Woubrugge, Leimuiden en Rijnsaterwoude samenvoegen met Alkemade Veense tuinder moet stortplaats leeghalen Politiek Woubrugge wonderlijk eensgezind Meerderheid partijen Alkemade voor weekmarkt Nieuwkoop wil De Meije e Woerdense Verlaat inlijven REGIO LEIDSE COURANT VRIJDAG 19 NOVEMBER 1982 PA Hoogvliet mag niet naar de Schans ALPHEN AAN DEN RIJN Het le- verhuizing zouden de bewoners van de vensmiddelenbedrijf Hoogvliet krijgt Prins Hendrikstraat worden verlost van de gemeente Alphen geen toestem- van een voortdurende overlast door be- ming om naar het industriegebied de zoekers van het bedrijf. Zijn het geen Schans te verhuizen. Het bedrijf stelde auto's die verkeerd geparkeerd staan, voor om gemeentegrond in de Schans dan zijn het wel de winkelwagentjes te ruilen met de huidige vestigings- die de kopers overal in de buurt achter plaats, de Prins Hendrikstraat. B en W laten. Daarnaast hebben de bewoners willen hier niet op ingaan. De onderne- last van de Nederlandse Asphaltfabriek mersvereniging Omka was ook fel te- die tegenover Hoogvliet ligt. gen het plan van Hoogvliet. De gemeente probeerde de afgelopen maanden met het bedrijf tot een grond- Een van de grootste bezwaarhebbenden tegen de verplaatsing van Hoogvliet was de Alphense ondernemersvereni ruil te komen, omdat zij zelf plannen ging Omka. Zij zag de verplaatsing van heeft met het gebied. Hoogvliet wilde wel ruilen met grond bij de Schans zo dat zij kon uitbreiden. Behalve uitbrei ding van de verkoopruimte was Hoog vliet van plan een fikse parkeerplaats voor auto's aan te leggen. Door een het bedrijf als een bedreiging voor de activiteit in het centrum. Kopers die nu nog via het centrum naar Hoogvliet gaan, komen dan vanzelf ook daar bij de winkeliers. De Omka vreest dat dat bij verplaatsing afgelopen zal zijn. Voorlichting over drugs HAZERSWOUDE In 1983 wordt in Hazers- woude begonnen met de voorlichting omtrent de schadelijke werking van verslavende midde len. In de nota van aanbieding bij de begroting 1983 schrijven burgemeester en wethouders dat ,de informatie zal worden verstrekt op scholen en jeugdverenigingen. In 11984 zal een risicofactorenonderzoek hart en vaatziekten worden gehouden onder vijfen dertig- en zesendertigjarige mannen. In dit jaar werd dit voor het eerst gehouden in Hazers- woude, waar 167 van de 222 mannen van ge noemde leeftijdsgroep aan de oproep gevolg ga ven. Van de 167 vertoonden er 68 geen risico factoren; 65 hadden een gering risico, waarbij met een eenmalig advies kon worden volstaan; 34 mannen kregen een nader advies, omdat ze een verhoogde risicofactor vertoonden, en wer den nog eens voor hercontrole opgeroepen. Voortbestaan kleuterschool St. Theresia verzekerd HAZERSWOUDE Tot 1 augustus van het komende jaar is het bestaan van de kleuterschool St. Theresia in de Hazerswoudse buurtschap Groenendijk verzekerd. Het door de desbetreffende minister van Onderwijs gestelde leerlingenminimum van zeven tien werd ruimschoots gehaald: op 16 januari van dit jaar be droeg het aantal kleuters vierentwintig en op 16 april negenen twintig. De kleuters zijn overigens niet alleen uit de Groenen dijk afkomstig, maar ook uit de Hazerswoudse wijken Zonne veld en Rhynenburch én uit de gemeente Zoeterwoude. Burge meester en wethouders merken in hun begrotingsbrief op, dat er voorlopig onzekerheid blijft wat betreft het voortbestaan van de school op langere termijn. Zij onderkennen dat de instandhou ding van scholen beneden de wettelijke opheffingsnormen in de komende Wet op het Basisonderwijs een aantal aanknopings punten zal krijgen. „In hoeverre dit voor deze school van bete kenis zal kunnen zijn, hangt mede af van de ontwikkeling van het leerlingenpotentieel van de rooms-katholieke scholen en van het beleid dat het schoolbestuur op dit punt wenst te voe ren", aldus het college van b. en w. COMMISSIE BESTUURSZAKEN ALKEMADE EENSTEMMIG: BRAASSEMGEMEENTEN BUNDELEN ALKEMADE Een meerderheid van de raadscommissie Algemene Bestuurlijke Aangelegen heden in Alkemade is voorstander van het sa mengaan van de Braas- semgemeenten Woubrug- ge, Rijnsaterwoude en Leimuiden met Alkema de. Hierdoor krijgt Alke made 23.295 inwoners. In Woubrugge moet dan een dependance van het ge meentehuis komen. De commissieleden waren het eens dat dit besluit eigen lijk met de rug tegen de muur genomen moet wor den omdat, zo zei de heer Van Tol „Als we herinde ling niet accepteren dan voegt de provincie ge woon een aantal gemeen ten samen". B en W spreken zich in een voorstel dat op 20 december in de gemeenteraad komt ook uit voor een samenvoe ging met de overige Braas- semgemeenten. Hierdoor kunnen volgens het college de gemeentes een gezamen lijk beleid voeren voor wat betreft het recreatieve ge beuren in het Braassemer- meer. Ook stellen B en W dat de dorpen bij elkaar een sterker tuinbouwbeleid kun nen voeren. Wat betreft het samengaan met Woubrugge is het college niet erg en thousiast. Vooral omdat de Wijde Aa een naturlijke bar rière vormt en omdat er een slechte verbinding met het openbaar vervoer is tussen Woubrugge en Roelof arends veen. Volgens raadslid Van Tol (PPR) gaat de hele samen voegingsprocedure nog min stens tien tot twaalf jaar du ren. „Waar we wel op moe ten letten is dat we financië le garanties krijgen zodat de samenvoeging gladjes ver loopt. Als er geen geld komt, moeten we de herindeling ook niet accepteren" zo zei hij. Hij was eigenlijk het eni ge raadslid dat in beginsel niet negatief staat tegenover samenvoeging. De andere raadsleden waren liever he lemaal niet accoord gegaan met de nieuwe indeling. Maar onder de druk van de provincie gingen zij dan toch overstag. H. van Tol: „..rug tegen de muur..." De heer Hoogenboom (PvdA) vroeg zich af of een samenvoeging van de Braas- semgemeentes met Alkema de niet gaat betekenen dat er ambtenaren moeten vertrek ken. Burgemeester Wage naar zei daarop dat over dit soort gevolgen van de sa menvoeging nooit uitgebreid is gesproken. Het PvdA-com- missielid toonde zich be vreesd voor het opslokkende effect van grote broer Alke made van de kleine plaatsjes. „We mogen niet teveel woonkernen samenvoegen omdat je dan teveel verschil lende mentaliteiten bij el kaar hebt die zich niet alle- mal in een gemeenteraad vertegenwoordigd zien". Ook het CDA had nogal wat moeite met de samenvoe- gingsvoorstellen. Toch ging de heer Van Nugteren van die partij uiteindelijk ak koord. WOUBRUGGE In de 31 kantjes typewerk, die de vijf politieke partijen in Woubrug ge bij de algemene beschou wingen produceerden valt een wonderlijke eensgezindheid te constateren bij zes belangrijke onderwerpen. De toon van de verschillende stukken ver schilt van „welwillend" voor -het werk van B en W (CDA) tot scherpe kritiek (VVD). Een duidelijk verschil is er tussen de mening van de VVD, die stelt, dat de begroting eigenlijk niet sluitend is en die van de PvdA, waar beweerd wordt, dat er veel te zuinig gerekend is. De ruimte in de begroting zou dus groter zijn. Eensgezind zijn vier politieke partijen in hun beoordeling van de politie. Men acht de taakuitvoering onvoldoende. Vooral de verkeerscontroles achten de raadsleden knudde. Ook de bestrijding van de bal dadigheid en de vernielzucht van de Woubrugse jeugd krijgt bij de politie onvoldoende aan dacht, aldus de raad. Over de gemeentelijke herindeling kunnen de verschillende poli tieke stromingen elkaar goed vinden. De meeste wijzen die af. De Bewoners Belangen Groepering voegt aan haar af wijzing toe, dat indien het er toch van zou komen: „Wou brugge het best samengevoegd Geen maatregelen Potgieterlaan en Sweelincklaan HAZERSWOUDE B en W van Hazerswoude willen geen verkeersafremmende maatre gelen treffen in de Potgieter laan en Sweelincklaan. De raadscommissie openbare wer ken adviseerde onlangs op deze plaats vlak achter elkaar een aantal wegversmallingen aan te brengen. Volgens B en W rijden automobilisten op de betrokken wegen toch al lang zaam omdat daar drie kruisin gen vlak achter elkaar liggen. Wel gaat het college akkoord met het maken van een voor rangskruising Vondellaan en Frederik van Eedenplein. Het verkeer vanaf het Eedenplein krijgt voorrang. Er komen gele strepen op het wegdek bij de Potgieterlaan, Rhynenburc- hlaan en de Bilderdijklaan om de garages beter bereikbaar te maken. In de Willem Kloos- straat tussen de Gorterstraat en Potgieterlaan komt een parkeerverbod voor vrachtwa gens. Een betere bewegwijze ring in de wijk naar Het An ker en het Bernarduscomplex wordt eveneens gerealiseerd. Ook wordt een aantal maatre gelen getroffen om de snelheid van het verkeer in de Joseph Haydnlaan af te remmen. De verkeersmaatregelen gaan veertigduizend gulden kosten. De raad bespreekt de plannen komende donderdag. zou kunnen worden met Oud Ade en Rijpwetering". Over de omleidingsroute rond Hoogmade is men het ook roe rend eens. In diverse toonaar den wordt de onvrede bezon gen, die men heeft ten aanzien van het handelen van de pro vincie. De Bewoners Belangen Groepering Hoogmade laat verwijtende geluiden horen aan het adres van inwoners van dat Kerkdorp, die een be zwaarschrift willen indienen bij de Kroon en daardoor de zaak ophouden. Is men het over een aantal as pecten wel eens in de Wou brugse raad, over de eindcon clusies verschilt men van me ning. De PvdA was bij monde van haar fractievoorzitter G. Hendriks van mening, dat er in Woubrugge eigenlijk geen beleid werd gevoerd. Hij ver wees B en W en een aantal ambtenaren „naar het hei" om de zaak daar maar eens rustig te overdenken. Hoogmadenaar De Jongh constateerde zulke tegenstellingen in het beleid van B en W, dat naar zijn zeg gen: „De honden er zelfs geen brood van lusten". De kritiek van Gemeentebelang lag fun damenteler. Mevrouw K. de Lange vroeg zich af, of zij als raadslid niet te vaak „voor het blok werd gezet" een vraag waar zij hopelijk volgende maand antwoord op zal krij gen. Ook de VVD zei in haar beschouwingen tevergeefs ge zocht te hebben naar een be leid. Flink wat kritiek werd er dus uitgestrooid over de hoofden van B en W. Ook in de hoe veelheid waren de Woubrugse fracties weer eensgezind. Vier deden er zes kantjes over. Al leen de Bewoners Belangen Groepering Hoogmade had er zeven. De oorzaak daarvan moet gezocht worden aldus de heer De Jongh in onervaren heid. Het zullen er dus vol gend jaar ook zes zijn. De vuilstortplaats van de heer Van Haestrecnt. ROELOFARENDSVEEN Tuinder L. van Haestregt uit Roelofarendsveen moet voor 1 december alle afvalstoffen die buiten tuinafval vallen, van zijn stortplaats aan het Noord einde weghalen. Doet hij dit niet, dan verwijdert de provin cie het vuil op kosten van de tuinder. Afgelopen juni was de tuinder in beroep gegaan tegen een lastgeving van de provincie om de illegaal gestorte afval- produkten op zijn land weg te halen. Gedeputeerde Staten verklaren de bezwaren van de tuinder ongegrond. De heer Van Haestrecht schreef in zijn bezwaarschrift aan de provincie dat hij zelf weinig gebruik maakt van de stortplaats omdat deze te ver van zijn huis ligt. Volgens hem storten tuinders uit de omge ving illegaal op zijn terrein. Controle hiervan is volgens Van Haestrecht onmogelijk. Vooral omdat er juist gestort wordt, als hij er zelf niet is. Wel is de tuinder bereid om een duidelijk bord te plaatsen waarop staat dat het verboden is te storten op die plaats. Ook maakte de tuinder in het be zwaarschrift kenbaar dat hij een vergunning voor een stortplaats heeft van het pol derbestuur. Gedeputeerde Staten zegt nu dat de Afvalstoffenwet ook van toepassing is als er ook an deren afval dumpen. „Als ei genaar moet u verantwoorde lijk worden geacht voor het geen op uw grond gebeurt", al dus GS. Het feit dat de tuinder toestemming heeft gekregen van het bestuur van de Veen- der en Lijkerpolder om te storten, betekent volgens de provincie nog niet dat er geen vergunning voor de Afvalstof fenwet moet worden aange vraagd. Van Haestrecht moet het afval nu naar een verwer kingsbedrijf brengen. Tegen de uitspraak van GS kan hij nog in beroep bij de Raad van State. COLLEGE TERUGGEFLOTEN ALKEMADE Een ruime meerderheid van de politieke partijen in Alkemade bleek gisteravond tijdens een com missievergadering voor het in stellen van een weekmarkt met dertig tot veertig kramen. Alleen over de plaats waar deze moet komen, is nog geen duidelijkheid. Met deze stellingname gaan de partijen recht in tegen het be sluit van B en W om geen weekmarkt in te stellen. Het college wordt door de commis sieleden teruggefloten. Een meerderheid was voor de in stelling van de markt met een proeftjd van een jaar. Volgens de commissieleden heeft het college weinig moei te gedaan om bij de Alkema- dese consumenten de behoefte aan een markt te peilen. De heer Hoogenboom (PvdA): „Wij zitten hier niet alleen om aan de belangen van de mid denstanders te denken. De groep consumenten mag zeker niet worden overgeslagen". Volgens de heer Van der Meer (VVD) heeft een weekmarkt aantrekkingskracht naar de omliggende gemeentes toe. Hij stelde voor de markt op dins dagmorgen van acht tot één uur te houden. Commissielid Van Tol (PPR) kwam met cij fers uit een onderzoeksnota van vier jaar geleden staat dat veertig procent van de bewoners van Alkemade regelmatig een markt bezoekt. „Dat is meer dan het college ons heeft voorgespiegeld" zo zei hij. Over de verkeersproblemen die gaan ontstaan als de markt op het Noordeinde komt (de meest voor de hand liggende plaats) kon de commissie het nog niet eens worden. Volgens de heer Hoogenboom is er een alternatieve omrijroute die goed voldoet, omdat de markt slechts enkele uren duurt. De heer Akerboom (CDA) vroeg zich af of het verkeerspro bleem niet op te lossen is door de markt op het veilingterrein te houden. Burgemeester Wagenaar was minder enthousiast over de plannen. Volgens hem kleven er nogal wat bezwaren aan. Met name vroeg hij zich af of de plaatselijke middenstands vereniging wel eensgezind zal zijn over een weekmarkt. Ook zag hij problemen met het vrachtverkeer als dat omge leid moet worden op de marktochtend. „Dat betekent een extra belasting van de om leidingsroute" zo zei hij. Bin nenkort gaat het college zich beraden over het commissie voorstel. Tijdens de volgende commissievergadering Be stuurszaken komt een nieuw voorstel van B en W. Ter Aar bouwt voor eigen inwoners TER AAR Bouwen voor de eigen inwoners. Dat stond gis teravond hoog in het vaandel van de Ter Aarse raadsfrac ties. Diverse malen kwam het woningbouwbeleid ter sprake in de raadsvergadering: bij de behandeling van een voorstel tot grondverkoop in Middel land en bij de besluitvorming rond de „Evaluatienota streek plan Zuid-Holland Oost". Het bleek dat de raad vooral voor de eigen inwoners en econo misch gebondenen wil bou wen. Alleen als het niet anders kan mag de deur voor anderen op een kier worden gezet. Aan de orde kwam in de ver gadering een voorstel tot ver koop van grond in de wijk Middelland aan het Ter Aarse bouwbedrijf voor de bouw van 44 woningen. Alvorens daar medewerking aan te geven wilde woordvoerder A. van der Vliet namens zijn CDA- fraktie wel eens weten hoe het nu eigenlijk staat met de ver kopen van de woningen. Er moest gebouwd worden voor de eigen inwoners en zo min mogelijk woningen dienen bij „niet-Ter Aarders" of niet- economisch gebondenen te recht te komen. Hij sprak het vermoeden uit dat er de laat ste tijd toch wat wildgroei plaatsvond en wenste daarover meer informatie. Ook fractie voorzitter Van Tol van de „Lijst-Otto" stelde een vraag in deze richting, waarbij zijn interesse vooral uitging naar de eveneens in Middelland te bouwen vrije-sector huurwo ningen. Zouden deze wonin gen wel aan de eigen inwoners ten goede komen en had de gemeente daar iets in te ver tellen? Wethouder G. van Harten (CDA) corrigeerde on middellijk zijn partijgenoot Van der Vliet. Het college hield zich wel degelijk aan de afspraken van een 75 25 ver houding „Ter Aarders niet- Ter Aarders" en probeert zelfs als het daar enigszins de kans toe ziet deze verhou ding voor wat betreft de Ter Aarse inwoners nog dichter naar de 100% te brengen. Hij kon melden dat de cijfers ook duidelijke taal spreken: 29 aan Ter Aarders verkochte wonin gen tegen 9 aan niet-Ter Aar ders en nog 6 onverkocht. Het college doet zijn best, aldus Van Harten, om deze laatste woningen ook nog toe te wij zen aan mensen uit de ge- meenteof economisch nauw betrokkenen. Burgemeester P. J. Verhoef antwoordde fractie voorzitter Van Tol (lijst Otto) dat de bedoelde huurwoningen door het „Agrarisch Pensioen fonds" worden gebouwd en het college het toewijzingsbe leid kan voeren, waarbij uitge gaan zal worden van de be staande afspraken. St. Pancratius De toneelvereniging St. Pancratius speelt zondag zaterdag 27 en zondag 28 november in de Alkeburcl Roelofarendsveen de thriller Beau Rivage, wat mensen op mysterieuze wijze verdwijnen. Plaatsk ten zijn verkrijgbaar in de Alkeburcht a vijf guh 65+ pashouders krijgen twee gulden korting. Tel nisch reserveren kan onder andere bij de numn 01713-3914, 4809 en 3439. Jazz-concert De Amerikaanse Rosa King en haar vaste begeleidii groep Upside Down geven zondagmiddag 21 november concert in Jazzclub Lisse. Dit optreden begint om driej in C.R. „De Beurs" aan de Haven 4 te Lisse. De toega prijs is acht gulden vijftig voor donateurs en negen gul vijftig voor niet-donateurs. Voor kinderen tot twaalf jai de toegang gratis. Kaarten zijn verkrijgbaar bij het VV' Lisse. Koffieconcert De Kulturele Raad van Alphen aan den Rijn ori seert zondag op half een een koffieconcert door Bruckner Strijkkwintet in De Bron. Kaarten kot vijf gulden en zijn vanaf twaalf uur aan de zaal krijgbaar. Concert Eleonore Panmeijer op fluit en Leo van Doeselaar op oi geven zondagavond een concert in het Paus Johannes C trum in Prinsenhof Leidschendam. Aanvang kwart o»r acht. Kaarten vanaf half acht aan de zaal. Teylingen In de „Oude Tol" in Sassenheim is maandag om uur een lezing onder auspiciën van het bestuur „Slot Stichting Teylingen". de heer A. Schellart, set taris-directeur van de Stichting Kastelen Documeii tie, gaat vertellen over de kasteeltekeningen van |i 17e eeuwse kunstenaar Roeland Roghman. Veiligheid De Vereniging Openbaar Onderwijs Katwijk houdt mal dagavond een bijeenkomst die is gewijd aan veilige ro (b voor schoolkinderen. Plaats van handeling is de Boorsw. school aan de Voorstraat 100. De politie, de gemeente e actiegroep Stop de Kindermoord zijn vertegen woordP Aanvang half negen, iedereen is welkom. Kerstconcert Bij SKAN in Noordwijk zijn vanaf vandaag kaar verkrijgbaar voor het jaarlijkse kerstconcert, dat f keer zondag 19 december wordt gegeven in'de St. roenskerk. Kaarten kosten 10 gulden voor SKA Np) gunstigers, CJP-ers en 65+'ers. Anderen betalen 12 den 50 en gezinnen 25 gulden. Eén van de voorverkol adressen is het VVV-kantoor aan De Grent in Not wijk. tu Palestijnen De Wereldwinkel Oegstgeest organiseert maandagavt een informatie-avond over het Midden-Oosten. Meiny Bot ger zal aan de hand van dia's vertellen over het leven tv de Palestijnen in de bezette gebieden. In 1981 en 1982 htt- zij een rondreis gemaakt döor de westelijke Jordaanoel en de strook van Gaza. De bijeenkomst wordt gehoudeil1 Taberna aan de Julianalaan in Oegstgeest en begint la acht uur. Dissident De Roemeense dissidel theoloog ds. Josif spreekt maandag in t Baptistenkerk in Alpi aan den Rijn en zonda, november in de Ba\ tenkerk aan het Ni einde 24 in Rijnsburg. komt op voor de verdi te christenen in zijn li De theoloog werd in verbannen na het publ ren van verscheidene nifesten tegen de in, ging van de staat in kt zaken. Ds. Josif Ton. uwlfi NIEUWKOOP B en W van Nieuwkoop willen bij Gedepu teerde Staten aandringen op samenvoeging van de Woer dense Verlaat met Nieuwkoop. Nu wonen de vijfhonderd be woners van de Verlaat in drie gemeentes en vallen onder twee verschillende provincies. „Deze driedeling komt de be woners van het gebied niet ten goede", zeggen B en W in een toelichting. Ook heeft de ge meente haar oog laten vallen op het Meije gebied dat tussen Bodegraven en Nieuwkoop ligt. Als de gemeentelijke her indeling doorgezet wordt, dan wil de gemeente dit uitge strekte stuk bij haar gebied. Het college komt met deze voorstellen omdat de gemeen te aan het eind van dit jaar aan GS duidelijk moet maken hoe zij de gemeentelijke herin deling voor Nieuwkoop gere geld wil zien. B en W zijn daar duidelijk over:,,In beginsel be staat geen behoefte aan een herindeling van het gemeente lijk grondgebied". Wel is zij dus bereid twee buurtschap pen binnen haar grenzen op te nemen. De inwoners van de Woerden- se Verla'at vallen nu onder Nieuwkoop, Wilnis en Kame- rik. Daarnaast wonen er in de polder Achttienhoven, dat te gen de Verlaat aanligt, nog eens honderdvijftig mensen die ook door verschiilende grenzen worden gescheiden. Het college van Nieuwkoop is van mening dat één gemeente het hele gebied moet beheer sen. In de brief aan GS die op 25 november aan de raad wordt voorgelegd, staat dat de bewo ners van de Woerdense Ver laat georiënterd zijn op Noor den dat weer onder Nieuw koop valt. Van de provincie Utrecht hoeven de bewoners het volgens het college niet te hebben, want daar zijn geen grote steden in de buurt. De plaatsen Wilnis, Zegveld en Kamerik liggen op zes kilome ter afstand van het buurt schap. Deze dorpjes bieden geen hoog verzorgingsniveau zeggen Ben W ter verdediging van hun standpunt. Landschappelijk gezien is de Verlaat te beschouwen als een randgebied van de Nieuw- koopse Plassen. En is dus evenals de plassen natuurge bied. Het college stelt nu aan de provincie voor om de grens ruim om de Woerdense Ver laat te trekken zodat Nieuw koop het hele gebied krijgen. Dat de Nieuwtf Plassen als een natuih barrière tussen de woei nen gaat liggen, is volgef college niet al te bezwaf „Het gaat er meer om dl hele gebied onder het bf van een gemeente komt"1 B en W. S Over het gebied De I vindt Nieuwkoop ook, i nu eens duidelijk moet worden welke j, dit krijgt. De bewoners van wonen (Utrecht), Nieuwkoop degraven (allebei land). Door deze verdeej moeten de gemeentes vincies een groot aantalt wikkelde regelingen opt om het gebied te bes[ Volgens Nieuwkoop is lastig. „Met een vrij grenscorrectie is dit prof uit de wereld te I gen B en W. Zegveld val gens het college af i bewoners van De niet op zijn georiënteerd! Meije Met Nederlandse en Belgische Antiquairs! Za. 13 t/m zo. 21 növ. Dag.: 14.00-22.00 i Zo.: 11.00-18.00 ii

Leidse Courant | 1982 | | pagina 4