Goede wil bii Kok en Van Veen (Sowuvnt 'olitie vindt in Leiderdorp heroïne in reserveband Trein Haarlem - Rotterdam rijdt maandag wel ABOP dreigt et algemene taking „Stress thuis groter dan op het werk" als vanouds TRO GAAT BIJ MINISTER VRIJ UIT Vrijdag 19 november 1982,73e jaargang no. 22429 TV-TIPS „Tedshow" op Ned. I om 19.00 uur. Om 22.45 uur gesprekken van jongeren in „Aan onze ou ders". Op Ned. II om 21.20 uur Pool se Anne Frank in „Een stukje hemel". Morgen op Ned. I om 12.00 uur aankomst Sint Nicolaas in Marken met welkom van Aart Staartjes. HET WEER Wisselend bewolkt en een en kele bui. Middagtemperatuur 8 graden. Vrij krachtige wind. Zon op: 08.07, onder: 16.43. Schev. hoog water: 5.33 en 17.43, laag water: 1.09 en 13.25 uiTr. DAGBLAD VOOR ZUID-HOLLAND CENTRAAL GESPREK OVER KORTERE ARBEIDSTIJD: (Van onze sociaal- economische redactie) DEN HAAG Werk gevers en bonden heb ben gisteren eenstem mig verklaard dat zij de serieuze wil hebben met een gezamenlijk standpunt te komen over arbeidstijdverkor ting met als inzet de prijscompensatie. Het gesprek van werkge vers en vakbeweging in de Stichting van de Ar beid, woensdag onver wacht georganiseerd, heeft weliswaar nog niet tot resultaten ge leid, maar wel hebben de heren Kok (vakbe weging) en Van Veen (werkgevers) verklaard het maximale te willen doen om de standpunt- verschillen te overbrug gen. Het gesprek zou vanmiddag worden voortgezet. De partijen hebben grote haast omdat zij met een ak koord het regeringsstand punt ten aanzien van de voorgenomen adempauze welk standpunt maandag zal worden bekendge maakt nog kunnen beïn vloeden. Ingewijden zijn niet overdreven optimis tisch over de mogelijkheden van een akkoord. Zij wijzen erop officieel werd giste ren over de wederzijdse standpunten nog niets be kendgemaakt dat de partijen ogenschijnlijk dicht bij elkaar staan, maar dat de werkgevers zich in de ogen van de vakbeweging toch te vrijblijvend opstellen. Nog niet zo lang geleden ketste een identiek gesprek in de Stichting van de Ar beid af. De vakbeweging wilde toen ook de werkge vers overhalen gezamenlijk aanbevelingen te doen aan de partijen, die in bedrijfs takken en ondernemingen cao-onderhandelingen gaan voeren, over bestrijding van jeugdwerkloosheid, arbeids tijdverkorting en herverde ling van werk. Erkennende, dat de werkgevers door deze banenscheppende maatregelen niet op extra kosten mogen worden ge jaagd, bood de vakbeweging aan om daarvoor de prijs compensatie in te leveren, ook die van nieuwjaar die al in de contracten vastligt. Pagina 12 Vrees voor ge volgen adempauze EIDERDORP De af- nen aangehouden wegens was verborgen in de re- heeft geen vaste woon- of hana onderschept. De heroïne Den Haag twee mannen aan- iling verdovende midde- bezit van vier kilo he- serveband. De politie was verblijfplaats. De politie wefd aangevoerd door een de- gehouden. De mariuhana zat n van de rijkspolitie roine. Het drietal rat op vooraf getipt. Van de drie weet niet waarheen de j^tóop ?n8«ntjfva™!! tewS inVzTzaaTu een fen Haag heeft gisteren het moment van de aan- mannen woont er een m mannen op weg waren. Karachi (Pakistan) naar arrestatie verricht. Leiderdorp drie uit houding in een auto. De Den Haag, een ander in e Op Schiphol is weer een partij Schiphol was gereisd. In ver- Pag 11: Jongen "wist niets nrkije afkomstige man- herotte (waarde drie ton) Zoetermeer, de derde heroïne plus een lading mariu- band met deze zaak zijn in van dubbele bodem DEN HAAG De NS-dienstregeling op het traject Haarlem - Den Haag - Rotterdam wordt maandag normaal of nagenoeg normaal uitgevoerd. Ook reizi gers die vanuit deze regio naar bijvoorbeeld Den Hel der, Middelburg of Eindhoven moeten, kunnen die plaatsen gewoon met de trein bereiken. Dit blijkt uit het stakingsschema dat de bonden voor maan dag hebben opgesteld en dat beoogt het treinverkeer in het noorden des lands, Twente, de oostelijke Randstad en zuide lijk Limburg bijna volledig plat te leggen. De staking, die is gericht tegen de overheidsplannen om de salarissen van ambtenaren en trendvolgers te bevriezen, worden van ver schillende kanten ondersteund. Zoals gemeld zullen de bus- en trambestuurders in Amsterdam en Arnhem het werk eveneens neerleggen. Hun collega's in Utrecht, Maastricht en Nijmegen overwegen nog of ze hetzelfde zullen doen. In Rot terdam rijden de trams en bussen wel normaal. Het universi- teitspersoneel in Amsterdam en Groningen zal maandag de monstratieve werkonderbrekingen houden. De bewakers van de Bijlmerbajes zullen op maandag een stiptheidsactie houden. Tussen twaalf en twee wordt een demonstratie op straat, in de directe omgeving van de Bijlmerbajes gehouden, waaraan ook gevangenispersoneel van de Scheveningse strafgevangenis deelneemt. Voor een kaartje waarop precies staat aangegeven op welke trajecten maandag niet wordt gereden zie pagina 12 Miss World gekozen De vertegen woordigster van de Domi nicaanse re publiek. de 2?-jarige stu dente Maria- SeJa Lebrun, is gisteren in Londen tot Miss World gekozen. Zij bleef 67 me dedingsters voor. Als tweede ein digde de 20-jarige Fin se Sari Asp- holm, terwijl de eveneens 20-jarige Britse Delia Dolan de derde plaats wist te be machtigen. NEW YORK Amerikaanse artsen zijn na 25 jaar onderzoek tot de conclusie gekomen dat op zaterdag meer mannen aan een hartaanval overlijden dan door de week. Dit staat in „Mayo cli nic proceedings". Men gaat er nu van uit dat de stress thuis gro ter is dan op het werk. De artsen bestudeerden 1.054 hartaanval len tussen 1950 en 1975. Op zaterdag stierven 119 mannen, op zondag 110 en op vrijdag 94 mannen. Vrouw mishandeld met scheermes LEIDEN Een 25-jarige vrouw uit Leiden is in de nacht van woensdag op don derdag bij de Morspoort door twee mannen op beestachtige wijze mishandeld. Haar ge zicht werd bewerkt met een scheermes. De vrouw werd vastgegrepen door twee mannen. Een van hen klemde de handen van de vrouw op haar rug en de twee de man bewerkte haar gezicht met een scheermes. De man kraste-het mes acht keer over haar rechterwang. De vrouw kon zich losrukken en weg rennen toen een auto naderde. De poliie beschikt over een goed signalement van de twee daders. [STERDAM De ABOP, de algemene bond van iderwjzend personeel, heeft gisteren gedreigd met n algemene staking als de minister blijft bij zijn kor- ig op de onderwijssalarissen. Vandaag is de onder- ijsstaking besloten met een grote manifestatie in het aagse Congresgebouw. ABOP stelt dat op het politieke front beweging valt waar te men. Daarbij doelt de bond kennelijk op uitlatingen van ka- erleden van CDA, VVD en PvdA, die niet uitsluiten dat de irting op de onderwijssalarissen over alle ambtenaren uitge leerd wordt. Mevrouw Kraaijeveld-Wouters (CDA) wil dat •odzakelijke maatregelen opnieuw met de bonden besproken irden. Evenhuis (VVD) stelt dat de onderwijsorganisaties sa- en met de ambtenarenorganisaties gezamenlijk met een alter- tief moeten komen. Konings (PvdA) heeft gezegd, dat de vestie onderwerp .van gesprek moet worden in het centraal1 'erleg, dat de minister van Binnenlandse Zaken voert met alle ibtenaren organisaties. Minister Deetman (Onderwijs) houdt st aan het standpunt, dat aan de korting van 1,65 procent niet ontkomen is, maar zegt open te staan voor aanvaardbare al ia tie ven. [ina 12 Verloren lessen worden niet ingehaald „Stakers zijn stakkers" „Stakers zijn stakkers". Dat was een van de op schriften van de spandoe ken die giste ren werd meegevoerd door leerlin gen van het Rijnlands Ly- deum, die een demon stratie vóór de stakende leerkrachten lieten volgen door een te gen-demon stratie. De verhouding voor en te gen was ove rigens enkele honderden en een twin tigtal. evaarlijk vuurwerk op strand DORDWIJK De Noord- jkse politie heeft gistermor- n een tienta> zogenaamde rachutefakkels gevonden, zijn aangespoeld op het 'and. De fakkels zijn een ge- arlijk soort vuurwerk aan i irachuutjes dat op schepen wordt gebruikt om af te schie ten als noodsignalen. De politie sluit niet uit dat strandwandelaars meer van, dergelijke fakkels hebben ge vonden en meegenomen naar huis. De dingen zijn erg ge vaarlijk, omdat ze fosfor en magnesium bevatten. Ondes kundig gebruik kan zeer ge vaarlijk zijn en onder meer zware brandwonden veroorza ken. De fakkels zien er uit als kokers en zijn 26,5 centimeter lang en hebben een doorsnee van 4,5 centimeter. Ze zijn geel, hebben een zwart op schrift en een zwarte dop. Een ieder, die dergelijke fakkels heeft gevonden, wordt ver zocht ze in te leveren op het politiebureau aan de Oude Zeeweg. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII1IIII1IIIIIIIIII11III1IIIIU Geen krant ontvangen? Bel tussen 18.00 en 19.00 uur. zaterdags tusen 14.00 en 15.00 uur, nummer 071-122248 en uw krant wordt nog dezelfde avond nabezorgd. Freek HILVERSUM - Dankzij TROS-tv wordt het mogelijk Freek de Jonge in een speciaal hiervoor gemaakt programma op oudejaars avond op de buis te brengen. Dit gebeurt op vrijdag 31 december op Ned. I van 21.55 tot 23.00 uur. Problemen ontstonden, toen VARA-tv .en Wim Kan het eens werden over de medewerking van Kan aan het VARA-programma die avond. Freeks op treden werd toen onzeker, omdat niet op twee netten tegelijk soortgelijke program ma's mogen worden uitgezonden. Door ver schuivingen van de zendtijd met medewer king van de TROS kan Freek de Jonge toch zijn programma uitzenden, zij het een uur eerder dan aanvankelijk gedacht. (Zie ook pag. 2). Prins Edward te dom voor Cambridge LONDEN Zelfs voor prinsen gaat het leven niet altijd over rozen. Dat heeft de Britse prins Edward ondervonden toen hij werd gecon fronteerd met een handtekeningen actie van studenten uit Cambridge. Onder het motto „Go Home" zijn studenten van het beroemde Jesus College een actie begonnen om Ed ward van Cambridge te weren. Naar verluidt zouden ze al tweehon derd handtekeningen hebben verza meld. Reden: Edward zou niet goed genoeg zijn in geschiedenis. Op Tri nity College, waar broer Charles zijn studentendagen heeft gesleten, zou hij echter wel welkom zijn. Uitgave Westerpers, behorende tot Sijthoff Pers. Apolhekersdijk 34, 2312 DD Leiden, Postbus 11, 2300 AA, tel. 071-122244. Giro 103003 Bank: Amro-bank N.V., Leiden. Directeur-hoofdredacteur: IJ. Hallewas, Chef-redacteur: Wim Buijteweg. Advertenties (excl. BTW) /0,56 per mm. Kleintjes /0,34 per mm. Abonnementen: kwartaal /57,35; jaar/217,90. Klachten bezorging: maandag t/m vrijdag van 18.00 tot 19.00 uur zaterdag van 14.00 tot 15.00 uur, tel. 071-122248. Losse nummers Z0,75. subsidie meditatie Anne sans panne Het Centrum t ranse edente meditatie van B en W geen subsidie een proef om dagelijks mediterenden in te zet- bcstrijding van de crimi- en de Verkeersonveilig- in de hoofdstad. Het cen- is van mening dat zo'n da- massale meditatie een invloed op het leefkli- Amsterdam zal hebben, wil werklozen tot „medi- opleiden. B en W zeggen bedoeling te waarderen, geld ervoor komt er niet PARIJS De Franse gravin Anne Frochot Robert de Beauchamp heeft gisteren haar honderdste verjaardag gevierd. Volgens haar verze keringsmaatschappij is zij de oudste automobiliste in Frankrijk. Sinds zij in 1909 voor het eerst achter het stuur kroop, heeft la comtes- se niet één ongeluk gehad. Zij schrijft dit feit toe aan de verplichting die de Franse adel heeft: nooit overdrijven of onnodige risico's nemen. LVERSUM - De VPRO ont- ig vanmorgen bericht van nister Brinkman van WVC, |t hij geen stappen zal nemen [en de VPRO na het mis lik van zendtijd voor eigen Jamedoeleinden door Wim in, Koot en Bie. ie stermiddag al liet de minis ter dit doorschemeren in zijn ontmoeting met vertegenwoor digers van de media. Het zal dus niet komen tot het aange kondigde eventueel intrekken van zendtijd. Hij liet in zijn- brief weten, dat de VPRO-uit- zendingen „ongetwijfeld hu- moristisch, maar niet voor herhaling vatbaar" zijn. Van de omroepraad vraagt de mi nister intussen een advies hoe de reclameregels beter te kun nen toepassen met betrekking tot alle omroepen. (Zie ook pa. 2). valt niet te ontkennen dat prins Claus, gezien zijn gezondheid, moeite heeft met het staatsbezoek aan Groot-Brittannië. Het stond vaak op zijn gezicht lezen. Toch waren er momenten, dat de spanning wat wegebde en de prins toen hij de Engelse koningin-moeder bege- in Hampton Court. Het koninklijk paar is vanmid- weer in Nederland teruggekeerd. 13: Beatrix nam zelfs tafels voor staatsbanket uit Nederland mee.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 1