Samen alleen fraaie rol van Paul Steenbergen Het ijzeren paard" programma voor treinfanaten RADIO/TELEVISIE LEtDSE COURANT/" VRIJDAG 19 NOVEMBER 1982 PAGIf VPRO niet op brandstapel HILVERSUM - Minister Brinkman, de nieuwe bewindsman o.m. voor omroepzaken, zal de VPRO niet op de brandstapel leg gen. Hij zei dit gisteren tijdens een kennismaking met mensen van de media naar aanleiding van een vraag over de brief van minister Gardeniers aan deze omroep, waarin werd gedreigd met intrekking van zendtijd. Het optreden van Wim Kan, Koot en Bie, waarin aan ledenwerving werd gedaan, hetgeen via de tv niet uitgebreid is toegestaan, werd door de minister evenmin als door zijn voorgangster op prijs gesteld. Minister Brinkman constateerde, dat de omroepen uitproberen hoever zij die code kunnen oprekken. Die code is er niet voor niets. Hij voelt niets voor de rol van politie-agentje. Hij handhaaft de beschikking van mevrouw Gardeniers, maar legt „een lichte neiging aan de dag de straf voor de VPRO nog eens in overweging te nemen". De minister zal gaan.bekijken waar zich problemen voordoen en of er aanleiding is voor nadere interpretatie of mogelijk zelfs wijziging van reclamevoorschriften. Er ligt overigens een beroep van de VPRO bij de Raad van State. TROS maakt ruimte voor Freek de Jonge op IKON-tv HILVERSUM Het optreden van Freek de Jonge op Oude jaarsavond op IKON-tv heeft aan een zijden draad gehangen. Dit als gevolg van het feit, dat op het andere net VARA-tv met Wim Kan in de lucht hoopt te zijn op het laatste uur van dit jaar. De VARA was niet van plan te wijken of anderszins te ver schuiven ten behoeve van de IKON, die op het andere net op die avond zendtijd heeft na 11.00 uur. Deze kerkelijke omroep deed toen een beroep op de TROS. die op die avond vóór de IKON tot 11.00 zendtijd heeft. De TROS verleende graag mede werking aan Freek de Jonge op de buis en stond de IKON toe dit van 10.00 tot 11.00 uur te doen. De uitzending van Freek de Jonge is thans definitief bepaald op Ned. 1 van 21.55 tot 23.00 uur op Oudejaarsavond. De problemen ontstonden bij de programmacoördinatiecommis sie, die er voor zorgt, dat er op tv niet gelijktijdig gelijksoortige uitzendingen zijn. Zowel VARA als IKON meldden hun pro gramma aan onder de noemer „Kleinkunst". Toen moest óf de VARA wijken óf de IKON. Deze laatste omroep kon geen kant uit, omdat zij op die avond slechts één uur zendtijd heeft. De VARA kreeg van genoemde commissie toestemming haar uit zending te handhaven, omdat zij zich als eerste had gemeld, zelfs al op het moment, dat het nog niet eens zeker was of Wim Kan wel zou komen. Pas zeer onlangs stemde Wim Kan er in toe een politiek-satirisch programma te maken. Vrijwel gelijktijdig rond met het optreden van Freek de Jonge kwam toen de IKON als tweede met een aanmelding voor „Kleinkunst". In die situatie gemanoeuvreerd was de IKON aangewezen op de welwillendheid van de TROS. Deze verleende medewerking ook al omdat zij niet schuldig wil zijn aan het eventueel niet verschijnen van Freek op de buis op Oudejaarsavond. De TROS deed dit echter ook in het besef, dat zij in haar laatste uitzen duur dit jaar tegenover Wim Kan als concurrent gering bekijks zal trekken. Zelfs geheide TROS-ers zullen die avond voor Kan kiezen met Freek de Jonge één uur eerder in TROS-tijd. 9? Het verhaal van Don Dekker „Samen alleen", in filmtaal omgezet door Jan Rutger Achterberg, heeft een fraaie rol opge leverd voor Paul Steen bergen en de Marokkaan se jongen Mohammed Ka- cem Quali. Zij vertegen woordigen twee genera ties en tWee culturen, die doorgaans nauwelijks met elkaar in contact komen. Het was de bedoeling van Dekker een beginnende vriendschap tussen de twee in beeld te brengen en daar is hij, zij het moei zaam, in geslaagd. Dat ook twee culturen met elkaar in contact komen, is ech ter te veel gezegd. „Samen alleen" heeft voorname lijk een fraaie rolverde ling opgeleverd, zoals vanavond is te zien op Ned. I om 20.30 uur. De tv-film munt niet uit door vaart in handeling en i het thema wordt uiterst voor zichtig uitgewerkt en Achter berg heeft er alles aan gedaan om veel sfeer vast te leggen. Wie daar van houdt, kan ge nieten van de fraaie rol die Steenbergen als de oude man Otto meekreeg. Met name de scène waarin de man zich her innert hoe hij zich destijds tot clown schminkte en dat de Marokkaanse jongen voordoet, is erg mooi, overigens met de volle medewerking van de jongen. Het zwakke punt van de film ligt hierin, dat van het ver schil in culturen weinig naar voren komt. De generatiek loof, met alle consequenties vandien. is vaardig uitge werkt. Maar in plaats van de Marokkaanse jongen had evengoed een Nederlands kind in een eenzame rol kunnen ac teren. Het verhaal wil, dat Steenber gen de rol speelt van de oude man Otto, weduwnaar, die in zijn huishouden wordt bijge staan door een jongere zus, ge speeld door Dora van der Groen. Otto heeft in het leven De Marokkaanse jongen Mohammed Ka- cem Quali als Mehdi, luisterend naar een cello-solo. niet veel meer te zoeken en hij grijpt de kennismaking met de Marokkaanse jongen onmid dellijk aan om de sleur van het dagelijks leven wat te verbre- Ook de jongen is eenzaam. Zijn ouders werken tot diep in de nacht en zijn broer en speelkameraad wordt inge palmd door een mooie vrien din. De oude man is in" zijn jonge jaren clown geweest en samen zoeken ze het circus op: de man uit nostalgie, de jongen omdat hij acrobaat wil wor den. Zo ontstaat het begin van een vriendschap en daar blijft het in deze film bij. Sfeervol, maar aan de trage kant. In muzikaal opzicht is de rol van Steenbergen als cellist niet erg geloofwaardig, zoals ook zijn advies aan de jongen „Ja, als je vier of vijf uur per dag wilt studeren", niet strookt met gangbare pedago gische inzichten. Hier zal men echter niet over vallen. Meer moeite zal de kijker hebben met het gebrek aan vaart en Paul Steenbergen (als Otto) heeft zich spanning, hoe fraai sommige nog één keer als clown geschminkt. scènes ook zijn opgezet FRITS BROMBERG 99 UTRECHT In de serie eigen thema-programma's zendt Vero nica zondagavond de eerste van twee afleveringen uit, die voor al door treinfanaten met belangstelling zal worden bekeken. „Het ijzeren paard" (op Ned. I om 21.40 uur) gaat namelijk over het railvervoer in Europa en daarbij komen een aantal unieke (zoals de herstelde Veluwse stoomtrein) en heel moderne treinen het beeld binnen rijden. Het programma geeft cijfermateriaal zoals over de breedte van de rails in Spanje, die afwijkt van de rest van Europa en waar voor in Port Bou een speciaal baanvak is aangelegd om het trei- nonderstel aan te passen. Ook wordt de familie Laurman ge volgd, die voor de twaalfde keer naar Zuid-Frankrijk reisde met de auto-trein. „Het is iets duurder, maar een stqk comfortabeler. Bovendien is er een goede service", laat Laurman weten. De Ve ronica filmploeg onder leiding van regisseur Paul Boots volgde een dag machinist Huntjes en reisde mee met de Oriënt Express, die sinds kort weer rijdt. Er is totaal 55 miljoen gulden in gestopt door treinfanaat James Sherwood en dat geld moet er op een of andere manier toch weer uitkomen. Een enkele reis Parijs-Ve- netië kost 2000 gulden, maar daarvoor reis je in alle comfort, nou ja bijna, want hoewel de trein eigendom is van Sherwood en je in een speciaal kantoortje het kaartje koopt, moet de Oriënt Express zich wel aan het dienstrooster houden, wat betekent dat hij zo'n 120 kilometer per uur moet rijden. Dat komt de reizigers niet altijd ten goede wanneer ze bijvoorbeeld heen en weer schommelend hun (heel dure) glas wijn willen drinken. Het gaat bij deze „nieuwe" Oriënt Express om de originele treinstellen. In elke wagon zijn bordjes opgehangen waarop de korte historie staat vermeld. Zo is er één wagon waarin onze koninklijke fami lie verbleef. Een jaar eerder had diezelfde slaapwagen echter dienst gedaan als bordeel. In de negentig minuten durende uitzending zitten ook beelden van de snelle Franse Train Grande Vitesse, die het snelheidsre cord brak toen deze tussen Parijs en Lyon met 280 km per uur over de rails raasde. In het tweede deel'dat eind april 1983 wordt uitgezonden (er zit wel een erg lange tijd tussen) wordt ingegaan op de beroemde Japanse monorail, wordt er gesproken over de plannen^ die de Nederlandse Spoorwegen voor de toekomst hebben. Wanneer daar aanleiding toe is zal aan het eind van het eerste deel de treinstaking worden besproken die maandag in een deel van ons land uitbreekt. 'HANS PIET ALICE Alice en haar zusje Caren, samen Maywood, staan niet alleen in ons land hoog ge noteerd met liedwerk als „Star" en „I believe in Love", maar krijgen uit Zweden, Japan en Zuid- Amerika al even juichende geluiden. Zo'n jaar of vier geleden alweer werden zij ontdekt via een piraat. In de Spaanssprekende landen werden nadien teksten en liedjes van deze beide zin gende wonderen voor een zacht prijsje overgenomen, waarna een .manuals Julio Iglesias er de geschikte stemmen bij zocht, zodat die mensen daar Maywood's boodschap in hun eigen taal tot zich kunnen nemen. In totaal blijkt in 55 landen over de hele wereld werk van Maywood over de toon bank te gaan. Hun mana gers hier hebben al bere kend, dat deze ontwikj ling heel wat goudgeld i toevloeien naar het Fi^s Uitwellingerga, waar en Caren nog steeds woii en waaruit zij niet van j zijn te verdwijnen, hoei men ook overal ter wei om haar vraagt. Een kenf uit het popwereldje zei t de carrière van MaywcL dat eens het einde kq maar dat er dan ook grote pot met goud kil AART Aart v.d. Bergeyk van de\ NCRV, eerder bekend van „Rozegeur en prikkel draad", zit nu met een nieuw nachtprogramma in de lucht. Elke woensdag- op donderdagnacht laat hij zich tussen vierentwintig en één uur horen met een pro gramma, dat hij „Volgsj heeft genoemd en wa; nieuws op het gebied ij theater en film over nachtelijke luisteraars worden uitgestrooid, maakt gesprekjes met reij seurs, acteurs en cab.' tiers, waarbij hij de keur van muziekliefhebl niet uit het oog verliest, heeft Skip Voogd aai trokken om hem goede ziekjes te bezorgen, liefst muziek, die bekent van voorstellingen en w; om de luisteraars ook ki nen vragen. DONNA Donna Lynton stapte zeer onlangs van een lange rij singles over op een langspe- ler. Zij had dit al eerder ge wild, maar de teksten kwa men te onregelmatig dan dat in één keer alles tegelijk in de groeven kon. De klei ne plaatjes vielen echter goed bij het publiek, dat zij graag tot haar gehoor re kent. Daarom heeft zij die nu willen verwennen door alles bijeen op elpee te zet ten onder de titel „Prima Donna". Haar huwelijk met de Nederlander Charles Steman hielp haar ook hier aan bewonderaars werkjes als „Bridge of lo4 en „Send in the clowns" Televisie vandaag NEDERLAND 1 NCRV 16.00 Ja, natuurlijk. Herha ling. NOS 18.25 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.28 Open school-TELEAC. Vierde aflevering: Ik heb u lief mijn Nederlands. 18.43 Open school-TELEAC. Vierde deel: Dag, dok ter... 18.58 Journaal. NCRV 19.00 Tedshow. Kwispro- gramma, gepresenteerd door Ted de Braak. Gasten: Maywood, Si- grum Quetes, de dans school Boutkan, het Scapino-ballet, het trio Lajos Horvath en het or kest van Harry de Groot. 20.30 Samen alleen. Tv-film van Jan Rutger Achter berg naar een scenario van Don Dekker. Met: Paul Steenbergen en Mohammed Kacem Quali. Zie elders op deze pagina. NOS 21.37 Journaal. NCRV 21.55 Momentopname. Serie van acht uitzendingen, waarin de veranderin gen in ons land van na de oorlog worden weer gegeven. Tweede afl.: Wonen in Nederland. Muzikale medewerking Willeke Alberti. IKON 22.45 Aan onze ouders. Pro gramma-serie voor ou ders en hun opgroeien de kinderen. De open hartig vertelden ervarin gen en belevenissen worden nagespeeld in interviewvorm en gaan dit keer over emancipa tie. NOS 23.20 Journaal. NCRV 23.25 Gesprek met de min ster-president. 23.35-01.25 The candidate. Amerikaanse politieke film van Michael Ritchie (1972). Met: Robert Redford, Peter Boyle, Don Porter en Karen Carlson. Korte inhoud: De jonge idealistische advocaat Bill McKay wordt klaargestoomd tot de perfecte kandi daat voor de komende senaatsverkiezingen. NEDERLAND 2 Robert Redford als de jonge advocaat Bill McKay in 'The Candidate' op Ned. I om 23.35 uur. 18.35 18.50 VARA 18.57 voor de Spaanse gast arbeiders. Sesamstraat. Jeugdjournaal. De Smurfen. Tekenfilm serie. Consumententips. Vijf tegen vijf. Spelpro- gramma onder leiding van Willem Ruis. NOS 20.00 Journaal. VARA 20.28 21.10 21.20 Achter het nieuws. Ac tualiteiten. Pisa. Programma van Henk Spaan en Harry Vermeegen. Een stukje hemel. Duit se tv-serie van Franz Peter Wirth, gebaseerd op de autobiogafie van Janina David. Met: Dana Vavrova, Peter Bon- gartz, Aviva Joel en Vik- toria Brams. Vierde afl.: De hongersnood wordt steeds erger, alsook het optreden van de Duit sers. Hele woonblokken worden leeggehaald en alleen de politiemannen en hun familie worden voorlopig nog ontzien. De Ombudsman met aandacht voor de finan ciële problemen waarin een grote groep minder jarigen is gekomen door verkeerde afspraken bij de financiering van een eigen huis. Frits Bom komt ook in positieve zin terug op de ANWB-affaire. Sonja op vrijdag. In de Meervaart te Amster dam ontvangt Sonja Ba rend gasten met wie zij van gedachten wisselt over de zin en onzin van hypnose en het AVRO- programma 'Opsporing verzocht'. Te gast is ook schilder Herman Gordijn en de cabaretier Frans Mulder. NOS 23.55 Journaal. 00.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. DUITSLAND 1 16.15 Journaal. 16.20 Het Duitse le ven. Portret van de burgemeester van Wismar. 17.05 Een blik in de toekomst. De mensen willen niet meer alleen leven en zoeken met de computer naar geschikte partners. 17.50 Journaal. 18.00 WWF-club. Jongerenprogramma. 18.30 Voor zichtig, verborgen camera. 18.40 WWF-club. Vervolg. 19.15 Actualitei ten. 20.00 Journaal. 20.15 La provin ciale. Maatschappijkritische film van Claude Goretta (1980). Met: Nathalie Baye, Bruno Ganz en Angela Winkler. Korte inhoud: Christine Delumet, een werkloze technische tekenares wil haar geluk in Parijs beproeven. Na tal van ontgoochelingen besluit ze terug te keren naar haar geboortestadje. 22.00 Plusminus. Economische ru briek. 22.30 Achtergrondinformatie. 23.00 Mijn oom uit Amerika. Franse ironische komedie van Alain Resnais (1980). Met: Gerard Depardieu, Nicole Garcia. Roger-Pierre, Marie Dubois en Nelly Borgeaud. Korte inhoud: Jean, Rene en Janine zijn drie Fran sen, die allen uit zeer verschillende milieus stammen, leder voor zich dro men ze ervan een zo gelukkig moge lijk leven op te bouwen. 01.05 Jour- DUITSLAND 2 16.00 Journaal. 16.04 Het prikbordr Kinderprogramma. 16.20 Leerlinge n-expres. Jeugdjournaal. 17.00 Jour naal. 17.08 Tele-illustratie. 18.00 Tom en Jerry. Tekenfilmpjes. 18.20 De Dikke en de Dunne. Met Stan Laurel en Oliver Hardy. 19.00 Jour naal. 19.30 Buitenlands journaal. Correspondenties uit het buitenland. 20.15 Kottan bemiddelt. Serie komi sche misdaadverhalen. Met: Lukas Resetarits, Walter Davy en C.A. Tichy. Korte inhoud: Bij een grote krant moeten twee mannen erover beslis sen. welke van de buitenlandse ver kopers de beste plaatsen krijgen toe gewezen. 21.15 Exclusief. Met het ZDF op bezoek bij Monica Vitti, Al berto Moravia, Mark Philips en Nino Cerruti. 22.00 Actualiteiten. 22.20 Aspecten. Cultureel progranma. 22.50 Sport op vrijdag. 23.50 De rode cirkel. Duits-Deense politiefilm van Jürgen Roland (1959). Met: Karl Saebisch. Renate Ewert en Klausjur- gen Wussow. Korte inhoud: De moordenaar Lightman ontsnapt aan de guillotine door een defect aan de apparatuur. Elf jaar later gaat Londen gebukt onder de terreur van ontvoe ringen en moorden. Op de plaats van het misdrijf wordt telkens een rode cirkel getekend. 01.20 Journaal. DUITSLAND 3 WDR 17.00-17.40 Schooltelevisie. 18.00 Hallo Spencer. Serie. 18.30 Tv- -cursus geschiedenis. 19 00 Eft-eft. Vrijetijdsprogramma. 19.45 Journaal 3. 20.00 Journaal. 20.15 Reporter. Reportages uit Duitsland. 21.00 Ein delijk 18 - en wat nu? Tv-serie over de problemen rond de meerderjarig heid. 21.30 God en de wereld. Zijn kruis, mijn kruis. De schilder Ernst Fuchs mediteert over de Passie. 22.00 Malu. Braziliaanse tv-serie van Paulo Atonso Grisolli. Zesde afleve ring. 22.45 Cultuur en wetenschap. Een essay over Sartre met Hanns Zischler. 23.45 Journaal. BELGIE BRT 1 18.00 Tik tak. Peuterserie. Negen tiende aflevering. 18.05 Sesamstraat. 18.20 Kloin, klein kleutertje. Pro gramma voor de allerkleinsten. 18.35 Halfzeven (Open school). 19.07 Het vrije woord. Uitzending door derden: Sekten. 19.37 Morgen. Overzicht pro gramma's en mededelingen. 19.45 Journaal an sportberichten. 20.10 De weerman. 20.15 Murder by death. Amerikaanse komische film van Robert Moore. Met: Peter Falk, Alec Guinness, Elsa Lanchester, Pe ter Sellers en David Niven. Korte in houd: Een excentrieke miljonair no digt vijf van 's werelds meest ver maarde detectives uit op een 'diner met moord'. Bij het diner vertelt hij zijn* gasten, dat iemand klokslag twaalf uur vermoord zal worden. De detective, die de moordenaar op spoort, krijgt een miljoen dollar. 21.45 Fundamenten. In het kader van Europalia '82 een gesprek van Frans Boenders met de filosoof Joseph Agassi. Thema: De wetenschap en het Griekse denken. 22.35 Journaal. BELGIE BRT 2 19.00 De mysterieuze wereld van Arthur C. Clarke. Engelse documen taire serie. Achtste afl.: Uit de heldere hemel. 19.30 Lieve plantjes. De As pidistra. 19.38 Morgen. Overzicht programma's en mededelingen. 19.45 Journaal en sportberichtén. 20.10 De weerman. 20.15 De Forsyte Sega. Herhaling van een Engelse serie naar de trilogie van John Galsworthy. Twaalfde afl.: De geboorte van een Forsyte. 21.05 Dag aan dag. Overzicht cultu rele actualiteiten in Vlaanderen. 21.35-22.10 Featival van Vlaanderen. Marjeto Korosec (viool) en Robert Groslot (piano) spelen de Sonate voor viool en piano in G KV 301 van Mo zart en Sonate voor viool en piano BELGIE FRANS 1 16.45 ONEM. Informatie voor werk zoekenden. 17.00 Schooltelevisie. 17.25 Plein jeu. Gevarieerd jeugdpro gramma. 19.08 Ce soir. Actualiteiten, editie Luik. 19.25 Flash minute papil- lon. Tips voor consumenten. 19.30 Journaal. 19.55 A suivre... Informa tieprogramma. 21.00 Celeste. Duitse dramatische .film van Percy Aalon naar het boek van Celeste Albaret 'Monsieur Proust' (1981). Met: Eva Mattes. Jurgen Arndt, Norbert Wart- ha en Wolf Euba. Korte inhoud: Twee mensen zitten rond 1920Jn een suite te Parijs. Zij Is twintig, een'meisje van het platteland. Hij is vijftig en zal wel dra dood gaan. Zij leeft alleen voor hem. Hij leeft alleen voor zijn boek. dat hij aan het schrijven is. 22.40 Journaal. BELGIE FRANS 2 18.00 Le Mythomane. Franse avontu- renserie van Michel Wyn. Zesde afl.: Het hondje van de ster. 19.00 Ven- dredi-sports. 19.30 Nieuws voor do ven en slechthorenden. 19.55 Billet de (aveur. Herhaling van een serie boulevardstukken, die in Parijs en Brussel werden opgevoerd. Vandaag: La jument du roi. Met: Georges Pirlet, Chrlstiane Lenain, Jean Hayet e.a. Hendrik VIII huwt om politieke rede nen de Duitse prinses Anna van Cleef. 22.20-22.50 Spectacle maga- ENGELAND BBC 1 16.00 Paardenraces. Vanuit Ascot. 16.55 Play school. 17.20 Pixie and Dixie. Tekenfilmserie. 17.25 Jackano- ry. 17.40 Captain Caveman. Teken film. 17.50 Crackerjack. 18.35 Kin derfilmpje. 18.40 Journaal. 19.00 Na tionwide. 19 45 Sportswide. 20.05 The bride at Remagen. Amerikaanse oorlogsfilm van John Guillermin (1968). Met: George Segal, Robert Vaughn e.a. 22.00 Journaal. 22.25 Shannon. 23.15 Partnera. 23.46 Journaal. 23.50 Danger: Diabolik. Frans-Italiaanse avonturenfilm van Mario Bava (1968). Met: John Philip Law, Marisa Mell, Michel Piccoli. ENGELAND BBC 2 17.25 Looking good, feeling fit. 17.50 Zone of occupation. 18.25 Under sail. Serie over zeilen. 18.40 Charlie Chan in Shangai. Detectivefilm. 19,50 Tekentilmpje. 20.00 The Ox ford road show. 20.40 Journaal. 20.45 Did you see...? 21.30 The year of the French. De bewaker van de" Camargue. 22.00 Dad's Army. Serie. 22.30 Ijsschaatsen. 23.05 Playhou- se. Serie tv-spelen. A woman of no importance. 23.55 Newsnight. 00.45-01.30 The old grey whistle test. Rockprogramma. ENGELAND ITV 17.15 Dangermouse. 17.20 On safari. 17.45 Freetime. 18.15 That's my boy. 18,45 Nieuws. 19.00 About Anglia. 20.00 Bruce Forsyth. 20.30 Bring 'om back alive. 21.30 The other art. 22.00 The gentle touch. 23.00 News at Ten. 23.30 Nine to five. 00.00 Members only. 00.30 Mirage: film. 02.30 Dear dairy. Televisie morgen NEDERLAND 1 NOS 09.30 Nieuws voor dovon en slechthorenden. 10.30 TELEAC. Kantoorinnovatie. Zesde aflevering. 11.00 Open school-ROF. Herhaling Fries programma. 12.00 De intocht van Sinterklaas. De burgemeester van Marken heet namens de jeugd de Goedheiligman welkom in ons land. Na de ontvangst volgt een feest in het dorpshuis 'Het Trefpunt'. Commen taar Aart Staartjes. DUITSLAND 1 10.00 Journaal en achtergrondinfor matie. 10.23 Sport op vrijdag. Her haling. 11.25 Exclusief. Herhaling. DUITSLAND 2 12.00 Overzicht programma's. BELGIE BRT 1 11.55-12.55 Intocht van Sinterklaas. Reportage van de aankomst van Sin terklaas in Marken. Overname van de NOS. BELGIE BRT 2 Zie België BRT 1. BELGIE FRANS 1 11.05 Yoga. Achtste les. 11.30 Un au tre regard. Theresa van Avila. 12.00-12.30 Interwallonie. Voor de Italiaanse gemeenschap. BELGIE FRANS 2 Zie België Frons 1 ENGELAND BBC; ENGELAND BBC 11.10-12.50 Tv-cursussen. ENGELAND ITV n met mei! 17.36 Aci 10.05 Sesamstraat. 11.05 Statt 11.30 Big daddy's Saturday K 13.15 World ot «port. Radio vandaag (i HILVERSUM 1 )i - 16.02 (KRO) Op de valreep Actualiteiten - 18 15 KerkelijkeL liteiten - 18.20 Hans van WilligF met een programma over film enz... - 19.30 Schaakpn - 20.03 Country-time - 21.1 o'clock jazz - 22.02 Sportlnfi en muziek - 23.02 (NOS) Met op morgen. HILVERSUM 2 - 16.35 Gesprekken 17.00 Confrontatie ten - 18.10 Reactie-telefoon Politieke partijen - 18.30 Ovi voorlichting - 18.40 Luchtruim In z'n achterruit! (luisterspel len) - 19.55 Grammofoonmi 20.03 Praten met Hoogezand-Sappemeer - 21.00C reel magazine voor en door dij teur - 21.40 Open school - 22" diovolksuniversiteit - 22.40 OvA wikkelingen binnen de comi* sche wereld - 23.00 Het zouk pap. HILVERSUM 3 - 18.02 (NOS) De avondspits (VOO) Leo van der Goot - Mono - 22.02 Countdown cafalj HILVERSUM 4 1 - 16.00 Radiola Improvisatie S 17.00 Overname Hilversum 2 1 (NOS) Europees concertpodl 22.00 Nos-jazz met Michiel del - 22.30 Cultuur: banden met hl tenland. L Radio morgen i HILVERSUM 1 - 0.02 (VOO) Oh, wat een nachf Iris Mollet - 3.30 Peter TeeW 5.00 Bart van Leeuwen - 7.02 j Hallo hier Hilversum - 10.30 Vtl Nederlands wil zingen (1) - 11J HILVERSUM 2 - 7.20 (TROS) Rollebolleradio Aktua - 8.11 Sport na sport Culinair Nederland - 9.15 Vo( den en slechtzienden - 9.33 Bo Bekooy - 9.40 Overzicht ochtendbladen - 9.45 Voor de visser - 10.00 Kieskeurig - 10. gaanstips - 10.40 De markt op Toerisme - 11.00 Op uw gezon 11.20 De telefoonvraag - 11.33 mentaire - 11.36 Open school HILVERSUM 3 - 7.03 (NCRV) Pop non stop Rabarbara - 8.03 Popfrisser Gospel-rock - 10.03 Popsti 11.03 Popsjop HILVERSUM 4 - 7.02 (AVRO) Werk van Leoi eek en Brahms - 8.05 Kinderpr ma - 9.00 In de kaart ges| 10.30 Concerto Mattinale - Lunchconcert vanuit de Kur Scheveningen NIEUWSBERICHTEN Nieuwsuitzendingen zijn op Hil 1 elk heel uur, 24 uur per dag. versum 2 op elk half uur van 7 tot 17.30 uur, voorts om 7.0I 13.00, 18.00, 20.00, 22,30 er uur. Op Hilversum 3 op elk h van 7.00 tot 24.00 uur en Hilvfl om 7.00, 8.00 en 13.00 uur.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 2