f estuur betaald voetbal il nog minder clubs Redelijke start Betty Vissers 1982 BOWLING I WORLD CUP Tips voor Nootdorp ig*SIJTHOFF PERSREIZEN Mini-trip naar Parijs in kerstsfeer Wiersma verspeelt punt aan Clerc LEIDSE COURANT DINSDAG 23 NOVEMBER 1982 PAGINA 13 sportuitslagen De 21-jarige Betty Vissers (links) staat na de eerste dag van de wereldbekerstrijd bowling in Scheveningen op een twaalfde plaats. DEN HAAG De 34 da mes, deelnemend aan het toernooi om de wereldbe ker bowling in Scheve ningen, hebben gistermid dag hun eerste zes games afgewerkt. Betty Vissers, de Nederlandse vertegen woordigster, bezet mo menteel de twaalfde plaats. Vissers, die na de officiële ope ning door voorzitter Nico de Doelder van de Haagse Raad voor Sport en Recreatie de eed voor sportiviteit aflegde, begon wat onzeker. De 21-jarige lera res uit Kerkdriel, gewoonlijk spelend in Den Bosch, trof weinig geluk en moest na drie zenuwachtige games genoegen nemen met een bescheiden 23e klassering. In de tweede helft van de openingsdag herstelde Vissers zich echter en mocht tenslotte met een 12e plaats en 1117 pins redelijk tevreden zijn. „Het gaat er hier om zo constant mogelijk te presteren. We concentreren ons eerst op de kwalificatie, daarna zien we verder", aldus begeleider Cor Voets. Het uitgebreide veld wordt na zes games aangevoerd door de Mexicaanse Helena Solis, die niet alleen door de aanwezige bowling-kwaliteiten maar ook door haar elegante optreden geliefd is bij het gisteren circa 250 man sterke publiek. De 30- jarige huisvrouw (die een serie van 215, 245, 232, 190, 145 en 201 realiseerde) speelt met een nieuwe bal, die pas zondag in het bowlingcentrum in de Pa lace Promenade werd aange schaft. Terwijl al haar tegen standsters hun eigen materiaal hebben meegenomen, brengt Solis vooralsnog het meeste spektakel. De hoogste game kwam gister middag op naam van de thans op de vijfde plaats genestelde Australische Jeanette Baker, die in haar zesde beurt liefst 255 pins scoorde. Pauline Smith, de Britse titelverdedig ster, bezet in de tussenstand een achtste plaats. Meteen nigheid met China niet met hun nationale vlag aan de kleurrijke parade deelnemen en de reclame voor koffie uit Colombia werd door de Neder landse autoriteiten evenmin op prijs gesteld. De douane on derschepte op Schiphol veertig kilo koffie, door de Zuidameri kanen als relatie-geschenken meegenomen, waarvoor wel invoerrechten diende te wor den betaald. De Colombiaanse Lucy Arango meldde zich ziek voor de openingsceremonie, maar verscheen even later wel daarna komt de van oorsprong Westduitse, maar na haar hu welijk voor Italië uitkomende Daniela Lana-Grube, die on danks haar abominabele stijl toch hoog staat genoteerd. De organisatie van deze 18e World Cup werd overigens nog voordat de eerste bal was gegooid, al met de eerste pro blemen geconfronteerd. De deelnemers uit Taiwan moch ten wegens de politieke one- om te gaan spelen. Niet al te best overigens, gezien haar 28e plaats in de voorlopige rang schikking. Vandaag wordt het toernooi voortgezet (dan komen ook de heren in actie). Woensdag avond moet bekend zijn welke zestien hoogst geklasseerde speelsters doorgaan en donder dagavond is dit het geval wat de heren betreft. DICK K1ERS staan morgenmiddag op programma van de Wasse- naarse baan Duindigt. De eers te start is om 14.30 uur. Onze tips voor deze meeting luiden: CASTENRAYPRIJS: Vriend K. Unieta Scotch en Vamp Frejo. CHAAMPRIJS: Upstart Signal, Ur chin Melodie en Viva Uithuizen. CLINGEPRIJS: Vico van Echten, Vanity Star en Ultra Regina. CRITERIUM DER AMATEURRIJ DERS: Uffi D, The Player en Untold D. CLINGEPRIJS: Vulcana P. Temmy Terraise en Vaarwel Fortuna. CORNJUMPRIJS: Un Deux Trios, Uria Westfrisia en Udilia B. CREILPRIJS: Unit Fortuna. Sammy CULEMBORGPRIJS. Tinker, Theoel en Tindemans W. CUYKPRIJS: Tivoli Hazelaar. Ma joor Bloemlust en Ster Buitenzorg. CADZANDPRIJS: Vinjah Hanover. Valuable Star en Vurie Staaweide. Winkelen In Parijs Is nog altijd een aparte belevenis. En vooral nu de Franse hoofdstad geheel in kerstsfeer is. Uw krant organiseert, samen met MAASKANT REIZEN van vrijdag 10 tot zondag 12 december a.s. een mini-trip naar Parijs. Ons weekeinde Parijs begint op vrijdagochtend. Dan ver trekt de luxe touringcar van Maaskant reizen naar motel Relais des Charteux bij Parijs. De prijs bedraagt f 225,- per persoon op basis van een tweepersoonskamer met douche en toilet. Toeslag voor éénpersoonskamer f 30.-. Op vrijdagavond wordt een voorstelling bijgewoond van de befaamde show Folies Bergères, zaterdagavond wordt een lichtjestour door Parijs gemaakt. Ook worden bezoe ken gebracht aan het Louvre en Versailles en wel met Ne derlands sprekende gidsen. In de prijs zijn inbegrepen: de busreis (vrijdagochtend vertrek, zondagavond, terug), eenvoudige maaltijden op vrijdag- en zaterdagavond, ontbijt op zaterdag en zon dag, de voorstelling van de Folies, lichtjestour en de be zoeken aan Louvre en Versailles. Min. aantal deelnemers 40. Inlichtingen en boekingen: Telefonisch (tussen 9 en 5 uur: van maandag tot en met vrijdag) bij Sijthoff Pers Reisorganisatie: 070 - 190.696 of 190.698. Wie in of bij Den Haag woont kan op bovengenoemde tijden ook terecht bij onze stadsvestiging In Den Haag: Spuistraat 71 (op de hoek van het Spui). van der beschikbaar EREN René van Jijp stelt zich niet jkbaar voor het Ne- ndse voetbalelftal, jp 19 december in tegen Malta speelt, belang van deze ■al Irijd uit de voorron- 1-^an de strijd om het 4ees voetbalkampi- rec|iap acht Van der imj geringer dan die rctefcijn club, Lokeren, in voor de Belgische ïtitie tegen Lierse Kerkum nieuwe voorzitter Feyenoord ROTTERDAM Gerard Kerkum is gis teravond als nieuwe voorzitter van het stichtingsbestuur van Feyenoord gekozen. Kerkum, oud-speler, is de opvolger van Guus Couwenberg. De jaarvergadering van de amateurafdeling van SC Feye noord koos vier nieuwe leden in het stich tingsbestuur, dat de betaald-voetbaltak van de Rotterdamse club leidt. Kerkum, Fred Blankenmeijer (secretaris), Piet Steenbergen en Aad van der Laan zijn de nieuwe leden. De laatste, al gerui me tijd in functie, werd pas gisteren offi cieel gekozen. Behalve voorzitter Cou wenberg verdwenen secretaris Kok Dijk en bestuurlid Eef van Walsum uit het be stuur van de Stichting Feyenoord. Overheid wil meer controle op boeken sportorganisaties (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Op het ministerie van Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur (WVC) wordt de mogelijkheid bezien van een strakkere controle op de boeken van sportorganisaties, die van het ministerie subsidie krijgen. Het ministerie is daartoe overleg begonnen met de Nederlandse Sportfederatie en het Nederlands Olym pisch Comité. Aanleiding was de kwestie van een mogelijk misbruik van subsidie gelden door de Judo Bond Nederland. Dit heeft staatssecretaris Van der Reijden ge antwoord op vragen van de PvdA-Ka- merleden Worrell en Ter Veld. DOLLE DRIES WEER VOORAAN HEERENVEEN Dries van Wijhe heeft gisteravond de marathon van Hee renveen, de derde in de strijd om de KNSB-beker, gewonnen. Het was zijn tweede zege in de strijd om de mara thon-cup. Eerder won hij de openings wedstrijd om de Jaap Eden-trofee in Amsterdam. In een spannende slotfase toonde Van Wijhe zich in een lange sprint de sterk ste, waarbij hij maar net Jos Pronk voor bleef. Laatstgenoemde behield door de tweede plaats zijn leidende positie in de stand om de KNSB-beker. Bij de dames zegevierde Ineke Kooiman vóór de op eigen baan rijdende Marja Adema, die op de tweede plaats eindigde. van de FIDE, de wereld schaakbond, red.) zou stem men, en nog eens 4000, als die ook inderdaad gekozen zou zijn. Hij heeft lopen rondbazuinen dat wij op het kantoor niet weg zouden gaan. Op die voorwaarde, en op voorwaarde dat Krogius, een ja-knikker van het Sportcomité, in het executive council gekozen zou worden, hebben ook de Russen op hem gestemd. Moeten wij daar tegenin dan gaan drei gen met opstappen? Nee, dat is stembeïnvloeding en chan tage, daar zij wij te netjes voor in Europa". (Ineke Bakker, de afgetre den secretaris-generaal van de Wereldschaakbond in de Volkskrant) „Enkele dagen later kreeg het amateurvoetbal in het of ficieuze circuit al iets terug van de profs. Of beter: mocht het iets houden, te weten het Olympisch elftal. Wanneer het uitgestelde overleg met IOC-president Samaranch voorziet in de beslissing om de Olympische ploeg voor taan met beroepsvoetballers te bemannen, blijft dit KNVB-elftal een project van het bestuur amateurvoetbal en onder leiding van dezelf de coach, Ger Blok. De door beide secties vaak met ver bijstering gevolgde Kees Rij vers mag hooguit toekijken". (Redacteur Matty Verkam man in Trouw) „Het gezelschap rond de lunchtafel in het clubhuis van de Royal County Down Golf Club in Noord-Ierland bestond uit elf mannen en één vrouw. De aanwezigheid Ineke Bakker weg bij de FIDE. van de jongedame was een hoge uitzondering, want in het clubhuis zijn geen dames toegestaan. De van toorn rood aangelopen secretaris had haar voor alles en nog wat uitgemaakt toen hij haar op de trap was tegengeko men. Ze was ook nog via de (heren)kleedkamer binnen gekomen. Haar echtgenoot, een radioman van de BBC, kon de man na tien minuten overhalen zijn vrouw toch mee te laten lunchen. Het was niet verwonderlijk dat het gesprek tijdens de soep over de ondergeschiktheid van dames op Britse golf clubs ging. Toen ik naar vo ren bracht dat er ergens in Engeland een bordje staat met het opschrift „Dogs and woman not allowed", keek mijn Noordierse buurman vanuit zijn ooghoeken in ge peins nar het plafond en zei: „I wonder what's wrong with dogs?" (Redacteur Jan Ebbinge in het maandblad Golf) De accommodatie van dit wereldkampioenschap is ei genlijk beneden peil. De speelzaal midden in de stad is te rumoerig en het is er ook te warm. Door het weinige groen heeft Sao Pau lo geen erg zuivere lucht en dat is overal te merken. Dat er om het wereldkampioen schap dammen wordt ge speeld, gaat aan de meeste Brazilianen voorbij. De publi citeit is redelijk tot goed, maar het blijft een open vraag in hoeverre de dam sport zich in dit land kan ontwikkelen. (Wereldkampioen dammen Harm Wiersma in De Tele graaf) „Papua New Guinea is een van de jongste leden van de wereldschaakbond. De vele dialecten (ongeveer 700) en de enorme afstanden, die hoofdzakelijk per vliegtuig moeten worden afgelegd, zor gen voor een uiterst langza me verbreiding van het schaakspel. Onder de inlan ders is het damspel, zij het met#een lichte variatie, wél een 'geliefd tijdverdrijf. Op het landentoernooi te Luzern van afgelopen weken bleek dat een stijgende lijn zich heeft voortgezet: een gedeel de 63e plaats (totaal 94 lan den) met een alleszins accep table score van 25,5 punt uit 56 partijen. Voorlopig ziet het vertegenwoordigende schaakteam er nog blank uit. De universiteitsclub heeft al leen een blanke instructeur en op de overige clubs is de verdeling half-half". (Schaker Hans Böhm in NRC/Handelsblad) (Columnist Jan Mulder in de Volkskrant) ..Ik heb geen spijt van de uit verkoop. We moesten af van Klaas Molenaar: „Geen spijt". dat veel te hoge exploitaite- verlies. Ik vind dat we het zakelijk erg goed hebben aangepakt. Ik krijg veel com plimenten uit de zakenwe reld. Voor een echte AZ-fan is het niet leuk dat zijn club zo hard daalt. Maar we heb ben een gezonde toekomst voor ons. We zullen het ze ker overleven en in deze puinhoop kunnen de meeste clubs ons dat niet nazeggen". (Geldgever Klaas Mole naar van AZ '67 in het Al gemeen Dagblad) „Van in ieder geval één ge delegeerde heb ik de toe dracht in Luzern bevestigd gekregen. Ik kan letterlijke omkoping niet bewijzen, maar die man vertelde, dat hem 2000 Zwitserse frank waren geboden, als hij op Campomanes (nu voorzitter Jaap van Praag, de scheidende official, wordt door voorzitter Jo van Marie gefelici teerd met zijn bondsridderschap. Rechts voorzitter Eric Villé van de sectie betaald voetbal van de KNVB. naam op de achterkant van de entreebewijzen aan te prijzen. Een plan dat het nodige verzet opleverde van voorzitter Fer ry Fransen van FC Twente, die steun kreeg van collega's Groeneveld (PSV) en Kern kamp (Utrecht). Fransen: „Veel clubs hebben al een sponsor voor hun entreekaar- ten. Je kunt niet zo dictatori aal optreden en een kraan af sluiten van inkomsten die we al jaren hebben gehad". Guus Couwenberg nam vol gens verwachting zitting in het sectiebestuur als opvolger van de tot bondsridder gesla gen Jaap van Praag, terwijl Gilles van Kruysveldt en Dé Stoop hun ambtstermijn ver lengd zagen. Hetzelfde geldt voor de heren Visschers (fi nanciële commissie), Boskamp, Bijleveld en Van der Gijp (tuchtcommissie) en Stol en Pet (commissie van beroep). In het laatste college namen de heren Wachter en De Doelder de plaatsen in van hun voor gangers Winters en Coler. Voor de laatste kwam daarbij het einde van een tijdperk vol KNVB-activiteiten. WILLEM PFEIFFER met 40 procent tevreden zou moeten stellen. Per vereniging zou dat neerkomen op bedra gen van respectievelijk 320.000 (eredivisie) en 226.000 gulden. Boetes Zoals bekend is er in principe een akkoord bereikt tussen KNVB en de NOS voor hef uitzenden van tv-flitsen van wedstrijden, waarbij de Om- roepstichting in twee jaar een bedrag van 3,5 miljoen gulden vermeerderd met BTW zou neertellen. Echter, de defini tieve versie van die verbinte nis kan eerst tot stand komen als het standpunt van de nieu we minister Brinkman van Welzijn en Volksgezond en Cultuur bekend is of het al dan niet toestaan van twee rij en shirtreclame in de stadions. De NOS wenst een boetebepa ling, dat de voetbalbond 8750 gulden terugbetaalt voor elke uitzending, die niet kan door gaan als gevolg van reclame- voorschriften. Vilé: „Uitgangs punt moet zijn, dat alle clubs aan de richtlijnen voldoen. Je kunt niet van de NOS verlan gen, dat camera's anders wor den opgesteld. We zullen eventuele boetes verhalen op de clubs, waar uitzending on mogelijk is". De KNVB schat overigens het verlies aan in komsten, als minister Brink man twee rijen reklame zou verbieden, voor het lopende jaar op een miljoen en voor het volgende ook nog eens een half miljoen. Vilé kon het overigens niet la ten nog een kattige opmerking richting overheid te maken. „Er zijn nu meer clubs met shirtreklame en ook de in komsten liggen hoger dan ver wacht. In de eredivisie levert het zestien clubs per jaar onge veer 4,5 miljoen op, terwijl de vijf verenigingen in de eerste divisie 345.000 gulden opstrij ken. Deze bedragen tonen aan, dat het een belangrijke bron van inkomsten is, die ons vier i'aar lang ten onrechte is ont- ïouden". Enige emotie was er ontstaan bij de mededeling van Vilé, dat de KNVB met ingang van het komend seizoen de toe gangskaarten voor voetbal duels centraal wilde stellen bij de speciaaldrukkerij in Delft. Een landelijke sponsor zou het recht moeten krijgen zijn Iet knappe is, dat je je oortdurend afvraagt: Be- rijft „Tussen Barend en Van orp" nou satire of niet? Het efinitieve antwoord kwam iterdag jl. met een juweeltje ver spuiten. Slachtoffer: ier Tol van AZ '67. Eerste idiovraag van Henk van lorp, molto triste: „Heb je eel pijn gehad? Als die spuit r in gaat (genotskreun van lijn kant-JM), gebeurt dat recies in de lies (kreun), wat oei je dan, hoe lang verdooft et?" Hij schildert het zo, dat i, of ik wil of niet, de arme 'ier in dat Volendamse huis- amertje van zijn wanhopige loeder zie zitten. Moeder en 'ier krimpen ineen als Henk iet deze komt: „Je was vroe- er een sierlijke speler, laatst egen Ajax was je zielig". .Pieker je 's avonds?" En de enadeklap: „Moeder Tol, lebt u er 's nachts wel eens iver gedacht hoe dat nou ërder moet met Tol?" n mijn fantasieën antwoordt ij: „Meneer, ik slaap nooit neer. Ik ga elke nacht naar ijn kamertje, sla de dekens roorzichtig op zodat Pier liks merkt en schijn dan een ialf uurtje met de rode lamp n zijn liesje". SAO PAULO Harm Wiers ma is in de vierde ronde van de strijd om de wereldtitel dammen zijn eerste puntje kwijtgeraakt. De 'grootmees ter-remise' tegen landgenoot Rob Clerc had tot gevolg, dat de Fransman Luc Guinard en Jannes van de Wal met de ti telverdediger op gelijke hoogte kwamen. Van de Wal won op voortreffelijke wijze van de nog puntloze Braziliaan Fran ca, Guinard versloeg de, even eens in de onderste regionen verkerende, Zwitser Autar. Jannes van de Wal had het niet gemakkelijk tegen Fran ca, die in de beginfase de partij naar zich toe leek te trekken. De Braziliaan ontwikkelde een voor hem positieve stand, waarbij hij er echter in het middenspel niet meer hele maal uit kwam. Van de Wal profiteerde van de verward heid van Franca en greep het initiatief. De taaie Braziliaan werd langzaam, maar zeer ze ker, in de verliezerspositie ge manoeuvreerd. Wiersma nam tegen Rob Clerc begrijpelijkerwijs weinig risi co. Toen in de, overigens scherp geopende, partij een aan Clerc zeer bekende va riant op het bord kwam, acht te Wiersma het raadzaam te vereenvoudigen. Reeds na de zestiende zet kwamen de Ne derlanders remise overeen. Ondertussen voerde Johan Bastiaannet zijn opdracht de sluw spelende Malinees Mami-' na N'Diaye in toom te houden uitstekend uit. Hij deed geen pogingen méér dan een remise uit de partij te halen, hetgeen resulteerde in een damtech- nisch weinig schokkend gelijk spel. Ondanks deze twee vlotte re mises was de vierde ronde niet saai. Naast de interessante par tij van Van de Wal tegen Franca trokken de ontwikke lingen op de andere borden de aandacht. Wereldbond eist medisch onderzoek bokser Arguello MEXICO De WBC (World Boxing Council) wil dat de bokser Alexis Arguello zich onderwerpt aan een uitgebreid medisch onderzoek. Vier da gen na de dood van de Zuid- koreaan Duk Koo Kim heeft de WBC bepaald dat de licht gewicht uit Nicaragua zestig dagen niet de ring in mag. Arguello zakte in de veertien de ronde van het gevecht om de wereldtitel lichtgewicht (WBA) na een serie stoten* van zijn tegenstander, de Ameri kaan Aaron Pryor, bewuste loos ineen. Na hechting van wonden bij het linkeroog en behandeling van de gebroken neus kon Arguello enige uren na het gevecht op 12 novem ber het ziekenhuis in Miami al weer verlaten. BOWLING WK In Scheveningen: Dames, stand na zes games: 1. Soils (Mex) 1228 pins; 2. Levhorn (Zwe) 1199; 3. Moelier (Den) 1176; 4. Morls- sette (Ber) 1171; 5. Baker (Aus) 1164; 6. Jun (Kor) 1151; 7. Vivier (Fra) 1143; 8. Smith (Gbr) 1132; 9. Lana (Ita) 1129; 10. Krogerus (Rn) 1T29; 11. Lln (Tal) 1122; 12. Vissers (Ned) 1117; 13. Soils (Phi) 1114; 14. Pranee (Tha) 1111; 15. Reyna (Pur) 1107; 16. Tam- bis (Ind) 1106; 17. Day (Vst) 1103; 18. Collura (Can) 1101; 19. Tamura (Jap) 1093; 20. Vollbrecht (Wdl) 1077; 21. Dempsey (Ier) 1069; 22. Mllne (Sin) 1063; 23. Ramirez (Chi) 1060; 24. Krl- azakou (Gri) 1060; 25. Badia (Spa) 1052; 26. Provedor (Sal) 1037; 27. De Pappe (Ven) 1035; 28. Arango (Col) 1014; 29. Felcmann (Oos) 996; 30. Ho (Hkg) 982; 31. Storvold (Noo) 982; 32. Romon (Zwi) 982; 33. Lee (Mal) 971; 34. Johnson (Bah) 922. DAMMEN WK In Sao Paulo (vierde ronde): Guinard (Fra>-Autar (Zwi) 2-0, Diallo (Sen}-Kaplan (Vst) 1-1, Traore (Ivo- >-Verpoest (Bel) 0-2, Da Sitva (Bra- )-Kouassi (Ivo) 0-2, Clerc (Ned)-Wiers- ma (Ned) 1-1, Van de Wal (Ned)-Fran- ca (Bra) 2-0, N'Diaye (Mal)-Bastiaan- net (Ned) 1-1. Stand: 1. Wiersma. Van de Wal. Gui nard 7; 4. Clerc. Kaplan 6; 6. Kouassi, N'Diaye. Verpoest 4; 9. Bastiaannet. Da Silva 3; 11. Diallo, Traore 2; 13. Autar 1 14. Franca 0. SCHAATSEN Marathon Heerenveen Heren (100 ronden): 1. Dries van Wij he (Oosterwolde), 2. Jos Pronk (Oost- -Graftdijk), 3. Henry Ruitenberg (Ol- debroek), 4. Henk Portengen (Die- men), 5. Jan Kooiman (Ammerstol), op 1 ronde: 6. Frans Boon (Venhul zen), 7. Wim Vos (Kockengen), 8. Kees Molenaar (Huizen), 9. Albert Bakker (Groningen), 10. Jeen van der Berg (Heerenveen). Stand om de KNSB Cup: 1. Pronk 57.1 punten, 2. Van Wijhe 55.2, 3. Kooiman 52, 4. Portengen 47, 5. Rui tenberg 45. Dames (40 ronden): 1. Ineke Kooiman (Ammerstol), 2. Marja Adema (Hee renveen), 3. Erna Uitham (Zuidlaren), 5. Akke Nauta (Bolsward), 6. Ada van Zwleten (Bodegraven), 7. Lenie van der Hoorn (Ter Aar), iT Het echte vuur- n l bleef zoals verwacht drfavond uit tijdens de leliene vergadering be- de[ voetbal op het ns/B sportcentrum in De eventuele scher- ;antjes van de agenda |n in eerdere bijeen- ;ten van met name de ratie van Betaald bal Organisaties, die ni 1984 met de veel- roken Liga hoopt te en beginnen al weg- men. scussie over het vereve- 'onds en de voorgang iet rapport gezonder be- voetbal slokte de meeste ip. Opmerkelijk daarbij rel, dat het sectiebestuur haar beleidsbrief onder- gewag van maakte „dat uitgegaan van twee bespeelbare competities, tij het minimum aantal moet worden gesteld op ën half jaar geleden ging' ctiebestuur uit van het in houden van 35 clubs, bijna niemand van de >zigen kwam op het idee en de zijnen daarover aan te spreken, nd eerst een week voor ctievergadering nog een k tussen bestuur betaald il en het Budget Bewa- Instituut (BBI) plaats je verdeelsleutel en over Ijdragen van de externe evers (stichting Nationale totalisator) en het minis- van CRM alsmede het igs door de clubs in het geroepen verevenings- Het BBI wil graag het ouden aan de opzet zoals 'erd gehanteerd. Echter, NVB heeft bezwaren te- lat voornemen aan het in- it kenbaar gemaakt en als voorstel gedaan dat de eenvoudigste verdeel- voor de naar verwach te verdelen 9,6 miljoen n dient te worden benut. CRM als het vereve- fonds zou een bedrag van miljoen moeten opbren- wijl het restant van 5,6 afkomstig zou moeten uit de toto- en lottopot. procent van de gelden ten goede moeten ko- aan de ere-divisieclubs de eerste-divisie zich

Leidse Courant | 1982 | | pagina 13