HYS vergroot kans op periodetitel Kerst in Wenen Han Berger kiest voor sfeer bij FC Groningen Turnploeg trekt goede lijn door uoetballerlei ijvers mag rie dagen aar Genua Wilander taxfree Meer bewakers dan deelnemers bij Azia tisch e Spelen ORT LODSE COURANT ZATERDAG 20 NOVEMBER 1982 PAGINA 11 STERDAM Bondscoach Rijvers zal dit weekeinde ïenua praten met Jan Pe- met zowel het bestuur de technische leiding van taliaanse club. Het ligt in bedoeling van de coach gen ook in Milaan de com- jewedstrijd Internaziona- enua te bezoeken, doel van de driedaagse van Rijvers is Peters, die >5 mei tegen Engeland op nbley zijn laatste wedstrijd Nederland speelde, vrij te voor het duel Malta- ierland op 19 december in in. De coach, die eerder maand van het sectiebe- ir geen toestemming kreeg een visite bij de club van •rs, zal tijdens zijn verblijf talie niet bewust contact ;en met de andere Neder- lers die daar voetballen, rip naar Genua past in het >r van de afspraken die en het bestuur van de sec- >etaald voetbal en de coach gemaakt. Het is niet on- elijk dat Rijvers, die zijn tónt Rob Baan woensdag lublin had bij de ontmoe- lerland-Spanje, in de ko lde tijd nog persoonlijk tact zal leggen met andere rnationals die uitkomen buitenlandse verenigin- ortmund aan leiding ïTMUND Door een •uitgespeelde competitie- strijd voor de Bundesliga n VFL Bochum gister- nd op eigen veld met 3-1 te nen heeft Borussia Dort- 'i< nd tijdelijk de leiding geno- i op de ranglijst. De Dort- iders hebben een punt ir dan Hamburger SV, ir een wedstrijd meer ge- eld. lamo Minsk heeft het voet- campioenschap van de jet-Unie veroverd. Dyna- won op de 34e en laatste 'strijddag met 4-3 van •tak Moskou. Dynamo be de de titel voor de eerste in zijn geschiedenis. Als fde finishte met een punt erstand de naamgenoot uit Kiev. Köln zal zijn eerste wed- 1 voor de achtste finale het UEFA-bekertoernooi n AS Roma zonder de drie n te veel gele en rode jTarten aangelopen basisspe- s Littbarski, Strack en Will- r moeten spelen. Tevens ifte de Europese voetbal* id Ricardo Arias en Enri- t Saura van FC Valencia, k staan Ilie Balaci (Univer- itea Craiova) en Gemot hr (Bordeaux) de eerstko- nde Europese wedstrijd ge torst langs de lijn. ee Britse supporters, die ensdag in Saloniki de voet- wedstriid Griekenland-En- land bijwoonden, zijn een g erna door een Griekse ihtbank veroordeeld tot ge- igenisstraffen van 10 en 7 anden. Zij werden ervan ichuldigd samen met vijf dere jeugdige Londense sup- ters bij het vieren van de gelse overwinning (3-0) een r in de binnenstad op stelten hebben gezet en materiële lade te hebben veroorzaakt. STOCKHOLM Het Zweedse tennistalent Mats Wilander heeft de Franse autoriteiten verzocht zich in Monaco te mogen vestigen. Dat blijkt uit publica ties in de Zweedse dagbladen van gisteren. Ook Wi- landers landgenoten Björn Borg en Ingemar Sten mark wonen om belastingtechnische redenen in Mo naco. Volgens de middagkrant Expressen is het ver zoek van de achttienjarige Wilander door het Fran se consulaat in Monaco in behandeling genomen. Een rechter in Los Angeles heeft gisteren bepaald dat de Amerikaanse tennisspeelster Billie Jean King niet verplicht is haar voormalige secretaresse en minnares Marilyn Barnett in het onderhoud te voor zien. De als eerste geplaatste Tracy Austin is giste ren in het internationale tennistoernooi in Brisbane uitgeschakeld door de Zuidafrikaanse Ros Fairbank: 5-7, 6-1, 6-2. Alycia Moulton uit de Verenigde Staten zorgde voor de tweede surprise door Hana Mandli- kova te elimineren: 6-4, 6-7, 6-3. Jean Bessems leidt bij kunststoten WYCHEN Na de eerste dag van de strijd om het Nederlands kampioen schap kunststoten heeft titelverdedi ger Jean Bessems de leiding. De bil jarter uit Cadier en Keer maakte 131 punten uit 67 pogingen. Tweede is oud-Europees kampioen Hans de Ja ger uit Den Haag met 128 uit 74. Ben Velthuis, die in de middaguren ver rassend de leiding had genomen, is nu derde met 127 uit 70. Hans de Jager (Den Haag) is voorlopig tweede. China sterkste in Joegoslavië SPLIT China heeft de lan- denwedstrijden tijdens het tafel tennistoernooi om de open Joe goslavische kampioenschappen in Split zowel bij de dames als de heren gewonnen. De Chinese heren wonnen in de eindstrijd met 3-2 van Joegoslavië, de da mes versloegen de Sovjet-Unie eveneens met 3-2. Titelhouder China had eerder met 3-0 Enge land verslagen, terwijl het gast land met 3-0 te sterk was voor Hongarije. Bij de dames had China eerder met 3-0 Roemenië verslagen en had de Sovjet- -Unie met 3-0 gezegevierd over Joegoslavië. DE^' HAAG Nikon Stars/HYS had gister avond voor eigen aanhang op De Uithof duidelijk iets .goed te maken voor het slechte spel van afgelopen woensdag tegen APA Eagles. Tegen het sterke Vissers Nijmegen begon de Haagse ijshockeyfor- matie uitstekend en. bouwde in de eerste perio de al na negen minuten spelen een voorsprong op van 4-1. Phil McKenzie was in deze fase van de wedstrijd de grote ster. In dit seizoen had hij voor HYS nog niet zo kunnen schitteren. De eerste pe riode werd afgesloten met een voorsprong van 5-3 voor de Hagenaars. In de tweede periode zakte het spel wat weg. Doelpunten ble ven zelfs uit. Maar aantrekke lijk om te zien bleef de ont moeting wel. In de derde pe riode zat HYS zeker nog niet op rozen. Aan de onzekerheid werd pas drie minuten voor tijd een eind gemaakt toen Andy Stryker HYS op 6-3 til de. Nijmegen deed in de slotfa se nog pogingen om iets terug te doen maar dat lukte niet. HYS was de betere ploeg en nam door de zege op Nijmegen de leiding in de strijd om de derde periodetitel over. Manager Warrenaar: „Van avond moeten wij tegen Feen- stra Flyers aantreden in Hee renveen. Er is binnen de ploeg een groot zelfvertrouwen. Wij denken zelfs aan winnen. Voor de jongens is er in elk geval een goede extra premie te verdienen". Ook na verlies tegen Heerenveen is de moge lijkheid voor de derde periode titel voor de Hagenaars ruim schoots aanwezig met wedstrij den uit tegen Kemphanen op vrijdag 26 november en thuis tegen Tilburg Trappers op za terdag 27 november voor de boeg. De Haagse ploeg heeft klasse genoeg in huis. Andy Stryker is een goede versterking en de vondst van coach George Pe- ternousek van een eerste lijn met de jeugdige Dennis van Rijswijk en Phil McKenzie en Brian Sproxton is een goede. Deze eerste lijn nam in de eerste periode drie doelpunten voor zijn rekening. Alle drie kwamen van de stick van Phil McKenzie die het met zijn twee lijnspelers uitstekend kan vinden. Coach Peternousek bracht gisteren drie voorlijnen op het ijs en slechts twee ach terlijnen, te weten Rick van Phil McKenzie (op archieffoto) was in de eerste periode tegen Nijmegen (zege van 6-3) goed voor drie treffers. Gog en René Laarman en de uitstekende Jim van der Lee met Ron Witvoet. Rick van Gog, René Laarman en Jim van der Lee bewezen dat zij (net als doelman Mark Stori- mans) niet voor niets zijn uit genodigd voor de nationale ijs* hockeyselectie. ARTHUR VAN RIJSWIJK Periodestanden 5-3, 0-0, 1-0. Score verloop: 1. McKenzie 1-0, 3. Fraser 1- 1, 5 McKenzie 2-1, 6. Morisson 3-1, 9 McKenzie 4-1, 13. Kaerijluk 4-2, 13. Mater 4-3, 15. Van der Lee 5-3. Derde periode 17. Andy Stryker 6-3. NEW DELHI Onder voor Indiase begrippen ongekende veiligheids voorzieningen heeft presi dent Zail Singh gisteren in New Delhi de negende editie van de Aziatische Spelen geopend. Aan dit sportspektakel in de Indi ase hoofdstad nemen meer dan 5500 sportmen sen uit 33 landen deel. In 22 takken van sport zijn de komende twee weken 600 medailles te verdie- De Indiase regering had meer dan 10.000 politiemensen en miltairen op de been gebracht om de opening zonder inciden ten te laten verlopen. De mili tante aanhang van de Sikh-be weging, die aangekondigd hadden de orde te verstoren bij de openingsceremonie, kon slechts protestballonnen opla ten van buiten het stadion. Na de demonstratie bij de Sikh- -tempel stapten tweehonderd Sikhs in de wachtende politie bussen: een vorm van protest, die in India als traditioneel be schouwd wordt De groep werd door de politie als arres tanten meegenomen. Op donderdag waren al 320 sympathisanten van oppositie leider Fernandes opgepakt, omdat zij tegen het kostbare prestige-evenement geprotes teerd hadden. De Aziatische Spelen kosten India volgens de oppositiepartij 5 miljard gulden. De regering houdt vol, dat het „slechts" om een be drag van 200 miljoen gulden gaat. Fernandes heeft de afge lopen maanden steeds betoogd, dat elke cent van dat bedrag er een teveel is in een land, waar 300 van de 680 miljoen inwoners honger lijden. In de Indiase media werd het evene ment steeds beschreven als een „duur verjaardagsfeestje voor premier Gandhi". Mé- vrouw Indira Gandhi werd gisteren 65 jaar oud. Hoewel Israël lid is van de „Federatie van de Aziatische Spelen" neemt het land niet deel aan de strijd in New Del hi. Israël werd niet uitgeno digd omdat de veiligheid van hun sportmensen door de or ganisatie niet gegarandeerd kon worden. Na de Spelen in New Delhi wordt de huidige federatie opgeheven en ver vangen door een Aziatisch Olympisch Comité, waarvan Israël geen deel zal uitmaken. sportuitslagen Turnen Damesinterland Nederland-Zwit serland De resultaten van de eerste dag zijn (achtereenvolgens sprong, brug, balk, vrije oefening, totaal, individuele klassering): Nederland: Thérèse Wilmink 9.25 9.10 9.20 9.30 36.85 1; Carola Een- khoorn 9.00 8 60 8.85 9.10 35.55 5; Anita van Santen 8.85 8.60 8.95 8.90 35.75 3/4; Ellen Dees 8.85 9.05 8.60 8.95 35.15 7, Miriam Eygenhuisen 9.40 9.00 8.30 9.20 35.90 2; Carjanne Berre- voets 9.15 8.70 8.90 9.00 35.75 3/4. TO TAAL: 180.30 Zwitserland: Franciska Schenk 9.25 8.95 8.20 8.50 35.30 6; Susi Latanzio 8.95 8.70 8.50 8.50 34.65 8; Monika Beer 9.10 8.20 8.40 8.90 34.60 9/10; Nathalie Seiler 8.80 8 90 8.30 8.60 34.60 9/10; Claudia Rossier 8,80 7.80 8.50 8.40 33.50 11; Susanne Ammann 9.10 7.70 7.80 8.30 32.90 12. TOTAAL: 172.95. Biljarten NK kunststoten Stand na eerste dag: 1. Jean Bes sems 67 poglngen-131 punten; 2. Hans de Jager 74-128; 3. Ben Velthuis 70-127; 4. Jan Brunnekreef 67-118; 5. Cees van Oosterhout 70-95: 6. Jaap Klinkhamer 76-90; 7. Frans Tusveld 75-89; 8. Henk Kuyt 79-82. Tafeltennis Open Joegoslavische kampioen schappen: Gedetailleerd: Finale heren: China-Joegoslavie 3-2: Wang Hoei Joean-Dragutin Surbek 21-11. 18-21, 21-15; Xiang Xia Liang- Zoran Kalihic 12-21, 21-23; Fan Tchang Mao/Wang Hoei Joean-Sur- bek/Kalinic 15-21, 20-22; Xiang Xia Liang-Surbek 21-15, 19-21. 21-15, Wang Hoei Joean-Kaiinic 21-12, 21- 12. Finale dames: China-Sovjet-Unie 3- 2: Ki Bao Xiang-Inna Kovalenko 21-10, 21-14; Geng Li Xuang- Valentina Po- pova 21-8, 21-16; Ki Bao Xiang/Geng Li Zuan-Narina Antonian/Popova 19-21, 22-24; Ki Bao Xiang-Valentina Popova 21-16, 15-21, 19-21; Geng Li Zuan-Inna Kovalenko 21-13, 21-15. Dammen WK dammen in Sao Paulo Uitslagen tweede ronde Kouassi (Ivo) - Kaplan (Vst) 0-2; Gui- nard (Fra) - Verpoest (Bel) 2-0; Diallo (Sen) - Traore (Ivo) 0-2; Wiersma (Ned) - Autar (Sur) 2-0, Da Silva (Bra) - Franca (Bra) 2-0; Clerc (Ned) - Bastiaannet (Ned) 1-1; Van de Wal (Ned) - N'Diaye (Mali) 1-1. De stand na twee ronden is: 1. Gui- nard, Kaplan en Wiersma 4 punten 4. Clerc, Da Silva en Van de Wal 3 7 Traore en Bastiaannet 2 9. Verpoest. Kouassi en N'Diaye 1 12. Autar. Dial lo en Franca 0 UTRECHT Trainer Han Berger van FC Utrecht heeft zijn spelers groep gistermiddag mee gedeeld, dat hij vanaf ko mend seizoen bij FC Gro ningen werkzaam is. De oefenmeester heeft mon delinge overeenstemming bereikt met de club van voorzitter Renze de Vries over een tweejarige ver bintenis. „Ik hoop met FC Utrecht in deze competitie hoger te eindigen dan FC Groningen", reageerde Berger. „Voor mij is dat een erezaak". Berger wordt de opvolger van Theo Verlangen. Berger: „Ik heb voor FC Gro ningen gekozen omdat daar een prima voetbalsfeer heerst". Met deze keuze heeft de trainer de kans op een Spaans avontuur laten lopen. „Het aanbod uit Spanje bleef vaag. Harde toezeggingen kwamen er niet. De aanbie ding liep via een makelaar. Ene Stam uit Hilversum. Ik wist niet wat ik ervan denken moest". Han Berger is precies tien jaar bij FC Utrecht werk zaam geweest, waarvan twee en een half jaar als hulptrai- Trainer Han Berger gaat FC Utrecht na tien jaar verlaten. ner onder Jan Rab Bestuur en spelers van Utrecht hebben te kennen gegeven, graag trainer Fritz Korbach van Volendam als Bergers opvolger te zien. Hoewel aanvankelijk anders luidende berichten de ronde deden, heeft het vertrek van Berger geen financiële conse quenties voor Utrecht. Onjuist blijkt de bewering dat de spon sor bij een vertrek van de trai ner onmiddellijk kon opstap pen. CULEMBORG De Nederlandse damesturnploeg trad gisteren in sporthal Interwey in Culemborg aan voor de derde interlandwedstrijd van dit seizoen. In te genstelling tot de wedstrijden tegen Hongarije en Roe menië kon Nederland na de verplichte oefenstof het duel tegen Zwitserland afsluiten met een positieve ba lans: 180,30 punten tegen 172,95. Op papier zou Zwit serland, dat vorig jaar bij het toernooi om het wereld kampioenschap in Moskou als vijftiende, een plaats voor Nederland, eindigde, een gelijkwaardige tegen stander moeten zijn. Dat bleek niet het geval. Nederland trok de lijn van het goede turnen tegen Hongarije en Roemenië door, al werd er in Culemborg heel wat scherper ge waardeerd dan drie weken geleden in Menaldum tegen Roeme nië. Die strengere jurering valt te verklaren. In een wedstrijd tussen twee gelijkwaardige landen geven de jury-leden elkaar ook weinig toe, wat betekent dat men in waardering niet te hoog wil gaan. Desondanks nam Nederland tegen de slordig en weinig overtui gend turnende Zwitserse meisjes ruim zeven punten voorsprong. Zwitserland miste echter wel Romy Kessler, die vorig jaar bij de wereldkampioenschappen met een 21e plaats de beste Westeuro- pese turnster was. Romy Kessler wil het in verband met studie dit jaar wat rustiger aan doen en was daarom dan ook niet in Culemborg. De eerste plaats in het individuele klassement was na de eerste dag voor Thérèse Wilmink met 36.85 punten. De turnster uit Kampen was de enige, die op de vier verplichte onderdelen ruim boven de negen punten kwam. Zo'n score had ook Miriam Eygenhuisen kunnen bereiken, wanneer zij niet als enige Ne derlandse van de balk was gevallen. Trésor evenaart in terlandrecord op Martinique geboren te man van het Franse nationale elftal Marius Tré sor speelde onlangs tegen Ne derland een bijzondere wed strijd. het treffen in de lege Rotterdamse Kuip was zijn 63e interland. Daarmee eve naarde hij het record van Ro ger Marche, die in de jaren vijftig tot dit respectabele aantal kwam. Daar het er niet naar uitziet, dat de Fran se bondscoach Michel Hidal go Trésor laat vallen, zal de donkere voetballer binnen kort wel alleen recordinter national worden. Nordquist leidt nog steeds Björn Nordqvist voert nog steeds de wereldranglijst wat betreft het aantal gespeelde interlands. De oud-PSV-er speelde liefst 115 interlands voor Zweden. Tweede zijn Dino Zoff en de Engelsman Bobby Moore met ieder 108 caps. Zoff zal zijn aantal nog wel verhogen, tenzij de Ita liaanse bondscoach Bearzot toch op zijn aanvankelijk in genomen standpunt (verjon gen) terugkomt. De lijst meldt voorts: 4. Bobby Charl ton (Engeland) 106 inter lands; 5. Wright (Engeland( 105; 6. Svensson (Zweden) 104; 7 en 8. Beckenbauer (West-Duitsland) en Lato (Polen) 103; Deyna (Polen) 102; Boszik (Hongarije) 100. Schorsing dreigt voor Hans Krank1 Hans Krankl dreigt door de FIFA te worden geschorst. Rapid Wien moet voor zijn spits en het Oostenrijkse elf tal nog twee miljoen schilling betalen voor de transfer aan Barcelona. De Spaanse club had de Oostenrijkse voetbal bond om spoedige overma king verzocht. Anders zal de FIFA worden gevraagd sanc ties te treffen tegen de tradi tie rijke club uit de Oosten rijkse hoofdstad. Geen Duits dan wegwezen De Bulgaar Tchavdar Zvet- kov weigert om Duits te spreken om zich enigszins verstaanbaar te maken te genover leden van zijn club Austria Wien. Bovendien klaagt Zvetkov over heim wee. Daar hij bovendien zeer matig presteert in het tweede team, heeft Austria Wien be sloten Zvetkov, die voor ruim 400.000 gulden is ge kocht en een contract had tot 1984, te vervangen. Gevecht tegen Super League De Engelse spelersvakbond is druk bezig de uitvoering van de plannen om te komen tot een kleinere Super League tegen te houden. Tijdens in vergadering hierover in Manchester verklaarde secre taris Gordon Taylor, dat het Marius Trésor: record. plan afkomstig was van een paar grote clubs, die door be paalde personen zijn bena derd om een weg te banen. Zoiets zou de doodsteek zijn voor clubs als Watford en Swansea. Ik zie liever, dat de spelers volledige contractvrij heid krijgen en het transfer systeem laten vallen. Sebastian Coe in bestuur Fulham Met een enorm gevoel voor publiciteit heeft manager Malcolm McDonald van de Londense tweede divisieclub Fulham Sebastian Coe het bestuur binnengeloodst. De vroeger als „Supermac" be kende spits van Newcastle en Arsenal stelde de wereldbe roemde atleet aan als onder voorzitter. McDonald wil bij het stadion van Fulham (Craven Cottage) een groot zakencentrum vestigen. Een beetje publiciteit, waardoor de naam van de club weer overal werd genoemd, was voor McDonald niet weg. Service aan publiek De bestuursleden van Wer- der Bremen deden tijdens de uitwedstrijd tegen het Zweedse Brage Borlange in de tweede ronde van het toernooi om de UEFA Cup een bijzondere ontdekking. Tegen een geringe toeslag op het entreebiljet konden de toeschouwers een koptele foon lenen. Zij konden dan de wedstrijd volgen begeleid met deskundig commentaar van een gediplomeerde trai ner, die op het dak van de tribune zat. Deze trainer gaf af en toe uitleg over techni sche en taktische gebeurte nissen op het veld. In de rust werd de mening over de wedstrijd gevraagd aan pro minente bezoekers en de des betreffende trainers. De dele gatie van Werder Bremen was zo enthousiast, dat het van plan is dit ook eens tij dens wedstrijden voor de Bundesliga te proberen. Daarvoor is wel toestemming nodig van de Westduitse PTT om voor privédoeleinden in de ether te kunnen. Rijdende kaartverkoop Borussia Dortmund gaat in de tweede competitienelft de kaarten voor zijn thuiswed strijden op een bijzondere manier aan de man trachten te brengen. In de wijde om geving van Dortmund en in deze zelf ook laat de Bundes- ligaclub twee busjes rijden, die zullen worden ingericht Sebastian Coe: onder voorzitter Fulham. als ruimte, waar kaarten en clubsouvernirs zullen worden verkocht. Voorzitter Vogt is al tevreden, als de benzine- kosten er uit worden ge haald. Gespeeld voor beide partijen Onlangs is in Engeland ont dekt, dat ongeveer vijftig jaar geleden iemand in een en de zelfde wedstrijd voor zowel de ene als de tegenpartij heeft gespeeld en bovendien speelgerechtigd was. Het ging om ene James Oakes, die aanvankelijk voor Port Vale speelde in de wedstrijd tegen Charlton Athletic. Het duel moest wegens de mist wor den gestaakt. De wedstrijd werd later uitgespeeld. Oakes was echter in de tussenlig gende tijd getransfereerd naar ...uitgerekend Charlton Athletic. Sportgala ten einde DEN HAAG In sporthal Zuidhaghe vond gisteravond de afsluiting plaats van het meerdaagse sportgala voor ge handicapte en niet-gehandi- capte sportmensen. Bij het zitvolleybal versloeg Cytrus Kameleon met 15-3, 8- 15, 15-10. Bij het staande vol leybal speelde Cytrus gelijk te- §en het derde herenteam van tarlift/Voorburg: 7-15, 15-11, 9-15, 15-7. Topspelers van DKC gaven ten slotte een bad- mintondemonstratie. Sportwereld DEN HAAG Het Ministerie van Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur (vroeger CRM) zal voortaan met „versterkte con trole" proberen te voorkomen dat subsidiegelden van de Judo Bond Nederland onrecht matig worden besteed. AMSTELVEEN Het toer nooi om de Champions Trophy voor herenhockeyteams zal volgend jaar van 28 oktober tot 4 november in Karachi worden gehouden. Nederland verdedigt daar de deze zomer in Amstelveen behouden tro fee. ZANDVOORT Het racepro gramma in de Nederlandse au tosport zal het komend seizoen met nog een titelstrijd uitge breid worden. Op het circuit van Zandvoort zullen zeven races gehouden worden om het Nederlands kampioen schap in de Toyota Corolla-k- lasse. Deze merkenrace is naast de Metro Cup het tweede nieuwe evenement. REYKJAVIK Het West duitse handbalteam, over ruim drie maanden één van de te genstanders van Nederland in het toernooi om het B-wereld kampioenschap, heeft gister avond met 17-15 van IJsland gewonnen. f$"SIJTHOFF PERS Wenen, een stad met veel cultuur, traditie en geschiede nis, biedt rond de kerstdagen een extra sfeervolle aan blik. Voor wie in deze romantische omgeving de feestda gen wil doorbrengen, hebben wij. in samenwerking met reisbureau Morren, van dinsdag 21 december tot en met woensdag 29 december, een unieke negendaagse kerst- reis georganiseerd. Er wordt gereisd met een luxe en comfortabele touringcar en het reisdoel is hotel Schuster-Nazl, een gezellig hotel in het Wienerwald. Alle kamers hebben douche en toilet, er is een groot restaurant, een cafè-bar, Stube, lounge met open haard en sauna. Op het programma staan onder meer een kerstdiner, een uitgebreide stadstoer door Wenen, een rondrit door het Wienerwald en een bezoek aan de kerstnachtmis in de imposante St. Stephansdom, het belangrijkste gothische bouwwerk van Oostenrijk. Verder worden bezocht het 17e-eeuwse slot Schönbrunn, de vroegere residentie van de Habsburgers, het gebouw van de Staatsoper en de Donauturm. Uiteraard is er ook ruime gelegenheid om ge zellig te winkelen. Een bezoek aan Wenen, de „hoofdstad van de muziek", is niet compleet zonder een operette te hebben bijge woond. Hiervoor staat op het programma de 'Grafin Ma- ritza' van E. Kalman in het bekende Ralmundtheater. De prijs van deze bijzondere kerstreis bedraagt 750 p.p. op basis van een tweepersoonskamer. Inbegrepen: over nachting op de heen- en terugreis, alle maaltijden, vanaf de lunch op de eerste dag tot en met het afscheidsdiner op de laatste dag, alle genoemde excursies, de entreegel den, inclusief die voor de operette, en in Wenen een Ne derlands sprekende gids. Het minimum aantal deelnemers bedraagt 50. Inlichtingen en boekingen: Telefonisch (tussen 9 en 5 uur van maandag t/m vrijdag) bij Sijthoff Pers Reisorganisatie, tel. 070-190.696 of 190.698. Wie in of bij Den Haag woont kan op bovengenoemde tijden ook terecht bij onze stadsvesting In Den Haag, Spuistraat 71 (op de hoek van het Spui).

Leidse Courant | 1982 | | pagina 11