (Zwe) 3627 pins; 2. Solis (Mex) 3511: 3. Lana (Ita) 3496; 4. Morrisette (Ber) 3456; 5. Jun (Kor) 3425; 6. Tambis (Ind) 3424; 7 De Pappe (Ven) 3614; 8 Krogerus (Fin) 3396; 9. Pranee (Tha) 3390; 10. Smith (Gbr) 3379; 11 Lin (Tai) 3344; 12. Baker (Aus) 3342; 13 Vollbrecht (Wdl) 3339; 14 Vivier (Fra) 3325; 15. Vissers (Ned) 3316; 16. Moeller (Den) 3310. Heren, na tweede kwalificatieronde 1. Tsung-Cheng Cheng (Tai) 3284 pins; 2. Alfonso Rodriguez (Mex) 3216 pins; 3. Peter Lew (Sing) 3153 pins. 21. John de Vries (Ned) 2993 pins. PAARDENSPORT Koersen van Nootdorp EERSTE KOERS, 2000 meter 1. Unieta Scotch (J.W. Hoejenbos) 1.27,2; 2. Vriend K; 3. Veres. TOTO: winnend f. 1,70, plaats f. 1,20 1,30 2,00, koppel f 3,20, trio f. 29,40. Niet gestart nr. 5 Vamp Frejo. TWEEDE KOERS. 2000 meter: 1 Viva Uithuizen (HA. van Dijk) 1.26.7; 2. Udetia Laren; 3. Tira Hol- landia. TOTO: winnend f. 9,70, plaats f. 1,50 1.80 2,00. koppel f. 15,80, trio f. 358.40. DERDE KOERS. 2000 meter: 1. The odora Lobell (G.G.M. Gommans) 1.24,2; 2. Vico van Echten; 3. Ultra Regina. TOTO: winnend f. 6.50. plaats f. 2,20 1,60 5,70, koppel f. 7,40. trio f.J60.30. VIERDE KOERS. 2000 meter: 1 Ted Olivier (JJ. Glimmerveen) 1 25.0. 2 Tara Laguna; 3 The Player. TOTO: winnend f. 8,20, plaats f. 2,50 3,80 I,60, koppel f. 37,60, trio f. 434,80. VIJFDE KOERS. 2000 m: 1. Vanda Cornelia (J.J. Duivenvoorden) 1.25,3; 2. Tasua du Bois; 3. Vaarwel Fortuna. Toto: winnend f. 6,80 plaats f. 1,50 f. 9,40 f. 2,50 koppel f. 87,60 trio f. ZESDE KOERS. 1680 m: 1 Un Deux Trois (J.J. Duivenvoorden) 1.22,9t 2. Tozita Brach; 3. Sir White. Toto: win nend f. 2,90 plaats f. 1,60 f, 2,00 f. 4,30 koppel f. 16,70 trio f. 538,90. ZEVENDE KOERS. 2U00 m: 1 Upper Prince (M. Bouwhuis) 1.25,7; 2. Speci al Rara, 3. Susy Bloemenlust. Toto: winnend f 2.40 plaats f 1.30 f. 1.40 f. II,40 koppel f 5.70 trio f 345,00 ACHTSTE KOERS. 2380 m 1 Sir van Hanegem (J F M Westgeest) 1.24,8; 2. Upper Frejo. 3. Silverglorie Toto: winnend f. 3,40 plaats f, 2,20 f. 2,80 f. 2,50 koppel f. 19.00 trio f 163,40. NEGENDE KOERS. 2000 m 1. Ravi- no (A H. Suykerbuyk) 1.24,6; 2. Tin- demans W; 3 Pretty Boy. Toto. win nend f. 10.30 plaats f 2,70 f. 1.90 f 3,10 koppel f. 16,00 trio f. 502,00 TIENDE KOERS. 2380 m 1 Tivoli Hazelaar (W A J Velis) 122,9; 2. Rokko du Bois, 3 Majoor Bloemlust Toto: winnend f. 2,20 plaats f. 1,30 f. 2,70 f. 5,00 koppel f. 28,60 trio f ELFDE KOERS. 2000 m: 1. Valuable Star (J M Swaab) 1.28,7; 2. Vurie Staaweide; 3. Vera Loo. Toto: win nend f. 3,80 plaats f. 2,50 f. 2,80 f. 4,50 koppel f. 20.60 trio f. 732.00. Totalisator-omzet: f. 323.025,—. BASKETBAL Eredivisie heren Rotterdam-Zuid - Haaksbergen 111-113; Landlust-BS Weert 81- 95; Den Bosch-Donar 82- 65. Eredivisie dames. Den Bosch-Voor burg 61-60; AMVJ Amsterdam-BC Voorne 71- 64. DAMMEN WK in Sao Paulo (zesde ronde): Dial- lo (Sen)-Kouassi (Ivo) 1-1, Traore (Ivo)-Aular (Sur) 0-2, Verpoest (Bel- )-Kaplan (Vst) 0-2. Clerc (Ned)-Gui- nard (Fra) 2-0, Van de Wal (Ned)-Da Silva (Bra) 2-0, N'Diaye (Mali- )-Wiersma (Ned) 1-1, Bastiaannet (Ned)-Franca (Bra) 2-0. Stand: 1 Clerc en Van de Wal beiden 10 pnt; 3. Wiersma 9 pnt. 4. Guinard en Kaplan 8 pnt; 6. Bastiaannet en N'Diaye 7 pnt; 8. Kouassi 6 pnt; 9. Autar. Diallo, Traore en Verpoest 4 pnt; 13. Da Silva 3 pnt; 14. Franca 0 Kuiters port Internationaal concours hippique in Zuidlaren: dressuurproef Prix St. Georges: 1 John •Hinnemann (Wdl) Malic 1364 Einten; 2 Manfred Schmidtke (Wdl) alibu 1285; 3. Frans Poel (Ned) Me- rano P 1261; 4 Tineke Bartels (Ned) Duco 1246, 5. Jules Jansen (Ned) Onstano 1237; 6 Paul van der Leek (Ned) Farben Kiang 1232. Internationaal springconcours, tabel A. 1.40 meter, lichte tour, met barra ge: 1. Kurt Gravemeier (Wdl) Costa Rica 0 fouten-31,55 seconden; 2. Gerd Meier (Ned) Pallet 0-31,61; 3 Klaus Reinacker (Wdl) De May 0-31.64; 4 Eric Laenen (Bel) Idolalre 0-33.33; fC Johan Heins (Ned) Silver Shadow 0-33.88; 6. Peter Piller (Zwi) Huypol de Padoue 0-40,29; 7. Franke Sloot haak (Wdl) Diamond 4-30,90; 8. Piet Raymakers (Ned) Eljo 4-31.34. Internationale springconcours, tabel A, 1,50 meter. 1 barrage: 1. Kurt Gra vemeier (Wdl) Platon 0-30,53; 2. Eric van der Vleuten (Ned) Expo Holland 0-31,69; 3. Kurt Gravemeier (Wdl) Sarto 0-32,05; 4. Sally Mapleson (Gbr) Berage 0-33,03; 5. Gerd Meier (Ned) Casimir 0-33,41; 6. Guido Domenici ton Ebben (Ned) Jumbo Design 0-34.93 TENNIS Open kampioenschappen Zuid-Afn- ka in Johannesburg (eerste dag). José Luis Clerc (Arg)-Bernard B01- leau (Bel) 6-2, 2-6. 6-2; Danie Visser (Zaf)-Schalk van der Merwe (Zaf) 6-3, 6-4; José Higueras (Spa)-Roscoe Tanner (Vst) 7-6. 6-0, Johan Jvriek (Vst)-Heinz Gunthardt (Zwi) 7-6, 6-1.' Buster Mottram (Eng)-Victor Pecci (Par) 6-0. 6-3. Kevin Curren (Zaf)- Sandy Mayer (Vst) 6-3, 6-2. Guiller mo Vilas (Arg)-Nick Saviano (Vst) 6-1, 6-2; Andres Gomez (Ecu)-John Sadr. (Vst) 4-6, 7-6, 6-2, Hans Cilde- meister (Chi)-Andreas Maurer (Wdl) 2-6. 6-3, 6-3

Leidse Courant | 1982 | | pagina 13