Hoogheemraadschap verzweeg giftig slib voor Koudekerk de Bijenkorf (jjT) Woubrugse jeugd kan nergens voetballen Kostenloze kabeltelevisie in Oude Wetering Warmond heeft moeite met bezuinigingen Liquidatie van jeugdtandverzorging IJsclub Oud Ade T IS GOED EN HET BLIJFT GOED. EN 'T IS ALTIJD IN DE BIJENKC Ketelhuis zwembad vertoont gebreken BOZE GEMEENTE ZET SCHAP ONDER DRUK OUDE WETERING In de Oude Weteringse wijk Vlet, Praam en Watergang ont vangt iedereen de signalen van het kabelnet via de in de woning aanwezige wandcon tactdoos. Met dien verstande dat ook degenen, die niet ge tekend hebben voor een aan sluiting op Casper en daar dientengevolge ook niet voor betalen, tóch signaal ont vangen via het kabelnet. Zij echter ontvangen sinds giste ren slechts Nederland I en II alsmede de F.M.-radiosigna len; een beperkte dienstver lening, waarvoor anderen 8.- per maand moeten neer tellen. Deze vreemde gang van zaken werkt kostenbe sparend voor Casper, omdat het Gemeenschappelijk An tenne Systeem (G.A.I.) in deze wijk geschikt is voor di-' recte aansluiting. Aparte aan sluitingen maken naar de woningen toe, hoeft hier niet. De bewoners van de nieuw bouwwijk Vlet, Praam en Watergang willen, zoals be kend, bijna unaniem de oude G.A.I. handhaven, omdat zij de beeldkwaliteit prefereren boven die van kabeltelevisie zónder dat men ervoor hoeft te betalen. Alleen de weini gen in deze wijk die ooit ge tekend hebben voor aanslui ting op Casper betalen de maandelijkse last van 17.50 voor alle signalen of ƒ8.- voor Nederland I en II en de F.M. radio-signalen. Zoals be kend wordt het afschaffen van het Antenneverbod al bijna een jaar lang tegenge houden door het gemeente bestuur, die zich geplaatst ziet voor het probleem van een veel te laag aansluitper-' centage óp kabeltelevisie in Alkemade. WARMOND Het zal niet eenvoudig zijn om in Warmond tot een doel treffend bezuinigingsbe leid te komen, dat is ge bleken uit de eerste be sprekingen in de aanloop tot de begroting. Het uit stellen van het onderhoud aan de wegen stuit op be zwaren in verband met het gevaar dat de kwali teit van het wegdek dan achteruit kan gaan. Het besparen op de hoge kos ten van de reinigings dienst zou kunnen door het een efficiëntere ma nier van ophalen, een sug gestie van het VVD-raads- lid De Vos. De aanschaf van een takkenk- neuzer vinden de raadsleden niet direct noodzakelijk. Er zal eerst onderzocht worden of huren van zo'n apparaat niet voordeliger uitkomt. Ook de aanschaf van hydroleidingen voor de sportvelden kan nog uitgesteld worden. Voorlopig kan dan wellicht worden vol staan met het gebruiken van de oude brandweerslangen voor besproeiing van de vel den zoals dat nu gebeurt. De gemeentelijke volière mag naar de mening van de meeste raadsleden op den duur ver dwijnen. Wellicht kan er el ders in de gemeente een goed kopere volière worden ge plaatst. Het komende jaar staan er voor de gemeente nog een aantal aanzienlijke investerin gen op het programma De werkzaamheden aan het Zó- mergat zijn inmiddels al be gonnen. Vroeg in het vooijaar zal gestart worden met de aan leg van het fietspad War mond-Leiden. Begin 1983 hoopt men te beginnen met de bouw van de brug over de Leede naar Koudenhoorn. In de Oranje Nassaulaan zal te gen die tijd een hoofdriool worden aangelegd. Verder wordt er gewerkt aan de agra rische ontsluiting van de Zwanburgerpolder waarvoor de kósten voorlopig op ander half miljoen gulden worden geschat. REGIO Boot half gezonken HOOGMADE Een woon boot. afgemeerd aan de Blauw- polderkade in Hoogmade is gisteren bijna gezonken. Oor zaak is vermoedelijk een ge sprongen waterleiding. De be woners waren met vakantie. Een andere woonbootbewoner, zag dat de boot scheef hing en waarschuwde de politie. De vrijwillige brandweer van Woubrugge/ Hoogmade kwam daarop in actie en pompte de boot leeg. Door het snelle op treden werd uiteindelijk alleen de onderruimte nat. de eigen lijke woonruimte bleef ge spaard. daar onstond geen wa terschade. Open huis bij pluimveeslachterij ZOETERWOUDE Burgemeester ing. A.J.M. Houdijk opent donderdag 25 november om 10.00 uur officieel de nieuwe pluimveeslachterij van A.B. van der Meer BV op het industrieter rein aan de Produktieweg 48 in Zoeterwoude. Van 13.00 tot 21.00 uur wordt vervolgens open huis gehouden en kan iedere belangstellende een kijkje gaan nemen in de moderne slachte rij. De firma Van der Meer is al weer een paar maanden in bedrijf. De slachterij is verhuisd van Hazerswoude naar Zoeterwoude. De oude slachterij in Hazerswoude voldeed niet meer aan de keuringsvoorschriften en bovendien was uitbreiding daar niet mogelijk. De nieuwe slachterij in Zoeterwoude is groter dan de oude. Er kon daar 10 man extra personeel in dienst worden genomen waardoor het totaal nu op 40 staat Verdere uitbreidingen in de toekomst worden niet uitgesloten. Onderzoek naar woningbouw in Hazerswoude-Dorp HAZERSWOUDE Burgemeester en wethou ders van Hazerswoude willen een onderzoek instellen of woningbouw in het noordwestelijke deel van het dorp tot de mogelijkheden be hoort. Op korte termijn hopen ze de eerste re sultaten van de studie in een raadscommissie te behandelen. Gelet op de economische uitvoer baarheid hebben zij op dit moment weinig ver trouwen in de realisering van het bestemmigns- plan Boterpolder op korte termijn. Dit plan moet overigens door de raad nog worden vast gesteld. Het college wil de ontwikkeling ervan door laten gaan. maar hieraan voorlopig geen grote prioriteit toekennen. Dat zal wel het ge val zijn als woningbouw in het noordwestelijke deel van het dorp niet tot de mogelijkheden be hoort. LEIDSE COURANT DINSDAG 23 NOVEMBER 1982 Pfi ALPHEN AAN DEN RIJN De Stichting Ter Bevordering Van de Jeugdtandverzorging in de Rijn-, Aar- en Veenstreek (JTV) heeft besloten per 30 juni 1983 tot liquidatie over te gaan. Reden hiervoor is, dat de stichting het financieel niet verant woord vindt de werkzaamheden voort te zetten. Het aantal kinderen, dat wordt geholpen door het JTV, nam sterk af. In het eerste jaar, 1975/1976, werden 12.952 deelnemers genoteerd. Dit was 41 procent van het aantal leerlingen in de Rijn-, Aar- en Veenstreek. De kosten per kind bedroegen in dat jaar ƒ101,39. Voor het seizoen 82/83 noteert men 4600 deelne mers. Dit is 11,8 procent van het aantal leerlingen. De kosten per kind stijgen hierdoor naar ƒ204,39. Per 30 juni 1983 zullen enkele ziekenfondsen en gemeenten hun medewerking aan de JTV beëindigen. De bedoeling is, dat de voorlichting/preventie en het fluoridespoelen in een andere vorm worden voortgezet. Voor kinderen, die op 1 juli 1983 nog zijn aangesloten bij de JTV zal een regeling worden getroffen. Voor hen wordt een verwijzingsdienst voor behandeling/onder zoek naar de huistandarts in het leven geroepen. Het grasveldje aan de Corn. Kempenaerlaan typeert de Woubrugse situatie: verboden te voetballen. Vrouwengilde Alle vrouwen van het Zoeterwoudse Vrouweng men vanavond bijeen in Don Bosco voor een lei titcld „alles over yoga". Aanvankelijk zou m(, Zita Poot hierover een lezing geven doch op he, laatste moment moest zij afhaken. Gelukkig fsj stuur van het Vrouwengilde er in geslaagd eeii vervanger te vinden in de persoon van de heel uit Bun nik. Aanvang 20.00 uur. Ook belangstel zijn welkom. Verkoopmiddag De Hervormde Gemeente houdt woensdagmidd twee tot vijf uur een bazar in het dorpscentrum Schoolstraat 4 in Wassenaar. De opbrengst is besten het restauratiefonds ten behoeve van de oude pastr dorpskerk. Er is van alles te koop: handwerken. kei\ ten, kaarsen, levensmiddelen, snuisterijen, planten f veel meer. j Vrouwenwerk Het vrouwenhuis Balsemien in Alphen aan de houdt donderdag een thema-avond over het ond* „Wat betekent beropeskeuze voor vrouwen". Dit punten zijn onder andere: hoe heb je je eigen r gekozen, wie heeft op die keuze invloed gehat j] huisvrouw een beroep? De thema-avond begint gen uur in de St. Jorisstraat vier. Prentbriefkaarten t De stichting Oud Leimuiden en Rijnsaterwoude heL boekje „Leimuiden en Rijnsaterwoude in oude pre/r kaarten" uitgebracht. Het boekje bevat ruim zestig P ten en foto's van de dorpen en buurtschappen met P1 een uitgebreid verhalende tekst. De boekjes zijn te kt1 de Herenweg 124 in Rijnsaterwoude en Kloof pad 33a. ban 34 en Westban 16 in Leimuiden. 11 Gehandicapten !c De Nederlandse Rijwiel Toer Unie organiseert5 cember een Pepernoten Fietstocht voor gehandii visueel en lichamelijk) door de omgeving van Er zijn voldoende voorrijders met tandems be baar. Deelname kost vijf gulden, inclusief een hé' ring en een lichte lunch. De voorinschrijving sJl1 november. In de Bollenstreek is vooropgave moe bij ambtenaar sportzaken J. Kokke in Gouda f] 13800. toestel 388). 's Avonds kan men belleai Frans van de Aart in Voorhout (02522-16038). ir Sint Jans Onthoofding li: De parochie Sint Jans Onthoofding in Zoeterwoude morgenavond een bijeenkomst voor alle medewerket sters. De ontmoeting vindt plaats in Don Bosco en F' om 20.00 uur. OUD ADE De jaarlijk se ledenvergadering van IJsclub Oud Ade werd gisteravond bezocht door niet minder dan 128 van haar leden. De periodiek aftredende bestuursleden, J. D. van der Geest, J. N. van der Poel, A. J. van der Poel en A. C. van Schie, werden allen onder applaus herkozen. Cor van der Star werd uitvoe rig gehuldigd omdat hij zich al 25 jaar lang als aktief lid van het bestuur bijzonder stelijk. Hij ontving hel draaginsigne van hef Sassenheim uit han)l districtsafgevaardigde) naar. Namens de werd hem bovendien^, ciaal bestuursinsign^, speld. Dit stelde een js schaatsje voor, ontwi gemaakt door Yvonit van de IJsclub. Het bestuur van IJsc.. Ade heeft overigens r speciale baanverlichtiL aanbrengen bij haar ij£ het Vennemeêr. moest het braakliggend ter rein tje aan de Van Hoogstra- tenlaan het veld ruimen voor een piepklein plantsoentje, waar alleen kleuters terecht kunnen. Medio '81 werd een voetbal verbod voor een gras veldje aan de Cornelia Kempe naarlaan van kracht. Dit door de inspanningen van het toen malige raadslid Leen Vos. In het voorjaar van 1982 viel het trapveldje aan de Emmalaan aan de woningbouw ten offer. En als laatste zal binnenkort een rommelig stukje dijk aan diezelfde Emmalaan moeten verdwijnen voor parkeerplaat sen. Op zichzelf zijn al die ver anderingen in Woubrugge noodzakelijk en in redelijk overleg tot stand gekopien. Het probleem is echter, dat de jeugd er niets voor heeft te ruggekregen. Dit wreekt zich vooral in de groep van 12- tot 16-jarigen. omdat dié hun ver tier zoeken op dat soort gele genheden. Een stukje oplossing voor het probleem ligt wel in hét ver schiet. Er zal een nieuwe wijk komen waar met de behoefte van de jeugd rekening wordt gehouden. In de wat oudere wijken kan er dan nog steeds geen spelletje voetbal gespeeld worden. Ambulancevervoer verloopt naar wens WASSENAAR De gemeen te Wassenaar is niet ontevre den over het functioneren van de Centrale Post Ambulance vervoer (CPA) in Den Haag. die verantwoordelijk is voor het vervoer van gewonden bij ongevallen in de regio. B en W zeggen dit in een verklaring naar aanleiding van een onge val op 23 oktober op de hoek van de Van Zuylen van Nij- veltstraat en de Van Olden- barneveltstraat in Wassenaar, waarbij de ziekenwagen vrij lang op zich liet wachten. De patiënte overleed een week na het ongeval. Door het CDA werden naar aanleiding van dit ongeval vragen gesteld aan het college van B en W. Bur gemeester en .wethouders me nen dat „dergelijke betreu renswaardige incidenten niet de indruk mogen wekken dat de CPA in zijn algemeenheid slecht functioneert. Integen deel, bij ons zijn tot op heden geen klachten van fundamen tele aard bekend", aldus de ge meente Wassenaar in de ver klaring. BLIJVEND G0EI Rok met steekzakkc grijs van scheerwollt flannel, in marine en zwart van wollen sei Maten 38 t/m 46145 Flannel blouse met asymmetrische blinc sluiting. Maten 36 t/m 44 79.! De klassieke broekrc in sportief model. D( is van wollen flannel (wolmerk kwaliteit) middengrijs en in de maten 36 t/m 44 159.' Flannel blouse met n Ianmouw in o.a. écru grijs en marine 69.93 'kleine confectie' Deze aanbiedingen vindt u uitsluitend in Bijenkorf Den Haag. ZOETERWOUDE -- De technische installatie van het zwembad op sportpark Haasbroek te Zoeterwou de zal uitvoerig worden geïnspecteerd. Deze in stallatie is inmiddels ne gen jaar oud en vertoont de laatste tijd nogal veel gebreken. Om een beeld te krijgen van de te verwachten kosten voor herstel of vervanging van de diverse onderdelen is het college van B en W van plan een uitgebreid onder zoek te laten instellen naar de conditie waarin het ketel huis zich bevindt. Dit onder zoek kan tegelijkertijd plaatsvinden met het onder zoek naar energiebesparende maatregelen dat Sportfond sen Nederland BV binnen kort gaat uitvoeren. Deze combinatie, zo redeneren burgemeester en wethouders, brengt bovendien financiële voordelen met zich mee om dat twee onderzoeken in één inspectierapport kunnen worden verwerkt. De kosten van het inspectierapport, mits tegelijkertijd gereali seerd met het onderzoek naar energiebesparing, be dragen bijna 2.100 gulden. Energie Besparing op energie is eveneens in het geding bij de Zoeterwoudse openbare kleuterschool „De Hellebel len" en de lagere school „Corbulo". Een gespeciali seerd bedrijf ingeschakeld om onderzoek te doen. De kosten van zo'n onderzoek bedragen 3.776 gulden, maar hiervan kan de helft worden terug ontvangen middels een subsidie die de Stichting Voorlichting Energiebespa ring Nederland ter beschik king stelt. Den Haag KOUDEKERK A/D RIJN Het Hoogheemraad schap Rijnland kwam er gisteravond niet best af. De commissie Openbare Werken en Planologie nam het het schap zeer kwalijk, dat het niet eer-, der op tafel is gekomen met de consequenties van de uitslag van de, reeds in maart van dit jaar, geno men bodemmonsters van de Hoogenwaardse Rijn, zoals de Lagewaardse we tering officiëel heet. Uitbaggeren is al enige jaren noodzaak, zoals Rijnland (ver antwoordelijk voor het onder houd) ook wel wist, aldus bur gemeester G. Swaan, die ver der zei dat het schap daar nooit wakker van had gelegen. Tot bleek dat de uit te bagge ren modder sterk verontrei nigd was en dure maatregelen getroffen zouden moeten wor den om het slib te bergen. De kwestie is tot vorige week nimmer met B. en W. van Koudekerk besproken. Wel was het college destijds van de uitslag op de hoogte gesteld, maar zo zei Swaan, wij waren niet in staat deze goed te ver talen. Rijnland heeft de gemeente bewust onwetend gelaten, zij wist wat er aan de hand was. vond J. Wondergem (PvdA). Ook CDA'er G. van Bostelen vroeg zich af waarom geen en kele instantie was gewaar schuwd. Gebrek aan verant woordelijkheidsbesef, zo noemde hij het. De gemeente Koudekerk laat overigens op eigen initiatief nogmaals mon sters nemen. De uitslag hier van zal minstens twee weken op zich laten wachten. Stortplaats Vanochtend hebben B. en W. het Hoogheemraadschap onder druk gezet om alsnog de wete ring zo snel mogelijk uit te. baggeren en een stortplaats in te richten. De eisen ten aan zien van storting van de pro vincie zullen, zo verwachtte Swaan gisteravond, wel ge handhaafd blijven. Gemeente werken suggereert overigens De Weidedreef als eventuele stortplaats voor het verontrei nigde slib. Deze zou kunnen worden ingericht ter hoogte van De Deel, achter de cara vanstelling. Wondergem was daar niet direct een voorstan der van, gezien de bestemming van dit gebied als toekomstige bouwlocatie. De commissie was het er over' eens dat uitgebreide veilig heidsmaatregelen genomen dienden te worden. Desnoods zou rond de stortplaats nog een sloot gegraven kunnen worden. WOUBRUGGE Wan neer de vijf politieke par tijen en B en W van Wou brugge de storm vlag hij sen over de vernielzucht en baldadigheid van de jeugd moet er wel iets aan de hand zijn. Beschuldi-. gend wordt hierbij de vin ger geheven aan het adres van de politie, die onvol doende toezicht houdt. Slechts de PvdA wijst erop, dat de speelgelegen- heden voor de jeugd de laatste jaren sterk zijn af genomen. In plaats van de beschuldigende vinger te heffen, zou de raad beter de hand in eigen boezem kunnen steken. Zij heeft immers nagelaten te zor gen voor noodzakelijke voorzieningen. Het regent klachten in Wou brugge over dp jeugd School hoofden beklagen zich over vernielingen. Een groot deel van de klachten is terug te voeren tot „voetballen op plaatsen, waar dat ongewenst is". Dit althans naar de me ning van de betrokkenen. Het is vaak ook wel zo. Er sneuve len regelmatig ruiten en een leren bal, die steeds maar weer door je tuin rolt, bevordert de groei van de sierplanten na tuurlijk niet. De realiteit ge biedt echter op te merken, dat er in Woubrugge ook eigenlijk geen plekje is. waar je eens lekker een balletje kan trap pen. Schoolpleinen, plantsoe nen e.d. vormen dus min of meer gedwongen de uitwijk mogelijkheid. Een eenvoudige inventarisatie leert, dat er de laatste jaren in Woubrugge 'door nieuwbouw, uitbreiding van parkeerplaatsen e.d. al leen maar speelplaatsen zijn verloren gegaan en geen enke le is bijgekomen. Het begon een jaar of vier ge leden met het veldje achter de r.k.-kerk. De Spar bouwde er zijn noodwinkel en die staat er nog. In het voorjaar van '79

Leidse Courant | 1982 | | pagina 4