lussen laten Challenge up niet in de steek sportuitslagen Schaakploeg stuntelt opnieuw ïortwereld Campomanes voorzitter schaakbond Jeen van den Berg ziet vorm minder worden Verontrusting bij WK dammen >ORT LHIDSE COURANT VRIJDAG 12 NOVEMBER 1982 PAGINA 15 usbaba naar NAC EDA Johnny Dusbaba keert te- fnaar Nederland. Het Bredase NAC [ft de 26-jarige Hagenaar tot het je van dit seizoen op huurbasis ogenomen van Standard Luik. tbaba begon zijn voetbalcarrière bij 10, en ging later over naar FC Den \g, dat overigens deze week ook in- »sse in de verdediger toonde. Daar- kpeelde hij bij Ajax. In 1977 ging hij fe België, waar hij eerst speelde r Anderlecht en later voor Stan- B Luik, waar hij dit jaar moeilijk- feil kreeg. Dusbaba is momenteel l in top-conditie. Hij is enkele kilo's naar. Bij NAC hoopt men dat extra jamsgewicht er snel af te krijgen, hij volgende week zaterdag te- AZ voor het eerst voor zijn nieuwe ÈS» l kan uitkomen Johnny Dusbaba. Zorgen voor Kecskemethy GELEEN Bondscoach Kecskemethy van het Nederlands Handbal Verbond zal het tijdens het oefen toernooi van het Ne derlands team, dat volgende week naar Noorwegen reist, zonder een aantal be langrijke spelers moeten stellen. Het drie tal internationals van Vlug en Lenig, Nij- sten, Jacobs en Hamers, blijft medewer king weigeren omdat volgende week een internationaal clubtoernooi in Parijs, dient te worden afgewerkt en voor hen de club voorkeur verdient. Zaterdag wordt de weigering van het V en L-trio in het NHV-bestuur besproken. Verder gaat Jacques Josten, de doelman van het nationale handbalteam, vrijwel zeker niet mee. Bij Josten is deze week een duim- breuk geconstateerd. De doelman van Sittardia, heeft de blessure vorige week maandag bij een training opgelopen. BOETE VOOR ZWEEDS TOERNOOI STOCKHOLM De „pro council" van het herentennis heeft de organisatoren van het Zweedse Grand-Prixtoernooi een boete opgelegd van 25.000 dollar wegens het niet toelaten van Zuidafrikaanse spe lers. Zweden weigerde verleden maand de Zuidafrikanen Kevin Curren en Fred die Sauer een visum te verstrekken we gens het afwijzende regeringsstandpunt ten opzichte van het Zuidafrikaanse apartheidssysteem. De council, die is sa mengesteld uit vertegenwoordigers van de internationale tennisfederatie, de ver eniging van tennisprofessionals en de toernooi-organisatoren, schrijft voor dat alle spelers, zonder ras of nationaliteit er bij te te betrekken, het recht hebben aan een toernooi deel te nemen. De Poorter nog bij Olympische selectie ZEIST Bondscoach Ger Blok heeft gisteravond de selectie be kend gemaakt voor de interlandwedstrijd tussen de Olympische elftallen van Nederland en West-Duitsland, die dinsdag 16 no vember in het stadion De Meerdijk te Emmen wordt gespeeld. Blok, die opnieuw Sjef de Poorter van DHC selecteerde, vond dat noodzakelijk voor de rust in zijn groep. „De vele perspublicaties rond de status van Olympische voetballers zijn er debet aan, dat er in de oefenwedstrijden mindere verrichtingen zijn geleverd. Tegen Feyenoord was dat zeker het geval." Bondscoach Blok heeft zes nieuwelingen gekozen en houdt, in afwachting van het gesprek van de KNVB met IOC-voorzitter Samaranch, voorlopig een selectie van amateurs en „koelkast-profs" aan. De selectie is als volgt: Menzo (Ajax), Drost (Bennekom), Steenge (FC Gronin gen), De Poorter (DHC), De Haan (FC Groningen), Den Bakker (DS '79), Schrijver (Go Ahead Eagles), Molenaar (Oranje Nassau), Hazelhof (Sneek), Veneboer (Emmen), Van den Akker (Vitesse), Meeuwsen (Helmond Sport), Oosterhaven (Oranje Nassau), De Graaf (IJsselmeervogels), Spee (AFC), Venema (Emmen), Meyer (AFC) en Van Dord (AFC). Donar uitgeschakeld TEL AVIV Landskam- pioen Donar uit Gronin gen heeft de kwartfinales van het Europese beker toernooi voor landskam pioenen niet gehaald. Do nar werd gisteren in Tel Aviv uitgeschakeld door Maccabi, dat de Groning se basketbalploeg met 88-68 versloeg. De voor delige marge van de Ne derlandse kampioen uit de eerste ontmoeting (76-69 voor Donar) werd door dat resultaat teniet gedaan. ARDIGE KÜR LI SCHA WANG P HAAG In de ks vlaggen, die boven ijs van het schaatscen- m De Uithof hangt, is .dundoek van de Sov- iJnie gisteren voorzien een zwarte band we- Js het overlijden van Jzjnev. De organisatie j de Ennia Challenge 4 had ijlings ook rouw- iden voor de deelne- fs en deelneemster be- maar hiervan zou geen gebruik worden lakt. irochtend, onmiddellijk ;t bekend worden van het .ijden van het staatshoofd, in de directeur van de iklijke Nederlandse itsenrijders Bond, Wim het toernooi om de ;nge Cup staat onder au- 1 van de KNSB - en Ron Ier, hoofd public relations verzekeringsmaat- het condoléance-re- op de ambassade van de it-Unie in de Den Haag :end. De vrees, dat het contingent deelnemers ilneemsters uit de Sov- iie zich zou terugtrekken t toernooi, bleek onge- id. Een vertegenwoordiger de ambassade achtte het hooi van té groot belang le sfeer té vriendschappe- }>m het geweld aan te doen Het Russische duo Selezneva-Makorov op weg naar een gouden medaille bij het paarrijden op De Uithof. door de sterke Russische ver tegenwoordiging verdere deel neming te ontzeggen. Voor de start van de dameswedstrijd werd echter wel een minuut stilte in acht genomen. Gisteren werden er drie on derdelen verwerkt. De Ameri kaanse Vikki de Vries greep de titel bij de dames. De Ne derlandse Ingrid Aalders werd laatste en de 17-jarige Li Scha Wang bracht een aardige kür op het ijs, maar moest genoe gen nemen met een negende plaats. Bij het paarrijden won het Russische Selezneva en Mako- rov. De ijsdansparen begonnen gisteravond aan hun korte programma. Het Engelse paar Barber en Slater gaan hier aan de leiding. Het Nederlandse paar Marianne van Bommel en Waijne Dewyert staat op de negende plaats in een veld van zestien ijsdansparen. Trots De directeur van de KNSB kon gisterenavond met enige trots vertellen, dat de Neder landse Li Scha Wang niet voor niets drie maanden in Canada in training is geweest. Wim Comello: „Ik dacht dat Li Scha Wang behoorlijk vooruit is ge gaan. De KNSB heeft haar uit zending voor training naar Ca nada mede mogelijk gemaakt. Wij doen als bond voor kunst rijden alles wat we kunnen. Maar als er geen talent via Claudia Villiger heeft een goede kans de prijs van de gemeente 's-Gravenhage - voor de meest belovende rijdster - te winnen. onze nationale kampioen schappen naar voren komt, wordt het natuurlijk een zeer moeilijke zaak. Kijk, in Neder land hebben we zo'n 700 licen tiehoudsters, die van goede Nederlandse trainers en train- sters les krijgen. We hebben géén grote toptrainer in ons midden. Er zijn plannen ge weest, om voor enige tijd een trainer uit Rusland naar Ne derland te laten komen, maar dat bleek te veel geld te gaan vergen van de KNSB". De KNSB is op zoek naar kunstrijtalent, want men wil het kunstrijden internationaal net zo goed mee laten doen als het hardrijden. Wim Comello: „Als er talent is, dan zijn er ook wel middelen te vinden om het talent voor training naar het buitenland te sturen. Maar op het ogenblik is het gewoon afwachten. Gelukkig staan we internationaal met kunstrijden nog goed bekend in het buitenland. Dat komt echter niet door onze eigen prestaties, maar door de orga nisatie van de wedstrijden om de Challenge Cup. Als KNSB hopen we, dat de verzeke ringsmaatschappij Ennia de komende jaren met de sponso ring van dit evenement zal doorgaan. Jammer dat de pu blieke belangstelling ons een beetje in de steek laat. Onbe grijpelijk feitelijk, want voor de televisie is het kunstrijden op de schaats nog altijd kijk- sport numero één". De vooruitgang van de 17-jari- ge Li Scha Wang heeft de Ne derlandse kunstrijsport weer een kleine hoop gegeven. Oud ster kunstrijdster Joan Haan appel, thans werkzaam voor de televisie: „Ik wist niet wat ik zag. Wat is die Wang fijn vooruit gegaan". Daartegeno ver staat, dat onze nationale kampioene Ingrid Aalders niet zo goed presteert, ondanks haar verblijf in Canada. Wim Comello: „Jammer, maar wat moet je er nu aan doen. De Europese kampioenschappen zijn straks in Dortmund. Moet je daar nu Ingrid Aalders naar toe sturen? Als je het niet doet zijn haar ouders kwaad, maar internationaal heeft ze toch niets in het buitenland te zoe ken. En ik dacht niet dat je moet zeggen: het is dicht bij huis, dus sturen we haar maar mee naar de Europese kampi oenschappen". ARTHUR VAN RIJSWIJK G dicht bij pioenschap )EN Het Leids Damge- flschap heeft zijn kampi- Ititel in de provinciale iklasse van Zuid Holland el veilig gesteld. In de aatste wedstrijde versloeg naaste concurent Dam- Den Haag met het kleinst •lijke verschil: 9-7. inlijk had die overwinning groter moeten uitpakken, ^eidenaars kwamen aan- elijk voor met 6-0. Dit achtereenvolgende winningen van Evert string, Fred Ong (via een e slagzet) en Wim van der i. De voorsprong werd t teniet gedaan doordat' van der Kwartel in een. se-stand blunderde en Pe- ronstring en Henk de Ko- in tijdnood kwamen en verlies geconfronteerd in. Vervolgens speelde van der Winkel remise ihaalde Wim Heemskerk ,zeer fraaie overwinning, ng als volgt: Stand: Wit 'en op 6, 15, 25, 29, en 35. schijven op 9, 13, 14, 18, een dam op 1. Zwart door: 18-23 en 1 x 45. Na en 15 - 10 van wit volgde en daarmee was de partij [tamelijk unieke feit doet nu voor dat het kamioen- p van LDG afhangt van l« de Koning. Deze heeft ■lijk nog een afgebroken 0 uit te spelen. Als deze p in remise eindigt (tegen- Ser Damclub Monster eist t op), dan is LDG kam- p. Lukt dat niet dan moet .4 Wassenaar nog één punt ||en gehaald. De afgebro- partij van De Koning It dinsdagavond uitge- jd in het clubhuis van 1 aan de Nieuwe Rijn 52. T Meindert Vlugt van vijf wedstrijden ge rst. Andere straffen voor )rs die drie gele kaarten •en ontvangen zijn: Sij- Idts van AZ '67 (twee I), Peeters van FC Den jh (een duel en een duel lorwaardelijk) en Roosen iMVV (twee duels onvoor- fdelijk). llfTHAMPTON Mick ri. de vroegere aanvoerder TÏpswich Town en het En- I elftal, heeft een tweejarig [act getekend bij Sout- ■4>ton. LUZERN Het Nederlandse schaakteam heeft na de ver pletterende nederlaag tegen Engeland tijdens de Olympia de gisteren opnieuw gestun teld. Met een dof gevoel in het hoofd namen de Nederlandse vertegenwoordigers bij de Olympiade plaats achter de borden voor de ontmoeting van de voorlaatste ronde tegen Albanië, een land dat in schaakkringen niet al te se rieus genomen wordt. Maar datzelfde geldt nu helaas ook voor het Nederlandse schaak, dat weliswaar waar schijnlijk de partij wel in winst zal omzetten, omdat Sosonko in een afgebroken stelling be ter staat. Alleen met een over winning van 4-0 had nog iets aan prestige kunnen worden teruggewonnen, maar de hoop daarop was snel vervlogen. Ligterink, die geen aandeel had gehad in de debaculeuze score tegen Engeland, speelde met wit aan het vierde bord tegen Karkanage een aange nomen damegambiet. Hij kreeg snel goed spel en won een stuk. Zijn tegenstander be hield echter gevaarlijke tegen- kansen en toen Ligterink op een bepaald moment niet de beste voortzetting koos, for ceerde de Albaniër remise door eeuwig schaak. LUZERN Tijdens het congres van de FIDE, de internationale schaakfederatie, in Luzern is Florenci Campomanes uit de Filippijnen gisteren gekozen tot de nieuwe voorzitter. Campomanes is de opvolger van de IJslandse grootmeester Fridrik Olafsson, die de FIDE vier jaar lang heeft geleid. Campomaes, een omstreden man, die veel tijd en geld heeft genvesteerd in een buitenge woon effectieve verkiezingscampagne, bleek zijn greep naar de macht zorgvuldig te hebben voor bereid. De 55-jarige Filippijn kreeg de stemmen van de ontwikkelingslanden en van het oostblok, dat na de eerste stemming omzwenkte en tegen Olafsson stemde. Insiders vermoeden dat Olafsson de wrevel van de Russen heeft gwekt, toen de IJslander bij de laatste match om het wereldkampi oenschap tussen Karpov en Kortsjnoi de zijde van de in Zwitserland wonende uitdager koos en pleitte voor een uitreis-visum voor de in de Sovjet-Unie achtergebleven gezinsleden van Korts- jnoi. Wat John van der Wiel over kwam, was nog erger. De Lei- denaar, die de dag tevoren of ficieel tot grootmeester was benoemd, kreeg in een gecom pliceerde partij een aanval over zich heen, die hem in grote moeilijkheden bracht. Hij had zich nog kunnen red den door een remise-aanbod aan te nemen, maar geïrri teerd door de incorrecte ma nier, waarop dit werd ge bracht, sloeg hij het aanbod af en verloor. De contouren van een nieuwe dramatische nederlaag teken den zich af, temeer daar So sonko aan het tweede bord pardoes een stuk weggaf. Als zijn tegenstander de kans had waargenomen, had Sosonko zijn koning kunnen omleggen. Maar de Albaniër zag het niet,, zodat de partij weer enigszins in normale banen kwam. De afgebroken stelling zal Soson ko een overwinning moeten opleveren. Jan Timman had geen moeite om zijn partij tegen Sula in winst om te zetten. De enige, die recht-toe recht aan op de overwinning aan ging, was de gelouterde Jan Timman. Met zwart won hij tegen Sula al gauw een kwali teit voor een pion. In het eind spel voerde hij dit voordeel zonder veel moeite tot winst. Ook de Nederlandse dames deden het niet best. Zij verlo ren met 2-1 van Columbia. HEERENVEEN Ook dit jaar hoopt marathon specialist Jeen van den Berg zijn rondjes weer mee te kunnen draaien in het korps der A-rijders. Ook al beginnen de jaren voor de 54-jarige Heeren- veense wiskundeleraar, die vorige week toch bij de opening van het sei zoen in Amsterdam aan wezig was, nadat hij aan vankelijk wegens proble men met de schaatsbond wilde afzeggen, zo langza merhand te tellen. Hoewel hij er de grootste moeite mee heeft, moet Van den Berg voor zichzelf vast stellen. dat hij het hoogtepunt van zijn kunnen weer enkele jaren achter zich heeft liggen. Kon hij tot zijn 50ste nog spre ken van stijgende lijn, daarna is het langzaam minder gewor den met zijn prestaties. Van den Berg, die morgen in Assen aan de start zal verschijnen: „Vorig jaar ging het al echt minder. Toen heb ik wel eens gedacht: „Zou het mijn tijd zijn om er mee op te houden? Maar ik heb bij het overwinteren in de afgelopen zomer toch de fiets maar weer gepakt, ik moet zelfs zeggeh, dat het lek kerder ging dan vorig jaar. Vraag me niet hoe dat komt, het is nu eenmaal zo. Nu zegt dat natuurlijk nog niets over mijn rijden straks, dat het met het fietsen, het hardlopen en het droogtrainen voor mezelf allemaal knap verlopen is. Maar het is in ieder geval een leuke opsteker. Kan ik deson danks niet meer mee komen in de wedstrijden dan heb ik een mooie tijd gehad, zal ik maar zeggen". Dat Jeen van den Berg het jaarlijks moeilijker krijgt, heeft overigens niet alleen met zijn eigen leeftijd te maken. De concurrentie wordt name lijk ook steeds groter. De tijd dat het marathonschaatsen werd beheerst door enkelin gen, is volgens hem voorgoed voorbij. „Er komen elk jaar meer rijders die bij de eerste twintig kunnen rijden. Het ge tal potentiële winnaars - ik kan zo wel twintig namen op noemen - is hierbij ook groter geworden. Logisch gevolg hiervan is, dat de strijd feller en harder wordt. Het publiek vaart er wel bij; men ziet meer spektakel". Kanshebbers voor de titel ziet de Heerenveens schaatscrack niet direct in het Noorden. Jeen van den Berg is reeds 54 jaar oud, maar nog steeds zeer actief. Hiervoor kijkt hij toch naar rijders uit de andere gewesten. „Vorig jaar is Jan Kooiman als een ster omhoog geschoten. Wel, hij heeft er ook nu weer veel voor gedaan. Als je zo leest wat Kooiman en die mannen in Zuid-Holland on der leiding van Rien de Roon zo allemaal gedaan hebben, dan zou je er koud van wor den. Er zijn er bij. die trainen twee keer per dag". Van den Berg zegt hierbij Henk Portengen ook niet uit te willen vlakken. „Henk heeft alleen tegen, dat hij uit voerder is en het daar nogal druk mee heeft. Zo'n rijder kan nooit op tegen iemand die het wat minder druk heeft. Mannen als Co Giling, Jos Pronk en Dries van Wijhe (die in Amsterdam won, red.) zijn wat dat betreft in het voor deel, zij kunnen zich beter prepareren". Is er op kunstijs dit seizoen volgens Jeen van den Berg veel spanning te verwachten, bij natuurijswedstrijden noemt hij twee mannen uitgesproken de sterksten: Jos Niesten en Dries van Wijhe. Hun minder gepolijste manier van rijden op kunstijs levert hen in de na tuur volgens Van den Berg winst op. „Op mooi kunstijs verliezen zij in de bochten en dat moeten zij op rechte stuk ken dan weer goedmaken. Bij wedstrijden op natuurijs zijn meestal langere rechte stuk ken en dan kunnen ze het vaak langer volhouden dan anderen. Als ik terugdenk aan de wedstrijd in Zevenhuizen, dan is Jos Niesten een klasse rijder. Hij heeft Jan Roelof Kruithof daar los gereden en Co Giling heeft hij zelfs hele maal kapot gereden. Als je zoi ets kunt dan zegt mij dat toch wel wat. Hij is beresterk en heeft'een. goeie lange slag". Mocht de Friese Elfsteden tocht, waarvan Jeen van den Berg in 1954 winnaar werd, de komende winter opnieuw geen doorgang vinden, dan ligt het hoogtepunt het komende sei zoen voor hem in Amerika. Daar wordt op 19 februari van het volgende jaar namelijk de tiende editie van de Alterna tieve Elfstedentocht gehouden. Op het Memphremagog-meer tussen Newport (USA) en Ma gog (Canada). Na twee keer Noorwegen en zeven keer Finland vindt Van den Berg „Amerika" voor de alternatie ve elfstedentocht „een heel avontuur". Er zijn meer rijders, die er in hun nieuwsgierigheid zo over denken. Dat blijkt wel uit de inschrijvingen tot nu toe van al 630 Nederlanders. Ruim twee keer zoveel dan er de af gelopen jaren in Finland aan de start verschenen. Toch ge looft Van den Berg niet in het einde van Finland als land voor de alternatieve elfsteden tocht. „Ik stel mij zo voor, dat het in Amerika een eenmalige zaak is". SAO PAULO Het organisatiecomité van het toer nooi om het wereldkampioenschap dammen, dat gister avond in Sao Paolo is geopend, is danig verontrust. Een aantal landen, waaronder de Sovjet-Unie was nog niet in Sao Paolo aangekomen. De loting ging gisteren nog niet door. Het bestuur van de internationale dambond kreeg een telegram, waarin de Russen melding maak ten van het feit dat zij niet konden afreizen, omdat zij geen inreisvisa hadden gekregen. Tevens deelden de Russen mee het toernooi om het wereldkampioenschap niet te erkennen, zo dit nog zou doorgaan. Het aanwezige bestuur van de Internationale Dam Bond, be staande uit Wim Jurg, R. Picard en Aad Ivens, kwam direct met het Braziliaanse organisatiecomité bijeen. Later werd een communiqué uitgegeven waarin staat, dat de Braziliaan se federatie in de gelegenheid zal worden gesteld voor van daag de bewijzen op tafel te leggen dat de aangevraagde visa wel zijn verstrekt. Zeker is al wel dat ze met slechts drie spelers zullen deelne men, omdat de internationale damfederatie de vervanging van Nikolai Mitjanski door Vladimir Vigmans heeft gewei gerd. Mitjanski zou ziek zijn. Kunstrijden: Challenge Cup: Paarrijden: 1. Larissa Selezneva/Oleg Makarov (Sov) 1.8; 2. Birgit Lorenz- /Kurt Schubert (Odl) 2.4; 3. Susan Garland/Jan Jenkins (Eng) 4.6; 4. Jana Havlova/Rene Novotny (Tsj) 5.2; 5. Lynne Freeman/Jay Freeman (Vst) 7.0; 6. Melinda Kunhegy/Lyndon Johnston (Can) 8.8; 7. Carol Nelson- /Carl Nelson (Eng) 9.4; 8. Cara Gill- /Cralg Gill (Vst) 11.2. Korte kür, Ijedansen: 1. K. Barber/N. Slater (Eng) 0.4; 2. M. Klimova/S. Po- nomarenko (Sov) 0.8; 3. N. Karamsje- va/R. Slnitsin (Sov) 1.2; 4. K. Garossi- no/R. Garosslno (Can) 1.6; 5. R. Ro- ca/D.Adair (Vst) 2.0; 6. J. Hola/K. Foltan (Tsj) 2.4; 7. B. Goller/P. Klisch (Wdl) 2.8; 8. Y. Kage/Y.Nakajima (Jap) 3.2; 9. M. van Bommel/W De- weyert (Ned) 3.6; 10. K. Beck/C. Beck (Oos) 4.0; 11. E. Hunyadl/J. Plnkerton (Vst) 4.4; 12. G. Perpozzi/H.Perpozzi (Zwl) 4.8; 13. B. Wierzchowska/R. Ka- zanowski (Pol) 5.2; 14. T. Tanaka/H. Suzuki (Jap) 5.6; 15. B. Bianchi/W. Rlzzo (Ita) 6.0; 16. S. Brunner/M. Merz (Zwi) 6.4. Vrije kür, damee: 1. Vikki de Vries (Vst) 1.4 punten; 2. Claudia Leistner (Wdl) 2,8; 3. Anna Antonova (Sov) 4,6; 4. Janina Wirth (Odl) 5.4; 5. Char- lene Wong (Can) 6.2; 6. Marie Causey (Vst) 9.0; 7. Karin Wood (Gbr) 9.6; 8. Jurl Ozawa (Jap) 10,8; 9. LI Scha Wang (Ned) 12,2; 10. Hanne Gam- borg (Den) 15,0; 11. Antonella Carra ra (Ita) 15,2; 12. Rachel Ravenhill (Gbr) 16,4; 13. Helke Gobbers (Wdl) 17,8; 14 Claudia Villiger (Zwi) 20,8; 15. Hana Vesela (Tsj) 23,2; 24. Ingrid Aalders (Ned) 33,2. Schaken: Olympiade: Elide ronde, heren: Albanie-Nederland 1,5-1,5 (afg.). Ge detailleerde resultaten: Muco-Timman 0-1, Sosonko-Gendro afg., Sula-Van der Wiel 1-0. Ligterink - Karkanage 1/2-1/2. VS-Engeland 1-2 (afg Hon- garije-JoegoslavIë 1-1(afg.); Tsj.Slo- wakije-Polen 2,5-0,5 (afg.); West- Dultsland-Cuba 1,5-2,5; Roemente- -Zweden 2,5-1,5; Canada-Australlë 1,5-2,5; Zwitserland-Filippijnen 2-1(afg Usland-lndoneslë 2-2; Mexi- co-Griekenland 1,5-2,5; Flnland- -Noorwegen 1-2 (afg.). Stand: 1 Sov- jet-Unie 31 pnt en 3 afg partijen. 2. Tsj.Slowakije en Engeland 28 pnt en 1 afg.; 4. VS 27 pnt en 1 afg; 5. Hon garije en Joegoslavië 26 pnt en 2; 7. Roemenië, Cuba en Australië 26 pnt; 10. West-Dultsland en Zweden 25.5 pnt. Dames: Columbla-Nederland 2-1. Ge detailleerd: Guggenberger-Bruinen- berg 1-0; Belle-Salazar 0,5-0,5; Sov iet Unle-Spanje 1.5-0,5 (voorl); Roe- menlè-IJsland 3-0; Hongarlje-Enge- land 1,5-0,5 (voorl); Polen-China 1,5-0,5 (voorl); West-Dultsland-Zwe- den 1-1 (voorl); Bulgarlje-Joegoslavtë 1-1 (voorl). Stand: 1. Sovjet-Unie 24.5 pnt en 1 afg.; 2. Roemenië 22,5 pnt; 3. Hongarije 20.5 pnt en 1 afg 4. Po len 20 pnt en 12; 5. Zweden 19,5 pnt en 1 afg.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 15