w e hebben om hoog te een ploeg eindigen' jlJliüjlJÜOJ Zijl-doelman Uittenhout wacht op vormverlies AZC Gerard Bos: „Korfballers zijn steeds meer aanvallend Ingesteld". sportprogramma Zaalkorfbalprogramma voor de Leidsc regio: Zaterdag: PernixOVVO, 16.00 uur, 5 mei; Crescendo Oranje Nassau, 17.15 uur. 5 mei; VelocitasDe Dijkvogels, 17.00 uur, de Munnik; TempoAvanti, 16.00 uur, Arena; FiksVlaardingen, 15.00 uur Apollo. Zondag: De DanaïdenOSCR, 14.15 uur, 5 mei; Noorder kwartierEmma, 16.00 uur Apollo. de paalzone. Alleen wanneer een schot afgevangen kan worden blijft de aanvalsma- chine draaiende en <^e roulatie onder de korf is met spelers als Jacqueline Velthuyzen, Pa tricia Gottmer, Bea Schrama, Janet Smit, Robin Sommeling, Nico Pikaar, Henny Piket en Ronald van der Velden vol doende verzekerd. Coach Bos hoopt met deze ploeg hoge ogen te gaan gooien in de toch als zwaar bestempelde klasse. „We hebben een ploeg om hoog te eindigen. Maar het is de vraag hoe gaat het allemaal lopen in de competitie... Moeilijk Heel andere taal klinkt uit de mond van Pernix-coach Jas per Engel. „Dat het een moei lijk jaar zal worden geloof ik zeker. Ik denk dat ook de ploeg het wel weet. Het wordt een seizoen vechten tegen de gradatie". Overlevingskansen ziet Engel wel degelijk voor zijn ploeg, die ten opzichte van het vorig (kampioensjaar on gewijzigd bleef. Maar dah zal vooral het afstandschot zuiver der moeten worden. „Micro moet veel tot schot komen. En daarna komt de doorloop wel. Gemiddeld zal je toch tienmaal moeten scoren om gelijk te spelen, heb ik de ploeg voorge rekend. Onder de tien goals ben je degradatiekandidaat..." En dat aantal haalde Pernix nog maar nauwelijks in de aanloop van de competitie. Terwijl al in de eerste wed- Indeling Indeling zaalkorfbalcompetitie seizoen 1982-'83 Overgangsklasse A DOS. Fides Pacta, HKV, Oost Arnhem, 't Overschotje, Rapiditas, Steds Hooger, Swift (A). Overgangsklasse B DKOD, HKC, KVS, OVVO, Pernix, VEO, VES, ZKC'31. Zuid West I-A Albatros, Animo, Excelsior, Swift (M), Tjoba, TOP, Vrien denschaar (H). Zuid West I-B Blauw Wit'51. De Danaïden, Kinderdijk. OSCR, Ready, Rozenburg. Zuiderkwartier, De Zwervers. Zuid West II-A ADO, DES. DVS'69, KOAG, ODO (M). Ons Eiland. Oran je Wit, IJsselvogels Zuid West II-B De Algemene, DKV, Eureka. Kwiek (hg), Olympiaan, ONDO (M), De Regenboog, Snel. Zuid West II-D Crescendo, KVR. De Meervogels, Merwic, Oranje Nassau, De Overkanters, Ten Donck, Het Zuiden. Zuid West III-A De Dijkvogels, Kwiek (R), Maassluis, Valto, Velocitas, Vi tesse, Vriendenschaar (B), Zuidwesters. Zuid West III-B Avanti, Fluks, NIO, SEV, Tempo, TOP (A), Ventura Sport, Weidevogels. Zuid West III-D All Ready. Fiks, Harga, Keep Fit'70, KNS, Ter Gouw, Vlaardingen, WION. Rijndelfland I GKV, Hoekse SV, Hou Stand, Madjoe, Phoenix, War mond Rijndelfland II Emma, Noorderkwartier, ODS, ONDO (G), De Raven. strijd OVVO wacht, een ploeg die eveneens debuteert in de overgangsklasse en dus een te nemen hindernis zou moeten vormen. Grote problemen met het sco ren heeft TOP al op het veld ondervonden, waar slechts 34 maal werd gescoord. Na de 9 8 oefenwinst op SMS ziet coach Ruud van der Horst wel weer mogelijkheden. „We heb ben gelukkig wel techniek in huis. Tjoba en Vriendenschaar mogen op het veld wel hoger spelen, maar redden het daar alleen maar dankzij hun vech tersmentaliteit. Zaalkorfbal eist wel meer". In het tiental waarmee Van der Horst de competitie ingaat zijn Bert Staal en Hans Oudshoorn (her steld van knieoperatie) weer present, terwijl Ineke Wester beek, Otto Nieboer en Philip Trap uit het veldteam wegvie len. „Dit seizoen zal moeilijk worden", oordeelt de TOP- coach. „Veel zal afhangen van de eerste wedstrijden. Het ge duld van de mensen op de tri bune is niet eindeloos". „Je hoopt natuurlijk altijd op een makkelijker seizoen, maar het is een uitgemaakte zaak dat het nu niet zo is". Zuiderkwartier-coach Hen Zierikzee voorziet weer een strijd tegen het degradaties pook. Reden hiervoor is de forse aderlating die het achttal onderging. Na Toos van Dam heeft nu ook echtgenoot Joep zich teruggetrokken voor het eerste team en bovendien is Rens Henze geblesseerd (achil lespees). Kitty van der Mark en Theo van Leeuwen debute ren in de blauw-gele ploeg. „Zuiderkwartier is een ploeg die het niet van het schot moet hebben, maar van hard wer ken. In de zaal is het tachtig procent schot en Joep van Dam was de enige met een beetje schot. Scoren gaat ons moeilijk af". Favorietenrol In dezelfde klasse als Zuider kwartier speelt ook De Danaï den. Er wordt van de degra dant uit de overgangsklasse natuurlijk wel het een en an der verwacht en coach Ron Ek is zich daarvan wel bewust. Hij bekent ook „met angst en vreze" aan de competitie te be ginnen. Ready en ook stadge noot Zuiderkwartier worden als voornaamste concurrenten genoemd, maar het grootste gevaar acht hij toch de ploeg zelf. „Als het niet lukt worden de fouten te veel afgereageerd en het spel vergeten. Mis plaatst superioriteitsgevoel ook. Er moet keihard gewerkt worden. Elke week weer". Vooral de derby's tegen Zui derkwartier zullen moeilijk worden. Ik acht De Danaïden als favoriet bij uitstek daarbij in het nadeel, doordat die rol juist de tegenstander moti veert. „We hebben bovendien niet de ploeg om derby's te winnen". In de samenstelling van die ploeg zijn overigens geen verrassingen te melden. Opvallend was wel de aanval lende rol van het dameskwar tet Annemarie van Dijk, In- grid van Haren. Monique Slin gerland en Elly de Bruyn Prince, dat in de oefencam pagne voor ruim veertig pro cent van de treffers zorgdroeg. Theo Uittenhout: ,,Als we ons dit seizoen voor Europa Cup-waterpolo plaatsen, ga ik zeker nog een jaar door". LEIDEN Wachten op vormverlies van AZC en intussen zelf goed blijven presteren. Dat is het parool van Theo Uittenhout, doelwachter van de Leidse waterpolotopper De Zijl/LGB. Het eerste lijkt op het moment vrij onwaarschijnlijk. De Alphenaren draaien prima, wonnen al tweemaal van De Zijl en versloegen een week geleden ook aartsvijand HZC De Robben. Uittenhout meent echter dat het zelfs in Alphen niet altijd goed kan blijven gaan en dus is het voor de Leidenaars zaak bij te blijven, ervoor te zorgen dat het verschil in punten met de koploper niet te groot wordt. De ontmoeting van vanavond tegen datzelfde De Robben is wat dat betreft een sleutelwedstrijd. Over kansen op winst tegen de Hilversummers laat de Leidse goalie zich met zonder meer uit. De 31-jarige Uittenhout weet dat hij het niet gemakkelijk zal krijgen: „Natuurlijk niet, maar de afgelopen iaren hebben bewezen, dat er voor ons wel degelijk winstkansen liggen. De Robben komt altijd met de nodige vrees naar Leiden. En dat kan alleen maar in ons voordeel werken", zegt de in Zoeterwoude woonachtige Uittenhout, zich op hetzelf de moment realiserend dat HZC ondanks de door hem toege dichte angst altijd vol vuur uit de stratblokken komen. „De Rob ben beginnen traditiegetrouw aanvallend, ze pakken direct het initiatief, spelen in hoog tempo. Wij daarentegen kijken liever even de kat uit de boom". Hoe de wedstrijd ook uit mag pakken, in feite opereren de te genstanders van vanavond een beetje in de schaduw van AZC Alphen. De Alphenaren lijken onaantastbaar, zowel De Zijl als HZC/De Robben moesten dat reeds ondervinden. Maar zoals ge zegd, Uittenhout rekent nog op een terugval van de Geurtsen formatie. „Goed, op het moment is AZC gewoon de sterkste. Dat valt niet te ontkennen. Maar ik klamp me vast aan wat zich vo rig jaar afspeelde. Toen dacht aanvankelijk ook iedereen dat de Alphenaren regelrecht op het kampioenschap Afstevenden, ter wijl ze uiteindelijk op de derde plaats eindigden". Overigens zou een kampioenschap van Alphen De Zijl nog niet eens zo slecht uitkomen. De Schouten-équipe speelde immers in de bekerfinale tegen de Alphense ploeg en is dus bij een kampi oenschap van AZC alsnog verzekerd van Europa Cup waterpolo Voor De Robben ligt dat anders. De Hilversummers kunnen vol gend jaar alleen op Europees niveau uitkomen, wanneer de ploeg eerste in de competitie wordt. En dus zal het er alles aan doen om van De Zijl te winnen. Wat Theo Uittenhout betreft zal het zover niet komen. Hij zegt tegen een ploeg als De Robben altijd gemotiveerd aan de start te komen en is bovendien geen liefhebber van verliezen. Ondanks het feit dat Uittenhout in de nadagen van zijn sportie ve carrière is, hoopt hij nog enige tijd het Leidse doel te verdedi gen. En zeker het dagende Europa Cup avontuur wenst hij voor geen goud te missen. „Samen met de andere al wat oudere spe lers is afgesproken, dat we ieder jaar bespreken of we verder gaan. Nou, als we volgend jaar op Europees niveau uitkomen, ben ik er zeker bij. Daar is geen discussie over mogelijk", aldus een stellige Uittenhout, die zich de laatste tijd nogal boos heeft gemaakt over de wijze waarop de pers zijn kwaliteiten inschatte „Na de grote nederlaag tegen AZC kreeg ik er fors van langs. Er werd aan mijn talent getwijfeld. Nog sterker, ik kon er geen hout van. Speel ik kort daarop de bekerfinale. Staat er in de krant dat ik bereeoed was. Dan denk ik. hoe zit het nou.. LEIDSE COURANT ZATERDAG 20 NOVEMBER 1982 PAGINA 13 Kopbal. cidenteel aanwezig zijn - toe komt. Aan de ene kant toch het „oude handwerk" bedrij ven door de directe tegen stander onder het waterop pervlak lichtelijk in adem nood te brengen, maar aan de andere zijde tegelijkertijd boven water een sublieme kopbal producerend. Klasse Joop. En mede na mens de toeschouwers: nog bedankt. Topscorer Wim Kieft werd kreeg on langs een gouden schoen. De blonde Ajaxcied kreeg dat kleinnood vanwege het feit dat hij vorig jaar de meest scorende betaalde voetballer van Europa was. De Amster dammer maakte ruim dertig doelpunten. Inderdaad, niet gering. Wij van Hutspo(r)t zijn echter een spits op het spoor gekomen die om zo'n prestatie lacht, hij steekt er simpelweg de clraak mee. En terecht. Onze man ziet zon der twijfel kans zo'n aantal binnen enkele weken bijeen te knallen. Neem nou zater dag. Hutspo(r)t's „ontdek king" speelde met zijn team, AJphia F2. tegen Alphen F3. Alphia won. Met hoeveel Tsja, nogal ruim. Na twee maal twintig minuten voetbal prijkte er een 48-0 (achten veertig - nul) stand op hel scorebord. Voorwaar niet misselijk dachten wij zo. Wal er ook niet om loog was het aantal doelpunten, dat onze man binnenschoot. Meneer Rijvers opgelet. Ronald de Lange, want dat is 'm. Hel maar liefst 24 doelpunten no teren. Lust u nog peultjes En, o ja, ook aardig is om te vermelden dat Alphia's doel man Richard van der Sijs zich in de eerste helft dusda nig verveelde dat hij besloot in het tweede deel van de wedstrijd naar voren te gaan. Hij scoorde zes maal... Meneer Rijvers, bent u daar nog? Pacta coach Gerard Bos: |DEN De ontwikke len in het zaalkorfbal n nog altijd bijzonder J Ondanks een grotere ruk op het voorkomen tegentreffers, het lectief en voorverde- n in", stijgt het aantal i. [punten per wedstrijd e adig. De publieke be- n' gelling houdt hier- 'jj gelijke tred, het zaal- I fbal een spektakel t! orden, dat de veldva- it publicitair al van het ite plan dreigt te ver- 1 igen Of het Leidse J bal deze ontwikkelin- (weer) kan bijbenen, anks een beperkt aan- met twee overgangs- sers? Het is de cruxia- 1 raag, elke seizoensaan- n. g weer gesteld, waar- de beantwoording op zich laat wachten. 1 aantal Leidse ploegen in andelijke competitie mag a gelijk zijn gebleven, de j huivingen waren enorm. )anaiden. jarenlang toom u evend. zelfs in de hoofd- e. haakte door degradatie De vrijgekomen plaats I ingenomen door Pernix, in één seizoen weer terug- m op het landelijk niveau, enige constante is Fides a. hoewel ook deze club al moest afdalen naar de e klasse. Van deze ploeg evenwel dit seizoen wat jacht worden, ook al ge- coach Gerard Bos' stelre- „het publiek wil doelpun- De statistieken tonen dat toeschouwer meer waar de toegang ontving. Wer- er in 1967 nog „slechts" ien goals per hoofdklasse genoteerd, het afgelopen ien waren dat er bijna ntwintig. En ook in de [angsklasse eindigt de liddelde" wedstrijd tegen- rdig al in 1010 ard Bos heeft deze ontwik- ng deels actief als speler gemaakt. „Terwijl de ech- {hutters niet meer op de n rondlopen. Jongens die ike wedstrijd weer zes, ze- maakten", luidt zijn com- itaar, nog wat ongelovig, oorzaak is veel meer dat slechter verdedigd wordt, [levers zijn verdwenen. Ze maar op afstand met hun fn te zwaaieji. Juist nu er 'erdedigd wordt kan je er bij de "lijn bovenop blijven verdediger. De spelers vin- het verdedigen niet leuk r. Korfballers zijn steeds r aanvallend ingesteld. Ie- ten wil direkt schieten, on- cht of de paal bezet is of bij Fides Pacta onder- t Bos deze tendenzen en door gedwongen krijgt het vallende aspect duidelijker lacht. Opvallend is echter naast de schutterij de na- t vooral ligt bij de strijd in de Amsterdamse profs" is de gemiddelde sportverslagge ver dan al gauw geneigd te schrijven. Toch even nadenken over die zin. Bij Ajax speelden drie spelers mee, die zich contract-speler mogen noemen. Van 't Schip, Godee en Silooy. De overigen moeten het doen met een soort reiskostenvergoeding. De Rijnsburgers telden daar entegen vier spelers (twee Van der Blommen, Gillissen, Toet) met een duidelijk pro fessionele achtergrond in hun gelederen. Terwijl ook wisselspeler John Manuputty wel degelijk zijn sporen heeft verdiend in het betaalde voetbal wereldje. Dan had het dus toch moeten zijn: de Amsterdamse ama teurs tegen de Rijnsburgse Tja. Het kan verkeren. Investeren Het complex van Randstad Sport is sinds afgelopen don derdag een volwaardige lichtinstallatie rijker. Acht masten, achttien meter hoog, met lampen van 2000 watt, 380 volt. larderen nu het hoofdterrein van de Voor- schotense voetbalvereniging. Een opmerkelijke investering toch, voor een club die aan het eind van vorig seizoen door de oprichtihg van zater dagvereniging SV Voorscho ten in sportief opzicht zo'n beetje werd gehalveerd en vanuit financieel oogpunt be zien een zeer zware aderla ting diende te ondergaan. Gegevens die door bestuurs lid Piet Weduwer worden er kend. „Maar", zo stelt hij, „Juist nu we een stuk kleiner zijn geworden, moeten we extra dingen gaan doen om ons bestaansrecht te bewij zen. Moeten we onze leden, en de nieuwkomers, aantrek kelijke dingen kunnen bie den. Het realiseren van deze lichtinstallatie is een van de zaken die past in deze filoso fie. De installatie wordt overi gens op 6 januari in gebruik genomen. Het Leids elftal zal dan tegenstander zijn van een versterkt Randstad Sport. Kopbal Hoewel ook in de waterpo- losport (merkw)aardige din gen gebeuren, merkt de mo dale sportliefhebber daar in de regel weinig van. Voor naamste oorzaak van die schijnbare rust is wel dat de meest aardige zaken onder water plaats vinden. En dan mag er af en toe een tipje van de sluier worden opge licht (een kapot getrokken zwembroek wordt nu een maal zichtbaar op het mo ment dat de kant wordt op gezocht), de meeste leuke momenten ontgaan de toe schouwers op het droge. Gelukkig zijn er echter nog spelers als Joop Siera van LZ'86. Spelers aie weten wat het publiek - zolang de on derwatercamera's slechts in- LV e Sportvereniging Lauren 's Voorschoten houdt 23 ivember een Algemene Le- n Vergadering, De Na- rsvergadering dus. Nu impt ook SVLV met het ge ïnde probleem van tegen- oordig: de leden komen ge- non niet. Nou ja, gewoon ijna niet. Op de vorige ver- dering waren 42 van de '8 leden aanwezig in het ubhuis. Een percentage van ft bestuur van SVLV was iet zo tevreden met dat aan- I. reden waarom de Voor- botense bestuurderen het mers nooit 686 leden herber gen? Profs Afgelopen zaterdag trad Rijnsburgse Boys aan tegen het C-team van Ajax. ..De Rijnsburgse amateurs tegen dit keer maar eens wat an ders hebben aangepakt. Een speciale uitgave van het club- bericht dus, twintig pagina's sterk. Een uitnodiging die er mag ziin. Maar ook een ge vaarlijke invitatie, zeker als de leden deze bestuursactie dinsdag op de juiste waarde inschatten. Dat SVLV-clubhuis kan im

Leidse Courant | 1982 | | pagina 13