Ierland weerstaat genadeloos Spanje West- Duitsland maakt valse start ii m v HYS wint ondanks wanprestatie Toestand Goelko baart zorgen E gbyteam rslaat Ijgië Ji AH* -rv1 Lichtstoring op Nootdorp sportuitslagen ")RT LEIDSE COURANT DONDERDAG 18 NOVEMBER 1982 PAGINA 15 SER KIM OVERLEDEN GAS De Zuidkoreaanse bokser Duk Koo Kim is vall ijhet ziekenhuis van Las Vegas overleden. De mededeling dood van de 23-jarige lichtgewicht werd gedaan door zijn I die de beslissing had genomen het kunstmatig op gang van het leven van haar zoon te staken. Dit deed zij met ning van de rechter. Duk Koo Kim was sinds zaterdag in e Zuidkoreaan liep in de 14e ronde van het wereldtitelge- >en de Amerikaan Ray „Boom Boom" Mancini het fatale Isel op. Na aankomst in het ziekenhuis van Las Vegas |j klinisch dood verklaard. Een team van Koreaanse aeu- [en heeft gisteren nog op verzoek van zijn moeder ge- ;n weer tot leven te brengen. De behandeling had geen ■fect. Na die vaststelling werd Kim door enkele transplan- ialisten geopereerd. De Zuidkoreaan had zijn organen jar gesteld. In de Verenigde Staten is inmiddels opnieuw „ssie ontstaan de bokssport af te schaffen. „Schedels in- Igeen sport", aldus een kop in de New York Times. De fecente slachtoffers bij boksduels zijn de Portoricaan Willi- ;en (1979) en de Canadees Cleve Denning (1980). Damtoernooi behoudt WK status SAO PAULO Gisteren is in Sao Paulo de loting verricht van het wereldkampioenschap dammen. De organisatie en het bestuur van de werelddam- bond houdt nog steeds staande dat het hier gaat om een officiële titelstrijd, hoewel de vijf Russi sche deelnemers ontbreken en er bij de loting nog slechts veertien namen in de zilveren koeler wer den gedaan. Wat een mondiale ontmoeting had moeten worden, is veranderd in een Nederlands onderonsje. Alleen Rob Clerc en Jannes van def. Wal worden in staat geacht wereldkampioen Harm Wiersma te bedreigen. De nummers een tot en met zeven in de eindklassering mogen aanspra ken doen gelden op de internationale grootmees tertitel. Het prijzengeld is op het oorspronkelijke niveau gebleven. Wiersma lootte Franca (Bra), Clerc treft N'Diaye (Mali) en Van der Wal ont moet Diallo (Sen) in de openingsronde. Handballers V L kiezen voor Oranje DEN HAAG De handballers Wil Ja- cobs, René Nijsten en Jan-Willem Ha mers maken toch deel uit van de Neder landse ploeg, die eind volgende week deel neemt aan een vierlandentoernooi in Noorwegen. Het trio van landskampi oen V L uit Geleen zegde de mede werking toe aan het voorbereidingstoer- nooi voor de B-wereldtitelstrijd, die eind februari in Nederland wordt gehouden. Jacobs, Nijsten en Hamers wensten aan vankelijk het toernooi in Noorwegen te laten lopen om in Parijs met hun club team te kunnen uitkomen. Ook drie jeugdinternationals van V L kozen voor hun verplichtingen bij Jong Oranje, waardoor de trip van V L naar Parijs is komen te vervallen. Maradona bedreigt omroeper BARCELONA De Argentijn Maradona blijft de gemoederen in Barcelona bezig hou den. Deze keer drong hij met zijn manager en vier landgenoten de studio van een radiosta tion in Barcelona binnen en bedreigde een omroeper. Maradona was het kennelijk niet eens met tijdens een uitzending gedane uit spraken. De Spaanse bond van sportjournalisten heeft de club var» Maradona, FC Barcelona, ge vraagd maatregelen te nemen om dergelijke incidenten voortaan te voorkomen. Kevin Keegan, de 31-jarige oud-international van Engeland, zal vermoedelijk een maand niet kunnen spelen wegens een oogblessure. Tijdens een wedstrijd met NewcastJe in Midd lesbrough priemde een tegenstander per on geluk een vinger in een oog van Keegan, die daardoor een nacht in een ziekenhuis moest doorbrengen. SCHIPHOL Het solidariteitscomité voor de Jo den in de Sovjet-Unie vreest, dat de Sovjetrussi- sche schaker Goelko in een volstrekt wanhopige situatie zal geraken nu de de bemoeienissen van de internationale schaakwereld tijdens de schaak olympiade in Luzern niet tot tastbare resultaten heeft geleid. Goelko en zijn vrouw zijn in honger staking gegaan om op die manier een uitreisvi sum van de Sowjet-autoriteiten af te dwingen. De voorzitter van het comité, rabbijn Soetendorp, zei dat bij terugkeer van de Nederlandse schaakploeg op Schiphol, waar hij grootmeester John van der Wiel bloemen aanbood. Van der Wiel droeg tij-' dens de wedstrijd van Nederland tegen de Sowjet Unie in Luzern een trui met de naam Goelko erop. iteristieken ndenteams ^AG De karakteris- [an de gisteren gespeel- •onden van de strijd ^Europees voetbal kam- voor landenteams md 2-0 (0-0). ;li 2-0. 'Engeland 0-3 (0-1). 2 0-1, 63. Woodcock 0-2, 68. .oesehouwers: 45.000. "-"Joegoslavië 0-1 (0-0). 36. Toeschouwers: 25.000. fVUndWest-Dwitsland 18. Stewart 1-0. ft—Tarkije 4-0 (3-0) 10 4. Pezzey, 37. Prohaska. 52. Toeschouwers: 10.000. Jpanje 3-3 (1-1). 2. Grimes laceda 1-1, 47. Martin 1-2 1), 60. Victor 1-3, 64. Staple- 76. Stapleton 3-3. Scheids- Redelfs (Wdl). Toeschou- 0. Gele kaarten: Jose, Bo- Marcos en Maceda (Span- (Ierland). 1 1 0 0 2 3-0 2 10 12 2-2 2 10 12 2-3 1 0 0 1 0 0-2 2 1 1 0 3 5-2 2 1 1 0 3 4-3 2 10 12 2-3 2 0 0 2 0 1-4 0 0 0 0 0 O-O 3 1 1 1 .3 5-4 1 1 0 0 2 1-0 2 10 12 2-3 2 0 1112-3 3 3 0 0 6 11-0 2 10 12 1-4 2 10 12 1-2 1 0 0 1 0 0-1 2 0 0 2 0 0-6 2 1 1 0 3 4-3 2 1 1 0 3 3-2 3 1113 6-5 1 1 0 0 2 2-1 4 0 13 12-6 gende wedstrijden: De Nederlandse rug- g heeft gisteravond in e 46e interlandwedstrijd ^België met winst afge- 19-10. Bij rust leidden Igen nog met 10-0. Het derde overwinning van jin dit seizoen, een onge- prestatie. Met deze jnning nam Nederland voor de in maart in «geleden nederlaag met I eerste helft werd Neder- pat uiterst nerveus van iging, volkomen over- Door uitstekend werk hs Kasteel kon de schade Kt blijven. Desondanks y oranje in dit vriend- gelijke treffen bij rust te en schier hopeloze ach- id van 0-10 aan. tweede helft openbaarde en geheel ander oranje. I de NFC'er Eric Henge- aakte op dreef en sleepte |j het gehele team mee. in de 42e minuut ver- Ie de Amstelvener uit tnaltykick de achter- [tot 3-10, en dertien mi- later zorgde dezelfde •eld vor 6-10. België volledig teruggedron- :lfs de snelle voorwaart- ie voor rust de grote waren voor Nederland •n moeilijk aan de bal. ichte weer speelde Bel- iditioneel parten. Neder- 'erd voortdurend ster- agressiever. Een derde 'kick van Hengeveld de stand op 10-9 voor Invaller Renardel de la bracht Nederland via 'ry voor de eerste maal je leiding: 13-10. De vier- ^nalty van Eric Henge- -en nog eens een fraaie tick van dezelfde speler e minuten voor tijd |t oranje toch nog een on- icht grote winst: 19-10. letbalramp Bij een voetbal wed in Cali, de hoofdstad van ibia, ziin gisteren 2< ;n om het leven geko- De ramp ontstond toen duel tussen Cali en ica grote groepen men- n goed heenkomen zoch- ioen vanaf hoger gelégen bes gericht geurineerd - De wijkende massa toe- Jiwers. deed een groot ft mensen, dat klem tegen de muur, stikken. Indbalans van de catastro- >n gisteren nog niet wor- opgemaakt. Vorig jaar er in Ibague een soortge- ramp plaats. HAAG De winnende >inatie in Spiel „77" van ren is 7598096 Victor zet Spanje op 3-1 tegen de Ierse Republiek. DUBLIN Voor Neder land biedt het toernooi om het Europees voetbal kampioenschap van 1984 in Frankrijk geen enkel perspectief. Het is meer een wazig toekomstbeeld dat slechts door een won der naderbij gebracht zal kunnen worden. Het gelij ke spel van Spanje en de Ierse Republiek (3-3), de twee belangrijkste tegen standers, gisteren op Landsdowne, lijkt Neder land echter nog volop in de competitie te houden. Het is misleidend Achter het resultaat staat een even gena deloos als boeiend en tot de laatste seconde spannend voet balgevecht van twee ploegen die zaken in huis hebben waar het Nederlands elftal eigenlijk al jaren niet meer over be schikt. Een grimmige hard heid van beiden, een enorme lichamelijke inzet van de Ie ren in eigen huis en net als tij dens het wereldkampioen- schaptoernooi de vuige listen en lagen van de Spanjaarden. Want ook de nieuwe, verjong de, ploeg van Miguel Munoz heeft even weinig respect voor het welzijn van de tegenstan der als de groep van Santama- ria had. Met de ruggesteun van een kleine 50.000 Ieren durfde de Westduitse scheidsrechter Jan! Redelfs op te treden, maar hoe groot zal de invloed van de Spaanse methoden zijn als er in Spanje zelf moet worden gevoetbald in de kwalificatie- ronden. Redelfs haalde de gele kaart zes keer uit de borstzak. Na de 1-0 van Grimes, hield niemand stopper Maceda in de gaten en kogelde de Spanjaard onbelemmerd de vrije trap van Senor in. Ierland schrok even van die treffer. Voor- stopperaMartin, waarlijk geen hoogvlieger, schopte zelf het •tweede Spaanse doelpunt in. John Devine uit Arsenals re serves dacht een kwartier in de tweede helft alleen hoe hij Marcos zo hard mogelijk kon raken. Maar hij miste en het resultaat was een enorm gat dat door Victor werd uitgebuit: 1-3. In eigen huis, gedragen door een fanatiek publiek, dat lek kerbekkend en nagenietend de Ierse lompheden consu meerde, drukte het elftal van Eoin Hand de tegenstander via Stapleton weer ver terug en kwam langszij: 3-3. Geschrokken Rob Baan. assistent-coach van het Nederlands elftal, is in Dublin meer geschrokken van het aantal gele kaarten zes dan van de in het duel spe lende ploegen zelf. „Voor mijn gevoel voetbalt dit Spaanse elftal meer ontspannen dan de ploeg tijdens het wereldkampi oenschap. Binnen de groep is meer zelfvertrouwen, dat bleek uit de reactie na de snel le achterstand en door de ma nier waarop men terugkwam naarmate de wedstrijd vorder de". „Op een stand 1-3 leek de wedstrijd gelopen, doordat de Ieren aangeslagen schenen. Met de steun van dit publiek konden zij er echter nog een schep bovenop leggen. Het Ier se elftal heeft zonder meer kwaliteit, het is een moeilijk te bestrijden ploeg. Dat wisten wij uit Rotterdam. In de aan val kruipen ze voortdurend te gen de verdedigers aan en lok ken dan overtredingen uit. Dat kun je niet voorkomen, want als je hen ruimte geeft ben je meteen gezien. Beide verdedigingen hebben veel te veel fouten gemaakt. Vijf doelpunten ontstonden zonder meer uit fouten in de achter hoedes. Niettemin acht ik de spitsen van Ierland van meer niveau dan die van Spanje". BELFAST De neder laag van 1-0 tegen Noord - -Ierland in groep zes maakt duidelijk dat de Europese voetbalkampi oen West-Duitsland het bij de verdediging van zijn titel moeilijk zal krijgen. Zonder meer kan worden gesproken van een valse start. De kracht van het Noordierse collectief was de ploeg van Jupp Der- wall in het met 30.000 kij kers gevulde Windsor Park te machtig. De West duitsers hebben in de motregen van Belfast nau welijks kansen gehad. Harmonie ontbrak in de gelederen en in alle linies werden nogal wat fouten gemaakt. De middenvel ders slaagden er niet in het spel te maken en Bernd Schuster maakte na een afwezigheid van an derhalf jaar een aller minst succesvolle rentree. Slechts een enkel af standsschot leek ergens naar. pr r M «r.mm Doelman Jim Leighton van Schotland is kansloos bij dit schot van de Zwitser André Egli, die de eindstand verrassend op 2-0 bepaalt. Nadat Stewart de Noordieren in de eerste helft op 1-0 had gebracht, bleef de thuisploeg de beste mogelijkheden behou den. Ingrijpen van Schuhma- cher na een poging van Do- naghy voorkwam echter een grotere achterstand. Vier mi nuten voor het einde kwamen de Westduitsers bijna toch nog op gelijke hoogte toen doelman Platt na een hoekschop van Rumminigge de bal niet onder controle kon krijgen. De West duitse voorlinie was evenwel krachteloos. Voorrondegroep zes wordt nu met een vorstelijke score aan gevoerd door Oostenrijk. Na drie wedstrijden hebban de Oostenrijkers nog geen steek laten vallen en kunnen zij Bo gen op een doelsaldo van elf en nul tegen. Tegen het zwakke Turkije had Oosten rijk in het Hanappi-stadion aan een sterke eerste helft vol doende. Door blessures be schikte de thuisploeg het laat ste kwartier slechts over ne gen veldspelers. Opzienbarend Voor de tweede keer binnen enkele weken leverde het Zwitserse elftal een opzienba rende prestatie. Na de over winning (1-0) in en tegen we reldkampioen Italië lieten de Zwitsers de Schotten (zege van 2-0) vooral na de hervatting meer dan eens hun hielen zien. Daar zag het aanvanke lijk helemaal niet naar uit. In de eerste helft leek de Schot ten de Zwitsers te overspelen. Na de pauze was Zwitserland de betere en gevaarlijkste ploeg. Zeker nadat Claud io Sulser zijn land in de 49e mi nuut aan de leiding had ge bracht. Twaalf minuten na de treffer van Sulser velde Egli het definitieve vonnis over de tamme Schotse ploeg. Met een kopbal uit een hoekschop bracht hij de stand op 2-0 en de thuisploeg in veiligheid. Op 15 december volgt in het Hei zeistadion in Brussel het Allerlei sleutelduel tussen België en Schotland. derde doelpunt voor zijn reke ning. Het was Engelands eers te overwinning sedert Bobby Robson het werk van Ron Greenwood als bondscoach De Joegoslaven hadden de overwinning van 2-0 tegen Bulgarije broodnodig na het het verrassende verlies (3-1) in en tegen Noorwegen in de openingswedstrijd van groep 4. Zege Engeland Na de teleurstellende ope ningswedstrijd (gelijkspel) in september tegen Denemarken heeft het Engelse elftal gister middag in zijn tweede duel voor groep 3 van de EK-voor- ronden Griekenland voor 45.000 toeschouwers in Saloni- ki met 3-0 duidelijk verslagen. Tony Woodcock gaf de Engel sen een vliegende start met zijn doelpunt na 80 seconden. Dezelfde speler bracht in de 64e minuut de stand op 0-2 en debutant Sammy Lee nam het Het Oostduitse elftal heeft in Karl-Marx-Stadt de vriend schappelijke wedstrijd tegen Roemenië met 4-1 (2-0) ge wonnen. Het Nederlandse voetbalelftal, bestaande uit spelers tot zes tien jaar, heeft in Wormerveer een wedstrijd voor de kwalifi catieronde van het toernooi om het Europees kampioen schap tegen Denemarken ge lijkgespeeld: 1-1. In de 21e mi nuut van de tweede helft scoorde Pierre Le Grand (de Graafschap) de gelijkmaker. Italië won het internationale jeugdvoetbaltoernooi van Mo naco door in de finale met 2-0 van Frankrijk te winnen. DEN HAAG Nikon Stars/HYS heeft gister avond de thuiswedstrijd tegen APA Eagles welis waar gewonnen met 5-3, wat de inhoud van het ge beuren betreft leverde de Haagse ijshockeyformatie een pure wanprestatie. De „kapitale" ploeg van trai ner/coach George Peter- nousek speelde erbarme lijk, toonde nauwelijks in zet en mocht zelfs de han den dichtknijpen, dat APA Eagles een aantal kansen niet benutte. En dan te bedenken, dat de bezoekers uit Den Bosch uiter mate gehandicapt op het ijs van De Uithof stapten. Trai ner/coach Tony de Groot had slechts twaalf spelers tot zijn beschikking, nauwelijks vol doende voor twee lijnen. Daar bij kwam, dat de Bosschenaren het uitgerekend zonder hun beste spelers Mari Saris en Pa trick Kolijn moesten doen. En buiten het ijs heeft de Bra bantse club zorgen, omdat de sponsor binnenkort zeer waar schijnlijk zal wegvallen. APA was gisteren abusievelijk fail liet verklaard. Daar de direc teur van het bedrijf in het bui tenland vertoefde om orders binnen te halen en niet op de hoogte was van de faillisse mentsaanvrage, kon alles vooralsnog op de oude voet doorgaan. APA Eagles moest voor HYS, dat in de uitwedstrijd al met 13-5 had gewonnen, dus een simpel karwei zijn. Het tegen deel bleek waar te zijn. Het jonge team van APA Eagles trad de kanshebber voor de derde periodetitel onbevangen tegemoet en sloot de eerste pe riode van het door Nico Toe- men geleide duel af met een verdiende voorsprong van 2-0. HYS, dat nota bene over vier lijnen (inclusief nieuweling Andy Strijker) kon beschik ken, verbijsterde zijn aanhang door slechts knoeiwerk af te leveren. Puur op basis van de kwanti tatieve mogelijkheden (HYS kon 20 spelers inzetten, APA Eagles aanvankelijk 12, later viel ook Hans van Hoorn uit met vermoedelijk een lichte hersenschudding) behoefde HYS niet te vrezen voor een nederlaag. De conditie zou hoe dan ook een rol gaan spelen. HYS haalde de dappere tegen stander in, zij het op alles be halve overtuigende wijze. Dat bleek onder meer uit het feit, dat een numerieke meerder heid geen enkele keer werd uitgebuit. Gelukkige afstands schoten van René Laarman en Ted Meijer moesten HYS in de derde periode de winstmarge bezorgen: 5-3. Vele van de slechts 300 bezoe* kers kwamen pas na de face off in De Uithof. Ten behoeve van directe flitsen in het ra dioprogramma „Langs de Lijn" was de aanvang een half uur vervroegd. Hoewel HYS om de sponsor te behagen (kans op exclusieve publiciteit via radio en tv) zijn thuiswed strijden op woensdagavond wil gaan spelen, moet het bestuur toch ook lering trekken uit de ervaring van gisteravond. De woensdagavond is al jaren voorbehouden aan grote inter nationale voetbalwedstrijden. De kans voor HYS op geringe publieke belangstelling is groot, wanneer via de kabelte levisie voetbalwedstrijden live worden uitgezonden zoals gis teren het geval was. Amsterdam won gisteravond thuis met 6-3 van hekkesluiter Smoke Eaters uit Geleen. FRANS LEERMAKERS Nikon Stars/HYS - APA Eagles 5-2 (0-2, 3-1, 2-0). Scoreverloop: 7. Var Ooijen 0-1, 20. Corcoran 0-2, 27. Ar nold Troch 1-2, 29. McKenzie 2-2, 33 Van Gog 3-2, 35. Geesink 3-3, 46 Laarman 4-3, «18. Ted Meijer 5-3 Straften HYS: 3x2 min.; APA Eagles: 3x2 min. NOOTDORP De splinternieuwe verlichting op de drafbaan van Nootdorp liet het gisteren vlak voor de start van de negende draverij door een storing plotseling afweten. Het was meteen pikkedonker op de anders zo goed verlichte baan. Twintig mi nuten later kon de start pas worden gegeven. Achteraf mag men nog van geluk spreken dat het licht niet uitviel tijdens de drave rij. Dan was de ramp wellicht niet te overzien geweest. De storing van gisteren is uniek in de paardesport en zeker niet voor herhaling vatbaar. Voor Wim Duivenvoorden was het ech ter geen duistere zaak op Nootdorp. Als enige pikeur wist hij twee draverijen op zijn naam te brengen. Eerst won hij met Umienwil en later met Samba Judson. Vader Jan en zoon Bert van Dooijeweerd zorgden na de lichtstoring voor een verrassing door als eerste en tweede over de finish te gaan met Solid Speed en Sasja van Willy in de Biervlietprijs. Paardesport Koersen Nootdorp: EERSTE KOERS. 2000 m: 1. Vancy Terraise (J.C Oorthuysen) 1.28,7. 2. Vino del Sol; 3 Vita Quinio. Toto: •innend f. 8,50 plaats f. 2,00 f. 1.90 f. Regina (AT Knijnenburg) 1.28,2; 2 VaJda S; 3. Viva Uithuizen. Toto: winnend f. 6,30 plaats f. 1,50 f. 1,50 f 3,00 koppel f 12,20 trio f 232.00 Niet gestart nr 8 Vanvala D DERDE KOERS. 2000 m: 1 Ufo Mendel (J. de Leeuw) 1.26.8; 2. Unes co; 3. Uno del Sol. Toto: winnend f. 37.30 plaats f. 7,80 f. 2,10 f. 2,30 kop pel f 133,30 trio f. 1655,40. VIERDE KOERS. 2000 m; 1. Sal Ge luk (R. Knaven) 1.23,8; 2. Tindemans; 3. Theoel. Toto: winnend f. 1,90 plaats f. 1,10 f 1,70 f. 1,40 koppel f 3,20 trio f. 15,50. Niet gestart nr. 3 Rapste en nr. 7 Remembrance. VIJFDE KOERS. 2380 m: 1. Vuurpijl (A.H. Suykerbuyk) 1.26,8; 2. Venri van Echten; 3. Udita Hanover Toto; winnend f 2,80 plaats f. 1,20 f. 3.70 f. 2,10 koppel f 11,10 tno f 65,10. Niet gestart nr. 7 Ukase. ZESDE KOERS. 2000 meter 1 Uve- lia Hanover (J.J. Hendrikx) 1.25,2; 2. Victrix R; 3. Soliste Voorne. TOTO winnend f 8,40, plaats f. 1,80 1,20 2,20, koppel f. 7.90. trio f 240.20 ZEVENDE KOERS. 2380: 1. Taxtan- ne Du Bois (J. Wagenaar) 1.26,8; 2. Simone Ametad; 3. Tatum R. TOTO: winnend f. 6,40, plaats f. 3,80 2,80 2,50, koppel t 65,70, tno f. 631,60. Niet gestart nr. 10 Udo Harvester ACHTSTE KOERS. 1680 meter 1 Umienwil (W. Duivenvoorden) 1.22,7; 2. Theo Albo; 3. Uptodate La ren. TOTO: winnend f 6,20. plaats "f 1,30 1.60 1,20, koppel f 13.40. trio f. 103,20. NEGENDE KOERS. 2000 meter 1 Solid Speed (J van Dooyeweerd) TIENDE KOERS. 2000 meter 1. Samba Judson (W Duivenvoorden) 1.24,4, 2. Opstalan; 3. Nico Bloemlust. TOTO: winnend f 3,90, plaats f. 2.20 1.20 1,20. koppel f. 10,30, tno f 33.20. ELFDE KOERS. 2000 meter: 1 Uve- nia (A.J.M. van Brederode) 1.24.7. 2. Tony F; 3. Tempo. TOTO: winnend f. 3,50, plaats f. 1,40 2.30 2,70, koppel f. 7.60, trio f. 78,70. Niet gestart nr 6 Umber Oostwijck TOTALISATOR-OMZET f 340.069,00

Leidse Courant | 1982 | | pagina 15