Shaw scheen het eeuwige leven te hebben Die twee jongens van „Pisa weer terug gekleurd gezien RADIO/TELEVISIE LEIDSE COURANT DINSDAG 9 NOVEMBER 1982 PAGINA NOS volop in de problemen HILVERSUM - De NOS en de omroepen zitten weer volop in de problemen. Het gaat om voorgenomen inkorting van de NOS- zendtijd, de bezuiniging op de begroting en de zenderkleuring. De voorgenomen inperking van de NOS-taken als neergelegd in het regeerdakkoord zal volgens het NOS-bestuur leiden tot in krimping van het personeel. De ondernemingsraad wijst er in dit verband op, dat juist door de NOS taken worden vervuld die de overige omroepen wat gemakkelijker laten liggen, zoals om roep voor minderheden en aandacht voor de kunsten. Wat de begroting 1983 betreft moet er twaalf miljoen bezuinigd worden. Zoals de kaarten nu liggen neemt de NOS hiervoor vier miljoen voor haar rekening, terwijl de andere omroepen op de rest zul len worden aangesproken. Hierover zijn al de nodige problemen gaande. Wat de zenderkleuring betreft heeft men moeten vast stellen, dat deze maar voor een beperkt deel tot stand is geko men. Dit heeft te maken met de interpretaties die de verschil lende omroepen aan zenderkleur geven. Besloten is een rapport samen te stellen, waarin adviezen zullen worden opgenomen over een meer eensluidende opvatting over zenderkleuring. Dit kan de luisteraars alleen maar ten goede komen. Holiday on ice in Amsterdam en Rotterdam AMSTERDAM In de Eden- hal te Amsterdam brengt de internationaal bekende ijs- show Holiday on Ice van 19 november t/m 5 december zijn nieuwste produktie. In deze revue-show, waarmee onlangs een Europese tournee is ge start, schaatsen tal van solisten die nog niet eerder in ons land zijn opgetreden. Een tweede groep van Holiday on Ice treedt van 23 t/m 28 novem ber op in het Rotterdamse sportpaleis Ahoy'. Omroepmensen steunen verzet Zuid-Afrika HILVERSUM - Ongeveer zestig nederlandse omroepmedewerkers hebben besloten tot steun aan „Radio Freedom", de ondergrondse zuida- frikaanse verzetsradio. De omroepmedewerkers hebben zich verenigd in een initiatiefgroep, die vanaf 11 november actie gaat voeren voor Radio Freedom. De groep wil blijkens een persbericht helpen met geld, techniek, opleiding, creativiteit en appara tuur. Radio Freedom is de eigen omroep van de ver zetsbeweging ANC (African National Congress) en zendt dagelijks uit vanuit Angola, Zambia, Ethiopië, Tanzania en Madagascar. De zender noemt zich „de stem van het verzet", een stem overigens die wegens ontoereikende apparatuur niet overal in Zuid-Afrika is te horen. Omroepmuseum in wording HILVERSUM - Het bestuur van „Het Neder lands Omroepmuseum" hoopt begin volgend jaar met een voorlopige expositie in het voor malige gebouw van de Radionieuwsdienst ANP in Hilversum de basis te leggen voor het defini tief onderbrengen van de collectie in dit pand. Voor het zover is zal echter eerst het NOS-be stuur goedkeuring moeten hechten aan de plannen en zal ook de minister van Cultuur uit de subsidiepot voor musea financieel moeten bijspringen. Het huidige museumbezit, dat gebaseerd is op de in 1956 verworven erfenis van de radiopio nier Korver, omvat technische apparatuur, boe ken en tijdschriften, foto's, films, geluidsbanden en veel voormalige apparatuur. Hij werd 94 en is al langer dan dertig jaar dood. Toch schijnt de Iers/Britse schrijver George Bernard Shaw nog volop onder ons te verkeren. Niet vanwege zijn romans, maar vooral om zijn toneelstukken vol briljante scherpzinnighe den. Die worden nog ge speeld, om te beginnen het onvergetelijke „Pyg malion", dat onder de titel „My fair lady" een lang leven beschoren lijkt, be halve op toneel ook in film en musical. Het bloe menmeisje dat door prof Higgins tot de hogere taaistand wordt verheven. Zelfs Seth Gaaikema had later in zijn vertaling nog veel plezier om zinnen als „Het spaanse graan heeft de orkaan doorstaan". Maar zeker ook leeft hij voort in zijn talrijke uit spraken. Hij kon in weinig woorden dingen definië ren die even raak en ad rem als geestig overkwa men. In zijn dagen noem de men dit al dodelijke humor. Men sprak ook wel over de geest van Shaw. NOS-tv heeft de hand gelegd op een Brits portret van deze vruchtbare schrijver en zendt dat vanavond uit op Ned. II om 22.25 uur. Filmer Harry Rasky heeft er veel werk van gemaakt en reisde alle plaat sen af waar hij ooit verbleef om zijn werk en zijn persoon te introduceren. In zijn ge boortestreek in Ierland, in Ca nada en Frankrijk, maar toch speciaal in Londen, waar hij na aanvankelijke verguizing gevierd bleek, nadat hij daar heen getrokken was op zijn 20e jaar om zich op de journa listiek te storten. Hij kende een armoedige jeugd, werd om die reden socialist, had geleerd zich veel te ontzeggen, maar één ding kon hij niet laten, het schrijven, zijn gedachten on der woorden brengen, ge schreven uiting geven aan wat hij over de dingen dacht. Juist dit heeft zijn betekenis als boekenschrijver beperkt gehouden. Hij publiceerde vele romans, maar die munten niet uit door vormsterkte. Zijn zwakte als bóekenschrijver werd juist bepaald door zijn sterke geest, zijn eigen aanwe zigheid in elk verhaal. Hij had overal een eigen mening over en die treedt per bladzijde uit elk boek naar voren. Hij hield er een puriteins/moralistische levensinslag op na, ontleende daaraan een belerende toon en dit leidde nu net niet tot ro mans die de lezer dwongen mee te leven met de beschre ven figuren. Achter elke ro manfiguur duikt telkens Shaw op met weer een wise-crack, een geestig/wijze grap, die de lezer in zijn zak kon steken, maar hem intussen afleidden van het verhaal. Aforismen Zijn toneelspelen spraken meer tot de verbeelding, om dat hij vooral daarin zichzelf kwijt kon zonder als storend element zijn figuren in de rede te vallen. Een grote voorkeur legde hij aan de dag voor bete kenisvolle mensen. Zo schreef hij een toneelspel over Jeanne d'Arc, niet over haar belang als heilige, maar als een moe dige vrouwenfiguur, in wie hij Shaw als een bejaarde man van wiens woorden nog grote kracht uitgaat. een historische heldin zag, die de mensheid wezenlijk verder bracht. Hij noemde zichzelf de „grootste toneelschrijver ter wereld", maar voegde hieraan zelf al enige korreltjes zout toe door te vervolgen, dat zijn pu bliek zijn toneel in mindere mate nodig zou hebben als het tot meer eigen denken in staat zou zijn. Zo schreef Shaw pu bliek naar zich toe en tegelijk ook van zich af. Hij werd dan ook beroemd door zijn aforis men, korte, puntige wijsheden, het leven in zijn visie in wei nig woorden samengevat. Zijn komst in Londen als twintiger viel niet direct in goede aprde. Zijn eerste ro mans liepen niet en bovendien nam hij het in zijn toeelkritie- ken op voor het sociaal/realis me van de Noorse schrijver Ib sen. Met de teneur van diens stukken had het grote publiek in die jaren echter wat moeite, zodat men vraagtekens zette achter het verschijnsel Shaw. Hij was nochtans zijn tijd aan zienlijk vooruit, want weinige tientallen jaren later groeide er begrip voor Ibsen. Voor Shaw gelegenheid om de to neelminnaars aan te wrijven,' dat zij enige jaren achter lie pen in historisch besef zowel als artistieke smaak. Want Shaw kon het niet laten zijn verguizefs ook achteraf te he kelen en te geselen. Intussen won zijn kritische meester schap aan waardering. Nu kwam daar in het geval van Shaw bij, dat hij zich on der mannen niet thuis voelde. Die gebruiken teveel hun ver stand en als ze er geen ver stand van hebben verbergen ze dat ach'ter een gecompli ceerde houding. Bovendien herscheppen ze de wereld in een woestenij. Daar maakte Shaw geen geheim van. Voor zijn gevoel staan vrouwen veel dichter bij het leven, reageren zij spontaner op mensen. Dit vooral kon hij waarderen in vrouwen en hij heeft ze in vele toonaarden altijd gepre zen. Zij zijn het die het meest intens betrokken zijn bij het voortbrengen van nieuw le ven. Daarom verwacht hij van de vrouw veel eerbied voor al wat leeft, een nauwere betrok kenheid niet alleen bij de na tuur van de mens, maar ook bij diens psyche. Vooral in zijn spel over Jeanne d'Arc legde hij zijn meevoelen met de vrouw neer. Zij boog niet voor koningen, koos voor de een voudige landmensen en toonde daarin haar ware vrouwelijke aard. Maar als hij op de geesti ge toer ging met een dergelijk onderwerp brengt hij zoals in zijn toneelspel „Candida" ge liefden samen die al andere bindingen hebben. Door ande ren van alles verdacht laven zij elkaar wederzijds aan de poëzie van hun gevoelsrelatie. Zo rekende Shaw af met men sen die er kwaad van dachten in dialogen die als het werk van een grootmeester in de to neelschrijfkunst wordt aange merkt. Onsterfelijk Hij bediende zich zelfs nog van wijze grappen op zijn sterfbed. Als gelovig Angli caan van huis-uit vreesde hij de dood niet. „Als ik sterf is dat het enige dat ik voor de dood kan doen", zei hij in de uren voor hij heen ging. En vlak voor het uitblazen van de laatste adem liet hij zich nog ontvallen: „Als ik die laatste adem binnen kan houden, zal ik pas echt onsterfelijk wor den". Voordien scheen hij al het eeuwige leven te hebben. Hij was toch al in de tachtig, toen de uitgever van de Engelse Penguinserie besloot tot de uitgave van zijn complete wer ken. Dit werd van uitgevers zijde als een literair eerbetoon beschouwd, maar op de dagen van de verschijning van de di verse delen stonden de men sen voor de winkels in de rij om exemplaren te bemachti gen. Shaw als bejaarde, die nog midden in de levens van anderen stond. Letterlijk onsterfelijk is Shaw niet gebleken, maar wie hem leest krijgt het gevoel dat-ie vlakbij staat. TON OLIEMULLER Wr' i tf'B**. Het flauwste satirische VARA-tv-programma „Pisa", waarvai eind vorig seizoen al werd beweerd dat het diende te verdwij nen, keert a.s vrijdag weer. Op Ned. II om 21.10 uur gaan Spaai en Vermeegen weer het eerste van een reeks programma's bren gen, die leuk zijn bedoeld, maar het totnutoe niet zijn gewordeii Reden voor achterwege blijvende humor werd genoemd hun be trokkenheid bij tal van andere bezigheden, waardoor zij niet il staat waren al hun aandacht aan het Pisa-programma te geven Van die twee jongens doet Henk Spaan veel aan schrijfwerk terwijl Harry Vermeegen achter de sport aanloopt. Om de inhoud van de nu komende programma's meer peil t) bezorgen, krijgen zij de medewerking van eén redactieteam Hierin hebben zitting Frans Boelen, Ferry de Groot en Annekj v.d. Linden. Zij zullen de grappen bedenken, die Harry en Henj uit mogen spelen. Er bestaan verschillende werelden en de tv pleegt ze ook ongej vraagd thuis te bezorgen. Dat spaart een hoop gereis en gerij Filmster Rutger Hauer reisde naar Hollywood, waar het Turks] fruit niet in hoopjes ligt opgetast. Hij moest gisteren op vrageij van Simon van Collem toegeven, dat Hollywood weinig voor| stelt. Het is niet meer dan een woonwijk en de rest is verzinsel Die verzinsels komen in de film en daar doet Rutger aan mee Een heel andere wereld dan waarin zijn vader Arend placht ty werken. Die gaf een half leven weg om amateurs in de regio bi te brengen hoe echte mensen uit te beelden. Rutger speelt in di film „Blade runner" een in het laboratorium vervaardigd naf maak-mens. Dat heeft hij dus duidelijk niet van zijn vader. Al| namaakmens heeft hij maar vier jaar te leven. Dat roept conflicj op. Simon koos in zijn Skoop allemaal fragmenten van vecht i partijen, Rutger voorop. Hij weet van bokswanten. Hij moet daa| duidelijk vechten voor zijn brood en niks geen glamour. I Zo bestaat er ook nog een derde wereld. Han v.d. Meer vertoef de daar gisteravond weer uitgebreid in de „Niet ver van zijd bed-show". Het verschil met Hollywood is, dat die derde werelï geen verzinsel is. Keihard bestaat. Zaken om de tanden in te zetii ten. Dat vertelde P. Hanedoes, voorzitter van de tandheelkundei maatschappij. Hier vermindert de belangstelling voor de tans dartsstudie. Er zijn er al teveel. Men wordt kieskeurig. Maar diï lessen worden toch gegeven, deels voor lege collegebanken) Daar kan men studenten uit de derde wereld op zetten. Kosl niet te veel en men draagt kennis over. Geen centje pijn óp dé; universiteit dus. |t De nieuwe minister voor Ontwikkelingssamenwerking Eegjé Schoo, een VVD-ster, werkt zich nog in. Jan Pronk, ex-ministe|i van dat departement, en VVD-fractiedeskundige Waalkens wilt len haar beiden bij de hand nemen. Niet uit hoffelijkheid. En moet snel koopkracht ingevoerd worden in die landen, andere zal hier de werkloosheid nog meer stijgen. De een mikt op hè» bedrijfsleven, de ander hecht heilig geloof aan de overheid. Z<Fj moet Eegje hand in hand tussen twee politieke minnaars in haalt eigen weg zoeken naar de derde wereld, geen verzinsel. i< TON OLIEMULLER Televisie vandaag NEDERLAND 1 KRO 16.00 Leven op aarde. Engel se serie van David At- tenborugh over de ont wikkeling van het leven op aarde. Afl.: Overwin naars van de droogte. 16.55-17.20 Hooggeëerd pu bliek. Documentaire over de Nationale Cir- cusschool van Parijs. NOS 18.23 Nieuws voor doven en slechthorenden TELEAC 18.28 Kantoorinnovatie. Vijf de aflevering. NOS 18.58 Journaal. EO 19.00 D'r kan nog meer bij. Kleuterprogramma. 19.15 De Waltons. Ameri kaanse familieserie. Afl.: De lange boekenplank. 20.05 Het ontstaan van Israël. Vervolg op de serie 'Het ontstaan van de wereld' over de tijd van de schepping tot Noach. Vierde afl.: Het volk Is rael in Egypte. 20.40 Speelkwartier. Serie over het bouwen en be spelen van muziekin strumenten. Afl.: De doedelzak. 20.55 EO-Mctterdaad. Zen dingsprogramma. 21.24 Tenslotte. Slotmedita- tie. NOS 21.37 Journaal. 21.55 Den Haag vandaag. Parlementair nieuws van het Binnenhof. 22.10 Op zicht. Kunstmagazi ne van Theo Stokkink en Jaap Walvis. 22.25 De geest van G. Ber nard Shaw. Portret door Harry Rasky van de Engelse toneelschrij ver G. Bernard Shaw, die in 1950 op 94-jarige leeftijd overleed. Zie verhaal elders op deze pagina. 23.45 Journaal. 23.50 Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 NOS 18.25 Paspoort. Informatie voor de Joegoslavische en Italiaanse gastarbei ders. 18.35 Sesamstraat. 18.50 Jeugdjournaal. TROS 18.57 Mickey en Donald. Te kenfilms van Walt Dis ney met Mickey Mouse als dirigent en Donald Duck, die zijn vakantie verstoord ziet worden door Knabbel en Bab bel. i Johnnie. Jeugdfilm van de Nederlandse Filma cademie onder regie van Sjef Verbraaken. De muziek is van Onno Krijn. Met: Piet Romer, Gert Jan van Werkho ven, Patrick Bonora e.a. Korte inhoud: Johnnie wil bewijzen, dat hij goed kan crossen. Sa men met een handelaar in oud ijzer bouwt hij een eigen crossfiets. Op de dag van de grote wedstrijd wordt hun vriendschap zwaar op de proef gesteld. NOS 20.00 Journaal. TROS 20.28 NOS 23.45 23.50 Diamanten. Engelse se rie. Met: John Stride, Hildegard Neil, Sinon Ward e.a. Vijfde afl.: Frank Coleman zit in zak en as. Barry is spoorloos verdwenen en Frank heeft diens advies nodig bij de aankoop van de beroemde Jaipur diamant. Tv-prive. Talkshow van Henk van der Meijden met als gasten Hilde gard Neil, die een rol speelt in 'Diamonds'. Aktua tv. Falcon Crest. Ameri kaanse serie van Earl Hamner. Met: Jane Wy- man, Robert Foxworth, Susan Sullivan e.a. Ze vende afl.: Turner Ba tes, die verantwoordelijk was voor Jasons dood, komt ploseling op Fal con Crest opduiken. Hij sluit Emma op in het Paviljoen en eist van Angle 10.000 dollar los geld. Maar Angle blijft koelbloedig. Journaal. Nieuws voor slechtho renden. DUITSLAND 1 16.10 16.15 Kanker - een niet te overwin nen ziekte? Medische documentaire. 17.00 Eenvoudig wegwezen. Afleve ring uit de jeugdserie 'Denkste?!'. 17.50 Journaal. 16.00 De vtaaara van Moorhovd. Fa miliesaga. 18.30 De androjager. Politieserie. 19.00 Vooruit naar bed... 19.15 Actualiteiten. 19.45 Tomml en de tuinkabouters. Serie. 20.00 Journaal. 20.15 Alles of niets. Spelprogram- ma. waarin kandidaten worden getest op hun kennis van de Noordameri- kaanse Indianen. Eregasten: Buffalo Child en de film-Winnetou Pierre Bri- ce. 21.00 Monitor. Actualiteiten. 21.45 Dallas. JR wordt door Cliff Barnes voor de rechter gedaagd om zich te verantwoorden voor de dood van Kristin Shepard. 22.30 Achtergrondinformatie. 23.00 '„Scheibnerwelsa'. Satirische liederen, sketches en gedichten van Hans Scheibner. (Herhaling). 23.45 Journaal. DUITSLAND 2 16.00 Journaal. 16.04 Mozaïek. Programma voor de derde leeftijd. 16.35 Strandplraten. Avonturense- rle. 17.00 Journaal. 17.08 Tele-illustratie. 17.50 Dieren onder de hete zon. Do cumentaire serie. Afl.: Het Afrikaanse oerwoud. 18.20 De snelste muis van Mexico. Tekenfilmserie. 19.00 Journaal. 19.30 Het beate uit 'Mensen, zoala jij en ik'. Een selecte keuze plezierige verhalen met Harald Juhnke. 21.00 Achtergrondinformatie. 21.20 Holocaust: De daad en de da ders. Reportage over amnestie voor oorlogsmisdadigers. Meewerkenden: Simon Wiesenthal en Robert Kemp- ner, aanklager van Neurenberg. 22.05 Zonder verdoving. Politiek drama van Andrzej Wajda (1978). Jer- zy Mlchalowskl Is een journalist, die ongezouten zijn mening durft te ver kondigen. Hij doet dat ook In een tv-ultzendlng... 23.55 Journaal. DUITSLAND 3 WDR 17.00-17.30 Schooltelevisie. 18.00 Sesamstraat. 18.30 Tv-cursua algebra. 19.00 Vor Ort. 19.45 Journaal 3. 20.00 Journaal. 20.15 Cultuur en wetenschap. Het zweefspoor In Wuppertal. 21.00 Dochter van de atilte (2). Tv- -serie van Hans Dieter Schwarze naar de roman Morris L. West. Met: Arno Assmann, Hannelore Eisner, Udo Vioff e.a 21.45 Monitor in het kruisvuur. Dis cussieprogramma. 22.30 Vrouwen-studie. Filmreporta- ?e over vrouwen In Jamaica. 3.15 Journaal. BELGIE BRT 1 18.00 Tik tak. Peuterserie. Herhaling negende aflevering. 16.05 De Smurfen. Tekenfilmserie. 18.30 Juke-box. Pat Benatar brengt Tm going to follow you'. 18.35 The Sadrina-project (Open school). Achtste les Engels voor ge vorderden. 19.00 Aubrey. Tekenfilm voor klnde- 19.07 Uitzending door derden. 19.37 Morgen. Overzicht program ma's, mededelingen en lotto-uitsla gen. 19.45 Journaal en sportberichten. 20.10 Boekenbeursnieuws. 20.15 Kijk uitl Verkeerstips: Banden. 20.20 I.O. Kwiaprogramma van Her man van Molle. 20.45 Videofoon. Programma waarin de kijker een elgengebreld verhaal verbindt een aan door hemzelf geko zen videoband. 21.10 Een wereld: Sri Lanka. De Sarvodaya Shramadana-beweging, voor een betere wereld ontvangt van de Koning Boudewijnstichtlng haar tweejaarlijkse prijs voor ontwikke lingswerk. 22.00 Actie openbaar vervoer. Drie- rentwlntigste aflevering. 22.35 Journaal. Vooraf: toto-win- naars. Scène uit de jeugdfilm 'Johnnie' waarin de held van het ver haal (links op de foto) meedoet aan een crossfietswedstrijd op Ned. II om 19.20 uur. BELGIE BRT 2 19.00 Elektron. Programma voor de jeugd. 19.37 Morgen. 19.45 Journaal en sportberichten. 20.10 Kijk uitl Verkeerstips: Banden. 20.15 Jeremiah Johnson. Ameri kaanse speelfilm van Sidney Pollack (1972). Met: Robert Redford, Will Geer e.a. Korte inhoud: Jeremiah Johnson is een man, die het In de be schaafde wereld niet meer zo best ziet zitten. Hij trekt naar de Rocky Mountains om op beren te gaan Ja- 22.00-22.55 'De steek-er-wat-va- n-op-show' (Open school). Tweede deel: Nieuwe onderwijsstructuren, het VSO (Vernieuwd Secundair Onder wijs). BELGIE FRANS 1 16.46 ONEM. Informatie voor werk zoekenden. 17.00 Schooltelevisie. 17.25 Plein jeu. Jeugdprogramma. 19.08 Ce soir. Actualiteiten, editie Henegouwen. 19.30 Journaal. 19.55 Shogun. Amerikaanse série naar de bestseller van James Clavell. Met: Richard Chamberlain, Toshlro Mifune e.a. Zesde afl.: John Black thorns moet Japans leren spreken. 20.50 Elementaire, mon char Ein stein. Wetenschappelijk programma. 21.50 Grace a la muslque. Twaalfde lige serie van Frangols Relchenbach. Afl.: Vivaldi (tweede deel). 22.40 Journaal. BELGIE FRANS 2 18.00 Fachoda: la mission Mar- chand. Avonturenserie. Vierde afleve- 19.00 Tribune economique et socia le. De FGTB 19.30 Nieuws voor doven en slecht- 19.55 Le choc das idees. Uitzending van Jacqueline Simon: Links-rechts In 1982? 20.55-22.15 Le rosier de madame Husson. Franse komedie van Bernard Deschamps naar de novelle van Guy de Maupassant (1955). Met: Francol- se Rosay, Fernandel, Michel Simon e.a. Korte inhoud: Madame Husson zoekt in haar kleine stadje naar een jong maagdelijk meisje voor de kro ning tot Rozemeisje van het jaar. BIJ gebrek aan kandidaten besluit ze de jonge dorpsidioot te nemen. ENGELAND BBC 1 16.15 Songs of praise. 16.55 Play school. 17.20 Mighty Mouse. Kinderfilmpje. 17.25 Jackanory. 17.40 Screen test 18.05 John Craven's newsround. 18.10 Ren tag host. 18.35 Kinderfilmpje. 18.40 Journaal. 19.00 Nationwide. 19.48 Unbilled. Rechten van Immi granten. 19.50 Angela. Ziekenhulseerle. 20.15 Ask the family. 20.40 Terry and June. Serie. 21.10 Squadron. Serie. 22.00 Journaal. 22.25 Play for today. Intensive care. 23.45 Mike Harding. 00.18 Journaal. 00.20 Platform one. 00.50 Weerbericht ENGELAND BBC 2 18.05 Roots of England. 18.35 Tekenfilmpje. 18.40 Grange Hill. Jeugserie. 19.05 Kingswood: a comprehensive school. 19.50 Young musicians. 19.55 Journaal. 20.00 Around with Alliss. 20.30 The discovery of animal be- 21.25 Russell Harty. 22.00 The young ones. 22.35 Arena. 23.50-00.45 Newsnight. DUITSLAND 2 ENGELAND ITV 10.00 Zt. Duitsland 1. 15.57 Overzicht programma's. 16.00 Journaal. 16.04 Moritz an Julia. Herhaling kin derprogramma. Aansluitend: Jour- 16.35 De vertoren eilanden. Avontu renserie voor de jeugd. 17.00 Journaal. 17.08 Tele-illustratie. Watch it. Aubrey Razzmatazz. CB TV Channel 14. Emmerdale Farm. About Anglia. Keep il in the family. In loving memory. The Agatha Christie hour. News at ten. Gevarieerd programma. Tuesday topic. DUITSLAND 3 WDR 08.00 Gymnastiek. 08.10-12.00 Schooltelevisie. 09.25 Sesamstraat. 17.00-17.45 Schooltelevisie. 18.00 Sesamstraat. BELGIE BRT 1 Televisie morgen NEDERLAND 1 15.30-16.30 Open school. 17.00 Op het Schildpadplein. Jeugdprogramma rond huisdieren. 17.30 Triangel Klub. Jeugdprogram ma met Nicole en Hugo, Jo Coppens, Jan Staes en Stefaan Danhieux. Afl.: Het radiootje van Nicole. 18.00 Tik tak. Peuterserie. Herhaling tiende aflevering. BELGIE FRANS 1 15.00 Open echool-TELEAC. Derde thema: De betere patient. NCRV 15.30 Duhrenplein. Engelse teken film. 15.45 Appelmoes met toertjes. Kin derserie In zes afleveringen. Eerste afl.: Wie hangt de soep in de gordij- 16.00 Bokkes prong en. Programma voor de Jeugd, waarin Leontien Ceu- lemans en Louis Kockelmann de meest uiteenlopende mensen ont vangen. Muzikale medewerking: de groep Bakyba. 16.30-17.00 Kanaal 13. Serie voor de jeugd. Met: Pirn Vosmaer, Anna van der Staak, Ronnie Bierman e.a. Korte inhoud: Plm en Door werken bij een radiostation. Zij maken uitzendingen, die op kanaal 13 worden ultgezon- 17.00-17.30 Een vadar mat fantasie. Zweedse jeugdserie in vijf delen. Tweede aflevering. 12.00-14.30 Teletekst. 15.00-15.25 Schooltelevisie. 16.00 Clan, Bede at Cie. Jeugdpro gramma. 17.25 Plain jeu. Jeugdprogramma. BELGIE FRANS 2 12.00 Zie België Frans 1. 18.00 Fachoda: la mission Mar- chand. Avonturenserie In zes afleve ringen. Vijfde aflevering. ENGELAND BBC 1 NEDERLAND 2 10.10-13.03 Schooltelevisie. 13.30 Journaal. 14.00 Pebble Mill. 14.45 Choc-a-block. Kinderpro gramma. 15.01 Watchl. Documentaire serie. 15.18 20th century history. Roose velt en de 'New Deal'. 15.40-16.00 Merry-go-round. Vor mingsprogramma. 16.55. Play school. 17.20 Mighty Mouae. 17.25 Jackanory. 17.40 Record breakera. Sport- en spelprogramma. DUITSLAND 1 ENGELAND BBC 2 08.10 Schooltelevisie. 09.25 Sesamstraat 10.00 Journaal. 10.03 Harald Juhnke. Herhaling. 11.35 Mozaïek. 12.10 Monitor. 12.55 Persoverzicht 13.00 Journaal. 13.15-13.30 Vldeotext voor leder- 15.40 Videotex! voor iedereen. 16.10 Journaal. 16.15 Dat wilde u nog een keer zien. Ontspanningsprogramma. 17.00 Dromen, die klein bleven. Kin derdocumentaire over Thomas Alva Edison. 17.20 Hoe gaat het? Kinderdocu mentaire. 17.50 Journaal. ENGELAND ITV 10.30 Schooltelevisie. 13.00 We'll tell you a story. 13.30 The video age. 14.00 News at One. 14.30 Take the high road. 15.00 Afternoon plus. 15.45 Country practice. Radio vandaag c HILVERSUM 1 - 16.03 (AVRO) Hersengymnastiek 16.30 Kom 'ns langs In Des Indes 18.06 Radiojournaal - 18.20 Maak ed eens een eind aan... (radiostrip) L 18.30 Toppers van toen - 19.02 Plii] Jacobs' platenscala - 20.03 Fragmert ten uit musicals en operettes - 21.0" Vijf gemaskerde mannen 1 (psycholop giche thriller) - 22.02 Avro's sportpa norama - 23.02 (NOS) Met het oog o( 1 morgen. HILVERSUM 2 - 16.00 (TROS) Week In week uit L 17.00 Achtergrondinformatie - 17.3 Aktua - 18.10 Tros-allerlei - 18.20 Pr litieke partijen - 18.30 Humanlstis< Verbond -19.00 Tros klantenservice ki 20.30 Radio-woordpuzzel - 21.00 Ru| brlek over literatuur en schrijvers I 21.30 Teleac - 22.40 Tros finales: in formatief programma over toneer film, muziek en andere kunstvormenj' HLVERSUM 3 - 18.03 (NOS) De avondspits - 19.0#* (VARA) Popdonder - 21.02 Moondogjl over de groep Japan. 1 HILVERSUM 4 'P - 16.00 (NCRV) Literama-dlnsdag P 16.30 Een keuze uit de bundel 'Djr; Radio morgen HILVERSUM 1 I - 0.02 (VARA) Elpee-tuin - 2.02 Grool licht - 5.02 Truck - 7.02 (VOO) Oof goeie morgen - 9.03 Muziek terwijl 6t werkt - 10.30 Kletskop - 12.03 Wil wel - 14.03 Jukebox - 15.03 Toetert*. bellen - 17.02 (EO) EO-onderweg HILVERSUM 2 V - 7.20 (VARA) De wekkerradio - 8.34. Reactie-telefoon - 8.40 Consument©, ninformatie - 9.05 Gymnastiek vooj" de vrouw - 9.15 De werkbank - 9.34 j Teleac - 10.03 Schoolradio - 10.2M Vrouwenagenda - 10.33 Hoor haarl L 11.33 Leef-tijd genoeg - 12.16 Oven heidsvoorlichting - 12.36 Actualiteit©/ - 13.10 Informatie over uw kind Ist 13.50 Reactie-telefoon - 14.00 d]w schuurpapier - 14.33 (NOS) Zo ka]z het ook - 15.32 Klankbeeld over menL sen in landen tussen pool en evenaal - 16.00 Literatuur, zang en dans uii Zuid-Afrika - 16.32 (NCRV) Studio 5f - 17.36 Hier en nu bi HILVERSUM 3 - 7.02 (KRO) Manneke Pop - 8.34 Palu' raplu - 10.34 Muziek, zang en danjn voor nu, heden en thans - 12.34^ Vraag en aanbod - 13.30 Weeshui! van de hits - 14.34 K-Rock - 16.3T. Nieuws-box p HILVERSUM 4 ar - 7.02 (NCRV) Het levende woorc* 7.10 Preludium - 8.05 Platennieuws 8.45 Muslca Sacra - 9.15 Onder d hoogtezon - 10.00 Orkestpalet 12.00 Divertimento - 13.05 Stef Tui stra bespeelt het Faber-Blank-orgel 13.30 (AVRO) Grleg planoconcert 14.00 Oren aan Hooft (deel 1 van ee concert met liederen van Pieter Cor neliszoon Hooft) - 15.00 Ernest Bloc - 15.38 Hedendaagse muziek - 17.0 Overname Hilversum 2 NIEUWSBERICHTEN Nieuwsuitzendingen zijn op Hilversu 1 elk heel uur, 24 uur per dag. Op Hl versum 2 op elk half uur van 7.30 uu tot 17.30 uur, voorts om 7.00, 8.00 13.00, 18.00, 20.00, 22,30 en 23.5 uur. Op Hilversum 3 op elk heel u van 7.00 tot 24.00 uur en Hilversum om 7.00, 8.00 en 13.00 uur.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 2